KWK Brzeszcze

Opinie o KWK Brzeszcze

Filtruj opinie po kryteriach:

Gutek
 Opinia

@Paweł1990 Nie trzeba się długo zastanawiać ponieważ wszędzie brakuje rąk do pracy!!

marioqwerty
 Opinia

Potrzeba u Was kotwiarzy?:)

TakNie2

michu
@marioqwerty 27.02.2019 20:09

stary wszędzie tylko nie do Tauronu jak masz gdzieś możliwość iść to idź ale nie do Tauronu

@marioqwerty 27.02.2019 20:09

Teraz to każda para rąk do pracy jest potrzebna, nawet osoby bez doświadczenia są przyjmowane, zastanów się dlaczego.

Ślusarz
 Opinia

Jak zarabiają w trans Janie ?

Tak4Nie3

Gggg
@Ślusarz 15.03.2019 00:33

Na pewno lepiej niż pod kopalnia gornicy

Tak2Nie6

sqad
@Ślusarz 15.03.2019 00:33

na pewno lepiej niż pod kopalnia 2750 wyplata z kwietnia jak dodatki bym wliczył to + 1000 to ma być wypłata górnicza za 21 dni pracy pod ziemią kpią z nas

Pro publico bono
 Opinia

Błagam, apeluję , nalegam, a wręcz żądam w imieniu wszystkich wyzyskiwanych bez skrupułów pracowników SUG i ich rodzin: - przenoście sukcesywnie (jak zapewnialiście przy przyjęciach) pracowników do Tauronu - dajcie ludziom godnie zarobić i spokojnie żyć - albo rozwiążcie w końcu tą spółkę i przenieście wszystkich pod Tauron Wydobycie Proszę przerwijcie wreszcie ten nieuczciwy wyzysk. Ze spółki mającej weryfikować przyszłe kadry staliście się pracodawcą docelowym, a nie tak miało być. Górnicy pracują ramie w ramie, a w wynagrodzeniach przepaść. Wszystko idzie w górę tylko nie wypłaty, które ani drgną i to już od kilku lat. Gdzie są związki, gdzie elementarne zasady uczciwości społecznej?

Tak15Nie1
hydro
@Pro publico bono 18.01.2019 20:22

życie nie jest uczciwe. nigdy.

Tak3Nie2

gornik tauron
@Pro publico bono 18.01.2019 20:22

Panowie ze sugu i Panie jest was na tyle duzo w Brzeszczach ,odmówcie pracy to może górnicy z Taurona też za wami pójdą,jak sami nic nie zrobicie to na litość nie ma co liczyć.

Tak8Nie1

qwerty
@gornik tauron 21.01.2019 09:40

Górnicy z Tauronu wielokrotnie dawali znać, że mają w d**ie SUGowców, pewnie nawet woleliby, by w SUGu robiło się za max 2000 zł byle tylko oni mieli dobre wypłaty, dlatego też SUGowcy też już mają w poważaniu wszystkich Tauronowców i stale przechodzą pod bardziej racjonalne kopalnie. Swoją droga chętnie przywitałbym kilku super-górników u siebie na Ziemowicie, byli tacy uprzejmi, że na prawdę nie miał bym pohamowań w ich "zachwalaniu".

Tak3Nie2

@qwerty 24.01.2019 12:17

qwerty , nie znam takiego przypadku aby Tauronowcy sugowców lekceważyli, chyba ,że nie nadawałeś się do niczego i nagle w innym zakładzie się odnajdujesz. Sug-owcy mają marnie płacone i każdy im życzy lepszych zarobków.

qwerty
@elektromonter 25.01.2019 02:59

Wprost chyba nikt nigdy nic złego o SUGowcach nie powiedział, ale hasła typu "Wy młodzi to byście wszystko chcieli" / "wy młodzi to tylko narzekać potraficie" / "Ja 10 lat temu zarabiałem tyle samo co wy teraz" (inflacja i przywileje oczywiście nie mają znaczenia) słyszałem na prawdę często, nawet jak robota szła dobrze, a nikt jakoś bardziej nie narzekał czy coś. Ja sam nikomu źle nie życzę, ale na prawdę jakoś nie widzę górnika z Tauronu, który stanąłby murem z SUGowcami podczas ich strajku, mimo, że wielokrotnie pracują ramię w ramię.

