Opinie o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz informacji o Naturze lub odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli zastanawiasz nad pracą w Naturze, zachęcamy Cię do sprawdzenia poszczególnych zakładek z informacjami o firmie. Jeśli jesteś Pracownikiem Natury, zachęcamy do zadawania pytań poprzez przygotowane w tym celu kanały wewnętrznej komunikacji. Komunikacja to ważny element funkcjonowania każdej organizacji. Liczymy, że wspólnie z użytkownikami gowork zadbamy o to, by każdy znalazł odpowiedź na swoje pytanie przy zachowaniu zasad dobrej komunikacji. Nie ma naszej zgody na obraźliwe komentarze oraz poważne oskarżenia niemające pokrycia w faktach! Takie komentarze będą usuwane. Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek naruszenie ze strony Pracownika Drogerii Natury, prosimy o przesłanie informacji na adres sygnalista@drogerienatura.pl. Zgłoszenie przesłane na ten adres trafia bezpośrednio do kadry zarządzającej Drogerii Natura. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości o innej tematyce niż przedstawiona powyżej. Zespół Drogerii Natura

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Kkkk

Zastanawiam się nad pracą w naturze na stanowisku sprzedawcy. Jaką pensję podstawową oferują?

Sprzedawca
@Kkkk

Najniższa krajowa + szanse na premie jedynie w prezentacjach Pani Dyrektor. Nie ma również żadnej ścieżki awansu i nie będzie przez następne pół roku, nawet jeśli masz super wykształcenie. Mam nadzieje, że pomogłam :)

Monia
@Sprzedawca

A ile ta najniższa krajowa wynosi 2000zl ?

Renata
@Monia

Chyba trochę więcej? Pytasz brutto czy na rękę?

Monia
@Renata

Na rękę

aaa1
@Monia

Ciężko wrzucić w wujka gogla i sprawdzić najniższe wynagrodzenie w kraju? Widzę przed Tobą przyszłość w tej konkretnej firmie.. Takich potrzebujemy!

Niwa

Witam, ile więc zarabia kierownik ? Bo ciężko mi uwierzyć , że nie ma nawet 3 000 na rękę , Jedna osoba na sklepie , przecież nie jest w stanie ogarnąć sklepu.

@Niwa

No to uwierz, bo do 3000 to jeszcze daleka droga.

@Niwa

Jedni mają i 4 tysiące ...

Ktos
@Niwa

Nie wiem jak stara gwardia ,ale nowi na pewno mają 3 tysiące i więcej na rękę i to w sklepach z małym obrotem ..nie którzy zarabiają bliżej 4 tysięcy . Każdy ma inną stawkę .

@Ktoś

A ile na czysto zarabia zwykły pracownik

Jakajakaja
@Niwa

Jestem kierownikiem od 5 lat w życiu nie miałam 3 z przodu dostając przelew.

kier

jestem kierownikiem od ponad 6 lat i dostaje na reke 2600zł

@kier

Jak się daje to się kraje ...wasze koleżanki z małych sklepów mają i 3300 . Oczywiście trzeba się teraz zatrudnić ,albo dać wypowiedzenie ,bo tak nie ma co liczyć na takie pieniądze . Pracujcie jak frajerki dalej ,a ktoś kto mniej umie od was ma lepszą stawkę .

@Kika

Najniższa krajowa i tu w zależności czy masz 26 lat czy nie to wiadomo są różne wypłaty .

@Ktoś

Mam powyżej 30 lat ile na rękę powinnam brać . Na umowie 3010.

Hdft
@Niwa

Kierownikiem w DN byłam kilka lat, wcześniej sprzedawca. Sklep wysokoobrotowy przed pandemią w 2019 zarabiałam brutto 3900. Mało w porównaniu do następnej firmy o 2000 brutto więcej miałam. A zakres prac taki sam.

Jola
@Hdft

A zwykły sprzedawca ile zarabial brutto bo nie wiem czy iść tam do pracy

Ktosiek
@Ktos

Dlaczego każdy kierownik zarabia inaczej? Skoro każdy kierownik obowiązki ma te same.

Tt
@Ktosiek

Firma nie ma siatki plac na dane stanowisko. Stad tez jeden moze zarobic 2700 na reke a inny 4000 na reke. Tak, tez uwazam ze to nie sprawiedliwe, bo tak jak napisalas, kazdy robi to samo. A to, ze jeden prowadzi drogerie w malym miescie a jeden w duzej aglomeracji nie powinno miec az tak mocnego wplywu na roznice w zarobkach. Na szczescie zapis w umowie o tajemnicy zarobkow nie ma tak naprawde mocy prawnej- miedzy wspolpracownikami w firmie o zarobkach mozna rozmawiac bez zadnych konsekwencji.

@Tt

Czyli 2009 zl to u nich norma na rękę a na umowie najnizsza krajowa?

Odrodzona
@Niwa

No coż.... Takie są realia w tej firmie. Tzn. może są sklepy, w dużych miastach, gdzie za marne 2500 na rękę nikt o zdrowych zmysłach nie przyjmie oferty na kierownika, ale w wielu mniejszych miejscowościach, 3300-3500 brutto to norma dla kiero. Od zawsze siatka płacowa w tej firmie to porażka. A przy obecnej inflacji to można powiedzieć, że się w Naturze pracuje za (usunięte przez administratora)...

