counter
3 1200 9546 5 1
bartek

Ja się pytam lalki od PR , która się zwie PR and Communications Director at PG Silesia dlaczego PG silesia widnieje nadal na stronce TS PODBESKIDZIE jako sponsor Silver ????? Macie jakąś przyzwoitość ?? Tylko nie piszcie że zobowiązuje was umowa bo nasza umowa społeczna też była wiążąca ale zrobiliście sobie z niej papier toaletowy

Tak51Nie27
Czy to wazne

Nie raz to forum rozbawiło mnie do łez. Nie raz zirytowalo Nie raz zastanawiałem się czy naprawde jest mi dane pracować z takimi ******* Ale to już wszystko nie jest śmieszne. Już mnie nie bawi nic. Zazwyczaj wchodziłem tu , poprostu dla przysłowiowej " beki" milczalem. Choć nie raz słowa same sie pisaly na klawiaturze. Proszę nie odebrać tego komentarza jako atak. Chce wyrazić swoją opinię. Po to jest forum zacznijmy od początku: W okresie pandemii gdzie nie można było dmuchać 70 % dolowcow chodziło ******** W 3 (usunięte przez administratora) Flaszki pochowane po katach. Niby każdy o tym wiedział A każdy bagatelizowal. Chwała Bogu że nic się nikomu nie stało! Bo na jeden moment byłem już przerażony. Oczywiście zero kontroli. Zero bhp sipo zz nikogo. Taśmy jadą same oczywiście sielanka samowolka. Chłopy jebaly A przepisy się sypaly. Później lekka nagonka na to dmuchanie - że skrajnosci w skrajnosc bo pan z alkomatem był wszędzie (Chyba się zorientowali że coś jest nie tak) kij z tym. Nagle prezes ogłosił stan likwidacji. I tu się zaczyna :plotki niedowierzania kłótnie między ludźmi kłótnie w biurowcu zwolnienia nie przedłużanie umow. Tak naprawdę ZERO zrozumiałych rzetelnych prawdziwych informacji tylko to co ludzie gdzieś tam sobie przekazali. Niby gazetka niby plakat niby smsy. Ale dla mnie to wciąż mało. Żaden reprezentant zz nie zjechał na dół nie porozmawial z chlopami nie zapytał o opinie nie pokazał się nie było masowki A ludzie gadali i nakręcili się dalej. Okazało się że wszyscy mają minus 15 procent ale ostro fedrujemy bez jakich kolwiek zmian. 4 brygadowka bez dnia wolnego wegla multum itp itd sami wiecie.... Nikt nie zapytał czy ludzie się godzą na to. Czy chcą. Może chcielismy strajku? Tak naprawdę zz zadecydowały za nas. - mając nas w (usunięte przez administratora) bo nawet nam nie popatrzyli w oczy!! Wszyscy tu robicie co chcecie ludzi w ścianach w przodkach garstkę nikt nic nie wie czy postój czy pandemie czy kopalnia będzie funkcjonować niby jacyś inwestorzy niby nie. Niby coś pisze na stronach ale tak naprawdę nadal NIKT NIC NIE WIE. Nie ma tu konkretnej osoby z jajami co się postawi jak kiedyś.... Mamy bardzo słabe Z. Mamy problemy z ludźmi którzy nami zarządzają. Nikt się nie liczy że zwykłymi Kowalskimi. To straszne. Ale prawdziwe. Przemyslcie sobie wszyscy po czyjej jesteście stronie. Jesteśmy tylko ludźmi. - ale też gornikami bracmi przyjaciółmi. I jak trzeba wiele osób stanie w szereg. Ale musimy cokolwiek wiedzieć. A nie gdybac i czekać na ch++ wie co. Mam wrażenie że czekamy na koniec. Niestety

Tak62Nie4
Strażnik z holdy

Jak tam Panowie żyje król węgla workowanego z holdy anodomino 2013 w czasie epidemi

TakNie6
To my

I nasze ASy kopalniane NICZEGO SIĘ NIE NAUCZYLI jutro mam wymaz i normalnie po nim zjeżdżam na dół, więc Panowie gdyby okazało się że mam wynik dodatni i przez całą szychte zarazam to was przepraszam bo nasze "wyksztalcone mózgi" nie potrafią przesunąć nam szychty na czas wyniku, dania urlopu,lub po prostu logicznie do dnia wymazu nie przechodzenia do roboty! I UWIERZCIE MI ZE JUTRO JAK POD KOPALNIA BEDZIE JAKAKOLWIEK TEL TO BEDE PIERWSZY który podejdzie do nich i powie co u nas w tej pięknej kopalni się odpier.....I jak ludzie po wymazie zjeżdżają na dół a później zostają wyciągani z dołu z dodatnim wynikiem!!!!!!!!

Tak49Nie7
Kabel Nowy wpis
Kandydat

Nie wiecie do kogo się zgłosić aby mieć udziały w sprzedaży kabli z kopalni? Też człowiek by dorobił ????

DonVitoCorleone Nowy wpis
@Kabel

ul.Adama Mickiewicza 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice na biuro podawcze . Pewne info

Icoteraz Nowy wpis

Że co ?

obcy Nowy wpis
@Kabel

Musisz uderzyć bardzo wysoko, bo fizole nie są w stanie robić takich przekrętów !

ABC

Teraz 3000 - 3200 zł to zarabia strażnik na bramie , a wy sie cieszycie że po zabraniu premi macie około 1000 zł więcej za wylewanie potu . Śmiech na sali ..

Rekomendacja

Po wizytacji na 90% australijczycy kupują kopalnie . Do 15 grudnia będzie wszystko wiadomo

Tak9Nie16
Uhahany
@grubiorz

Ja, i będą wydobywać diamenty. Jeden już znaleźli na przeróbce, nazwali go pampers

TK
@grubiorz

Tylko trzeba mieć świadomość, że kangury zaczną od redukcji etatów i likwidacji zakładowego układu zbiorowego pracy.

Tak4Nie2
@TK

czemu tak sądzisz ?

@TK

Jakich redukcji etatów? Nie rozśmieszaj mnie. Przed pandemią już było nas mało dołowych a teraz jest dużo gorzej. Oddziały funkcjonują tylko dlatego że chodzą ludzie z przodków na oddelegowanie ale to się kiedyś skończy kiedy ruszą roboty przygotowawcze. Ludzie odchodzą na emerytury na ich miejsce nikt nie przychodzi a do tego Ci którzy sami się zwalniają i szukają normalnego i stabilnego miejsca pracy. Jednak wysłuchiwanie co roku tych samych bredni jak to jest ciężko i że nie wiadomo co to będzie jest męczące. Stawki też będą musieli podnieść z czasem. Młodzież już się nie garnie do pracy na kopalni bo tyle samo można spokojnie zarobić na powierzchni i pracować w innym systemie a do emerytury i tak nie dorobią bo czas węgla się kończy.

Tak10Nie
Y
@normalny

Masz rację teraz na kopalni się wogule nie opłaca robić robię za kierowcę 6300zł ,czyste warunki i nikogo nad głową

Y
@normalny

I człowiek sobie myśli jaki głupi byłem że robiłem w tym (usunięte przez administratora) na kopalni nocki nie nocki i ten poj dbamy grafik 3zmiany w tygodniu,i człowiek zdrowie tylko stracił przez dęb ili

R
@Y

To prawda co mówi kolega. Też byłem pracownikiem tej kopalni, przepracowałem 8 lat w tym systemie. Nie pracuje 2 miesiąc, zmieniłem całkowicie branże od pon do pt. Inne podejście,do pracy, czas dla znajomych, dla rodziny. Człowiek wkoncu wie że ma weekend. Ciut mniej zarobię ale warto, jak najbardziej. Nie wiem kto to wymyślił ten system pracy ale byliśmy jak robociki, nic nie mówić tylko robić. Ale jak to na tej kopalni jest, jedni za drudzy przeciw. Pomyślcie dobrze czy warto tak pracować.

