KWK Brzeszcze

Brzeszcze

Opinie o KWK Brzeszcze

SOLIDARNOŚĆ

Koledzy SUGowcy napiszę to na forum Brzeszcz i Janiny bo w jedności siła. Mam nadzieję, że w tym roku zgodnie z krążącymi plotkami na skutek starań Związku Zawodowego Solidarność: 1. Będzie w końcu zasłużona premia barbórkowa zamiast śmierdzących kilogramów wędzonej chabaniny (którą trzeba było długo pogotować żeby w ogóle się to dało zjeść i nie wiem jak wasze, ale moje dzieci i tak się krzywiły i tym paskudztwem pluły - cóż nie każdy przecież lubi "wędzone"). 2. Nastąpi długo odwlekana podwyżka stawek osobistego zaszeregowania (bo zarobki jak na pracę pod ziemią są.............co tu dużo pisać............po prostu "powierzchniowe"). 3. Zaczną wreszcie płacić za święta jak pod Tauronem Jak na te chwilę załoga SUG-u to niby oficjalne zaplecze dla Tauron Wydobycie, a jak jest każdy widzi. Nie będę tu wymieniał pozostałych firm, ale na pewno w porównaniu z nimi u nas nie dzieję się najlepiej (łagodnie to ujmując). Czas zatem na zmiany............zasadnicze oraz głębokie, bo jak nie to w dłuższej perspektywie nie wróżę tej spółce niczego dobrego - no chyba, że to celowe działanie zarządu zmierzające do samounicestwienia - ludzie maja już dosyć tego bezczelnego i wręcz jawnego lekceważenia "swoich" pracowników.

Nicol

Nic nie zrobisz sobieski janina i tak byly a dopisali jak na sile beda przezucac to sie ludzie beda zwalniac kazdy ma rodzine nikt nie bedzie na posylki oczywiscie super kasa na barborke dostal 0zl kazda firma daje a oni nawet 4grudnia chcieli nam wcisnac za 11listopada

Mistek

Sug 1 tez ma podpisac wszyscy.co.z tego.jak.wczesniej intak byly 3zaklady taka firma

glutek

Uwaga Panowie SUG 2 daje do podpisania aneksy do umowy z miejscem wskazania pracy na Silesia Czechowice Dziedzice , nie mają chętnych to próbują ludzi zmusić przez podpisanie aneksu......oczywiście żadne dodatkowe pieniądze za tym nie idą przynajmniej dla pracownika....tak że czytajcie co podpisujecie....bo za chwile będziecie niewolnikami z którymi zrobią co będą chcieli...

Kelly009

Orientujecie się,czy są przyjęcia na przeróbkę dla kobiet? CV wysyłać na maila Taurona?

anonymous
@Kelly009 15.11.2017 15:51

Do SUGu nie Taurona. Kopalnia przyjmuje pod firme SUG z Jaworzno.

sugowiec

Jak dzwonili na rozmowe to kierynkowy 32 z Jaworzna,tyle ze z tego nic nie wynika zeby dostac sie do brzeszcz to trzeba miec ogromne plecy bez znajomosc to raczej nie ma szans.

kandydat
@sugowiec 13.11.2017 08:52

Potwierdzam, kierunkowy to 32, a potem 6. Niby wszędzie trzeba mieć plecy, by się dostać, no ale... poczekajmy do końca następnego tygodnia. Do kogo jeszcze dzwonili? Ktoś się pochwali, czy już oddzwonili? Coś Wam obiecali?

robert
@sugowiec 13.11.2017 08:52

byli dzis miodzi na rozmowie w tauronie maja przyjac ale sami z rodziny 30 osob tyle w temacie

sug - 1

chlopaki w sprawie tych przyjec, bo dzwonil do mnie nr zaczynajacy sie na 799 -...-843 dwa razy i to bylo 2-3.11.2017 a nie dalem rade odebrac. czy ktos moze mi odp czy to z tego nr dzonia. a dopowiem ze sie nie da oddzwonic pod ten nr bo jest zablokowany. czekam na szybka odp.

rafal
@sug - 1 12.11.2017 11:33

przyjeli pod tauron 30 osob sami po znajomosciach z drogi nie ze sugu tylko nowych calkowicie ludzi zadnych bez podfirm zrobili nas w huja tauron

julian

w brzeszczach ścianowcy srają do pokrowcowy na lampę tak ich władza goni do roboty a wy tam chcecie pracować poszukajcie lepiej innej roboty

RylJanina
@julian 11.11.2017 09:22

Julian tak czymać, jesteś debeściak,to mi się podoba, dalej tak na Brzeszczach jest? Też tak słyszałem że tam się już dzieje jak na silesii ,no ale uratowali kopalnię prywaciarze

Ścianowiec

Panowie był ktoś na rozmowie w Październiku/ Listopadzie pod Tauron ? Dzwonili do was czy może już ktoś poszedł do pracy na Brzeszcze?

kandydat
@Ścianowiec 10.11.2017 11:02

Dzwonili w piątek 3.11. Rozmowy były w poniedziałek 6.11, czyli jak do kogoś nie zadzwonili to już na pewno nie zadzwonią. Na ewentualny telefon każą czekać 2 tygodnie.

Zainteresowany

Są te przyjęcia pod kopalnie wkoncu? Podobno pierszenstwo mają ludzie zatrudnieni w SUGU? A przyjmują z zewnątrz co jest? Ktoś coś wie?

Gorol
@Zainteresowany 07.11.2017 10:05

Źle słyszałeś, pierwszeństwo mają ludzie z Lintera, i tyle w temacie

julian
@Zainteresowany 07.11.2017 10:05

w brzeszczach ścianowcy srają do pokrowcowy,bo tak ich goni władza a wy tam chcecie isc poszukajcie lepszej roboty

górnik

Prawdą jest że mają przyjąć 60 ludzi??? (Pod kopalnie) Wie kto coś ? Obiło się komuś o uszy?

kierownik
@Paweł1990 26.10.2017 20:55
Czy wiesz w jakiej części ciała górnicy mają zdanie osób, co nawet własnego imienia nie potrafią napisać z dużej litery? Podpo...

dzis w biurze najlepiej dostalismy premie po 1tys 500 zl na reke a kolega a dziady gornicy beda walczyc o pare groszy sa oni w naszym kraju gornicy dziady nie potrzebni wiekszosc ludzi grzeje gazem

Riposta2
@kierownik 27.10.2017 22:00

Panie kierownik ale za to ku.asie masz tani prąd bo tauron bierze wegiel do zasilenia swoich elektrowni matole.wiec niemów że górnicy są nie potrzebni bo jak by były elektrownie na gaz byś płacił dużo wiecej prądu w każdej spółce

>>>@<<<

http://www.solidarnosc-brzeszcze.pl/24102017-pismo-adamowicz.html Brawo !!! W końcu !!! Niech żyje SOLIDARNOŚĆ Nie ulega dla mnie żadnej nawet najmniejszej wątpliwości, że ci doopni górnicy z zarządu na pewno świętują i na pewno mają premie barbórkowe pomimo, że w przeciwieństwie do załogi która na nich robi zarabiają godnie.

Swoboda
@>>>@<<< 25.10.2017 23:09

Witam cię Tauron to już jest prywaciarz wiele my górnicy nie wskóramy, dobrze że mamy pracę

koleżanka górnika

a co myślicie o całym zarządzie Tauron Wydobycie? czy oni dbają o pracowników?

>>>@<<<
@koleżanka górnika 17.10.2017 12:14
a co myślicie o całym zarządzie Tauron Wydobycie? czy oni dbają o pracowników?