Odrodzona
@Odrodzona

Czemu administratorowi nie pasuje miska r y z u? Czyżby porównanie było zbyt dosłowne, że zostalo usunięte?

@Odrodzona

Pensja 2500 toż to prawie najniższa krajowa ...u mnie prawie tyle nowi sprzedawcy zarabiali . Lepiej iść pracować jako sprzedawca w innej firmie za te same pieniądze niż się ciągle denerwować jako kierownik, ale co kto woli . Lepiej się podlizywać. Na telekonferencjach jakie to plany super i konkursy nigdy ich nie robiąc ...bo plany w naturze zawsze dla "ambitnych".

@Odrodzona

Póki jest mało zwolnień - wśród kierowników -nikt w tej firmie nie da podwyżek . Lepiej czekać ,aż się ktoś zwolni i dać lepsza stawkę nowej osobie . Skoro nikt się nie zwalnia to znaczy że dobrze jest ...

Pokk
@Niwa

U mnie kierownik zarabiał tyle co pracownicy czyli najnizsza Ogólnie okropna firma

Wreszciewolna

Chwała Panu wreszcie uwolniłam się z tej pseudo firmy. Pracowałam 6 lat w drogerii, jak teraz na to patrzę, nie wiem co mną kierowało że byłam tam tak długo, chyba tylko świetny zespol. Pensja to najniższa krajowa, ewentualną premia to śmieszne pieniądze za mega wygórowane targety, które wymyślane są chyba na zasadzie, jak wpisze tak będzie. Generalnie musisz robić wszystko, nie ma podziału że kierownik biuro a sprzedawca coś tam.. każdy robi wszystko bo na powierzchni 200m2 jesteś we dwie, max 3 osoby, obsługując dziennie kilkaset klientow. Nie masz czasu na normalna obsługę klienta bo centrala ciągle zawalą Cię masą tabelek, harmonogramów, inwentaryzacji-ktorych często nie zrobisz bo na magazynie leży 100 koszy towaru. Towar notorycznie jest przeładowany, z czego zarząd nie robi sobie nic. I tak dźwigasz kosze ciężaru 25-30 kg oczywiście sama, bo koleżanka jest na kasie, albo właśnie rozmawia z klientem a dostawa ma być rozłożona w ten sam dzień, w przeciwnym razie MR zapyta jak to 17 a Ty nie rozłożyłas jeszcze dostawy???? Regionalne nie dają praktycznie żadnego wsparcia. Potrzebujesz towaru-nie ma. W związku z tym masz puste półki i nie robisz wyników. Tłumaczenie że zglaszalas brak nikogo nie interesuje. Podwyżek nie ma, rabatów nie ma, na święta dostaniesz żel który nadaje się do mycia podłogi.. Dziewczyny jeśli jeszcze tam jesteście i nie macie noza na gardle, idźcie i szukajcie innej pracy, obecnie rynek daje masę możliwości i wierzcie mi że można znaleźć dużo lepszą pracę, natura to nie koniec świata.

@Wreszciewolna

Święta prawda co piszesz Ja pracowałam dłużej i poprostu żałuję

Jaa

W której Naturze peacowalas?:0

Serio
@Jaa

W kazdej jest dokładnie tak samo. Jak jest dobry zespół można to znieść, ale za takie pieniądze nie warto!!!

Dominika
@Serio

Wysokość wynagrodzenia powinniśmy zawsze rozpatrywać w sposób indywidualny. To, że dla Ciebie pensja osiągana w Drogerii Natura nie odpowiada nie oznacza, iż innym także. Cieszę się jednak, że wyraziłaś swoją opinię na temat tego pracodawcy. Jednak kwestia jeszcze bardzo mnie interesuje, a mianowicie kwestia rozwoju zawodowego w tej firmie. Czy macie możliwość awansu w jej strukturach? Napisz nam coś więcej o tym.

@Dominika

Awans? Jaki awans? Tam pracujesz jako konsultant albo sprzedawca dopóki nie odejdziesz???????????? ja przez 6lat nie mogłam doprosić się awansu na konsultanta ze sprzedawcy, bo taka procedura została "chwilowo" zawieszona. Zakończyłam karierę sprzedawcy w tym cyrku????

Dominika

Bardzo Cię jednak proszę o zachowanie na forum nieco spokojniejszego tonu wypowiedzi. Są tu osoby, które niewiele wiedzą o Drogeriach Natura jako pracodawcy, a więc należy im wszystko wyjaśnić, od podstaw. Stąd właśnie wynika tak dociekliwy charakter moich wypowiedzi. Jak rozumiem, trudno jest tam dostać awans. A jak przedstawia się kwestia ogólnego rozwoju zawodowego - miałaś dostęp do szkoleń, na przykład z technik sprzedaży?

Kk
@Dominika

Dziewczyna odpowiedziała Ci spokojnie i szczerze a takimi odpowiedziami już nikt Ci nie odpowie na temat Natury bo bardzo zniechęcasz do odpisywania . A jeżeli ktoś chce rozpocząć swoją,,karierę zawodową,,w Naturze to wcale nie pomogą takie wpisy bo idąc tam do pracy musi sam na własnej skórze przekonać się jaki ogrom pracy go czeka .