Tak10Nie2
@Y

Odszedłem końcem września i jestem szczęśliwym człowiekiem. Praca od pon-pt 1 zm i szacunek do człowieka. Teraz leżę przy browarku i współczuję galernikom co za chwilę pójdą na 3 zm, koszmar

Tak7Nie
Benek
@normalny

Zdziwisz się jak ci zaoferuje kangur 3500 brutto i uwierz mi weźmiesz to i będziesz pracować

Tak2Nie3
pracownik pg
@Benek

Nie nie będę pracował. Bede grał w ..... siedząc na L4 i szukał sobie innej roboty. Życie nie kończy i nie zaczyna sie na kopalni. Ty jesteś wystraszony dlatego pracodawca zawsze będzie trzymał Cię za jaja.

Tak8Nie
Grp

Teraz to jest życie zjechać i się wyspać i do domu do żonki hehehe

Bery

Zgadzać się do końca 2021 będą luzu przynajmniej kości będą trochę zdrowsze

Tak3Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Krtek

Jak tam Barbórka ? hahah ktoś tu pisał ze będą problemy . Jasnowidz czy co ? Owszem będą problemy bo nagana za wcześniejsze opuszczenie stanowiska pracy równoznaczna jest z brakiem nagrody. Smuteczek a trzeba było doleżeć

Tak7Nie1
Małolat
@Krtek

Wał się na r y j dz ia du

TakNie7
ciekawski
@Krtek

Ilu ich tam połapali? Ktoś ma jakieś sprawdzone info? Same gwiazdory z rannej zmiany pewno.

Janek
@ciekawski

Zgadza się śmietanką z samej zmiany

Franio

Powiedz jak długo pracujesz na kopalni ? Jeśli teraz to zauważyłeś i się żalisz to chyba nie jest to miejsce dla Ciebie i nie traktuj tego jak hejt .

Dan
@Franio

Ludzie powinni się zjednoczyć jeden drugiemu być bratem w zgodzie, jak tego nie rozumiesz to jesteś złym człowiekiem

@Dan

No właśnie ja to rozumiem ale 90 procent ludzi nie . Obserwuje to od lat a w tej kopalni szczególnie wiec stad moje wnioski

@Dan

A i jeszcze jedno myślisz ze się pożalisz na forum to ludzie się zmienią . Otóż Ameryki nie odkryje ale NIE . Kijem Wisły nie zawrócisz

Nie zjednoczy . Każdy pójdzie w swoją drogę

Tak2Nie2
H

Przewóz?

@Janek

Na 100%. To był cały taśmowy

Kandydat

Od jutra będą chodzić tajniacy po łaźniach i sprawdzać każdemu numer znaczka...

LOL
@Gt

I co

DUMNY
@Franio

Tego Wisły? od ratowników?

Gość
@DUMNY

Coś nie w temacie te Pan już nie pracuje jest emerytem Teraz jest kierownikiem człowiek zbiga z Brzeszcz

Bone
@Krtek

Głupi jesteś bo biedny A biedny bis głupi Miejsca pracy w JAW są już zarezerwowane dla górników z PGG gdzie od marca 2021 będą zamykane kopalnie ruda w rudzie śląskiej już dawno jest to dogasane z związkami rządem i JSW

Tak1Nie2
Ewa

To prawda, przodowi nic nie stracili na kasie, dostają wyrównanie od KRZG. Udają poszkodowanych,(usunięte przez administratora)bane.

Tak14Nie

Będzie dobrze ????

