Opinie o ZF Group w Czechowice-Dziedzice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ZF Group. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie ZF Group o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF Group w Czechowice-Dziedzice

Echhhh

Ciekawi mnie czemu opinie są usuwane na bieżąco. Bardzo dużo ludzi z Ukrainy. Nie bardzo dają radę na przekladniach. Więc rzucają na lżejsza linie Szkoda, że Nas starych pracowników nikt tak nie traktował. Trza było (usunięte przez administratora) C. Przychodzą i już ich nie ma. Nie ważne, że kasa ciuchy które zaraz wyrzucanie są do kosza. Nam starym pracownikom wstrzymano ubrania 'bo cięcia' Wierzcie mi, że zaraz admin usunie.

Wtf

I jeszcze ostrzegam jak każda z tej zmiany obgaduje drugą za plecami a udawaja koleżanki, a jada po sobie jak tylko się odwrócą

@Wtf

Nie zwierzajcie się taka moja rada , tam laski obgaduja każdego, Uważajcie na to co mówicie

Nik

@Czarna

Nie ma linii

^^
@Do czarna

To chyba nie od dziś wiadomo jakie ynteligentki tam pracują:p

Do czarnej
@Do czarna

Te poranne bezliniowe co na pryszczach siedzą 8 godzin

??
@Nik

Co przyniosła dwa jabole ostatnio?

Do wtf
@Wtf

A niech se obgadują, koledzy ze zmiany i tak z nich pieją po cichu

^^
@Wtf

Bo tam inteligencja idzie w parze z urodą ^^

Ciekawa

Gdzie reszta wcześniejszych opinii?? Usunięte.... No tak po co czytać prawdę o tym zakładzie

@Ciekawa

No usuwają żeby nikt się nie dowiedział jaki (usunięte przez administratora) w tym zakładzie

Może w końcu dacie kwitki. Jak długo można czekać???

logo firmy Wsparcie produkcji
Hammerjobs Sp. z o.o.
logo firmy Tajemniczy klient (zdalna)
QualitySite
logo firmy Kierownik Działu Oczyszczalni Ścieków
HR SIGMA Sp. z o.o.
?

Witam. Nie orientujecie się czy będą przyjęcia z początkiem roku?

Joo

Są przyjęcia od grudnia

On

Tak sa

@Joo

Tak szczerze,czy praca w ZF jest rzeczywiście bardzo ciężka( według opinii). Pracuje u Kani w Pszczynie i jest ciężko i chce zmienić pracę, ale się boję, że zmienię z deszczu pod rynnę. Czy byłaby możliwość załatwienia sobie pracy na sensorze (bo tam podobno lżej) czy raczej nie ma szans. Dzięki za odpowiedź.

€B

Ktoś ma zamiar iść hehe

@?

Na przekładniach umiarkowanie ciężko(ok.4kg,przekladnia). Zależy od lini i kobiety czy mężczyźni, np. Vw, dacia, przekładnie ciężkie, fiaty dużo lżejsze. Sensory w sumie kobiety, ale tam raczej full. Więc tylko przekładnie. Nie ma możliwości wybrać sobie linii. Idziesz tam gdzie potrzeba. Dziś vw jutro dacia albo inna. I praca na czas, tzn. Że licza się sztuki. Wspomniane linie do 700 na zmianę.

Nie licz na to, na 90 pr. wylądujesz na przekładni

Dzięki za info.

Nie przesadzaj bo robią nie więcej teraz jak 600

@

A praca na obróbce? Ciężko? Czy tam są wolne miejsca? Czy tylko mam przygotować się na przekładnie?? :/

Pan
@@

Na obróbce cały czas pracują tylko wybrane osoby. Nawet nie są nigdzie odsyłane na inne linie, reszta rzucana jest gdzie popadnie

Obróbka
@Pan

Wybrane osoby? hahahaha zapraszam skosztuj tego miodu Tam się (usunięte przez administratora)leży

Do @
@@

Przecież to praca na produkcji wiec logiczne że jest ciężko

Asia
@On

Dzwoniłam do kadr a tam pani stwierdziła, że nie ma jak narazie przyjęć. Czy nie orientuje się ktoś kiedy ewentualnie by były? Czy zakład oferuje dowóz?

@?

Nie myśl że tu będzie lepiej niż u kani. Lepiej się dokształcić i szukać w Inn branzy

Do Asia
@Asia

Dziwne bo z tego co wiem tu biorą wszystkich jak leci o każdej porze

Ona
@Asia

Tak jest przewóz.

