brak logo

DPD Polska

Warszawa

Opinie o DPD Polska

pawel_120 2016-02-07 18:02:20
Kkk, to co piszesz jest kompletnie żałosne. Może i masz super pracę w biurze w dużej korporacji, ale klasy- ani trochę.
Po przeczytaniu wpisu mam wrażenie jakbym czytał żale humorzastej nastolatki albo młodej paniusi po studiach, która odsiaduje za karę 8h w biurze i nie ma żadnego pojęcia o żadnej innej pracy. Nie dostała bluzki, o której marzyła cały tydzień i robi z tego powodu wielkie zamieszanie.

Po pierwsze, nie kłam, że kurier dostarczał ci paczkę o 20.00. Standardowo kurier dostarcza paczki pomiędzy 8 a 16 i nie umawia się z klientem na konkretną godzinę. Nikt się na to nie nabierze, uwierz mi. Korzystam z usług kurierów o wiele dłużej niż Twoje 2 lata (możliwe, że paczkę odbierałaś 2. raz w życiu) a nigdy nie spotkałem się z tym, żeby kurier przyjeżdżał do mnie specjalnie wieczorem, żeby dostarczyć jedną jedyną paczkę :)

Dostarczenie na konkretną godzinę/ po 16.00/ w weekend- w większości/we wszystkich firmach kurierskich możesz zamówić taką usługę, ale musisz za to dodatkowo. DOPŁACIĆ. Zrozum to. Za 3,50 (tyle dostaje kurier za dostarczenie paczki) nigdy nie będzie całował Cię po rączkach.

Czas kuriera jest taka samo cenny jak i Twój, poza tym zadaniem kuriera jest dostarczanie paczek, a nie spełnianie prywatnych kaprysów każdego klienta z osobna. Jakby każdy kurier miałby spełniać widzimisię każdej klientki, to 90% paczek nie zostałoby w ogóle dostarczone :)

Może dobrym trafem Ty dostałabyś swoją paczkę ale już ja ani 50 osób nie miałoby na to szanse, bo jaśnie pani nie potrafiła normalnie dogadać się z kurierem i zrobiła wielką awanturę (no bo jak- na kurierze to można się wyżyć tak samo jak na sprzedawcy w sklepie albo na sprzątaczce, a co)

PS. Piszę to jako klient DPD. Tacy uciążliwi klienci to główny powód, dlaczego współczuję kurierom i staram się być dla nich w miarę wyrozumiały.
1
yyy 2016-02-10 20:47:06
a co to ma się do warunków zatrudnienia idioto? idz sie pożal gdzieś indziej. Załosne
desperado 2016-02-14 18:23:44
Praca kuriera w DPD powiem szczerze że jest to praca dla desperatów i naiwnych łepków którzy dostali samochód od rodziców i ubzdurali sobie, że zarobią duże pieniądze jeżdżąc po mieście i rozwożąc paczki.
Niestety stawki za dostarczenie są coraz niższe tak że ciężko wyjść na swoje. Pracowałem w magazynie DPD i żałuję że zmieniłem to na kurierkę. Pracuję znacznie dłużej nie mam chwili aby się w głowę podrapać a na czysto po odliczeniu kosztów zostaje często ledwie 1500-2000zł.
bolo 2016-02-16 09:21:17
Nigdy więcej tej firmy!
desperado 2016-02-16 10:27:49
No na magazynie umów o pracę nie dają a przynajmniej nie dawali kiedy ja byłem magazynierem o premiach nawet nie wspominam. nie jestem studentem i praca na zleceniu mi się nie kalkuluje
stawka co oferują również głodowa

