ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Ramona

Witam, wyslalam aplikację na stanowisko biurowe (poznań). Chciałabym się dowiedzieć jaka jest atmosfera wśród pracowników i pracodawcy do pracowników:-) jakie mniej więcej są zarobki ?

Browiec

A jak się mają te inwestycje do pracy na miejscu?

ciekawski

Jestem zainteresowany rekrutowaniem do firmy, ale doszły mnie słuchy, że od końca zeszłego roku doszło do bardzo wielu zwolnień, to prawda? Jest się czego obawiać? Chodzi o stanowisko biurowe

Kandydatka

Hej. Ja bardzo chciałabym aplikować na specjalistę ds.kadr i płac w Bydgoszczy. Ale pytanie, jak atmosfera w tym dziale,jak szef? Mam za sobą bardzo złe miejsce i wolałabym nie przeżyć powtórki z rozrywki...

Nomenklatura
@Kandydatka

W takim wypadku osobiście bym szczerze odradzał. Bez wchodzenia w szczegóły (bo zaraz ktoś mi zgłosi komentarz jak to tutaj bywa) ogólnie w każdym dziale jest OK i problemy i stres nie biorą się z samych działów, stresor przychodzi z zewnątrz i wtedy jest BARDZO ciężko i już wielu ten stresor wymiótł z firmy. Nie wiem czy ten problem został rozwiązany wraz z przeniesieniem siedziby do Bydgoszczy ale wątpię. Więc jeśli miałaś złe doświadczenia to odradzam bo nawet jeśli w dziale będziesz miała super to raz na rok / pół roku / kwartał (w zależności od działu i funkcji może nawet częściej, może codziennie) będziesz mogła się spodziewać bardzo, bardzo stresujących sytuacji w których będziesz całkowicie bezsilna.

@Kandydatka

Jeśli obawia się Pani o stres i nieprzyjemności i miała Pani złe doświadczenia to odradzam pracę w tym dziale. Sam dział nie jest zły ale interakcja z innymi organami firmy może być źródłem stresu ponadprzeciętnego, patrząc na własne doświadczenie z innymi firmami.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Rmgisz

Przede wszystkim stawki jakie są?

Flip
@Rmgisz

uśredniona wartość wystarczy czy cały wykaz po kolei wypisać?

@Flip

O jakich stanowiskach pisaliście tak właściwie, bo to też chyba istotny aspekt? o wykaz pewnie trudno, te wartości są zmienne w czasie czy raczej stabilne zarobki się kształtują? średnie podasz? nie zaszkodzi chyba

Ewelina

czyli bywają spore rozbieżności między stawkami co do stanowisk? na których widełki płacowe mogą być najbardziej rozległe i z jakich konkretnie przyczyn? zdarza się, że za podobny nakład pracy ludzie otrzymują całkiem odmienne kwoty?

Karl

Jest kilka oddziałów, zachodzi między nimi ścisła współpraca, ujednolicone warunki czy wszyscy grają do jednej bramki, mają takie same cele ale są autonomiczne z różnymi warunkami zatrudnienia?

rysik
@Karl

Tak, jest kilka oddziałów, które ze sobą współpracują w większym lub mniejszym stopniu, ale nie wiem jak wygląda sprawa z warunkami zatrudnienia. Pewnie ciężko zweryfikować czy są ujednolicone. Ogólnie jeśli chodzi o atmosferę i "granie do wspólnej bramki" to wszystko jest raczej na plus, bo to jednak rodzinna firma a nie taka typowa korporacja.

Riski

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna do Alstalu?

Czek

W jakim stopniu trzeba znać Cada? Czy inne programy graficzne są brane pod uwagę w czasie rozmowy rekrutacyjnej?

Pierrre

Rozwiewając wątpliwości. Są perspektywy w tej firmie tylko trzeba dać coś z siebie żeby móc dostać coś w zamian

kej

jakie macie perspektywy?

hel
@Pierrre

zdarzają się awanse wewnętrzne?

kp

stanowisko kierownika projektu - opłacane jeśli chodzi o stosunek pracy do wypłaty?