@Dominika

Ja jestem niespotykanie spokojna odkąd rzuciłam te pracę ???????????? yhym taaaak dostęp do szkoleń...czyli rozwiązujesz test na platformie e-lerningowej po przeczytaniu slajdów, ale UWAGA oczywiście wszystko robisz na komputerze przy kasie, między klientami,bo nie wolno wejść Ci na zaplecze w spokoju poczytać i coś przyswoić, no bo jak przez 9h posiedzisz 20min.ten (usunięte przez administratora) tego nie uznaje???? Centrala twierdziła, że to super rozwiązanie, ( nie wiem jak jest teraz), ale za moich czasów zadnej z nas platforma nie działa na domowych komputerach ( 4 osoby nie moga być tak ciemne żeby wszystkim nie działało.) Także jak na szybko coś takiego przeczytasz i rozwiążesz, to za dwa dni nawet nie pamiętasz jaki test robiłaś ???? A i jeszcze techniki sprzedaży, tak przysyłali jakieś maile z instrukcją SOK i pytaniami do klienta, które jak zadasz lub zarekomenduje aż produkt klient albo się z Ciebie śmieje, albo patrzy jak na szaloną ???? Coś jeszcze chcesz wiedzieć? Jakoś mam dziwne przeczucie, że Twoja dociekliwosc nie wynika z braku wiedzy, a z bycia wtyczką firmy na tym forum. Tak ku ścisłości ???????????? Pozdrawiam wobec tego wszystkich czytających ????

Kk

Święta prawda co piszesz szkolenia e -leringowe w czasie posiłku lub między klientami to tylko proforma aby nikt nie zarzucił firmie że nie szkoli pracowników ale to naprawdę nic nie daje,zresztą ważniejsze jest to czy wytarlas kurze w szafach,czy rozłożyłas dostawę,czy obsluzylas w 100 procentach klienta czy dorobilas ceny i rozłożyłas je czy planogram jest poprawiony bądź od nowa ułożony i tak można pisać i pisac. Ja również wszystkich pozdrawiam pracujących i nie pracujących w naturze

Serio
@Dominika

Co tu rozpatrywać w sposób indywidualny.. zarabia się najniższa krajowa, chyba każdy wie ile to dokładnie pieniędzy i że z tego nie da się żyć na żadnym poziomie. Nie sądzę że innym odpowiada biedowanie zaawansowane njnizsza, może nie mają wyjscia? A awanse?Tak ścieżka rozwoju, którą w praktyce nic nie daje pracownikowi

@Wreszciewolna

Nic dodać nic ująć ! Pomału zaczynam myśleć podobnie !

Nowa
@Wreszciewolna

Z tego co piszesz, to chwała Panu, ze odeszłaś ;-) tez mi problem 40 koszy rozłożyć, zapewniam cię ze dla ludzi z Rossa to zabawa

@Nowa

Napisała 100 koszy.. nie 40.. W sklepie do którego przychodzi 100 koszy musi już być wysoki obrót, dużo klientów i każda ciągle coś chce. Pracuje w podobnym sklepie i nie jest łatwo, czasem ciężko wyrównać sklep, albo rozłożyć dostawę.

Do nowej
@Nowa

Zapewniam Cię że ludzie z Rossa nie pracują i nie pracowali za najniższą krajową i nie jest ich 2 lub 3 do ogarnięcia całej drogerii. Bardzo lubiłam tą pracę a raczej zespół jaki tworzyliśmy, ale za najniższą krajową zwyczajnie nie warto tak się eksploatować. Firma wymaga maksymalnego poswiecenia a sama oferuje bardzo niewiele. Jeśli uważasz że ta praca pozwala na utrzymanie się na godnym poziomie, gratuluję bardzo oszczędnego stylu życia.

Takżewreszciewolna
@Wreszciewolna

Podpisuję się pod Twoje słowa koleżanko. Pracowałam tam ok 2 lat i plusem jest tylko to w pracy tam że mialam fajne koleżanki i liznęłam temat handlu. Reszta to porażka.

była ross
@Do nowej

I tu Cię zdziwię w ross pracuje się 2/2 to już standard

Hujcido tego Naturo
@Wreszciewolna

Brawo ktoś tu mówi prawdę z niczym się nie liczą a nawet z ludźmi, którzy na nich pracują. Tylko duże miasta wchodzą w grę jak Warszawa Katowice i Gdańsk a na mniejsze miejscowości to nie patrzą a co dają dobry obrót firmy. TO JEST ŚMIESZNE co oni wyprawiają. Tu powinna wejść Państwowa Inspekcja Pracy .

Pracownik miesiaca

Wie ktoś od kiedy premia będzie wypłacana razem z wynagrodzeniem?

@Pracownik miesiaca

W odpowiedziach od dzialu hr byla informacja, ze PLANOWANE ZMIANY od 3 kwartalu. Ale czy te plany dojda do skutku to wiecie jak to moze byc :-))))

@Kierownik

Czyli czekamy na ambitne plany zeby premie były nie do osiągnięcia - Start od lipca.