wiesz co po tych wszystkich perypetiach z tą firmą to jednak wolę poszukać pracy u konkurencji albo w innej firmie gdzie bardziej szanują pracownika
Poinf 2016-02-20 21:06:23
Nie polecam tej firmy kurierskiej! Podywykanowcą DPD widocznie na tyle dobrze płaci, iż mają po dwa lub więcej aut paroletnich (prywatnych). Natomiast podwykonawca o którym wspominam chętnie by zatrudnił wszystkich na czarno lub na marna jedną którąś etatu... w ten sposób okradając Polskę. Samemu zarabiając super sądząc po autach i domu w którym mieszka... A i jeszcze zawsze się spózniająca wypłata i nagłe zmiany warunki naliczania wypłaty. Najgorszemu wrogowi tej pracy nie polecam.
1
Poinf 2016-02-21 00:13:03
Na co nie mogą narzekać? Może oi podwykjnawcą dobrze płacą, natomiast ludzie zatrudniania przez podwykonawców dostają marne grosze. Ja już się jednym z nich zajmę z czystą przyjemnością. Będzię PIP i US:)
2
Poinf 2016-02-23 17:40:29
Chodzi o to, iż taka firma DPD owszem zatrudnia ludzi do siebie, ale tacy ludzie pracuja w centrali w Warszawie. Natomiast tak jak np. jakieś oddziały są osoby prywatnej, która ma magazyn bądz od kogoś wynajmuje i ta osoba nazwijmy go właściciel magazynu zatrudnia magazynierów, ludzi pracujących u niego w biurze - najcześciej na pół etatu a zapieprzają jako cały... No i oczywiście kurierów ktorzy mają własne auta itd i są nazywani podwykonawcami, teraz Kolego wszystko rozumiesz?
olo 2016-03-01 23:14:01
do kkk.... Kurierzy pracuja po 12 godz i jest pyt czy chcesz paczke czy nie jesli tak to sie dostosujesz umówisz odpowiednio bo musisz i tyle jesli sie nie dostosujesz to sobie sama jedz na zakupy do h-m widac ze debi...ów nie brakuje jak kkk. kuriera o 20 by chciala i wlasnie takie poglady takich chorych ludzi psuja wszelkie morale o normalnych Polakach zawsze debil jakis sie trafi. brawo ty ku..ku..ku... Współczuje kurierowi który musi współpracować z kims takim DNO.
1
kurier 2016-03-02 22:32:19
Jako kurier pracuję dzień w dzień minimum od tej 6.00-6.30 (przyjazd na magazyn) do 19.00.
W domu jestem o 19.30-20.00.

Doręczenia mam w godzinach 8.00-16.00, choć przeważnie ostatnią paczkę doręczam nawet o 16.30 jeśli jest dużo pracy i tak pasuje zarówno mi jak i klientowi.

Zrozumcie w końcu ludzie, że kurier dostarcza paczki między 8.00 a 16.00. Zawsze możecie zamówić doręczenie w miejscu pracy jeśli Wam to odpowiada.

Standardowo nie doręczamy paczek w innych godzinach niż 8-16 ani w weekendy.
Doręczenie w innych godzinach do to usługa niestandardowa, dodatkowo płatna we wszystkich firmach kurierskich a nie tylko w DPD.

Więc proszę dajcie spokój i nie wyżywajcie się na Bogu ducha winnym kurierze, pani na słuchawce i nie piszcie na nas niepotrzebnych skarg.

Tak samo jak Wy po 16.00 pracujecie na nadgodzinach i płacą wam wyższą stawkę, tak samo za odbiór paczki po 16.00 trzeba zapłacić WIĘCEJ i zamówić wcześniej taką niestandardową usługę.
Kurier nie będzie jeździł po mieście ZA DARMO przez kolejne 8 godzin i czekał na Wasz telefon aż wrócicie do domu aby przejechać pół miasta i doręczyć Wam tę jedną jedyną paczkę bo nikt mu za to nie płaci.

Lepiej tego wyjaśnić już nie potrafię. Szanujmy się nawzajem.
12
księgowy 2016-03-08 00:26:44
nie będe Cie obrażał, ponieważ sam to zrobiłeś. Zgłoszenie na policji? Twoej słowo przeciwko słowu kuriera - żaden dowód. Dobra rada: skoro dales sie tak zrobic w konia ( choc moze tylko Ci sie ubzdurało, bo pitagorasem to ty nie jestes i liczyc nie umiesz), nie oskarżaj ludzi bez dowodów, bo równie dobrze ty, pani Dario, mozesz zostac oskarzony o pomowienie, prosze Pani.
1
zamówione 2016-03-14 14:44:33
Kolejny raz mam dostać przesyłkę z DPD i kolejny raz przekonuję się, że firma kompletnie nie radzi sobie. Dostaję smsa, że przesyłka będzie między 12:30 a 13:30. Chcę zadzwonić do kuriera żeby przełożyć godzinę dostarczenia. Kurier przez kilka godzin nie odbiera, albo ma zajęty numer. Po którymś razie raczył odebrać i informuje mnie, że to nie on jest tym kurierem, ale odeśle mi numer po czym ostatecznie nie odsyła. Dzwoni potem i mówi, że jest kilka ulic od mojej i za chwilę będzie. Mija godzina. Uruchomiłam więc czat z kurierem i dostaję informację, że 12:30 a 13:30 to tylko umowny czas dostarczenia przesyłki. Po czym dalej drążę temat ile mam czekać, bo nie będę całą dobę czekała w domu tylko po to by kurier łaskawie dostarczył przesyłkę. W końcu odpisuje, że między 16 a 19. Jest chyba różnica między 13:30 a 16-19, prawda? I okazuje się, że to jednak ten kurier, który nie miał być moim kurierem dostarczy przesyłkę. Cyrk i totalny brak organizacji. Co gorsza, nie jest to pierwsza taka sytuacja. Zamawiałam wiele razy z innych firm doręczycielskich i nigdy nie miałam takiego problemu z dogadaniem się z kurierem jak w DPD. Śmiech na sali, bo skoro jest się kilka nieodległych ulic od mojego adresu (dojazd zajmuje 3 minuty) i kurier mówi, że będzie za chwilę to skąd nagle się bierze rozbieżność 3 godzin? Nie polecam.
3
ASADWW 2016-03-15 21:09:24
TO JAK CI WYDAJE TO CHYBA WIDZISZ ILE A PRAWDA JEST TAKA ZE POWINIENES MIEC WYLICZONE JA MUSZE SIE 5 RAZY ROZMIENIAC W CIAGU DNIA BO CO CHWILA ZA PACZKI WARTE 20ZŁ PŁACA STOWKAMI I OBURZENIE PAN NIE MA WYDAĆ.
1
Frannz 2016-03-27 19:18:42
"Łubuzy" TAK ale " [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot; NIE (poza sporadycznymi przypadkami, ale to naprawdę rzadkość). Braki produktów w paczkach wynikają przeważnie z tego, że opakowania podczas transportu, segregacji, załadunku i rozładunku uszkadzają się i "wylatują" z nich przedmioty. Zdarza się, że etykiety odklejają się i nie można zidentyfikować właściciela paczki (widziałem różne przedmioty jadące po przenośniku bez opakowania, praktycznie w każdej rozładowanej naczepie i w co 2-3 "kejdżu" zawsze zostaje coś co wypadło z paczki albo jakieś "widmo"). Takie przedmioty są ewidencjonowane i nikt ich do domu nie zabiera (inna sprawa to to, że leżą w oddziale przez pewien czas, nikt specjalnie nimi się nie interesuje a pózniej są komisyjnie "utylizowane"). Więc nie oskarżaj chłopaków bo naprawdę ciężko pracują (często przerzucają po kilka ton dziennie) za grosze i nie ma przyzwolenia na okradanie paczek (kara za kradzież jest tylko jedna). Np. kurier pracując