Opinie o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Alan02

Dostałem ofertę pracy w tej firmie. Jak jest naprawde? Jakie pieniądze można zarobić? Jak wygląda sprawa zakwaterowania? I jak jest ze zjazdami do Polski, co ile i na ile? No i jaka sytuacja na budowach generalnie chodzi o ludzi czy są w porządku czy napinka i jeden na drogiego patrzeć nie może. Bo jeśli brygada jest ok to reszte można przeżyć.

@Alan02

Człowieku, > 700 postów, tematy wałkowane 1500 razy, a Ty dalej pytasz? Ileż można! No dobra, to jeszcze raz :D. "Dostałem ofertę pracy w tej firmie. Jak jest naprawde? " 1)No jest tak jak piszesz - naprawdę dostałeś ofertę. Gratulujemy! Jesteś jak Neo w Matrixie - Wybrany, Jedyny w Swoim Rodzaju, wygrałeś na loterii, Bóg się nad Tobą pochylił, jesteś Królem Życia! Oby tak dalej! 2)Jakie pieniądze? Papierowe. Takie kolorowe, z królami i ze znaczkiem PLN jeśli pracujesz w Polsce albo z budowlami i takim znaczkiem E z dwoma kreseczkami jeśli pracujesz za granicą w pewnych krajach. 3)Zakwaterowanie wygląda tak, że jest dach, 4 ściany łóżko, kilka innych osób i... No jakaś łazienka i kuchnia. Czasem kapie, czasem karaluszek przebiegnie. C'est la vie :/. 4)Zjazdy do Polski - nieregularnie, po prostu ustalasz urlop z przełożonym i sruuu! Pakujesz manele do Passata w TeDeIku i bujasz się te 1500 km zuruck. 5)Pytasz o ludzi na budowach? Człowieku... To jest przekrój polskiego społeczeństwa: od ostrej patologii połączonej z alkoholizmem i koprofilią począwszy, poprzez zwyczajnych szaraków-wyrobasów i "januszów-cebulaków", którzy potrafią Cię zadeptać w Lidlu za bułki tańsze o 5 centów, a na ludziach z doktoratami, którym się nie powiodło, ale jednak zarabiają ciężką, fizyczną pracą kończąc. Jak wszędzie są animozje i przyjaźnie. Brygada to nie wszystko, ale znacznie pomaga jak zgrana ekipa. I jak? Przy okazji - napisz co Ci zaoferowano.

Alan02
@exPOLBAU

No i żadnych konkretów to ty nie podałeś Jeśli tam pracowałeś to powinieneś napisać coś konkretnego. Oferowali mi na sam początek 11€ na godzinę po 2 miesiącach stawka w górę. Zjazd do Polski niby co miesiąc Jak jest naprawdę na dzień dzisiejszy. interesują mnie konkretne odpowiedzi.

@Alan02

Nikt Tobie nie odpowie. Musisz sam się przekonać. A stawki 11 € już dawno nie ma. Najniższa to 12,50 €/godz. Zjazdy do kraju to sprawa między kierownikiem a Tobą i tutaj też nie ma żadnych terminów. Przeciętnie pracuje się 200 - 220 godzin ale wykazuje się normatyw by nie wpaść w wyższą grupę podatkową. Czemu niemiecki fiskus ma nam zabierać nadwyżki ? Godziny się gromadzi w banku i rozlicza w okresach 4 miesięcznych. Pamiętaj , że nie da się wszystkim dogodzić. Zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony i będzie opowiadał głupoty na forach. A z reguły to takie życiowe rozbitki, które chciałyby nic nie robić a pieniążki niechby z nieba leciały. Takie życie...

Mormon
@czarny1313

Pieniazki, to (usunięte przez administratora) sa w eurobiznesie!

@czarny1313

Hej. Ładne napisałeś. Zapomniałeś napisać prawdy. A prawda jest taka że pracuje się ponad 50 h tygodniowo nie wypłacają za nadgodziny nie ma przerwy płatnej nie ma obowiązkowego posiłku w zimowego nie ma ciepłych napoi nie mam żadnych napoi operator 1z nie ma nawet przerwy śniadaniowej, przymus sprzątania kamp, kampy zagrzybiale zaplesniale, mógł tak więcej lecz więcej jest na Prokuraturze.

@Rafalop

Lol. No przecież napisał 200-220 godzin co dzielone na 4 = 50h/tydz. No nie? Nadgodziny idą do banku - napisał. Przerwa płatna - dawno niestosoana praktyka. "Obowiązkowo posiłek zimowy"? O stary, ale odjechałeś-skąd taki wymóg niby? No pewnie, że kampy zapleśniałe, jak się uchylacie od sprzątania :D. W Finlandii dbaliśmy o swoje rewiry i każdy na mopie raz na 3 dni latał i dało się żyć. Co to znaczy, że coś jest "na Prokuraturze"? :D.

Przeciętny miesiąc ma 4,5 tyg Z poważaniem

@Rafalop

I te pół tygodnia aż taką różnicę robi? No to masz ~47-49 godzin. Więc czarny miał rację. Dotarło?

@exPOLBAU

Zapraszam do wyszukania sobie "posiłek regeneracyjny"

@Rafalop

W myśl art. 232 kodeksu pracy pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Budowa - warunki szczególnie uciążliwe?

@exPOLBAU

Tak. Zapraszam wszystkich do pobrania i przeczytania Dz.U. 1996 nr 60 poz. 279 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów. Ps. Na podstawie art. 232 k.p To jest tylko jedna strona warto przeczytać !!!

Kupek
@Rafalop

No dobra, ale nie pracujesz w Polsce tylko u Szkopow, wiec Cie polskie prawo nie dotyczy hehe!

@Kupek

Kolego masz polską umowę i obowiązują Cię polskie prawa. Możesz pracować nawet w RPA jak masz polską umowę mają zapewnić Ci wszystko to co się wiąże z polskimi przepisami

@Rafalop

Nie pracujesz już w Polbau, to po co jątrzysz ? Lubisz to "polskie piekiełko" ! Takich nam w Polsce trzeba a Polska będzie "bogata" ale w nadmiar przygłupów. Popracuj ze mną na budowie w Stuttgart to zobaczysz jak jest. Operator nie ma przerwy. A który operator chce schodzić z dźwigu na przerwę ? Zanim zejdzie i ponownie wejdzie to już po przerwie. A gdzie czas na zjedzenie ? Widać, że nie masz pojęcia o pracy na budowach.

kupek
@Rafalop

Jak glupim trzeba byc by jechac do RPA na polskiej umowie to raz, a dwa-wierzyc, ze ktokolwiek sie bedzie polskimi przepisami przejmowal. Dorosnij chopie.

@kupek

Wszyscy tak mówią i dlatego tak jest. skończy im się to co robią

@czarny1313

Hej czarny1313 wiem jak pracowałem na różnych budowach z różnymi kierownikami ale takiego syfu nie widziałem. 1 oszukali 2 okradli 3 straciłem zdrowie przez nich nie wypłacili mi wszystkiego. jak Nyga tam dupisz

@Rafalop

Tak ? To może jakieś konkrety , a nie ogólnikowo. Nie trzeba było tyle pić to byś zdrowia nie stracił. A kto Cię okradł i oszukał ? Zgłosiłeś to na policję ? Tak mówić to każdy może. Aby tylko być obecnym na forach.

@Rafalop

Taaaa.... "Oszukali i okradli" - tak zwykle mówili ci, którzy nie mogli wyjść z autobusu o własnych siłach po tym jak zajechali do Eurajoki po raz pierwszy. Pakowali ich do domu automatycznie. To co taki pijus miał w domu powiedzieć? Że zapił i go pierwszego dnia wywalili z roboty? Pewnie, że nie! Okradli! Oszukali! Wywiezli do lasu i pobili! Zero honoru.

janusz gwóżdż
@Rafalop

ala może się przedstawisz?,bo kim jest Rafał to wiem ale ciebie do nie mogę sobie wydedukować

@janusz gwóżdż

Za krótko pracowałeś byśmy mogli się spotkać.

ELEGANCKO!! :D

Polbauki nie chlejcie dzisiaj za dużo, bo w pon ma być alkotest na bramie!

Banani

Witam serdecznie . Dostałem ofertę z POLBAU do pracy na terenie Niemiec jako zbrojarz i Pani mówiła przez telefon że zarobki po odbiciu mieszkania około 2000 euro na rękę. Czy pracował tam ktoś jako zbrojarz ? Jak to faktycznie wygląda? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

@Banani

WItam, Pani przez telefon, delikatnie mowiac, mijala sie z prawda. Pracowalem w Polbau ponad 4 lata (Finlandia, potem Niemcy) i o ile w Finlandii bylo prawie 1900 na reke i mieszkanie za darmo (baraki, bo baraki, ale bylo ok+jedzenie - stolowka, Polscy kucharze, wypas), to Niemcy to jest jakis dramat! 230E za syfiasty hotel + brak zarcia! Przy ponad 180h ledwo 1400 na koncie! Zenada! Ja bylem jako ciesla, ale zbrojarze-no normalka: cegi w dlon (nigdy nie dawali szybkowiazadel, to jakas porazka) i jedziemy 10-12h jak wieksza bodena przyszla. Deczko harowka. O ile w Fin to sie oplacalo, to Szkoplandii z Polbauem zwyczajnie NIE POLECAM.

