KWK Brzeszcze

Brzeszcze, Kościuszki 1

KWK Brzeszcze

Opinie o KWK Brzeszcze

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Dominika

@Paweł1990, jako pracownik firmy mógłbyś napisać, czy są obecnie prowadzone rekrutacje, a jeśli tak to na jakie stanowiska? Praca jest dwu, czy trzy zmianowa? Można liczyć na premie lub inne pozapłacowe dodatki do wynagrodzenia? Pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie i umowy długoterminowe? Czekam na Twoją opinię.

Sługgg

Nie robcie ludziom wody z mozgu. Na poczatku dostawalem jako gornik 2200 zrobilem dopuszczenie do pracy jako.gornik po 3 msc 2600-2700. Pracuje 2 lata za 24 dni robocze (2swieta) wzialem nie cale 3350. Niezarobisz jak prawdziwy gornik ale nie pier..cie ze w sugu.pracuje sie za 2000. Wszystko zalezy od kierownika jak znasz sie na robocie wezmiesz wiecej , kierownik zalatwi jakas dodatkowa premie czy wyzsza stawke jak jestes matoł dostaniesz 2400. Elektryk z tego co wiem jak masz papiery i dopuszczenia zarobisz jak gornik. przyszlosci w sugu nie ma ale zawsze juz masz doswiadczenie i masz co wpisac w papierach. Je..ac SUG!!!!!!!!

Spólka Ubogich Górników
@Sługgg 09.09.2018 08:33

Pier...lenie. Ja jestem w brygadzie ścianowej od roku i wypłata zawsze taka sama 127 zł * ilosć dni roboczych. Za sierpień 25 dni roboczych (3 święta ale jedna wybitka) = 3175 zł. Robiłem na guziku wypłata była stówke mniejsza,więc pytanie, warto było zmieniać? ...

Sługgg
@Spólka Ubogich Górników 15.09.2018 16:38

Dniowka 127 zl? To masz nie pelną premie!!! 134 zl z groszami to pelna premia. Ile masz na kwitku premi? Ja mam z reguly kolo 1000- 1100

Bshshdhshshs
@Sługgg 18.09.2018 16:03

Tez tak mniej wiecej biore kolo 135 zl dniowka z reguly na rano czasem tydzien nocek oddzial szybowy

SUG
@Sługgg 18.09.2018 16:03

700-800

Sug 2

Dzwonili już może do kogoś? Z elektryktów lub teletechników?

Tom

Kiedy mają płacić premię jednorazową ?

Paweł1990
@Tom 14.09.2018 16:14

Rok temu była 29 września (w SUGu oczywiście). Miałem prawie 700 zł netto (żadnych l4, UŻ, UB, krwi...) W tym roku ma być podobnie. Zapytaj w ZZ, najlepiej w Solidarności.

Adam

a najmniejsze szychty to jakie sug wpisuje 1.5 czy 1.8 czy mniejsze odpiszcie prosze bo mysle sie przyjac

@Adam 01.08.2018 21:37

0,5 i 0,7 to będziesz miał przynieść, aby mieć 1,5 czy 1,8 haha najpierw się przyjmij porób, a potem powiedzą ci czy się nadajesz.

Wojt
@elektromonter 02.08.2018 01:26

(usunięte przez administratora) z taurona nascpane

Mlody

Witajcie panowie.Ile zarobki elektromonter albo teletechnik w tauronie pod ziemią bez doświadczenia dołowego na start?

aewf
@Mlody 20.08.2018 17:30

2200-2500

raw
@aewf 20.08.2018 21:14

Po 10 latach z 2900.

@aewf 20.08.2018 21:14

To kwota netto? Jakie są umowy? Od pełnej stawki? Na czas nieokreślony?

Paweł1990
@Mlody 21.08.2018 15:46

Pierwszą umowę dostaniesz na 3 miesiące, kolejną prawdopodobnie do końca tego roku. Zarobek netto może się znacząco różnić w zależności od premii, ilości dni roboczych w miesiącu, liczby przepracowanych świąt no i ewentualnych potrąceń. W każdym razie 2500 zł netto (w SUGu, innej opcji nie ma) jest osiągalne. O Barbórce, 14-stce, deputacie węglowym i innych przywilejach zapomnij.

