ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Szukam opinii o pracy w dziale wycen. Widzę, że często pojawia się ogłoszenie na kosztorysanta. Już kiedys brałam udział w rekrutacji, ale ostatecznie zrezygnowałam, bo usłyszałam od osoby, która stamtąd odchodziła o bardzo złej atmosferze pracy i konieczności ciągłego robienia nadgodzin. Oczywiście wiadomo, że pracownik niezadowolony pokazuje tylko swoją stronę medalu. Czy pracodawca dopuszcza prace hybrydową ze względu na daleką odległość od miejsca zamieszkania? Czy "nadgodziny" są częste? Zależy mi na pracy na takim stanowisku, ale również chciałabym stabilności i fajnej atmosfery, żeby jeszcze bardziej nie osiwieć niż już to jest widoczne.

Nero

Jakie projekty teraz macie na tapecie?

@Nero

Jest możliwość zobaczenia realizacji?

@Nero

Bardziej chodzi mi o te w toku, niż juz zakończone. Chętnie zobacyzłbym wizualizacje i zdjęcia postępu prac

zobaczyłbym*

patrz na stronę

@Nero

zakładka realizacje -> aktualne i masz wszystko jak na dłoni

@Kris

Strona mi się nie ładowała, toteż miałem utrudniony dostęp

@Kris

Aczkolwiek nie wszystko, bo info o postępach prac tam nie widzę, ale i tak jest ok :)

@Kris

O, ale widzę, że fejsa macie i tam conieco więcej w temacie. To nie zawracam głowy, mam co chciałem zobaczyć.

@Nero

to nie wiedziałem, że tak dokładnie chcesz wszystko

@Nero

ale jak sobie tak ogarnąłeś to spoko

@Nero

a na tym fejsie sporo więcej o tym jest?

@Miron

To, co ja chciałem uzyskać znalazłem, ale polecam zajrzeć. Ciekawie prowadzony

Away
@Miron

Czemu w takim razie nie wejdziesz, żeby się dowiedzieć, tylko czekasz aż ktoś zrobi to za ciebie?

@Away

bo nie mam konta, a bez konta nie wyświetla się zawartość i zastanawiam się czy opłaca mi się założyć konto, tylko, żeby to sprawdzić, bo ja z fb nie korzystam.

Away
@Miron

Aaa, nie brałem tego pod uwagę

Elżbieta
@Miron

A czemu was tak interesują te projekty?

@Elżbieta

przepraszam najmocniej, ale chyba nie muszę się z tego tłumaczyć?

@Elżbieta

po prostu jestem ciekaw i tyle.

muszę mieć powód?

Lum
@Elżbieta

Nie wiem co ci do tego co kogo interesuje

Anakonda

Uciekaj jeśli tylko możesz, inaczej słowo "rekomendacja" będzie śniło Ci się po nocach i będziesz kazał dzieciom pisać rekomendacje na zakup zabawek. Bezsensowne procedury na procedury poparte procedurami i bezsensownym potwierdzaniem potwierdzonych już rzeczy co zajmuje większość czasu. Wielu próbowało już to zmienić, już ich nie ma. Mnie już też. Jeśli nie masz szacunku do siebie i swojej pracy to na pewno będziesz zadowolony.

nick
@Anakonda

Przesadzasz. Ja pracuję tutaj już 2 lata i okej, nie wszystko mi się podoba, ale jest okej. Ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Agnieszka
@nick

Może kwestia stanowiska co? Na jakim ty robisz? Jeśli to nie tajemnica żadna powiedzieć oczywiście

nick
@Agnieszka

Może i, a może też i tego co komu odpowiada. Trudno stwierdzić to za wszystkich

xyz

Flaga przy komentarzu go nie usunie.

xyz

A jak jakiś znika, to znaczy, że był niezgodny z regulaminem i tyle. Nie ma co się doszukiwać spisku.

Markopolo

Nie polecam, szczegolnie budowy basenu w Bydgoszczy. Na początku dobry bajer., nawijanie makaronu na uszy a potem okazuje sie, ze jest inaczej. Lubisz pracowac charytatywnie? To polecam. Duze wymagania, a pieniadze marne niestety. Zero zycia prywatnego po pracy.

inżynier
@Markopolo

Co się denerwujesz, rób swoje. Dyrektor wszędzie w mediach podkreśla "MOJA kadra to zrobiła", ciekawe jak Prezes zareaguje jak to kiedyś przeczyta

Markopolo
@inżynier

Nie mam zamiaru pracować dla idei. Pieniadze tez sa wazne niestety. A mozna miec prace na normalnych warunkach i z normalnymi pieniedzmi. Nie wiem jakie tu maja oczekiwania, ale przy takim postepowaniu zaraz nie bedzie mial kto praocwac tam.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Doris

Witam was, jestem zainteresowana stanowiskiem jako pracownik administracyjno biurowy i chciałam zadać pytanie, które mnie nurtuje. W godzinach pracy jest napisane 7:30-16 i 7:30-13:30. To jest jakoś ustalone np. miesięcznie, jak są te godziny rozłożone? Przyznam, że pierwszy raz się spotykam z takim systemem, dlatego chciałam zapytać.

