Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kaja Project Sp. z o.o. w Poznań

d

Zgodnie z art. 12 ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy w razie niewypłacalności pracodawcy zaspokojeniu ze środków Funduszu podlegają należności główne z tytułu: •wynagrodzenia za pracę; •przysługujących pracownikowi na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa pracy: 1.wynagrodzenia za czas niezawinionego przez pracownika przestoju, za czas niewykonywania pracy (zwolnienia od pracy) i za czas innej usprawiedliwionej nieobecności w pracy, 2.wynagrodzenia za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby, o którym mowa w art. 92 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm. ), 3.wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, 4.odprawy pieniężnej przysługującej na podstawie przepisów o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, 5.ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, o którym mowa w art. 171 § 1 Kodeksu pracy, należny za rok kalendarzowy, w którym ustał stosunek pracy, 6.odszkodowania, o którym mowa w art. 36 1 § 1 Kodeksu pracy, 7.dodatku wyrównawczego, o którym mowa w art. 230 i 231 Kodeksu pracy; •składek na ubezpieczenia społeczne należnych od pracodawców na podstawie przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych. Roszczenia z tytułu wynagrodzenia za pracę, roszczenia określone w pkt 1-3 i 7 oraz z tytułu składek podlegają zaspokojeniu za okres nie dłuższy niż 3 miesiące poprzedzające datę wystąpienia niewypłacalności pracodawcy albo za okres nie dłuższy niż 3 miesiące poprzedzające ustanie stosunku pracy, jeżeli ustanie stosunku pracy przypada w czasie nie dłuższym niż 9 miesięcy poprzedzających datę wystąpienia niewypłacalności pracodawcy. FGŚP ma regres (o zwrot wypłaconych wynagrodzeń i innych świadczeń) do pracodawcy, likwidatora lub innej osoby zarządzającej majątkiem pracodawcy lub roszczenia do masy upadłości o zwrot wypłaconych świadczeń (art. 23 ustawy). Kwestia wydłużenia okresu wypowiedzenia nie jest jednoznaczna. Należy bowiem pamiętać, że przepisy kodeksu pracy mogą być zmienione wyłącznie na korzyść pracownika. Przepisy nie dopuszczają takiego dodatkowego wydłużenia z uwagi na staż pracy oraz rodzaju umowy. W przypadku umowy na czas nieokreślony najdłuższy ustawowy okres wypowiedzenia to 3 miesiące, a w przypadku umów na czas określony zawartych na minimum 6 miesięcy ustawodawca przewidział dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Dlatego na ewentualne wydłużenie tego okresu należy patrzeć z punktu widzenia korzyści dla pracownika. Zgodnie z art. 14 ustawy w przypadku wypłaty świadczeń ze środków Funduszu z tytułu roszczeń wynagrodzenie i roszczeń określonych w pkt 1-3 i 7 łączna kwota świadczeń za okres jednego miesiąca nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału. W przypadku wypłaty świadczenia z ekwiwalentu pieniężnego za urlop nie może ono przekraczać kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. W przypadku wypłaty świadczenia z tytułu odprawy lub odszkodowania z art. 36 [1]§ 1 kp świadczenie to nie może przekraczać kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia lub jego wielokrotności, w przypadku gdy roszczenie stanowi wielokrotność wynagrodzenia stanowiącego podstawę do jego ustalenia.

