ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

beck

Gdzie znajduje się oddział tej firmy w Katowicach? Co sądzicie o pracy na stanowisko ds. zamówień publicznych i jaki zarobki?

Tim

Czy ktoś udzieli rzetelnej odpowiedzi o pracy na stanowisku kierownika budowy z wieloletnim doświadczeniem . Jakie zarobki, praca w jakich godzinach , czy pracuje się w weekendy, jak wygląda sprawa zakwaterowania dla osób z innego regionu kraju niż jest budowa i samochodu służbowego. Proszę o konstruktywną odpowiedź, która pozwoli podjąć decyzję o aplikowaniu.

Jacek

Zatrudniają też osoby na B2B?

odp
@Jacek

zatrudniają ale to do ustalenia indywidualnie raczej

anix

Myślę nad złożeniem oferty na Specjalista ds. finansowych - ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp.k Jak wygląda proces wdrożeniowy, atmosfera?

@anix

Na to stanowisko to już chyba od roku szukają. Przychodzi nowa osoba i ucieka. Pieniądze nie duże, wymagań setka. Wdrożenie. Kto Cię tam wdroży na to stanowisko ? Przecież na tą chwilę jest świeża osoba, która byla wdrażana też przez świeżego pracownika. A wymagań i zadań będzie baaaaardzo dużo.

Raju
@pracownik

Jak to na specjalistę. Już bez przesady.

bbb
@pracownik

spokojna twoja rozczochrana znajdzie się ktoś do szkolenia i pokazania co trzeba zrobić ty się już nie martw

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Inż

Jako inżynier budowy myślę, że mogę polecić ludziom po budownictwie, którzy mają już jakieś doświadczenie i chcą się rozwijać bardziej. Są tutaj na to warunki przede wszystkim ze względu na to, że firma jest stabilna na rynku i dość rozpoznawalna. Na początku miałem mieszane uczucia, szczególnie patrząc na niektóre komentarze ale miło się zaskoczyłem po czasie. Dlatego też pomyślałem, że warto byłoby coś napisać dla moich młodszych kolegów, pewnie są teraz jakieś przyjęcia na nowy rok. Nie bać się, próbować, nie stać w miejscu. Branża jest dobra, rozwija się, nie ma co się rozdrabniać i pracować poza zawodem. Szkoda czasu moim zdaniem. Powodzenia wszystkim kandydatom i mam nadzieję do zobaczenia na robocie.

@Inż

praktyki na wakacjach też się liczą do doświadczenia?

@Inż

w ogóle można u was robić praktyki?

jinx
@Radzimir

Liczyć się liczą, oczywiście. Ale czy będą wystarczające - ciężko powiedzieć, niewykluczone, że nie.

jinx
@Radzimir

Tak, wejdź w zakładkę "dla studentów"

@Radzimir

Mi bardziej chodziło o doświadczenie wcześniej zdobyte. Ale nie zmienia to faktu, że można.

@Radzimir

Przy ofertach masz "praktyki i staże" tam jest mail to możesz dopytać, czy jest coś co cię interesuje.

@Inż

nie sądziłem szczerze mówiąc że taki będzie odzew. dzięki. kojarzycie czy na stanowisku długo trwa wdrożenie? miesiąc może więcej ?

bbb
@Radzimir

to zależy tak naprawdę od osoby. jak dużo już umie, jak przyjmuje wiedze, kto też bedzie tą wiedzę przekazywał

Ostow94

Czy po okresie próbnym można liczyć na podwyżkę na stanowisku inżynieria? Czy jest to standardowa procedura czy może trzeba się o to specjalnie upominać?

@Ostow94

Jeśli chodzi o podwyżki to temat rzeka. Ucinają z ustaleń po okresie próbnym a później problen by dostać cokolwiek wyżej. No i jeszcze wszystko zależy od twojego przełonego i przede wszystkim od nastroju Prezesa, który klepie takie zgody. Także powodzenia.

Borat

Jest ogłoszenie na serwisanta, już jakiś czas temu myślałem o tym i będę wysyłał cv. Mam pytanie co do doświadczenia bo nie napisali tutaj a jestem po technikum akurat w dobrym zawodzie.

@Borat

Jeszcze zapomniałem zapytać o dojazd z Inowrocławia. Są jakieś autobusy czy lepiej tam samochodem dojechać? Tak na codzień to wolałbym jakimś autobusem jednak podjechać.

Doma
@Borat

Ale jakie pytanie? Bo nie do końca widzę je z kontekstu

@Doma

To dziwne, ale może spróbuję wooolniej w takim razie. Chodzi o to czy/jakie doświadczenia trzeba mieć na stanowisko: serwisant, aby się dostać. Drugie pytanie: Czy jest jakiś dojazd komunikacją do firmy?

@Doma

Wybacz, mam nadzieję że nie uraziłem

Męczydusza.
@Borat

zamiast sie nad tym tak... pochylać, to byś już znalazł sto razy odpowiedź. musisz mieć umiejętności i wiedze żeby przy serwisie pracować.

Męczydusza.
@Borat

i jak chcesz coś załatwić to nie rób z ludzi nie spełna ... tak na przyszłość

Sabi

Jak wygląda kwestia szkoleń nowych pracowników? Ile czasu mniej więcej trwa wdrożenie? Chodzi mi o stanowiska administracyjne.

Miły
@Sabi

Wydaje mi się, że to kwestia dosyć indywidualna, ponieważ każdy jest na jakimś poziomie wiedzy, też każde stanowisko jest specyficzne. Jeśli przykładowo w poprzedniej pracy zajmowałaś się analizą dokumentacji, to raczej nie będziesz miała problemu z tym tutaj i szybciej się wdrożysz. Życzę powodzenia ze swojej strony bo można się tutaj rozwinąć.

Ponik
@Miły

A wymagają dużego doświadczenia? Chodzi mi o kierownika projektu. Widziałem w wymaganiach sporo pozycji, ale nie jest napisane ile doświadczenia trzeba mieć na tym stanowisku. Może ktoś będzie kojarzył, czy pytają o to przy rekrutacji bo ja np. dosyć szybko łapałem w pracy takie rzeczy jak koordynowanie projektu ale nie mogę się pochwalić jakimś super dużym doświadczeniem.

Wyjaśniam
@Ponik

to ja nie wiem jak ty czytasz te ogłoszenia, przecież jest jasno i wyraźnie napisane, że wymagają minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku, a podobne stanowisko to właśnie takie, na jakie starujesz tak dla objaśnienia

Kajmak
@Ponik

Wydaje mi się, że jak wykażesz na rozmowie właśnie to, że ogarniasz tematy szybko i wiesz o co chodzi to długość doświadczenia powinna być już drugorzędną sprawą. Przygotuj sobie ile możesz przed rozmową, bo czasami informacje lubią w stresie parować i staraj się to potem odtworzyć. Inna sprawa, że musisz zdawać sobie sprawę, że inni na to miejsce też mogą być i mogą mieć większe doświadczenie. Ale to już loteria i uważam, że warto spróbować.

Rent
@Wyjaśniam

nie wiadomo czy dalej tyle wymagają, tak na stówę było kiedyś a teraz też nic nie widzialem

@Ponik

A czego się spodziewasz na stanowisku kierowniczym? Oczywiście, że nie wezmą naturszczyka z mlekiem pod nosem. Doświadczenie jest koniecznie i to solidne.

Wolo

To akurat zależy uwierz mi. Miałem kiedyś w fimie takiego bąbla za kierownika, który myślał że jest panem świata a nie potrafił drukarki dobrze obsługiwać. Takie czasami jazdy były że szok, a gość udawał że wszystko jest okej, bo przecież skończył uniwersytet. Ale to już wina tamtego zarządu była.

@Wolo

Ale ja mówię o Alstalu, nie o ogóle firm, bo w takim przypadku oczywiście, że różnie bywa.

Wolo

A, przeoczyłem kontekst jakoś. Sorry.

Można powiedzieć, że Alstal jest firmą która wciąż się rozwija?

pepsi

Można.

@pepsi

Czy często pojawiają się jakieś nowe rzeczy, zmiany, projekty?

co to za pytanie? no kończy się jeden zaczyna sie drugi, albo w międzyczasie idzie kilka na raz. To ogromna firma która zatrudnia wielu ludzi i ma wiele projektów do wykonania.

Crash

Czy gdyby się nie rozwijali, to mieliby tyle projektów? Nie sądzę. Więc tak.

Sh

Oczywiście.

@.

Ogromna? Aż tak to nie. Jakaś mała płotka to bynajmniej też nie jest, ale do firm pokroju dużych korpo jeszcze brakuje. I dobrze, wolę pracę w niekorporacyjnej firmie.

Aurora

Myślę nad ofertą na asystentkę zarządu. Ogólnie wymagania spełniam, ale jest jeden mały szkopuł - w ofercie stoi wymaganie o doświadczeniu conajmniej trzyletnim. Ja przepracowałam na takim samym stanowisku 2,5 roku. Różnica niewielka, ale to trójki odrobinę brakuje. Myślicie, że jest szansa, że przymkną na to oko?

Voris
@Aurora

Szansa zawsze jest i jeśli nie będą się trzymać kurczowo tego co napisali, myślę że jest duża szansa na sukces oczywiście też zakładając, że nie będzie wielu chętnych z doświadczeniem większym niż 3 lata. Na twoim miejscu wysłałbym CV bez wahania.

nabuchodonozor
@Aurora

wyślij CV, przecież nie my będziemy decydować za rekruterów może przymkną oko, jeżeli spełniasz resztę warunków, może nie nie jesteśmy wyrocznią, skąd mamy wiedzieć, jak się sprawa potoczy w tym przypadku

DamaPik
@nabuchodonozor

Mam pytanie, jak przebiega rekrutacja? Ciężko się dostać? Dużo zadają pytań? Jaki klimat? Dzięki za wszelkie info.

Bram
@DamaPik

Zazwyczaj rekrutacja tutaj ma 2 etapy, u mnie też tak było i wspominam ją całkiem pozytywnie. Rozmowy nie były jakoś szczególnie stresujące, ale może u mnie też działało to, że nie pierwszy raz startowałem na podobne stanowisko, więc raczej wiedziałem, czego oczekują i jakie mają wymagania. Pytania mnie nie zaskoczyły i w sumie nawet szybko zleciało, ale tak jak mówię, może też dlatego, że nie mam aż tak problemów ze stresem. Wrażenie bardzo ok, i nie ma co się bać.

DamPik
@Bram

Czyli nie męczą za bardzo? A trzeba dużo mówić od siebie? W sensie, lubią jak się dużo mówi czy raczej odpowiadać na pytania i tyle?

Bram
@DamPik

Im więcej powiesz, tym lepiej tak na prawdę. To też pokazuje, że ci zależy na pracy. Na pytania prawie każdy coś tam wyduka, ale warto też na przykład zadać jakieś pytanie od siebie i potem w razie czego uzupełnić jeszcze jakoś swoją wypowiedź. Ja mam taką technikę. Także polecam jednak się przygotować i po prostu wymieść konkurencję hehe.

RadaWuja
@DamPik

w moim przypadku bylo tak, że raczej odpowiadałem na pytania i jedynie przy niektórych coś dorzucałem od siebie, ale nie tak, żeby ich zagadać, bo to też dobrze nie wygląda moim zdaniem, najlepiej utrzymać pewien balans, czyli nie tak, żeby odpowiedzieć trzema słowami i nara, ale też nie tak, żeby nawijać

@Voris

Zawsze? No niekoniecznie. Ale w tym przypadku jednak ją widzę. Polecałbym wysłać aplikację.

Student

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie stażu w Alstal. Widziałem w ogłoszeniach, że można się dostać na praktyki czy staż i chciałbym dopytać jak to wygląda w praktyce. Czy jest jakiś konkretny termin (np. wiosna-lato), w którym najlepiej się załapać? Jest możliwość potem dostania się do pracy na stałe np. na inżyniera budowy, czy raczej stanowiska są obłożone? No i oczywiście, jak z warunkami finansowymi, podejrzewam, że praktyki są bezpłatne ale może na stażu coś rzucają groszem studentowi? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

@Student

Praktyki studenckie są fajnym rozwiązaniem i całkiem sporo studentów sie na nie zgłasza, jednak nie każda firma też daje tego typu możliwości i nie każdej firmie chce sie szkolić młode osoby. Z tego co pamietam te praktyki trwają jakoś 12 tygodni, studenci dostają wszystko co im potrzeba do pracy wszystkie ciuchy itd. i normalnie uczestniczą w pracy tak jak wszyscy, a ile sie nauczą to już zalezy od nich

Student
@Marpos

Bardzo dziękuję, jeszcze ponowie pytanie o możliwość pracy po praktykach. Czy zdarza się, że praktykantów biorą, czy muszą jakby z zewnątrz od nowa aplikować jeśli chcą tu pracować? Jeśli ktoś oczywiście kojarzy jak to wygląda w praktyce

