counter
3 1158 7800 5 1
Rysiek z poz 540 Nowy wpis

PANOWIE murem za naszymi organizacjami związkowymi, my członkowie owych związków musi stać na starzy aby zarząd związku przetrwał do końca

Dawid Nowy wpis

Trzeba szukać innej roboty z tego co mówili dziś pod biurem to straszna lipa będzie

Władza spod sklepu

Hahahaha śmiech na sali jakieś śmieszne związki chcą żeby państwo przejęło trupa PG Silesie to jest hit mają podobno dwóch inwestorów . Hahahaha co za ściema . Nawet cały prezes Silesi olał ciepły moczem te nieudolne związki tak się liczy z nimi . Powiem tak ta cała cholota zwana na przeciw napisu PG Silesia nie dorobi wiec ściemniacze za niedługo do łopaty

Tak2Nie3
@Władza spod sklepu

Tak samo takie niedouki jak Ty mówili to 10 lat temu i mocno się zdziwili. Zamiast jęczeć zwolnij się matolku. Twoje miejsce jest n śmietniku historii nieudaczników. a

Tak6Nie4
@Nemo

Władza spod sklepu dobrze mówi 10 lat temu Silesia bez pogłębiania szybu miała 20 lat życia, ale Czech to przemyślał i wszystko wyfedrował poklepujac czarnych braci z ściany po plecach i stawiając golonke u Francuza w koronie Na dziś żeby uruchomić eksploatacje w polu dankowicke potrzeba 800 milionów zł Właściciel to przeliczyl i stwierdził że to się nie opłaca Na samym zamykaniu Silesia zarobi tyle kasy z uni tak jak by do ostatniego dnia fedrowal i sprzedawał

Tak4Nie2

I potem lichwidacja

@Abc

Skąd się u Ciebie wzięło 800 mln zł? Liczyłes to? Masz jakieś opracowania techniczne? Może wziąłeś to od tzw Wladzy spod sklepu? Silesia posiada drugie po Janinie największe złoża węgla w Polsce. Zapewniam cię że dotarcie do tych najbliższych ,kosztuje znacznie mniej. Czas pokaże czy starczy sił i determinacji niektórym osobom. Prezesem się nie przejmuj. Będzie nowy :-)

Tak2Nie3

Nie rosmieszaj mnie .

@Władza spod sklepu

Tyle wiesz co powiedzą ...pod sklepem. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Nie potrzebujemy cię tutaj, więc nie męcz nas i siebie. Krótko mówiąc ZWOLNIJ SIĘ matołku. :-)

Tak4Nie
@Nemo

Pewno z związków jesteś za niedługo będziesz mógł sobie tą swoją pieczątka je znać na czole ale pewnie bez pieczątki na czole widać cię sciemniaczu . Czyli co ci zostało kierunek Anglia zmywak to jest maks co możesz robić . A jak bym miał cię porównać do zwierzęcia to z ciebie max co by było to skunks nieudolku

Tak1Nie3
Santabola
@Nemo

Bo policz sobie ile kosztuje głębienie szybu za 1 metr wegiel jest tylko niżej 6 poziom się kończy ile byś chciał to jeszcze fedrowac 100 lat ? GLEBIENIE szybu plus rozjechanie nowego pola nie da 800 baniek ?

@Nemo

aby uruchmić pole dankowice trzeba wybudować stacje wętylatorów rozjechać 10 km chodników rozciąć złorze i najważniejsze wybudować pochylnie odstawczą z poziomu 1 wychodząca na powierzchnie w okolicach zakładu przeróbki pogłębić szyb nr 3 a i przede wszystkim pogłębic szyb nr 5 bo jest tylko do pozomu 1 i to jest nieopłacalne na te 15 ścian które tam miały być koszty przekroczą te 800 mil zł więc nie opowiadajcie bzdur że za 2 il zł sie uda bo sie nie uda macierzyste złorze jest zczerpne a budowa nowych szybów to koszty na poziomie kilku mid zł i czas paru lat po prostu ekonomicznie nie opłacalne przy cenie węgla poniżej 80dol

@BCA

Zamknięcie zakładu górniczego kolego .