@qwerty 25.01.2019 15:10

Zwłaszcza Ci starsi pracownicy Taurona zachowują się jak bydło, wjezdzaja nam z Sug-u na psyche, zazdroszczą wypłat z Sug-u, bo np. Na powierzchni pracownicy Tauronu nie mają już kartek itp... pozdro

Tak6Nie

ed
@elektromonter 25.01.2019 02:59

bo na elektrycznym nie ma takich buraków jak na innych oddziałach dlatego tak myślisz a jak widać inni maja inne doświadczenia

gig
@qwerty 24.01.2019 12:17

wszystko spoko tylko ziemowit śmierdzi (usunięte przez administratora)

Tak2Nie2

Górnik ze ściany
 Opinia

Panowie wy też odczuliście podwyżkę. Moja wypłata za styczeń dużo wyższa niż się spodziewałem. Pytanie tylko czy ta tendencja się utrzyma, czy już kolejne miesiące będą słabe???

Tak7Nie

Sug

Dostaliście premie

@Górnik ze ściany 12.02.2019 06:39

Tym wpisem chciałeś jeszcze bardziej podminować już tak napięte nastroje wśród górników ZG Brzeszcze. Z okazji tak wielkich premi (to nie były podwyżki), w miniony wekend już nie pracowało 50 procent ludzi , a w ten podejrzewam będzie tylko odpompowywanie wody.

@Górnik ze ściany 12.02.2019 06:39

Styczeń miał aż 22 dni robocze, w porównaniu do grudnia (19 minus Barbórka) stąd ta "podwyżka".

ryl
@Górnik ze ściany 12.02.2019 06:39

z tego co wiem to już Tauron ściaga gacie sporo osób się zwalnia i przenosi na inne KWK mają być podwyżki nad którymi pracują związki zawodowe słyszałem że co miesiąc 100 zeta pod KWK do końca roku licząc od końca negocjacji i wszystkie firmy prócz TransJana idą na bruk ale może niech ktoś z zarządu się wypowie lub związków żeby nie było na forum zamieszania

Tak11Nie

www
@ryl 25.02.2019 12:36

"wszystkie firmy prócz TransJana idą na bruk" informacja niewiarygodna. Jak tak ma być to ludzie zaczną masowo uciekać. Zagrożone jest ukończenie robót.

TakNie3

Waldek
Nazwa działu: Produkcja
 Opinia

Wiecie może o jakiś przyjęciach ? Młodszy ślusarz ?

TakNie2

STRAJK
 Opinia

Dosyć! To już po prostu przestaje być śmieszne. Ile lat można pracować na jednej stawce godzinowej przy ciągle rosnących cenach. Bardzo ciekawe czy wynagrodzenie zarządu i rady nadzorczej tej doopnej firmy też od kilku lat stoi w miejscu? No chyba, że od zawsze było już tak wysokie............. albo wręcz przeciwnie właśnie dla tego rośnie teraz szybko bo fizyczni tyrają na nich za marne i coraz mniej warte grosze. Gdzie są związki zawodowe i za co biorą składki? Najwyższy czas skończyć tą farsę. Nie zarobić za miesiąc pracy pod ziemią 3000zł to jawny rozbój w biały dzień i zwyczajne złodziejstwo.

Tak16Nie1

Sebix
@STRAJK 13.01.2019 23:10

Mnie interesuje czy elektrownia skupuje węgiel od kopalni po cenach rynkowych czy po zaniżonych zakontraktowanych podczas dekoniunktury. Bo Tauron ma zyski na prądzie a jak ma zyski na prądzie to musi mieć tani węgiel, ale czyżby nie za tani?

