Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

xyz

Pracujesz w zakładzie, ale informacji szukasz w internecie ?

@pracownik

Władza Silesia zamiast przyjechać i porozmawiać z wszystkimi to w nosie nas mają a tych którzy dopuścili zasypania kompleksów ścianowych to awansują władza to czyta pan Łysień i pan Barchanski dostają awanse za takie działania ma szkodę kopalni to jest masakra....

Ble ble

Dla twojej wiadomości ściana 330 jest rabowana jak byś pracował u nas na kopalni to byś pewnie wiedział ze w sumie są cztery 124/341/354/330

Ciekawy

Jeśli można wiedzieć to jakie stanowiska piastują obecnie wspomniani panowie?

Piotrek

Witam. Pracowałem na PG Silesia przez 6 lat było całkiem spoko fajna kopalnia i ludzie nawet spoko no ale dozór większość to (usunięte przez administratora)poniżej jakiejkolwiek krytyki. A z czasem doszedłem do tego ilu tam fałszywych ludzi porażka. No ale już jestem od tego wolny obecnie pracuję na Pgg ludzie mega w porządku dozór jak to dozór różnie ale jest ok Pozdrawiam

Antek
@Piotrek

Twój zachwyt nad pgg jest przedwczesny pierwsze do likwidacji pójdą właśnie kopalnie pgg datowane z budżetu państwa unia jest przeciwko I nic tu nie wskóra polski rząd

Zadowolony z odejścia
@Antek

Mylisz się drogi kolego. Pani minister oznajmiła że kopalnie PGG będą funkcjonować póki jest złoże do wybrania, gdyby nawet mieli zamykać, to tylko część zakładów a nie wszystkie, będą pakiety osłonowe i alokacje. Wam z PG zostanie tylko drzeć o przetrwanie z takimi pokładzikami węgla i infrastrukturą szybową, która jakoś dziwnie została zapomniana że wymaga nakładów i remontów, a jej stan jest fatalny - jakoś nikt o tym nie wspomina. Bez wątpienia związki zawodowe z PG będą troszczyć się o byt załogi…

Kiedyś to było

Panowie co to za zwolnienia z PG Silesia? Umów nie przedłużają ktoś coś wie

Zbyszek
@Kiedyś to było

To prawda nie przedłużają umów..300 osób do zwolnienia

Kompetentny
@Zbyszek

Absolutnie to nie prawda, każdy wydajny pracownik będzie mieć tu pracę, zgodnie ze słowami p. Prezesa ta kopalnia zamknięta będzie ostatnia

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Leszno

Emeryt

Pierwsze zamknięcie miało być w roku 1989 wtedy kończyłem szkole górniczą i przepracowałem 28 lat

Pracuś

Ciekawe pod jakim względem? To że trzeba tam pracować? Wynagrodzenie jest takie same lub większe, a poza tym to PGG

@ pracownik

Witam panowie po dzisiejszym zebraniu w związkach okazuje się że szefostwo zamknie kopalnie w przeciągu 4 lat Cały bumech ma byc przeniesiony z Katowic na Silesia mają być 300zwolnien kopalnia ma fedrować na 1 ścianę. Panie i panowie prezes total dotacje na farmę wiatraków z uni także proszę wszystkich o szukanie powoli sobie nowej pracy

@@ pracownik

Dobre przestań straszyć przy weekendzie bo tu się nikt nie boi. Zamkną to zamkną. Średnio raz w roku w roku tą kopalnie zamykają kto robi dłużej to się już przyzwyczaił. Ostatnio jak chcieli zwalniać ludzi to im tyle osób odeszło że musieli system pracy zmienić. Także miłego weekendu.

Normalny

Dzięki za wyjaśnienie. A kiedy ta dotacja ma być uruchomiona i jakie są jej warunki (wysokość dotacji, wkład własny, terminy realizacji)?

Normalny

A jak szanse na zatrudnienie przy tych wiatrakach? Kiedy mają ruszyć i ile ma tego być? Pytam, bo po zamknięciu kopalni wielu jej pracowników też może być zainteresowanych. Oglądałem jakiś dokument w TV i tam pokazywali, że często byli górnicy po zamknięciu kopalni, zatrudniają się przy wiatrakach. Coś wiadomo - kiedy ruszą i ile tego będzie? (jestem facetem)

RylJużNieZSilesii

Było gadane 100 razy. Zostało 6 ścian bez pogłębiania szybu, pola Dankowice i tak dalej. Tylko jak będą dalej tak "zarządzać" to nie będą mieli czym tych ścian zazbroić

Niedoświadczony
@RylJużNieZSilesii

A na czym polega to złe zarządzanie? Mógłbyś rozwinąć...? Serio jestem ciekaw. Przymierzam się do pracy tam.

zołza

skarbowy i zus i wierzyciele zajmą majątek za niezapłacone podatki, składki i faktury, a pracownicy pójdą do urzędu pracy żeby dostać wypłatę z funduszu gwarantowanych świadczeń - tylko będą musieli kilka miesięcy na nią poczekać.... na flapsowej karcie nie ma co zbierać na ciężkie czasy bo ona działa tylko dwa miesiące po zwolnieniu/odejściu....