No name
@Doris

7:30:16:00 pon-czw, 7:30-13:30 pt.

@No name

A to takie rozłożenie, w sumie fajna sprawa, że dzięki temu w piątek kończy się wcześniej

Pikobello
@Doris

To prawda, mi się takie rozwiązanie podoba, zawsze to dłuższy weekend.

Terra
@No name

Czy w księgowości obowiązują takie same godziny pracy?

lemanti
@Terra

Takie same są

Anka
@Pikobello

Hej, mam pytanie, tak poza tym to jak wam się podoba praca w biurze? Tak nawet ogólnie, chodzi mi o ogólne nastroje :)

Pikobello
@Anka

Nastroje to są dość indywidualna sprawa. Mi się raczej spoko pracuje.

Nick Gordon
@Anka

Dużo lepiej się czuję rozwijając się poza strukturami firmy, zarówno kapitałowo jak i emocjonalnie ; )

Anka
@Pikobello

Może źle się wyraziłam, o atmosferę chodzi, ale dzięki. Jak się ktoś może coś dodać to chętnie poczytam

@Nick Gordon

Twój wybór, ale ja na twoim miejscu nie miałbym potrzeby zaglądania tutaj

Grand
@lookat

Nie no, ma prawo do opinii, tak jak i ty. Jak masz inne odczucia to się po prostu nimi podziel.

Grand
@lookat

Mnie na ten przykład pracuje się dobrze i nie mam jakichś problemów związanych z pracą tutaj. Ale to jakie kto ma odczucia, to indywidualna sprawa.

Nick Gordon
@lookat

W sumie racja, żaden szef już mi nie każe "pracować nad pozytywnym wizerunkiem firmy w social media" ;)

@Nick Gordon

O popatrz, mi też

@Grand

No okej, rozumiem to, ale chyba mogę się odnieść, nie?

@Grand

Zresztą, nieistotne. Jak chce to niech pisze, nie ma sensu rozkręcać jakieś zupełnie niepotrzebnej dyskusji.

Łukasz
@No name

Te godziny są stałe czy zdarza się, że trzeba zostać dłużej w biurze?

Nikki
@Łukasz

Zdarza się, że trzeba zostać dużo dłużej.

Bett
@Nikki

i potem godziny są do odbioru?

Robert

O jakiej budowie konkretnie jest mowa ? Słoneczne ?

jacek

Jak w waszym przypadku wygladała rekrutacja?

polny
@jacek

ja rozmowę miałem z przełożonym i uważam, że było dobrze. Pytania proste, nie jakieś wymyślne i o to co ważne w moim zawodzie

@jacek

Witam. Ja byłem na jednej rozmowie która odbyła się z dyrektorem oddziału. Po bodajże trzech dniach dostałem telefon że firma chce podjąć współsprawcę. Rozmowa na wysokim poziomie, bardzo profesjonalne podejście i konkretna postawa.

jacek
@polny

Po jakim czasie mniej więcej otrzymałeś odpowiedź?

Jędrzej
@Nowy

dobrze to słyszeć, bo mnie czeka rozmowa właśnie i nie wiedziałem jak się nastawiać. I fajnie, że szybka odpowiedź, bo na tym mi też zależy

@Jędrzej

Najlepiej nastawić się, że będzie okej

@Jędrzej

Rozmowy tu w porządku, sensowne i konkretne

ili
@mentos

czyli nie powinna trwać jakoś długo tak?

A ile miałeś rozmów?

dwie

@mentos

Spoko, wystarczyło raz ;) I jak wyglądały? Czym się różniły?

@Jacek

A sorry, nie wiedziałem, że komentarze pojawiają się z opóźnieniem i myślałem, że pierwszy się po prostu nie dodał

Karol
@mentos

To powiesz coś więcej o tych rozmowach? Jak przebiegały? Czego wymagają dokładnie?