Sug5
@Paweł1990 23.08.2018 13:41

Kolega napisał że w tauronie maży sie mu przyjęcie z obecnej rekrutacji tak jak 100 innym ale z sugu z doświadczeniem.i kolega bez doświadczenia chciałby zarabiać niewiadomo ile. kolege trzeba ściągnąć na ziemie ponieważ w tauronie sie dobrze nie zarabia tak samo jak w sugu chcesz zarabiac idz do firmy remagum lub lintera tam zarabiają po 4tys w linterze mają kartki po 34zł sodexo a pod kopalnią 18.99 do sklepów społem w których jest drożyzna ceny wywindowane do góry

@Sug5 24.08.2018 18:00

Kapitalna odpowiedz.Dzieki wielkie.Myślałem że na start sie liźnie 2600 na ręke ale widze ciężko bo robota no dole nawet pod firmą powinna być sowicie płacona...Ciekaw jestem czy jako zielony jak złoże CV to ktoś odpowie pewnie nie☺

tgdfbv
@Mlody 28.08.2018 18:08

Do Sugu od ręki Cię wezmą.

@tgdfbv 29.08.2018 02:49

Skąd taka pewność.?

@Mlody 29.08.2018 14:20

Bo do SUGu biorą wszystkich, tam już nikt nie chce pracować, tak więc nowe miejsca stale się zwalniają.

@qwerty 30.08.2018 12:47

A warunki płac bez doświadczenia? Pytam tu nie w Sugu na gowork bo cos czuje ze koloryzują.

@Mlody 30.08.2018 17:49

Pierwsza wypłata ok. 1900 zł, kolejne na max 2200 zł.

Sug5
@Mlody 29.08.2018 14:20

Bo biorą ludzi z ulicy

Darek

Podpowiedzcie czy potrzebują aktualnie ludzi i do jakiej roboty? Jaka umowa.

fsdv
@Darek 25.08.2018 17:04

Umowa o prace, stawka bez górnika 14,90 zł brutto na godzine, tj około 10-11 zł na rękę.

@fsdv 28.08.2018 11:55

Trudno kurs górnika zrobić?

edwa
@Mlody 29.08.2018 16:46

Nie, pół roku zaocznie do szkoły. Potem będziesz miał 12-13 zł na godzine.

@edwa 30.08.2018 12:04

Warto?

gsd
@Mlody 30.08.2018 17:50

Nie, lepiej idz zrob slusarza i elektryka, bo znajdziesz prace w lepszych zawodach.

Rado

Tauron to ciula na wyplatach wszystkich to sa zlodzieje i tyle

Patola tauron
@Rado 02.08.2018 11:07

Ciekawe ktory zwiazek zablokowal podwyzki w tym roku dla kopalni a sugoli to mi szkoda chlopaki (usunięte przez administratora) za grosze a i tak pod kopalnie nie przejda ida tylko ci z plecami nawet ludzi wybranych przez kierownika oddzialu sie skresla haha i daja swoich

CZYTELNIK
@Patola tauron 10.08.2018 16:09

POPIERAM TO JEST PRAWDA

Górnik
@Rado 02.08.2018 11:07

Pgg kopalnia Ziemowit 4892 zł - ostatni ror z wypłaty w tym 2 święta, praca na przodku. Kiedyś pracowałem na brzeszczach i mam tam mnóstwo znajomych i szkoda mi ze was tak traktują... ale pgg szuka fachowców wiec zapraszam

Kukuu
@Górnik 11.08.2018 22:38

Bo na brzeszczach dalej sie zarabia to co w 2010roku tylko kartki podniosly zydy

Grz
@Górnik 11.08.2018 22:38

Na Ziemowicie podobno przyjmują ale na Piast to nie do końca wiadomo. W sumie to już jest połączona kopalnia KWK Piast-Ziemowit. Skąd masz takie info że szukają fachowców pod Pgg ?