Rem
@kp

Moim zdaniem tak, w porównaniu do innych firm to całkiem nieźle

Pierrre
@kp

zależy, na pewno znajdzie się ktoś kto zapłaci więcej ale jeśli szukasz stabilnej firmy z dobrymi warunkami to tutaj

gekon
@Pierrre

no mi na stabilności akurat zależy, jaka umowa u was?

gekon

to dobrze, bo takiej potrzebuje, a wiesz na ile dają? i potem na ile przedłużają?

kosztorysant

Pytanie! Może trochę nie do końca wybitne, ale wie ktoś czy te lokalizacje podane przy ogłoszeniu o pracę na kosztorysanta robót budowlanych, to na zasadzie, że aplikuje do jednej i w jednej pracuje czy raczej mogą mnie dać raz tu raz tu?

kosztorysant
@kosztorysant

Ogólnie to jest praca stacjonarna, tak?

@kosztorysant

Czy możliwe jest to, że tam gdzie kto z danego punktu będzie miał bliżej? Co do pytania o stacjonarkę to jest napisane w ogłoszeniu wprost, ciekawe jak zapatrują się na współpracę hybrydową, zwłaszcza, że w obowiązkach współpraca z innymi działami jest podkreślona. Ogólnie jak są podane te trzy miasta to można określić w którym warunki pracy są najlepsze czy to nie jest od tego zależne? nie ma różnic?

Troop

Dlaczego wymaga się prawa jazdy od młodszego specjalisty ds. IT?

zabawne
@Troop

powiem tak, no ta umiejętność bywa przydatna i chyba już w większości ogłoszeń o pracę jest wymagana

Dział HR
@Troop

Firma ma rozproszona strukturę, więc istnieje możliwość wyjazdu służbowego do innego oddziału, czy też na budowę, w związku z tym prawo jazdy jest wymagane.

Troop
@Dział HR

A co do tych wyjazdów, to jakieś jednodniowe czy na kilka dni częściej się zdarzają?

@Dział HR

przy tym firma daje auto? jakie? i jesli chodzi o prace jako spec od IT to w jakim zakresie taki wyjazd może się odbyć? w roku jak byłoby to ewentualnie częste?

Rewiw

W ogłoszeniu jest napisane że są dofinansowania do szkoleń i podyplomówek, kto się na to łapie, jakie warunki trzeba spełniać?

Gal
@Rewiw

Fajnie by było gdyby ktoś ci ktoś odpisał ale obawiam się że będzie słabo tutaj znaleźć kogoś kto ma wiedze

sii
@Rewiw

na twoim miejscu pytałbym się od razu na rekrutacji jak to bardzo cię interesuje

strzalka07

Najwieksze dwa atuty dla mnie na plus tzn. – wysokość wynagordzenia oraz atmosfera pracy. Inwestują w młodych, stawiają na rozwój. Firma prowadzona z głową jak dla mnie. Z pewnością nie zamierzam zmieniać pracy.

jaca
@strzalka07

właśnie, dużo młodych przyjmują? o takich bez doświadczenia pytam

baku
@jaca

wiesz co jak jesteś ogarnięty to nie widzę jakiś zastrzeżeń ważne żebyś słuchał i łapach jak jesteś bez doświadczenia

@baku

No też tak nie do końca, bo jednak szukają na stanowiska specjalistyczne, wymagające wiedzy i doświadczenia właśnie, Więc nawet jak jest ogarnięty, to fakt, że przejdzie przez rekrutację można poddać pod wątpliwość. Może są stanowiska, na które nie jest wymagane, ale w przypadku większości jednak ciężko się bez niego obyć. Ja bym polecał się zainteresować praktykami w przypadku braku doświadczenia.

@baku

czyli nauka jedynie poprzez praktykę? nie robią żadnych szkoleń ani nic? firma organizuje w ogóle jakieś kursy?

ofiarowiczrady
@Ewelina

mają program szkoleń managerskich i branżowych

@strzalka07

Skoro stawiaja na mlodych to moze ktos wie gdzie uderzyc aby dostac sie na praktyki tutaj?

lotos
@Kandydat

no raczej nie tutaj, tylko bezpośrednio do nich zagadaj w tym temacie. praktyki mają fajne, z mojego doświadczenia

@ofiarowiczrady

super a coś więcej o tym programie? brał ktoś udział w ostatnim czasie i by mi przybliżył praktyczny przebieg? ciekawa jestem konkretów odnośnie wiedzy z jaką się z tego wyjdzie

@Ewelina

a może od razu podesłać ci materiały szkoleniowe, co będziesz tracić czas, nie? :D

@wujek dobra rada

A to wpłynie jakkolwiek na zwiększenie szans na dostanie się? Jak do tego się przygotować? :D Ogólnie to sporo osób kandyduje teraz? Macie info od tej strony?