Przerażona

Nie polecam. Ciągła rotacja, stres, brak szacunku i obniżanie wartości pracownika co skutkuje tragiczną atmosferą. Z racji tego że są ciągłe braki kadrowe nawet ci niedoświadczeni pracownicy są dociążani pracą z którą nie mieli styczności, a doświadczeni czyli jednostki w firmie harują za trzech co jest z góry wymagane przez zarząd bez szans na jakiekolwiek docenienie. Najgorsza atmosfera jest w samej siedzibie która zależy głównie od tego którą nogą szefostwo wstanie danego dnia, w życiu nie spotkałam się z takim brakiem szacunku do ludzi jak tam.

Zaciekawiony
@Przerażona

Czy sytuacja w firmie się poprawiła? Czy stare problemy zostały rozwiązane?

Jaka
@Przerażona

Zgadzam sie! Dlatego już mnei tam nie ma

marek
@Przerażona

Pracowałem kiedyś w tej firmie i wszystko widzę że zostało po staremu.Nawet to że firma przeniosła się do Bydgoszczy nic nie zmieniło.

Lasta
@Przerażona

Jak bylo tak jest niestety. Az ciezko uwierzyc, ze mogą byc tak marne warunki. W innej pracy mozna dostac za 8h tyle samo co za 10 i wiecej w Alstalu niestety, a obowiazkow o wiele mniej.

@Lasta

Na jakim stanowisku pracujesz jeśli mogę spytać? Bo ja mam niedługo zacząć pracę w dziale oferowania w jednym z oddziałów i się ciągle zastanawiam czy to dobry wybór...

Grażyna
@Lasta

Czyli pracujecie tutaj po 10 godzin dziennie ? A nawet więcej ?

Speedy
@Grażyna

"Aż będzie zrobione" : )

Dami

Sporo jest teraz ofert. Macie dużo projektów?

getby
@Dami

Czy 7 ofert to tak znowu dużo... ale projektów trochę jest, to się zgadza

eden
@getby

można gdzieś zobaczyć jakiś spis waszych projektów?

getby
@eden

Na stronie znajdziesz, wszystko tam jest opisane

eden
@getby

faktycznie jest, super dzięki

Ludwiczek
@eden

Czekam na dzień, w którym osoba zerknie na stronę i zrobi dosłownie podstawowy research zanim zada pytanie. Ale chyba się nie doczekam

Kamil

Hej, jest ktoś tu z zespołu wycen? Jakie wasze opinie? Bo akurat wpadła oferta na kierownika

@Kamil

Nie kojarzę, żeby ktoś z tego zespołu akurat się wypowiadał

@Kamil

Ale sama firma jest w porządku, więc jeśli ciś interesuje moja opinia, to myślę, że warto spróbować

@Tozo

No cóż, może ktoś tu wpadnie w międzyczasie jeszcze

@Tozo

Długo tu pracujesz? Warto się faktycznie zahaczyć i zostać?

@Kamil

Dokładnie to napisałem w komentarzu, do którego się odnosisz ;) A pracuję tu 1,5 roku.

@Tozo

Jasne, liczyłem, że może rozwiniesz i coś więcej napiszesz

Daniel

Jak wygląda rekrutacja zdalna na inżyniera budowy? Do tej pory bylem tylko na stacjonarnych rozmowach.

ksawię
@Daniel

Myślę że wiele się nie różni tylko inny sposób kontaktu tak na prawdę.

@ksawię

Rozumiem, czyli raczej po prostu pytania odnośnie doświadczenia itp powinny być? Bo może wie ktoś też ile jest etapów rozmowy?

ksawię
@Daniel

Nie wiem jakie pytania będą, skąd to wywnioskowałeś?

@ksawię

pytam tak ogólnie, może będzie ktoś kto wie

@Daniel

Ja to miałem tak standardowo chyba, najpierw do mnie zadzwonili, coś tam popytali i poprosili na rozmowę. A potem już rozmowa była i powiedzieli jakie tam warunki będą i tak dalej. To chyba zdalnie a stacjonarnie się różnić nie powinno, tak jak już ktoś powiedział.

@Kruk

Czyli faktycznie bez rewelacji. I raczej tak luzik, bez stresu?

@Daniel

A jakie tu mogłyby być rewelacje. Zwykła rozmowa rekrutacyjna, jak każda inna. Wiele nie ma co opowiadać. Tak, bez stresu, przynajmniej dla mnie

@Kruk

Jak dla mnie każdy inaczej trochę odbiera, więc im więcej informacji tym lepiej.

sziin
@Kruk

A warunki w porządku? Na jakieś dodatki można liczyć?

