Opinie o ZF Group w Czechowice-Dziedzice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ZF Group. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie ZF Group o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF Group w Czechowice-Dziedzice

Czy wam już bije na dekiel że prostych spraw papierkowych załatwić nie dacie rady?

Bocian

A najlepsze jak jeszcze narzekają że im się nie chce.ty stoisz pot się leję po d..,a im się nie chce.po prostu nie chce.

Tak

A mieli nie nie zwalniać.....

Ok

Kiedy, i ile osób?

Robak
@Tak

Przecież nie zwalniają, tylko proponują przejście na produkcję????, to tzn budowa nowej struktury.

F

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na jedno pytanie. Tak na serio bez głupich komentarzy. Jak wyglądają przerwy liderów? Czy są one takie same czasowo jak u operatorów czy inaczej?Dzięki za odpowiedzi.

Nie są limitowane,serio

F

Pierwszy raz takie coś widzę, słyszę. To jest odgórnie czy sami sobie to ustalili. Zauważyłem również duże zbieżności między przerwami liderów na przekladniach a obróbką.

@F

Jakie odgórnie,co ty?ile tu pracujesz? wiadomo że nie mają tyle roboty co ty,robią sobie przerwę kiedy i ile chcą

Krótko, dlatego pytam.

@F

To są nieroby które tylko gonią ludzi do roboty bo potem dodatkowa premia od kierownika za premie im wlatuje

logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
logo firmy Wsparcie produkcji
Hammerjobs Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Działu Oczyszczalni Ścieków
HR SIGMA Sp. z o.o.

Myślę że jutro o 20 dadzą nam obejrzeć mecz naszych...

Weronika

W sensie w pracy? Piszesz z perspektywy pracownika tak? Firma jest otwarta na takie możliwości żeby w czasie pracy pozwalać na oglądanie meczu?

sgsgsg
@Weronika

Bywało, że robiono przerwę na mecze reprezentacji. Telewizor na stołówkę i się oglądało.

Kamila
@sgsgsg

W sensie przerwę na cały mecz? To potem to odrabialiście czy nie zapłacili za te godziny? W sumie nawet fajnie, że tak na rękę szli, w jakiś innych sytuacjach bywa tu podobnie?

Proszę

Nowy kierowniku ze zmiany b, bardzo prosimy o przyjrzenie się układom lider- operatorki. Poprzednicy nie dali rady, albo nie chcieli.

Hy

Czasem mam wrażenie że część osób z montaży ma zespół Tourette'a. Np. wydawaja z siebie różne dźwięki itp.

KTOŚ
@Hy

GORZEJ, TU INNY LEKARZ POTRZEBNY. NA (usunięte przez administratora)NA TEN PRZYKŁAD PRACOWNICY ZAGRZEWAJĄ SIĘ DO PRACY SZCZEKANIEM W RYTM PRACY LINII, SŁYCHAĆ NA ODLEGŁOŚĆ RYTMICZNE "HAU HAU HAU HAU...."

Weronika
@KTOŚ

Tak na poważnie? Może po prostu się wygłupiają? Czy to znaczy że atmosfera u Was spoko czy nie bardzo?

O co chodzi
@KTOŚ

Zauważyłem, że kobiety w ZF przeklinają przesadnie. Ja rozumiem, że czasami jest dobrze sobie przyklnąć, ale na litość boską nie co drugie slowo. Gorzej niż faceci..

KTOŚ
@O co chodzi

One same się wyrzekły należnego im szacunku

F...

Jaka u nas w zakładzie jest najniższa stawka? Może mi ktoś przypomnieć? Bo od lipca w Polsce będzie 3.600.Tak z ciekawości pytam, czy jest duża różnica, czy jest jakakolwiek...

Donald
@F...

Wydaje mi się, że 3.800, ale nie jestem pewny.

Ejko

Krystyna

Asystent w Dziale Jakości z ogłoszenia jest normalnie zatrudniony przez firmę czy to jakiś staż z urzędu pracy? Na jakich zasadach tutaj funkcjonują przyjęcia? Z góry dziękuję za pomoc.

Dlaczego

Dlaczego w firmie ZF nie ma dowozu pracowników? Podobno miał być? Zlikwidowali czy w ogóle go nie było. Tak pytam bo chciałem się przyjąć do waszej firmy, ale zależy mi aby był dowóz. Z tego co się dowiadywałem w innych firmach jest. W Valeo nawet nie płacą za dowóz, wszystko opłaca firma.