Czarny1313
@exPOLBAU

Dlaczego piszesz brak żarcia ? Napisz brak żarcia za darmo ! Bo na wszystkich hotelach są kucharze i obiad kosztuje 4 €. No , ale skoro wolisz wydać te 4 € na gorzałę niż na obiad to bardzo proszę, tylko nie pisz nieprawdy. Jurek.

@Czarny1313

Kolega ma racje. jest brak jedzenia. nikt z szeregowych pracowników nie dostaje posiłku w czasie pracy zimą nawet nie ma gorącej herbaty wody ani nic. Pan Jurek dostaje obiad jak nie jest szeregowym pracownikiem.

Danuta
@Czarny1313

Tam gdzie jest mój znajomy (chyba Mainz)to obiad kosztuje 2,5 euro. Nawt do domu zabiera kupe porcji pierogów czy pieczeni. Takie dobre!!!

mały

jako operator zapomnijcie że zarobicie 2000e robota zależy do kogo trafisz wypłacają maksymalnie za 208 h miesięcznie potem jest drugi próg podatkowy .hotel dramat po 6 osób w pokoju za 230e dramat i musisz sprzątać rejony na hotelu godzimy ponad 208h masz na zjazd do polski jako urlop urlop wypłaca ci sokobau .a na umowie macie napisane operator żurawia-pracownik budowlany czyli niekoniecznie wykonujesz prace operatora i dodatek konserwacyjny za moich czasów to 5e za dniówkę

polbauowiec
@mały

Cześć mały, chyba w tym samym czasie pracowaliśmy. Teraz dodatek to 12 euro, a co do reszty czysta prawda. Jak mnie wysłali na Bonn to po dwóch tygodniach rzuciłem wypowiedzenie, social pod psem,chociaż to był mój trzeci kontrakt

PEPE
@polbauowiec

SIEMA MAM PYTANKO MUGBY MI KTOS POWIEDZIEC CO TO ZA FIRMA BO DOSTALEM OFERTE PRACY DO HOLANDI I SIE WACHAM ZEBY W H,,A NIEZROBILI MNIE

@PEPE

Nie idź do Polbau

DUDA_4_EVER!

A co się dziwisz, jak pewnie jego największym osiągnięciem jest wygranie lokalnego konkursu żłopania jabola na czas pod sklepem "U Edka". Przy okazji pozdrawiam Edka z ekipy Janosza, mam nadzieję, że mu jeszcze wątroba nie wysiadła. A i Zbyszka SZ..CZ..A, kierownika hotelu w Eurajoki. Dobry był z niego herbatnik.

@PEPE

Jak mogłeś dostać od Polbau ofertę pracy w Holandii, skoro Polbau już tam od stycznia 2016 nie pracuje ? Oj, coś nawijasz...

@DUDA_4_EVER!

A co to znaczy : dobry był z niego herbatnik ?

DUDA_4_EVER!
@czarny1313

Ze wporzo ziomal z niego byl!

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Kwejk

NETO? RENKA? REMKA? Człowieku, pisać nie potrafisz, a chcesz 2k Euro zarabiać? No proszę Cię. Wracaj do pługa i pole babą orać, a nie o euro myśleć.

@Kwejk

A kim ty jeste kwejk.ze tak obrazasz ludzi. Cos ci sie nie podoba . To naucz sie czytaci i do przedszkola.

@Aniol2017

Tak, dużo rzeczy mi się nie podoba, przede wszystkim twój bzdury. Dwa: od kiedy w przedszkolu trzeba umiec czytac? Ja już umiem, Ty widze, ze czytac umiesz, z pisaniem gorzej, bo nie wiem czy TY pytania zadajesz czy oznajmiasz cos. Kim jestem? Jestem Twoim przekleństwem i koszmarem. Odpowiedz brzmi: NIE. W Polbale fizyczni nie maja szans na przekroczenie 2000 e/mies. Ledwo wyciskają 1600 i to z nadgodzinami. Zadowolony?

polbauowiec

Czysta prawda

kwejk

Ale Ty się brzydko wyrażasz. Tak robię za taką kasę, bo kadra, jak powszechnie wiadomo, ma stawki "nieco" wyższe od szeregowych. I nie, nie jestem żadnym pociotkiem. Pociotki siedzą w Opolu i robią kawkę panu Mirkowi (w sumie nawet małą literą bym imię napisał ze względu na brak szacunku do tego typa). Da się? Da się. Tylko trzeba było nie rzucać w szkołę kamieniami, tylko jednak się nieco przyłożyć żeby potem nie trzeba było (usunięte przez administratora) do końca swoich ciężkich dni. KaPeWu?

@kwejk

Wszyscy jesteście cwaniaczki. Tylko pseudo a imię na wszelki wypadek ukrywamy. Grunt to namieszać ludziom w głowie za pośrednictwem netu. A czy to prawda czy nie to już zupełnie inna sprawa. A co złego zrobił Tobie Pan Mirek ? To, że Cie na eksport wysłał to coś złego ? Nie musiałeś jechać. A, propos to ja mam na imię Jurek.

