Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Bogdan

Będą zwalniać nadal to nie uniknone. Musi to przejąć odpowiednia osoba z kapitałem, która zna Się na wydobyciu bo jak będzie tak jak jest to najlepiej niech wycieczki robią po kopali albo zaleją ją...Z wycieczkami jeszcze jakiś pieniazek by był

Urzednik

Urząd pracy nie będzie przysługiwać osobom które przez swoją naiwność zostały na PG pomimo propozycji zatrudnienia na innej kopalni. To mówię Ja, naczelnik urzędu pracy.

Już nie wierny

Pan prezes zapewne zebrał kasę z dywidendy i zwieje z dala od problemów, gdzieś na żagle które tak lubi. Cały czas kto mądry wiedział, że Ich model zarządzania to napchać maksymalnie kieszenie, spłacić Czarnogórę i chodu… Szkoda lubiłem ten zakład za rządów Czeskich, ale teraz cieszę się że odszedłem z godnością do PGG bo nie da się odratować tej kopalni w tych trudnych czasach.

as

to oznacza że 16 kwietnia ma być raport za 2023 r , i z jakiegoś powodu wszyscy sie ewakułują już . nad kopalną wisi widmo zapłaty 259 mi zł dla jakieś firmy z którą zerwali kontrakty , na stronie Bumechu można sobie sprawdzić

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Forumowicz Bankiera

Witam. Jako akcjonariusz zacząłem się zastanawiać nad przyszłością spółki Bumech. Ta, jak wiadomo jest zależna od kondycji kopalni Silesia. Czy ktoś z zebranych forumowiczów Goworka mógłby merytorycznie bez zbędnego hejtu opisać od wewnątrz kondycję Silesii? Czy firma się rozwija? Są przyjęcia? Kadra doświadczona czy raczej ludzie z łapanki? Czy to prawda co mówi prezes o problemach geologicznych, czy dało się je przewidzieć? No i ogólnie czy ilość wydobycia jest taka jak to przedstawia prezes?

Forumowicz Bankier

Napisz wprost. Jest dobrze czy źle? Kogeneracja daje kopa firmie?

Forumowicz Bankier

Czy to prawda że o wydobyciu na dwie ściany można już pomarzyć i o zyskach? Dlaczego nie można prowadzić wydobycia na dwie ściany? Jest to prawda że większość wykwalifikowanej kadry uciekła na kopalnie państwowe?

Już nie wierny
@Forumowicz Bankiera

Nikt kto mądry nie pozostał na tej kopalni za rządów Bumechu. Ogólne traktowanie pracowników jak tanią siłę roboczą i po cichutku, zabierać kolejne przywileje i premię. Model zarządzania przez tego właściciela pokazuje równię pochyłą podobnie jak cena akcji. Złoże węgla co lepsze już wybrane, zostaje to co Czesi obawiali się brać z uwagi na ochronę wałów Wisły i to co przecięte licznymi uskokami. Dla osob co mają 4-5lat do emerytury ok, reszta niestety nie dorobi

Sekcja z zawału
@Forumowicz Bankiera

Jest dwóch takich.. bar..anski i taki wysoki chudy (usunięte przez administratora)łysek... podejmowali decyzje i tak zrobili że i ok 100szt sekcji obudowy zmechanizowanej poszło w zawał na tzw. śmietnik nie do odzyskania w starej ścianie a w drugiej to powtórzą zaraz... znowu w drugiej zostają sekcje w zawale nie do odzyskanie... Kopalnia ma kilkaset milionów złotych strat przez ich decyzje a będzie miała przez nich jeszcze więcej.... Oni nie wiedzą co teraz zrobić...? Teraz ci panowie biegają i łapią górników pod szybem bo 5min wcześniej ktoś przyszedł pod szyb i pytają ich.... tych złapanych przez siebie jak teraz Oni mogą naprawić tą sytuację i przykrą stratę.... biegają i pytają każdego bo nie umieli poradzić sobie zarządzając w ścianie próbują swoich sił pod szybem.... Gratulacje! Kto nie ma w głowie to ma w nogach i biega za uciekającym przestraszonym górnikiem... ;) Sieją po-strach - do tego się teraz nadają Ci panowie... ps.górnicy teraz widzą do czego się nadajecie... cieć to też praca!

@Sekcja z zawału

Czy jest szansa na powrót do wydobycia na dwie ściany? Czy wydobycie na jedną ścianę oznacza że wydajność kopalni spada o 50% czy należy zastosować inny przedział np 30% albo 20% spadku wydajności?

