ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Mister

Na jakim etapie jesteście ze stawianiem fabryki wody? Kiedy planowane zakończenie prac?

cosi
@Mister

według tego co na stronie to w tym roku mają skonczyć

cosi
@Mister

a z ciekawości czemu cie to interesuje?

osuch
@Mister

A to nie mieli 1000 dni od podpisania umowy?

Elżbieta
@osuch

A co, już minął ten czas?

Mister
@cosi

Z czystej ciekawości również

Robak
@cosi

i udało się?

Sergio
@Robak

A wiesz wgl o co chodzi?

@Robak

jeszcze nie otwarli obiektu ale też czekam

@Mister

w ogóle jak kogoś interesuje temat to polecam obserwować fb fabryki wody bo na bieżąco dają aktualizacje co i jak

@Mister

albo fb alstalu bo tam też fajnie prowadzą ten profil i ogólnie o swoich projektach piszą.

nikoś

kiedy paczki dla dzieci będą?

Rosolek
@nikoś

A to na swieta czy jak?

nikoś
@Rosolek

tak, paczki świąteczne

Mop
@nikoś

Jakas nowosc czy taka tradycja?

Lum

Praca dobra, rozwojowa. Ja współpracuję ze spoko ludźmi także dogadać się idzie w wielu sprawach.

To dobrze brzmi.

A na jakim dziale?

@Lum

Czy piszesz o firmie tak ogólnie?

@Lum

I jeszcze mam pytanie, czy zespoły raczej duże, czy bardziej kameralne?

@leo

Kierownik robót

@leo

Piszę ze swojej perspektywy, trudno wypowiadać się za całą firmę

TybetańskiMnich
@Lum

Tak działa forum, ja sie podpisuje pod tym

Ewelina
@TybetańskiMnich

No niby... Ale koniec końców tutaj dział działowi nierówny? Tak czysto obiektywnie ktoś jest w stanie wskazać ten, na którym warunki byłyby najlepsze i w zasadzie czemu?

rozkmina
@Ewelina

no ale jak ktoś ci może wskazać obiektywnie cokolwiek, jak opinia ma to do siebie, że jest subiektywna... plus dla każdego najlepsze warunki mogą oznaczać coś kompletnie odmiennego... więc może jak jesteś zainteresowana pracą tu to określ sama, gdzie sprawdzisz się najlepiej i zaaplikuj jak pojawi się oferta...

Jacek

Hej, zastanawiam się nad aplikacją na kosztorysanta - czy na rozmowie rekrutacyjnej pojawiają się jakieś testy z wymienionych w wymaganiach programów?

@Jacek

Uprzedzając - znam je i potrafię z nich korzystać, ale mam taki problem, że strasznie stresują mnie rozmowy i boję się, że pod presją nagle zapomnę jak się nazywam i co jak się robi, ale wiem, że w pracy bez problemu będę się tym posługiwał jak należy

@Jacek

Dlatego chciałbym wiedzieć zawczasu na co się przygotować, żeby się nie stresować na zapas. Może to i głupie, ale co poradzę, tak mi organizm reaguje, że mnie rozmowy paraliżują, zwłaszcza jak mi zależy

Kam
@Jacek

spokojnie Jacek, myślę, że jak będą kazali ci zrobić jakieś zadanie to raczej nie będą patrzeć ci na ręce i będziesz miał czas na spokojnie to zrobić

Kam
@Jacek

poza tym nic też nie piszą o tym na swojej stronie, że wymagają zrobienia zadania rekrutacyjnego, więc nawet nie wiadomo czy będzie taka potrzeba, nie stresuj się na zapas, tylko po prostu składaj papiery i do dzieła

TybetańskiMnich
@Jacek

Jaca jesteś zaiście wyciszonym kwiatem lotosu na zaiście spokojnej tafli jeziora. Jesteś wręcz jak wagon pełen medytujących tybetańskich mnichów. I to sobie powtarzaj i jazda. Powodzenia i dawaj znać jak poszło.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Róża

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o pracy w biurze? Jaka panuje atmosfera? Pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisku spec. ds. kadr i płac i chciałam się czegoś więcej dowiedzieć o firmie :)

@Róża

Ile etapów mają tu rekrutacje? Bardzo rozbudowane są?

mnb
@Róża

u mnie dwa etapy były, nic nadzwyczajnego, taka typowa rekrutacja jak w większości firm, pierwsza krótka rozmowa, druga trochę dłuższa, na zapoznanie się nawzajem i odpowiedź kilka dni później

@mnb

Dzięki, czyli raczej klasycznie to przebiega z tego co piszesz, więc spoko, bo czasem te rekrutacje to potrafią być bardzo wymyślne :)

@mnb

A jak oceniasz warunki w firmie, szefostwo?

@Róża

jak dla mnie spoko, trzeba się wywiązywać z obowiązków być ogarniętym i ludzkim dla innych i będziesz miał fajną ekipe

@Róża

jak masz jeszcze jakieś pytania możesz dawać ktoś napewno raz na jakiś czas tu wpadnie

@ofiarowiczrady

To okej, a w sumie to orientuje się ktoś jak tu patrzą na doświadczenie, bo w ogłoszeniu chcą 2 lata, żeby mieć przepracowane w zawodzie, mi brakuje 2 miesiące, więc no trochę niefart i tak się zastanawiam czy odpowiedzą w ogóle na moje cv, skoro nie do końca spełniam te wymogi..

@Róża

nie no jak ci brakuje 2 miesiące to myślę że na spokojnie bym startował, bo to też zależy jakie masz umiejętności i ogólnie jak ogarniętą jesteś to na spokojnie...

@ofiarowiczrady

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o umiejętności i obycie w zawodzie, to nie powinnam mieć problemu, o to się akurat nie boję :)

@ofiarowiczrady

No masz rację, więc w sumie nic nie szkodzi mi wysłać cv, zobaczymy czy się odezwą, a ogólnie ile się czeka na odpowiedź zwrotną?

Agnieszka

Od razu zaznaczam, że nie pytam dla siebie. Chciałam spytać dla kogoś, jak wygląda praca Monter konstrukcji stalowych. Konkretnie chodzi mi o to, jak wypadają na tle innych firmy w okolicy w kwestii zarobków i nadgodzin. Czy ktoś wie, czy często trzeba pracować po godzinach? Dajcie znać. Będę wdzięczna bardzo!

Pers
@Agnieszka

Moze ktos napisze? Chociaz troche informacji na ten temat?

Dlaczego odchodzą od Was tak znane w branży osoby, świetni kierownicy i dyrektorzy ? Ostatnimi czasy wiele głośnych nazwisk odeszło z firmy. Co jest powodem ?

Pracownik działów wsparcia
@Zainteresowany

Potwierdzam ! A zatrudniani niestety maja wysoko postawiona poprzeczkę po tych co odeszli. Niestety nie mam już okazji pracować z tymi co budowali ta firmę i poświęcali jej wiele lat życia. Mam nadzieje ze jeszcze będzie mi dane pracować z nimi. Każdy wie o kim mowa.

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko brak w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji? Podzielcie się informacjami!

baku

Brałem, ale już dłuższy czas temu. Spotkanie dość standardowe, sporo pytań o poprzednie doświadczenia, o umiejętności. Czy jest coś, na co szczególnie trzeba zwracać uwagę to nie wiem, nie było raczej nic odbiegającego od normy

baku

Jak chodzi o atmosferę na rozmowie, to całkiem spoko, nie było jakoś mega stresująco, ale też nie zupełnie na luzie, raczej wypośrodkowane

@baku

po jakim czasie od wysłania zgłoszenia się odezwali, pamiętasz może?

@baku

i po ilu dniach/tygodniach dostałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie?

@Kik

po rozmowie dość szybko, a od wysłania to już nie bardzo pamiętam, chwile to trwało

@Kik

wiesz co nie jestem w stanie ci powiedzieć bo jakis czas juz to było, na stronie chyba masz proces rekrutacyjny no ale to pewnie w dużej mierze zależy od ilości zgłoszeń na konkretne stanowisko

@baku

dzięki za odpowiedź, no wiadomo, że im więcej chętnych tym to może dłużej trwać

przyszły inż budowy

jestem na budownictwie już przy inżynierce i potrzebuje gdzieś praktyki ogarnać jest tutaj opcja odbycia takich praktyk? zależy mi żeby zrobić je w czymś większym co by potem dobrze wyglądało.