Czech
@Dlaczego

Nie ma dowozu,bo firma zlikwidowała. Stwierdzili ,że za duże koszty.Bylo dużo pracowników , którzy korzystali.Do Valeo jeździ mnóstwo autobusów po największych pipidówkach i jakoś się opłaca. Biedna firma ZF ????

Ciekawe
@Czech

Ciekawe, nie wiedziałam, że w Valeo mają darmowy transport?Wiem tyle, że mają teraz podobna kasę do nas i nie ma takiego wariowania jak u nas tzn. Lpa i tona papierów. Może lepiej się przenieść....

Naprawdę
@Czech

Ale w innych firmach nie ma rocznic łapek na których można wygrać różnego rodzaju fajne nagrody.no i te wspomniane obchody dyrektorstwa i przepytywania. Jak w szkole. No i te nasze LJ które musisz znać bo jak nie to koniec świata. Skile. Nie równe traktowania. Gdzie nie gdzie liderzy nic nie robią dosłownie siedzą całą zmianę na wodopoju. A Ty człowieku jak staniesz na chwilę to co się stało. (usunięte przez administratora) numer 1.

Szkoda gadać

Dziewczyny chcecie pracować na DA na przekładni? Przecież jest cholernie ciężko. Ja już nie mam sił. To nie stanowisko dla kobiet.Wiem ,że jest mało mężczyzn ale cholera bez przesady. Pani z BHP cisza...,bo dozwolone.

@Szkoda gadać

Kto tu kogo pyta czy chce tam pracować? kobiety pracują na początkowych stacjach gdzie przekładnia jest jeszcze lekka,a co mają powiedzieć faceci gdzie przekładnia ta jest już bardzo ciężka? Ogólnie liczy się dla kierownictwa ilość sztuk,zapiera....ać,nie liczy się człowiek tylko zysk,tak jest to przerażające.

Tak

Kto podnosi Wam normy na przekładniach? Kierownik?

@Tak

Nie (usunięte przez administratora) święty mikołaj

Do szkody
@Szkoda gadać

A gdzie te kobiety niby? Żadna na razie jej nie przypomina

B.
@Do szkody

Jest ciężko ale myślisz że gdzie indziej jest łatwiej?

Robol

Dokładnie,ale jak powiesz to kierownikowi to nie widzi problemu, jednego zajechać a drugi half life.

Kamila
@Robol

Poczekaj, o powiedzeniu czego teraz piszesz, że miałby nie reagować? Bo nie widzę do czego ten komentarz teraz odnosisz

(usunięte przez administratora)...

Też mi się tak wydaje.

(usunięte przez administratora) ten (usunięte przez administratora)

Kto

Ta pseudo specjalistka?

Ej
@Kto

O kim mowa? O wiecznej singielce?

J

Liderzy jak pawie :D

Polka
@J

Chciałam złożyć tam CV ale po przeczytaniu opinie stwierdzam że to jakiś obóz pracy , a liderzy tylko wykorzystują swoje stanowiska zdobyte po kolesiowsku . Współczuje dramat jakiś .

@Polka

I stwierdzasz to tylko po tych opiniach? A tak w ogóle to na jakie stanowisko była oferta?

@Polka

No niestety tak jest,jeśli na produkcję to daj sobie spokój

@Robol

Ale co takiego się dzieje? Za długo pracujecie czy co?

@Marcin

Co takiego?ty tutaj chyba wogole nie pracujesz skoro zadajesz takie pytania

Co
@Robol

No, ale rzeczywiście co takiego się dzieje. Robimy 8 godzin. A to, że na montażach jest praca ponad siły to jest tylko Wasza wina. Sami sobie podkreciliscie normy. Robiłem na przekladniach i widziałem w jaki (usunięte przez administratora) sposób podlizywaliscie się liderom. Patrz "tu wstaw jakieś imię lidera" jaki mam fantastyczny czas - zejdę niżej. A kobiety na przekladniach jedna przez druga która silniejsza, która da rady na osiowych. Serio. Bądźcie delikatniejsze (to nie ujma).

@Co

Kobiety tylko psioczą, że nie będą robić na osiowych a co do czego to tak dam radę. Jak jesteście głupie to róbcie, a panie na sensorze niech zmieniają co tydzień pazury i co godzinkę w czasie pracy niech chodzą na papieroska . Przecież robota na przekładni jest nieporównywalnie cięższa niż na sensorze a za te same pieniądze.

Arkadio Jose Morales
@Tak

Uuuuu czyżby zazdrość? Co tydzień nowe pazury? Zarabiają to je stać. Komuś tu żal. Proponuję spróbować pracy na sensorze.

Arkadio Jose Morales

Kwestia gustu. Nie twierdzę że praca na przekladni to cud miod malina. Jednak gdy słyszę, jaki to jest luz na sensorze to śmiać mi się chce. Dlatego proponuję skosztować tego miodu sensorowego. Skąd zatem ten żal o paznokcie i rzęsy? Ze swojej strony dołożę jeszcze makijaż

Lambadziary
@Arkadio Jose Morales

Rób z takimi pazurami na przekładni chyba się nie da a na sensorze każda ma. Więc chyba to samo mówi za siebie. Zauważyłem również, że na sensorze robią młode kobiety, starsze można zaorać na przekladniach i na obróbkach. Chore. A co do szczotek na oczach to niech sobie noszą. Tapeta też mnie nie interesuje.

Olo

Ludzie zwalniają się na potęgę.Starzy pracownicy. Nawet kadra kierownicza. Przecież tam nikt nie chce pracować. Plany mają wzrosnąć o 40 %. Ciekawy jestem kim obrobicie tą ujowa robotę.Nie ma rąk do pracy za takie pieniądze.Pracownicy z Ukrainy już mają dość.

Operator
@Olo

Nie widziałeś podwyżek. Oczywiście zaś mało.

Ciekawy
@Operator

Słyszałem o podwyżkach, ale nie znam szczegółów. Coś konkretnego wiecie??

Joo
@Ciekawy

A co Cię to interesuje? Gdybyś był pracownikiem to byś wiedział, wszyscy o tym trąbią, na tablicach są informacje, w newsletterze też.

@Joo

Może to ktos kto chce do was dołączyć? Już takim osobom tu nie należą się informacje?

@Olo

Każdy to wie ale jedynego się eksploatuje na maxa a drugi lajt na maxa,ot taka sprawiedliwość w tej pseudo firmie.

Yh

Czasem mam wrażenie że część osób z montaży ma zespół Tourette'a. Np. wydawaja z siebie różne dźwięki odgłosy, spontanicznie wykrzykiwane pojedyncze słowa itp.

Jarosław Gadawski

BARDZO WAŻNA INFORMACJA !!! Moi Drodzy ,przypominam Związek Zawodowy Pracowników ZF Polska jest związkiem zawodowym wszystkich pracowników, nie płacimy narazie żadnych składek, dopóki nie napiszemy wyraźnie informacji. CELEM powstania tego związku jest reprezentowanie interesów wszystkich pracowników ZF w Polsce. Idea - jeden standard, równe traktowanie, jednakowe regulaminy i jednakowe benefity oraz jednakowa płaca na tym samym stanowisku. Może do niego należeć każdy pracownik ZF w Polsce niezależnie od przynależności związkowej. Siłą tego związku zawodowego ma być uzwiązkowienie około 11 000 pracowników. Składka jeśli już bedzie, bedzie stała dla wszystkich, niezależnie od zajmowanego stanowiska- około 20 pln, ale w zamian oprócz wszystkich elementów oraz przywilejów, każdy członek tego zwiazku zawodowego będzie miał do dyspozycji prywatną kancelarię prawną ( przedewszystkim prawo cywilne, spadkowe,rodzinne i karne), wszystkie porady są nielimitowane. Na życzenie członka zwiazku przynależność będzie poufna, składka w takim przypadku jest opłacana bezpośrednio na konto zwiazku przez pracownika. Deklaracje składamy bezpośrednio do mnie również droga mailową (Jarekg1976@wp.pl) lub bezpośrednio do mojego zastępcy w danym zakładzie pracy. Wszystkie informacje udzielam pod numerem 606429012 - oczywiście obowiązuje mnie tajemnica służbowa jak również każdego członka zarządu zwiazku zawodowego. Czechowice-Dziedzice i Bielsko Biała to Andrzej Kroker