@kwejk

Jeżeli jest naprawdę tak źle w Polbau to dlaczego pracuje w Niemczech ponad 600 pracowników ? Oni nie wiedzą, że jest źle ? Jurek.

Pan Jurek-obmiarowiec? :]

@kwejk

Niestety nie. Jestem zwykłym cieślą.

Aniol2017

Mam pytanie czy to da sie przekroczyc 2300e na renke .za miesiac .

Rafalop

Nie korzystanie z pakietu nie zmienia warunków umowy !!! Andrzej Duda Możesz nie mieszkać w slamsach a i tak mówisz płacić tak stanowi regulamin.

Buahaaha

LOL! Nikogo NIE STAC na wynajecie mieszkania?!?! To ile wy tam bidoki zarabiacie? 800 Euro czy co? Nawet mi was nie zal.

Macho

Nie możecie się "wstawić" :D :D. Oj, Ty chyba już "wstawiony" jesteś :D. A mowilem tyle razy! Nie pic przy Wigilii! Wesolych Swiat Polbauki! Niech Wam Prezes Andrzej sypnie Euronkami w Nowym Roku, obyście się kochali i w pocie czola zarabiali szekle na imc Pana Prezesa! Hey! Dziękujemy Johny! Przywracasz wiare w Polbau! Rafalku, skoro tak jak mówisz Polbau jest "zgłoszony" do prokuratury, to może weź podaj numer sprawy albo cos? O ile to wszystko to Ci się nie wymyslilo podczas "wstawiania" :D

@Macho

Jak będę miał nr sprawy to Podam Ci

JOHNY

WESOLYCH ZDROWYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA ZYCZY WSZYSTKIM POLBAOWCOM JOHNY

Rafalop

Polbau na prokuraturze okręgowej w Opolu. Wszyscy co mają coś do powiedzenia slamsy warunki Bhp proszeni są wysłanie skargi na nich

Rafalop

Polbau zgłoszony na prokuraturze rejonowej w Opolu. Zapraszamy wszystkich aby powiedzieć o warunkach pracy o slamsach. Jak nie możecie wstawić się wyslijcie list.

Kupek
@Rafalop

Zaraz, zaraz.. To w slumsach nie można pracować? Niby czemu? Po to się pracuje w slumsach, aby je przebudowac i zrobić piękne domki nieprawdaż? Wiec.. Co tu zglaszac?

@Kupek

No tak. A jednak to co robią z pracownikami jest nieludzkie i właśnie dlatego. Oni was okradają od samego początku. W kp jest wyraźnie napisane o przerwach płatnych. Itp

Rafalop i jacek

Polbau na prokuraturze w Opolu wszystkich zapraszamy do odwiedzenia i podania informacji np że slamsami z higieną z BHP i z każdą inną rzeczą. Niech dostaną za swojej.

LOL

Szanujacy sie czlowiek zna zasady pisowni i nie bENdzie czytal Twoich wypocin, od ktorych az pekaja oczy... Ty bys nawet arkuszu kwalifikacyjnego do Polabu nie potrafil poprawnie wypelnic.

Kazdy szanujący się Człowiek nie bendzie mieszkał na takich slamsach jak w Bonn to smrud brud i alkocholizm a polbau dlatego tylko ma przyjencia bo wszyscy fachowcy uciekli do holandi do Nowaka do pracy takie są fakty

Orawiaczki! Wrocilem!

Danka: No to po co mu d... zawracałaś? I chciałaś dzwonić "gdzieś tam"? Babo, do garów, a nie do Polbau. Chciałaś na export jechać? :D.

szajba

Właśnie dostałem propozycje wyjazdu do niemiec jako ciesla czy moze ktos napisac jak tam zakwaterowanie ,ile potrącają i ile można na czysto zarobic ?.oObiecanki rekrutacyjne znam,teraz chciałbym dowiedziec sie prawdy pozdrawiam.

werty12
@szajba

no i jak roobota ??

@werty12

A jakzarobki neto wowyzej 2000e na remke czy jak

Barti

Witam proszę o szczere info na temat pracy w Monachium przy kostce brukowej

kubuś

@mama no wiesz co jest caly czas aktualne tylko wisi tutaj od maja z tego co wiemduzym plusem jest to ze oferują tutaj dla swojego pracownika miedzy innymi umowę o pracę i wynagrodzenie adekwatne do realizowanych zadań oraz niezbędne narzędzia pracy..

nowy 5

Witam , chciałbym sie ubiegać o stanowisko Cieśla w firmie Polbau , powiedzcie koledzy jak wygląda rekrutacja tz. rozmowy i gdzie mają budowy . Pozdro .

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.