@przyszły inż budowy

jest taka możliwość, sam zaczynałem tu pracę od praktyk

@przyszły inż budowy

jak jesteś zainteresowany, to najwięcej informacji masz na ich stronie internetowej i jest tam cała zakładka dla studenta

@przyszły inż budowy

jakbyś miał pytania, to pisz, co będę wiedział to ci odpowiem, ogólnie spoko miejsce, więc warto

@eng

w sumie to mam pare... jeśli chodzi budowy to rozumiem że są wyjazdy na zlecenie, i tu się pojawia pytanie widziałem że poniżej chłopaki się tam niektórzy dobierają i jeżdżą, ja jeszcze nie mam praktyk potwierdzonych więc nie chce się umawiać z nikim tutaj... ale jak by były gdzieś dalej zlecenia była by opcja jakiegoś zorganizowania przejazdu?

@eng

piszą że 12 tygodniowe praktyki natomiast wolą ludzi na wakacje ale nabór jest prowadzony cały rok... wiec się zastanawiam czy jest szansa na wiosnę je zrobić albo w ciągu roku

@eng

i jak bym ewentualnie został pracować to jaką umowę preferują?

Doss
@przyszły inż budowy

Patrząc po ogłoszeniach, to chyba najczęściej jest informacja, że oferują umowę o pracę, także spoko.

@Doss

dzięki stary, wolałem sie upewnić na zapas

Dżej

Ile trwa tu staż? Mają jakieś ramy czasu?

Może napiszesz na maila?

@Dżej

Jest bezpośredni mail do kontaktowania się w sprawie praktyk

@Dżej

W zakładce po lewej masz

Josh
@igo

Byłeś na takim stażu? Albo kojarzysz jak są zorganizowane?

@Josh

Być nie byłem

@Josh

Niewiele wiem, bo nie byłem żadnym opiekunem przy tym ani nic

Josh

A, okej, rozumiem.

3 miesiące

@Dżej

aa to było pytanie o staż, a ja o praktykach się wypowiedziałem

a więc, co do stażu to nie wiem, praktyki - 3 miesiące

@Dżej

odbywałeś, tam finalnie staż?

@Dżej

dużo tam robiłeś? polecasz?

bbobo

ktoś wie jak się ma sprawa z dojazdami na budowy?

@bbobo

coś wspólnego jest organizowane czy każdy sobie?

@bbobo

z tego co słyszałem to są jakieś dopłaty

@senti

czyli rozumiem, że sam z tego nie korzystasz?

@bbobo

najlepszą jak dla mnie opcją jest ogarnięcie się z chłopakami jakiegoś wspólnego transportu (raz jeden raz drugi..itd), wydaje się to najbardziej optymalne. a jeśli chodzi o dopłatę to chyba przełożonego się dopytać jak już Cię wezmą.

@senti

Da się z chłopakami dogadać w takich kwestiach, dobrą tam macie atmosferę między sobą? Oczywiście dla chłopaka pytam.

@Anna

a już miałem nadzieję, że dla siebie :) a tak serio to no ekipa jest zgrana, mi pasuje

bobb
@senti

niech się zrekrutuje i popyta napewno ktoś się znajdzie kto będzie miał wolne miejsce w aucie, paliwo leci w górę więc chętni się znajda

Wojtek

Witam, czy firma Alstal też zatrudnia i podpisuje umowy z pracownikami tylko na okres budowy w danym miejscu (coś w rodzaju terminowego kontraktu)? Powiedzmy, że ktoś chciałby w ten sposób zdobyć praktykę i doświadczenie do uprawnień projektowych, a nie chciałby już potem wiązać się z firmą i jeździć w delegacje po Polsce. Chodziłoby o stanowisko inżyniera budowy.

koleś
@Wojtek

Takie pytanie powinieneś już konkretnie zadawać w centrum albo już na rozmowie rekrutacyjnej, wiem że organizują praktyki i staże więc może stricte na to powinieneś zaaplikować.

w sumie nie wiem
@koleś

u nas większość jest na umowę o pracę więc nie wiem jak by to wyglądało jednorazowo, może na rekrutacji powinieneś się dopytać o taką możliwość albo jak gość wyżej pisze aplikować na praktyki

prac
@koleś

Możesz spróbować ale lepiej będzie jak tam po prostu zadzwonisz i dowiesz się u źródła bo tak gdybać to każdy z nas może

emil

A ja mam z kolei takie pytanie - czy biuro mają tylko jedno w tej miejscowości co tu jest czyli Jacewo czy może mają też w jakichś większych miejscowościach?

ggg
@emil

piszą na stronie alstalu, że głowna siedziba Bydgoszcz, oddziały Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice

ggg
@emil

znaczy no tutaj na gowork jest niby napisane, ze Jacewo, ale może to jakiś stary adres czy coś, a czemu w ogóle pytasz?

Tak, to stary adres.

Biuro zostało przeniesione z Jacewa do Bydgoszczy jakieś 2 lata temu

@ggg

Najwyraźniej po prostu gowork nie nadążył ze zmianami, stąd tutaj stary adres.

emil
@ggg

a bo właśnie zastanawiałem się nad pracą tutaj, ale to Jacewo to tak ni w pięć ni w dziesięć mi pasowało

@emil

a na co chciałeś aplikować?

bob

widzę, że dużo osób pytało tutaj o praktyki, ja byłem, jestem zadowolony, z mojej perspektywy mogę polecić.

@bob

na pewno dużym plusem jest to, że był czas na naukę i "opatrzenie się" z pracą, a nie tylko witamy i do roboty jak w niektórych poprzednich firmach

Urszula
@bob

A ile czasu trwał okres nauki?

@Urszula

w sensie ile praktyki trwały?

@Urszula

no 3 miesiące standardowo. chyba, że chodzi ci o to co pisałem o opatrzeniu sie z pracą, to ciężko stwierdzić, był czas na wszystko, ale tak bardziej elastycznie, ile kto potrzebował, nie było jakichś sztywnych ram

nn
@bob

a o jakim stanowisku piszesz?

@nn

studiuje budownictwo więc praktyki na inżyniera budowy

Bart

Pracuje ktoś na stanowisku inżynier budowy? Bo się zastanawiam nad przyjściem tutaj, a widzę, że szukają w paru miejscach. Jakieś opinie?

passi

ktoś coś?

devon
@Bart

znaczy się pytasz o opinie o lokalizacjach czy o co, bo trochę nie rozumiem pytania

@Bart

No to wybierz ten projekt, na który masz najbliżej i tyle

technikum

Na stronie firmy czytam, że prowadzą praktyki dla studentów, ale chciałbym zapytać czy ktoś wie czy może organizują praktyki dla uczniów technikum?

vector
@technikum

też chętnie się dowiem, czy jest tu może ktoś z działu rekrutacji?

@vector

a to nie można pokusić się o skontaktowanie sie z rekrutacją?

ir
@technikum

Na twoim miejscu bym tam zadzwonił albo napisał

ir
@technikum

Jest szansa, że szybciej otrzymasz tak odpowiedź niż tutaj

@omni

no można, ale wiesz jak jest, nie chciałem im głowy zawracać, bo pewnie mają ważniejsze sprawy, ale jak tutaj nikt nie wie, to faktycznie pozostaje mi się z nimi skontaktować

@technikum

nie sądzę, żebyś miał im tym głowę zawracać?

@technikum

w końcu oni będą mieć najpewniejsze informacje w takim temacie

widz
@omni

łatwo się tam da dodzwonić?

@widz

ale z tego co pamiętam ja nie miałem z tym problemu jak coś potrzebowałem

@widz

ja cie krece, ale wy tu czasami pytania zadajecie. no zadzwoń i sprawdź czy się da dodzwonić, zajmie ci to mniej czasu niż czekanie na odpowiedź tutaj

widz
@technikum

nie każdy lubi wisieć na linii czekając na połączenie

@widz

na to już nie mam komentarza...

Cześć! Czy warto wysłać CV na kosztorysanta do Wrocławia? Bardzo zależy mi na nowej pracy w takim charakterze. Jednakże martwi mnie to ze oferta średnio co kilka miesięcy pojawia się na portalach z ofertami pracy. Jak jest na serio? Czy pracodawca dopuszcza prace hybrydowa ze względu na miejsce zamieszkania?

Roki
@Kandydat

Zdecydowanie nie warto. Ta firma niestety prezentuje się dobrze tylko dzięki bardzo rozbudowanemu działowi HR. W rzeczywistości jest to kiepsko zorganizowana i bardzo nieodpowiednie zarządzana firma. Z oddziału we Wrocławiu odeszli praktycznie wszyscy...

ff
@Roki

ok

@Kandydat

we Wrocławiu jest nowy zespół i dyrektor. Z tego co słyszałem budują fajną ekipę. Warto spróbować i postawić swoje warunki :)

sun
@pracownik

O to spore zmiany jak cały nowy zespół ma być. To pewnie spróbuję swoich sił, może być ciekawie

Roman
@pracownik

Masz na myśli warunki finansowe? Ile warto powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej żeby nie przesadzić? Co doradzisz.

