Opinie o Narodowy Bank Polski w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Narodowy Bank Polski. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Narodowy Bank Polski o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Narodowy Bank Polski w Warszawa

ex-pracownik

w sumie na pracy w nbp stracilem kilkadziesiat tys zl nie dosc ze pensje niskie to jeszcze it jest tak daleko w tyle za rynkiem ze az sie za glowe mozna zlapac niestety nie szanuja doswiadczonych pracownikow kazdy jest traktowany jak automat do wykonywania swoich prostych zadan praca dla ludzi bez ambicji

Kut

Czy to prawda że IT jest mentalnie daleko za rynkiem. Czy programista zarobi tu powyżej 20000 k brutto na UoP?

Wiesiek
@Kut

Nie tylko IT jest daleko mentalnie za rynkiem. Całość instytucji jest w powijakach jeżeli chodzi o szanowanie pracowników i kulturę współpracy. Starszy programista dostanie max z 10000 brutto. NBP to miejsce pracy gdzie spodziewa się od ciebie bycia robocikiem, przyjmowania z radością pensji niższej o jakieś 30-60% niż rynkowa i ograniczenia umysłowego.

JA
@Kut

Prawda. Stawki jak w budżetówce. Żenada.

nie_zaskoczony

Plusy: wyposażenie stanowiska; ścisła zgodność z prawem; terminowość wypłaty wynagrodzeń; trzymanie się przepisów ale z zastrzeżeniem (bezprawne wymaganie informacji przy braku podstaw prawnych pod karą zwolnienia lub nie zatrudnienia) Minusy: kurczowe trzymanie się regulaminów i wymaganie od pracowników skrajnie mechanicznego dostosowania się; niskie pensje; ludzie (zależy jak się trafi, ja trafiłem bardzo kiepsko); dobór pracowników jest fatalny: jeden kolega lat około 50 zachowywał się jak 10-latek, drugi kolega lat 40 nie rozwinął się psychicznie ponad 5 rok życia - obaj niedojrzali emocjonalnie ale spełniający swoje proste zadania na stanowiskach; po miesiącu pracy otrzymałem do podpisu nowy zestaw obowiązków, który nie był zbieżny z tym podanym w ogłoszeniu; typowo polskie zarządzenie siłą, jak ktoś pracował na Zachodzie to będzie mu ciężko, chociażby, odbierać zlecenia od szefa; ogólna tendencja do irytowania pracowników tupaniem, stukaniem, gadaniem głośno głupot, złośliwościami itp. żebyś tylko nie czuł się dobrze w pracy; oczekiwano osoby samodzielnej, po czym chęć do zrobienia z niej członka zespołu; na wstępie twoje kompetencje są psychicznie zerowane i do tych wyzerowanych jest dostosowywany poziom wynagrodzenia; mobbing od 4 miesiąca pracy; szef stosował dawne PRLowskie metody manipulacyjne Podsumowanie: tego PRLu nie warto wspierać

@nie_zaskoczony

Wymaganie jakich informacji?

Paulina

Jesteśmy na forum publicznym, takie wulgarne komentarze są trochę mało pomocne. Rozumiem, że jesteś klientem Narodowy Bank Polski. Jak oceniasz obsługę?

logo firmy Serwisant rowerowy
Bolesław

Na jakiego rzędu zarobki można liczyć na starcie, wcześniej nie pracując w sektorze bankowym ???

Roman
@Bolesław

Nie napisałeś jakie stanowisko Cie interesuje. Na stronie https://www.praca.pl/217236,narodowy_bank_polski,warszawa,firma.html są aktualne oferty pracy, ale w większości wymagane jest doświadczenie w pracy w banku. daj znać jeśli będziesz na rozmowie rekrutacyjnej, bo interesuje mnie jej przebieg.

Damian

Od dłuższego czasu nie udzielacie się w tym wątku, co jest tego przyczyną? Czy w firmie pracuje się aż tak dobrze że milczycie? Chętnie się dowiem czy Narodowy Bank Polski to dobre miejsce do rozwoju kariery zawodowej, jestem ciekaw na jaką stawkę można liczyć na początek i jaka atmosfera panuje w pracy. Proszę o odpowiedzi, będę za nie bardzo wdzięczny.

Lol

Jak atmosfera i nastroje po ujawnieniu płac dyrektorskich?

TwArDy

widac,że te panie,nie śiedzą przy biurku,mają kontrakt siedzenia pod biurkiem i z tego tytułu mają takie wyposażenie a nie inne,wiekszość klientów mają konta a tu proszę,jaka nie gospodarność w NBP,nie porozumienie

Agnieszka

Departament Administracji Narodowego Banku Polskiego poszukuje kandydatów do pracy w Wydziale Zakupów. Wymagane jest wykształcenie wyższe i minimum dwa lata doświadczenia w realizacji zakupów w ramach zamówień publicznych. Jeżeli jesteście zainteresowani, to do 10 lutego można wciąż złożyć swoją aplikację: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp/oferty_pracy/DA-WZ-2019-I.html Czy zdecydujecie się na wysłanie swojego CV?