@Ona

Pracodawca od 1 stycznia nie zapewnia przewozu. Jedyny przewóz to prywatna inicjatywa linia oswiecim -czechowice koszt 300pln z oswiecimia

Dzula
@Joo

Najlepiej bylo pozwalniac swoich doswiadczonych pracowników, i teraz przyjmowac nowych na kilka miesiecy i potraktowac ich śmieciowi porażka titalna co sie tam dzieje

Stary pracownik
@Dzula

Dokładnie tak. Pozwalniali starych pracowników z doświadczeniem. Teraz przyjmują Ukrainę. Soboty, niedziele pracujące i jeszcze chcą żeby zostawać na 12 28atyczen wolne na 1 Nowy rok. Płacą 100% w nadgodzinach a powinni 150% bo to było święto. Czyste (usunięte przez administratora)

Xd
@Stary pracownik

To powiedz że nie pojedziesz w nadgodzinach i masz wolne. W czym problem? Nakrecasz jakis sztuczny problem

Robol

Ten zakład to jedno wielkie dno traktujące ludzi jak rzecz

Ludzie
@Robol

Ciekawe kiedy zamiar mają powiedzieć że prawie 100 ludzi chcą zwolnić do grudnia Chyba szczerość się nam należy

@Ludzie

Powiedzą jak dadzą wypowiedzenie, masakra

On
@Robol

No dokładnie dadzą wypowiedzenia ale jak przerobisz 8 godzin i zrobią to pod koniec zmiany jak zwykle

Heller
@On

Skąd informacja że będą znów zwolnienia ? Bielsko również ?

@Ludzie

Skąd takie informacje ? Rozumiem że to raczej z dwóch zakładów Cz - Dz i B-B . Bo w Czechowicach to już jest garstka operatorów .

Bleee
@Heller

Tak

Bleee
@Operator

Podobno z dwóch ale kto to wie w tym zakładzie nic tak naprawdę się nie dowiesz

Robak
@Robol

A najbardziej przykre jest patrzeć jak ludzie przed wiekiem emerytalnym próbują pracować a nie dają rady. Bo ten wysiłek jest tylko dla młodych i to na chwilę. Na listwie wydawałoby się, że można pociągnąć do emerytury ale tak podnieśli niewiarygodnie normy, że nic tylko się zwolnić. Porównują nas do robota którego wstawili na 1006 i mamy robić tak jak on.

@Robak

Dokładnie a jak idziesz chorować to straszą zwolnieniem tak że(usunięte przez administratora) ten zakład. Roboty innej dosyć tylko dobrze poszukać.

@Robak

Dokładnie 1006 masakra idzie się za..... Ale kogo to obchodzi masz (usunięte przez administratora)

Dokładnie tak jest... motorek w tyłek i robić. Teraz i tak jest dodatkowa osoba na 1006 która z tego robota wypakowuje, ale docelowo będzie to robiła osoba z hartowania. Będzie musiała obsłużyć 7 maszyn... I taki jeden z drugim powiedzą ci że na listwie jest rozluźnienie i brak dyscypliny. Niech na jeden dzień staną na mszynie i pokażą. (usunięte przez administratora)który posiada chyba tylko jedną wytartą parę spodni na wszystko ma odpowiedź, tylko czai się za rogiem żeby podkablować kierownikowi że na chwilę stanął, albo z kimś słowo zagadał. Już nie pamięta jak sam na renault pracował i spał wpadając do maszyny... Oni myślą, że maszyna tak po prostu sobie idzie, ale tak nie jest. Grawerka cały czas wybija alarm, trzeba całą linię obejść, żeby go skasować. Serwisu nie wezwą bo po co, to kosztuje. Sztuki wywala do braków - co z tego? technolog nie ma pomysłu. Sorry, gdyby to była linia automatyczna ze stabilnym procesem że tylko wkładam sztuki i wyciągam to spoko. Ale niestety tak nie jest. To jest po prostu zajob. + rozbudowana papierologia której nikt nie potrzebuje...