Górnik
@Grz 12.08.2018 11:44

Pracuje tam już prawie rok na Ziemowicie i widzę ze co chwile przychodzą jacyś nowi pracownicy... przeważnie są to ludzie którzy pracowali po jakich firmach „kogucik” maja doświadczenie w górnictwie wiec są przyjmowani..sporo tez jest młodych chłopaków prosto po szkołach. Sytuacja w pgg bardzo się poprawia, wszystko to co się teraz dzieje jest bardzo na +. Rozszerzają program pgg familly gdzie np masz zniżkę na każdy litr paliwa 8gr na stacjach Orlen czy masz zniżki w restauracjach, basenach i wielu różnych dziedzinach... program ten cały czas się rozszerza. Za niedługo będzie podpisany nowy układ zbiorowy który będzie promował pracowników za ich charakter pracy jak i miejsce gdzie oni pracują, wielu na tym zyska na przodkach czy ścianie. W końcu zaczynamy zarabiać tam jak ludzie a nie jak niewolnicy. Słyszałem ze ludzie składają podania również bezpośrednio do związków i udaje im się dostać. Panowie spróbować można! Jedno jest pewne..do Tauronu nigdy bym już nie wrócił.. jest to spółka koleżeńska gdzie każdy kazedmu myje raczki nie dając przy tym zarobić ludzia oraz jak słyszę o tych chłopakach ze sugu co ciężka pracują i nie chcą ich przyjąć to bardzo mi ich szkoda nie zasługują na takie traktowanie..

Grz
@Górnik 13.08.2018 16:50

Możesz podać swój e - mail ??. Priv

Wojt
@Grz 13.08.2018 21:27

Przy Ziemowicie gdzieś są związki czy gdzieś dalej ?.

Luki

Witam. Są przyjęcia na kopalnie ? Interesuje mnie praca jako mechanik może ktoś opowiedzieć czym się zajmuje itp ?.

@Luki 09.08.2018 21:52

Pod sug raczej sa a zajmuja sie naprawa konserwacja i skladaniem sprzetu

@Rado 10.08.2018 16:12

Pod kopalnie nie da rady ?. Praca na dole czy u góry na warsztacie gdzieś??

@Luki 10.08.2018 16:26

Pod sugiem to na dole.na warsztacie u gory tez robia dolowcy ale raczej z pod kopalni i z plecami. Niby tauron bierze ludzi z sugu ale to tez po znajomosciach chyba ze jestes wybitnym fachowcem to cie wezme po 2 latach heh

@Rado 11.08.2018 11:57

Skąd taka pewność że po 2 latach bd mógł przejść pod kopalnie?

@Luki 12.08.2018 16:44

Nie ma pewnosci hehe ale wczesniej nie licz

@Luki 12.08.2018 16:44

Możesz pracować nawet 5 lat pod SUGiem i nie mieć szans na przyjęcie pod Tauron.

Bartek

co za gupoty wypisujecje ze brzeszcze do pgg sprzedali tauronowi on zainwestowal a takich gupot nie wypisujcje podobno jak juz cos to kopalnia czechowice dziedzice silesia moze kupic

Gornik
@Bartek 29.07.2018 21:23

Niby co zainwestowali? Kopalnię przejęli za 1zl, kopalnia bez inwestycji w pogłębiania szybów,itd.. maszyny? Każda kopalnia inwestuję w maszyny heh stacja odmetowania? Dawno zrobiona..

Sug7
@Gornik 29.07.2018 21:52

I 145milionów pomocy publicznej które tauron musiał zwrócić za srk i kwk to że poszło za symboliczną złotówke to jest dla picu tylko

@Sug7 30.07.2018 09:14

Ale dostal ponoc 400mln tauron na brzeszcze tak klysz mowil kiedys na masowce jak kwk b nie wchodzila w tauron wydobycie

Nowa

Witam mam pytanie na temat pracy na przerobce kwk brzeszcze??

Sug

a o co O.5czy O.7 o co to chodzi

@Adam 02.08.2018 01:43

Po pytaniu wnioskuje ,że się do SUG-u nadajesz, przyjęty haha

Adam

a w sugu jak jest naliczana szychta 1.5 i 1.8 czy wogole napiszcie bo mysle sie przyjac

@Adam 01.08.2018 07:06

Oczywiście ,że jest jak ci się należy, ale trzeba tego pilnować.

Dominika

Na stronie firmy są aktualne ogłoszenia o pracę na stanowiska: robotnik górniczy pod ziemią, młodszy górnik pod ziemią, pracownik serwisu sprzątającego. Czy ktoś z użytkowników forum jest zainteresowany ta pracą i będzie aplikować? Jeśli tak, napiszcie jakie warunki zaproponował pracodawca i jakich kwalifikacji wymagał od pracownika na te stanowiska? @postronny, mógłbyś coś dodać na temat warunków pracy? Rozumiem, że system zmianowy jest dosyć meczący. Czy dostajesz jakieś dodatki do wynagrodzenia takie jak premie lub pakiet socjalny? Podziel się swoim doświadczeniem.

