Opinie o dpd.com - DPD Polska sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie DPD Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w DPD Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy kurierskie
Firmy kurierskie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DPD Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Xxx

Najbardziej beznadziejna z firm kurierskich. Kurier albo zostawia paczkę pod drzwiami lub u ochrony budynku (mimo że w domu jest ktoś, kto może ją odebrać) i oczywiście nie informuje, że właśnie tam ją zostawił, a w systemie figuruje jako dostarczona, więc trzeba jej poszukiwać przez infolinię. Może jeśli nie chce się wykonywać rzetelnie swojej pracy, lepiej zmienić zawód?

Norbert

Nie polecam, kuriera w ogóle nie było, w mailu otrzymałem wiadomość, że przesyłka zwrócona do nadawcy.bo rzekomo mnie nie było... (usunięte przez administratora)

odbiorca

od tygodnia nie moge otrzymac przesyłki, oddział gda2 ! nie reaguja na maile, skargi,samowolka, zanosza do zabki-ktora odmawia przyjecia bo nikt nie zlecał, nastepnie przetrzymuja w oddziale! za to pobieraja kasę! pierwszy raz spotyka mnie tak skandaliczna sytuacje, przesyłka nadana 9 dni temu! dno

Zainteresowała mnie oferta pracy w firmie DPD Polska Sp. z o.o. jako Kurier. Czy wiecie coś więcej na jej temat? Warto aplikować?

Rekrutacja 2 - etapowa. W pierwszym etapie luźna 1 - godzinna rozmowa z 2-ma osobami (w tym Kierownikiem magazynu z Płocka). Po rozmowie informacja, ze w przypadku zakwalifikowania się do 2-go etapu dostanę informację zwrotną, którą otrzymałem, wraz z zaproszeniem na 2-gi etap. Podczas 2.5 godzinnego drugiego etapu (w szerszym gronie), 3 zadania praktyczne dotyczące różnych kwestii z zarządzania zasobami ludzkimi (rozwiązywanie sporów, zarządzanie czasem pracy itp. itd.). Otrzymalem pewien czas na zapoznanie się z zadaniem oraz czas na zastanowienie się odnośnie rozwiązania problemów.

Między odpowiedziami powtórka z rozmów z 1 etapu: czyli czemu DPD, przebieg dotyczczasowej kariery zawodowej, moja przyszłość,oczekiwane wynagridzenie, itp.itd. Na koniec test do wypełnienia. Po rozmowie informacja o tym, że w ciągu 2 tygodni zostanę poinformowany o wyniku rekrutacji. Minął miesiąc, nikt się nie odezwał. Jeśli "firma", która na każdym kroku rekrutacji podkreślała, że najważniejszy jest dla niej człowiek, jednak (zgodnie z obietnicą) nie potrudziła się o telefon z informacją zwrotną, to ja sobie wyobrażam w tym momencie , jak ta "ważność" pracownika wygląda w praktyce. Pozostawiam to opinii czytających komentarze na goworku.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Nieważne

To jest śmieszne , od dwóch tygodni jak nie więcej czekam na paczkę ,nie oszukano mnie bo nadwca wszystko pokazał. Był dziś kurier w mojej klatce z paczką ale nie do mnie , spytałam czy dla mnie ma , oczywiście nie to mówię gdzie moja paczka na to on nie wie ..?! Na infolinię dzwoniłam i nic się nie dowiedziałam do dziś ,niema paczki a kasa poszła się (usunięte przez administratora) w błoto?400 zł .

Wiktoria

Brak możliwości kontaktu z konsultantem w przypadku problemu z dostarczeniem przesyłki. . Można sobie "porozmawiać" wyłącznie z botem?! Dnia pierwszego zamiast dostawy pojawiła się informacja, że został uzgodniony nowy termin dostawy, pomimo tego, że nic na, ten temat mi nie wiadomo.Dnia kolejnego kurier przyjechał z niedziałającym terminalem. Dziś czekałam na dostawę, ale przesyłka została zwrócona do nadawcy! NIE POLECAM! NIE POLECAM! NIE POLECAM!

Kurierka

(usunięte przez administratora) Robiłam jako kurierka i powiem że takich żałosnych klientów nie miałam. Ciągłe narzekania a to że za wolno a to że nie to a to że za późno. Wcale nie musimy do was dzwonić zresztą w większości nie odbieracie telefonu. W domu was nie ma to zostawia się w punkcie. W zasadzie to wasz obowiązek żebyście czekali przed domem na przesyłkę. Ciężka harówa i trzeba patrzeć na niezadowolone ryje odbierających paczkę.Cieszcie się że w ogóle dostajecie przesyłkę powinniście nas po rękach całować bo to ciężka praca.