Też mam kwitek, ale premi nie widać, za to z wypłaty nie mam kwitku.

As

przeca są paski ,tylko trzeba sobie kliknąć i rozwinąć listę pasków widzicie frekfencyjny bo jest pierwszy na liście

Jeśli chodzi o premię frekwencyjną, to proszę o informację, czy jeśli będzie się jeden dzień poza pracą, to traci się od razu całą premię? Czy tylko jej część?

Uuu

Do 2 dni L4 cała,2-5 połowa,a powyżej 5 0 premi

Wszechwiedzący
@Uuu

2-4 dni połowa, 5 i więcej brak premii

Wszechwiedzący
@Wszechwiedzący

Jeszcze inaczej: 0-2 dni cała premia, 3-4 dni połowa, 5+ zero

A frekwencyjna jest osobno przelewem czy juz z wypłatą?

I co, kasa się zgadza w lutym z tym co mówili Wam? Jakoś w styczniu przestaliście pisać, a ostatnie co napisane poznikało. Ile w sumie teraz na dole się zarabia, jakby tak nowy przyszedł?

Monia

Może i zacznie zamykanie się kopalń, tyle tylko że w PGG, Tauronie czy JSW koledzy odejdą na podstawie Umowy Społecznej na wysokie odprawy jednorazowe, Urlopy Górnicze lub przeniosą ich na czynne kopalnie a Ty? Tobie zostanie stukanie w klawiaturę i szukanie ofert pracy. A wiesz dlaczego tak bedzie? Bo Związki Zawodowe na Silesi przespały temat wpisania kopalni do tejże Umowy! Być może miały w tym jakiś interes a może nie? Odpowiedz sobie sam na to pytanie. :)))

Remek

Ty dalej robisz ? O ja pier***

@Monia

odejdą Ci, którzy są w okolicach wieku emerytalnego, a co z całą resztą ? wątpię, że będą potrafili się przebranżowić, więc będą szukać pracy w tych kopalniach, które funkcjonują. W Silesii niedługo będzie nawał CV górników z PGG. Oczywiście wolałbym, aby PGG w końcu zaczęło prowadzić rynkowo swoje kopalnie, dzięki czemu zwolnienia były o wiele mniejsze. PGG swoimi działaniami sami sobie robią krzywdę.

Monia
@xyz

Nie. Nie masz racji. Urlopy Górnicze zapewne będą na 4 może 5 lat przed emeryturą więc przy dobrych wiatrach w wieku 38 czy 39 lat. ludzie będą odchodzić z kopalni likwidowanej. Odprawy jednorazowe to set tysięcy zlotych. Przeróbka też jest objęta tą Umową. Zamykanie kopalń ma trwać naście lat więc nikt nie przyjdzie na Silesie, bo jej już nie bedzie za kilka najbliższych lat. Pole Dankowickie podobnie jak Umowę Społeczną przespały kochane zwiazki. Wschód to ogromne koszty a przecięć silniki wytwarzajace energię są na gaz którego przecież nie brakuje. Do tego połać ziemi kupiona w Rudołtowicach i miejsce na fotowoltaike. Po co komu węgiel? Zielona Europa nie potrzebuje już węgla. Silesi nie ma w pragramie i wszyscy wokół mają gdzieś co się z Wami stanie. Zresztą Związki też, bo przecież tam siedzą sami emeryci i panują niezłe układy wiadomo z kim. Zostanie przeróbka i tabliczka z napisem "Tu była kiedyś kopalnia Silesia. Została zlikwidowana bo nikomu na niej nie zależało" . Amen

Cały w strachu

Czy to prawda że na 354 mają mieć płacony dodatek ekstremalny???

Adw

Na jakie zarobki może liczyć początkujący w dziale wentylacji ?

4brygadówka

Jak z tym nowym grafikiem i ferezunkiem na 6dni? Wie ktoś czy to wprowadza?

Dany
@4brygadówka

Nie wprowadzą tego bo za mało ludzi mają. Na razie kto chce chodzi w niedzielę, podobno za 500zl dodatku.

4brygadowka
@Dany

Oby tak było i nie wprowadza tego chorego systemu. To tylko na Silesii mają takie chore pomysły jak weekendy na czarno. Wiem że próbują rekrutować z firm, między innymi z wakatu. Pracownikom z wakatu obiecują 9 tys. za miesiąc netto. Ale wiem też że dużo już zrezygnowało bo dostali podwyżki w wakacie i zostają.