@Student

Biorą potem na stale, nawet piszą o tym na stronie ale trzeba brac po uwage, że nie tak że ktoś przyjdzie odwalić byle jak, żeby tylko mieć praktyki w papierach wpisane, tylko jak ktos sie faktycznie przykłada i tez widzą, że będą w nim mieli dobrego pracownika

tak tylko
@Marpos

Ale praktyki masz po coś no nie? Papierek nie wykarmi potem rodziny tylko trzeba gdzieś się zaczepić i tak i tak

@tak tylko

O co ci chodzi? Nie wiem czy masz problemy z czytaniem czy co, ale odpisalem na pytanie, czy przyjmują potem po praktykach proste. Nie ma nigdzie w moim komentarzu, że jak ktoś je wyrobil a sie nie dostał potem do pracy to zmarnowal wszystko i w ogole po co mu było iść na praktyki, z takimi papierami zawsze ma większe szanse na zatrudnienie niż ktoś kto nic nie ma zero doświadczenia

Notus
@tak tylko

Pokrętna logika. Student rodziny na utrzymaniu z reguły nie ma, a wręcz przeciwnie. A, żeby dostać pracę w większości miejsc należy mieć doświadczenie, mniejsze, czy większe. Staże i praktyki dają możliwość jego zdobycia. Zwłaszcza, że po ich odbyciu jest szansa na bezpośrednie przejście na etat, więc tym bardziej twoja uwaga wydaje mi się być bezzasadna. "praktyki masz po coś" - ale to nie jest tak, że wszyscy studenci/absolwenci mają takie same pobudki, a po co, to już kwestia indywidualna każdego z nich.

Teraz już jasne?

tak tylko
@Notus

Wywołałem burze, to nawet całkiem satysfakcjonujące hehe. Zobaczcie tylko, ja nigdzie nie napisałem, że praktyki są niepotrzebne bo na pewno są. Chodziło mi raczej o przykładanie się do praktyk, żeby się czegoś nauczyć a nie tylko zgarnąć papier gdyż ponieważ to na dłuższą metę do niczego nie doprowadzi. A podobno winny się tłumaczy, może zbyt pokrętnie napisałem... ale po co od razu obrażać? Oby te wywody się przynajmniej komuś przydały...

Al stal

Firma pozornie prezentuje się pięknie: nowoczesne wnętrze, wynagrodzenie i sympatyczni ludzie. Ale po zagłębieniu nie jest tak kolorowo. Z całego serca odradzam pracę jako asystenta zarządu… bliski kontakt z zarządca…można doświadczyć bardzo wielu nieprzyjemności

Smuteczki
@Al stal

Niestety potwierdzam. Pamiętam takie sytuacje jeszcze w starej siedzibie firmy i z tego co słyszę to mimo nowej fasady to zwyczaje pozostały takie same.

Jahad

Można i trafić dużo gorzej. Ja pracowałem, znaczy, nadal pracuję i nie mam jakiś specjalnie negatywnych odczuć. Fakt, parę rzeczy mi nie pasuje, nie mówię, że nie. Czuję się traktowany...normalnie. Nikt mi róż pod stopy nie sypie, ale też nie odczuwam jakiś nieprawidłowości w temacie...ale to już indywidualna kwestia. Nie wiem, no, jest zupełnie w porządku. Bez szału, bez tragedii. Ja osobiście nie narzekam i tyle. Żeby była jasność - nie neguję Twoich odczuć, tylko przedstawiam swoją, opozycyjną perspektywę.

Koral
@Jahad

Każdy ma prawo do swojego zdania bo wszyscy jesteśmy różni. Jeśli o mnie chodzi to z początku trudno było mi się przyzwyczaić ale teraz już jakoś leci dzień za dniem i całkiem dobrze się robi w miłym towarzystwie.

Maria

W jakich godzinach sie tutaj pracuje, jeśli chodzi o biuro?

Bambo
@Maria

na dziale wsparcia jest 7:30 - 16:00 pn-pt. nie wiem jak mają inni.

Maria
@Bambo

Tyle mi wystarczy, tak tylko orientacyjnie chciałam wiedzieć.

roki
@Maria

a budowy od której się zaczynają?

dobry
@roki

od 7:00 pozdrawiam

Poe
@dobry

Wszystkie? W sensie niezależnie od lokalizacji/projektu, to to, że startują o 7 jest uśrednione?

