Opinie o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - inne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. w Tarnów

Xyz

Ja mam pytanie do pracowników czy ktoś już dostał wczasy pod gruszą? Bo trzy miesiące i cisza ,chyba prezes chce powtórki z września jak nie było wypłaty i przyszedł pod kołowrotki i mówił że myślał że jesteśmy rodziną ,jak dalej tak będzie to z opini innych będzie powtórka z rozrywki bo wszystko wszystkim ale tyle czekać to lekka przesada nie ma kasy to zlikwidować ZFŚS i tyle

Co jaki okres czasu w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

Ubiegać się można codziennie :)

Xyz

Tak jak kolega napisał możesz codziennie ale szansę są jak w lotto hehe ,powiem ci tak jak jesteś młody chcesz trochę doświadczenia złapać to ok ale jak już masz doświadczenie to nie pchaj się tam inna sprawa jak nie masz doświadczenia ale masz ciocię albo kogoś z rodziny to i bez doświadczenia można się załapać i dobre pieniądze zarabiać a podwyżkę możesz i bez znajomości dostać ale to grosze o większe pieniądze to raczej dobrym przepływem informacji musisz się starać :) chyba wiesz o co chodzi heh

Hokuspokus
@Xyz

A do kogo można wysyłać CV jak się nie ma znajomości? Jaka jest realna szansa że w ogóle spojrzałem na CV osoby, która nie ma znajomości w ZMT?

@Hokuspokus

Na stronie zmt są dodawane ogłoszenia czasem też na tarnowiak.pl i tak jest mail i wysyłasz CV

Hokuspokus
@Xyz

Dzięki, ale moje pytanie nawiązywało do komentarza wyżej, który sugerował że do ZMT można się dostać głównie po znajomości. Moje CV zostało wysłane do ZMT kilkukrotnie, nie została przesłana żadna odpowiedź zwrotna, nawet na wiadomość z zapytaniem czy są aktualnie prowadzone rekrutacje. Dlatego pytam też o realną szansę że ktoś spojrzy na CV osoby, która nie ma znajomości w takim miejscu jak ZMT

@Hokuspokus

Państwówka rządzi się swoimi prawami. Jak masz kogoś kto pracuje w ZMT to daj mu CV i poproś żeby cię polecił kierownikowi. Inaczej mozesz wysyłać cv paletami i wątpię, że to pomoże. Pozdrawiam

Mik
@Xyz

Jak z rodziny jesteś to nie ważne jest wykształcenie czas pracy itd. Tam możesz po zawodówce zostać asystentem dyrektora zresztą chyba on sam też jest nie za wiele lepiej wykształcony.

Fik
@Mik

Łatwo pisać bzdury. Podaj przykład: wydział, który asystent, który dyrektor.

Robert

Pytanie ile się czeka na wypłatę tak zwanej gruszy bo z tego co wiem a jak się mylę to proszę mnie poprawić to pieniądze powinny zostać wypłacone zaraz przed lub zaraz po zakończeniu urlopu a ja coś długo czekam i cisza

Kierownik WP

Chciałbym uspokoić zaniepokojonego pracownika że zostałem dopuszczony do pracy przez lekarza POZ i jestem zdrowy. Uważam że jeżeli nie rozumie Pan przebiegu chorób układu oddechowego to nie powinien Pan pisać że jestem chory. Dodatkowo chciałbym poinformować że jako osoba odpowiedzialna po stwierdzeniu pierwszych objawów choroby skontaktowałem się z lekarzem który przeprowadził szczegółowy wywiad chorobowy, gdzie stwierdził typ choroby i wyznaczył odpowiednio długi czas zwolnienia potrzebnego do mojego wyzdrowienia. Oczywiście zastosowałem się do zaleceń i po przeprowadzonej kontroli zostałem dopuszczony do wykonywania obowiązków służbowych. Gdyby cokolwiek świadczyło o zakażeniu koronawirusem już byłbym na kwarantannie lub w szpitalu, a nie po przeprowadzonej kontroli lekarskiej zostałbym dopuszczony do pracy. Na przyszłość proszę w pierwszej kolejności zwyczajnie zapytać o mój stan zdrowia, a nie insynuować choroby. Oczywiście również chciałbym bardzo podziękować że tak wielką uwagę przykuwa mój stan zdrowia. Życzę miłego dnia i dużo pogody ducha.

Olek
@Kierownik WP

Lekarz POZ to lekarz rodzinny skoro wyznaczył odpowiednio długi czas zwolnienia potrzebnego do wyzdrowienia to coś było na rzeczy. Skoro w treści jest napisane "po przeprowadzonej kontroli zostałem dopuszczony do wykonywania obowiązków służbowych" to wcale nie znaczy że jeżeli dopuszczony to całkiem zdrowy. Zalecam przeprowadzenie badań ale nie u lekarza rodzinnego tylko u specjalistów bo szkoda pracowników narażać. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia a nie dopuszczenia.

