Opinie o ENIX Sp.zo.o w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ENIX Sp.zo.o. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ENIX Sp.zo.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ENIX Sp.zo.o w Kraków

;)

Jako były pracownik mogę się wypowiedziec na temat pracy w tej firmie. Praca sama w sobie nie byla zla, jezeli mialo sie dobry kontakt z ekipa to szło wszystko do przodu :D Warunki pracy jak na Kraków to słabiutkie, wczasy pod grusza mówiąc kolokwialnie to tak jakby ktoś sledziem w twarz, brak nowych technologii, lazienka rodem z PRL (jak obecnie panujący klimat na hali), jak ktoś tutaj wczesniej opisal na forum, haha.

Beata
@;)

Dobry i jakiś dodatek na święta. :) Zarówno na Boże Narodzenie, jak i Wielkanoc ? Ile tych dodatkowych złotych można się spodziewać? Jak to wyglądało przy ostatnich świętach? :P

1zawdzystkichwszyscyzajednego. Nowy wpis

Pracodawca nie może wykorzystywać kamer w firmie do monitoringu swojego pracownika. Przede wszystkim firmy poprzez monitoring nie mogą kontrolować zachowania pracowników, weryfikować efektywności lub sprawdzać czasu pracy. Zgodnie z Kodeksem pracy.Osoba zatrudniająca pracowników na podstawie umowy o pracę jest zobowiązana m.in. do: zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przeciwdziałania (usunięte przez administratora) w miejscu pracy,(patrz wyżej monitoring) i przeciwdziałania dyskryminacji w zatrudnieniu. Przy wykonywaniu pracy niewymagającej stale pozycji stojącej należy zapewnić pracownikowi możliwość siedzenia. Pracodawca musi także zapewnić zatrudnionym osobom odpowiednie warunki pracy oraz zadbać o ich potrzeby socjalne. Wskazane przekroczenia o 10 czy 20 minut stanową jak najbardziej taką pracę i muszą być kwalifikowane oraz rozliczane jako praca nadliczbowa. Pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, nawet jeśli nie wykonuję swojej pracy, a jest to spowodowane czynnikami leżącymi po stronie PRACODAWCY. Pracodawca może zapłacić karę nawet do 30 tys. złotych za każdego pracownika jeżeli będzie stosował swoje wymyślone przepisy które nie mają mocy prawnych i nie są uwzględnione w kodeksie pracy .W Polsce pracowników chroni Kodeks pracy, w którym omówione są prawa osób zatrudnionych. Ciężkie naruszenie tych przepisów może być nałożeniem grzywny na PRACODAWCĘ co już powinno być zrobione wielokrotnie

Zuzka Nowy wpis

Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc tutaj liczyć na pracę na stanowisku specjalisty ds. HR? Znalazłam informację, że kiedyś poszukiwano na tę posadę, jednak oferta pracy już się nie wyświetla... Wiecie, jak często szukają kogoś na ten wakat? Chętnie bym się tutaj przyjęła.

Mi sie wydaje, ze taka polityka firmy, dlaczego ma być twoim zdaniem Ukraniec zwolniony ? :D Przeziez to sam zysk jakby nie patrzec, sluchaj mniejsze koszty. Szkoda, ze nie bylo mowy odrazu jaka jest sytuacja i jaka będzie, niepoważne to w tych czasach tak traktować pracowników. Co do pensji no lekko dziwne, dlaczego znana marka i to poza Polskę ma tak małe wynagrodzenia dla pracowników, ktorzy tak naprawde tak jak powiedzialeś pod tym pseudonimem :D, tworza tą firme. Cóż taka polityka, ale szkoda bo marka naprawde spoczko

Nie wydaje mi sie, aby nowy kierownik kopał pod kimś dołki, a pan były kierownik sam wykopał sobie dołek swoim zachowaniem, (usunięte przez administratora), chamstwem, brakiem pomysłu i wieloma wieloma negatywnymi sytuacjami, które sam stwarzał!!! Nie ma osoby kórej by nie szkodził, dziwi taki wpis..... Ja to nowemu współczuje, ogarnąć ten bajzel będzie mu trudno..... - znamy go od lat i jest git Zarobki bardzo słabe, kontaktu z dyrektorem nie ma, socjal nijaki - zaraz zostaną sami Ukraińcy Jak żyć Panie Prezesie, jak żyć ???????