Adrian

prawdopodobnie z PG SILESIA tez slyszalem nadsztygarzy wiedza ale nic nie mowia jak zwykle dowiemy sie w ostatniej chwilia moze bedzie nam lepiej bo na silesi nie jest zle

@Adrian 30.07.2018 22:20

Tylko system 24/7 stopniowo wykańcza każdego z osobna, chyba, że nie lubicie spędzać czasu z rodziną.

Bartek

brzeszcze maja laczyc sie z silesia od nastepnego roku moze bedzie nam lepiej tylko tyle ze w kazdej porze moga cie przezucic na kopalnie czechowice lub Brzeszcze

www
@Bartek 30.07.2018 15:19

To by już było o tym wiadomo oficjalnie jak coś.

Gornik

Panowie górnicy z zg Brzeszcze, kiedy kopalnia przechodzi w struktury innej spolki? (Pgg) wiadomo już coś konkretniej? Czy dalej władza w głupa rżnie? W innych spółkach wszyscy wiedzą.

Tomek

Panowie, ile dostanie nowy elektromonter bez doświadczenia w górnictwie?

@Tomek 20.07.2018 16:49

Trudno powiedzieć , zależy gdzie? SUG pewnie z 2200 na ręke na początek, inne firmy nie wiem czy przyjmują.

Tomek
@elektromonter 21.07.2018 08:27

Trudno sie dostać do Sugu?.Jakie zarobki po okresie probnym?

Ggfd
@Tomek 23.07.2018 10:07

Niema kto robic. Biora Wszystkich

@Tomek 23.07.2018 10:07

Do SUGu przyjmują właściwie od ręki, podobnie jak do innych, podobnych firm w których ze względu na słabe zarobki i fatalne warunki w pracy nikt już nie chce pracować, a ci którzy pracują tylko czekają na telefon z innych kopalń.

Dominika

@Ludwik, co masz na myśli pisząc, że sytuacja w firmie jest niezbyt dobra? Czy chodzi o warunki pracy? Mógłbyś napisać więcej o pracy, którą wykonujesz i jakich kwalifikacji wymaga od Ciebie pracodawca? Jakiego rodzaju umowy są podpisywane w firmie? Zlecenie, czy na czas określony? Można liczyć na benefity tupu szkolenia lub pakiet socjalny? Podziel się swoim doświadczeniem. Pomożesz innym osobom poszukującym pracy.

Dominika

Od jakiegoś czasu nikt nie wypowiadał się o warunkach pracy w firmie KWK Brzeszcze. Ostatnie wypowiedzi były z punktu widzenia klientów, którzy zaopatrują się w węgiel. Czy coś się w firmie zmieniło? Jak obecnie wygląda rekrutacja i czy są poszukiwani pracownicy do kopalni? Może ktoś z obecnych pracowników firmy mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Każda informacja będzie cenna dla osób poszukujących pracy.

@Dominika 17.07.2018 20:18

Tak wstępnie - ostatnie wypowiedzi podlegają pod trolling i powinny zostać usunięte. Niestety sytuacja w kopalni Brzeszcze nie uległa poprawie, zwłaszcza dla pracowników firmy SUG, chyba, że dla kilku-kilkunastu osób, a mniej komentarzy jest spowodowanych faktem, że ludzie przenieśli się na inne portale.

Ludwik
@Dominika 17.07.2018 20:18

Ludzie sa niezadowoleni z warunków pracy to się buntuja i piszą na forum swoje żale. Sytuacja w firmie nie jest za ciekawa.

Sug
@postronny 19.07.2018 11:49

Jakie nazwy tych portali można prosić nazwy

Witek

co to sie dzieje z kim sie zgadam to grzeje na gaz kazdy mowi wygoda no racja ale co z kopalniami

Teresa

a ja aestem za elektrownia w polsce w ostrolece

zdzislaw

ja tez grzeje gazem i sobie chwale kuzyn buduje dom tez bedzie grzal gazem bo mowi ze wegiel to przezytek 3o lat temu

grzes

prawda z tym gazem w Polance Wilkiej duzo ludzi ogrzewa dom gazem to chyba z kopalniami prawda

@grzes 14.07.2018 18:18

Spokojnie ludzie , mamy umowe z rucholami czy wezmiesz gaz czy nie P-Ł-A-Ć Ale za pare lat umowa gazowa wygaśnie...............i co wtedy? asz piec gazowy......... to płać ,ale nikt nie przewidzi skąd ten gaz będzie pochodził i ile będzie kosztował i na kogo będziecie narzekać? Pozbyłeś się głupi polaczku swojego węgla, swoich kopalń , pluliście na górników. To teraz płacz i płać za ruski, katarski , amerykański i nie wiadomo czyj gaz. Bo naszego na pewno nie starczy jak dziś nie starcza.