Tak2Nie1

STRAJK
@STRAJK 13.01.2019 23:10

Panowie SŁYSZAŁ KTOS O STRAJKU OD PONIEDZIAŁKU WIECEJ SZCZEGÓŁÓW GÓRNIK BRZESZCZE

Tak1Nie1

Trolololo
@Sebix 15.01.2019 10:43

Oczywiście, że po zaniżonych cenach. Jak kopalnia ma zarabiać na węglu, jak sprzedaje elektrowni po takiej cenie, że szkoda gadać!

Opinia

Oficjalna informacja z sugu żadnych podwyżek na ten rok nie przewidują,może coś w 2055 ale to nie potwierdzone jeszcze

Płace i rozwój
@Nowy 10.01.2019 10:52

Nie przesadzaj że w 2055, najniższa stawka godzinowa w tym roku wynosi 14,70 zł brutto tak że jescze pare lat i w SUGU będą co rok podwyżki bo będę podnosić najniższą krajową.

Tak5Nie

Młody 119
 Opinia

Witam. W których sklepach można zrealizować bonu z Sug-u? Bo nic nie pisze? Dzięki za odpowiedź pozdro

Tak6Nie

Sebastian
@Młody 119 12.12.2018 14:53

InterMarche w Brzeszczach hahaha

Sebastian
 Opinia

Spółka SUG tragedia… 16zł brutto za godzinę z dwoma sobotami wypłata 2300zł, jak się weźmie jeden dzień urlopu na żądanie czy l4 zabierają premię i wypłata 1600zł… Od stycznia obiecywali nową stawkę, nowa umwa i nadal stawka 16zł brutto.

ufo321
 Opinia

Słyszeliście coś o podwyżkach dla SUGu??

postronny
@ufo321 08.01.2019 21:08

Chyba już niedługo, ponieważ minimalna krajowa zaczyna się zbliżać do stawek SUGowskich. Oczywiście na Tauronowe premie w SUGu nie ma co liczyć, bo firmie się nie należy, podobnie jak cokolwiek z socjalu górniczego.

Opinia

I co kiedy te podwyzki co klysz zapowiadal?w grudniu 2019? Haha 100 brutto pewnie.zal patrzec na te kwitki

Oon
 Opinia

Panowie wstyd nich na swieta od siebie tylko za nie chorowanie daja aby ludzie mieli cos na swieta masakra,tauron ladnie nas doi

Tak19Nie

Szukająca pracy
 Opinia

.Witam. Jakie opinie macie o lampiarni Szyb Piłsudski i Sobieski? Warto się tam przyjąć? Jacy przełożeni?

silesia
 Opinia

wiadomo moze czy Sug da jakiś prezencik na święta w postaci kasy ?

sss
@silesia 10.12.2018 10:05

Tak , są bony ale wartości nie znam bo dziś odbiorę

sss
@silesia 10.12.2018 10:05

250 zł

Basia
 Opinia

Szczęść Boże, Mam pytanie. Jestem kobietą co żadnej pracy się nie boi. Czy jest na Śląski gdzieś sortowania (nie wiem czy tak to się nazywa) węgla do której przyjmują kobiety? Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam

brzeszcz
@Basia 05.12.2018 12:06

podanie do sugu w Jaworznie maja siedzibę

Opinia

Wiadomo cos o balonqch na barborke i kartkach na swieta?

Tak16Nie

Kicur
 Opinia

Witam czy ktos wie czy sa przyjecia na dol.

Bakuś
@Kicur 10.11.2018 21:37

Są przez firmy. Może ktoś się wypowie tutaj która lepsza ? Liner czy Remagum ?

@Kicur 10.11.2018 21:37

Jak w każdym zakładzie, przyjmują zwłaszcza na dół. Kryteria: - brak znajomości i umiejętności górniczych: SUG (najniższa stawka), Remagum, Linter ( nie jest tak źle) - podstawowe umiejętności górnicze lecz brak znajomości: SUG (najniższa stawka), Remagum, Linter ( wyższa stawka) -brak znajomości i umiejętności górniczych lecz masz znajomego"" wójka"" średni dozór: SUG 3-mc i TAURON (......BĘDĘ ROBIŁ NIC NIE BĘDĘ ROBIŁ......) -brak znajomości i umiejętności górniczych lecz masz znajomego"" wójka"" WYSOKI dozór:Od razu TAURON (......BĘDĘ ROBIŁ NIC NIE BĘDĘ ROBIŁ......) Od lat nic się w tym temacie nie zmieniło.

