ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Spawacz sam

Jest jakiś wieloletni spawacz na forum???

Halo halo

Witam,pracuje jako spawacz od 14 lat ,chciałbym się przenieść do Alstala, mam pytanie firma jest rzetelna? Czy zarobki są adekwatne? Około 5 zarobię? Proszę o konkretne odpowiedzi. Dzięki.

qwerty

Alstal rekrutuje na kilka stanowisk w Radomiu. Czy ktoś wie, jaki kontrakt tam pozyskali? Co będą tam budować?

Bob
@qwerty

i tak się podepnę czy to jest praca w takim razie na dłuższy okres czy tylko tymczasowo?

space
@Bob

no projekt wiecznie nie będzie trwać, więc logiczne, że nie "na stałe"...

qwerty

Gdybym znalazł info w google, to bym nie pytał tutaj.

qwerty

Masz rację, choć zawsze warto zapytać. A wujek Google nic na ten temat nie wie. Never mind.

Gard

To co, już normalnie zapytać nie można??

pix
@qwerty

projekt zagadka jak na razie

Niv

Może są organizowane jakieś formy integracji dla pracowników, czy coś w tym stylu?

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Pakito

Po jakim czasie można spodziewać się feedbacku po rozmowie? Są jakieś sztywno ustalone ramy czasowe trwania rekrutacji, przykładowo, że do miesiąca odezwą się z werdyktem?

@Pakito

Nie ma ram czasowych. Tyle to trwa ile wymaga tego sytuacja czyli np zależy od tego ilu akurat będzie chętnych do pracy.

Bolek
@Pakito

nie czeka się długo. w końcu obu stronom zależy żeby jak najszybciej zaczać prace

@Bolek

No to dobrze, nie ukrywam że chciałbym to płynnie zrobić i nie mieć przerwy od pracy

Renata
@Pakito

Ja także chciałam dopytywać o to, jak długo trzeba czekać na feedback ze strony firmy ALSTAL - uprzedziłeś mnie z tym pytaniem. Aktualnie szukają tam kierowników budowy i inżynierów budowy. O jakie stanowisko się ubiegasz? Daj znać!

@Renata

Póki co zostawię to dla siebie. Jak już będzie po wszystkim i będę mieć werdykt, to się odezwę ;) Na razie nie chcę zapeszać

@Renata

Nie uprzedziłem tylko chciałem po prostu o to zapytać bo to dla mnie istotne info

@Renata

Tak mówię jeszcze w ramach uściślenia

Sh

Ja dostałem szybko.

białas

oo, nie usunęli linku, najs

J

Staże są organizowane głównie w okresie wakacyjnym, czy również śródrocznie?

Eddy
@J

Na pewno letnie. Pisz na praktyki@alstal.eu

@Eddy

Na pewno, w sensie tylko letnie, czy tylko o tych organizacji wiesz?

@J

czemu po prostu nie napiszesz tego maila i nie zapytasz u źródła tylko będziesz się tak tu pytać 10 razy?

Eddy
@J

Córka kolegi była to wiem że są a przynajmniej były, tyle wiem

@..

Chciałem się dopytać kolegi powyżej... rozumiem zamysł wypowiedzi, ale nie ma potrzeby, żebyś się wtrącał - bez urazy Zapytałem 2 razy, a nie 10 po co od razu atakować?

Nay
@..

no i po co się udzielasz z jakąś złośliwą uwagą? każdy ma prawo zadać pytanie, jeśli coś go interesuje i nie musi od razu dzwonić albo pisać

Felipe

Oferta: Pracownik Biurowy Jest zaznaczone, że wymagana jest znajomość angielskiego Jest mi ktoś w stanie powiedzieć na jakim poziomie? B1? B2? C1?

Markoth
@Felipe

a jakie realnie umiejętności językowe przedstawiasz? nie, że w szkole uczyłeś się na poziomie B2, więc wpisujesz w CV B2, mimo, że nic nie pamiętasz (nie domniemywam na twój temat, po prostu to bardzo częsta praktyka...a potem wychodzi w praniu)

@Felipe

Masz umieć się nim posługiwać płynnie, papier i literka z cyferką nie mają znaczenia, jeżeli go faktycznie znasz.

