ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Aktualność
Kobiet pracujących w budownictwie z roku na rok przybywa. W naszej firmie Panie stanowią aż 35 % wszystkich zatrudnionych z czego 12 % to Panie zatrudnione na budowach. Z okazji Dnia Kobiet dziękujemy im, że czynią ten świat lepszym i piękniejszym.
Nina

Hej, czy ktoś próbował się rekrutować poprzez maila podanego na ich stronie? Szukam pracy ogólnie w administracji, może jako sekretarka, asystentka i chciałam spróbować w takiej większej firmie. Może ma ktoś jakieś info?

PollyMolly
@Nina

Ja nie, ale moim zdaniem warto spróbować, co ci szkodzi

renka
@Nina

wydaje mi się, że po to jest ten mail żeby z niego korzystać i prawdopodobnie jest on regularnie sprawdzany przez kogoś do tego oddelegowanego.. jeśli się nie odezwą to dzwoń i dopytaj, nic w tym złego nie ma, że chcesz wiedzieć jak przebiega proces i na jakim są etapie, skoro próbujesz znaleźć pracę.

kotti
@renka

wręcz zaangażowanie może być docenione, także śmiało

HejHo
@Nina

I jak, wysyłałaś? Bo mam teraz podobną zagwozdkę i fajnie byłoby oprzeć się na czyimś doświadczeniu :)

dopracybysieszlo
@HejHo

nie ma się co opierać tylko uderzać od razu, bo zaraz może być za późno :p

@Nina

Pani Nino, potwierdzamy, że e-mail rekrutacja@alstal.eu działa:) Wszystkie CV które tam trafiają są weryfikowane i jeżeli kandydatura nas zainteresuję to się z Panią skontaktujemy. Pozdrawiamy, ALSTAL team.

Patrycja

jestem w trakcie studiów na kierunku budownictwo, swoją przyszlość wiąże z firmą taką jak Alstal.. widzę np ogłoszenie na inżyniera budowy i zastanawiam się, czy tutaj też są kobiety? Czy obstawiają takie stanowiska w alstalu?

Trix
@Patrycja

Czemu nie? Liczy się wiedza i umiejętności, a nie płeć :)

@Trix

no niby tak, ja też tak uważam, ale jednak stanowisko brzmi typowo męsko i może taką płeć też chcą zatrudnić

Trix
@Patrycja

Nie zamartwiaj się, skupiaj się na tym, żeby zdobywać wiedzę w trakcie studiów, a nie na zastanawianiu się, czy bycie kobietą Cię dyskwalifikuje. To nie te czasy ;) Coraz więcej kobiet w Polsce obejmuje tego typu stanowiska, także nie ma co wierzyć stereotypom.

Mia
@Patrycja

ja bym sie tym nie przejmowala, kobiety też potrafią swoje zrobić czasem lepiej od mężczyzn, choć czasem trzeba im to chwile udowadniać.

Patrycja

nie po to robię studia żeby pracować w maku, ale jeśli masz ochotę to śmiało możesz się tam wybrać ;)

@Patrycja

Dzień dobry Pani Patrycjo, cieszymy się, że chce Pani związać swoją przyszłość z naszą firmą. Na naszych budowach pracuję sporo kobiet i z każdym rokiem ich przybywa. Panie świetnie spisują się na tym stanowisku. Zapraszamy do przeglądania naszych aktualnych ogłoszeń na http://bit.ly/3c1EVzj

doPatrycji
@Patrycja

Oczywiście, że są tam kobiety.

Patrycja
@ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

jeszcze trochę za wcześnie dla mnie na szukanie oferty pracy, ale w przyszłości będę korzystać. Dzięki wszystkim za pomoc

Młodzik

Szykują się może niedługo jakieś staże/praktyki w Alstalu?

tercet
@Młodzik

nie wiem gdzie ogłaszają nabory na praktyki i staże, ale na pracuj.pl jest dużo standardowych ofert pracy, moze by cie cos z tego urządzało

tyrym
@Młodzik

ciezko stwierdzic, najlepiej by bylo zapytac u źródła, może nie trzeba specjalnego ogłoszenia żeby przyjeli na praktyki. dowiedz sie :)

vidi
@Młodzik

no nie widać zadnych ofert, ale na pracuj jest podany kontakt do nich: praktyki@alstal.eu, wiec może mozna po prostu napisac i przyjmuja w kazdym momencie jak ktos potrzebuje, a nie daja specjalnych ofert do tego

iko
@Młodzik

Generalnie to próbuj za parę miesięcy, bo w Alstalu jest Program Praktyk Letnich, także wtedy jest szansa

@Młodzik

Zapraszamy do śledzenia naszych social mediów gdzie na bieżąco informujemy o stażach czy praktykach.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Nikua

Z ciekawości zaglądnąłem na firmowego goworka i jest troche zaskoczenie. Jako osoba w miarę młoda, jestem w sumie wdzięczny losowi że dali mi szanse, że mogę nabrać doświadczenia w jakieś poważnej firmie, a to jaką strategie (korzyści) płyną z mojego braku doświadczenia/ przyzwyczajeń czy zaryzykuje wymagań zostawię bez komentarza, bo ta strona medalu mnie interesuje zdecydowanie mniej niż to że nawet jak nie docelowo to jest to miejsce, które jest dla mnie jakimś startem. A nuż zostanę dłużej, czas pokaże. Pozdrawiam

Kol
@Nikua

Że się nie bałeś napisać czegoś pozytywnego wychodząc poza konwencję jak pisać to tylko negatywnie ;p A tak na poważnie moje uszanowanie dla rozsądku i zdrowego podejścia

tytan
@Nikua

ja miałem podobnie jak ty, przyszedłem tu, żeby nabrać rozbiegu, jakiegoś doświadczenia nabyć, no i tak wyszło, że zostałem na długo i nigdzie się na razie nie ruszam :D

Bob
@Nikua

Dokładnie, ja mam podobnie, pozdro :)

sinis
@Bob

pewnie, że tak. Nie ma co się sugerować ciagle tym co piszą w necie, skoro mozna samemu zweryfikowac

Dorota

Witajcie, czy ktoś się orientuje jaka jest lokalizacja Alstal w Łodzi?

picard
@Dorota

a właśnie, bo na stronie nie ma adresu...

Czy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

janko

też poproszę o info, pewnie tak, bo wszędzie tak jest, ale no dla pewności warto zapytać, z góry dzieki

K
@janko

UOP na probnym

zen
@K

dokładnie, od samego początku jest umowa o pracę

janko

jakie są w ogóle umowy w Alstalu?

Bebelo
@janko

Jak to jakie? Umowy o pracę oczywiście, chyba nie będzie to żadnym zaskoczeniem.

janko

Dla pewności wolałem zapytać. Dzięki.

Turtle

Powiedzcie mi, jak wyglada sprawa z przyjęciami do pracy na chwilę obecną?

Luke
@Turtle

jest bardzo dużo ofert na pracuj.pl zobacz sobie

Bob

Opinie są różne ale według mnie jest całkiem spoko. Pozdrawiam

Nickolas

Wesołych Świąt Wam wszystkim. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku również :)

niedoszły pracownik

Nie polecam startować w Łodzi. (usunięte przez administratora) Widząc szanse na rozwój zrezygnowałem z podpisania przedłużenia umowy w dotychczasowej pracy i miałem płynnie przejść z niej do ALSTALa.(usunięte przez administratora)Kiedy już pożegnałem się w dotychczasową pracą, okazało się, że jednak nie zostanę zatrudniony. Zostałem po prostu na lodzie bez pracy bez słowa wyjaśnienia.(usunięte przez administratora)

Obserwator
@niedoszły pracownik

Haha - dobre! A swoja drogą, zupełnie bezstronnie - kto w dzisiejszych czasach rezygnuje z jednej roboty na rzecz drugiej "na słowo"? List intencyjny mogłeś podpisać miałbys pewność. Masz nauczkę... Powodzenia!

Niedoszły pracownik
@Obserwator

Dobre??? Od kiedy przed podpisaniem umowy o pracę podpisuje się jakieś dziwne listy intencyjne??????? A może jeszcze podpisać umowę na przyrzeczenie podpisania listu intencyjnego????? (usunięte przez administratora)

Niezadowolony pracownik

Kiepska firma- odradzam pracę osobom z jakimkolwiek doświadczeniem. Firma zatrudnia bardzo młode osoby bez doświadczenia aby nie mieli żadnych wymagań I odeszli jak tylko nabiora doświadczenia I będa chcieli coś więcej. Jak już ma ktoś doświadczenie to zalecam aby szukał dalej bo ani się nie rozwinie ani firma nie będzie wiedziała czego od niego oczekiwać. Rekrutacji jest sporo ale to tylko dlatego, że wszyscy z niej uciekaja.

Renata
@Niezadowolony pracownik

Nie zawsze jest tak, że firmy dają szansę młodym osobom na zatrudnienie, ponieważ po prostu cenią sobie doświadczenie. Dlatego uważam, iż trzeba docenić ALSTAL Grupę Budowlaną za to, że bez problemu zatrudnia młodych. Widziałam własnie, iż mają całkiem sporo dostępnych ofert pracy. Dlatego też ciekawi mnie, czy nowy pracownik wysyłany jest przed podjęciem właściwej pracy na jakieś szkolenia wdrażające? Wiesz coś o tym?

@Renata

Oto chodzi, że nie ma tu żadnych szkoleń wdrażających. Zaczynasz pracę gdzie nikt Ci w niczym nie pomoże i nie wyjaśni a jak sobie samemu nie ogarniesz to aut. Tak to niestety tutaj wygląda, ponadto wiecznie trzeba się o wszystko prosić a nawet nie dostaniesz zakresu obowiązków o masz robić wszystko.

jakistam

od wielu tygodni wisi ogłoszenie na kadry do Ina i Bydgoszczy - jeszcze nie znaleźli, ciekawe dlaczego ? jakie sa wymogi, warunki i ekipa w kadrach, wie ktoś?

@jakistam

Ogłoszenie rekrutacyjne ważne jest 30 dni - poprzez taką emisję dajemy szansę na zgłoszenie się wszystkim zainteresowanym osobom. Od kandydatów oczekujemy przede wszystkim doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu kadr i naliczaniu płac, optymizmu i chęci do pracy. W przypadku zainteresowania ogłoszeniem zachęcamy do udziały w rekrutacji.

szukam

ciągle wiszą ogłoszenia do kadr, nie ma chętnych czy wymagania za duże. Pracował ktoś tam, jak się tam pracuje, jaki zespół i co oferują?

@szukam

Wraz z rozwojem i zmianą siedziby firmy pojawiły się nowe wakaty w poszczególnych działach. W przypadku zainteresowania stanowiskiem zachęcamy do udziału w rekrutacji.

F1

Firma opublikowała ofertę pracę dla prawnika (Bydgoszcz). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym stanowiskiem, którymi chciałby się podzielić?

xyz
@F1

F1 na tym stanowisku analizujesz i opiniujesz dokumenty przetargowe pod kątem ryzyk. Wzór umowy , siwz, pytania i odpowiedzi do zamawiającego, wszystkie dokumenty związane z ofertami do przetargów. Jest tego duuuużo.

Zainteresowana

Obecnie szukają Specjalisty ds kadr i płac, możecie powiedzieć jak wygląda tam praca, ile osób pracuje w dziale kadr?

Były pracownik_333

Jako, że pracowałem całkiem niedawno w tej firmie to powiem kilka słów, które może trochę przybliżą obraz pracy na stanowisku IB czy KR. Zasadniczo atmosfera w firmie strickte zależy od kontraktu na który trafimy i tutaj właściwie w ogóle nie ma reguły. Zwykle każda budowa łapie 80% kadry z rekrutacji internetowej i przydzielany jest 1 pracownik ze stażem w firmie (np. KB). Niestety słowa o ciągłej rotacji trzeba potwierdzić, bo bywały budowy gdzie cały zespół zmieniał się po 2-3 razy. Trudno stwierdzić z czego to wynika, prawdopodobnie z braku wiedzy jak wygląda praca na budowie. Tak jak ktoś wspominał 7-17 to standard, ale bywa i tak że codziennie siedzi się po 12 godzin z sobotami. Jak to w naszym kraju bywa wszystkie te godziny realizujemy w ramach wolontariatu i niektórzy po przeliczeniu godzinówki stwierdzą, że ich pensja ostatecznie jest niższa od większości murarzy czy zbrojarzy. Tak jak ktoś napisał ,,pracodawca wyzyskiwacz", to miał sporo racji, ale prawda jest taka, że większość GW ma taki system. Trzeba tak wynegocjować pensje, żeby później nie chodzić ze skwaszoną miną wieczorami po budowie. Rotacja w innych działach jak i ciągłe zmiany dyrektorów podobno spowodowane są ciężkim w obejściu prezesostwem, ale to już pozostawiam innym do oceny. Niewątpliwie za plus trzeba uznać, że Alstal realizuje ciekawe i niekiedy prestiżowe obiekty i uczestniczenie w takim projekcie daje na koniec sporo satysfakcji. Kolejnym plusem jest to, że dostać pracę można od razu po studiach i firma wraz z nabieraniem doświadczenia (uprawieniami) zwiększa zarobki, awansuje itd, mimo to moim zdaniem wciąż nie na tyle żeby u konkurencji nie znaleźć lepszych warunków.

Bumblebee

Ktos wie jak wyglada praca spawacza w firmie Alstal konstrukcje? Mysle czy nie isc do nich, tylko wlasnie jak ogolnie wyglada firma, jaka placa z czasem? bo slyszalem ze na start daja 1zl? wiecej niz najnizsza, a do tego jakies benefity? Mozna awansowac, mozna wyjsc na ludzi? jak wyglada klimat lub czy pracownicy sa dobzi wedlug siebie czy obrabiaja du py?

doosan 210

pracowalem kiedys w Alstalu na koparce w kanalizajci i bardzo sobie chwaliem szkoda ze nie potrzebuja bo zucil bym obecna prace i wrócil do nich

Oli
@doosan 210

Potwierdzam dobra firma dobre pieniążki i na czas,a do tego fajne budowy po całej Polsce Polecam

Rafał
@Oli

Również wypowiadasz się o stanowisku operatora koparki w firmie ALSTAL Grupa Budowlana, czy może Twoja wypowiedź dotyczy innego stanowiska? Napisałeś o dobrych warunkach finansowych, dlatego chętnie dowiem się, ile realnie można zarobić. Mógłbyś dokładnie opisać tę kwestię? Zachęcam.

Były
@Rafał

No chyba nie wierzysz że to piszą ci podpisani? ;-)

Rafał
@Były

To znaczy? Podważasz wiarygodność opinii, która pojawiła się na temat stanowiska operatora koparki? Skoro masz inne zdanie na temat pracy w firmie ALSTAL Grupa Budowlana to oczywiście nie ukrywam, że chciałbym ją poznać. Poszukuje rzetelnych i potwierdzonych wiadomości na temat tego pracodawcy, więc słucham, co mógłbyś o tym napisać?

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 158.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.