Tauron jak najbardziej - nadal po prostu traktują pracowników jak górników. Co z tego jak jednocześnie pozwalają na wyzysk SUG-owców, a raczej SUG-usów. Powinni nawet zmienić nazwę tej "firmy" na PD - pomoc dołowa. W tym roku zarząd wpadł na pomysł oddania dnia wolnego za 11 listopada w barbórkę no bo przecież prawdziwi górnicy mają wolne i z tą sfołoczą trzeba coś zrobić. Państwo w państwie - mam nadzieję, że przez swoje podejście do załogi sami ukręcą na siebie bata bo to co się wyprawia jest zwyczajnie niepojęte i dłużej niedopuszczalne.

zwiazkowiec

wniosek czeba zloayc do pgg o 10 tys nic tauron nie ma nic z tym wspulnego to pgg ma wyplacic

lucy

Witam mam pytanie a mianowicie chodzi mi o Brzeszcze bo nie mam zielonego pojęcia czy tam będą wypłacać ten zaległy deputat węglowy w kwocie 10 tys bo jak tu czytam to Brzeszcze przejął Tauron. Czy mógłby ktoś mi napisać coś na ten temat bo jak już będą dawać te pieniądze to jest termin 10 dni na złożenie deklaracji w kopalni a myślę, że lepiej wziąć tą kasę i zrzec się tego deputatu bo nie wiadomo co tam jeszcze za rok mogą wymyślić ale nie wiem czy można zgłaszać się do tych Brzeszcz czy już gdzie indziej? Z góry dziękuję jeśli ktoś coś napisze na ten temat.

zwiazkowiec

a to ty nie w temacie w zwiazkach az huczy ze zabieraja 14 bo kopalnie sa na minusie nie jestes w temacie

Perełka1234

Wszystko Fajnie,sa przyjecia pod kopalnie ale najprawdopodobniej bez barborki,węgla i 14. Jak was przyjma to dobrze poczytajcie sobie umowy przed podpisaniem

jo500
@Paweł1990 11.10.2017 20:56
Pochwal się jakie masz doświadczenie w górnictwie i uprawnienia. Na jaki oddział się dostałeś?

Mikołaj
@jo500 11.10.2017 21:31
Powiem Ci tylko tyle, że nosze zieloną czapkę i posiadam wszystkie uprawnienia, które są potrzebne na moim oddziele....

A to powiem ci z zielonymi nima żartów,mają chody z Tauronem .... prywaciarzem..

rafal

a co to kogo interesuje ja grzeje gazem i wegla nie potrzebuje moga zabrac a z 14 tez mozemy zrezygnowac nikt z nas nie bedzie plakal po sprawie

tauronowiec

wegiel chca od 2018 tauronowcom zabrac a zaslaniaja sie na brak wegla i po sprawie

gornik

to malo

Gj

Poco mam przyjsc mam niewiele mniej ale w euro pozdrawiam z niemiec

gornik

w dzisiejszych czasach gornik jest nikim wszedzie sa podwyzki a u nas nic

fiatowiec

ale ja jestem liderem 3 tys 800 na reke a jak nie wierzysz to przyjdz do pracy

fiatowiec

ale ja jestem liderem 3 tys 800 na reke a jak nie wierzysz to przyjdz do pracy

Gj

Kolego fiat robi na 2 zmiany obecnie i zarobek sporo mniejszy i sobot nie robia tez

fiatowiec z tych

ha a ja pracuje na fiacie 3 zmiany z 2 sobotami 3 tys 800 na reke praca czysta i przyjemna sucha polowe dojazdu finansuje zaklad piace 50 zl na miesiac a firmy w tychach sie z gornikow smieja poprostu spoleczenstwo gornikow maja w nosie nie co 10 lat temu ja grzeje na gaz

zwiazkowiec

moim zdaniem i tak duzo zarabiacie za taka prace to na reke 1tys 800 i kartki za 200 zl za takie lezenie ale nie dlugo beda ciecia co sa pod tauronem chca zabrac 14 i wegiel takze bylo milo i po sprawie

Magneti
@zwiazkowiec 09.10.2017 19:36

Też tak słyszałem , szwagier robi i coś płoty chodzą o tej sprawie z 14 ,heh śmiech na sali.

wtajmniczony
@zwiazkowiec 09.10.2017 19:36

za pisanie bzdur to powinni ci ten t*py łeb ukręcić i to najlepiej przy samej D*pie . D3BIL!! :D:D:D

Eliza

Jak długo czekaliście na przyjecie pod SUG? Pytanie glownie do kobiet pracujacych na sortowni.