@Michał

To co macie w ramach socjalu, że tak źle go oceniasz? Chętnie się dowiem. No i te zarobki jakie, jak słabe? Ktoś pisał że najniższa, ale czy każdy tak tu ma?

Koles jakie koszty zredukować XDDD, ludzie. Ponad rok czasu 3 zmiany byly, zamiast kogos kumatego ogarnąc, ktory ogarnie 1 zmiane, a w stategicznych momentach, gdzie jest duzo zlecen, odpalic soboty, nadgodziny, to piec piszczal na kilka grzejników przez styl zarzadzania. Ludzie coś musieli uszlyszec, dlaczego jest fala wypowiedzen, ale nie to, ze zla sytuacja finansowa w to nikt nie uwierzy, hahaha Zgodze się z tym, byly kierownik byl bardzo slaba osobą, mial stanowisko, ale poza praca byl zwyklym szary czlowieczkiem, od ktorego najbliza rodzina pewnie sie odwrocila, skoro w pracy mial takie odpaly, to ciekawe co poza nia jak sie zachowywał, haha. A co do obecnego kierownika spoczko osóbka, zawsze mozna bylo sie dogadac z nim :D

Kuba
@Michał

Wypowiedz trafna, ale dziwi mnie to, ze kierownik pracowal sobie na odsuniecie z stanowiska od 97' i teraz dopiero go wywalil, paradoksalnie, gdy sie uspokoil to dostal prezent. Szkoda tylko ,ze nikt nic nie zrobil lata temu, moze inaczej by ta firma teraz wyglądała

stolarz

co capie potomku zwierząt górskich teraz to nie polecasz nikomu tej firmy ale wypłatę to się brało i to nie mała - bo wyszło na jaw kase przez długo długo dodatek za paliwo - urlop sie sprzedawało właścicielowi bo chytrym się na kase było - premii sie ludziom nie dawało bo liczyło sie że przełożony coś skapie troche tobie - wszystko wyszło Głową tej firmy według siebie byłeś więc ucieli ją a teraz ryba płynie do przodu i to bez tej głowy i na pewno sie nie zepsuje - zdrowa jest ludzie spokojni Szkoda że wcześniej odszedłem z firmy przy twojej zasłudze i że nie widziałem jak podobno nikt cię nie żegnał bo dostałeś pare minut na zabranie tylko opon ale karma wraca ja pakowałem się ja przy twoim (usunięte przez administratora)

@Kuba

Mówisz? Jakie warunki przy tym sugerujesz, że mogłyby występować? zastanawiam się czy w tym zakresie nie będą mogły zajść jeszcze jakiekolwiek zmiany? Dopiero co zapoznaje się z sytuacją firmy ale widzę przy tym zainteresowanie niektórych kandydatów, z czego ono wynika?

@Michał

Skoro socjal jest nijaki, to jednak w jego skład coś wchodzi... Co takiego? Możesz rozjaśnić? Będę wdzięczna za informacje. Poza tym, można liczyć jeszcze na jakieś benefity pozapłacowe? Szukam pracy, stąd te moje pytania...

Dziwi mnie trochę fakt, że nigdzie nie mogę uświadczyć aktualnych ofert pracy tu do was. To duża firma, o co chodzi? Możecie mi podpowiedzieć w jaki sposób dostaliście tu stanowisko? Sporo tu plotek i informacji na temat pracy na produkcji, a ktoś z was może napisać w paru słowach o pracy w biurze? Chodzi mi o stanowisko w dziale rekrutacyjnym. Jak wygląda atmosfera, nadzór, kadra kierownicza, współpraca z pracownikami i kandydatami? Korzystacie z jakich narzędzi? Widełki dla młodszego specjalisty ile wynoszą?

Terti

Aktualnie nie ma przyjęć, są za to zwolnienia.

@Terti

Czym spowodowane są te zwolnienia, które aktualnie mają miejsce? I jakich stanowisk one dotyczą? Czy osoby, które pracują na uop też są brane pod uwagę przy tych rotacjach? :x Dopytuję tak, bo jakbym tu kiedyś aplikował, to bardzo zależy mi na stabilności...

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie ENIX Sp.zo.o? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Ysył

Chce się odnieść do wczorajszejgo wpisu na stronie Jubilatu Kraków i to jest sama prawda o czym się pisze , przełożeni pozwalali na takie zachowania pracownikowi , o czym wiedzieli ,ktoś kogoś lubił a może interesy były tego przyczyną ale dla mnie to (usunięte przez administratora) w firmie , to nie zdarzyło się pierwszy raz bo o tym mówiono od dawna i o tym Wiem i wiedzieli o tym przełożeni

@Ysył

Napiszesz coś bardziej konkretnie? Na jakie zachowanie przyzwalali przełożeni? O jakiego pracownika chodzi? Amosfera jest nie za ciekawa jak takie sytuacje?

Rembiessa vel Dybał

Jedna z najlepiej zorganizowanych firm w Polsce. Komfort pracy swoboda dzialania , przejrzystosc i elastycznosc dla klienta powodowaly taki komfort pracy ktorego nie otrzymasz w zadnej innej firmie. Atmosfera niemalze rodzinna. Wynagrodzenia pracownikow oprocz godziwej podstawy byly tak skonstruowane , ze sam mogles decydowac ile bedziesz zarabiac tak wiec naprawde miales ogromny wplyw na koncowy wynik Twojej pensii. Jesli chodzi o produkty z jakimi przyszlo mi pracowac....powiem krotko zadna ale to zadna inna firma ktora szycila sie swiatowym zasiegiem nie mogla dizajnersko oraz jakosciowo dorownac precyzji wykonania oraz pomyslu na produkt koncowy firmie Enix. Swoboda dzialania ..hmm , nikt absolutnie nikt nie przeszkadza Ci w pracy do momentu gdy cos nie IDZIE wtedy rowniez nie przeszkadzaja wrecz pomagaja poszukac bledu i poprawic sposob pracy. Dla klienta Enix tworzy takie warunki by mial komfort wspolpracy oni mieli tylko sprzedawac a wszelkie problemy Enix bral na siebie i zalatwial ,,OD REKI,,!!! No i na koniec nie sposob wspomniec o pracownikach tutaj zatrudnieni sa naprawde specjalisci poczynajac od produkcjj konczac na przedstawicielach tej Firmy. Pasja , przywiazanie atmosfera powodowaly , ze nie sposob bylo nie lubic tej zalogi a zzaczynalo sie od Dwoch przemilych Pan ktore witaly wszystkich odwiedzajacych siedzibe firmy. JA DO DZISIAJ ZALUJE , ZE ODSZEDLEM ALE COZ WIDOCZNIE TAK MIALO BYC

Werka
@Rembiessa vel Dybał

Hej, jesteś pewny co do tej atmosfery? Bo jak czytam tu niektóre wymiany zdań pracowników, to słabo to widzę:D Ciekawa sprawa z tym wynagrodzeniem, napiszesz coś więcej? Co wchodziło w wynagrodzenie oprócz podstawy? Hmm, skoro żałujesz, że odszedłeś, to myślisz, że nie ma już szansy na powrót? Ja bym spróbowała :) Też chyba zamierzam tu podpytać o pracę.

Angela
@;)

No ja czytam, że te kilka lat temu 3 tys. na rękę nie było osiągalne. I Ty też mówisz, że warunki słabe. Wiadomo jak to teraz wygląda? Fajnie jakby była opcja rośnięcia wynagrodzenia wraz z upływem czasu ;) A czy oprócz tych wczasów pod gruszą jakieś benefity się trafiały?

@Angela

Podobnie jak kilka lat temu, krajowa poszla do góry i wynagrodzenia, podwyzek nie widzialem. Z benefitów to paczki na swieta i kasa na swieta.