@sziin

W moim odczuciu w porządku. Jest parę benefitów, więc tak, można liczyć.

bolo

Chcę wysłać cv na stanowisko Kosztorysant Robót Sanitarnych. Jest w ofercie, że wymagane jakieś doświadczenie, ale zaznaczone jest też, że starszy specjalista/ekspert i nie wiem jak się do tego odnosić. Mam kilka lat doświadczenia na takim stanowisku ale nie wiem czy to wystarczy

bolo
@bolo

Zmiana pracy mnie trochę stresuje i może to z tego właśnie wynika i chce się tak upewnić jak cos

K.
@bolo

to nie ma co się zastanawiać tylko wysłać, ale bez nastawiania się na cuda wianki, bo czy się odezwą to się okaże

@K.

Po jakim czasie można spodziewać się, że się odezwą? Kwestia tygodnia?

K.
@Kandydat

nie wiem jakie ramy czasowe mają ustalone osoby z rekrutacji, nie mam pojęcia kiedy się do ciebie odezwą. może być to kwestia tygodnia, może być i dwóch, a może kilku dni. ja dostałem odpowiedź po około tygodniu faktycznie, ale czy to jest zasada - nie mam pojęcia niestety.

@K.

Nie liczyłem nawet, że podasz mi tu rozpiskę rekrutacji co do dnia, ale już samo twoje doświadczenie daje jakiś zarys, że może być to krócej niż dłużej.

beck

Gdzie znajduje się oddział tej firmy w Katowicach? Co sądzicie o pracy na stanowisko ds. zamówień publicznych i jakie zarobki?

@beck

Na stronie nie widzę nic o Kato, jest wyszczególnione 5 oddziałów, ale Katowic w spisie nie dostrzegłem...

@beck

Przypadkiem się oznaczyłem jako pracownik - nie jestem nim, to dla jasności

@havoc

Widziałam też oferty na Katowice jak coś.

fenek
@havoc

właśnie, bo na stronie tego nie ma, ale są na parcuj oferty i lokalizacja jest Kato

@Doris

To ja już nie wiem. Nie wypowiadam się, bo nie chcę w błąd wprowadzić, najlepiej niech jakiś pracownik rozjaśni sytuację.

@beck

Oddział firmy w Katowicach jest nowy. Z tego co wiem to dopiero szukają biura, ale jest to na końcowym etapie.

havoc

A, no i wszystko jasne. Dzięki za info

kkm

ile się czeka na umowe na czas nieokreslony???

bry inż bud
@kkm

W moim przypadku po umowie próbnej dostałem pytanie od kierownika projektu na jaki czas chcę umowę, bo jeszcze musi prezes klepnąć.

loki
@bry inż bud

i jak się powie że na nieokreślony to dają taką?

neko
@bry inż bud

czyli właściwie można dostąc od razu, ale czy na każdym stanowisku tak jest

Duck
@bry inż bud

Witam. Umowa próbna standardowo 3 miesiące?

Były
@Duck

Ja jak pracowałem to z tego co pamiętam miałem na początku 3 miesiące próbne

@Były

I dostawałeś wtedy umowę zlecenie, czy już uop?

Jaca

Hej hej. W zakładce ze stażami na pracuj znalazłem informacje o konkursie dotyczącym prac magisterskich i inżynierskich. Ktoś ma więcej informacji o warunkach takiego konkursu i w ogóle zasadach jego działania?

Lu
@Jaca

Na ich stronie nic nie znalazłem na ten temat niestety

@Lu

Ja też nie - stąd pytanie.

creas
@Jaca

napisz na tego maila od praktyk

@creas

Kolega niżej mi podał już dłuższy czas temu, więc już wszystko ogarnięte. Dzięki.

@Jaca

Cześć, jak się czegoś dowiesz, to dasz znać?

Byłbym wdzięczny za informację

Jaca

Ewentualnie czy byłby mnie ktoś w stanie pokierować do kogo zwrócić się z pytaniem o tę kwestię?

knuckles

pisz na praktyki@alstal.eu

Jacek

Mam działalność i taka forma współpracy by mi najbardziej odpowiadała

Hadil
@Jacek

Na jakie stanowisko chcesz startować? Z tego co wiem to można b2b.

@Hadil

Kierownik projektu, widziałem właśnie w ogłoszeniu, że można ale wolałem dopytać jak to w praktyce wygląda. Dzięki w takim razie. Ile etapów ma kwalifikacja? Ktoś może wie jak to wygląda przy tym stanowisku?

@Jacek

tzn co jak w praktyce wyglą∂a? jak wygląda praca na umowie b2b czy o co właściwie pytasz?

@Ron

Pytam jak wygląda rekrutacja na to stanowisko.