@strzalka07

W ogóle alstal się dobrze trzyma

Nemo
@Ewelina

Takie informacje to ma rekrutacja

Nemo
@Ewelina

I nie sądzę, aby czuli specjalną potrzebę dzielenia się nimi na forum

Opinia

Praca jest wymagająca, ale jednocześnie interesująca i pozwala na rozwijanie swoich umiejętności. Współpraca z innymi działami firmy jest przyjazna i efektywna. Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony z pracy w Alstalu i polecam tę firmę

@Opinia

A zdradzisz chociaż na jakim dziale pracujesz?

Kip
@Opinia

O rozwoju jakich umiejętności mowa?

krokodyl
@Opinia

jakie stanowisko i czas pracy?

Jolanta
@Opinia

Z tego co wiem to Alstal nie znajduje się już w Jacewie, to prawda? Ile pracowników podlega kierownikowi budowy? I jak atmosfera w zespole?

Azzu
@Opinia

Czyli jakieś perspektywy rozwoju są?

eko
@Azzu

a czy wy umiecie wszyscy czytać? no chyba jest napisane, przepytujecie normalnie jak na wywiadzie :D

Paxton

W Alstalu dobre warunki pracy moim zdaniem.

Paxton
@Paxton

Jak ktoś się nie zgadza to jego prawo ale ja uważam że jest dobrze.

U2

Ogólnie jak czytam w internecie to Alstal ma dobre opinie raczej, a wy co myślicie tutaj?

@U2

No, jak widzisz, tu też opinii nie brakuje. Są zróżnicowane, nie da się każdemu dogodzić.

@U2

Ja ogólnie jestem dość zadowolony. Są pewne mankamenty, ale to nie wpływa aż tak na pracę, żebym miał jakoś szczególnie narzekać. Firm idealnych nie ma.

@levelup

a z ciekawości jaki staż pracy masz? można tu zagrzać miejsce??

prac.
@iksi

tak można. pracuje tu już trochę i stabilna robota, wiec nie ma co się o to martwić

@iksi

1,5 roku. Myślę, że można.

@levelup

okej, to dobra perspektywa

iksi

no tak, domyśliłem sie już na początku, a powiedz mi trudno się tu dostać?

@iksi

Wszystko zależy od twoich kompetencji, od konkurencji na dane stanowisko itp. itd. Nie umiem stwierdzić, szczerze mówiąc.

wujek dobra rada

wysłanie cv nie jest czymś mega trudnym i pracochłonnym, więc wiesz co robić :D

wujek dobra rada

swoją drogą nic nie tracisz, a może akurat trafi ci się spoko oferta roboty, więc powodzenia!

Ile można zarobić na stanowisku Kierownik Robót w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. w miejscowości Bydgoszcz?

Nikogo nie urażając ale pytanie jest tak sformułowane, ze trudno na nie coś sensownego odpowiedzieć. Wszystko zależy od Twojego doświadczenia, predyspozycji i umiejętności. Widełki mogą być znaczne, inaczej - idź spróbuj - jeśli jesteś wartościowy zapewne dostaniesz sensowna propozycje. Jeśli natomiast nie masz doświadczenia i myślisz ze uda Ci się dostać wymarzona pensje za stanowisko to życie szybko Cię zweryfikuje. Płacą dobrze za rzetelnie wykonywana prace, natomiast wada jest to ze za długo nie potrafią odnaleźć nierobów wśród zatrudnionych i wówczas dźwigasz takich na swoich barkach. Ogólnie polecam

Kip

Ok czyli rozumiem, że nie ma jednej stawki tylko wszystko zależy od kompetencji kandydata, tak?

U2
@Kip

na to by wyglądało + od tego jak się sprawdza na swoim stanowisku. tak zrozumiałem.