Bleble

Tak walczyli zgodzę sie tylko tu żeby normalnie zarobić trzeba iść w weekend do pracy . I jak my na dole powinnismy pracować do 60 tki to pani za biurka powinna pracować do 90

Górole z przodka

Wreszcie ktoś się wypowiedział co sądzi o tych dziadach z łapanki a ja jeszcze powiem że oni nie wiedzą ile dokładnie dostaną porazka

@Górole z przodka

Jak się kasa nie będzie zgadzała z tym co mówił Ł. to powodzenia w szukaniu obsady na weekendy w Lutym. Najważniejsze żeby nie zmuszali do roboty w weekendy. Kto chce ten robi kto nie chce ten nie robi. Zdrowy układ.

Zostałem na PG
@Normalny

Kiedy wypłacają zyski? Ktoś wie ile tego będzie?

Dawid

Ale klasę pokazałeś... Potem społeczeństwo ma takie negatywne zdanie o nas górnikach.

Dorota
@Dany

Za jedną niedzielę ma się aż 500 złotych dodatku? Czy w każdą trzeba być w pracy, aby tyle pieniędzy dostać?

Elo
@Dorota

Ale to 500 zł dla pracowników dołowych koleżanko

Ksiegowy
@Elo

500 brutto

Ślusarz

Jest lub nie różnie z tym bywa ale to co robi pgg jest na skalę całego kraju i wszystkich kopalń i zgadzam się w tej kwestii z prezesem bo jeśli to się nie skończy to będziemy wszyscy bez pracy

Je.ć Tuska

Siedzicie po cichu, nie walczycie o swoje to tak macie. Notorycznie są łamane prawa pracownicze na Silesii i prawo górnicze. Gdzie przestrzeganie przepisu że aby pracować pod ziemią w Polsce trzeba znać język polski w mowie i piśmie? (usunięte przez administratora)

Jhhhh

Gdzie dodatek cenowy

wejky

Czy cieżka jest praca jako "pomoc dołowa" na samym początku? Co bym robił? Czy należy się bać pracy? Mam obawy co do zdrowia lub uszczerbku na zdrowi. Jestem silnym wysportowanym mężczyzną. Większość życia pracuje fizycznie.

Qaz
@wejky

Dasz radę. Zaprzyjaźnisz się z łopatą i kilofem, oprócz tego będziesz dużo nosił żelastwa na plecach. Ja dorobiłem do emerytury i nic mi się nie stało.

Kazim

W JSW i PGG pracownicy przeróbki najprawdopodobniej będą mieć dodatkowy urlop a u nas jak zwykle cisza

xyz

Pracujesz w firmie i nie wiesz ile oraz kiedy dostajesz premię ?

A ile jest premi za grudzień ?

PGG

Tak się dzieje już od dwuch lat ponad więc nie powinniście być zdziwieni. No niemniej nie powinno tak być, za uczciwa pracę powinna być uczciwa premia. Ale Ci którzy dali się za kilka srebrników przekonać do zostania na PG a mieli szansę odejść na inną kopalnie powinni mieć nie 10 a 0, słownie zero procent premii za naiwność.

PGG

Jak na Ziemowicie mówię że synek będący kierownikiem, co gasił płonącą taśmę gaśnica i zabronił kneflorzowi zatrzymać tasme, awansował na głównego to nie chcą uwierzyć. Choćby nie wiem jak ich przekonywać że to prawda nie wierzą mówią że zmyślam, że takie rzeczy są niemożliwe. Teraz pomyslcie gdzie pracujecie.

Kombajnista

Bumech składa skargę na PGG bo sprzedają węgiel poniżej kosztów produkcji a dlaczego pracownikom grupy bumech oferuje się węgiel znacznie powyżej ceny na kopalniach PGG ? Pracownicy spółki PGG mają prawo do 8 ton DARMOWYCH, a gdzie my bumech ?

Orlik
@Kombajnista

Bo kopalnie PGG maja dopłaty do każdej wydobytej tony węgla i mogą poniżej kosztów sprzedawać gdyż państwo dopłaca

@Kombajnista

Tu pracownicy nie dostają darmowego węgla? A jak chce się kupić to są duże zniżki dla zatrudnionych? Jaka obecnie cena i czy są limity jeśli chodzi o zakup?

PGG

Tak długo wytrzymała. Jak długo można brać na klatę łamanie praw pracowniczych? Trzeba uciekać zanim się prokurator zainteresuje.

Erni
@Kombajnista

Ja się Przenoszę choćby i pod firmę do JSW lub PGG , tam dozór ma dużo większy szacunek dla załogi i atmosfera w robocie jest lepsza , nie wspominając o zarobkach.

AdEk

Przecież ludzie jeżdżą busikami. A jak dla mnie kogoś zabierać , to utrudnienie... Bo cenię sobie niezależność , a nie żeby czekał ktoś na mnie na parkingu po szychcie lub ja na niego... Wolę zapłacić więcej na paliwo ( bez żadnych składek)

@AdEk

Te busiki to firmowy transport do pracy czy zwykła komunikacja? Godzinowo rozkład się zgadza żeby do się dostać punktualnie do roboty? Wiesz może?

zainteresowany

po ile sobie PG liczy za tonę orzecha dla pracownika?

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1546.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1395, z czego 364 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA