ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Łucja

Na Asystentkę Zarządu bez prawka nawet nie ma nawet co aplikować? Spełniam wszystkie wymagania, poza tym nieszczęsnym prawkiem. Czy może ujdzie bez na początku, a ja nadrobię w pierwszych miesiącach pracy?

Sowa
@Łucja

Myślę że na to pytanie najlepiej odpowie Ci sam zarząd albo osoba odpowiadająca za rekrutacje. jeśli w ogłoszeniu stoi wymóg o prawku tzn że jest ono potrzebne, ale może być tak że przez początkowy okres jeszcze nie tylko dopiero później.. to zalezy, najlepiej tam pytaj

Anne
@Łucja

Prawko to mus. Gdyby było inaczej, nie byłoby go w wymaganiach.

Rewa
@Łucja

no ale skoro prawko jest w wymaganiach no to jakie masz watpliwosci??? wymagania to wymagania albo je spełniasz albo nie

@Rewa

Nie musicie się powtarzać, dotarło, spokojnie ;)

hmm
@Rewa

Swoją drogą tak z ciekawości.. po co asystentce potrzebne prawo jazdy do pracy??

Muller
@hmm

Zaopatrywanie biura, załatwianie spraw organizacyjnych najpewniej

Rewa

Gdybyś był taki bystry jak próbujesz tutaj udawać, to wiedziałbyś, że tutaj opinie o firmie nie pojawiają się od razu po dodaniu, ja się powtórzyłam to prawda, bo opinii wcześniejszej nie widziałam, więc skąd miałam wiedzieć że ktoś już udzielił informacji????

@Rewa

Faktycznie. W takim razie moja uwaga nie była potrzebna.

: v (
@Rewa

Raz, dwa razy może się zdarzyć... ale dwadzieścia? Słabo.

Czy dział HR zawsze jest obecny przy rekrutacji na stanowiska?

narciarz

na pierwszym etapie rozmowy raczej tak, ale może być też z bezpośrednim przełożonym

essa

z reguły tak. oni zajmują się rekrutacjami i potem umawiają na rozmowy

@essa

A na rozmowie na miejscu? sa też czy wtedy już tylko kierownik?

essa

kierownik jest zawsze, ale może ktoś być z nim, i może to być HR

Morano

Jak kształtuję się atmosfera w firmie? Jest czysta? Bez jakichś spin?

Dżon
@Morano

Zależy od osoby. Ja nie jestem konfliktowy, więc nie wchodzę w jakieś dramy, dla mnie atmosfera jest okej.

Kornel

Macie Multisporta?

@Kornel

Tak

@Kornel

mamy mamy, szkoda tylko że teraz nie da się z niego korzystać.. ale może juz niedługo

@:(

na wszystko przyjdzie pora, i w również w końcu na otwarcie branży fitness. oby jak najszybciej bo sam już tęsknie za siłownią i bieganiem na bieżni

@.

no w stu procentach się zgadzam ale to chyba nie miejsce na takie rozważania. zaraz nam kto powie że na temat nie gadamy

@.

także lecę stąd, pozdrawiam Cię i życzę owocnej dalszej pracy w alstalu ;) i tobie i sobie hehe

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Konrad

Trzeba przyznać, że Alstal jest jedną z bardziej rozpoznawalnych firm budowlanych. Ma już swego rodzaju wyrobioną markę. Ale ja chce też poznać opinie pracowników, czy warto zawierać z nimi współprace?

Tej
@Konrad

Ile ludzi tyle opinii. Ja ci mogę powiedzieć że jestem zadowolony i to z mojej perspektywy jest jak najbardziej szczera prawda. Ale czy takie warunki będą też odpowiadać tobie? tego nie wiem. najlepiej się opinią nie sugerować tylko przychodzic, obgadać warunki, negocjowac i spróbować na własnej skrórze

coco
@Konrad

Jak dla mnie warto. ale idź, przekonaj się sam, wyrób opinie i możesz potem ją tu opisać jeśli chcesz, pewnie nie jednej osobie się to przyda

Moro

Gratulacje za 2 miejsce w rankungu Diamenty Forbesa!

Poki
@Moro

Wygrali w jakiejś konkretnej kategorii? Duża była konkurencja?

Dobby

To jakaś świeża sprawa?

rada
@Dobby

Najwidoczniej całkiem świeża skoro nie macie o tym żadnego pojęcia. polecam poczytać w internecie, nie takie trudne to odnaleźć

Reds
@Moro

fajnie że czasem pisze też ktoś tutaj o sukcesach firmy a jest się czym pochwalić, pozdrawiam

Rafał

Jak wygląda sprawa z rekrutacjami?

Child
@Rafał

Co masz na myśli? Rekrutacje są, wystarczy poszukać ofert, których nie brakuje.

Mober
@Child

na jakie stanowiska najcześciej coś się pojawia? jest jakaś zależność w tym wszystkim?

Child
@Mober

Ja nie zaobserwowałem i nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia, więc nie odpowiem.

xx
@Mober

jaka może być zależność w pojawianiu się ofert? jak jest zapotrzebowanie to jest oferta. tylko taką widzę

Mober
@xx

tak głośno myślałem, czy np. w jakimś okresie roku jest wzmożone zapotrzebowanie na konkretne stanowiska, ale rozumiem, że nie.

pawi03
@Mober

Na Asystentki Zarządu - w sumie to na wszystkie bo rotacja jest bardzo dużo.

Arek

A gdzie szukać tych ofert o których piszecie ?

Kazo
@Arek

Na najpopularniejszej platformie z ofertami pracy na literę pe.

jm
@Kazo

dla Arka to chyba za duży wysiłek żeby poszukać. pewnie zna tylko goworka

Kazo
@jm

Być może. Nie moją broszką jest ocenianie ludzi.

Azor
@jm

no na pewno tak bo Arek to prawdopodobnie moderator czy administrator strony . trochę więcej na tej portalu i łatwo zauważyć że nie ma podpisu pod nickiem. nie ma za co pozdrawiam

jm
@Azor

nie zwróciłem uwagi na taki szczegół. ma to sens.

Czy ALSTAL to według was dobry pracodawca?

Rex

Według mnie - tak.

Nabuchodonozor

Dobry, bo uczciwy, a praca jest stabilna.

Janek

Niezbyt. Firma przeżuwa ludzi i ich wypluwa, tamci znajdują za podobne pieniądze miejsce w innych firmach i dużo lepiej pod względem nerwowym na tym wychodzą.

Patryk

Nie zbyt dobry, bo ani stabilny ani pewny - nadaję się jedynie dla osób po studiach i bez doświadczenia, bo można się dużo nauczyć, ale jak ktoś już coś umie to ucieka dalej.

Mateusz

A pytasz z perspektywy jakiego pracownika? to pewnie też może mieć znaczenie. ja jako podwykonawca jestem zadowolony z tej współpracy

Kamil
@Patryk

pracowałem w 2 innych wielkich korpo i Alstal wypada najlepiej (jak narazie) w kwestii traktowania pracownika. Dużo by można było mowić

Rafał

Myślicie, ze od Nowego Roku coś będzie?

Mark
@Rafał

A wiadomo to? Coś tam na pewno bedzie. ale nie powiem ci co konkretnie i czy to bedzie coś co lezy w kręgu twoich zainteresowań

Amba
@Rafał

Już teraz są. I to całkiem sporo.

Win
@Rafał

a jakiej konkretnie oferty w zasadzie szukasz??

Lis
@Win

Może sam jeszcze nie wie . poszuka sobie na stronie to może bedzie umiał odpowiedzieć na pytanie. @Rafal jak sie zarekrutujesz to daj znać jak tam przebieg

@Lis

Jeśli coś z tego będzie i nie zapomnę, to dam znać.

miko
@Lis

a co Cie interesuje odnośnie przebiegu? bo wydaje mi się że ktoś już opowiadał jak to wygląda

Jerome

Podobno oddaliście projekt Term Poddębice. Przejeżdżałem obok i zajechałem zobaczyć - robi wrażenie. Jak długo trwały prace nad obiektem?

@Jerome

Realizacja wystartowała w 2019 roku

lizard

to szybko poszło

Pasek
@lizard

to zależy jaką kto ma definicję słowa szybko. dla jednych to szybko dla innych długo

Pasek
@lizard

ogólnie poszło zgodnie z planem po prostu

Benek

opłaca się przyjść na kierownika? jak to wygląda? jest tu może jakiś i powie pare słów o wrażeniach

Rysiek
@Benek

finansowo sie opłaca, jeśli tylko masz odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i się nadajesz to pewnie

Monty
@Benek

Bycie kierownikiem to z reguły dość intratny interes, więc tak. Opłaca się. Pytanie czy to firmie opłaca się zatrudnić Ciebie ;)

@Benek

a nadajesz się na kierownika? alstal ma dośc spore wymagania jesli chodzi o kandydatów

Taco
@Rysiek

masz uprawnienia i doświadczenie?

Benek
@Monty

to już nie mi oceniać.

Rol
@Taco

sami fachowcy się tu widze trafili co najlepiej wiedzą kto się na kierownika nadaje hehe zartuje oczywiscie

Rol
@Taco

chociaż w sumie moze nie. smiesznei to wyglada ogolnie . chlop se sam ogarnei czy sie nadaje czy sie nie nadaje

Igoor

Witam, widnieje na stronie oferta do Bydgoszczy. Jaka budowa się tam odbywa?

@Igoor

W Bydgoszczy jest nowa siedziba firmy.

Harry
@Robert

czyli tam tylko biurowa praca?

@Harry

No w siedzibie budowy nie uświadczysz...

Sens
@Igoor

A jaka oferta? jakaś specjalistyczna czy coś dla niezaznajomionych w temacie też się znajdzie

@Sens

Generalnie firma poszukuje specjalistów w różnych dziedzin.

Que
@Sens

wejdź na portale z ofertami pracy i będziesz miał sam z siebie odpowiedź, przecież nikt nie będzie wypisywał tu wymagań na każde stanowisko, bez sensu by to było

abcd
@Robert

Ale jak nie ma budowy? Przeciez aktualnie w Bydgoszczy trwają 2 budowy + 1 jest wygrany przetarg i trwają formalności...

@abcd

To było tylko w odniesieniu do wiszącej wtedy oferty pracy, która była do centrali

Dzień dobry, zauważyłam, że pojawiło się ogłoszenie na młodszego specjalistę ds finansowych. Jaka atmosfera panuje w dziale finansowym? Czego oczekują od kandydatów? Jakie widełki płacowe oferują?

@Ewa

atmosfera miedzyzałogowa jest bardzo dobra. Dział finansowy sie rozwija i pracują tam fajne i pomocne osoby. Jeśli chodzi o widełki finansowe- aplikuj i zobacz

Loop
@Ewa

A czy w ogłoszeniu nie ma czasem wymagań wobec kandydatów? bo zakładam że są to chyba nie ma sensu ich tutaj kopiować

pzdr
@Loop

na pewno są wymagania także faktycznie też nie widzę sensu przepisywania. Jak ktoś będzie chciał to sobie wejdzie i zobaczy

Justyna
@Ewa

Udalo się dotrzec na rozmowę? Jak wrażenia? Jestem ciekawa opinii, no sama jestem świeżo po.

Mat

Pracuje od lad na budowach tylko ze na czarno. nie miałem nigdy umowy, szkoły tez w tym kierunku nie skonczylem. jednak na robocie sie znam. jest to poparte wielololetnim doswiadczeniem jednakze nie jest ono udokumentowane. czy mam tutaj jakies szanse?

odp
@Mat

Jeśli chodzi o jakieś stanowiska kierownicze, czy stanowiska inżyniera to raczej bez szans. tam już trzeba mieć wykształcenie budowlane i to raczej warunek konieczny. ale może jako jakiś podwykonawca czy coś no to by się udało. musiałbyś na miejscu pytać bo nie wiem jak to się tam odbywa

@odp

E to nie ja nie na kierownicze żadne, zwykły budowlaniec ze mnie no dobra skoro tak bede pytal tu i ówdzie

odp
@Mat

Czasem taki zwykły budowlaniec wie więcej o robocie niż ktoś po studiach, no ale papiery też się liczą i musza niestety być

@odp

No też tak uważam, ale rozumiem wymagania. Zobaczymy jak to będzie

Spark

Czy w Alstalu można uświadczyć jakieś dodatki w okresie świąt typu paczki dla dzieciaków?

Laszlo
@Spark

Bony świąteczne i paczki

Spark
@Laszlo

Dzięki

@Laszlo

taaaak fajna sprawa, zawsze moje dzieciaki na to czekaja bo wiedza że cos bedzie

Teresa

Na jakim etapie są prace przy Fabryce Wody?

@Teresa

prace są nadal w trakcie, jak jesteś bardzo ciekawa to podejdź i zobacz :D

Uwe
@Teresa

Jak wykupisz prenumeratę wyborczej szczecin to możesz pooglądać aktualne zdjęcia z drona albo druga opcja czyli masz już plan na wycieczkę

Teresa
@Los

Nie po drodze mi, ale dziękuję za odpowiedź :)

@Uwe

o serio w wyborczej o tym pisza? to nawet nie wiedziałem :D :D

@Teresa

A no w porządku, jest to calkiem zrozumiałe jeśli tam nie mieszkasz :P

Martyna

@fellow a po telefonie cię przyjęli?

@Martyna

Oczywiście, że po samym telefonie nie, dopiero po rozmowie kwalifikacyjnej.

Nikt
@Martyna

po telefonie to chyba nikogo nie przyjmują, to tak trochę jak branie kota w worku :D

Pablo

Czy firma kontaktuje się z potencjalnymi kandydatami dopiero po zakończeniu wyświetlania się ogłoszenia na pracuj.pl? Czy robi to juz w trakcie? Nie wiem czy czekac czy szukać dalej :)

@Pablo

W moim przypadku dostałem telefon dopiero po wygaśnięciu ogłoszenia, ale nie jestem w stanie zagwarantować, że to ogólna zasada. A jak długo czekasz na odpowiedź?

@Fellow

Ogłoszenie bylo do końca października, ale cv wysłałem już na początku miesiąca i zastanawiałem się czy dzwonią na bieżąco, czy czekają. W takim razie pozostaje nadzieja, że dopiero teraz mogą się odezwać :)

Radek
@Fellow

czyli ile to trwało? tak z miesiąc? chyba tyle wiszą ogłoszenia

@Radek

Szczerze - nie pamiętam, nie przechowuję w głowie takich informacji przez tak długi czas. Trochę czekałem, możemy roboczo przyjąć, że koło miesiąca.

@Radek

Tak, mniej więcej tyle :) ale to mój przypadek, nikt nie mówi że zawsze będzie tak samo. Pewnie jest wiele czynników, które na to wpływają

@Radek

Sory chyba napisałem dwa razy podobne treści, bo myślałem że się nie dodają, a to jednak jest długi czas oczekiwania na opublikowanie wpisu

Radek
@Fellow

Nie szkodzi, wszystko rozumiem, dzięki

@Fellow

Minął tydzień od zakończenia wyświetlania ogłoszenia i cisza, wiec zakładam, że zwyczajnie nie są mną zainteresowani heh :)

Seb

Witam czy orientuje się ktoś ile może zarobić kierowca-szofer

Cze

tyle na ile zasłuży :D

Kapitan

Gdzie jest taka oferta?

@Seb

Miałeś może jakieś info zwrotne z firmy? Ogłoszenie nadal wisi i zastanawiam się czy kontakt następuje na bieżąco czy dopiero jak ogłoszenie wygaśnie.

Trele
@Kapitan

ja takowej nie widziałem także nie ogarniam za bardzo

Jon
@Pablo

Ciężko stwierdzić, być może czekają jeszcze na więcej zgłoszeń i wtedy sobie hurtowo to załatwią. Trzeba trochę cierpliwości :)

@Jon

@Jon dziękuję za odpowiedź :)

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 158.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.