Ha-ha
@Najk

Do tego właśnie służy ESOKJ a z definicji podanej w komentarzu wychodzi, że ma być to poziom B2. Podanie poziomu wymaganego pozwala kandydatowi zestawić swoje zdolności z potrzebami firmy niezależnie od poziomu odbytych kursów. Chyba jak się daję ofertę pracy to wypada takie rzeczy uzupełnić, od kandydata się wymaga się dokładności i profesjonalizmu a tutaj taki bubel a odpowiedzi są w stylu "tak, aby było dobrze". A2 to też jest "dobrze" jak trzeba np. przeczytać instrukcję.

Bella
@Najk

będą to sprawdzać faktycznie na rozmowie?

@Ha-ha

Zazwyczaj wymagają B2, bo to jest ogólny dobry poziom pozwalający się komunikować. Nie jest to żadna ukryta filozofia i każdy raczej to wie

@Bella

Skoro jest wymagane, to spodziewam się, że na pewno.

@Bella

Byłaś na rozmowie? Jesteś w stanie przybliżyć jak to wygląda? Czy nie doszło do niej?

Bella
@123

Nie byłam.

@Bella

Czemu? masz zamiar się jeszcze wybrać czy już zrezgynowałaś całkowicie?

exo

to nie pisz.

pozdro

Niby jak firma miałaby stosować cenzurę w zamieszczonych wpisach? :D przecież oni nie mają takiej mocy, to może robić tylko administrator goworka, proponuję poczytać o tym jak to wszystko tutaj działa, a potem rzucać oskarżeniami, które są błędne niestety ;p

Były kieras
@pozdro

Mylisz się potwornie i nie próbuj udowadniać że jest inaczej.

pozdro
@Były kieras

a jednak to wy się mylicie, bo cała procedura weryfikowania komentarzy nie polega na tym, że mogą cokolwiek usunąć albo zmoderować, bo to nadal może robić tylko administrator ;)

ktos
@pozdro

Normalnie. Pisze się wtedy do administratora z wyjaśnieniem i prosi się o usunięcie. To nie jest wielka filozofia.

TaNia
@pozdro

jasne.... i to zapewne pisze ktoś, komu zapłacono za pisanie pozytywnych opini... znam to od środka

Rookie
@ktos

Raz mi tak kazali napisać w poprzedniej robocie i mieli na to wywalone, nic nie usunęli, więc nie wiem czy to takie proste jak się wydaje w sumie

Rookie
@ktos

Ale ja się nie znam (dlatego się wypowiadam, heh)

arktos
@Rookie

no tak, typowo.

???

Czy tylko typowo fizyczne stanowiska?

EOT

Oczywiście, że nie.

nick

jak sobie to wyobrazasz?

nick
@???

az mnie zaintrygowałeś swoim wyobrażeniem o strukturze firmy

@nick

Tylko pytam, nie musicie na mnie naskakiwać. Wystarczyła prosta odpowiedź.

Rafi
@???

Tak jak w komentarzach tak i w firmie, możesz spodziewać się podobnego podejścia gdzie ktoś poświęci czas by Ci coś wytknąć gdzie tyle samo energii kosztowała by prosta odpowiedź na pytanie.

@Rafi

Ja wolę nie oceniać całej firmy na podstawie kilku komentarzy, bo to jeszcze o niczym nie świadczy, mam nadzieje

Słuszne podejście.

@???

Nikt nie wyrobi Ci opinii szytej na mairę, tak jak wyrobisz sobie ją sam.

Miarę*

@???

Ludzie mają różne odczucia i opinie są skrajnie subiektywne. Ale tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba

Pass

Zdarzają się weekendy pracujące?

Maro
@Pass

odkąd pracuję, nie było nic takiego.

noiz
@Maro

a odkąd pracujesz? ;)

noiz
@Maro

źle kliknąłem, nie jestem pracownikiem jak coś

Arek

Jest tu ktos kto pracuje b2b?

@Arek

a co? zastanawiasz się czy jest szansa na taką formę, czy jakieś bardziej skonkretyzowane pytanie

Lanek
@ummu

przecież forma pracy jest w zasadzie do wolna jak kto chce to tak może pracować, ale w zdecydowanej większości się pracuje na umowie o prace wiec ciężko będzie znaleźć kogoś z b2b, ja nie znam nikogo takiego

@Lanek

wiesz, kandydat tego z góry wiedzieć nie musi, więc pytanie byłoby zasadne.

