Opinie o ENIX Sp.zo.o w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ENIX Sp.zo.o. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ENIX Sp.zo.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ENIX Sp.zo.o w Kraków

Bolek i Lolek

Sorki za literowke. Chodziło o Irusia a nie Wojtusia. Pozdro.Tola i koledzy.

Pracownik.

... hmmm niech no pomyślę .... lepsze "jutro" ? - Nowy kierownik z pomysłem i pasją oraz z szacunkiem do pracownika i jego pracy... oto recepta na lekarstwo które uzdrowi Enix.

Bolek i Lolek
@Pracownik.

Nowy kierownik to dopiero początek. Od niego trzeba zacząć naprawę produkcji . Ale jak go wymienić skoro panowie wiceprezesi nie maja bladego pojęcia o produkcji(młody to gość produkcji, według starszego panuje deflacja) - przy jego zarobkach chyba tak. Trzeba wymienić beznadziejnych ludzi na wyższych szczeblach. Trzeba zacząć od zaopatrzeniowca który w tej firmie czuje się jak w Matrixie(kompletny brak wiedzy na tematy techniczne, zamówione towary przychodzą złe lub po paru miesiącach). Następnym osobnikiem do wymiany jest Pan spacerowicz i obserwator kamer(stanowisko pełnomocnik zarządu do spraw jakości). Brak jakiejkolwiek zainteresowania produkcją, materiałem oraz technologią produkcji dyskwalifikuje tego pana na tym stanowisku. Pani wystawiająca zlecenia jest świeża w temacie więc trudno powiedzieć. O osobach pełniących funkcje pseudobrygadzistow, liderów nie ma sensu dyskutować (ludzie wybrani przez kierownika, głupsi od niego, którymi łatwo manipulować, zastraszac i opier....c.).Bez zmian na wyższym szczeblu firma jest bez szans. Oto recepta na lepsze jutro enixa. Wypadało by sprowadzić do pionu wiceprezesa Adasia i Wojtusia.

Dzidiek lakiernik6

Masz rację cipka. Starszych ma się zanic. Pracy brak a nowi Ukraińcy przychodza. Chyba ktoś za to bierze kasę. Takie podejście prowadzi do upadku firmy. Dobrze ze już niedługo idzie my na emeryturę.

zniesmaczony
@Dzidiek lakiernik6

Oczywiście ze tak.Ta sytuacja była już za panowania pana Ościeżnicy.Zatrudniać jak najwięcej ukrainców ,polaków gnoić.Przychodzą do zakładu bez żadnej wiedzy i zarabiają tyle samo co Polacy.Wstyd i żenada, wstyd i żenada.

Cipka rusio

Witam serdecznie. Jak tam u was koledzy i koleżanki. Słyszałem że się rozwijacie. Trudno w to uwierzyć mając za kierownika osobę bez matury. Słyszałem że macie laser do profili który pracuje po 1h na zmianę. Tak trzymać. Byle do jutra. Pozdrawiam wszystkich nie Polaków za ich zaradnosc i pracowitość. Efekty waszej pracy widać co dzień. Miłej pracy dla wszystkich starszych pracowników. Róbcie dalej na kolegów że wschodu i tempakow z gory

Fajfus
@Cipka rusio

Też nie mogę zrozumieć dlaczego właściciele firmy wybrali takiego gościa na brygadziste, majstra i obecnie kierownika. Myślę że niema takiej (usunięte przez administratora) w tej firmie której pan szkodnik drzew i krzewów by nie wylizal. Obecnie w pracy jest bardzo słabo. Brak zleceń, bezpodstawne zabieranie pracownikom premi zakończy się szybkim upadkiem na ryj. Skończy się poniewieranie pracownikami, (usunięte przez administratora) i zastraszanie również pracowników z Ukrainy(albo schowasz ten telefon albo cię wywioze i zostawię w lesie jak pani z zakładu STOLARSKIEGO). Mówienie takich rzeczy przy pracownikach nawet w zartach to (usunięte przez administratora) brak szacunku do osób, które przyjechały pomoc tej biednej firmie. Pan becol nawet sobie niezdaje sprawy ze ma przeciw sobie duża część zakładu. Jak ludzie pojadą z tym do inspekcji pracy to się zrobi wielka kupa. Pracownicy znajdą pracę, reszta ludzi nie. Pewnie to by było dobrze bo porobiło sobie i bliskim ciepłe posadzki. Pozdrawiam Fajfus