@Ron

To się odnosiło do tego czy można w ogóle, już odpowiedź dostałem, to było tylko rozwinięcie kwestii, w sensie wytłumaczyłem się dlaczego pytałem, na tej zasadzie. Teraz pytam o wygląd rekrutacji przede wszystkim

@Ron

Napisałem już raz, ale widzę, że opinie się chyba nie dodają? Czy dodają się z jakimś opóźnienie, jak to tu wygląda? Bo nie chcę się powtarzać po milion razy z tym samym

@Jacek

Nie mam pojęcia jak się dodają. Ja miałem najpierw rozmowę z HR, później już spotkanie rekrutacyjne z szefem z tego co pamiętam. O to chodziło?

@Jacek

ja już jakiś czas temu zauważyłem że dodają się kilka albo nawet kilkanaście godzin później. nigdy nie są od razu. jak to dokładnie działa? nie wiem

@Ron

A kojarzysz może czy były jakieś zadania, jakich pytań się spodziewać i tak dalej, czy już nie pamiętasz?

Bojan
@Jacek

czy podobne tego typu informacje nie byly może zawarte w ogłoszeniu??

@Jacek

Nie za bardzo....dawno to było. Ale nic mnie nie zaskoczyło, to wiem na pewno, w sensie nie pojawiło się nic wykraczającego poza standardy

Taki tam
@Jacek

Jeżeli startujesz na kierownika to podejrzewam, że masz i doświadczenie i wiedzę. Jak jesteś swojego pewny to powinieneś to obronić.

Part
@Taki tam

Czasem nie kumam czemu ludzie się tak obawiają tych rozmów i najlepiej to jakby im dać listę wszystkich pytań, które na tej rozmowie będą zadawane. Przecież to tylko rozmowa, jak pasujesz i masz odpowiednią wiedzę to cię przyjmą, jak nie to nie. i tyle w temacie.

@Part

Normalne, że w takich sytuacjach jest stres. Może ty go nie odczuwasz, ale myślę, że jesteś w mniejszości. Rozmowa o pracę może zaważyć na twojej przyszłości, więc wiadomo, że jeśli na pracy zależy, to kandydat chce się możliwie najlepiej przygotować - więc pyta, w takich miejscach jak tutaj. Więc nie dla wszystkich to "tylko rozmowa".

@Part

Zwłaszcza, że ktoś może być świetnym specjalistą, ale nie ma łatwości wypowiadania się o tym i słownego przedstawienia swojej wiedzy i kompetencji, za to w praktyce wymiata, sam doskonale to rozumiem, bo ja też krasomówcą nie jestem i odpowiadanie na pytania (mimo posiadania wszystkich umiejętności wymaganych na stanowisku) bywa dla mnie mocno stresujące.

23l0

Można w tej firmie liczyć na premie, czy raczej stała, sucha podstawa i zero dodatków finansowych niezależnie od wyników?

tak
@23l0

są premie regulaminowe i kilka innych benefitów

@23l0

Są są. Od sprzedaży/uznaniowe/kontraktowe. Konkrety to już od stanowiska zależą.

Normalna

Ludzie czego wy chcecie. Fajna firma która się szybko rozwija i sprzyja dobrej atmosferze. Wszystko zapewnione i normalne godziny pracy. Wszystko wypłacone na czas zgodnie z umową. A wy ciągle narzekacie. Tylko plotki, papieroski i myślenie jak z (usunięte przez administratora) To nie urząd tylko komercyjna firma. Jak wam się to nie podoba to droga wolna ale nie psujcie innym atmosfery gwiazdy!

kolega
@Normalna

masz racje papierosy są niezdrowe

Borsuk
@Normalna

Wszystko zależy w jakim dziale na jakim oddziale przy jakim projekcie i jak się bardzo jest, że tak powiem, "na widoku". Jak szef nie widzi to można nawet nic nie robić ale jak się ma go blisko to nawet jak jest dobrze to jest źle haha. Ogólnie w tych czasach pisanie, że coś takiego jak wypłata na czas zgodnie z umową jest atutem gdzie to powinno być standardem to coś już mówi. Ale to prawda, droga wolna i szeroka jest i skorzystanie z niej to na prawdę dobra rada bo więcej szczęścia i pieniędzy się znalazło w "dalszym rozwoju poza strukturami firmy". A normalne godziny pracy nie są dla każdego w tej firmie...

Dominika

A możesz napisać coś więcej? Jakie są zarobki na tym stanowisku?

Monika G

Finał w sądzie bez wątpienia znajdzie sprawa podszywania się pode mnie, zwłaszcza mając na względzie konsekwencje jakie wywołał ten komentarz.

Dominika
@Monika G

Mnie interesuje, ile można zarobić na tym stanowisku.

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 156.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.