@Lanek

Ale jeśli bym tak wolał to mogę z tego co rozumiem i tyle mi w zasadzie wystarczy

@Arek

tak, wedle preferencji

@ummu

I takie firmy się ceni które dają jakiś wybór a nie z góry narzucają

@Lanek

Ale domyślnie otrzymuje się UoP, jak rozumiem?

EOT
@PW

Tak. I tym akcentem możemy już zakończyć ten watek.

Gdzie są najbliższe budowy? Lokalizacje

fiks
@PW

Zakładka realizacje na stronie rozwieje twoje wątpliwości

ale najbliższe czemu?

o jakim mieście mówisz?

@PW

mamy sobie zgadnąć, wybrać?

gg
@y

jeśli masz takie umiejętności jasnowidzenia to możesz spróbować a nuż się uda

Najbliższe siedzibie firmy

@y

Przepraszam, potraktowałem to jako oczywistość i nie uściśliłem.

Tak też się stało.

@fiks

Dziękuję za pomoc, czy też chęć pomocy, pytanie już nieaktualne.

???

Czy w Alstalu są też stanowiska dla handlowców?

Kk

Udało mi się dostać na praktyki do Alstala. Na razie oceniam bardzo pozytywnie, nie ma pozostawienia samemu sobie, tylko jest ktoś zawsze kto się Tobą zajmie, pokaże wytłumaczy. Tak powinny wyglądać każde praktyki.

bros
@Kk

a po praktykach jest szansa zatrudnienia sie tez na stale???

Kk
@bros

No w zasadzie to nie wiem. Być może jest taka szansa, ale powiem ci jeśli faktycznie zostane w pracy

bros
@Kk

w porządku. to ustawie sobie powiadomienia jakby co to będe widział jak coś napiszesz. dzięki. chyba że do tego czasu sam się tam dostanę

Mig

Mam wieloletnie doświadczenie jako spawacz. Jakie zarobki są na owym stanowisku?

sims
@Mig

nie sądze zeby siedział tu ktoś z rekrutacji kto odpowie ci wprost że tyle i tyle na pewno dostaniesz. a chyba liczą się konkretne informacje a nie jakieś ploteczki

Mig
@sims

Ok, to może inaczej zapytam, czy płaca jest adekwatna do owego stanowiska?? W starej firmie zarabiałem około 4 k, miałem zamiar przenieść się do Ina, i myślałem nad 'wasza' firma.

spaw
@Mig

jak dla mnie jest adekwatna do pracy i doświadczenia. pozdrawiam

pxop

Powiedzmy sobie szczerze z zewnątrz firma wygląda prestiżowo i wydaje się być rozwijającą firmą. Teraz nowe miasto Bydgoszcz to już w ogóle wydaje się być na wyższym standardzie, ale wszystko kończy się gdy się wejdzie do środka. I nie chodzi o wystrój... bo tutaj Alstal nie szczędził i biurowiec wygląda fenomenalnie. Stawki... no cóż wieczny problem by w końcu docenić ludzi i dać im należycie zarobić. Atmosfera, była fantastyczna zrobiła się trochę korporacyjna. Obowiązków potrafią dokładać ale pensji podwyższyć niekoniecznie. Premie obcinane. Awanse... wolą zatrudnić z zewnątrz niż kogoś docenić wewnątrz. Fakt tylko taki, że można sporo się tam nauczyć. Nie tylko w kwestiach swojego stanowiska, ale także cierpliwości. Za to imprezy integracyjne robią genialne. A i komentarze negatywne usuwane :) Także... może znikąć. I nie zapomnijmy o "chwilowej" Pani Dyrektor, która pastwiła się nad pracownikami. Ogólnie firma przeciętna, nie ma się nad czym zachwycać.

Marazm
@pxop

Już przed przenosinami do Bydgoszczy bywały poważne problemy, trudne warunki z tymi nieskończonymi przenosinami, zatrudnianie ludzi do pracy "za moment w Bydgoszczy" i trzymanie ich pod Inowrocławiem przez rok jak nie więcej. I w zależności od działu mogło być całkiem fajnie albo bardzo gorąco. Ludzie ogólnie byli bardzo fajni ale kiedy dochodziło do interakcji z zarządem to zawsze było coś źle nawet jeśli wszystko szło bezproblemowo.

M. Stasiewski

Wspaniała firma, super atmosfera

Soho
@M. Stasiewski

na jakim stanowisku pracujesz? tak z ciekawości tylko

mpc
@Soho

a ma to dla ciebie jakieś szczególne znaczenie? przecież mówi o firmie jako o całości a nie że super stanowisko.