Japidou
@Pracownik miesiaca

Czyli liczy się dla innych prestiż bo ja kierownik niż pieniądze wychodzi na to.

@Japidou

Prestiż jako kierownik? Przecież on zarabia niewiele więcej od najniższej krajowej. Lepiej dla każdego pracownika gdyby premia nie byka podwójnie opodatkowana i wypłacana z wypłatą.

...

Ponoć od września

Mirosław
@...

A te premie jakie mniej więcej wpadają? Ciężko je zdobyć?

Ww
@Mirosław

Raz moze dwa razy w roku dostaniesz :)

Nie było.

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Xz

Kto jest teraz managerem na Pomorzu?

Kot

Mobbing na Śląsku to chleb powszedni. Ruda pani menadżer traktuje sprzedawców jak drugi sort. Nie rozmawia z byle kim. Non stop przeglądają kamery, bo każdy pracownik to (usunięte przez administratora) Sprawa o mobbing się kłania. I to już niedługo

Pies
@Kot

Dolnośląskie to samo, men stworzyła (usunięte przez administratora). Ja na szczęście się uwolniła z tej pseudo firmy

@Kot

Kto jest teraz managerem na śląsku??

Olka

Widzę że mój komentarz usunięty Jestem kierownikiem od 5 lat Nigdy nie miałam wypłaty z 3 z przodu.

onaaaa

Hej, kiede beda kody rabatowe na workflow? Wie ktoś czemu nie są jeszcze opublikowane?

Tyt
@onaaaa

Nie bo firmy juz nie stac na rabaty pracownicze, wszystkie pieniadze poszly na road show kierownikow.

Tralala

Czy ktoś z kierowników pytał o podwyżkę na Road Show?

@Tralala

W Poznaniu nikt nie pytał

@Pracownik @

Czy wiadomo coś na temat dodatku , który był za np. konsultanta itp ? a zabrany został jak pojawił się Covid ?

@@Pracownik @

Nie ma i nie bedzie. Zostal przywrocony w zeszle wakacje, ale teraz jak znowu minimalna poszla do gory to dodatku juz nie ma. Po co konsultant robi wiecej i wie wiecej jak zarabia tyle co nowo zatrudniony sprzedawca. Po co firma tworzy stanowiska jak za nie nie doplaca??

Wanda
@Kiero

Dopłata swoją drogą, a co z podwyżkami? Czy dobry konsultant może na to liczyć?

Fff
@Wanda

Moze liczyc na podziekowanie od regionalnej, ze tyle potrafi i niejako zastepuje kierownika podczas jego nieobecnosci. Czy uscisc dloni i dobre slowo nie wystarczy?

@Wanda

Nawet dobrzy kierownicy nie dostają podwyżek także ...liczyć można zawsze

@@Pracownik @

Nie ma dodatku jak nie dostaniesz aneksu to będziesz mieć tyle co sprzedawca . Wypłata konsultantów się zrównała z wypłata sprzedawców przez podwyżki najniższej .

Linka

Kiedy w końcu pracownicy dostaną jakis dodatek do ubran ? Wymagacie czarnego stroju włącznie z czarnymi butami. Skoro takie macie wymogi to dajcie jakis dodatek. W każdej firmie gdzie się dba o pracownika są dodatki albo poprostu ciuchy się dostaje. Nawet na produkcji. Czemu mamy z własnej kieszeni pokrywać to.

@Linka

Jest dodatek do ubran i butów, wystarczy wejść w swój pasek wynagrodzeń i przeczytać

Jha

Ciebie zadowala te 8zl czy ile tam tych zlotowek dostajemy? Co za to kupujesz? Wystarcza chociaz na proszek do prania? :)

Linka

Powinniśmy dostać dodatek jednorazowy co najmniej 200-300 zl na rok. Co ty chcesz sobie kupić za 100 zl? To nawet na dobre wygodne buty nie starczy zwłaszcza że w naszej pracy ciagle stoimy

Sprzedawca
@Linka

Dokladnie. Wygodne buty, spodnie, koszulka/koszula- i to nie jedna sztuka, bo nie nadazam z praniem. W pracy caly czas na nogach, chodzimy, spodnie tez sie wycieraja. Co chwile pranie jednych i tych samych rzeczy.. po kilku miesiacach takiej mocnej ekspolatacji nadaja sie do wymiany. ZA SWOJE OCZYWISCIE. Przykre jest to, ze na telekonferencjach czy webinarach z zarzadem czy regionalnymi odzywa sie zaledwie garstka kierownikow. Kilka osob zglasza swoje sugestie, bledy, prosby zmian.. a reszta kierowniczek? Cisza. Nie wiem czy dla pozostalych w tej firmie wszystko jest fantastyczne? Czy boicie sie narazic swojej regionalnej? I siedzicie jak mysz pod miotla. I tylko sobie ponarzekacie w sklepie miedzysoba. Tylko to nic nie da ;) DZIEWCZYNY! Jak chcecie zeby cokolwiek sie zmienilo to nie moze byc tak, ze 5 osob jest niezadowolonych a pozostale 20 sie nie odzywa.