Cyrkowiec_NBP'owiec

W Narodowym Banku Polskim (niby a' politycznym) jest tak: - niektórzy mają zajęcie na 1 godz. dziennie a płacone za 8 godz. - "cytat Prezesa NBP " dużo wymagamy i dobrze płacimy" - kwestia przedłużania umów jest mocno uznaniowa - nowy pracownik ma mocno ograniczoną możliwość pozyskania wiedzy albo nawet jej brak. Przełożony nie chce przekazać wiedzy, bo ma strach w oczach - podnoszenie kwalifikacji językowych to "cyt" TWOJE HOBBY" - bank po 100 latach działalności " nie dorobił" się macierzy uprawnień do systemów wynikającą z zajmowanego stanowiska/ Departamentu/ funkcji, zatem, jeżeli pracownik chce otrzymać dostęp do sytemu kończy się to zdaniem od przełożonego " do czego jeszcze chcesz mieć dostęp ? " - Dyrektor Departamentu IT mówi, że system informatyczny "ma wypustki" - nie można wyjść na lunch poza Bank nawet na 15 minut (zgodnie z Kodeksem Pracy), bo trzeba to odpracować o ile przełożony uzna, że praca po godzinach jest zasadna - duża rzesza ludzi przesiaduje godzinami w kawiarni Green Caffe Nero (firmowa), bo będąc tam czas pracy liczony jest jako czas pracy przy biurku - mając kartę zbliżeniową i tak jest zeszyt wyjść do którego trzeba się wpisać - toalety przypominają te za komuny na dworcach - pracownicy na komunikatorze firmowym szczują na innych (ale jest taka jedna co nawet nie wie do kogo wysyła i oskarżyła osobę wysyłając do oskarżanej ;-) To chyba wystarczy - ISTNY CYRK

kasa

Prezesie nie rób z siebie pośmiewiska i odejdź a dwórkom jeśli są takie dobre płać z własnej kieszeni.

spec ds prawnych

zarobki na stanowisku specjalista do spraw prawnych 3/5 etatu to 2480:) szału nie ma moja siąsiadka z pragi północ wychowuje 3 dzieci nie pracuje i ma większą kasę 500+ rodzinne socjal i wychodzi jej 3100 na rękę...i po co tu sie uczyc studiować zapier....jak i tak bez znajomości tylko bida w tych urzędach będzie... Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: mniej nepotyzmu rodzinnego i partyjnego oraz wiecej szacunku do pracowników którzy nie mają rodziny lub znajomych w rządzącej partii

Jakub
@spec ds prawnych

Czy zdecydowałeś się przyjąć tę ofertę pracy? Może jesteś już zatrudniony na tym stanowisku. Z twojej wypowiedzi trudno to wywnioskować. Pensja to czasami nie wszystko w pracy. Dla pracowników ważna jest też dobra atmosfera, albo możliwości awansu. Czy na to drugie istnieje szansa w Narodowym Banku Polskim?

1@@@@@
@spec ds prawnych

Zapytaj się dyr. Wojciechowskiej jak się trzepie dużą kasę..

Tonik

Może ktoś podpowie czy prowadzą aktualnie rekrutacje? Jaka umowę proponują na początek?

Tress

Witajcie, a jak jest w Departamencie Zagranicznym? Czy ktoś coś wie? Czy prawdą jest, że była sprawa mobbingu?

Edyta

Witam Serdecznie, chciałabym się dowiedzieć na jakie obecnie stanowiska szukają kandydatów? Możecie podzielić się swoimi odczuciami związanymi z pracą w tej firmie, w jakich przedziałach oscyluje wynagrodzenie? Czy jest to firma z którą można wiązać plany na dłuższą współpracę?

Vincent_Vega2

Idę na rozmowę o prace do NBP. Konwojent-Ochrona. Czy dadzą mi na początek 2500 netto???

Edyta

@niko, jak Ty oceniasz Narodowy Bank Polski jako pracodawcę? Z uwagi na to, że dyskusja na tym forum ucichła, warto żebyś rozwinął swoją wypowiedź pozostawioną w tym wątku. Jakie obowiązki wykonujesz w tym miejscu? Czy mógłbyś nieco powiedzieć o warunkach zatrudnienia, które zostały Ci zaproponowane na rozmowie kwalifikacyjnej?

trejkowski

Beznadzieja!kumoterstwo,mobbing,wydawanie poleceń przez głupszych od ciebie,,ale mających t.zw pozycję ,która W tym pięknym kraju jak wiadomo RACZEJ NIE wynika z TWOICH kompEtencji..normalna u NAS SYTUACJA..ODRADZAC MLODYM WYKSZTALCONYM ,KTORZY MYSLA ,ZE CZEKA ICH ROZWOJ ZAWODOWY I ..O ZGROZO..MYSLĄ O AWANSIE...SIC:)

niko
@trejkowski

To tak jakbyś korporacje typową opisał

Obserwator

Nie jest to miejsce dla ludzi z inicjatywą. Pracuje tam dużo osób, niektórzy nawet bardzo kompetentni. Niestety jednak większość menadżerów niższego i wyższego szczebla to osoby z brakiem podstawowej wiedzy w obszarze za który są odpowiedzialni, a wśród nich dużo osób których można określić jako beton, ew. żelbeton - i wcale to nie jest śmieszne. Co gorsza nie zmienia się to od wielu lat.

Edyta

Od pewnego czasu bardzo modne stały się staże w bankowości, widziałam ,że Narodowy Bank Polski, poszukuje kandydatów na te stanowiska. Czy wśród osób na forum, są takie które pracowały jako stażysta? Napiszcie jak wygląda praca, co należy głównie do waszych obowiązków. Taki staż jest pewnie przepustką i dobrą drogą z nalezieniu pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Narodowy Bank Polski - Warszawa

• Jak się pracuje w Narodowy Bank Polski?

Zobacz opinie na temat firmy Narodowy Bank Polski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Narodowy Bank Polski?

Kandydaci do pracy w Narodowy Bank Polski napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Narodowy Bank Polski