Bogdan
@Kurierka

Ciekawe co by ta pani kurier powiedziała gdyby ma komisariacie Policji usłyszała proszę przyjąć zawiadomienie sama bo Policjanci czekają przed domem na kuriera.

Kurierka
@Bogdan

Nie wiem o czym piszesz, a w zasadzie bredzisz kurier nie ma obowiązku dostarczenia przesyłki pod dom. Ode tego są punkty. To normalne że jak kogoś nie ma w domu albo nie otwiera drzwi to kurier zostawia przesyłkę albo w punkcie albo u sąsiadów którzy paczkę oddadzą odbiorcy

Kurier dpd

Dziewczyna ma rację

Dpd

Bo to prawda

Yola
@Kurierka

Noo, jaka firma tacy pracownicy.

Beti
@Kurierka

No niestety teraz to chyba trzeba dzwonić i prosić Pana kuriera żeby dostarczył paczkę?

Mariusz
@Beti

Nie trzeba prosić bo zwykle dostarcza pod adres. Ja tam w e-mailu mam zawsze podany numer do kuriera i można się dogadać o której będzie, tak żeby być w domu. Ty miałaś taką sytuacje że musiałaś prosić o dostarczenie? Czemu tego nie zgłosiłaś do firmy że kurier tak się zachowuje?

Leon
@Kurierka

Jak ci nie odpowiada praca to idź do parku liście grabić żałosna istoto.

Barbara
@Kurierka

Przecież taką pracę Pani podjęła - dostarczyć przesyłkę adresatowi a czy jest on taki jak Pani (niezadowolony) czy to już każdego sprawa. Apropos mój kolega kanalarz nigdy nie był zły na (usunięte przez administratora)

HENIEK kiEROWCA KLIENT
@Kurierka

KURIERKA Masz coś z głowa? pracuje w kurierce i jestem też klientem i tacy pseudo kurierzy jak ty psuja wizerunek pozostałym pracownikom. Odbiorcy to już inna sprawa jaki charakter i poziom inteligencji taki odbiorca, jeśli komuś zależy na paczce to zrobi tak aby ją dostać a nie będzie wypisywał bzdury, że nie na tą godzinę i nie w tym miejscu. Jeszcze o pseudo Kurierach przydarzyło mi sie że byłem w domu calutki dzień a kurier nie dostarczył bo nikogo nie zastał. oprócz mnie były jeszcze 3 osoby kuriera nikt z nas nie widział, widocznie był niewidzialny. Dlatego teraz tylko paczkomaty i punkty, a za niedługo skończy się takie posterowanie redukcja etatów.

klient12

Produkt otrzymałam w zniszczonym pudełku przez co był uszkodzony w środku. Następnego dnia otrzymałam nowy od firmy, lecz tak samo zniszczony i na dodatek paczka była rzucona przez bramę, a nie oddana do ręki. Brak poszanowania. Kurierzy powinni lepiej wykonywać swoją prace, bo nie raz paczki są rzucane przez co niszczone.

zawiedziony

Przesyłka opłacona z góry specjalnie by dotarła na konkretny dzień. Potwierdzenie, że dotrze..ale, że będzie pobranie (drugi raz ???). Cały dzień warowanie bo od 9-19 miała być. Nie doszła. Oddział na 1,5 godziny przed końcem pracy nie odpowiada. (usunięte przez administratora) i niekompetencja.

Witam czy na magazyn do sortowania paczek przyjmują kobiety ,jakie zarobki ,

@Ewa

25 zł brutto za godzinę . Jeśli jesteś studentem to 30 zł brutto za godzinę. Prawdopodobnie tak ale jest wymagana sprawność fizyczna

Dpd to zdecydowanie najgorsza z firm kurierskich! Już dwukrotnie miałem przypadek, że kurier nawet nie podjął próby doręczenia paczki. Do tego sami zmienili datę doręczenia! Nie ma możliwości dodzwonić się do konsultanta i złożyć skargę, bo cały czas zgłasza się bot. Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług dpd!