obserwator_forum
@:(

Moi drodzy , Zakład daje Wam wszelkie narzędzia do zgłaszania problemów czy to od jakościowych ,przez awarię po usprawnienia czy pomysły ..jeśli jest problem na lini to go zgłaszacie a nie wylewacie żale tutaj...te systemy nie są powiązane ... Grawerką sypie błędami - czy jest awaria ? Wątpliwe że została wpisana...ale ok...to może ktoś wpisał łapkę ? Też nie? Hmmm czyli lepiej napisać " że ktoś nie spłukał po sobie wody" niż coś co przynieise korzyścią dla Waszej pracy ? Jeśli trzeba daleko chodzić to może da się dołożyć Wam przysick do kasowania błędu przy stanowisku gdzie jesteście najczęściej żeby skrócić drogę albo najlepiej usunąć przyczynę problemu...poruszając temat odrzutów - top5 zatrzymuje linie i wymagane są działania , ile Wasza 1006 miała top5 w tym tygodniu? Bo wydaje mi się że 0 a każda ze zmian pokazuje że w każdej godzinie schodzilo praktycznie wzorcowe 190 sztuk ...reasumując POKAZCIE problemy a nie ukrywajcie ich sami oczekując reakcji, wpiszcie awarię , łapkę , zgloscie potrzebę przeprowadzenia warsztatu restart.. to są tylko maszyny które można naprawić albo ustawic lepiej dla Waszego komfortu pracy pamiętajcie o tym! Nie każdy chyba jest taki jak piszecie w swoich postach , znam kilka osób które dają z siebie 110% każdego dnia ale są też takie które 100% dają w 5 dni tygodnia w sumie ale tak finalnie jest w każdej firmie...

Listwa
@:(

Dokładnie, a na 1005 lepiej?? Norma 2 tygodnie temu 740 teraz 1000 sztuk. Rozumiem podnieś normę, ale aż tyle. Jak oni to policzyli????

@obserwator_forum

Kogo ty chcesz zbajerować? Problemy są zgłaszane ale niestety liczą się sztuki, nie wolno zatrzymywać Lini tylko jazda mimo problemu

@Listwa

Jak mniemam norma wynika z jakiejś obserwacji pracy której NIE prowadzi się z ukrycia ,a informuje się lidera oraz pracownika że będzie robiona obserwacja oraz weryfikacja standardu pracy. Z tego wychodzi ile czasu potrzeba dla każdej sztuki,dla pomiarów jakościowych czy cyklicznych czynności które są wykonywane . Oczywiście od całości czasu dostępnego 480 minut odliczane są przerwy - chyba- 35 minut i na końcu mamy normę.Tak samo działa to na obudowie , montażu , sensorach itp. Prosto licząc wcześniej rozliczaliscie się zapewne do 36s a teraz do 27s i stąd norma 1000 sztuk . Mam nadzieję że pomogłem..a jeśli uważacie że jest to zbyt dużo to poproście o wyjaśnienie skąd /co/ dlaczego pracowników którzy dokonywali rzeczonej weryfikacji czasu .

Listwa
@Obserwator_forum

Obserwacja która trwa 15 minut. Nie jest wzięta pod uwagę " papierologia" tzn. Wypisywanie na początku KKP, deklarowanie(około 5 minut-jak zaczniesz biegać - podobno nie wolno) wymiana tarcz(jak dadzą dobra tarcze w tcm to zmienisz w 20 minut, jak nie to męczysz się z godzinę) - problem z wymianą tarcz zgłaszany. Wyczyszczenie polerki (tak jak by chciał kierownik w 15 minut graniczy z cudem), ale można zgłaszać i zgłaszać, że tak się nie da. Władza na górze traktuje nas roboli nie poważnie bo co taki robotnik może wiedzieć ma "zasuwać ". I tyle. Przykre.

@Listwa

Czyli jeszcze raz...tutaj nie załatwcie takich kwestii, jeśli lider Was nie słucha to jest kierownik , jeśli nie słucha Was kierownik to możecie iść na indywidualna rozmowę z dyrektorem - jeśli 15 minut to za malo do rzetelnego obliczenia normy to powiedzcie to głośno - zgloscie łapkę - poprosicie o całodniowy warsztat włącznie z przezbrojeniami ! Gwarantuje Wam że taka łapka będzie prawidłowo potraktowana ale to zgloscie !wylewanie żali tutaj daje tyle co NIC - powoduje tylko wzrost frustracji i wzajemnie napędzanie spirali nienawiści. Co do jakości tarcz z TCM - temat pewnie bardziej złożony niż się wydaje bo same maszyny też swoje lata świetności mają już za sobą i to pewnie nałożenie kilku problemów maszyny + narzędzia - znów brzmi jak łapka i kolejne 100 PLN za wpisanie tego na żółto łapkę a nie tutaj .. wczoraj/ dziś padło już z 5 pomysłów na warsztat, na poprawe ergonomi pracy czyli ktoś może zgarnąć 500 albo i więcej tylko musi zrobić coś więcej niż napsiac to tutaj - sam nie będę przecież tego zgłaszał moi drodzy chyba że bardzo chcecie ?