Beata

Sebek

Yyy no dobra ale dlaczego? Sorki, że tak dopytuję ale akurat rozważam opłacalność dla mnie aplikowania tutaj i taka opinia bez wyjaśnienia za mało mi mówi. Co takiego tam jest nie tak? A może coś i na plus się znajdzie? Coś tu pisali o niezbyt fajnych zachowaniu kierownika wobec pracowników, a Ty co o tym powiesz?

Pracuję w ENIX od ponad roku - stabilna firma z zasadami. Polecam

Franciszek

Ciężko było się tu dostać? Jakie warunki musi spełnić kandydat żeby móc myśleć o zatrudnieniu w ENIXie? Jakie są tu proponowane stawki? :)

A pewnej pani ich brak

WanSyl

Raczej się szwendasz z kartką papieru przychodzisz po czasie i wychodzisz wcześniej co to za praca na fotografa byś się nadawał.

Franciszek

W sensie co ci nie odpowiada? O co chodzi z tym brakiem zasad? Rozwiniesz?

Gieroj
@Franciszek

(usunięte przez administratora)i wykorzystywanie swojej pozycji przez kierownika i pewnej Pani to osiągania celów poprzez kłamstwo i obłudę. Poziom hipokryzji jest na bardzo wysokim poziomie więc proszę uważać.

Kudłaty Lis
@Gieroj

W tej firmie to normalne.Teraz ta firma wypada słabo.To już jej ????-cowka.

Barbara

Czemu nie widać, żeby szukali pracowników na produkcję? Może to robią przez jakąś agencję i dlatego nie można wyszukać nic? Swoją drogą niesmaczne te wpisy tutaj, nie dziwota, że admin wiele z nich usuwa. Czy Wy w pracy na co dzień też się tak do siebie zwracacie i wszystko się wkoło płci kręci?

Ciekawe

Czy wszystkie ameby myślą dolnymi częściami ciała czy tylko ta zakladowa

Magdalena
@Ciekawe

Co? O czym ty mówisz? Co to za sytuacje? Widać że tu na forum ludzie są zdenerwowanie ale ciężko zrozumieć o co chodzi...

Pracownicy

Modlimy się żeby pewna pani wróciła z urlopu żeby z pewnym panem spokojniej się pracowało.... Takie są klimaty u nas w firmie

Dupajas
@Pracownicy

Zygac się chce jak się widzi takie wpisy.Oby was zwolnili.

Ciekawe
@Dupajas

Kogo mają zwolnić? Osoby szkodzące firmie odeszły lub zostały zwolnione, co raz chętniej przychodzi się do pracy..... Dawne klimaty odchodzą w zapomnienie

@Dupajas

Może lodzik na ukojenie nerwow

Viva

Bo nie

Kudłaty Lis
@Pracownicy

Lodzika to sobie możesz sam zrobić. W tej firmie pewnie robisz za galkomata..Ciągniesz na potęgę bigmilka na górze.Cos masz na ustach, wytrzyj się hehehe

Wanda
@Viva

ale co "bo nie"?

Viva las vegas
@Kudłaty Lis

Git.ok

@Viva las vegas

A coś ciekawego o pracy tutaj możecie napisać?xd Bo atmosfera z tego co widzę chyba nie jest jednak taka git i ok? :(

Hanna

To oznacza, że swojego miejsca pracy to bronicie? ;)

@Kudłaty Lis

W punkt , jednostka do zadań specjalnych

Ewelina

Kogo tak brzydko nazywasz i czym sobie zasłużyła ta jednostka Twoim zdaniem?

Seba

Pijani brygadziści piją w warsztacie u mechanika nikt tego nie widzi zwłaszcza dyro I kierownicy

@Seba

A długo już to trwa? Bo jeśli tak i nic się nie dzieje to znaczy chyba, że wszystko pod kontrolą mają?

Nierub......

Czy Ameba już ma nową szybę w aucie tak to jest jak jest się czarną ????‍????

@Nierub......

Tak ma w swoim nowym starym gracie ,nie dla psa kielbasa

@Nierub......

Czarnym szonem

Pracus

Znikaja opinie mowiace prawde o pewnej pani. alez ona sobie radzi

Karol
@Pracus

Przecież wątek jest pełen opinii, to co niby znika? O co chodzi z tą panią i w czym sobie radzi? Przy tak małej ilości informacji ciężko wywnioskować o czym mówisz.