Bob
@Roman

Powiedz ile chcesz zarabiać a życie to zweryfikuje.

Elżbieta
@Bob

Ale jeszcze pytanie na jakie zarobki pracowników mogą sobie pozwolić?

Cola
@Elżbieta

Wszystko zależy od stanowiska i tak naprawdę wielu innych czynników

Cola
@Elżbieta

To nie my decydujemy o stawkach, żeby tu cokolwiek więcej na ten temat pisać

Kopiec

Mam pytanie odnośnie rekrutacji, bo nie znalazłem tu takiego wątku

@Kopiec

Na stronie jest pokazana ścieżka jak wygląda rekrutacja

@Kopiec

Jest to w sumie 5 etapów i chciałbym się dowiedzieć jaki jest realny czas od wysłania cv do zatrudnienia

@Kopiec

Zależy mi na pracy jako inżynier budowy

@Kopiec

właściwie trudno to stwierdzić, bo mogę jedynie opisać swój przykład

@Kopiec

u mnie to było chyba jakieś trzy tygodnie, chociaż szczerze to tego jakoś nie liczyłem, bo nie była to jedyna firma, do której aplikowałem

@Kopiec

jeśli jakoś zależy ci na czasie to możesz to zaznaczyć, może wezmą to pod uwagę w twojej rekrutacji

@nakia

Da się dogadać podczas rekrutacji?

Midas
@nakia

Czy ja wiem. Jednak bądźmy realistami, z ich perspektywy rekrutacja to też nie takie hop siup, a wiadomo, że każdemu zależy na czasie, więc nie wiem czy będą się dostosowywać do jednej osoby

Midas
@nakia

Także no, nie nastawiałbym się za bardzo na ten sposób, bo jednak liczba i czas trwania etapów nie zostały ustalone bez powodu

@Kopiec

znaczy dogadać w kwestii czego, bo nie do końca chyba rozumiem

@Kopiec

mówię tylko, że można coś dopytać w temacie czy tam od swojej strony powiedzieć, zdarzyło mi się tak zrobić, ale no nie daje to pewnego efektu

Strus
@Kopiec

Ja killka lat temu wysłałem cvke, gość odezwał się od razu. Po dwóch dniach było wiadomo ze mnie wezmą. Ogólnie zależy od stopnia desperacji ale raczej na budowy biorą wszystkich jak leci.

Dżej

Był ktoś, ma ktoś opinie o stażu w alstal?

Przyjmują cały rok?

na pewno organizują latem

@Dżej

Był taki jeden chłopak na praktykach jak pracowałem. Zadowolony był, mówił, że dobrze prowadzone.

@igo

Nie pogardziłbym jednak informacją z pierwszej ręki, ale dobre i to ;)

@Dżej

Mówię ile wiem i mam nadzieję, że komuś się to przyda

@Dżej

No to w tej kwestii już nie pomogę, możesz jedynie czekać aż ktoś kto brał udział zmaterializuje się na forum

No tak, naturalnie

@Dżej

Teraz przyjmują na praktyki, warto zadzwonić i dopytać o szczegóły

@qwarz

Wielkie dzięki za cynk!

Nie ma sprawy

@Dżej

Jak coś wiem to odpowiadam

Nie ma sprawy

@Dżej

I jak tam, udało się coś załatwić?

@Dżej

Jak byłbyś w stanie, to daj znać jak to wygląda, w sensie sam proces przyjmowania na praktyki, czy jest jakaś rozmowa itd

Byłabym wdzięczna :)

@Dove

Aplikowałem dopiero

@Dove

Zobaczę co się będzie działo z tym

@Dżej

Ok, będę czekać na info :)

qwer

Szukają głównie na kierowników, inżynierów, dyrektorów a coś bardziej fizycznego?

ni
@qwer

możesz zawsz chyba się skontaktować i zapytać nie?

Agnieszka
@ni

To nie ma nigdzie ogłoszeń żeby sprawdzić?

@Agnieszka

Firma nie zatrudnia pracowników fizycznych. Skoro nie ma ogłoszenia, to chyba nie szukają, co nie? :)

qwer
@pracownik

Okeej, to wszystko wyjaśnia. Nie mam już pytań w takim razie.

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 156.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.