@Obserwator_forum

Takich bzdet jak możesz iść tutaj czy tutaj z problemem słucham już od lat, tylko że nikt nie traktuje pracowników poważnie, każdy tylko spycha problem na kogoś innego.

Obserwator_forum

Nie są to bzdety ale jeśli tak uważasz że ktoś Cię tak traktuje to proszę - wypisz łapki na te problemy - bo jesli poziomu operatora jesteś blokowany przez lidera/technologa czy też poziomu lidera przez/kierownika to łapka jest bardzo dobrym narzędzie - każdego dnia są czytane i przypisywane do odpowiedniego działu , będziesz wiedział kto się zajmuję tematem , jaki podał termin i sposób realizacji - więcej , jeśli masz pomysl jak można usprawnić Wasza pracę itp. to biorąc udział w realizacji uzyskasz większy benefit finansowy. Nam naprawdę potrzebne są zgłoszenia takich tematow - podejdź do ludzi z LPO , DR oni są poza strukturami produkcyjnymi i tam najprędzej uzyskasz pomoc.

@Ludzie

Ludzi zwalniają bo mają ich w.... Lepiej zorganizować konkurs na najlepszą łapkę. W innych zakładach wstrzymują takie dodatkowe pieniądze aby utrzymać miejsca pracy.

Do obserwatora
@Robol

Ty się chłopie dobrze czujesz? Wszyscy zdrowi?

Do robol
@Do obserwatora

Ile ludzi zwolnili?

Joo
@Do robol

Za mało... Starzy wyjadacze co robią na jednym stanowisku poskarżyły się związkom i te osoby zostawili. Szkoda, że te same związki nie wstawiły się za młodszymi, którzy są uniwersalni. Ale i Andrzeja związkowca czas się konczy. Tak jak i (usunięte przez administratora)ze zmiany c. (usunięte przez administratora)

@Do obserwatora

Dziękuję wszyscy zdrowi.

@
@Do robol

1/3 zakładu

Ale te laski od 7 do 15 to matoły nawet mejla nie potrafią napisac

Jaaap

A czy ktoś normalny tam robi? Coś trzeba załatwić to siedzą i nie potrafią tepe nic zrobić, robią tu po znajomości a jedyne co potrafią to dłubać w nochalu

XYZ
@Jaaap

jeszcze usunięta cała wypowiedź bo prawda w oczy kole

Mail

Nieeee klaaan jak się pisze prawidlowoooo

XXX

Tak z pewnością dla Ciebie zrobią przyjęcia tam gościu nie ma pracy od poniedziałku część osób będzie pracowała w delegacji w Bielsku takie to masz przyjęcia z plotek usłyszane na przyszłość przeglądaj oferty a nie słuchaj głupot..

daniel

Zgadza Się

Super

Bardzo dobrze zrobiłeś lub zrobiłaś. Nie docenili pracowników teraz mają za swoje. Też bym nie wrócił... Teraz szybkie dojo i Ukraina powodzenia. Życzę Tobie wesołych świąt

Nawet w święta nie dadzą odpocząć, (usunięte przez administratora)

Orientuje się ktoś czy będzie można wsiąść między świętami urlop bezpłatny jak się nie ma urlopu,?

Co

A gdzie chcesz wsiadać??? :D

@Co

Sorry.!!! Przejęzyczenie. ????

Jarosław Gadawski

Witam Moi Drodzy W dniu dzisiejszym został założony związek zawodowy MOZ Pracowników ZF Polska. Na te chwilę związek zawodowy obejmuje swoim działaniem następujące zakłady pracy: - ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. ul. Konwojowa 94 43-346 Bielsko-Biala Poland - ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. ul. Juliusza Słowackiego 33 43-502 Czechowice-Dziedzice Poland - ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o. Electronics Plant ul. Ekonomiczna 19 42-271 Częstochowa Poland - ZF Braking Systems Poland Sp. z o.o. ul. Leonarda da Vinci 7 44-121 Gliwice Poland - ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. Ostrowskiego 34 53-238 Wroclaw Poland Czekamy zatem na Was :) kontakt 606429012 jaroslaw.gadawski@zf.com pozdrawiam Przewodniczący MOZ Pracowników Zf Polska Jarosław Gadawski

@Jarosław Gadawski

Co nam ten związek da?? Myślę że nic.