Tak8Nie

Ktosik
 Opinia

Witam. A są może przyjęcia dla kobiet?.

Tak11Nie

Bakuś
@Ktosik 11.06.2018 18:44

Są. Ściana czeka

Marek
@Bakuś 09.11.2018 13:07

Masz informacje dotyczące aktualnych rekrutacji? Czy mógłbyś się podzielić tą wiedzą? Na jakie stanowiska są przyjmowani pracownicy? Czy w biurze też są wolne wakaty? Ja nie znalazłem żadnych ogłoszeń o pracę, ale Ty znając firmę od środka masz aktualne wiadomości. Zachęcam Cię do tego.

@Ktosik 11.06.2018 18:44

Coś słabo szukacie: http://www.tauron-wydobycie.pl/kariera https://sug.org.pl/#section-5

Młody.
 Opinia

.Witam. Pytanie do osób pracujących w Sug-u: czy wiadomo kiedy będą płacić za soboty przerobione w 3 kwartale? Dzięki za odpowiedź pozdr

Brzeszcze
 Opinia

Witam czy to prawda że Brzeszcze od nowego roku idą pod pgg

silesianin
 Opinia

Zarobki faktycznie nie są złe , w tym roku były dwie podwyżki płac , ale niema 14 ,jest barbórka ,węgiel i flaps 20zł za dniówkę.

ślusarz p/z
 Opinia

Na silesi ja pracuje 8 lat do systemu pracy idzie się przyzwyczaić kasa jak na kopalnie pgg czy tauron jest najlepsza na silesi ,lepiej mają tylko jsw robota jak wszędzie raz lepiej raz gorzej wypłata 4900-5300 zależy ile sobót i niedziel przeważnie 4/5 dodatkowo płatne w tygodniu wybierasz .

Karl Toko Ekambi
@ślusarz p/z 05.10.2018 13:31

5 tysi na rękę, naprawdę grubo

gornik
 Opinia

Takze idziemy od nowego roku pod silesie bedzie dobrze

nadsztygar
 Opinia

brzeszcze maja laczyc sie z Silesia Czechowice Dziedzice od nowego roku zadne Pgg nie oni sprzedali i maja spokoj ale bedzie lepiej nam bo Silesia dobrze stoi glowa do gory w biurze wszyscy o tym mowia ale nie wolno rozpowiadac dolowym a to jest nie uniknione

Jshshs
@nadsztygar 27.09.2018 19:57

Tak najlepiej bedzie nam u prywaciorza... brawo brawo. Chcecie robic 4 brygadowke jak silesia?

nadsztygar
@Jshshs 28.09.2018 07:09

na silesi wszyscy juz mowia o przejeciu brzeszcz maja isc tam przodki od nowego roku u nas juz bylo zebranie na ten temat takze na 100 procent silesia a smiac sie chce ze taki gupoty pisze ktos ze do pgg oni sprzedali bo nie byla rentowna a teraz by chcieli chyba ze do SRK ha ha ha

@nadsztygar 27.09.2018 19:57

Pierwsze sylysze o czyms takim zeby po cichu nas oddali w inne rece. Jakos u mnie w biurze nikt o tym nie gada a raczej by mi powiedzieli

Inżynier
@nadsztygar 27.09.2018 19:57

Te nadsztygar weź nie(usunięte przez administratora) takich głupot bo Silesia nic o tym nie gada a po drugie nie PGG sprzedało brzeszcze tylko kompania

kombajnista
 Opinia

Orientuje cie się czy będą przyjęcia w najbliższym czasie pod tauron? Czy kopalnie brzeszcze przejmuje PGG?