Franciszek

Myślisz, że smsowanie w pracy to tak ważny temat że trzeba o tym napisać na forum? I gdzie niby pali, w zakładzie? :D

@Franciszek

Magazyn z kartonami bardzo lubi

Pracownicy

Pseudobrygadzistka tam pali i smakuje ma potege

Łysa Koza
@Pracownicy

Jak pali na terenie zakładu to niefart.Kiedys było to 50zl.za wpadkę.W mojej obecnej firmie to połowa premi, czyli jakieś 400 zł.Nikt się nie odważy iść zajarać bo są kamery na których siedzi kierownik nawet po godzinach swojej pracy.Jest kartka z info że osobom nieupoważnionym wstęp wzbroniony i tyle.Byles tam i już po kasie., Problem załatwiony z UK i cwanymi polaczkami co myślą że im wolno bo są pseudobrygadzistami. Karać i się wyleczą z beztroski. W mojej nowej firmie to idealnie dziala

@Łysa Koza

Pseudo brygadzistka to tzw. ameba społeczna

Rozumek w 4 L

B.K kierownik

A, to nie prawda, dalej mam ludzi na swojej służbie, gnoje ich i nie szanuje, ich czas należy do mnie, mam gdzieś, że mają też życie prywatne, dalej snuje swoje plany i idę po trupach, dobro firmy i pracowników się nie liczy, tylko moje stanowisko .... Rządzić jeszcze raz rządzić, stwarzać problemy i mieć wszystko i wszystkich w (usunięte przez administratora), ach jak ja to kocham!

Ciornaya Suczka
@B.K kierownik

Niezła prowokacja. Pseudo kierownik nie posiada tak szerokiego słownictwa jak powyżej.????????????????????

Pracus
@Ciornaya Suczka

Poliglotka, pseudo brygadzistka ha ha, nigdy nie używajaca slowa (usunięte przez administratora) ha ha

Brak odwagi!!!!

I nie wiem co by trzeba było mieć w głowie że jak komuś w pracy ktoś grozi to temat jest zamiatany pod dywan, tylko daje upóst swoim żalom na forum

@Brak odwagi!!!!

Bo ten ktoś jest mściwy .... Słaby tak naprawdę człowiek, szkoda takich ludzi, zero w głowie więc co tu oczekiwać? Przydał by się ktoś z zewnątrz, młody z pomysłem i chęcią zrobienia czegoś wspólnie, a nie jak ten gość, on powinien sam pracować .... O, jak dawniej jako .... cieć.

Franciszek

Hej, widzę że pracujesz w Enixie. Powiedz mi jak wygląda branie urlopu w tej firmie? Można się dogadać spokojnie jeśli chodzi o termin? I ile wcześniej trzeba informować o pożądanym terminie urlopu?

Brak odwagi!!!!

Z góry można założyć że to nie pisała czarna Suka bo by na końcu zdania dała wykrzykniki, z góry można założyć że to nie pisał BK bo byłby skończonym idiota.... Czy nie jest to na zasadzie papier wszystko przyjmie!!!! Gdzie w tym wszystkim jest dyr jeśli ludzie są nagminnie wyzywani nie mają iść odwagi do Dyr..... Co najmniej to jest dziwne i mało wiarygodne. Miejmy jaja i się podpisujmy pod wpisami hahaha Miłego dnia wszystkim życzę....

@Brak odwagi!!!!

Bo dyrektor i tak z tym nic nie zrobi, a BK się dowie i już będzie czekał na okazję aby się zemścić

Enix

(usunięte przez administratora) obrażanie, grożenie, to chleb powszedni w tej pracy... Nie ma dnia by kierownik kogoś nie zrównał z błotem ... Wiem na szczęście, że wreszcie się ktoś odważył i zgłosił (usunięte przez administratora) do PIP.

Zostaw merytoryczną opinię o ENIX Sp.zo.o - Kraków

• Jak się pracuje w ENIX Sp.zo.o?

Zobacz opinie na temat firmy ENIX Sp.zo.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENIX Sp.zo.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042