Jarosław Gadawski
@Robol

Daj szanse zmiązkowi zawodowemu to zobaczysz :) Zawsze można się wypisać :) (usunięte przez administratora)

@Jarosław Gadawski

Witam Żeby się wypisać to wpierw trzeba być członkiem związków - czy wiecie ile osób należy do obecnych związków vs.. liczba zatrudnionych pracowników? Zakładam że z automatu nie zapiszecie wszystkich do nowo powstałego tworu który wchłania obecna organizacje związkowa ? Będzie równorzędny ? Nadrzędny ? Na tablicy w firmie niestety brak jakichkolwiek informacji zarówno jak na Stronie do której odsyłacie a brak informacji rodzi plotki i dezinformacje.

Wkk

I w dodatku obgadujesz innych

ZZP WABCO

Jest to ostatnia informacja jaką tu zamieszczam. Dzięki spotkaniu z kilkoma wspaniałymi pracownikami ZF, nasza inicjatywa nabiera kształtów. Zainteresowani mogą znaleźć informacje na fb wpisując w wyszukiwarkę: Związek Zawodowy Pracowników ZF Polska. Za kilka dni więcej informacji. Zapraszam

Robol

Dokładnie, a to dlatego że kierują tym zakładem same pi.. y dające zezwolenie liderom na pomiatanie ludźmi i traktowanie jak śmierci.

Bo tak rzeczywiście jest

A co to niby da??

Robol

A powiedz mi co można zrobić?? Kierownicy zezwalają na to, jak zgłosisz to nie op... li lidera przy Tobie tylko po cichu powie mu żeby tak nie robił, dzień dwa będzie cicho a potem dalej jest to samo. Patologiczny ten zakład się zrobił, jak ludzi ma się za nic to szacunku nie będzie

R.
@Robol

Czemu się nie zwolnicie? To nie jedyny zakład w okolicy

@R.

Mam taki zamiar, trzeba wypiepszac z tego (usunięte przez administratora)

Looo

Siedzą na watsapie w robocie i wysyłają se pornusy a potem beczą że za mało kasiory zarabiaja

Do roboty

Siedzą i narzekają na zarobek a zamiast plebs robic to na pornusach siedzą cala zmianę

Dzik

Ta co sprząta z tym rowem to wydaje dziwne zwierzece odgłosy, o co chodzi?

Niech to...

I co? W Bielsku pozwalniali ludzi. Teraz pracownicy z Czechowic maja pracować w Bielsku. Nie ma już delegacji gdzie były dodatki za tzw. wyjazdowe. Obija ludźmi dwa zakłady za darmo. Teraz przewóz się przydaje co?? Jeszcze podobno 70 ludzi będzie oddelegowanych. Trzeba było myśleć wcześniej zanim pozwalnialiscie ludzi. (usunięte przez administratora)

xxx
@Niech to...

No to Bielsko Was zaprasza od poniedziałku i dziękuję za likwidację weekendów a tym samym nadgodzin tylko niech wam nie mówią że na krótko bo pewnie do końca roku albo i dłużej:) I niech Ci co robią u was na obróbkach niech od razu L4 szykują ogień z...jak to mówią u nas na EPESKACH ):):)

Ryh
@xxx

Likwidacja weekendow to nie nasza wina. Możecie podziękować dyrekcji, że tak oszczędzają na nas wszystkich. My się tam nie pchamy.

Yyy
@xxx

Co to za wymysł??? Że to pracownicy wymyślili niby-a zrobimy Bielsku na złość aby nie mieli nadgodzin i pojedziemy zrobić im na złość. Co Wy wogóle piszecie??? Zastanówcie się. A straszenie epeskami też nie na miejscu. A później płacz i zgrzytanie zębami, że (usunięte przez administratora) itd itp.... Sami jesteśmy sobie winni, że w ZF taka atmosfera. Ludzie co z Wami????

@xxx

A co to (usunięte przez administratora) nasza wina ? Nam też się nie uśmiecha pracować w Waszym zakładzie . Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma . Zastanów się co piszesz.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Group - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w ZF Group?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 171.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 158, z czego 6 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Group?

Kandydaci do pracy w ZF Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Group