Ksawery

Ja po rozmowie z Tauronem wolę iść do Lintera, kasę jaką mi proponowali to koszmar,Linter płaci dobrze i kartki sodex o, a tu nawet nie wiem gdzie te kartki wydać ,pozdro brać górniczą.

PAWEL H

Niestety uklady pekna za niedlugo jeszcze chwila i juz nie bedzie ich ludzie z sugu maja juz dosc robic za pol darmo I ODCHODZA I I DOBRZE ROBIA

Hajer
@PAWEL H 06.10.2017 09:20

Mam nadzieję ze układy na GT w końcu się rozwala i zapanuje sprawiedliwość.

Paweł1990
@Hajer 06.10.2017 10:12
Mam nadzieję ze układy na GT w końcu się rozwala i zapanuje sprawiedliwość.

Tym bardziej, że na GT zarobki są fatalne, wypłata ociera się czasem o 2300 zł i to dla doświadczonych osób z uprawnieniami. A jak na innych oddziałach?

Hajer

A kierownik z oddziału GT okrada ludzi z dniówek 1.8. Ci którzy wykonują prace za które należy się dniówka 1.8 ich nie dostają dniówki te są pisane [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kierownika. Jacek W. złodziej

Wisła

Mam pytanie ile w Sug można zarobić że stażem pracy 1rok w Sug. Bo mam ofertę pracy na Brzeszczach wiadomo że pracodawca obiecuję bardzo dużo a w praktyce wychodzi inaczej i płace są mniejsze.Tylko proszę o odpowiedź rzetelna?

SUGUSY
@Wisła 30.08.2017 12:20

aha premia jest w % bo kierownik ma ci wystawić ocenę 5 to 25% 4 to 20% itd na początek to na pewno ci nie dadzą kokosów ale jak do dobrej brygady trafisz i bd z ciebie zadowoleni to kierownik się szybko dowie o tym a tam są spoko ludzie bardzo w porządku w porównaniu do innych kopalń a na paru już robiłem dobrze trafić gdzieś do centrum wydobycia ściana albo przodek tam są pieniądze pompowane i tam mają większe prawa i zawsze prędzej się stamtąd dostaniesz pod kopalnie niż jak będziesz chodził po tyłach bez pleców

Rylek
@SUGUSY 06.09.2017 17:38

Tyś jest chyba naiwny .....

xazasa

To zróbcie sobie zatwierdzenia na górnika lub jakieś inne kursy, a nie płaczecie jak dzieci.

wojtek

ten wypadek na brzeszczach dobrze ze to stary ryl co mial to przezyl szkoda by bylo chlopaka 20 letniego bo na swiat a tu stary pewnie byl pijany ha ha ha

patryk

a co tam robia w alupolu bo bym tez poszedl bo pod tauron nie ma szans sie dostac a slyszalem ze tauron wogule nie bedzie przyjmowal a beda ciac koszta to lepiej w alupolu i jeszcze 13

piotrek

masz racje moj kuzyn tez tam robi 2 lata mowi ze super ja sie tez zastanawiam czy tam nie isc on juz ma 24 zl na godz tak jak piszesz 13 pensja 3 700 na reke hala klima maszyny nowki przedewszystkim czysto na hali ja dalem mu cv jak zadzwonia to sie zwalniam z kopalni brzeszcze sug bo za taka kase to niech se robia czarne murzynya wogule to nie podobne jest do kopalni tylko sug emerytury beda po 800 zl z tych zarobkow kierownictwo sug odprowadza najmniejsza kwote do zus takze tacy jak gornicy z tauronu beda miec emerytury to my sugowcy mozemy pomazyc tyle w temacie

marcin

a ja robie w alupolu zwolnilem sie z kopalni brzeszcz sug i jestem zadowolony zarabiam 2 tys 400 na reke a robie 1 rok podwyzki sa 2 razy w roku a w grudniu3 tys 700 na reke jest to 13 dofinansowanie do wczasow do posilkow na stolowce u nas a dojazd za darmo firma dofinansuje autobus z brzeszcz

marcin

a gdzie robiszw brzeszczach czy na janinie

nikodem

komu mam złożyć wypowiedzenie? koordynatorowi czy od razu w kadrach Sug-u?