Gornik
@kombajnista 26.09.2018 15:08

Po nowym roku Brzeszcze przechodzą do Pgg.

@Gornik 27.09.2018 10:10

Z kad niby takie info pleciesz bzdury

Gornik
@Kukuu 27.09.2018 17:29

Pleciesz bzdury? W całym Pgg otym się mówi, a uwas oczywiście nic??

robert
@Gornik 27.09.2018 18:22

ale gupoty piszecie wogule pgg nie jest z brzeszczami nie zainteresowane a o brzeszczach slyszalem ze do silesi

Dominika
 Opinia

@Paweł1990, jako pracownik firmy mógłbyś napisać, czy są obecnie prowadzone rekrutacje, a jeśli tak to na jakie stanowiska? Praca jest dwu, czy trzy zmianowa? Można liczyć na premie lub inne pozapłacowe dodatki do wynagrodzenia? Pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie i umowy długoterminowe? Czekam na Twoją opinię.

@Dominika 22.09.2018 17:10

Rekrutacje do Spółki Usług Górniczych są prowadzone cały czas, widać to choćby po liście ogłoszeń firmy na olx. Praca jest dla prawie wszystkich czterozmianowa - 6:00, 12:00, 18:00, 24:00. Premie oczywiście istnieją, jednak nie są zbyt wysokie. Starsi pracownicy mogą liczyć na kilkuletnie, a nawet bezterminowe umowy, jednak bardzo niewiele osób chce takie podpisywać.

Sługgg
 Opinia

Nie robcie ludziom wody z mozgu. Na poczatku dostawalem jako gornik 2200 zrobilem dopuszczenie do pracy jako.gornik po 3 msc 2600-2700. Pracuje 2 lata za 24 dni robocze (2swieta) wzialem nie cale 3350. Niezarobisz jak prawdziwy gornik ale nie pier..cie ze w sugu.pracuje sie za 2000. Wszystko zalezy od kierownika jak znasz sie na robocie wezmiesz wiecej , kierownik zalatwi jakas dodatkowa premie czy wyzsza stawke jak jestes matoł dostaniesz 2400. Elektryk z tego co wiem jak masz papiery i dopuszczenia zarobisz jak gornik. przyszlosci w sugu nie ma ale zawsze juz masz doswiadczenie i masz co wpisac w papierach. Je..ac SUG!!!!!!!!

Spólka Ubogich Górników
@Sługgg 09.09.2018 08:33

(usunięte przez administratora) Ja jestem w brygadzie ścianowej od roku i wypłata zawsze taka sama 127 zł * ilosć dni roboczych. Za sierpień 25 dni roboczych (3 święta ale jedna wybitka) = 3175 zł. Robiłem na guziku wypłata była stówke mniejsza,więc pytanie, warto było zmieniać? ...

Sługgg
@Spólka Ubogich Górników 15.09.2018 16:38

Dniowka 127 zl? To masz nie pelną premie!!! 134 zl z groszami to pelna premia. Ile masz na kwitku premi? Ja mam z reguly kolo 1000- 1100

Bshshdhshshs
@Sługgg 18.09.2018 16:03

Tez tak mniej wiecej biore kolo 135 zl dniowka z reguly na rano czasem tydzien nocek oddzial szybowy

SUG
@Sługgg 18.09.2018 16:03

700-800

Sug 2
 Opinia

Dzwonili już może do kogoś? Z elektryktów lub teletechników?

Tom
 Opinia

Kiedy mają płacić premię jednorazową ?

@Tom 14.09.2018 16:14

Rok temu była 29 września (w SUGu oczywiście). Miałem prawie 700 zł netto (żadnych l4, UŻ, UB, krwi...) W tym roku ma być podobnie. Zapytaj w ZZ, najlepiej w Solidarności.

Zostaw opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK Brzeszcze

Nie bądź obojętny na problemy w firmie!

*Zgłoszenie wiążę się z dostarczeniem dowodów oraz kontaktem z mediami.