Tak1Nie2

Będzie dobrze!!

postronny
@Ewa

Czy jest ktoś w stanie NORMALNIE odpowiedzieć jak wygląda sytuacja na PG Silesia? Faktycznie dostał ktoś wypowiedzenie? Ile obecnie fedruje ścian oraz przodków?

@postronny

W PG obecnie fedrują 2 ściany, kolejna jest w zbrojeniu. Przodków nie ma. Temat wypowiedzeń wstrzymano do końca roku ( nie mylić z nieprzedłużaniem umów na czas określony). Od wtorku 4 firmy potencjalnie zainteresowane kupnem rozpoczynają du deligence na kopalni. Jeśli żadna z nich nie podtrzyma oferty zakupu, to w przyszłym roku likwidacja.

Emeryt
@normalny

To żadnego chodnika już nie jadą ?

postronny
@normalny

Dla jasności, na Silesii nie jedzie już ani jeden przodek? Co więc robią przodkowcy? Uzupełniają braki na innych oddziałach, czy też już są za bramą? Ile firm jeszcze pracuje? (MSE, Trans-jan, Permon, SUG...).

H
@postronny

Przed pandemią były już braki w załodze , ludzie robili za 3 ,chodzą przodkowcy i uzupełniają inne oddziały ,tym co mieli umowy na określony czas to nie przedłużają,a firmy odchodzą

Grp
@postronny

Oddziały grp zostały oddelegowane do przewozu, tasmowego czy też do porządków i przebudowy. Z firm jest Wampol, Bastav, MSE. Wiem że SUG kończy ale kiedy to nie wiem.

Santabola
@Grp

Sug pracuje do 30 października i koniec ...

Gość
@Grp

To jak SUG odchodzi to wetylacjia umiera z braku ludzi

Śmiergielt
@Gość

Tak dokładnie do samych wiertaczy chodziło dużo po 3-4 na brygade A tera będą se sami chodzić.....

@Śmiergielt

Przodki mają iść do wentylacji na oddelegowanie

Śmiergielt
@normalny

No ok ale by was musieli przytulić pod odmetanowanie do wiertaczy chyba na stałe co nie ? Bo jakby ktoś ten cyrk kupił to pudziecie pewno do siebie A oni zostaną bez nikogo czy jak ?

Optymista.

Chłopy na kopalniach JSW od stycznia będą przyjmować około 300 - 400 osób , a to dlatego że muszą uzupełnić stan załogo ludzi którzy z końcem 2020 r przechodzą na odprawy emerytalne . Więc dla wielu ludzi jest duża szansa , wiadomo nie wszyscy będą mieli szczęście się tam dostać , ale jak to mówią kto pierwszy ten lepszy . A poza tym na tych kopalniach jest tak dużo firm że nie ma strachu jak zamkną PG Silesię .

TakNie3
Przydymiony z G2

Witam! Mamy z kolegami prośbę, a mianowicie czy można by przenieść dworzec osobowy lokomotyw pod poczekalnie, tak co byśmy mogli startować prosto z pod szybu jak lenie z G1? To przecież my jesteśmy najlepszym oddziałem na PG i czemu mamy chodzić. Dzięki temu będziemy robić większe wykony. Dziękuję i do widzenia.

Tak3Nie3
ktos
@Przydymiony z G2

Najlepsi jesteście odkąd przyszła do Was czwarta brygada z G-1. Pamietaj.

Tak3Nie2
@ktos

Zamkną wam tą kopalnię to będziecie stali pod sklepem i dyskutowali kto był najlepszy i od kiedy.

Tak6Nie2
Ktoś
@normalny

A co na kopalni świat się kończy? Każdy mądry pracujący na PG ma już w głowie jakąś alternatywę na wypadek zamknięcia zakładu. Szkoda będzie tylko tych lat pracy. Trzeba być jednak dobrej myśli.

Tak5Nie1
Adam palant
@normalny

Ja jestem najlepszy na przodkach a teraz mnie boli i chodze na tasme

Mirek
 Rekomendacja

Z Barbórka nie ma problemu jest wypłacana z kontaktu a zabrali tym co złapali za naganne zachowanie za wyjazd wcześniejszy 12 osoby dokładnie. Ale zgodnie z regulaminem. Dziś inwestorów było paru moze kupia będzie dobrze

T
@Mirek

Szukają oszczędności?, przecież zawsze Asy z rannej zmiany idą na normalny wyjazd na 12, to nic nowego

T

Fakty

Janek
@Mirek

Zobaczysz jaki będzie numer Z wypłatą tej nagrody. Znając Czecha powie Polaczki praca czy nagroda Będzie zwlekać jak cholera

Tak4Nie1
MW
@T

Masz rację

Marek

Panowie jest wszystko dobrze i będzie dobrze, jest grupa ludzi na tym forum, nie wiem jaki mają cel ale większość komentarzy ich jest nie prawdziwa. Kopalnia od nowego roku będzie miała innego właściciela. I nie bierzcie na poważnie komentarzy pewnych osób, bo są wyssane z palca.

Tak10Nie8
@Marek

i takie nastawienie mi się podoba :) wiadomo coś więcej to to byłby za właściciel ?

Emeryt
@Marek

12 lat temu było to samo chodził po dole Pan Gipson klepal nas po ramieniu mówił że już jesteśmy chłopakami Nawet zaprosił 70 osób do Restalracji CARO gdzie godnie nas ugoscil A później znikną i już to nigdy nie widzieliśmy

Rydz
@Emeryt

Chłopie gibson miał 40 tys kapitału zakładowego .

Uu

A robi tam kto jeszcze na silesi ,podobno dużo ludzi się po zwalniało to prawda?

Tak9Nie1
POWAZNIE ??
@Marek

Piszą nieprawde ? A Ty na jakiej podstawie twierdzisz ze od nowego roku bedzie nowy wlasciciel bo niby chetni ogladaja kopalnie ? tylko ogladac a kupic to dwie rozne sprawy A Ty piszesz jakby to juz było przesadzone i twierdzisz ze to inni pisza glupoty .Przemawia przez ciebie slepa wiara a nie zdrowy rozsadek ,poczekajmy wszyscy spokojnie sprawa sie sama rypnie w koncu a ja zycze wszystkim jak najlepiej i tyle

Tak4Nie2
Gold

PANOWIE więc powstają plany na budowę spalarni zaczną budować resztę skończą na terenach po bylej PG https://www.facebook.com/104279839625162/posts/3369530503100063/

Tak3Nie6

Gt

Ale wstaw cały artykuł, a nie fragment, bo siejesz propagande.

Brzeszczot

Panowie naszą kopalnia zakupie aparaty BG-4 plus od PG To naprawdę wasz koniec jak sprzedaje się sprzęt ratowniczy z ksrg

Tak2Nie4
Rysiek z poz 540

Ci ci chodzą po kopalni i nazywa się ich inwsmestorzy z walizkami pieniędzy do dublet Sceny opracowane aby uspokoi do końca 2021 załogę by muc wybrać ściany do końca roku Widzicie że firmy już zabierają swe zabawki i zmieniają

Tak4Nie3
grubiorz

Witam ! I jak tam po tej dzisiejszej wizytacji inwestorów ?

Tak4Nie1
ryl z silesi

Nikogo nie było

antyryl
@grubiorz

Oczywiście że byli - chodzili po powierzchni, jutro zjazd na dół. W czwartek kolejna firma. Nie wiem skąd się biorą takie (usunięte przez administratora) i jaki maja w tym interes żeby siać ferment.

