Opinie o Polska Agencja Prasowa S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Polska Agencja Prasowa S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Polska Agencja Prasowa S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Agencja Prasowa S.A. w Warszawa

Weronika Nowy wpis

Dzień dobry, zatrudniał się może już ktoś jako specjalista w dziale marketingu? mam na oku aktualna ofertę, w której wymogach wpisano minimum 3-letnie doświadczenie. spełniam ten warunek. Interesuje mnie przy tym to jak prowadzona jest rozmowa rekrutacyjna. Jakich zapytań można się spodziewać?

Wzięli kogoś już z tego ogłoszenia Administrator IT - specjalista ds. systemów informatycznych? Pokazuje mi się, że osiem dni temu wygasło ogłoszenie, to w sumie nie wiem, czy to jakoś z automatu tak czy faktycznie już po naborze. A jak coś to odzywają się do każdego? Długo czekaliście na odpowiedź, jeśli ją dostaliście?

@PAP Nowy wpis

nie żałuj, firma to dziadostwo jakich mało brak pracowników, wszystko z łapanki szkoda czasu kolega pracował dwa tygodnie, ja też byłem na rozmowie i poprosiłem żeby już nie dzwonili zero szansy na rozwój w jakimś konkretnym kierunku, brak szans na szkolenia, brak szans na pieniądze z tego co wiem to nawet na chwilę obecną firma nie spełnia norm bezpieczeństwa żeby być agencją informacyjną ...

Administrator Nowy wpis

Aplikowaliście na stanowisko Fotoedytor w Polska Agencja Prasowa S.A. i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami ze spotkania z przedstawicielem firmy.

Kamila

czy ma ktoś jakąś opinię na temat pracy jako redaktor w zespole obsługi medialnej? pytam, bo ogłoszenie jest właśnie i ciekawa jestem jak w praktyce praca wygląda. do tego nie podali stawki, czy ktoś podrzuci widełki? jeszcze widziałam tu opinię o złej organizacji pracy, można prosić o jakieś odniesienie się?

abrakadabra
@Kamila

Realnie zarobisz od 2,8 netto do 4,8 netto. To zależy kogo znasz i jak dobrze sama się ogarniesz. Więcej raczej nie dostaniesz. A organizacja pracy to jeden wielki bardak.

Firma Polska Agencja Prasowa S.A. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Web PHP Developer. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
Grzybek

Mam pozytywne wrażenia po rozmowie o pracę w zespole dystrybucji informacji. Konkrety, widełki płacowe, swobodna atmosfera. Liczę na współpracę

Alicja
@Grzybek

Była tylko jedna rozmowa? Czy jeszcze czekają Cię jakieś etapy? W ogóle to długo czekałeś na odzew po złożeniu cv?

Grzybek
@Alicja

Ze współpracy nici. Odzew po wysłaniu CV dosyć szybki jak na standardy, ale po rozmowie czekałem 2 tygodnie na decyzję i życzyli powodzenia. Nie wiadomo dlaczego. Nikt z HR się ze mną nie kontaktował, od razu szefowa działu, więc chyba średnio ogarnia aspekty zbierania informacji o kandydatach. Podczas rozmowy nie ogarniała tego, co miałem w CV, była zaskoczona wieloma poruszanymi tematami.

abrakadabra

Rekrutacje po znajomości - wtedy dobre pieniądze - albo z ulicy (wtedy najniższa krajowa dla doświadczonego dziennikarza z 3 językami obcymi na poziomie C1). zarządzanie przez chaos, decyzje podejmowane w oparciu o widzi mi się decydentów, albo w oparciu o wytyczne polityczne. Odbieranie telefonów od polityków na porządku dziennym, podobnie jak ich wizyty w zarządzie. praca polega na przepisywaniu komunikatów prasowych albo przeredagowywaniu artykułów z zagranicznych mediów. nie ma szans na rozwój. jest autocenzura i upokorzenie.

hidalgo

Ludziom znającym kilka języków i mającym wieloletnie doświadczenie zawodowe proponują półdarmowy staż. Śmiech na sali. Cóż, nie stać PAP-u na moje usługi. Wolę pracować dla tych, którzy doceniają moje kwalifikacje. Mieszkanie ani jedzenie samo się nie opłaci, a podróże ani inne przyjemności też się same nie sfinansują. Niech dalej szukają półdarmowej siły roboczej.

pismaq
@hidalgo

Nie tylko w PAP, ogólnie w branży dziennikarskiej stawia się na tanich pracowników, a kwalifikacje schodzą na dalszy plan. Dlatego wiele osób odchodzi z branży. Jedynie "gwiazdy" bardzo dobrze zarabiają.