Carrey

Jak atmosfera w marketingu? Planuję aplikować na młodszego speca, a jak to z młodszymi bywa, to zależałoby mi na jakimś wsparciu na początek i zastanawiam się czy mogę na to liczyć.

Najk
@Carrey

Raczej im też zależy na tym, żebyś się wdrożył i wykonywał pracę jak trzeba, więc na pewno na początku będą pomagać, żebyś jak najszybciej ogarnął co trzeba.

@Carrey

Praca dla odważnych, nie bojących podejmowania się wyzwań, dynamicznych i pełnych energii. Jeśli jesteś gotów działać i znajdować natychmiast słuszne odpowiedzi i dobre rozwiązania zamiast zadawać zbędne pytania to aplikuj. Nie przejmuj się brakiem wiedzy, będziesz bazować na solidnej bazie wcześniejszych projektów i działań bo w marketingu dużo się działo i już trochę ludzi tam było.

Carrey

Dzięki ;)

arktos

A jaka atmosfera w dziale?

arktos

Liczebnościowo bardziej kameralny, czy dyży zespół?

Sh
@arktos

Zależy czym dla ciebie jest duży zespół

qwerty
@arktos

Ludu trochę jest, ale generalnie jak na moje standardy, to jeszcze się mieści jako względnie kameralny

@arktos

Zależy czy dział jest na fali redukcji etatów czy w trybie okresowego zatrudniania nowego zespołu.

Misek
@qwerty

jak jest tak bardziej kameralnie to lepiej sie zżyć ze sobą i poźniej pracować, bo czasem jak jest masa ludzi to nawet niektórych byś na ulicy nie poznał

Hart

zacząłem tu pracę około 3 lata temu i dalej tu jestem, więc to o czymś świadczy, to jedna z moim lepszych prac w jakich byłem, minusy są wszędzie, ale dla mnie plusy przeważają

OL
@Hart

A jaki jest największy plus jeśli mogę spytać?

Hart
@OL

chyba największym plusem jest dla mnie stabilność i to, że nie ma problemu z umową o prace, ale jeśli ktoś chce inną to też spoko

OL
@Hart

O to super, bo to czasami nie jest standard... dzięki wielkie

P

W ogłoszeniach widzę, że rekrutacje są prowadzone zdalnie. Faktycznie tak jest? Jak wygląda taka rekrutacja?

Kamaszek
@P

Jak ja się przyjmowałem to jeszcze było normalnie, ale z tego co mi znajomy mówił, to po prostu pewnie linka wysyłają do spotkania jak jest zdalne no i na jakiejś platformie odbywa się rozmowa taka sama jakbyś był w firmie. Nie wiem do końca, może ktoś inny potwierdzi. Ogólnie mili ludzie na rekrutacji to mogę powiedzieć na pewno. Powodzenia

P
@Kamaszek

Dziękuję :)

RA

Cześć! Widzę w ogłoszeniach, że rekrutacja do firmy jest zdalna. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Peteer
@RA

właśnie tak, co myślisz, ze cie (usunięte przez administratora) w ogłoszeniu?

Grażka

Pracuję już chwilę i muszę trochę dojeżdżać. Chciałam powiedzieć, że to, że zwracają koszty dojazdu jest na prawdę godne podziwu i chciałam za to podziękować. Już nie mówię, że ceny paliw idą w góre...

Berta
@Grażka

To trafna uwaga, w wielu firmach nie ma nawet mowy o zwracaniu kosztów dojazdu tylko jest podejście, ze to problem pracownika, więc tutaj serio duzy plus i przy okazji troche zaoszczędzonej kasy

Niv

Hej, myślę nad wysłaniem CV do waszej firmy. Opowie ktoś jak wygląda kwestia atmosfery? Ludzie się dogadują?

@Niv

na atmosfere nie można za bardzo narzekać, jest naprawdę dobra, ludzie są pomocni i raczej starają się grać zespolowo, a nie każdy do swojej bramki

@Niv

tak więc jeśli nie jesteś zbyt zamkniętym ani aroganckim człowiekiem na ludzie sie odnajdziesz

@Niv

a o jakim stanowisku w ogole myślisz?

@Beatr

Specjalista ds. Finansowych

@Beatr

Raczej siebie jako takiego nie postrzegam ;)

Fretka
@Niv

Ja lubie moich kolegów z pracy i myślę, że właśnie głównie chodzi o wzajemne podejście. Nie widziałam jakichś specjalnych konfliktów.

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 156.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.