Tak2Nie5
Były fizol

Hej przeróbka, słyszeliście? sztygar pampers zapisał się na kurs (usunięte przez administratora) liczy na to że jak zrobią Spalarnie Silesia to będzie głównym palaczem w firmie. Ja myślę że on nie nadaje się nawet żeby paść barany bo mógłby zrobić im krzywdę.. Tym harleyem jeździ chyba bez prawka, jak taki wsiok mógł zdać egzamin chyba że za maslo

Tak6Nie2
Aaaa
@Były fizol

On nie ma prawka bo to 125 ????

@Aaaa

Tak,jeździ na kartę rowerowa

Były fizol

Hi hi kury w porządku, sprawdziłem mają większy iloraz inteligencji od pampersa. A przeróbka jest ok

Bakus
 Problem

Dostaliście wypłatę ja się zwolniłem pół roku już tu nie robie

Neron
@Bakus

W sumie o co ci chodzi ? Obudź się jest 19 październik . W tym miesiacu ze względu na pandemie nie było wypłaty . Jakbyś pracował to byś wiedział

TakNie1
Neron

Za kartki

Iiii
@Bakus

Po ... Się pytasz jak już tu nie robisz. Ciekawość cię zżera

Jestem wesoły Bronek itp
 Rekomendacja

SIEMANKO jak tam żyje kolega wisiorek król węgla workowanego z holdy anno domini kwiecień 2013

Tak3Nie4
wiedzący
@Jestem wesoły Bronek itp

Ostatnio budował dom jednemu zastępowemu. Fachowiec jest z niego. Zęby zjadł na budowlance i na znajomości W70

@wiedzący

On dalej jest ratownikiem na PG.?

ksrg
@Jestem wesoły Bronek ito

Nie on już dawno poza PG Silesia.

@ksrg

To się zwolnił czy to zwolnili?

Trzmiel

Dokładnie, sąsiad za sąsiadem wchodzą do twojego domu a ty się wisiorkiem interesujesz. Fioletką przyswiec na kobietę to będzie świeciła od spermy.

Jestem wesoły Bronek ito

Królu węgla workowanego z holdy PG Silesia anno domino kwiecień 2013 Nie tak ostro to że tobie ktoś tak robi nie znaczy że komuś tak samo robią

Jestem wesoły Bronek itp

Słuchaj gląbie ja nigdy nie byłem ratownikiem więc nie pisz że ratownik to pisze Po drugą ja piszę i wisiorku królu węgla workowanego z holdy pg Silesia anno domini kwiecień 2013 który te niby był ale nie był ratownikiem bo nigdy nie znał kotroli aparatu W-70 tępy buraku Więc nie porównuj buraku mego pisania byś obrażał ratowników bo do piet im nie dorastasz

Tak2Nie5
bzyk
Klient
@Jestem wesoły Bronek itp

Stety Głąbem to jesteś ty nawet bardzo głu pim głoąbem do kwadratu z małym... i każda kobieta to wie bo jesteś sam i wesołością niby nadrabiasz swoją mądrość która jest na poziomie przedszkola nie obrażając dzieci.... pewnie jeszcze mama ci pomaga... musisz być zwykłym ringojeb, em albo lizodu.pem że tu pracujesz.... taki (usunięte przez administratora)i odj,e baj się od mojego kolegi wisiorka bo on ma przynajmniej klasę a ty robaczku anonimowo wypisujesz na niego.... teka gnid.a z ciebie, nikt cie nie chce i nie masz nic do powiedzenia niestety bo jesteś anonim i się kryjesz nikiem anonimowym malutki....

Tak1Nie3
grabarz

Witam mam newsa . Dzisiaj w Czechowicach - Dziedzicach jest 16 październik godzina 10:33 . Pada deszcz . pozdro

Tak1Nie6
DonVitoCorleone
 Rekomendacja

Żeby błyszczeć trzeba najpierw poprawnie pisać tłuku. Nie ma czegoś takiego jak energialadnia no chyba że w twojej wyobraźni trolu

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

PG SILESIA
3/5 Na podstawie 1200 ocen.