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie ENIX Sp.zo.o? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Rusofob

Jak mi przykro. Nasi koledzy i koleżanki opuszczają Enix(mam nadzieję że na wasze). Widać że wali się grunt pod nogami miernot z góry. Jeszcze trochę i Łysa Pala będzie pracować w Owadzie. Myślę że cierpliwość zarządu jest na wyczerpaniu. Brak produkcji, nadmiar złomu, błędy nowych maszyn z winy ludzkiej muszą prowadzić dopowolnej śmierci zakładu. Byle do jutra i oby wypłaty były jeszcze na czas. Pozdrawiam roboli, psycholi nieobecnych na zebraniach cichych pizdoni.

Pracownicy !

"Firma pracownikiem stoi" - fatalna opinia o firmie nie bierze sie z nikąd. Pracownicy są traktowani bez szacunku oraz przedmiotowo w szczególności przez kierownika B.K. ktory od 20 lat swięci triumfy jako mobber ( jest mściwy, chamski i tylko czeka na pomyłke lub potknięcie, a noge podłozy sam, liczy się tylko jego JA ( ... "ja tu jestem szefem i sie nie wp....ć") . Przykro patrzeć jak nowy dyrektor dał mu się omotać ( genialny aktor). W jego opini wszyscy są krętaczami, nierobami .... itp. Tylko warto zauważyć, że jak nie ma kierownika w pracy to wszystko idzie gładko i jest więcej zrobione! Zarobki niskie jak na pracę fizyczną w cięzkich warunkach, warto zaznaczyć wypłata zawsze terminowo.

Wojtek

Sama prawda.

pracuś
@Pracownicy !

Prawda jest taka że sam nic nie potrafi. Kierownik , mistrz i majster powinien być wzorem dla pracownika. Przeszkolić, wskazać jak wykonać pracę. Przede wszystkim znać swój fach aby móc poprawnie ocenić wykonaną pracę. A on nie ma o tym pojęcia, specjalizuje się tylko w donoszeniu, kablowaniu. Nie zna się na robocie ani w praktyce ani w teorii. Szefowa wysłała bo na kurs ogłady po większej aferze, ale jak widać nic nie dało. Musi dbać o posadę bo nigdzie indziej nawet na fizola go nie przyjmą, zwłaszcza z jego wykształceniem, (czyt) jego brakiem. A w jego mniemaniu najlepszą metodą na pilnowanie własnego stołka jest zastraszanie.

Grz
@Pracownicy !

Czy ktoś może się wypowiedzieć jak jest na stanowisku recepcjonistki? Szukają pracownika na to miejsce, bardzo proszę o opinie

lalap
@Grz

Też chętnie się dowiem

Tomasz
@lalap

Czy zdecydowałaś się złożyć swoją aplikacje do firmy? A może czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Jeśli tak, trzymamy za Ciebie kciuki. Koniecznie powiedz nam, jak przebiega proces rekrutacji w tym miejscu pracy.

Obserwator
@Pracownicy !

A ja trochę o socjalu : takiej toalety i coś co się nazywają "stołówka " w dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić .To relikt z lat 80-tych - który w Enixie funkcjonuje do dziś . Nie wspomnę o gnijącej lodówce i mikrofali wyciągniętej chyba ze złomowiska.

Admin
@Obserwator

Pamiętajcie że w domu nikt po was nie sprząta. To w jakim stanie zostawcie stołówkę, mikrofal, lodówkę i toaletę świadczy tylko o kulturze osobistej korzystających. No chyba że w domu też tak macie.

Natalia

@pracuś, z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś pracownikiem ENIX. Może napiszesz coś więcej na temat atmosfery panującej między pracownikami? Jak ją oceniasz? Czy sprzyja w pracy zespołowej?

Natalia

Czy ktoś z obecnych na forum posiada informacje odnośnie aktualnych ofert pracy w ENIX? Jeśli tak, to na jakie stanowiska? Jak przebiega proces rekrutacyjny? W jakiej atmosferze przeprowadzana jest rozmowa o pracę? Jakie warunki zatrudnienia są oferowane kandydatom o pracę? Zachęcam do pozostawienia wypowiedzi na ten temat. Pomoże to osobom rozpoczynającym karierę zawodową.

Grzegorz

Idealnych firm nie ma ale pracowników również.

Wojtek
@Grzegorz

To prawda, ale ten człowiek niszczy tą firme i brak mu elementarnego wykształcenia i umiejętności - dajcie mu szlifierke, zobaczymy co zrobi ... ;)

@Wojtek

Nadaje sie na ciecia, bo to robił wczesniej

zainteresowany

Poszukuję pracy. Bardzo proszę o informację, czy faktycznie tak źle jest, jak opowiadają i opisują pracownicy. Z tego, co mi wiadomo, wynagrodzenie jest nieadekwatne do wykonywanej pracy. Również stosowany jest mobing, hamstwo, zastraszanie pracowników. Rozmawiałem z niektórymi osobami, podobno zatrudniają Ukraińców, jako tanią siłę roboczą. Systematycznie agencja pracy, poszukuje pracowników dla Enix-u, ale jak widać, nikt nie chce tam pracować. Sam rozmawiałem z pracownikiem agencji, króry odradził mi zatrudnienie w tej firmie. Jeśli możecie, napiszcie, czy faktycznie jest tak, jak piszą inni. ]

@zainteresowany

Faktycznie tak jest.

Natalia

Obserwując informacje w Internecie widać że firma ENIX prężnie się rozwija, w połowie lutego brała udział w targach Brico Marche, posiada dopracowaną witrynę internetową, gdzie informuje klientów o wszelkich nowościach. Firma ENIX prowadzi również blog, gdzie można znaleźć najnowsze rozwiązania z dziedziny ogrzewania i docieplania pomieszczeń. Warto zajrzeć na https://enix.pl/

enixowie

Jedyne co prezes umie powiedziec to "jesli za malo zarabiasz to idz tam gdzie daja wiecej" sam zarabia 18 tys to musi innych lupic zeby dla niego starczylo.Najbardziej lubi agencyjnych aby za 1600 tyrali a my po kilkunastu latach pracy po 2000 na reke razem z dodatkim za szkodliwe. Te jego zarabko to oficjalne a to do dorobi na walkach to jego, kolesi sciaga niby na doradztwo, tak sie to nazywa. Auto nowe a murzyny niech tyraja. Dolozy sie im nowych przydupasow do pilnowania i bedzie oswiecim 2