Nemo Nowy wpis
@Władza spod sklepu

Boli cię prawda o sobie matolku? Ma boleć! :-) ...Spadaj tam są drzwi... ;-)

Abc Nowy wpis
@Nemo

Tyle to będzie kosztować drogi kolego I dla tego myślano o tym w tamtym roku gdzie tona węgla kosztowała powyżej 90 $ Więc nikt nikt takiej kasy nie będzie inwestować

Gocz

Niech zamykają tą kopalnię jak najszybciej bo W Goczałkowicach zapadają się ulice i domy przez szkody górnicze. Pg Silesia wykazuje od lat straty i przez to płaci bardzo niskie podatki dochodowe. W Bielsku bezrobocie jest poniżej 2 % i zamknięcie kopalni spowoduje tylko ożywienie gospodarki. W innych galeziach przemyslu zarobki są podobne a praca znacznie bezpieczniejsza.

Tak3Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

kiki

związki nas uratują! Zobaczycie! Tak jak ostatnio! kocham związki! wycieczki i w ogóle! związki są super!!!

Gość

Odezwal sie zwiazkowiec co.boli ze nie dorobisz

TakNie2
Optymista.

Niech zabiorą 15% premii i co z tego ja to mogę robić nawet za 3,5 tys zł . Emerytury drugie tyle i mnie pasuje ....

Tak3Nie2
Nowy.

Wystarczy troszkę pogrzebać w internecie o PG Silesia i wszystko tam pisze czego oczekuje prezes pan Kretynski i kiedy zamkną kopalnie . ale wielu z was ciągle powtarza na forum pytanie kiedy będą zamykać Silesie i kiedy i kiedy aż do znudzenia . 2021 GRUDZIEŃ .....

barto
@Nowy.

ty tak na poważnie???

bartek

Ja się pytam lalki od PR , która się zwie PR and Communications Director at PG Silesia dlaczego PG silesia widnieje nadal na stronce TS PODBESKIDZIE jako sponsor Silver ????? Macie jakąś przyzwoitość ?? Tylko nie piszcie że zobowiązuje was umowa bo nasza umowa społeczna też była wiążąca ale zrobiliście sobie z niej papier toaletowy

Tak31Nie2
pracownik pg
@bartek

Bardzo dobre pytanie może ktoś się odniesie do tego? Panowie i Panie związkowcy? Macie coś do powiedzenia? Przecież wiemy że czytacie to forum na bieżąco. Widzę że bardzo was to boli bo już 4 osoby zgłosiły ten komentarz do moderatora

Tak15Nie
podbijam

podbijam

Tak4Nie1
Inwestryl

Podbijam

Gość

Dzirndoberek niezgadzajcie sie na jakikolwiek obniżkę pensji walcie do sądów pracy macie wygrana kopalnie i tak zamykaja niebojcie sie i tak bedzieci panowie i panie zwolnieni z roznymi wypowiedzeniami wypisujcie sie ze zwiazkow szkoda kasy na nich i tak nic nie zrobia i robcie malo wedlug regulaminu pozdrawiam mila brac gornicza

Tak5Nie1
Gość16
@Gość

To nie obniżka wynagrodzenia tylko premii. A to zupełnie inna sprawa.

Tak3Nie1
Mimi
@Gość

Niestety nie masz racji zgodnie z kodeksem pracy to zrobili premia jest uznaniowa wiec nic nie zrobisz

Inwestryl
@Mimi

Tak po prawdzie w umowach mamy DO 20% PREMII

Ryll

Która firma zostaje najdłużej na kopalni?

Młody

Firma kolano

@Ryll

Firma z PG pawulon do końca zostaje

onaS

MSE

Gościu

polowa na tym forum to podrzegacze i pawulony na emeryturze nie chce wam sie to sie zwolnijcie a nie piszecie pierdoly wiecej miejsc pracy dla innych. Jak ci sie nie podoba to se ssukaj innej pracu idz do sadu ale nie pisz na forum ktore służyć ma do opini o firmie a nie waszych gorzkich zalow !!!

Listonosz

Zamykają nas czy nie? Mam dużo ofert pracy co chwilę do mnie dzwonią różni Inżynierowie żebym do nich przyszedł. W ścianie mam pod sobą jeszcze jednego mechanika uczę go już parę lat ale nic z niego nie będzie beze mnie. Boję się o niego!

Listonosz

Jestem mechanikiem w ścianie robię wszystko co chcą mówią że jestem najlepszy z jakim pracowali i oni mi chcą zabrać premie. Nie godzę się nie godzę wstyd.

Też listonosz
@Listonosz

Jak się nie godzisz to idź na pocztę pracowac

Pg wstaje z kolan

Panowie jest pewne wstajemy z kolan

@Pg wstaje z kolan

politechnika opracowuje projekt likwidacji kopalni , marzec 2022 planuje sie wyłączenie pompowni głównej na pozomie 6 następnie likwidacje 2 szybów szyb nr 1 i szyb 3 i to będzie definitywny koniec szyb nr 2 ma być likwidowany zaraz po wybraniu ściany 331

GRP Pniówek
@ryl

To wasze orły nie ogarniają takiego projektu ??? Ze trzeba na zewnątrz szukać ??

Władza
@GRP Pniówek

Ja kaptur to uratuje

@GRP Pniówek

TE ORŁY przybłędy doprowadziły tą kopalnie do upadku

Sigal

Jutro pierwszy jest szansa że puszczą przelewy ?

Pawulon
@Sigal

Tak idą przrlewy król ZUS płaci jutro wiem że żyje . A 10 trup PG płaci więc będzie na waciki

Młody

Kiedy te dzia dy będą dawać pakiet i odprawe ile można czekać na kase . I spie rdalam z PG byle by dali

Gość

Nie zgadzam sie na obniżkę pensji zzwiązki mają (usunięte przez administratora) do gadania

Tak5Nie
Pawilon
@Gość

Ja się zgadzam . Każdy grosz się przyda i za dwa koła bede pracował bo ja kocham górnictwo

Tak2Nie2
Pawilon
@Gość

I emerytura jest więc niema zle

Gornik g1

15% zabierają teraz w czerwcu czy lipiec przy wyrównaniu ?..

@Gornik g1

Od czerwca do końca fedrunku kopalni czyli cały czas

@Gornik g1

Sorry za maj w czerwcu dostaniesz po staremu w lipcu dopiero od czerwca zacznie obowiązywać podpisana umowa z związkami

CBA
@Abc

Pod warunkiem że czerwiec jest po maju a środa przed czwartkiem i godzina 16 po 15 innej opcji nie ma forumowy osiołku

@CBA

Ciekawe czy będziesz mądry jak dostaniesz 700 zł netto mniej

@Abc

A kto ci powiedział lichwidacja ze ja pracuje na PG ?

@BCA

Bo widzę twój strach że będziesz znowu żył po lichfidacji jak żul

ABC
@Listonosz

Będzie lichwidacja także szukaj pracy

CBA
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Mam pytanie . Jest tu na forum taki dobrze poinformowany As ABC i związku z tym mam do niego pytanie . Kiedy będzie lichwidacja ? Tylko tak szczerze p

WP

WLASNIE PYTAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE JEST DO OLERY KUKANG!!!

Abc

Zapytaj p.e.d.o.f.i.l.a BCA On musiał się z nim bawić tak jak sie bawi z małymi dziećmi

@Abc

Hahaha lichwidacja nie mierz kogoś swoją miarą . Że ty się tak bawisz to nie znaczy że kogoś kręcą takie klimaty zwyrolu . Ale wracając do tematy nie wiesz może kiedy planowana jest lichwidacja ?

Kiedy lichwidacja ???

Za 4 miesiące przeżyjesz to

Janek z SRK

Już prawie czerwiec i 17 miesięcy zostało do zamknięcia PG Jak ten czas szybko leci

Tak9Nie1
@Janek z SRK

Może wtedy zrobią wreszcie porządny piknik rodzinny bo w soboty i niedziele przy lichwidacjie będzie bez wydobycia Fajnie by było

Tak3Nie2
@Gość

Ty dalej tłuku lichidacja hahahaha ile razy mam cie poprawiać

@BCA

Nie ważne ja będę miał pracę węgiel 4500 netto Barbórka 8 tyś neto 14 pesjia 7 tyś neto jubilat itp Ty w Aleo ile zarobić lichfidacjo

@Gość

i zapomniałeś najważniejsze - siano w głowie

suwener
@Gość

Będzie orkiestra będzie gril z kiełbaską godnie pożegnamy matkę żywicielkę kop silesia gwiazdą festynu będzie Zenek Martyniuk i będzie kac gigant gdy obudzimy się rano z pytaniem co teraz

@suwener

Dokładnie tak będzie A rano nie będzie kaca będziesz człowiekiem wolnym wreszcie wolnym i naprawdę za te pieniądze które masz w PG znajdziesz pracę zdrowszą rodzina wreszcie będzie miała w sobotę i w niedzielę tatę w domu

@Abc

Masz info kiedy lichwidacja będzie ?