Irek

my cala rodzina bedziemy glosowacnaTuska bo on najlepiej zarzadzal polska nierentowne zaklady sprzedac bo po co to utrzymywac

@Irek 14.07.2018 13:00

Wyczuwam atak trolla, widać po stylu pisania oraz godzinach.

piotrek
@qwerty 14.07.2018 17:16

ktos gupoty wypisuje

częstochowski fakir
@Irek 14.07.2018 13:00

Andrzej-Robert-Rafał-grzes i Irek. Czyli jeden lekko upośledzony Miecio.

Rafal

tez o tym slyszalem o zabraniu wegla i o latach pracy oni sa chorzy tym sie tumacza ze przechodza gornicy w wieku 48 lat i dalej pracuja a oni sa przeciwni temu i wydua lata pracy

Robert

ciekawe co dziady zrobia jak im od nowego roku zabiora wegiel bo takie sa plany szukaja oszczednosci i chca wyduzyc lata pracy ze maja dziady przechodzic na 55 lat a komu nie pasuje to wynocha ha ha ha

Andrzej

ja to daje kopalniom 5 lat bytu i panstwo zapomni o trupach 40 procent ludzi w polsce przeksztalcilo sie na gaz a do 2023 ma byc 80 ludzi na gaz bo jak nie to Polska ma ogromna kase placic UNI EUROPEJSKIEJ to dlatego Tchorzewski w Ostrolece a o gornikow ma kazdy w (usunięte przez administratora)

mario

witam pytanie do sugowców ile zarobi górnik na ręke za przepracowany cały miesiąc, a ile np z 2-3 świętami?? planuje zmienić kopalnie... mam 8 lat dołu. dzięki za odpowiedzi hejterom dziękuje

@mario 10.07.2018 15:36

Pierwszej wypłaty dostaniesz ok. 1900 zł w zależności od długości miesiąca czy ewentualnych potrąceń (związki, ubezpieczenie...) i powiedzmy oddziału, kolejna ok. 2200 zł, później jak awansujesz na górnika to będzie lepiej. Ze świętami jest różnie, w każdym razie niezbyt opłaca się je robić, bo im więcej świąt tym niższa premia. W każdym razie na zarobek ok. 2300-2800 zł możesz liczyć, chyba, że awansujesz do SUGu 2, ale nie wiem czy na dłuższą metę będziesz się z tego cieszyć.

Mario
@postronny 10.07.2018 20:42

Górnika mam???? pracowałem w ścianie i przodu także roboty i żelaza się nie boję.. A co jest nie tak z sug2... czyli mówisz z górnikiem da radę 2800 wyciągnąć w czarne dni ew z 2 świętami ???

wfdsf
@Mario 10.07.2018 21:46

Tak, na ścianie i przodkach. Ale 2800 za taką prace bez żadnych dodatków tylko flapsy to wyzysk.

@Mario 10.07.2018 21:46

Próbuj Remagum lub Trans-Jan tam są dużo lepsze warunki, spokojnie 4000 dostaniesz.

@Mario 10.07.2018 21:46

W SUGu1 bardzo ciężko dostać górnika na starcie, dlatego też nie zarobisz więcej niż 2200 zł bez świąt. SUG2 jest mocno specyficzny - nie dość, że w każdej chwili mogą Cie przerzucić na inną kopalnię bez względu na Twoje możliwości dojazdu czy odległość od domu to jeszcze tam królują osoby o "powalającej" inteligencji no i wieku.

Były sugol
@Mario 10.07.2018 21:46

Do PGG przyjmują a Ty się pchasz do firmy kogucik sug... kto w ogóle chce tam jeszcze pracować?! Pracowałem tam ponad 2 lata na przodkach , chodziłem za przodowego i dostawałem marne 2800 bez święta... parodia!! Nie polecam tej firmy jak i całego Tauronu. Pzdr

Zostaw opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK Brzeszcze