Obserwator_forum
@Jarosław Gadawski

Bardzo ważna informacja : - dlaczegonie odpowiadacie na zadane pytania? - dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd - MOZ nie jest związkiem usadowiony i nie jest żadnym organem reprezentatywnym dla pracowników ZF CD/BB - w przypadku CD/BB mamy związki które pracują bardzo dobrze , dlaczego tworzycie coś co tak naprawdę daje pracodawcy narzędzie do "walki" ze związkiem ? Łatwiej jest rządzić poprzez skłócenie 2 oragnizacji i samodzielne wprowadzanie zmian bez Waszej/naszej zgody - tak pracodawca może tak zrobić w przypadku braku porozumienia między związkami - ale znów punkt 2 - legalność MOZ na ZF CD/BB . - wiceprzewodniczącego wybrano na podstawie ? Dlatego ja osobiście zachęcam pracowników CD BB do zapisywania się do Solidarności , pamiętajcie że to dzięki tym ludzia mamy układ zbiorowy pracy który każdy z Was może przeczytac i zobaczyć co dzięki temu ma , to dzięki ich pracy podwyżki są podyktowane indywidualna sytuacja zakładu w danej lokalizacji i nie mają na to wpływu np fatalne wyniki jednego zakaldu który może mieć wiekszosc członków a co za tym idzie głosów w MOZ i będzie chciał sterować w CD/BB. To są ludzie którzy z Wami pracują i których darzycie szacunkiem, są na miejscu i chętnie odpowiedzą na pytania. Każdy ma prawo do osobistej oceny ich pracy ale też ma wpływ na ich pracę - więc jedyne z czym się zgodzę drogi Panie to konieczność jednoczenia ale wewny obecnego związku. Polecam kontakt bezpośredni z obecnymi związkami bo wiele rzeczy może się wyjaśnić. Pozdrawiam

@Jarosław Gadawski

Chłopie ty się weź do roboty a nie pływaj w obłokach. Co wiesz o problemach w Czechowicach???? Nic, jednakowe stawki dla wszystkich??? Czyim kosztem?? Częstochowa 150, Czechowice 300 mówi ci to coś?? Pokaż co załatwiłeś gdzie i jak, a nie koloruj. Chcesz skusić darmowi poradami prawnymi???? 85% społeczności ma darmo, zadzwoń sobie do gminy tam się dowiesz gdzie i jak są takie udzielane

@Jarosław Gadawski

Jedna płacą na tym samym stanowisku??? Jesteś śmieszny. Osoba która pracuje na połowie zakładu ma dostawać tyle samo co osoba która pracuje na 1??? Brawo. Ludzie włączycie myślenie. Pozdrawiam wszystkich pracowników i zdrowych wesołych świąt????

Operator 2

Jarek chce zrobić karierę i ustawić się w życiu a nie pomagać innym pracownikom, coś podobnego jak Jarosław ten z rządu malutki wzrostem a przeorał wszystkich i dobrze z nas żyje

Robol

Dokładnie, jeden jest pomiatany po całym zakładzie a drugi łazi z rękami w kieszeni i to jest waszym zdaniem ta równość w zakładzie w Czechowicach. Jedna banda i klika, wstyd.

Bo nie

Bielszczan
@Robol

W Bielsku myślisz że jest lepiej??

@Jarosław Gadawski

Równe traktowanie????? W tym zakładzie to mżonka.

Równe traktowanie,dobry żart.

Jak sie

jak się zatrudniacie tutaj to chyba trochę wiedzy powinniście mieć bo potem zamiast urlopu to trzeba siedzieć i wam tłumaczyć A efekt jak grochem o ścianę. Mniej tapety A więcej myslenia

Uffff

Na hali mordercze ciepło. Jedna dodatkowa przerwa 5 minut. Co to jest? Przecież w takich warunkach nie da się pracować.Kierownictwo w klimie , przejdą po hali szybciutko i szybciutko do biura.Jeszcze te okulary , które cały czas parują i nic widać. Może więcej przerw.Operatorzy już nie dają rady.Otworzcie te bramy magazynu i po drugiej stronie zróbcie przeciąg

Teresa
@Uffff

To oprócz tej dodatkowej 5 minutowej przerwy jest jedna dłuższa tak? I ile ona trwa?

@Teresa

Oprócz tej dodatkowej 5 minutowej jak jest upał mamy 3 przerwy:5 minutową, 20 i 10.

@Tak

I chodzicie kiedy chcecie na te przerwy czy są jakoś wyznaczone?

@Hanna

Są wyznaczone.

@Tak

I fajnie jakos się te przerwy rozkładaja w ciągu dnia?

Operator
@Hanna

Co Ty masz z tymi przerwami?? Mniej więcej co 2 godziny przerwa.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Group - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w ZF Group?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 171.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 158, z czego 6 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Group?

Kandydaci do pracy w ZF Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Group