z

Likwidacja spółki - obowiązki likwidatorów Podjęcie uchwały o likwidacji spółki z o.o. nie oznacza wcale, iż dany podmiot przestaje automatycznie istnieć, zaprzestając wszelkiej działalności. Uchwała taka rozpoczyna dopiero proces likwidacji przedsiębiorstwa, na który składają liczne czynności rejestracyjne i bilansowe. Ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym Likwidatorzy powinni ogłosić o rozwiązaniu spółki i otwarciu likwidacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, bądź w innym piśmie przeznaczonym do ogłoszeń spółki, wzywając wierzycieli do zgłoszenia ich wierzytelności w terminie trzech miesięcy od dnia ostatniego ogłoszenia. Treść ogłoszenia wraz z wnioskiem o jego publikację w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (formularz MSiG-M1) oraz dowodem uiszczenia opłaty należy złożyć w Punkcie Przyjmowania Ogłoszeń do MSiG. Mieszczą się one w sądach rejonowych posiadających wydziały gospodarcze rejestrowe KRS. Opłata jest sumą znaków składających się na treść ogłoszenia oraz stawki za jeden znak, która obecnie wynosi 0,70 zł (par. 8 ust. 4 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie organizacji, sposobu wydawania i rozpowszechniania oraz podstawy ustalania ceny numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego i wysokości opłat za zamieszczenie w nim ogłoszenia lub obwieszczenia). Opłaty dokonuje się na konto bankowe Ministerstwa Sprawiedliwości. Ogłoszenia mogą być również dokonywane za pośrednictwem systemu teleinformatycznego przez osobę, której został przydzielony unikalny adres internetowy powiązany z niepowtarzalną nazwą i hasłem oraz ważnym kwalifikowanym certyfikatem użytkownika (zarejestrowany użytkownik) Bilans Likwidatorzy powinni sporządzić bilans otwarcia likwidacji. Bilans ten likwidatorzy składają walnemu zgromadzeniu do zatwierdzenia. Likwidatorzy powinni też po upływie każdego roku obrotowego składać walnemu zgromadzeniu sprawozdanie ze swej działalności oraz sprawozdanie finansowe. Do bilansu likwidacyjnego należy przyjąć wszystkie składniki aktywów według ich wartości zbywczej. Bilans likwidacyjny jest sporządzany w celu podziału rzeczywistego, a nie księgowego majątku między wierzycieli. Bilans ten będzie też podstawą podziału między wspólników tego majątku, który pozostanie po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli. Bilans otwarcia likwidacji należy sporządzić w terminie 15 dni od zajścia zdarzeń, które spowodowały otwarcie likwidacji, nie później jednak niż w ciągu trzech miesięcy od tej daty (art. 52 ust. 3 w zw. z art. 12 ust. 5 ustawy o rachunkowości). Zgodnie z art. 12 ust. 2 pkt 6 u.rach. księgi rachunkowe zamyka się na dzień poprzedzający dzień postawienia jednostki w stan likwidacji, nie później niż w ciągu trzech miesięcy od tego dnia. Na dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych sporządza się sprawozdanie finansowe (art. 45 ust. 1 u. rach.). Likwidatorzy zatem zobowiązani są nie tylko do sporządzenia bilansu otwarcia likwidacji, ale i do sporządzenia sprawozdania finansowego związanego z zamknięciem ksiąg rachunkowych w spółce na dzień poprzedzający dzień otwarcia likwidacji (tak. M. Rodzynkiewicz, Kodeks spółek handlowych. Komentarz, Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis). Bilans otwarcia stanowi podstawę otwarcia ksiąg rachunkowych likwidowanej spółki i ewentualnie wchodzących w jej skład zakładów. Jednostki otwierają swoje księgi rachunkowe według stanu aktywów i pasywów wynikającego z zamknięcia ksiąg rachunkowych. Obowiązane są one wykazać składniki majątku według cen sprzedaży możliwych do uzyskania za nie, zaliczając różnice z tego tytułu do strat lub zysków nadzwyczajnych przed datą otwarcia likwidacji. Stosownie do postanowień art. 65 ustawy o rachunkowości, likwidator zleca badanie sprawozdania finansowego za okres od początku roku do dnia poprzedzającego dzień otwarcia postępowania likwidacyjnego biegłemu rewidentowi, którego wyboru dokonuje organ zatwierdzający bilans, czyli walne zgromadzenie. Bezstronną i niezależną oceną sprawozdania finansowego dokonaną przez biegłego rewidenta powinien być zainteresowany przede wszystkim likwidator, ponieważ prawidłowe zamknięcie działalności gospodarczej oznacza poprawny bilans otwarcia likwidacji. Bilans otwarcia musi być poddany ocenie rady nadzorczej. Ponadto walne zgromadzenie powinno ustosunkować się do bilansu i oceny rady nadzorczej. Sprawozdanie z badania przez radę nadzorczą jest przedkładane walnemu zgromadzeniu do zatwierdzenia i udostępnione wspólnikom do wglądu na 15 dni przed terminem zgromadzenia. Likwidatorzy zobowiązani są do przedstawienia oprócz bilansu pełnego sprawozdania finansowego. Likwidatorzy nie sporządzają jednak rachunku zysków i strat, a sprawozdanie finansowe nie podlega ogłoszeniu, jest ono jednakże składane sądowi rejestrowemu w ciągu 15 dni od daty zatwierdzenia sprawozdania finansowego. Sprawozdanie z działalności Jeżeli czas t