po 10-12 godzin dziennie zarabia max 2000 PLN/netto/miesiąc a osoba sortująca oraz ładująca i rozładowująca samochody max 12 zł/brutto/godzinę na umowę zlecenie z tym, że czasem pracuje 10 godzin, czasem 6 a czasem (w czwartki i piątki) w ogóle. Warunki pracy w DPD są złe. W takiej sytuacji nie ma mowy o delikatnym obchodzeniu się z paczkami (dla "managmentu" liczy się tylko zysk i wydajność) i stąd te porozrywanie (przepakowane) opakowania i "ginące"(wylatujące) przedmioty. To tyle w kwestii "okradania" paczek.
2
gracz1 2016-03-28 19:55:11
Jest taka pani ania na matuszewskiej która lubi poniżać ludzi. Bardzo mnie się to nie spodobało.
1
player 2016-03-29 12:39:15
pracowałem na matuszewskiej i potwierdzam opinnie na temat p.ani ,że lubi poniżać ludzi. Witek nic podobnego to nie plotki.
Pozdrawiam.
3
wojtekuch 2016-03-30 11:14:44
Fatalna firma kurierska i nie uprzejma obsługa. Zgubili moją paczkę i przestali się do mnie odzywać. Musiałem sprawę zgłosić na policję i czekam teraz. Dodam że w paczce był drogi telefon.
5
Szeregowiec Rayan 2016-03-31 23:22:21
Jeśli chodzi o zagubienie przesyłek ,firma ma obowiązek informację o zagubieniu przekazać bezpośrednio płatnikowi za usługę -firmie ,która ma z DPD podpisaną umowę . Zawsze informacja ta jest przekazywana ,tylko nie każdy jest w stanie przeczytać w regulaminie dostępnym na stronie dpd ,że przesyłka jest uznana za zaginioną gdy po 30 dniach nadal jej losy są nie znane . Po 30 dniach oczywiście można złożyć formularz reklamacyjny przez formularz na stronie internetowej i otrzymać zwrot roszczeń ,przy składaniu reklamacji oczywiście jest potrzebny dokument potwierdzający wartość przesyłki jeśli mowa tu o zaginięciu bądź uszkodzeniu przesyłki .
Pozdrawiam
Marcin 2016-04-07 21:46:47
Czy ktoś może coś więcej napisać o stanowisku Specjalista ds. Rozwoju Sieci?
Z innej strony 2016-04-09 12:06:50
Z trochę innej perspektywy się może wypowiem.
Wiele jest tu opinii, że DPD to zła firma, kiepska obsługa i bak kultury ze strony kuriera.
A z czego wynikają takie opinie i kto je tworzy? Zazwyczaj ludzie, którzy myślą, że kierowca ma 20 paczek do doręczenia i akurat ich paczka jest najważniejsza.
Przykro mi, niestety tak nie jest. Chłopcy ciężko pracują i naprawdę starają się jak mogą, aby jak najwięcej paczek dotarło do odbiorców. Ale co słyszymy? ,,Proszę o doręczenie paczki po 16". A jak mówimy, że nie ma takiej możliwości to od razu pojawia się oburzenie i tekstu typu ,,ale ja pracuję". Szanowni klienci kurier też pracuje w takich godzinach. Wymaga się cudów od kurierów i obsługi klienta, ale przecież konsultant na infolinii nie jest w stanie sprawdzić w 5 minut co się stało z paczką, gdy nie dodzwoni się do odpowiedniego magazynu. Łatwo jednak nakrzyczeć na konsultanta, zwyzywać kuriera i powiedzieć, że wszyscy kłamią. Polecałabym wszystkim, którzy tak narzekają, aby chociaż raz znaleźli się w takiej sytuacji i to nie tylko w DPD, ale również innych firmach kurierskich. Myślę, że punkt widzenia wielu klientów szybko by się zmienił gdyby chociaż na jeden dzień stali się: konsultantem, magazynierem, kurierem.

Pozdrawiam
12
YO 2016-04-09 19:30:03
hahaha 70 stopów i zajazd? ja w niemczech jak mam 70 stopów to jest lajcik :) u nas norma to 90 - 100 zdaża sie 120 ;) W DPD oczywiscie
1
kkkkkk 2016-04-09 22:08:19
Zatrudniłeś się u Przewoźnika , który płacił Ci grosze. Nie firma dpd jest najgorsza tylko Twój pracodawca , OSOBNA DZIAŁALNOŚĆ ŚWIADCZĄCA USŁUGI DLA DPD. Nie szukam tu informacji o firmie kurierskiej lecz robię analizę właśnie na podstawie forów internetowych. A takie pierdoły wypisujesz , nawet nie wiesz u kogo byłeś zatrudniony. Albo na czarno. Cześć , nie mogłem się powstrzymać.
1
poczta polska 2016-04-16 11:16:04
jedyny pewnik w transporcie to poczta polska!
bo jak pracownik ma to co mu kodeks pracy gwarantuje i normowany czas pracy to szacunek jest do klienta i wzajemnie!!!
3
swan 2016-04-16 19:57:07
Zgadzam się w 100%. To najgorsza firma kurierska, z jaką miałam do czynienia. Korzystam z wielu (Poznań), np. z UPS nigdy nie miałam najmniejszych problemów, z DPD zawsze - łącznie z kłamliwymi wpisami w systemie, że adresata nie zastano. Infolinia bezczelna. Nie zamawiam już ze sklepów, które oferują dostawę wyłącznie za pośrednictwem DPD.
2
Mario 2016-04-26 12:21:53
Mam to samo.Dostałem powiadomienie, że kurier odebrał paczkę z magazynu o godz.8.35.chciałem się do niego dodzwonić ,żeby dowiedzieć się o której mniej więcej będzie w mojej miejscowości (od owego magazynu do mnie jest około 25km.).
Niestety telefonu nie ma kto odebrać.Co ciekawe jest to,że w tej chwili godz.12:10 i żona będąc na zakupach w Lidlu pół godziny temu widziała na parkingu koło Lidla samochód z logiem DPD.Jadąc do Lidla przejeżdża się 50 metrów od mojego miejsca zamieszkania.To niestety nie jest mój pierwszy przypadek tego rodzaju z tą firmą. Nie polecam nikomu.Z innymi firmami takich problemów nie miałem niestety.
3
bard1981 2016-04-27 16:52:46
Zniszczone przesyłki odradzam tą firmę zarówno duże jak i małe paczki są uszkodzone lub w całości rozwalone masakra od dziś totalny brak zaufania do tej firmy odradzam wszystkim i przestrzegam nie ufajcie tej firmie bo się srogo zawiedziecie.
2
Bubo 2016-04-28 14:48:11
Dpd masakra ta firma kurierska zero konkretnych informacji gdzie znajduje się przesyłka. Jedyna informacja że przesyłka została odebrana od nadawcy i od tamtej pory totalna zwiecha. Ja już czekam czwarty dzień i zero jakichkolwiek informacji. Nigdy więcej Dpd i nikomu nie polecam.
1
No co z tym odszkodowaniem? 2016-04-30 08:46:47
Czy ktoś w ogóle od tych złodziei dostał odszkodowanie? Chwilę z nimi współpracowałem, ponad 600 paczek w miesiącu się wysyłało, towar zabezpieczałem jak najlepiej się da (karton, stretch, folią bąbelkowa a nawet gąbki samochodowe), a jednak towar co jakiś czas przychodził uszkodzony. Do tej pory nie wiem jak mogli mi rozwalić dyfer z BMW E38 na pół?????? Dyfer owinięty w bąbla, gąbki samochodowe, kartony, a u nich pękł na pół??? No jak? Nawet nagranie z pakowania nic nie dało, reklamację odrzucili. Uciekłem, bo nie dostałem odszkodowania na żadne z 8 zniszczonych paczek w ciągu dwóch miesięcy. Szybko uciekłem do konkurencji. Dwa zaprzyjaźnione firmy które też miały z nimi umowę uciekły, mieli ten sam problem co ja. Jak istniała Siódemka to wszystko było super, jest DPD - jest kicha, dobrze że jest DHL i InPost wziął się za kurierkę
2
edwardini 2016-05-04 17:32:27
Generalnie same z nimi problemy - mówię od strony odbiorcy. Kurier robi łaskę, że przyjedzie w godzinach popołudniowych. Pozostawia przesyłki w skrzynce / sklepie / u nieznajomych sąsiadów bez uzgodnienia z odbiorcą. Sytuacje powtarzalne, pomimo skarg. Nie polecam.
3
Susie 2016-05-17 20:37:31
Ja również, nadaję z pracy paczki i dostaję z różnych sklepów i nigdy nie miałam problemów z tą firmą.
bobo 2016-05-26 10:58:20
Witam, panowie przewożnicy jak płaca w Dpd, podrzuci ktos jak to wyglada, tzn ile km robi na rejonie i ile ma od paczki dost i obebranej?
Prezes DPD 2016-06-05 14:58:14
Szanowny Panie. SMS generuje system po zeskanowaniu przesyłki przez kuriera.co wcale nie oznacza że właśnie o tej godzinie kurier wyjechał.musi on wydać na siebie wszystkie przesyłki ze swojej strefy i załadować je na samochód. Nie rzadko w połowie drogi musi się wracać po jakąś przesyłkę która została na magazynie z powodów bardzo różnych . Po drugie kurier może mieć do doręczenia 50 -70 przesyłek w swoim rejonie ,kilkanaście na jednej ulicy więc dotarcie na ulicę obok może mu zając nawet godzinę. Po trzecie to że pańska żona widziała samochód z logiem DPD nic nie oznacza. Mógł to być kurier jadący na inny rejon, może miał wolne i jechał prywatnie albo ktoś nie zdążył usunąć loga po zakupie pojazdu. Pozdrawiam.
3
była_ pracowniczka_cc 2016-06-09 17:47:37
A ja się wypowiem na temat pracy w contact center na mineralnej. Ludzie nie wybierajcie się tam. Pracownik traktowany jest jak idiota, szanowane panie koordynatorki traktują cie jak kogoś niepełnosprawnego umysłowo. Dostajesz ochrzan za błędy które nie są twoją winą lecz systemu który co chwila się psuje. Np sam wybija cię na przerwę, ale wielka pani nie słucha tego co mówisz, tylko twierdzi że masz nad sobą pracować, co z tego że komputer uniemożliwia ci odebranie telefonu? Pracuj nad tym, system prawdę ci powie. Kolejna rzecz- przerwy,5min po każdej godzinie. Równo 5. Jak się spóznisz 2s masz ochrzan. Ludzie chodzą się za przeproszeniem wysrac ze stoperem w ręku. Przecież to co się tam dzieje to tylko nagrać i do telewizji wysłać. Nigdy więcej.
4
Zniechęcona 2016-06-13 20:15:11
Nie polecam tej firmy.Nie rozumiem dlaczego kurierzy nie mogą pracować tam na zmiany. Pani kurierka powiedziała mi, że pracuje tylko do 13.00. Ja wracam z pracy w innym mieście o 16.00 więc jak mam odebrać przesyłkę? Sąsiadka nie może bo jest tam umowa do podpisania.Może w innych miejscowościach jest inaczej, ale w Częstochowie tragedia.
1
Pablo23 2016-07-13 09:52:13
Czy ktoś wie na jakim programie pracuje Magazyn?
Ramzes 285 2016-07-14 23:50:19
A Szanowna Pani myśli że jest tylko jednym klientem na drodze kuriera? Nie jestWas ok. 100 a nawet wiecej. Cale szczęście ze odbiorca w Berlinie nie ma prawa do mnie dzwonic i mnie nekac, bo rozmowa nie bylaby przyjemna. Zasada jest prosta zamowilas paczke to na nia czekaj w domu a jak nie prosze isc do slepu i kupic sobie osobiście, np karmę dla zwierząt domowych ktora waży 30 kg i wnieść prosze na czwarte piętro bez windy nie dostajac przy tym zlamanego € tylko glupie vielen dank und tschüss. Ciekawe jak sie Pani poczuje?
1
były pracownik 2016-07-16 11:58:21
jeśli chodzi o pracę to jest od 6-7 rano i masz rozwieść wszystkie paczki, masz swoje auto dostawcze to masz dużo pieniędzy ale odlicz od wypłaty eksploatację auta oraz ropę, pewnie chcesz mieć ubezpieczenie więc dolicz i to, jak pracujesz u kogoś, więc auto dostajesz i nie tankujesz za swoje to stawka wynosi około 1,5zł za 1 adres, teraz pytanie do której pracujesz? jak rozwieziesz wszystkie paczki, jak nikogo nie ma w domu to dzwonisz, często ludzie mają niedziałające dzwonki lub ich brak, pukanie nie pomaga albo jest tabliczka zły pies, jest tabliczka więc nie radzę wchodzić, zazwyczaj pies jest na smyczy, ale nie uwierzycie jak szybko można biec z paczką 30kg gdy ten pies biega luzem :P
paczki masz obowiązek wnosić do 30kg, cięższe nie musisz wnosić, są wielopaki czyli np. 10 paczek na 1 adres czyli 1,5zł dalej za adres, po za tym często są dokumenty zwrotne np. faktury, umowy orange, pieniądze za pobranie z paczki odbiorca ma mieć zgodne, to nie sklep, jak masz wydać to on ma szczęście bo otrzyma paczkę jak nie ma to nq i dobijasz status brak cod, niestety niektórym to jest ciężko wytłumaczyć, paczki niedostarczone (awizo) dostarczasz następnego dnia, wiadomo po kilku próbach odsyłają przesyłkę, a jeśli chodzi o ilość adresów jest to zmienne ale są stałe wzrosty przed świętami, spadki w sezonie wakacyjnym, niektórzy kurierzy mają dziennie po 60-80 adresów a koledzy co rozwożą miasto obok mają dziennie po 100-120 adresów, na magazynie tracisz około 2-3h na zeskanowanie paczek na siebie oraz załadowanie ich w kolejności rozwożenia żeby nie szukać na pace paczki aż tak długo xd
więc jest już godzina 9 jedziesz ci najszybsi wyjadą po 8 rano. dolicz dojazd na rejon po którym kursujesz , w 2 strony bo na magazyn trzeba wrócić oraz rozliczyć się za paczki z pobraniem, oraz paczki nie dostarczone (awizo) czy odbiory przesyłek, wszystkie dokumenty zwrotne (15min jako nowy nawet 1h) licząc że jesteś nowy masz pewnie z godzinę na rejon bo najlepsze rejony zajęte więc 10 rano jesteś na rejonie, rozwieś 60 adresów (10 min 1 adres) robisz 10 godzin, więc śpieszysz się a tu co drugi ci mówi że nie wiedział że trzeba za paczkę zapłacić, a ile to tam jest do zapłaty idę po pieniądze, a mogę otworzyć? najpierw podpis że to pan otwiera paczkę a nie ja gdzieś na bezdrożu i otwieramy jak bd uszkodzona to protokół uszkodzenia piszecie (10-15min w plecy) . ale liczmy że po jakimś czasie bd bez gps i szybko ci będziesz szło więc zrobisz 10 adresów w 1h (6min na adres) więc takie 60 adresów 6-7h + dojazd więc łącznie robisz około 10h za około 100zł zasuwania, biorąc więcej paczek wiadomo zarobimy więcej ale nie każdy da radę pracować całymi dniami bo zabierz 100 adresów to około 21 wychodzisz z roboty żeby następnego dnia być tam na 6 rano po następne 100 paczek a może nawet 120 :P ale jak wcześniej wychodziło nam około 10zł na godzinę (ceny na rękę) to teraz od 7 do 21 ale 120x1.5 więc 180zł i 14h to masz 12zł bo wiadomo że ze 120 zł bd awizo za co nie ma pieniędzy. tak to wygląda. a napiwki? jak masz firmy to nie ma, albo skrajnie, po prywatnych osobach dziennie masz od 30 do 80 zł w zależności czy to domki gdzie jest więcej napiwków ale więcej km, lub bloki dużo biegania i szybko lecą adresy, ale już trochę mniejsze napiwki, głównie za paczki z pobraniem np, do pobrania masz 1298 zł to te 2 zł ci da, a za jego adres masz 1,5zł od szefa :D
i warto być miłym dla ludzi to cię skojarzą na drodze i czasem puszczą dzięki czemu zaoszczędzisz trochę czasu, czy dadzą napiwek, ale nie daj sobie wchodzić na głowę w stylu, proszę poczekać ja zadzwonię do męża bo nie wiem czy to zamawiał, kobieta dzwoni i on nie odbiera więc ona kombinuje dalej, proszę chwilę poczekać zaraz mi oddzwoni, albo mąż kończy o 15 proszę przyjechać o 15 to już na pewno będę wiedzieć itp, to mówię że będę jutro tędy też jechał, proszę zadzwonić do 8 rano czy chcę pani tą przesyłkę jak nie to wraca do nadawcy, a ty następnego dnia tej paczki nie bierzesz, wbijasz odmowę przyjęcia, chyba że ci kobieta zadzwoni, właśnie dla tego są skargi, a sytuacji jest bardzo dużo, ale zanim tam jeszcze pracowałem to sam jak oczekiwałem paczki to miałem odliczone pieniądze, a jak mnie nie było to domownikom mówiłem że bd kurier tu są pieniądze na paczkę, zamawiałem głównie ubrania więc nie sprawdzałem czy są uszkodzone, czy kompletne, bo jest to skrajność i nigdy mi nic nie brakowało, ale jak ludzie potrafią wysyłać komplety porcelany luzem w kartonie to są uszkodzenia. ale praca fajna jak chcesz całymi dniami siedzieć w aucie i biegać po klatkach, oczywiście na 40 znanych mi kurierów 3 miało umowę o pracę reszta zlecenie, a czy auto dostane do domu żeby dojechać do pracy itp. to już jest random, czasem dają po 2-3 tygodniach pracy a czasem po kilku latach do pracy autobusem jedziesz lub swoim autem :D warto spróbować to jest umowa zlecenie więc nie wiążesz się za bardzo a każdy ma kilka dni okres próbny, czyli jedziesz z doświadczonym kurier
2
były pracownik 2016-07-25 13:26:30
Na wszelkiego rodzaju pracowników biurowych (od dyspozytora, po sprzedaż na tracingu skończywszy) - warto, łatwo dostać umowę o prace, jest socjal, prywatna opieka i współpracownicy w porządku. Na kuriera - nie polecam, można się zatyrać. Kurierzy mają teraz tak małe stawki za paczki, że robisz praktycznie za darmo. Już lepiej próbować w DHLu, tam też jest zayeb, ale przynajmniej kasa dobra.
zmeczony upałem 2016-07-28 11:53:16
jako kurier muszę napisać, że oddział Sosnowiec (katowice 2) dla kurierów nie jest zorganizowany: wąski wjazd nie nadaje się na duże auto , kolejki do kasy , szef serwisu kurierskiego w niczym nie jest pomocny, nie pomaga i nie odbiera telefonów, proszenie się o klucz żeby otworzyć twoją brame. Najgorszee są kolejki na rozładunek paczek z odbiorów, czasem nawet godzine spędzam na bazie po cieżkim dniu pracy, ale od kuriera wymagać wszystkiego , za niedługo będziemy musieli po sobie pozamiatać!!!!!!!!!!!!!!!
Jeśli to czyta ktoś z góry proszę o interwencję. To nie pierrsza moja firma kurierska ale tu kuriera źle się traktuje !
januszcc 2016-08-05 09:46:59
Pracuje w cc od 1 czerwca i żadna taka sytuacja nie miała miejsca. Koordynatorzy są bardzo mili i nie czepiają się o nic. Nawet gdy omawialiśmy skargę na mnie, nie podniósł głosu, a jedynie wytłumaczył mój błąd. O przerwy tez nikt się nie czepiał. Raz wziąłem śniadaniową, mimo iż mi nie przysługiwała i skończyło się na komentarzu, żebym więcej tak nie robił. Nie wiem skąd te 'legendy' :)
izzzuuu 2016-08-08 10:00:26
Kurier to tylko kurier. Nie w iem skąd tyle agresji w stosunku do nich. Ja zamawiam średnio raz w tygodniu i nigdy nie było problemu. Zawsze telefon był odbierany z godziną nigdy nie było problemu , z dostarczeniem pod inny adres też nie. Więc pytam gdzie jest problem? jedna firma dwie różne osoby i dwie różne opinie.
blant 2016-08-14 22:19:31
Witam,