olewacz
@nikodem 04.08.2017 07:54
komu mam złożyć wypowiedzenie? koordynatorowi czy od razu w kadrach Sug-u?

Nikomu. Normalnie nieprzychodź do roboty i sami cie zwolnią . A zanim zwolnią to ty już znajdziesz lepszą robote.

marcin

tez o piascie slyszalem ze nie wesolo wola isc na zimowit niz na wesola a na zimowicie nie przyjmuja bo maja jakies problemy z weglem

Qwe

Niby piast taki lichy a tam potrafią ludzi przyjmować pod kopalnie.Na dodatek wszystkich na powierzni z gzugu przenieśli pod kopalnie a Brzeszcze niby takie super a ludzi mają gdzieś

patryk

dzis z piasta poszlo narazie 80 osob na kopalnie wesola takze w pgg nie wesolo jeden drugiego by utopil w lyzce wody szok po prostu sie dzieje nerwowa atmosfera

nadsztygar z piasta

na piascie pojawil sie mean za duze koszty wydobycja wegla robi sie nie za wesolo maja przenosic ludzi na inne kopalnie prawopodobnie na wesola

Paweł1990
@nadsztygar z piasta 31.07.2017 19:24

O tym, że kopalnię Piast-Ziemowit czeka pójście w metanowe pokłady wiadomo oficjalnie już od kilku lat, wystarczy, że jeden z ruchów zacznie fedrować choćby w jednym metanowym rejonie to z automatu całe 2 kopalnie stają się kopalniami metanowymi. Zresztą w tych metanowych pokładach zalega węgiel lepszej jakości niż macie obecnie na obu kopalniach, tak więc eksploatacja jest uzasadniona ekonomicznie, zwłaszcza przy cenach węgla ARA wynoszących 80 USD. Wynajęcie firmy np. ZOK I lub II względnie szybko rozwiąże problem. Dodam, że sam jestem za organizacją oczywiście pokojowej masówki, nieszkodliwej dla kopalni oraz napisaniem listu do zarządu, by dowiedzieć się choćby, czy wszyscy SUG-owcy kiedykolwiek przejdą pod kopalnię. Dodatkowo postulowałbym o zarobek pod oddziałami taki sam jak górnicy kopalniani no i wprowadzenie karty górnika, choćby bez Barborki, 14-stki i węgla.

Anonimek
@Paweł1990 31.07.2017 20:29

Na pewno wszystkich przywileji nie otrzymamy Ale próbować można. Już podobno elektryków będą przenosić pod kopalnie. Trzeba się spotkać I obgadac wszystko. Albo strajk zrobić na dole. Nie wyjeżdżać po pierwszej zmianie I tyle.

damian

na piascie nie ma wegla sa kamienie z rosj beda sprowadzac

mariusz

ja cos czuje ze pgg poplynie ludzi duzo przechodzi na gaz wegla nie ma a mlodzi buduja domy male ekonomiczne iwygodnie ogrzewac na gaz

nadsztygar kopalnia zimowit

a teraz od 1 sierpnia ze zimowita narazie 150 gornikow przenosza na inna kopalnie na wesola i bolka narazie na pol roku na zimowicie sa problemy z wydobyciem wegla pgg musi w zimowit duzo wpompowac kasy bo na piascie i zimowicie pojawil nie meatan

Mózg

Takie pytanie do Sug,owców - co was tam trzyma?Zarobki,dodatki???

Zostaw opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK Brzeszcze