enix
@enixowie

No siema, zbierałem się i zbierałem, żeby coś tutaj nastukać i w końcu z nudów postanowiłem streścić moje lata spędzone w Enix-sie. Za górami, za lasami, wyrasta takie małe coś.. a zwie się Enix., którym obecnie zarządza Prezesina z katolickiego miasta, które zwie się Częstochowa. Uzdrowiciel firmy !!!. Swoją czarodziejską różdżką, w mgnieniu oka, stworzył nowe (nikomu nie potrzebne) stanowiska pracy, które obsadził ludźmi ze swojego kręgu: kuzynami, przyjaciółmi, i innymi przydupasami, których obficie wynagradza za nieudolna pracę. Nie ważne jest, że nic nie umieją i nie mają żadnego pojęcia o pracy na zajmowanym stanowisku, ale istotnym jest, że otrzymują sowite wynagrodzenie. Jak każdy się domyśla, aby jednemu dać, drugiemu trzeba zabrać. A komu zabrać ? Nie trudno odgadnąć. Pracownikom, którzy pracują na całą firmę, czyli produkcyjnym. Nie ważne, że ich zarobki wynoszą zaledwie 2 tyś zł. netto. To zbyt wysokie wynagrodzenie, więc trzeba ograniczyć do minimum ich wynagrodzenie, Więc należy zabrać im premię . W ten sposób można uzdrowić kondycje finansową firmy. Brawo !!! Ale to za mało, Kolejny pomysł na wyniki finansowe firmy - zwolnić wszystkich wieloletnich, dośiadczonych pracowników etatowych, a zatrudnić agencyjnych. Agencja, która dostarcza "białych murzynów", bardzo chętnie współpracuje z Prezesiną . Oczywiście, Pan Prezes, nie bezinteresownie korzysta z usług Agencji, która potrafi zrewanżować się i wspomóc Go finansowo. Przecież 30 tyś, zł. to za mały zarobek, trudno więc jest utrzymać swoja rodzinę za tak skromne wynagrodzenie. Od m-ca sierpnia br. stanowisko Dyrektora, zajmuje Jego kolega ze studiów, P. Dariusz. Swoją karierę zawodową w Enix-e zaczął od zwolnień z pracy najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników. Gratulacje!!! Zobaczymy, kogo zatrudni na stanowiska vacat-owe. Nie trudno się domyśleć, że takie działania kolegów ze studiów (Prezesa i Dyrektora), doprowadzą w bardzo szybkim czasie do likwidacji zakładu. Właściciele firmy. Jeżeli czytacie ten wpis, zastanówcie się dobrze, komu powierzyliście swoją firmę. W najbliższym czasie sami będziecie musieli zakasać rękawy i wziąć się do roboty.

sławek,krzysiek.darek tomek
@enix

Hej pracowałem w firmie kilka lat temu i podwyżki nie miałem jak nie pociągnołem nadgodzin a w enixie kapusie i donosiciele byli i są i będą i mi też donieśli teraz że była podwyżka 200 PLN CO NIE PRAWDA?!!!!!!! przynieśli to z dołu a nie z góry ludzie Więc nie narzekajcie podobno leżeć można tylko w przylasku lub na zarabiu ale jeszcze trzeba tam zapłaćić

@sławek,krzysiek.darek tomek

Witajcie Panowie Oczywiście, że w Enixe ceni się tylko kapusiów, donosicieli i nierobów. Słusznie donieśli Wam, że była podwyżka 200 zł. brutto. Po kilkunastu latach pracownicy wynegocjowali (a raczej wyżebrali) podwyżkę i dzisiaj co niektórzy zarabiają 2 tyś. zł. Należy też zauważyć, iż osoby, które walczyły o podwyżkę, nie długo się nacieszyli, ponieważ za swoja odwagę zostali zwolnieni z pracy. Zaś donosiciele zostali awansowani i otrzymali jeszcze dodatkową podwyżkę, aby byli bardziej skuteczni w swoich wynikach "za kapowanie".

zainteresowany
@enixowie

Tak, kamery pewnie nawet w ubikacjach i szatniach są, za 8 godzin nawet wysikać się nie można bo obrazu po premi lecą...

Misio
@Nowy

Pracownicy powinni być wyposażeni w ubranie robocze oraz pampersy, dzięki którym nie będą musieli opuszczać stanowisk pracy. No, chyba, że "Góra" woli jednorazowy wydatek i zakupić baseny dla Pań i kaczki dla Panów, które będą przymocowane do stanowisk pracy. Ha, ha, ha. Niech żyje epoka kamienia łupanego !!! Ludzie, zastanówcie się, gdzie Wy pracujecie.Dziwię się, że zakład jeszcze nie miał kontroli za pogwałcenie praw pracowniczych.