@Sprzedawca

Tak jak piszesz. Zgadzam się z Toba w 100 procentach. Gdyby wszyscy się zbuntowali i postawili warunek - albo porządny dodatek na ubrania albo każdy przychodzi w czym uważa za słuszne-to myślę że by się coś ugrało. W koncu wszystkich by nie zwolnili. Musieliby isc na kompromis. A tak każdy siedzi narzeka a słowem się nie odezwie.

Ktos
@Linka

Ja już ubieram nie tylko czarne ubrania, bo niestety są dni, gdzie wszystkie czarne koszulki się skończyły, a na suszarce nie wyschły. Wtedy ubieram coś, w czym mi wygodnie, w prawdzie nie miałam takiej sytuacji jak była regionalna, ale wydaje mi się, ze skoro tak sprawdzają kamery to widzą w czym jestem :))

Uuu
@Ktos

Moze Pani pracujaca w monitoringu wziela sie wkoncu do swojej pracy i pomaga nam chronic mienie od kradziezy, a nie wypisuje kiedy pracownik bedacy sam na zmianie zamyka sklep, zeby isc zrobik siusiu :-) albo wyciagnie telefon, zeby porozmawiac z kierownikiem czy inna kolezanka z ktora przez 2 tygodnie sie mija w pracy, bo sa urlopy, a jakos wiadomosci co jest zrobione a co do zrobienia przekazac sobie trzeba. Kontrola monitoringu to jednen wielki smiech na sali. Zapraszam pracownikow monitoringu do naszego sklepu. Prosze stanac samemu w sklepie w galerii, zrobic dostawe, inwentaryzacje, obsluzyc klientow, a w miedzyczasie wyjsc do toalety (na zewnatrz sklepu!) czy isc na przerwe zjesc posilek. Moze wtedy odechce sie opisywania minuta po minucie dnia pracy. Pomiajac fakt, ze znam juz 3 osoby z innych sklepow, ktore przez ta kontrole sie zwolnily. I wcale sie nie dziwie

@Uuu

Natura tak dobrze płaci że musi kontrolować ostro pracowników hahaha

Kierownik

Kiedy dostaniemy odpowiedzi na pytania zadane podczas webinaru z dzialrm HR?! Czekamy juz miesiac. Pytajac regionalna zostalysmy zbyte „poczekajcie jeszcze”. Czy w tej firmie nawet odpowiedz na kilka pytan jest takim problemem? Czy jedynie pisanie tutaj przynosi jakies efekty? Po kazdej wiekszej „aferze” na goworku natychmiast byly odpowiedzi czy nawet webinary z tlumaczeniem. NIESTETY! Jak widac firma nadal ma gdzies pracownikow. POZOSTAJE WYWLEKANIE SPRAW FIRMY TUTAJ, skoro tylko to daje efekty.

Kierrro

Jeżeli ktoś dostanie odpowiedz odnośnie wynagrodzeń i premii to napiszcie tutaj. Jestem ciekawa czy komuś zostanie udzieloną odpowiedz.

Sylwia
@Kierrro

pisales na maila zeby podali czy jak ?

@Kierrro

Jaka odpowiedź ? Wszystko jest jasne hehe . Gdy zapytałam o podwyżki dla mnie i moich pracowników - otrzymałam odmowę -jesli już to Mr może starać się o coś dla kierownika (ale nic nie gwarantuje ). Także jest jak jest .

Bylypracownik
@Kierrro

Odeszłam całkiem niedawno przez brak podwyżek i premii . Stawki w wysokoobrotowych sklepach są śmieszne ... Podwyżki od lutego ,kwietnia ,maja , stycznia ... nic nie może Mr zagwarantować . Nagle gdy dajesz wypowiedzenie to pieniądze się znajdują ,ale w porównaniu do rynku pracy i tak śmieszne pieniądze . Oczywiście kierownicy ,którzy przychodzą z zewnątrz do małych pipidowek dostają wyższą stawkę od Ciebie . Na stanowisku kierowniczym ciągle musisz się martwić czy ktoś przyjdzie do pracy -a pracownicy za takie pieniądze mają w powazaniu pracę . Za większe pieniądze można znaleźć pracę w normalnych godzinach -bez nocek -od poniedziałku do piątku -bez odpowiedzialności ,których kierownik ma bardzo dużo . Jeśli liczysz na podwyżkę to możesz się przeliczyć .

@Bylypracownik

I to jest wlasnie przykre. Kierownicy z doswiadczeniem, wiedza i zaangazowaniem zarabiaja smieszne pieniadze, a przyjdzie nowa osoba, ktora przez rok nie potrafi ogarnac systemu i zarabia duuuzo wiecej niz ci pierwsi. Czy ta firma sie kiedys obudzi? Zaraz bedzie tak, ze to szanowne prezesostwo i panie z biura beda pracowac na sklepach, bo zaczyna sie sezon urlopowy, a nie daj boze ktos jeszcze pojdzir w tym czasie na l4. Sklep zamkniety bo 1 osoba nie bedzie w stanie zrobic wszystkirgo i pracowac przez tydzien po 12h. Za to firmie dobrze idzie tworzenie niepotrzebnych tworow jak kierownik wzorcowy czy jakies rady. Co to dalo? Co wnosi kierownik wzorcowy? Bo odkad zostalo to ogloszone to nic wiecej na ten temat nie slyszalam. Rada kierownikow jiz jakies projekty wdrozyla? Minely 2 miesiace od powolania. Tez cisza.