Abc

Zobaczymy kto będzie (usunięte przez administratora) jak dostaniesz kopa w (usunięte przez administratora) w pokoju 112

Abc

Lichfidacji bardzo Cię zaboli wrzucisz ba stare śmieci czyli praca po 12 godz dzienie żona wruci znowu na odcinek drogi szybkiego ruchu Takie to życie będziesz miał po lichfidacji

POWAGA

A TERA POWAZNIE JEDNO PYTANIE W TE NOC ZADAJE.GDZIE JEST MUJ KUKANG????!!! COS BYC MUSI DO O LERY ZA ZA KRENTEM!!!???

Gość

Jestem zainteresowany kupnem tej kopalni tylko stswiam 1 warunek zwolnie rolnikow pawulonow strachow i ta calo kadre co stawiali na mlodych jestem jedyny zainteresowany tajnym inwestorem a zapomnialem jeszcze te leszcze rekordzisci i hlawni do zwolnienia

Tak3Nie1
Abc

Kadra z PG Silesia chwali się na stronie związkowej że wysłali list do premiera I mam pytanie dlaczego Polski rząd ma pomagać PG A nie czeski Powinni wam kopa zasadzić żeście sprzedali wraz z PO kopalnie i strach pracowników skrzywdził zabierając im nawet odprawę emerytalną

Tak12Nie3
Abc

Ja będę z debilem z otaca dalej w górnictwie Ty znowu będziesz tutaj za 2500 brutto Taka jest różnica

Marian krasnal ogrodowy

Dzieki za poświęcenie i wylany poty pozdrowienia sle do panów górników na odstawie niechaj rolki się kręcą nie na każdym koziołku bo rolek po prostu nie ma bo niema sensu zamawiać . Ja kierownik odstawy po prostu idę na emeryturę z powodu takiego że kasa mi się nie zgadza . A buty na koturnie z dobrym podbiciem drogie jak h u j . A więc panowie za dwa dni po odejściu zaczynam nowe życie w Tar Jan

Tak7Nie
@Marian krasnal ogrodowy

Panowie piszecie o marianie że krasnal ogrodowy!!! To teraz uwaga!!! Kto Mariana tak nazwał i w ktorym to było roku? Mała podpowiedź że to był okres między 1997-2001 .. Druga podpowiedź że kolega który tak to nazwał miał pseudo OKO I dlaczego tak Mariana nazwał Czas start

Tak7Nie
Lolek
@Gwarek

Hm niewiele większy od trawy idealnie pasuje do ogrodu i może robić za krasnala ogrodowego

Tak6Nie
@Lolek

Zła odpowiedź

kazdy chce wiedzieć
@Gwarek

Powiedz. Nie trzymaj nas w niepewności.

@kazdy chce wiedzieć

Bo Marian jak robił jeszcze za fizycznego i chodził do ratowników w święta pracować Bo zawsze miał mało Ratownicy sypali zaporę połową A Marian stał pod ociosem i nic nie robił I zastępów oko mówi do Mariana rusz (usunięte przez administratora) do roboty bo narazie stojiisz i udajesz małego krasnala ogrodowego

Tak6Nie
Petr

Wojtkowski.

zarząd

i wszystko jasne wiem z pewnego żródła że przodki fedrują końca roku potem baj baj ;] dziś powiedział to jeden z dyr,potem leci ściana i taśmowy .........jeszcze fredy z firm :] na końcu łysień i pawlik każdy wie dlaczego ;] nawet dyr ....buzi pa chłopaki

Tak8Nie
Andy
@zarząd

Mówisz że ściana poleci przed taśmowym...

A.B.C
@Andy

Tak bo będzie trzeb zlikwidować dostawy taśmowe napędy itp Ostatni będzie gasil światło przed ratownikami oddział szybowy

Anfy
@A.B.C

Bo do likwidacji odstawy trzeba wykwalifikowanych pracowników którzy znajdują się tylko i wyłącznie w taśmowym. A nie pomyślałeś że likwidacja ściany zajmuje troszkę więcej niż likwidacja odstawy? Prawda jest taka że wszystkich będą zwalniać tak samo.

@Anfy

Mylisz się górników nie będzie A ratownicy i oddział szybowy jeszcze z 2 lata będą pracować przy zamykaniu kopalni

Ja
@A.B.C

Światło będą gasiły babki z lampowni.

Zostaw opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

PG SILESIA
3/5 Na podstawie 1158 ocen.