rysio

Romek, chcesz wiedzieć ile płacą? to nie jest tajemnica - 9 zł./godz.Ale tak naprawdę nie chodzi tu o zarobki, lecz o sposób, w jaki traktowany jest pracownik. Pracowałem w Firmie jakiś czas, więc mogę coś powiedzieć na ten temat. Przez 8 godzin pracy nie możesz odejść od stanowiska pracy, jesteś monitorowany przez cały czas przez osobę, która wchodzi w d...ę Prezesowi, który nie ma najmniejszego pojęcia o produkcji. Na każdym kroku pracownicy są szykanowani przez osoby zarządzające. W żadnym zakładzie nie widziałem, aby tak traktowano pracowników. Nawet niewolnicy mieli większe prawa, niż pracujący tu osoby. Bardzo szczerze współczuję wszystkim pracownikom zatrudnionym w dziale produkcji. Powinni być solidarni i domagać się swoich praw, rynek pracy poszukuje wyspecjalizowanych fachowców, oferując wynagrodzenie od 3 tyś. netto. Setki osób przewinęło się przez firmę Enix, ale niestety nikt nie wytrzymał takiej presji. Panowie i Panie, zacznijcie się szanować i postawcie swoje warunki. Pierwszym z nich jest usunięcie Prezesa, który nie ma pojęcia o zarządzaniu zakładem produkcyjnym,to jest chodzące zło i nieudacznik. Dziwię się właścicielom, że wpuścili do swojej firmy takiego człowieka. Wprowadził chaos, zamieszanie, marnotrawstwo. Jakość produkcji zeszła na najniższy plan. Taki styl zarządzania doprowadza do upadłości firmy.

mila

Socjalne dla wszystkich jest równy. Tak dla pracowników produkcji jak i dla pracowników biura. Pan Prezes chce ominąć dodatkowe wydatki na szkolenie kadry zarządzającej wiec uszczupla ZFŚS. Pracownicy traktowani są bardzo nierówno. Liczy się dobre lizanie tyłka, umiejętności schodzą na dalszy plan. Idealny pracownik to taki, który zostaje po godzinach a jego efektywność w ciągu godzin pracy jest nijaka. WAŻNE, że biurowiec opuścił jako ostatni. Zarobki tylko nieliczni maja wyśrubowane a cała reszta robi za grosze.

nick

Tak szczerze - jest oferta agencyjna a do pracy tutaj - jakie warunki są i czy da się wytrzymać czy aż taka tragedia, na czym polega praca i ile faktycznie płacą ?

Morciś

Karają pracowników za byle bzdety... A dyrektor, mistrz oraz brygadzista wyrzucają grzejniki za 50 tys do złomu bo popsuli i nic z tego tytułu nie mają. Gorzej jak w Chinach.

krkp

Przez glownego najemnika i jego metody generowanane sa konflikty. A ludzie odgrywaja sie jak moga, to dopiero poczatek kradziezy. Czlowiek to nie smiec

kosiu
@krkp

KRKP- piszesz bardzo krótką opini, ale nie do końca zgodną z prawdą. Zgadzam się z Tobą tylko w pierwszej części wpisu. Natomiast w drugiej części bardzo obrażasz uczciwych pracowników, którzy nie mają z tym nic wspólnego. Jeśli jednak zdecydowałeś/aś się na taki wpis, należało podkreślić, iż w Enix pozostała jeszcze jedna osoba, która dopuszczała się wielu kradzieży na terenie firmy.

@kosiu

Nie sądzę żeby pisanie o kradzieżach w firmie interesowało osoby szukające pracy w tej firmie.To raczej licytacja kto wyciągnie więcej brudów. Ale zgadzam się z wcześniejszymi wpisami. Praca na produkcji w firmie Enix to orka za marne grosze w dość nie sprzyjających warunkach, niczym chińczyki za miskę ryżu i nie ma znaczenia jak bardzo człowiek się będzie starał nikt tego nie doceni. W firmie króluje chaos, brak organizacji i brak przekazu podstawowych informacji.

fiutek

Mania nie ośmieszaj się, jaką dostałaś premie za te bzdetne, kłamliwe wpisy. Nie trudno domyślić się jaką rolę pełnisz w Enixie ponieważ z tych przywilejów korzystają największe nieroby tzw. "góra" do której należy obecny dyrektor, majster, brygadzista. Pracownicy niższego szczebla dostają wczasy pod gruszą w kwocie 250 zł brutto na trzy lata co w skali jednego roku daje kwotę 83 zł brutto. Twój wpis uświadomił pracowników z jakich profitów korzysta "śmietanka". Te wszystkie przywileje to zapłata z wyssanego szpiku kości pracowników niższego szczebla, którzy swoją ciężką pracą przy produkcji grzejników umożliwiają wam na hulaszczy tryb życia. Imprezy zbiorowe o których piszesz to nic innego jak wasze imprezy integracyjne w ekskluzywnych hotelach na które nie żałujecie środków z funduszu socjalnego. Wpisy których dokonali: piotrek, andrzej, kosiu oddają szczerą prawdę. Jeśli ktokolwiek chce się zatrudnić w Enixie to tylko na stanowisku Prezesa, ponieważ obecny Prezes w ciągu trzech lat swojej kariery w Enixie za swoje wynagrodzenie dorobił się nowego domu w Krakowie. Pracownicy co rocznie są informowani o bardzo złej kondycji finansowej firmy podczas, gdy zakupywana jest flota nowych samochodów, a samochody które dotychczas były użytkowane zostały sprzedane bez przetargu przydupasom Prezesa firmy Enix za śmiesznie niskie ceny. Do zakupu takiego samochodu mieli prawo skorzystać wszyscy zainteresowani pracownicy.

Rysio
@fiutek

Jak ktoś ma choć trochę poukładane w głowie,dba o wizerunek swojej osoby i poczucie własnej wartości, niech nawet nie próbuje zatrudnić się w Firmie Enix. Przekraczając próg tego miejsca, stajesz się nie człowiekiem, lecz zwykłym śmieciem. Jesteś odbierany/a jak maszynka do nabijania kasy. Systematycznie podnoszone są normy, w zamian za wynagrodzenie w wysokości 9,00 zł/godz. Ale cóż się dziwić, nie ważne,że robol wypluwa z siebie ostatnie siły (nie mówiąc już o zdrowiu, gdyż warunki w jakich się pracuje, są bardzo szkodliwe), ważne jest, aby na konto bankowe Prezesa, wpływało co miesiąc 5-cio cyfrowe wynagrodzenie. Firma tak świetnie dba o wizerunek Enix-u, że na ogłoszenie dot. oferty pracy, nie ośmieliła się podjąć pracy żadna osoba. Zaś, Ci którzy nie dowierzali i postanowili spróbować własnych sił, już po pierwszym dniu, podziękowali za dalszą współpracę.Tak naprawdę, to właściciele Firmy mogą podziękować swojej kadrze, która zarządza ludźmi.

andrzej

Cieszę się, że w końcu ktoś odważył się napisać na temat obozu dla niewolników w firmie Enix. Jest to kołchoz, w którym pracowników traktuje się jak białych murzynów. Ale to już niebawem się skończy. Pracodawcy już poszukują wykwalifikowanych pracowników, których niestety jest jak na lekarstwo. W Firmie enix ceni się tylko kadrę zarządzającą, która otrzymuje trzykrotnie większe wynagrodzenie od wykwalifikowanego pracownika, który wypruwa z siebie ostatnie siły. A jak można awonsować na kierownika - to proste, nic nie robić, tylko donosić na swoich kolegow i koleżanki. Jesteś konfidentem i nierobem-masz gwarantowana posadkę "na górze" za mega wynagrodzeniem. Jesteś pracoholikiem i specjalistą w swoim zawodzie-masz zapewnione tyranie za "psie pieniądze" NIE POLECAM FIRMY ENIX

Zostaw merytoryczną opinię o ENIX Sp.zo.o - Kraków

• Jak się pracuje w ENIX Sp.zo.o?

Zobacz opinie na temat firmy ENIX Sp.zo.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENIX Sp.zo.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENIX Sp.zo.o