@Kierownik

Niestety nikt z biura nie stanie -martwic mają się kierownicy ,jak kierownika nie ma to sprzedawcy . Nagle jest full ogłoszeń na sprzedawców i kierowników ...ale tak jest w kółko . Co mniej ambitni siedzą po 10 lat ,a reszta zmienia się jak w kalejdoskopie .

Zofia

Fatalna obsługa. Sprzedają produkt ,którego nie posiadają .Obsługa nie potrafi załatwić zgłoszenia reklamacyjnego !!!!!!!!!!!!. Nie potrafią czytać wysłanych wiadomości. Nie znają zasad zwrotu towaru .Dwa razy zamawiałam jeden produkt. Przy pierwszym zamówieniu przysyłano 5 razy !!! kuriera bez listu przewozowego, zmęczona postanowiłam pozostawić złą pastę i zamówić ponownie . Okazało się, że do drogerii stacjonarnej dotarła znowu inna pasta/taka jak poprzednio/ Nie odebrałam, zgłosiłam w dziale reklamacji. Teraz nie mam zamówionej pasty i pieniędzy i firma odpisuje, że póki nie zwrócę towaru nie oddadzą pieniędzy. Bałagan, ignorancja, arogancja i bezczelność przy marketingowej depresji. Czegoś podobnego nie doświadczyłam żyjąc 70 lat !!!! Nigdy nie będę korzystała , ani ja ani moi znajomi i rodzina z tej firmy . Moja opinia jest absolutnie NEGATYWNA !!! Mogę do wglądu przedstawić całą korespondencję.

A może tak zamiast śmiesznych roadshow Natura zainwestowałaby w kadrę pracowników . bo są sklepy gdzie pracują po 2 dziewczyny i niekiedy są same na całej drogerii . zamiast wyrzucać pieniądze w żałosne iventy niech natura da pełne etaty dla pracowników

@Ania

Inwestują -nowi sprzedawcy mają lepszą stawkę ,nowi kierownicy też .

@Ktoś

A to ciekawe.. Szansa rozwoju w tej firmie jest rowna 0. Ani pod wzgledem kompetencji oraz wiedzy, pod wzgledem finansowym to chyba oczywiste, ze nie ma szansy rozwoju. Fajnie, ze sa premie, ale to, ze zabieraja z niej ok 37% to jest niepojete. Nigdzie nie spotkalam sie z czyms takim, ze premia= wynagrodzenie, przez co wszystkie mozliwe skladki sa od niej brane. Jak zobaczylam przelew w piatek to sie zalamalam..

@Kierownik

Premie nie są wypłacane z wynagrodzeniem zapewne dlatego, ze pracodawca ponosi za to dodatkowe koszty. Wiec lepiej niech pracownik poniesie koszty, za to ze dostał premie. Ujmijmy tez to, ze akurat w moim sklepie premie robimy max 2 razy w roku. Wiec wpadają nam grosze do portfela, ale na tablicy u kierownika fajnie wyglada kartka motywacyjna - 500 zł premii 1plan..

Iii

W jednej z poprzednich firm premia byla opodatkowana 17% i bez innych kosztow ponoszonych przez pracownika. U nas lacznie od premii zabieraja ok 34-37%, nie wiem skad takie roznice, ale za kazdym razem jak licze jest to inny procent. Za to w mojej poprzedniej firmie premia nie byla opodatkowana zupelnie, nie wiem jak, ale jak widac jak sie chce to sie da. A u nas tylko zeby pracownikowi dowalic jak najmocniej. Po to zasuwamy jak mrowki zeby dostac grosze.

Nana
@Iii

Według prawa premia jest tak samo opodatkowana jak płaca minimalna. Reszta to kradzież !!!!

Biurwa

Ja wam napisze inna powody, dlaczego w tej firmie jest jak jest. Przez spory czas pracowam w biurze na alejach. Ryba psuje sie od glowy. Nie moze byc dobrze gdy zarzad i dyr finansowy doprowadza firme do bankructwa. W ciagu roku z mojego dzialu handl. odeszlo 80% osob... te co przyszly tez juz odeszly. Mnie tez nie ma. A nowi nawet najlepsi nic tu nie zrobia dopoki jest prezes A.S. on wykancza wszystkich i wszystkie zarzady i dyrektorow a potem menedzerow i pracownikow. Teraz dostal rownego sobie do kompletu i oboje wykanczaja zespoly ktore maja Was wspierac. I chcialby wspierac ale nie ma mozliwosci. Wszyskie decyzje podejmuja prezesi, wszystkie koszty obcinaja. Pracownik na zadnym szczeblu nie ma glosu i decyzji. Dlatego dyr handlowy, sprzedazy, kluczowi menedzerowie, wieloletni pracownicy zlozyli wypowiedzenia i odeszli. W biurze nikogo nie ma a nowi po dwoch tyg orientuja sie co tu sie odiwania i zaczynaja szukac pracy... i znajduja ja bardzo szybko. Mozecie sobie pisac co chcecie i sie zalic, ale to nic nie da. To nie wina mr czy nawet dyr dzialow czy menadzerow, że tak jest... kto mądry to ucieka z tej firmy taka prawda... cale szczescie ja tez mialam taka mozliwosc. Te osoby, ktore sa w biurze to juz same niedobitki.... lub w trakcie szukania roboty. Już wiecie dlaczego w sklepach nie ma towaru, inwestycji, gazetek, szkolen i rozwoju. My sie tu nie liczymy ... ani w biurze ani w sklepach... a w Błoniu?, szkoda, ze nikt z tamtych pracownikow sie nie wypowie, bo byloby jeszcze ciekawej.

Natura
@Biurwa

Arkadiusz to w ogóle ciekawa postać, we wszystko wtyka swoje palce i każda jego decyzja jest katastrofalna w skutkach a mimo to utrzymuje stołek już któryś rok z rzędu.

Chamski pracownik

Wzrok pracownika moze byc chamski i nie mily?

Irena

Za to skrupulatne obserwowanie są jakieś podwyżki? ;p Bo jakby nie patrzeć tak jak piszesz jest oszczędność na ochroniarzu.xd

Kieroo

Działa Wam poczta na telefonie prywatnym?

@Kieroo

Nie nie działa

Martyna

Moja przygoda z Drogerią Natura zaczęła się ponad 4 lata temu i zakończyła się z końcem lutego :) Czego można się spodziewać po tej firmie? Brak towaru, face produktów na 10 pozycji, zamiast wprowadzania nowości i podążania za trendami. Nowości pojawiają się u nas po pół roku. Monitoring, który jest tak słabej jakości, że nie daje nic, oprócz odjęcia paru pozycji braków niezawinionych. Inwentaryzacja roczna na której jest zawsze zbyt mało osób, wiecznie te same usprawiedliwienia (monitoring) i gapienie się na pracowników jak na złodziei :))) Właśnie tak. Wykorzystuje wszystkie rabaty pracownicze w miesiącu po to, żeby kraść w swoim stałym miejscu pracy (sarkazm) :)) Brak rozwoju. Byłam pracownikiem, który skończył roczną szkole wizażu, kursy u wizażystów, pokazy oraz w październiku rozpoczęłam zaocznie studia Marketing i sprzedaż. W sierpniu nie było dla mnie podwyżki 50 zł a, przy wypowiedzeniu było 200 zł za moje 4 letnie doświadczenie i rozwój, śmieszne i tragiczne. Brak zwrotów. Brak wystarczającej liczby etatów na sklepie. Totalna loteria, a nie zależność od wyżej obrotowego sklepu. Chore plany sprzedażowe i wymagania. Brak premii świątecznej oraz premii dla pracowników podnoszących kwalifikacje i z pomysłami. Brak szkoleń. Brak podwyżek dla zasłużonych pracowników i kierowników z pasją do pracy. Stary kierownik szkoli nowego, który dostanie 2x jego wypłatę, tragiczne. Pomysły marketingowe co miesiąc, a teraz SWOT. Większość kierowniczek nie wiedziała co to jest, a swojej w tym pomogłam, bo miałam na studiach. Po co? Kiedy firma zrozumie, że czynniki zawsze będą te same. Jeśli Wy nic nie zmieniacie, nie inwestujecie, nie rozwijacie się, to niestety efektów nie ma i nie będzie. Porozmawiajmy teraz o menadżerce. Jest to osoba, która próbuje pokazać swoją pozycje i wyższość kosztem innych osób. Osoba z wieloletnim doświadczeniem w tej firmie nie potrafi komunikować się ze swoimi pracownikami. Jej najlepszym sposobem jest obrażanie się, bycie niemiłą i bezczelną, aby pokazać swój sprzeciw, bądź odmienne zdanie, zamiast na poziomie prowadzić dyskusje. Przeprowadzenie karty na drogerii często jest uzależnione od jej humoru, a wszelkie usprawiedliwia odnośnie drogerii, które są zasadne uznawane za wymówki. Można o coś prosić miesiąc, a zadzwonisz za tydzień, to ona nie wie o co chodzi. Można się prosić o podpisanie umów, odpisanie na maila, jeśli w ogóle jestem godna odpowiedzi. Nie jest to osoba zorganizowana, a na tym stanowisku powinna. Nieraz przyjeżdżała na wizytę spóźniona, przez co na sklepie zostawała 1 osoba, ponieważ dodatkowa poszła dawno do domu. Pochwały słyszy się od niej kiedy zostajesz charytatywnie po godzinach, albo kiedy kupujesz coś na sklep z własnej kieszeni na eventy. Jeśli zrobisz coś nie po jej myśli, albo masz gorszy miesiąc i wyniki, to Twoje wcześniejsze zasługi idą w zapomnienie i kto inny jest pupilem. Ona nie zapyta w czym Ci pomóc, Tobie ma być wstyd :)) Na drugie ma dwulicowa. Najlepiej się nie odzywać i przytakiwać. Nie znam zakresu jej obowiązków i może ogarnia tabelki ale relacje z pracownikami ma marne, a o sklepy też się nie troszczy i nie walczy. Powinna cieszyć się ze swojego stanowiska, ponieważ wielokrotnie widziałam, że na sali sprzedaży by sobie nie poradziła. Proszę zmienić nastawienie do ludzi, ponieważ to do Pani wraca, co aktualnie można zauważyć. Dyrektorka sprzedaży odklejona. Brak gazetek, gowno szkolenia na webinarach, wciąganie starej ekipy do natury, nierealne oczekiwania, pranie mózgu, że jeszcze trochę i już się uda (zdobyć ochłapy). Trzymała mnie tam super ekipa, która zawsze utrzymała na duchu, pośmiała się, znała się na rzeczy i była ogarnięta. Niewątpliwie są to znajomosci na lata i zawsze będę wspominała te wariatki z uśmiechem. W ostatnim dniu było mi bardzo ciężko ale wiem, że ta firma nie dałaby mi żadnego rozwoju i to właściwa decyzja. Teraz pochwały!! Serdecznie dziękuje za współpracę Pani Kasi. K, ponieważ niezależnie czy była to błahostka czy duży problem działała Pani i była dla Nas. Dziękuje Mateuszowi. B, który jako jedyny w tej firmie ma poczucie humoru, jest szczery i mówi jak jest, a swoją robotę ze zmiana mebli kasowych 4h wykonał bezbłędnie. Pozdrawiam Radka z IT, którego bardzo lubiłam za niezwykłą cierpliwość i brak oschłego tonu. Nie pozdrawiam przewodniczącego IT, którego miałyśmy zapisanego w telefonie „IT maruda”. Wiedz, że dzwonienie do Ciebie było koniecznością i opcją ostateczną. Pozdrawiam moje kochane dziewczyny, a w szczególności moją kierowniczkę, która dalej pozostała na placu boju. Dziewczyny, uwierzcie w siebie i nie dajcie się wykorzystywać za takie pieniądze. Robicie więcej i więcej próbując sprostać wygórowanym oczekiwaniom. Szanujcie siebie, swoje zdrowie i nie bójcie się odejść, jeśli psychicznie i fizycznie nie dajecie rady. Zapewniam, że są inne miejsca pracy i pracodawcy, którzy oferują lepsze warunki. A Tobie Naturko i kochany zarządzie pokazuje środkowy palec. Dziękuje za uwagę.