Zorientowany
@Forumowicz Bankiera

Model jednościanowy sprawdził się w wielu kopalniach. W przypadku takiej Silesii to mądre posunięcie. Można fedrować przy mniejszym zatrudnieniu, a przy kłopotach ze zbytem zwały będą tworzyć się wolniej bez przestojów całej pracy kopalni. Trzeba tylko być przewidywalnym w zakresie wentylacyjnym

@Zorientowany

Przewidywalnym wentylacyjnie trzeba być bardziej przy modelu z większą ilością ścian niż jedną. Dwie, trzy, im więcej tym wentylacja bardziej skomplikowana. Nie jestem laikiem jeśli chodzi o górnictwo, prosił bym więc żeby wypowiedział się ktoś kto się zna na górnictwie a nie podstawiona osoba próbująca ocieplić wizerunek firmy który czytając to forum jest obecnie gorszy niż wizerunek Korei Północnej. Jeżeli mniejsze zatrudnienie to większe perspektywy to może wystarczy zatrudnić jedną osobę i będzie dłubać kilofem, ważne że koszty osobowe spadają. Ta wypowiedź też jest niepoważna z biznesowego punktu widzenia. Firma która się rozwija i ma perspektywy zatrudnia nie zwalnia pracowników. Prosił bym jeszcze raz żeby na moje pytania nie odpowiadały podstawione osoby próbujące ratować wizerunek firmy.

Zorientowany
@Forumowicz Bankiera

Niestety nie koniecznie ma pan rację. Poruszając względy wentylacyjne trzeba mieć na uwadze samozagrzanie węgla i potencjalne zagrożenie pożarowe, a nie sam system skomplikowania sieci wentylacyjnej. Proszę więc nie obrażać mnie tekstami o braku kompetencji, bo mniemam że moje są większe ze względu na piastowanie odpowiedzialnego stanowiska w tego typu zakładach. Poza tym jak Pan zapewne wie przepustowość szybu wydobywczego na tej kopalni to ledwie 12000t na dobę przy braku awarii samego szybu i zakładu przeróbki, a poza tym też trzeba mieć komu sprzedać ten produkt i jeszcze upchnąć połowę tego co się wyciąga gdyż to odpad jak zapewne Pan wie

Uuu
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Kiedy będą bony na Święta?

Pikobelo

Ciekawe dlaczego przewodniczący Babij nie powiedział ,że startuje do rady miasta czechowice, czemu banera nie powiesił przy kopalni, boi się reakcji prezesa? Chyba już dość nawywijał,solidarność już nikomu nie pomoże

Julo
@Pikobelo

Ściemniają że pomagają, byle stan się zgadzał i na oddelegowaniu siedzieć (usunięte przez administratora)w stołek, z pewnych źródeł wiem że już dawno nie mają stanu na dwie osoby na odelegowanie ,więc może tu niech oszczędności prezes poszuka ,pozdro

Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Witam są jakieś przyjęcia na kopalnie ?

kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Szukam pracy. Jakie są zarobki, czy warto wysyłać cv? czy są jakieś benefity?

Leszek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Był dodatek cenowy ?

Jestem problemem Tuska

Dla zainteresowanych pracą u państwowego pracodawcy to są obecnie przyjęcia na Wesołą. Proszę nie hejtować chce pomóc.

Sigal

Kiedy będzie przelew?

Dezerter silesian
@Jestem problemem Tuska

Jak są przyjęcia skoro 1000 ludzi do zwolnienie z PGG żeby uzdrowić budżet..

Jestem problemem Tuska
@Dezerter silesian

Też byłem zdziwiony ponieważ tak jak mówisz na PGG z szacunków wyszedł nadstan pracowników. Ale znam osoby co się teraz na Wesołą zatrudniły. Na Ziemowicie i Piaście nagonki żeby odstrzelić trochę osób ale na Wesołej wiem że były niewielkie przyjęcia. Nie bez znajomości oczywiście ale trzeba próbować.

Wojtek
@Jestem problemem Tuska

To prawda przyjmują na ziemowit ,na wesoła i na bolka :)

Gornik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Czy możecie polecić jakąś firmę pracująca na pg silesia ?

Grp

Panowie z grp można sie zapisywać na święta do biedronki i lidla potrzebują na taśmę

Jo tam robił

Witam wszystkich serdecznie, Górniki u nas masz przyszłość tylko szkoda że po dwóch latach mówią dowidzenia. (usunięte przez administratora) i nic więcej pozdro ????

Elo

Najwięcej narzekają ci którzy dopiero robią rok albo dwa lata i zawsze bd mieli mało a przypomnę że zaczynacie od początku więc z wiekiem lat bd więcej zarabiać a nie że ledwo co zaczęli i by chcieli 10 tys zarabiać

Zbawca

Chętnie bym podjął pracę w dozorze wyższym, może za dyspozytora wiele lat pracowałem w tej profesji i też lubiłem trochę dziabnąć po cichutku, gdzie należało by się zgłosić?

Nie mogę się dostać do żadnych aktualnych informacji o pracy, górnika widziałem, że ostatni raz szukali w 2019 przez ogłoszenie, a teraz nie ma naboru? Jakie zarobki teraz dają w ogóle? Byłbym wdzięczny za jakieś informacje.

Wojtek

Nie ma bo są zwolnienia !!!300 osób na bruk miłego szukania pracy

Leń
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

A co z bonami na święta?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Wróciłem z zagranicy i szukam pracy, o obetnie jakiej, byle dotrwać do emerytury. Czy jest tutaj szansa na zarobek ?

xyz

Pracujesz w zakładzie, ale informacji szukasz w internecie ?

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1546.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1395, z czego 364 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA