ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Almo

Czy stanowiska kierownicze w Alstalu wymagają wcześniejszego doświadczenia jako kierownik?

Patryk
@Almo

Niektóre tak - wymagają jakiegoś tam doświadczenia w pracy z zespołem, ale najważniejsze jest w sumie doświadczenie i umiejętności w zakresie tego działu i zadań, którymi trzeba kierować, to wszystko zależy czego konkretnie ten kierownik.

Qwe
@Almo

a interesuje Cię jakieś konkretne stanowisko kierownicze? bo wydawało mi się, ze widziałem taką oferte na pracuj

Almo
@Qwe

No w zasadzie to interesowało mnie stanowisko kierownika budowy, bo na tym się znam i w tym od wielu lat pracuje i myślę, że najwyższy czas żeby trochę pójść dalej w tej karierze budowlanej

Qwe
@Almo

myślę, że to jak najbardziej słuszna droga, spróbować warto a mi pozostaje liczyć powodzenia :)

Czy realizacja basenów termalnych już została zakończona? (swoją drogą nie wiedziałem nawet, że to już kolejna taka ich budowa)

Erni

Nie została zakończona, gdyby tak było to byłaby data przy projekcie

no

przecież wszystkie info są na stronie każdy projekt tam mają wpisany (no chyba każdy) więc jeśli się tym tak bardzo interesujesz to po prostu tam wejdź i obczaj wszystko

@Erni

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź

@no

No okej okej, tak chciałem tylko zapytać, ale jak nie znacie dokładnej daty zakończenia to będę faktycznie regularnie sprawdzał to na stronie, dzięki

Myślałem, że mi się nie dodało, więc napisałem drugi raz, wybaczcie spam

Co jaki okres czasu w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. można ubiegać się o podwyżkę?

Aktualnie z tego co wiem, to firma jest po 20% obniżce (dla wszystkich) i pracownicy uciekają, nie zapowiada się na powrót do starych pensji. Więc tym bardziej cięzko jakoś gadać o podwyżkach...

Eryk
@Piotr

Myślę, że o podwyżkach można rozmawiać jak najbardziej, ale jak sytuacja w Polsce i ogólnie na świecie się ustabilizuje, chyba lepiej 20 % obniżki niż masowe zwolnienia.. myślmy realnie

North
@Eryk

No wiadome że lepiej i każdy zdrowo myślący uzna tak jak Ty, bo płacz to by właśnie dopiero był jakby żadnej kasy nie było i mówię tutaj także o sobie

: /

Bardzo ciekawe podejście gdzie złe traktowanie pracownika na pewno jest w jakiś sposób winą pracownika. Jesteś bity? Na pewno sprawiłeś to swoim podejściem. Czujesz się poniżany? Takim poczuciem sprawiasz, że Cię poniżają. Ogólnie tutaj jesteśmy anonimowi ale drogi użytkowniku, jeśli jesteś w tej firmie gdzieś wysoko i masz pod sobą ludzi którymi zarządzasz to być może to nie ich podejście a jednak Twoje powoduje, że Alstal ma taką złą opinię wśród pracowników.

Mike
@: /

Ale po co takie gdybanie od razu, nie sądzę żeby autor miał na myśli to wszystko o czym piszesz, to już trochę dorabianie teorii ;p

Rock
@: /

Nie, nie uważam tak. Po prostu denerwuje mnie fakt, że niektórzy nadużywają słowa "niewolnik" nie znając najwyraźniej definicji tego słowa, albo dostosowując sobie ją wedle widzimisię w zależności od sytuacji.

Kalla

Cześć, jaki poziom angielskiego będzie odpowiedni na posadę Recepcjonistki? Tak na zasadzie jaki level rzeczywiście trzeba przedstawiać? B2 da radę?

don
@Kalla

b2 to jest taki podstawowy, komunikatywny, więc myślę że powinien Ci wystarczyć ;)

Andi
@Kalla

Jeżeli to faktyczne B2, którym potrafisz się posługiwać, a nie, że uczyłaś się w szkole na B2, a połowa wiadomości po zakończeniu edukacji wyparowała, to jak najbardziej

@Andi

Nie no raczej takie B2 mocne, jeszcze dokształcane w trakcie studiów :)

Andi
@Kalla

To myślę, że na spokojnie da radę

@Kalla

Widzę, że oferta nadal jest...Kalla byłaś na rozmowie? Jeśli tak to czy mogłabyś podzielić się jak ona wyglądała? Na co się nastawić, w jakim kierunku skupić? Byłabym bardzo wdzięczna!

Nie, nie byłam

Nordic
@Iris

a w jakim kierunku się chcesz skupiać? ciężko się jakoś specjalnie przygotowywać do rozmowy ;p

@Nordic

Owszem, ciężko się przygotować, ale mimo to, chciałabym wiedzieć na co się nastawiać, czy na jakieś zadania sprawdzające, czy na pytania weryfikujące znajomość języka obcego, zawsze lepiej móc oprzeć się na doświadczeniu kogoś, kto miał z tym do czynienia, dlatego też zapytałam.

Sylwia
@Iris

Zadania myślę, że nie, może coś się pojawić odnośnie weryfikacji języka, ale nie jest to pewne na 100 %, może też tak naprawdę być zależne od tej osoby, która będzie przeprowadzała rozmowę rekrutacyjną

Katie
@Iris

nastaw się ze to stanowisko, na którym jestes traktowana z góry, usłyszysz słowa, których normalnie w sferze biznesowej się nie używa wzgledem pracownika, a i nie bedziesz wychodziła o czasie. powodzenia

@Sylwia

Rozumiem, dzięki.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Ile etapów ma rekrutacja do ALSTAL?

Szanowna Pani/Panie obecnie prowadzimy rekrutacje online: 1. Przesłanie, CV 2. Analiza CV, 3. Rozmowa Skype, 4.Feedback online

@ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Dziękuję pięknie za odpowiedź

Gussto
@ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Czyli trzeba się zaopatrzyć w kamerkę. No cóż, wbudowanej niestety nie mam.

Tymo

czyli brzmi jak szybka sprawa, dobrze wiedzieć, że nadal można podjąć pracę

Anon
@Tymo

Czyli możecie aplikować, a nie zdawać relacje ze swoich odczuć. Firma godna polecenia i uważam też nie tylko ja, ale również koledzy z pracy, tylko rzadko się tutaj wchodzi, są ważniejsze rzeczy do roboty

Toke
@Anon

Trochę atakujące...co jest nie tak w zdawaniu relacji ze swoich odczuć? Nawet nie wiadomo, czy którykolwiek z nich miał zamiar aplikować

Gugu
@Toke

ja jakoś nie odczuwam tego jako atakujące, normalne. W końcu nikt nie dał znać i tak czy aplikował

@Gugu

Wciąż są rekrutacje online, czy już w normalnej formie?

Robek
@Jakku

na pracuj.pl już nie ma informacji o rekrutacjach zdalnych wiec prawdopodobnie prowadzą już je normalnie

Adek

Fajnie, że są teraz rekrutacje w trybie online. Nie trzeba zwalniać tempa, a niezatrudnieni mają szansę na pracę.

@Adek

Dziękujemy, że spodobało się Panu takie rozwiązanie. W związku z sytuacją która ma miejsce tak jak Pan słusznie zauważył nie zwalniamy tempa i prowadzimy rekrutacje online.

Adek

Nie wiem, pewnie jakoś ostatnio w obliczu ostatnich wydarzeń. ;)

Waldi28
@Adek

Pamiętaj soboty dyżury i do 19.00 codziennie będziesz pracował.

zaskoczony
@Adek

i wszystko już jasne, dzięki ;p

@Waldi28

Dzięki za troskę, ale nie potrzebuję złotych rad ;)

@Adek

gdzieś słyszałem że normalnie na skypie się umawiają na rozmowy to pewnie tutaj tak samo ;p spoko sprawa, może nawet mniej stresująco, zawsze to się jest na swoim terenie

@Michał

Ale odwalić się na elegancko nadal trzeba. No przynajmniej do połowy :D

@Adek

Cześć, wiecie czy nadal trwają online, czy już normalna forma? Zadałem już to pytanie, ale nie ma mojego komentarza, to pytam jeszcze raz

@Jakku

A, to chyba kom pojawiają się z opóźnieniem, bo dziś już moje są...sorry za spam :)

Anita

Myślicie, że te oferty pracy z marca są jeszcze aktualne? Interesuje mnie praca księgowej

Cerber
@Anita

Niewykluczone, jeśli miały by być nieaktualne, to podejrzewam, ze zostałyby zdjęte ze strony, czy gdziekolwiek one były. Myślę, że na księgową rekrutacja musi trochę potrwać, raczej nie ma zatrudniania "ot tak" wielu kandydatów trzeba przesłuchać, żeby wybrać najbardziej wykwalifikowaną osobę.

Vance
@Anita

skoro jeszcze wiszą to jest szansa, że są aktualne, ale no zawsze można tam przedzwonić, skoro prowadzą rekrutacje online to na pewno cały czas są pod telefonem, tak będzie najpewniej

Anita
@Vance

Dziękuję za odp :)

Diana
@Vance

Właśnie też niedawno wpadłam na tą ofertę księgowej, rzadko się zdarzają, a już w szczególnie takiej firmie jak Alstal, myślę że warto próbować

Lawa
@Diana

I co decydował się ktoś na to aplikowanie w końcu czy nie??

Kronos

W jakich godzinach jest praca?

Igni
@Kronos

zależy o jaki dział pytasz, bo to też jest różnica w godzinach

Sadame
@Kronos

Budowy startują od 7, Działy Wsparcia 7:30-16, w piątek do 13:30

Twin
@Sadame

w piątek wszyscy tak wcześnie kończą???

Sadame
@Twin

Napisałem, że działy wsparcia

Ciekawski

Czy to prawda, że zwolniono sporą grupę osób ?

Smutno
@Ciekawski

Niestety to jest prawda, stanowcza większość zostaje zwolniona bez podania żadnej przyczyny ani bez wcześniejszych ostrzeżeń czy uwag co do wykonywanej pracy. Równolegle też wielu osobom obniżono pensje jak i zmieniono system premiowy na bardzo nieatrakcyjny a można nawet powiedzieć, że symboliczny. Dodatkowo wabienie nieszczęsnymi przenosinami, (chyba już od roku w tym momencie?) gdzie jest zawsze dobra wymówka, dla czego jeszcze się nie odbyły (i to oczywiście nigdy nie jest to wina pracodawcy czy złego zarządzania, jak zresztą każdy problem w oczach przysłowiowej "góry"). Kiedyś było lepiej moim skromnym zdaniem, teraz jest mocno poniżej przeciętnej bo zalety firmy się wykruszyły a wady mocno zabetonowały. Sami pracownicy są za to bardzo fajni i tych cieplutko pozdrawiam, jeśli się ktoś jeszcze ostał : )

Karka
@Smutno

Karka
@Smutno

Czemu nie ma mojego komentarza? Pokaz branze w ktorej nie ma obnizek wynagrodzen lub zwolnien. Firmy walcza jak moga zeby przezyc.

@Karka

To tylko pokazuje czy firma jest dobrze zarządzana czy nie bo jeżeli ktoś po dwóch tygodniach od ogłoszenia pandemii zwalnia ludzi i obcina wynagrodzenia o 20% to chyba nie jest to wina koronawirusa a chęci wykorzystania nadarzającej się okazji. Firma budowlana żyje z budów a te mają się świetnie. Nie trzeba daleko szukać - wystarczy popatrzeć po konkurencyjnych firmach jak np. Budimex.

Były kieras
@Karka

Państwowe spółki (banki , energia)

Smutno jeszcze bardziej
@Karka

Te zwolnienia miały miejsce długo przed jakimkolwiek kryzysem, ograniczeniami i obostrzeniami. A nawet jeśli chodzi o przetrwanie to raz, fajnie by było aby pracownik dowiedział się, że to jest powód zwolnienia i dwa, widzę kolejny argument "cokolwiek firma robi zawsze ma na to dobry powód". No, chyba że firma ma problem z "przeżyciem" od dłuższego czasu, w takim wypadku proponuję każdemu aplikującemu zastanowić się dwa razy jeśli miałby przechodzić do Alstalu.

deys
@pracownik

co za bzdura. To jeżeli zaczęła się pandemia to już w ten sam dzień musieli działać nie wiedząc jeszcze jak długo to będzie trwało i jak dalej się to potoczy? Sam dorabiasz sobie teorie i nakręcasz na dodatek innych na te dziwne domysły, które nie mają pokrycia i na które nie masz żadnych dowodów. Rozejrzyj się trochę dalej niż do budimexu co się dzieje w firmach i jakie mają problemy, trochę wiedzy nie zaszkodzi, a może nawet pomoże

remik
@pracownik

większość firm budowlanych przygotowuje się do zwolnień, będzie się działo! W Budimexie powstał specjalny zespół ds redukcji zatrudnienia z zadaniem zwolnienia 25% załogi w najbliższych dwóch latach.

Aron

Czy jeśli jako student zaoczny chciałbym pracować na umowę zlecenie to jest taka możliwość?

Tymek
@Aron

tak jak tam też pisali, forma zatrudnienia jest dowolna, więc jeśli będziesz chciał pracować na zleceniówce to możesz oczywiście. Domyślam się, że dla studenta korzystniej finansowo wychodzi właśnie ta umowa ;p

Aron
@Tymek

Dziękuję

Dejv
@Tymek

w sumie to się chwali, że można mieć dowolną formę zatrudnienia, a nie narzuconą z góry

@Dejv

no nie da się ukryć, zazwyczaj wszystko jest narzucone, też się pierwszy raz z tym tutaj spotkałem ;)

Czy ktoś wie jak to jest, gdy budowa znajduje sie około 80-90 km od siedziby firmy a praca jest biurowa to czy często trzeba jeździć z miejsca budowy do siedziby czy raczej rzadko?

Ferero

zależy jaka to jest praca biurowa i czy ma dużo wspólnego z tą budową ;P

Twoje pytanie świadczy że nie masz da dużego pojęcia o pracy. Stanowisko biurowe tj kadry, księgowość itd są tylko w biurze. Siedzibie Alstal. Za to stanowisko inż budowy, kierownik budowy jeżdżone prawo lewo ale to nie jest tak że masz biuro w Jacewie a masz budowę w Zakopanym to nie jeździsz 3x dziennie biuro budowa. Na logikę.

Mata

może myślał, że jest jakieś stanowisko koordynujące pracę budowy z biura czy coś :D

Monka

Wlasnie usłyszałam na rozmowie o przenosinach za 3mce, mam w to nie wierzyć?

Pan Bombel
@Monka

Niestety ale to jest przykra prawda. Termin przenosin przesuwa się już od początku zeszłego roku. Kiedy zbliża się obiecany termin to nagle "za 3 miesiące". Mijają 3 miesiące to za kolejne 3 miesiące... i za kolejne i za kolejne. Niektórzy pracownicy już rok czekają mamieni tymi obietnicami.

tenesi
@Pan Bombel

może wyszły jakieś problemy z dokumentacją niezależnie od firmy, roznie to bywa

Ami123
@tenesi

Z tego co wiem, bo akurat jestem na bieżąco to to nie jest wina Alstal bo to nie oni tam remontują tylko podwykonawcy. A jak to z remontami bywa zawsze się przedłużają.

Taaaa...
@Monka

Ludzie którzy zatrudniali się na początku b zeszłego roku, też tak słyszeli. Z i opinii innych tam pracujących a dojeżdżających nie licz na coming soon. Zweryfikuj za 3 m-ce :)

Kyubei
@Ami123

No właśnie, wyrozumiałości trochę nie zaszkodzi, to nie jest tak, że tego nie będzie, po prostu odroczone w czasie i tyle, podejrzewam, że skoro tyle to trwa, to szykuje się coś super, myśle, że to czekanie się jednak zwróci

Sceptyczny
@Kyubei

Może tak, może nie. Wszystkim zainteresowanym radzę się jednak zainteresować jak już budynek będzie gotowy ; ) Pracodawca zawsze ma "dobry powód" aby zrobić coś wbrew interesom pracownika. Każdy sam musi zdecydować, czy to dla niego "dobry powód".

kakwet
@Kyubei

ludzie burzący się o to, że nie są na nowej lokalizacji chyba nigdy nie mieli żadnego problemu z gruntami, budynkami, wynajmami i kupnami.. to nie jest wszystko takie proste jak się wydaje, ze kupujesz, wykładasz kase i elo, to mnóstwo papierologii..

enduro

no ale to co Ty myślisz, że firma na złość nam robi? ze oni też sie nie chca przeniesc? jaki w tym mieliby interes, wez sie troche zastanów

Taaa...
@Monka

i co? minęły 3 mce a tu dalej Inowrocław :)

ehh
@Taaa...

sytuacja już chyba była wyjaśniona z tego co widzę. Nie jest to wina firmy, tylko ogólnej papierologii i wykonawców. Po co nadal to ciągnąć? nic tym nie zdziałasz, chyba że satysfakcja większa, tylko nie wiem za bardzo z czego ona miałaby być

bzj
@Taaa...

Tak, bo teraz przenosiny to na pewno największy priorytet...

Jakie umowy proponowane są pracownikom ALSTAL?

Elmer

W zasadzie to forma zatrudnienia jest dowolna, ale w znacznej większości umowa o pracę

Gdzie aktualnie są realizowane prace?

Byku

sprawdź na stronie w zakładce "realizacje" wejdź w "aktualne" i tam jest cała rozpiska. tak w skrócie to Szczecin, Piła, Bydgoszcz. no sporo tego

Stu

To moje pytanie zatem brzmi, czy ktoś już przeszedł taką rekrutację online?

Mitoraj
@Stu

Jeszcze nie, ale mam zamiar do końca tygodnia podesłać CV, więc jak będzie po wszystkim i się zakwalifikuję dalej to napiszę co i jak

Anon
@Stu

ja się jeszcze zastanawiam nad tym ale jak coś to dam znać ;)

Stu

Dzięki wielkie za złote rady, ale nie prosiłem o nie. Pytałem tylko wstępnie o to, czy ktoś przeszedł rekrutacje online.

Potwierdzam

@Anon

to czekam w takim razie na wasze opinie. A to ile im zaproponują i czy na to przystaną to już ich sprawa i nie musicie się do tego mieszać ;p

HaHa
@Stu

No, powiedziałeś jak prawdziwy pracodawca ;)

Barczak

Korporacja. Wypłaty na czas. Jednak atmosfera w firmie tragiczna każdy drży przed przełożonymi. Premie były wypłacane co miesiąc. Teraz na kwartał. Ciężko z urlopem. (usunięte przez administratora). Dyżury do 19 lub 23 praca w sobotę raz w miesiącu. Ogrom obowiązków i sugestie ze strony przełożonych "jak się nie wyrabiasz to zostań dłużej". Nie polecam - są mniejsze firmy z lepszą atmosfera i podobnym wynagrodzeniem. Do myślenia daje fakt reputacji firmy Alstal pośród podwykonawców - ciężko znaleźć kogoś kto chce współpracować. Urlop max 5 dni zgłoszone na początku każdego roku.(usunięte przez administratora)

Waldi28
@Barczak

Zgadza się wszystko .

Kuba

czy w alstalu pracuje się również w weekendy? nie ukrywam, że to dla mnie dość ważna kwestia

@Kuba

A o jakie stanowisko pytasz?

czesc
@123

a to jest jakieś rozróżnienie stanowiskowe? mam tu na myśli, że jedni pracują weekendy, a inni nie?

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

franek

są premie regulaminowe - od sprzedaży, uznaniowe i kontraktowe także to wszystko zależy

Mono
@franek

To w sumie sporo tych premii różnych idzie wyciągnąć jakby nie patrzeć

@Mono

no niby tak w sumie to wszystko zależy od Ciebie jak bardzo Ci się chce albo nie chce pracować ;d

marek

niektórzy to by tak chcieli wszystko za darmo i wszystko co najlepsze ale żeby nic nie dawać w zamian, takie czasy ;p

Tora
@marek

Myślę, że to nie kwestia obecnych czasów, a ogólnie społeczeństwa. Podejrzewam, że na przestrzeni lat jest tak samo.

@Tora

no pewnie jest w tym dużo racji, nie ma się co oszukiwać..

Janek
@marek

nie za darmo. Pracujesz przecież po to zeby zarobić. smutna prawda jest jednak takza, że argumentacja o tym, że czegoś ci nie dadzą jest zqwsze taka sama - bo tak. ot cała prawda o systemie premniowania

Pozdrowiony
@marek

No społeczeństwo się nie zmienia. Czy w firmie dalej kontroluje się czas przyjścia pracowników co do sekundy a sprawy nadgodzin są jakoś pomijane? Na przestrzeni lat to też taka stałość by była.

Może nowy

Wiecie gdzie są planowane roboty? Alstal wysyła tez na kontrakty zagraniczne czy tylko Polska?

Dejavu
@Może nowy

Polska. Na stronie masz realizacje już wykonane, oraz te w trakcie.

Może nowy
@Dejavu

O, dziękuję, całkiem tego sporo

stary
@Może nowy

szczerze to tez nie wiedzialem ze projekty sa opisane na stronie ale moze dlatego ze ja to za bardzo komputerowy nie jestem

trick
@stary

brzmi bardzo logicznie hehe :D a tak serio to sporo jest tam info na stronie warto z tego korzystac

Ola

Witam. Jest nowe ogłoszenie na stanowisko głównej księgowej. Wydaje mi się, że co najmniej raz w roku jest zmiana na tym stanowisku. Czy ktoś zna przyczynę? Dlaczego tak często są zmiany na takim ważnym stanowisku?

Xxx
@Ola

Nikt nic nie wie?

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 158.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.