Klika słów adresaci odbiorcy są różni. Prawda taka przesyłki uszkodzone się zdarzają ale często jest to wyniku transportu między magazynami tzn w tirach, paczki są źle układane czasami tir ma wypadek i się stanie niestety. Jednak z mojego doświadczenia paczki są w 40% źle pakowane z doświadczenia przychodzę po odbiór paczki a facet daje mi torbę papierową w środku laptop do naprawy! lub tv lcd oklejony folia bom belkową, szczerze śmiech na sali. kurierzy zależy ale mają od 100 do 290 paczek do doręczenia na rejonie plus odbiory które zaczynają się od około godziny 14 więc wiesz mi kurier w dpd często nie ma czasu na przerwę 17 min aby zjeść spokojnie. Ja czasami też nie mam czasu gadać z odbiorcami ale rzadko odbieram 80% rozmów. Prawda taka że dpd przewozi wszystko od listu 100g po paczki 50 kg. a większość także ma rodziny dzieci więc także chcą wrócić o przyzwoitej prze do domu a nie 21. Pozdro
Anonymous 2016-09-29 13:52:30
Kurierzy dpd są największymi ignorantami z jakimi się spotkałem, moim zdaniem nie powinni podejmować się żadnej pracy gdzie jest kontakt z ludźmi. kierownictwo dpd jest przeciwieństwem swoich "pracowników"
Frannz 2016-09-29 19:47:37
W większości (o ile nie w każdej) firmie przedstawiciele "żyją" z premii za "wyrobienie targetu" albo z "procentu od sprzedaży" a "podstawę" mają przeważnie niską więc to nic niezwykłego (ta "sowitość to też pojęcie względne). Na pracę przedstawiciela handlowego nikt tutaj nie narzekał. Narzekali pracownicy magazynowi, kurierzy, osoby z "call center". Stąd te negatywne opinie.
Hyhy 2016-10-01 16:26:16
W strefie miejskiej 31,5, a normalnie to paczka do 50 kg, ale są wózki do pomocy
Dolph 2016-10-06 21:11:42
Może i nikt nie narzekał na pracę jako PH. Może to dlatego, że z reguły każdy chce o tym przykrym doświadczeniu zapomnieć. Firma (DPD) przedstawia się jako lider w branży ale moim zdaniem liderem być to tylko ambicje zarządu. Pogoń za nowymi klientami podczas gdy obecni uciekają zniesmaczeni jakością usług nie jest łatwym zadaniem. W związku z tym w dziale handlowym jest taka rotacja aż tworzy się wir. Mam tu na myśli Warszawę. Kierownik sprzedaży o zdolnościach komunikacyjnych zbliżonych do Orka nie ułatwia zadania. Premie? Tak, można je zobaczyć na prezentacji - choć nielicznym podobno udaje się też na koncie.
Odradzam - chyba, że ktoś ma ochotę na krótką przygodę...
Pozdrawiam
Igor 2016-10-13 16:51:07
Beznadziejna firma.Miałem otrzymać przesyłkę w danym dniu.Nadawca wprawdzie podał niepełny adres( bez numeru domu) ale był kod pocztowy i miejscowość i mój nr tel.Oczywiście paczki nie otrzymałem w dniu w którym powinienem otrzymać.Ani też w następnym.Zadzwoniłem by wyjaśnić sytuację i pytam dlaczego kurier nie zadzwonił skoro nie było nr domu?To jaśnie pani opryskliwym głosem oznajmiła że ,,kurier nie ma obowiązku dzwonić'' i oznajmiła że paczka będzie dostarczona w ostatnim dniu możliwym do doręczenia.Na moją prośbę żeby kurier wcześniej zadzwonił żebym był w domu, wyrecytowała swoją formułkę ,,kurier nie ma obowiązku dzwonić''.Teraz już wiem jakiej firmy unikać przy zamawianiu czegokolwiek przez internet.Wcześniej będę sprawdzał z jakiej firmy kurierskiej sprzedawca korzysta.
Robi 2016-10-14 18:15:38
Zupełnie nieodpowiedzialni ludzie. Olewają klientów nieodbierając przesyłek. Rzekomy brak kontaktu ze strony Biura Obsługi Klienta z kurierem (TS1). Żenada. Gdzie jest kierownictwo tej firmy?
Em. 2016-10-15 13:39:31
Witam serdecznie. Firma DPD to całkowity brak profesjonalizmu. Przesyłają klientowi wiadomość o dostawie oraz jej godzinach doręczenia wraz z imieniem i numerem kontaktowym do przewoźnika. Dzwoniłam wielokrotnie przez 2 godziny i żadnych rezultatów nikt nie raczył odebrać. Po co numer telefonu jak nie można się dodzwonić. To jakieś kpiny.
PRYWATNY 2016-10-22 06:01:07
WITAM. PISZE TA OPINIE PONIEWAZ MAM ZA PRZEPROSZENIEM KURWICE NA KURIERA KTORY JEZDZI W NASZYM TERENIE TZ. DEBRZNO ( pomorskie) . KURIER JEST BARDZO NIEMILY DLA KLIJENTO ,BARDZO OPRYSKLIWY PRZESYLKE ODBIERALA MOJA ZONA I MOWILA ZE JEST OPRYSKLIWY I WREDNY CO POWIEDZIAL TO NIE BEDE PISAL ALE JAK BY POWIEDZIAL TO PRZYMNIE TO JAK SZYBKO PRZYJECHAL TO SZYBCIEJ BY ODJECHAL I JESZCZE DOSTAL POMORDZIE ZAKAZANEJ . PROSZE O WYCIAGNIECIE KASEKWENCJI OD TEGO KURIERA JAK PRACUJE ZAKARE TO NIECH ZMIENI PRACE Z TAKA WYGADANA GADKA KTORA MA NAPEWNO JA ZNAJDZIE ALBO JUZ NIGDZIE GO JUZ NIECHCA .
Zostaw swoją opinię o DPD Polska - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DPD Polska