@U2

no to logiczne akurat, że jak masz doświadczenie, znasz się na robocie i się nie obijasz, to to się przełoży na zarobki

polecam

Byłem na praktykach, moim zdaniem dobra organizacja, opiekunowie z dużą wiedzą i doświadczeniem, ogólnie rozwojowe miejsce moim zdaniem, polecam jeśli ktoś szuka miejsca na praktyki studenckie

@polecam

Okej, a jak dostac sie na praktyki?

rosolek
@Kandydat

a ja akurat osobiscie sie udalem i zalatwialem

bonk
@Kandydat

piszesz na rekrutacja@alstal.eu albo dzwonisz i załatwiasz osobiście ale dość sprawnie to idzie

bonk
@Kandydat

tylko no w wakacje mają największy ruch z tym ale ogólnie też polecam bo oferują później zatrudnienie na stałe tym co się sprawdza w roli

Arleta
@bonk

Mam pytanie, bo u mnie na uczelni praktyki mamy rozłożone na jakieś niecałe 3 miesiące, tyle że w każdym semestrze po 1 miesiącu, byłby to problem? Czy musi być ciągłość na praktykach tu??

Arleta
@bonk

I jeszcze chciałam się dopytać czy wystarczy samo złożenie podania czy jednak ma to formę przypominającą normalną rekrutację jak na konkretne stanowisko pracy?

Kosa
@bonk

A dawno mieliscie rozpoczecie tych praktyk?

nietu
@Arleta

wydaje mi się, że to kwestia do dogadania, ale na forum to raczej szczegółów nie poznasz, więc najlepiej bezpośrednio w rekrutacji pytać i też cię tam odsyłam

praktyki
@nietu

no tak o szczegóły to już bezpośrednio, ale może ktoś wie ile trwają takie praktyki?

praktyki
@nietu

a no i z racji, że to praktyki to bezpłatne pewnie, nie? a staże mają? płatne w sensie?

embe
@praktyki

Myślę, że ze wszystkimi pytaniami o te kwestie najlepiej by było napisać tutaj: praktyki@alstal.eu

embe
@praktyki

W końcu info bezpośrednio ze źródła, to najpewniejsze info

max 12 tyg - praktyki, info ze strony

@dede

i zawsze po nich są chętni na zatrudnienie, tak? wiadomo ile osób się zazwyczaj decyduje, żeby zostać? ciekawa jestem dalszej kariery

xxx
@Ewelina

nie wiem czy zawsze, zależy od tego czy się sprawdzisz. Zakładam że nie biorą pierwszych lepszych osób, które się nawiną nawet jeśli są po praktykach.

xxx
@Ewelina

ile osób zostaje to pewnie też ciężko powiedzieć, firma jest duża nie wszyscy się znają, jak jesteś ciekawa dalszej kariery to po prostu aplikuj i sama zobacz

kosa
@Ewelina

z tego co pamiętam, to było tych chętnych trochę, no statystyk nie prowadziłem, więc nie wiem ilu dokładnie, wydawali się zadowoleni

kosa
@Ewelina

a co do dalszej kariery, to bardzo indywidualnie trzeba patrzyć, część dostała dalej ofertę pracy, inni wpisali w cv i szukali czegoś innego albo kończyli studiach, wszystko to zależy, ale perspektywy tu są według mnie na dalszy rozwój

eltor
@kosa

grunt, że są jakieś perspektywy, bo wiesz fajnie by było mieć już jakieś szlaki przetarte i złapać jakąś stabilniejszą robotę zaraz po praktykach czy stażu, wiesz o co chodzi

Zając

Praca kosztorysanta - znajomości których programów wymagają? na pewno AutoCAD, co jeszcze?

@Zając

I jak długiego doświadczenia wymagają?

@Zając

doświadczenie nie jest konkretnie określone, więc pewnie zasada im więcej ty lepiej

@Zając

masz w ogłoszeniu, no chyba że pytasz poza tym, co wypisali, a tak to Excel głównie, AutoCAD i NORMA PRO

@dede

No właśnie nie widziałem ogłoszenia, dostałem tylko cynk, że szukają. Dzięki za info.

kosztowy
@dede

ale o którym ogłoszeniu mówicie? na kosztorysanta robót budowlanych czy instalacji sanitarnych?

kosztowy

bo do robót budowlanych to wymagają min 3 lata doświadczenia jak coś

@kosztowy

Instalacji sanitarnych

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 156.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.