Rolph
@hidalgo

He, he, mnie też usiłowali wrobić w stażyk za grosze w redakcji zagranicznej. Znam swoją wartość, poniżej pewnych stawek nie schodzę i ich wyśmiałem. Zastanawiam się, jaki (usunięte przez administratora) zgodzi się na coś takiego, biorąc pod uwagę, że ludzie znający języki mogą przebierać w ofertach pracy niczym w ulęgałkach, w Polsce i na świecie.

Arek
@hidalgo

Jakby mi po x latach pracy zaproponowano staż, toby chyba doszło do rękoczynów.

Marek Handlowiec

Pracowałem tam prawie rok. Dla normalnej osoby, która przychodzi z poukładanej firmy będzie to inny świat. Jeden wielki kołchoz. Metody zarządzania personelem jak dawniej w PGR`ach. Zarobki zdecydowanie poniżej stawek krajowych i to nie jest dziwne, ponieważ ta organizacja przynosi co roku ogromne straty a i inne firmy z tej samej branży są kilka lat do przodu. Dyrektorzy zazwyczaj to niekompetentne osoby, którzy mają po prostu plecy, dlatego tam się znajdują. Ta organizacja jakoś żyje dzięki dotacjom oraz swojemu centrum konferencyjnemu. To samo się tyczy kierownictwa w niektórych działach. Dział IT, z którym miałem okazję kilka razy współpracować ma się chyba najgorzej - dla programistów raczej nie polecam. Z tego co mi wiadomo to rotacja jest tam bardzo duża a i poziom wynagrodzenia znacznie niższy niż w innych firmach. Poziom IT, bezpieczeństwa i technologii jest na poziomie dna i wodorostów. Niestety ale nie polecam tej organizacji i dziwie się strasznie, że to jeszcze jakoś istnieje - sztucznie utrzymywane. Tak sztucznie jak nasza demokracja w polityce. Zdecydowanie lepsze korpo niż to coś.

Jas Wedrowniczek
@Marek Handlowiec

No tak handlowiec skwitował i warunki pracy w IT oraz wszystkich dyrektorów. Rzeczywiscie opinia szczególnie pomocna, bo pan handlowiec zna się na systemach dot. bezpieczenstwa oraz pracy w dziale IT. Gratuluje i zapewniam ze jest pan w bledzie.

Christian Paul
@Marek Handlowiec

Rotacja w IT jest normalnym zjawiskiem. Problemy są wtedy, gdy dla wielu projektów, ilość programistów możemy policzyć na palcach u jednej ręki.

Gustaw

Sami sobie psujemy atmosferę w pracy, nie możemy mieć pretensji do nikogo.

Sitek

mam na imię Angelika S , dostałam pracę po znajomości. Nie mając za dużego doświadczenia w zawodzie. Na tyle dobrze mi płacą, że się przeniosłam z innego miasta do Warszawy, tak dobrze płacą w pap, le dla znajomych pracuję od 2 miesięcy. Pozdrawiam sitek.

Mike

Hejka, jak myślicie, czy znając bardzo dobrze dwa europejskie języki i nieco słabiej trzeci dostanie się 7-8 tysięcy złotych brutto miesięcznie na umowie o pracę? Dla mnie by to była dobra stawka na starcie, jeśli praca miałaby być na wiele lat z możliwością awansów/podwyżek.

@Mike

Wszystkie wymagania dotyczące pracy w Polska Agencja Prasowa wypisane są w ogłoszeniach o pracę. Z dokładną ich treścią możesz zapoznać się pod tym linkiem: https://www.pap.pl/o-agencji/praca-i-staz Znajdują się w nim szczegóły dotyczące pracy w firmie, a także wskazówki dla osób zainteresowanych stażem. Natomiast warunki zatrudnienia zazwyczaj w firmach przestawiane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Verde
@Mike

Jak jesteś znajomym kierownika to i bez tych umiejętności dostaniesz. Jeśli nikogo tam nie znasz "z gory" to marne szanse

Azul
@Verde

He, he, standard w Bolandzie. Dla swoich są intratne posadki, a dla obcych ochłapy.