Soho
@mpc

no ale jeżeli mówi o jakimś konkretnym dziale, który np mnie interesuje no to owszem ma to dla mnie spore znaczenie ;)

Bill Cipher

Cześć. Na stronie wyczytałem, że firma dofinansowuje studia podyplomowe, kursy, szkolenia etc. No i wszystko fajnie. Czy ktoś z Was kiedyś korzystał z takiej formy wsparcia rozwoju? Czy faktycznie to funkcjonuje? Po jakim czasie od zatrudnienia można się ubiegać o takie dofinansowanie? I czy - jeśli ktoś z was tak robił- dajecie sobie radę organizacyjnie z pogodzeniem robienia podyplomówki z pracą? Nie ma przeładowania wiedzą i odwrotnego skutku, czyli zmęczenia materiału? Chociaż to pewnie zależy od osoby, więc w sumie głupie pytanie, nie ma się co martwić na zapas. Bo praca rozumiem poniedziałek - piątek?

al
@Bill Cipher

a co jeszcze chciałbyś sobie dodatkowe studia dorobić? myślę że to się sprawdza u tych co im to do pracy jest potrzebne, albo musza coś tam dorobić żeby dostać awans

Bobby
@Bill Cipher

Cześć, jako takiego regulaminu szkoleń nie ma. Wszystko jest indywidyalne. Firma moze dofinansować studia podymplomowe za zgoda Prezesa do jakis 60-70%.

pay
@Bobby

to całkiem pokaźna kwota dofinansowania trzeba przyznać bo to prawie całość.

@al

Tak, to wszystko w ramach rozwijania kwalifikacji w obrębie zawodu, nie że pracując w Alstalu chciałbym sobie strzelić podyplomówkę, z np. behawiorystyki zwierząt, czy innych niezwiązanych, bo tak ;)

@Bobby

Jasne, dziękuję uprzejmie.

allibaba

tak, praca pon-pt

pay
@Bill Cipher

no tak to raczej by się nie dało, bo opłacali by ludzi którzy pójdą pracować gdzie indziej. a tak to robią to też poniekąd dla siebie by mieć wykwalifikowanych pracowników

@pay

Tak, zdaję sobie z tego sprawę ;)

@allibaba

Super, dziękuję.

Bogart
@pay

No raczej, przecież wiadomo, ze musi mieć to obopólne korzyści.

Gajowa
@Bill Cipher

Dofinansuje nielicznyn ale dostajesz lojalkę że jak odejdziesz to wszystko zwracasz.

@Gajowa

Lojalki są jednak dosyć powszechne, więc mnie to wybitnie nie zdziwiło.Trochę jestem w stanie zrozumieć dlaczego, to że ktoś wyłoży pieniądze na czyjąś edukację, którą ta osoba wykorzysta od razu gdzie indziej wydaje się być realnym ryzykiem, też chciałbym się jakoś przed tym zabezpieczyć. Niewiele to dla mnie zmienia, ale i tak dzięki za info

Sly

Odnośnie praktyk, bo widziałem, że temat był poruszany. Z jak dużym wyprzedzeniem należy się zgłaszać do Programu Praktyk Letnich?

Miłosz
@Sly

Możesz zgłosić się i nawet teraz. Przy czym, no i tak nie zaczną się wcześniej niż wg. planu. Ale możesz już napisać i wykazać wstępne zainteresowanie.

@Sly

A od jak dawna są prowadzone takie praktyki letnie? to jakiś nowy program?

@Sly

Obowiązuje tylko na wybrane stanowiska czy na wszystkie?

@Miłosz

I najważniejsze pytanie, gdzie należy się zgłaszać?

Essa
@Adiel

A takie luźne pytanie.. dzwoniłeś gdzieś? dowiadywałeś się? czy tutaj tylko chcesz mieć wszystko na tacy?

Bond
@Adiel

a taki jesteś chętny już do pracy? jeśli tak to sobie poszukaj kontaktu i wykaż jakąś inicjatywę

@Bond

jestem chętny ale chce wcześniej uzyskać jak najwięcej informacji jeśli mam taką możliwość

Bogart
@Adiel

Przecież wszystkie informacje znajdziesz w odpowiedniej zakładce.

Palm
@Bogart

do tego czasu to już chyba powinien znaleźć.. a jeśli nie to chyba się do żadnej pracy nie nadaje ;)))

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 156.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.