racja :D

Fady

MR: AN?

@Martyna

Gratulacje odejscia z tej firemki :) a o kierowniku IT sama prawda. Tym samym rowniez pozdrawiam Radka i Michala, zawsze chetnie pomoga :) Pani Kasia to samo :) Sa osoby z ktorymi az chetnie wspolpracowac, ale wiekszosc to niestety porazka. Powodzenia!!!

@Kiero

O tak do Radka dzwonię z przyjemnością zawsze problem rozwiązany ,a Pan S zależy od dnia ...no niestety w firmie podwyżki są dopiero jak chcesz odejść . Również dostałam propozycję podwyżki przy składaniu wypowiedzenia ,gdy miałam już inna pracę .

Natura
@Fady

Na bank;)) 5lat z nią pracowałam fałsz i dwulicowość to jej drugie imię!

Sprzedawczyninatury

A.N

Askier
@Martyna

Ładnie Pani opisała dlaczego już za chwilę już za moment Natura zniknie. Kadra managerska winna mieć to oprawione w ramki na chwilę rozwalenia sieci.

O.N.A
@Martyna

Idealnie w punkt. Chyba nikt tak pięknie nie opisał jak wygląda praca w tej firmie. Życzę Ci powodzenia! Sobie również, jestem na etapie szukania nowej, zapewne lepszej pracy. Dziewczynki, nie dajmy się traktować jak śmieci :)

Szalona
@O.N.A

Bardzo dobrze ujęte. Praca w Firmie Natura wysysa wszystko siły witalne i człowieka i zostawia go w poczuciu bezradności i braku chęci do dalszego działania. Nigdy nie spotkałam się z tak niekompetentną kadra zarządzająca która nie szanuje ciężko pracujących podwładnych. Trudne miejsce. Najlepiej po prostu omijać z daleka.

Agata

Mam bardzo złe wrażenia po zakupach w drogerii internetowej , zamówiona paczka do mnie nie dotarła, dlatego ze przychodzą do mnie maile ze opłata nie została uiszczona a pieniądze zostały przelane na konto. ZWYKLI ZŁODZIEJE. Z mojego konta zostało pobrane prawie 200zł a oni wypisują do mnie ze nie mają pieniędzy za zamówienie i żeby jeszcze raz zapłacić... W głowie się nie mieści nie odpisuja na moje potwierdzenia zapłaty, nie mam od nich żadnych wiadomości aby wyjaśnić sprawę, NIEPOWAŻNA FIRMA!!!!!!!! Moje pierwsze i ostatnie zamówienie!!!!!!!!!!!!

Magdalena
@Agata

A rozmawiałas tylko z jedna osoba? Moze da sie to rozwiazac z pomoca bardziej kompetentnego pracownika ?

Gg
@Agata

Moze pisalas na zlego maila, tak jak piszesz na zlej stronie dla pracownikow.

Kd
@Agata

Sklepy stacjonarne a sklep internetowy to dwie różne jednostki. Poza tym to strona nie na ten temat

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) - Łódź

• Jak się pracuje w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 390.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 361, z czego 15 to opinie pozytywne, 168 to opinie negatywne, a 178 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)