Teletubiś
@Verde

Dokładnie. Bez znajomości a z doświadczeniem co najwyżej 4000-5000 brutto. Nie polecam pracy w PAP. Firma ok, ale pracownicy pracujący tam od 15 lat w zwyż tylko markują pracę, kablują do dyrektorów, wychodzą na zakupy i zbierają informacje co się dzieje w firmie u kolefów z innych pięter.

Zofia
@Teletubiś

@Teletubiś Czyli sugerujesz, że rekrutacja w Polska Agencja Prasowa nie jest do końca fair?Rekrutacje są często?

zadowolony

Ale dla osób które pracują w tej branży to raczej norma więc nie rozumiem narzekania. Polecam pracę dla ambitnych i chcących tu pracować.

Jerzy

Czy firma w ogóle prowadzi aktualnie rekrutacje? Jakie są szanse na pracę?

Wanda

Polska Agencja Prasowa poszukuje obecnie kandydata na stanowisko Programisty Java. Oferowane jest zatrudnienie na pełen etat w oparciu o umowę o pracę, elastyczne godziny pracy oraz dodatkowe pozapłacowe benefity. Czy jesteście zainteresowani tą ofertą pracy? Jeżeli tak, to dodaję link do rekrutacji: https://www.pap.pl/o-agencji/praca-i-staz

Mateusz

Chodzenie na rozmowy/testy do redakcji zagranicznej to w zasadzie strata czasu, chyba że ktoś chce sobie poćwiczyć czytanie w obcym języku i pisanie w ojczystym. Zaproponują Wam tak żałosne wynagrodzenie, że nie będziecie wiedzieli, czy się śmiać czy płakać. Sorry, za pracę w nocy to jeszcze jedynka z przodu się należy. W sumie dobrze, że nie pracuję w Polsce/dla Polaków. Przynajmniej mam fajne życie, stać mnie na realizację kosztownych pasji, mam perspektywę otrzymania godziwej emerytury w przyszłości, kwotę wolną od podatku też mam dużo wyższą, a jak ktoś woli za młodu i na stare lata wegetować klepiąc biedę, to jego wybór. Przede wszystkim nie utrzymuję PiS-owców (nie żeby poprzednie ekipy rządzące Polską były jakieś świetne) ani nie łożę na 500+ dla dzieciorobów itp. Pamiętam, jak na test przyszedł facet, swoją drogą bardzo miły, który zadeklarowawszy wcześniej znajomość języka x odmówił zrobienia depeszy z artykułu w tymże języku. Cóż, jak się oferuje marne ochłapy, to takich pracowników właśnie się przyciąga. Nie_do_końca_kompetentnych. Jak się nie płaci, to nie można wiele wymagać. Zacznijcie szanować ludzi, to takie wpisy jak ten nie będą się pojawiać.

Beata
@Mateusz

Hej Mateusz, w zasadzie to Twój wpis byłby ok, gdyby nie te "dziecioroby". Długoby pisać i uzasadniać dlaczego uważam go za przegicie, ale napiszę tylko tyle: gdyby nie "dzieciroby" to Ciebie by nie było. Rozumiem, że dla Ciebie szacunek to dobra pensja, wygodne życie, umożliwienie realizowania koszownych pasji, wysoka kwota wolna od podatku itp, bo miły pan to za mało. Chociaż owszem, jeżeli mało kompetentny, to jest to słabe, ale to nie świadczy o szacunku bądź jego braku - moim skromnym zdaniem. Po prostu kraj biedny, firma nie ma dużo pieniędzy i oferuje nędzne pensje. Nie mieszała bym tu szacunku. Udanych wakacji w Honolulu.

Wanda

Czy Polska Agencja Prasowa dba o stały rozwój swoich pracowników? Czy zapewnia udział w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje? Czy istnieje szansa na otrzymanie awansu? Jak pod tym względem oceniacie pracodawcę?

Jula

idealne miejsce do doskonalenia swoich umiejętności dziennikarskich

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Agencja Prasowa S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polska Agencja Prasowa S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Agencja Prasowa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Polska Agencja Prasowa S.A.
2.5/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Bracka 6/8
    00-502 Warszawa

Polska Agencja Prasowa S.A.