xxxx

czy wy nic nie rozumiecie???? To że Kaja jest w likwidacji a nie upadłości to znaczy ze kasy z gwarantowanego funduszu nie dostaniemy!!!!!! przeczytaj sobie ustawę o o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (Dz. U. 2006r. Nr 158, poz. 1121) tam jest napisane ze pracodawca jest niewypłacalny w 4 przypadkach ale wszytkie dotyczą upadłości a zadne likwidacji. Tak samo twierdzą pracownicy gwarantowanego funduszu... tak jak pisałam wyżej koleżanka xx nas załatwiła

bbb

kaja jest w likwidacji bo to jest ukazane w KRS. Kase dostaniemy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Kaja Project Sp. z o.o. na stanowisko Monter konstrukcji stalowych Francja bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.

(usunięte przez administratora) chcą dać sobie więcej czasu odwołując się....tylko po co to?? skoro i tak nic nie uda im się w tym przypadku zrobić??tylko odsetki nam urosną....hmmm... małe...trudno, będzie to trwać troszkę dłużej...ale nic straconego

(usunięte przez administratora)oby, bo jestem w takiej samej sytuacji, jak wielu tutaj, a nie w w zarządzie. Po co te nerwy, może spróbujmy sobie pomóc, zamiast się wściekać

?

nakaz- wyrok, jedno i to samo!!! jak zwal tak zwal....

Z

A ja mam nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym. jaka jest rożnica pomiędzy wyrokiem w trybie upominawczym a nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym/

kkkkkkkkkkkkkk

(usunięte przez administratora) to kasa jest, a czy jest w pasywach czy aktywach to mnie wali bo swoje muszą mi oddac!!!!!

bb

NIE PRAWDA BO KASĘ ODZYSKAMY NAPEWNO BO MOŻNA DOLĄCZYC DO MASY UPADLOŚCIOWEJ.

?

Do jakiego sadu się zglosic? I jak w ogole wyglada ta procedura? Co dokladnie powinienem zrobic?

nieroby tłumoki parówy itp

Dokładnie tak samo jak w poprzednim wpisie,czekamy na odzew sądu,a firma istnieje przynajmniej tak mówią w słuchawce jak się tam dzwoni

Czy juz nikt sie nie interesuje swoimi zaleglymi wyplatami czy wszyscy juz poza mną odzyskali pieniadze? Prosze napiszcie czy zglosiliscie to gdziekolwiek czy odpusciliscie??? Sprawa w sądzie się toczy? Na jakim etapie jest Kaja?

!!!

Czy ktos odzyskal pieniadze???

Witam, proszę, aby ktoś kto był i zna jakieś wieści napisał cokolwiek tutaj. jestem z w-wy wiec ciężko mi dowiedzieć się cokolwiek w inny sposób, pozdrawiam

kaja

Witam Wszystkich, jakieś 2 lata temu pracowałam w tej "wspaniałej" firmie. Początkowo było całkiem fajnie (pracowałam jako handlowiec), fajne wyjazdy, imprezy, ludzie... ale weszły progi, jakieś kosmiczne umowy :/ złożyłam wypowiedzenie, świadectwo pracy dostałam po pół miesiąca od końca okresu wypowiedzenia. (usunięte przez administratora) W sumie tak się skończyła moja kariera w tej firmie. Trzymam za Was kciuki. Walczcie o to się Wam należy.

ktoś tam chyba jeszcze pracuje, Kaja otworzyła sklep internetowy, ktoś to musi robić. (usunięte przez administratora)

jabadabdu....

czy wam również poznikały strony z tego forum???bo mogę dojechać tylko do 71.........pozdrawiam zaloge!!!!

tralalala

Czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego z tego forum znikaja opinie???

podobno TV była pod Kają wczoraj i dzisiaj. Wiecie coś o tym ?

Zostaw merytoryczną opinię o Kaja Project Sp. z o.o. - Poznań

Kaja Project Sp. z o.o.