Były Klient

Nie wiem jak układają się relacje między firmami kurierskimi (jako pracodawcami) a doręczycielami, kurierami zwanymi (jako pracownikami): może żądają za dużo a płacą za mało? A może nie? Mnie, jako klienta niespecjalnie powinno to obchodzić, poza zwykłym ludzkim zainteresowaniem losami drugiego człowieka. Jeżeli doręczyciele mają jakieś problemy ze swoimi pracodawcami, to sprawa dla różnych instytucji, organizacji czy instancji jak np. Związki Zawodowe (podobno jeden związkowiec komunę w Polsce obalił), PIP, MRiPS itd. Niektórzy doręczyciele zachowują się jak „udzielne księżniczki”. Mam wrażenie, że niektórym z nich wydaje się, że to klient (ich chlebodawca) jest dla nich, a nie że oni świadczą dla niego usługi. W moim przypadku prawie zawsze doręczyciel prosił, abym wyszedł za posesję (dość dużą) po odbiór przesyłki, choć to jego obowiązek jest wejść i doręczyć. W imię dobrej współpracy i zwykłej, ludzkiej życzliwości wychodziłem przed posesję, by biednego doręczyciela nie zamęczać „forsowaniem” furtki czy bramy wjazdowej, drzwi głównych do budynku, jazdą windą na piętro i doręczeniem przesyłki. Skoro miałem możliwość i czas, czemu nie? Szybciej i prościej. Ostatnio jednak zdarzyło mi się nie móc wyjść i wtedy powstał problem. Zadzwonił doręczyciel, że „za minutkę” będzie przed posesją i czy mogę wyjść do furtki/bramy wjazdowej po odbiór. Odpowiedziałem, zgodnie z prawdą, że dziś nie mogę wyjść i wyjaśniłem mu jak zadzwonić domofonem, bym go wpuścił przez furtkę i główne wejście. Czekałem prawie pół godziny (miał być minutka) i nikt nie dzwonił ani do furtki, ani do głównego wejścia, ani do mieszkania! Pomyślałem, że może coś się wydarzyło, może korki albo może jakaś inna przeszkoda sprawiła, że doręczyciel nie dotarł. Zadzwoniłem do niego, żeby zapytać co się dzieje i kiedy będzie i dowiedziałem się, że już był, nikogo nie zastał (!!!) i zostawił przesyłkę przed drzwiami na wycieraczce!!! Na moje stwierdzenie, że nie usłyszałem żadnego dzwonka (a powinienem usłyszeć aż trzy: do furtki, do wejścia głównego i do mieszkania) odpowiedział, że ktoś go wpuścił na teren posesji i do budynku (tak że nie musiał dzwonić) a jeśli chodzi o mieszkanie, pukał do drzwi! Nikt mu nie otworzył, zostawił przesyłkę i poszedł!!! W XXI wieku doręczyciel puka do drzwi a nie dzwoni dzwonkiem! A jeśli nikt mu nie otworzył, przecież mógł zadzwonić telefonem. Gdyby chciał, ale chyba nie chciał. Nie wiadomo czy to skutek dysfunkcji intelektualnej czy zwykłej złośliwości. PORZUCIŁ przesyłkę (bo tak to trzeba nazwać) i sobie poszedł. Nie wiem czy ta firma tak kiepsko płaci, że przyjmuje byle kogo czy o coś innego chodzi. Na całe szczęście przesyłka była sobie przed wejściem. A równie dobrze mogłoby być inaczej. Ktoś mógłby ją zabrać; przecież różni ludzie chodzą po świecie. A w wersji „soft” uchybienie względem RODO: każdy mógłby zobaczyć kto jest odbiorcą, czyli kto mieszka pod danym adresem, a przecież klient/odbiorca wcale nie musi chcieć, by wszyscy wiedzieli jak się nazywa i gdzie mieszka. A najgorsze jest to, że doręczyciel do niczego się nie poczuwa. On zapukał do drzwi! Każdy średnio inteligentny człowiek wie, że pukanie do drzwi może być niesłyszalne np. na drugim końcu mieszkania, na balkonie/tarasie, jeśli działa jakiś głośny sprzęt (np. odkurzacz czy wiertarka), zwłaszcza w przypadku osób starszych. Po to wymyślono dzwonki i temu one służą. Jeśli jest dzwonek „opcją domyślną” jest „Dzwonić”. Ale widocznie temu doręczycielowi nie starczyło chyba rozumu(?) czy dobrej woli(?) by o tym pomyśleć. Albo złośliwie (bo tym razem musiał wejść na teren posesji, wejść do budynku i windą wjechać na piętro) albo przez zwykłą głupotę PORZUCIŁ (bo tak to trzeba nazwać) przesyłkę, uznał za doręczoną (i pewnie tak zaznaczył w dokumentach) i sobie poszedł. Miał wiele możliwości, a wybrał najgorszą. Ciekawe czy to głupota, czy to złośliwość czy jedno i drugie? Nigdy więcej z usług tej firmy nie skorzystam, chyba że nauczy swoich pracowników szacunku dla swojej pracy i klientów (jakby nie było ich chlebodawców).

@KLIENT

Nie polecam. Olewają klientów, kurierzy nie są elastyczni do klienta. Kurier powinien pracować do godziny 17h a on pracę kończy wcześniej. Ma pretensje,ze musi dostarczyć w innych godzinach przesyłkę i jej nie dostarcza. Ma być przesyłka odebrana tu i teraz i jego nie obchodzi czy ktoś jest w domu czy nie. Kurier karze mi pozostawić pieniedze pod wycieraczka czy doniczka. Moim zdaniem to jest nie odpowiedzialne zachowanie kuriera. Opcją późniejszym terminie nie działa. Kurier wogole nie jest o tym poinformowany i wogole nie wie co to jest za opcja. NIE POLECAM!!! ZERO SZACUNKU I WYROZUMIALOSCI DLA KLIENTA.Nie ma szacunku dla klienta kurier chce kurier karze i kurier zada wogole nie ma współpracy z klientem

borys41

Kurier przywiózł przesyłkę do firmy. Z uwagi na kruchość towaru miał dostarczyć do firmy, ale do rąk własnych do sprawdzenia. Nie zrobił tego, przesyłkę uszkodzoną zostawił na korytarzu w recepcji i zmył się czym prędzej bez powiadomienia. Paczkę zabrałem na koniec dnia po interwencji pań z recepcji, że takowa leży. Towar kompletnie zniszczony - reklamację zgłosiłem niezwłocznie - odrzucili, bo twierdzą, że odebrałem bez uwag w obecności kuriera i nie miałem uwag. Dodatkowo reklamację złożyłem 3 dni po czasie. Zapomnieli, że był piątek po pracy i wliczyli w to piątkową noc, wolną sobotę i wolną niedzielę. Parodia nie firma. NIE POLECAM. (usunięte przez administratora) bez cywilnej odwagi i odpowiedzialności. Zacytuję z misia: JA TU JESTEM KIEROWNIKIEM TEJ SZATNI I CO PAN NAM ZROBI...?"

Romi
@borys41

Kto pozwala takim firmom jak DPD na dzialalność w Polsce??? Niech sobie narzekają na klientów tam we Francji czy w Niemczech, dokąd wędrują nasze pieniądze. Nikt ich tu nie trzyma!!! Polacy! Przecież to my zamawiamy towary i za nie płacimy. Przecież to mu opłacamy przesyłki kurierskie!!! Zatem!? Dlaczego pozwalamy na wywóz zysków do Francji i Niemiec??? To my harujemy rozwożąc przesyłki i sami na siebie się wkurzamy, podburzani przez tych malutkich obcych i nienażartych z innych krajów. Zastanówmy się i wyciągnijmy słuszne wnioski, i już więcej nie korzystajmy z usług tych OBCYCH firm kurierskich, i tyle. chiński szajs

Ola

Moja opinia na temat DPD Polska i przesyłek międzynarodowych jest bardzo negatywna. Po pierwsze brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony DPD przy dostarczaniu paczki. Numer odbiorcy mimo, że jest podany w ogóle nie jest używany żeby w razie komplikacji powiadomić tę osobę. Po drugie paczki są tak zniszczone, że rzeczy które są przesyłane nadają się do wyrzucenia. Wstyd i żenada jak w tych czasach kurierzy DPD pracują i traktują swoją pracę.

Justyna

Macie beznajdziejny system. CO to w ogole za pomysł odbiór paczek z kodem sms? przyjezdza kurier po raz ktorys tracac paliwo i czas dostarczyc paczke na którą my nie dostalismy żadnego SMS z kodem i sterczy z paczka a my sie na nia patrzymy i nic nie da sie zrobic bo wymylacie durne formy odbioru. Przeciez sa sytuacje ze nastapi awaria albo ktos sie pomyli nie wysle sms z kodem albo pojdzie na zly numer telefonu i sa problemy przez ktore mozecie placic za opoznienia poniewaz przesylka jest potrzebna do pracy. Nie mamy nr przesylki gdyz zostal podany zły numer telefonu w formularzu a waszej centrali uparci konsultaci z fochem odpowiadaja ze mam miec numer przesyłki bo WY NIC Z TYM NIE ZROBICIE? do cholery wspolpracuje z firmami kurierskimi sama duzo zamawiam i wiem jak wyglada system do zamówień i mozna wyszukac klienta w inny sposob niz z pomocą tylko numeru przesyłki!!!!!!!!!! UTRUDNIACIE swoim klientom rozwiazanie problemów. Gdyby nie to paczka by nie została odesłana do nadawcy!!!!!!!! Gdybym mogła otrzymac od Was nr mojej przysyłki to bym reklamowała to bym przekierowała przesyłkę to bym zmieniła dane tj nr telefonu, są różne sytuacje i tu nie z mojej winy wystawił problem a dodatkowo wy utrudniacie odzyskanie paczki!!! mozna przeciez klieta wyszukac za pomcą innych filtórw wystarczy ze podam inne ważne dane wiec z czym macie problem?!

Pin
@Justyna

Szanowni Pani to Operator który przysłał pani przesyłkę wymyślił pin.I nie jest to głupi pomysł skoro coś ma trafić do rąk osoby do której poiwnna.DPD często wymyśla absurdalne rzeczy ale tym razem swoje zale proszę do operatora GSM kierować.Alw w tajemnicy powiem że pani zdaniem DPD jak i operator mają głęboko...

K

Nie polecam firmy dpd. Siedzę dziś w domu cały dzień i czekam na paczkę,dostałam na maila informację,że nie udało się dostarczyć przesyłki. Kuriera nawet nie było! W przeciwieństwie do innych firm kurierskich( jak np.gsl)kurier w ogóle się nie kontaktuje i nie ma z nim kontaktu. Przy próbie uzyskania kontaktu do kuriera na stronie wyskakiwał błąd a na infolini tylko jakieś automatyczne nagrania i też nie da się dodzwonić!

JustMrMatthew

Nie polecam!!! Raz, że pracowałem w sortowni DPD w Niemczech i wiem co tam się dzieje z przysłkami. Nieważne jaki typ produktu (lodówka, buty, opony, odzież czy tv). Liczy się tylko czas i jak najszybszy rozładunek. Przesyłki spadały z kontenerów o wysokości około 2 metrów (mniej więcej wysokość przyczepy ciężarówki) i było tylko słychać dźwięk łamanego plastiku czy zbijanego szkła. A opony jak ktoś nie potrafił ściągnąć to latały i odbijały się po całej hali. Cud l, że kogoś nie zabiły. Dwa: nie zdarzyło się jeszcze, aby przesyłka dotarła na czas. Np. teraz - kurier odebrał paczkę w środę. Inpostem byłaby już w piątek. Wieczorem w piątek zmieniłem godzinę dostarczenia między 10 a 12 w poniedziałek. Nie przyszła. Za to w śledzeniu paczki status przesyłki, o godzinie 13:52 zmienił się na "zmiana terminu dostarczenia przesyłki na późniejszy termin". Dzwonię na infolinię i Pani mówi, że kurier będzie jutro. Jest wtorek l, godzina 11, a paczka dalej nie dotarła do mnie a status przesyłki się nie zmienił. Szkoda czasu i nerwów na tych ****** Po trzecie: W większość przypadków kurier nie zgadza się na obejrzenie paczki przy nim. Bo nie ma czasu albo nie chce mu się pierdzielić bo ja wydziwiam a po za tym potem mogę przecież złożyć reklamację. Firma DNO!

klient

nie polecam, kurier nie doręczył przesyłki dlatego,że uznał iż podany adres jest błędny, jego założenie było mylne a przesyłka wróciła do nadawcy. ŻENADA.

kowka

w dniu 17.04.2023 przyjechał kurier dpd do Czernikowa na ulicę Szkolna 18, wjechał w schody na posesji 16, uszkodził, płytki popękane, odklejone, ale nikt ani kierowca ani firma nie poczuwa się do winy.

Zostaw merytoryczną opinię o DPD Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DPD Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DPD Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 154.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DPD Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 19 to opinie pozytywne, 89 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DPD Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DPD Polska Sp. z o.o. napisali 13 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DPD Polska Sp. z o.o.