@Olek

Nie jestem lekarzem ani pracownikiem służby zdrowia ale tak się zastanawiam czy od momentu ogłoszenia na terytorium RP epidemii nagle wszyscy alergicy ,wszystkie osoby astmatyczne i z przewlekłymi chorobami układu oddechowego wyzdrowiały ? Nie bronie kierownika i nie jestem jego kolegą ale na miłość boską ludzie to teraz jak będę chciał kichnąć na hali to będę biegł po 5 minutową przepustkę żeby móc zrobić to na zewnątrz bo inaczej zostanę zlinczowany ,myślę że kierownik doskonale wie że gdyby był chory i narażał pracowników to zostałyby później wyciągnięte odpowiednie konsekwencje czy to służbowe czy inne ,wiem każdy się boi ale jak nie zaczniemy chociaż trochę podchodzić do tego z zimną głową to myślę że poradnie zdrowia psychicznego będą pękać w szwach,pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

konstruktor mechanik

Drugi etap rekrutacji (pierwszym była weryfikacja przesłanych dokumentów z wymaganiami zawartymi w ofercie pracy) odbywał się nie w siedzibie Zakładów Mechanicznych Tarnów, a w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie. Po wpisaniu się na listę przybyłych i odczekaniu w kolejce kandydaci byli wyczytywani przez młode panie z HR ZMT i zapraszane do drugiej sali, gdzie znajdowało się kilku pracowników Firmy z różnych jej działów. Następnie po zaproszeniu do konkretnego stolika i przedstawieniu się przez Pana przeprowadzającego rozmowę kwalifikacyjną zostałem poproszony o ponowne przedstawienie mojego CV. Podczas, gdy Pan rekrutator przeglądał moje CV ja dostałem do rozwiązania test wyboru podobny do tego jaki zdaje się podczas egzaminu inżynierskiego. Było na nim napisane, że jest to test na 10 min. Jednak Pan rekrutator dał mi na niego 5... co mnie trochę przeraziło... ale udało mi się go rozwiązać w 3 min i ze 100% poprawnością co bardzo mnie ucieszyło. Pytania na nim były w zasadzie z wszystkiego od mechaniki zaczynając, przez wytrzymałość materiałów, materiałoznawstwo, grafikę inżynierską, itp., a na prostym teście na inteligencję kończąc. W zasadzie taka powtórka ze studiów. Następnym etapem była rozmowa w języku angielskim. Trzeba było opowiedzieć coś o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, itd., a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Później byłem odpytywany z rysunku technicznego, gdzie palnąłem pierwszy i w zasadzie jedyny błąd. Na koniec padło kilka zasadniczych pytań o konstrukcję mechanizmów broni, kaliber itp. Oraz luźne pytania na temat pasji i hobby oraz systemów uzbrojenia, którymi najbardziej się interesuję. No i jeszcze zostałem zapytany na temat oczekiwanego wynagrodzenia więc podałem takie jakie widniało w ogłoszeniu, czyli coś około 2400 zł netto. Czas rozmowy to między 20-30 min. Atmosfera była bardzo przyjazna i mniej stresująca niż oczekiwanie na nią… Zostałem pochwalony, że poszło mi bardzo dobrze co tym bardziej mnie ucieszyło i napawało optymizmem. Pan rekrutator powiedział mi, że on co prawda nie odpowiada za przebieg dalszego etapu rekrutacji jednak to on wystawia mi ocenę za ten etap. W najbliższym czasie ktoś się miał ze mną skontaktować i zaprosić na dalszy etap rekrutacji odbywający się już w siedzibie firmy połączony z jej zwiedzaniem i odpytywaniem kandydatów z różnych dziedzin oraz jakimiś zadaniami praktycznymi. Wszystko więc wydawało mi się bardzo ekscytujące i nie mogłem się doczekać! Tym bardziej, że na to stanowisko było tylko kilku kandydatów więc miejsce w kolejnym etapie mam wręcz gwarantowane zwarzywszy na przebieg rekrutacji… Niestety, ale po dzień dzisiejszy nikt się ze mną nie skontaktował, a z ostatnich informacji na stronie Firmy można wywnioskować, że pracowników już znaleziono i firma na razie nie poszukuje nowych. I tak moje marzenia prysły jak bańka mydlana…

Pytania znajdują się w tekscie powyżej.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla malarzy na Bawarii. Umowa niemiecka.
Bawaria
Injobs.Pl Sp. z o.o.

Witam, Pracuję w firmie od kilku lat, atmosfera przyjazna, ludzie w miarę uczynni. Wynagrodzenia systematycznie rosną. Jest możliwość doksztalcac się, firma zwraca CZEŚĆ poniesionych kosztów, u prywaciarza o takie bonusy bardzo ciężko. Pozdrawiam

Lola

O jakim odkształceniu mówisz, podaj konkrety, jaka jest pensja bo z tego co ludzie piszą to nie za atrakcyjną.

Jan
@Lola

Jest możliwość dofinansowania do studiów, szkoleń itp. Wynagrodzenie jak dla mnie ok, nie ma co narzekać, ludziom zawsze jest mało.

klient

Nie pozdrawiam pracownika Maćka z magazynu przyjęcia usług na galwanizernię. Jest bardzo niemiły dla klientów, jak i zwróciłem uwagę również dla pracowników mechanicznych. Takie osoby nie powinny obsługiwać klientów, sam muszę rozładowywać jak i załadowywać ciężkie metale do auta. Swoją pracę wykonuje tak jakby z łaską dla klienta. W mojej firmie z pewnością taka osoby by nie pracowała. Pracownik jest dla klientów, a nie odwrotnie.

Zainteresowana

Dzień dobry, chciałam zapytać się jak wygląda proces rekrutacyjny w ZTM? Wysłałam ponad miesiąc swoje CV i nie otrzymałam do tej pory żadnej odpowiedzi a oferta nadal na stanowisko, które aplikowałam jest dostępna.

Ferdek
@Zainteresowana

Jak do biura, to już dawno przyjęli kogoś po znajomości. Przecież tu więcej jest biurowych jak pracowników fizycznych.

@Zainteresowana

Nawet nie wiesz gdzie aplikujesz, dlatego nie ma odzewu. ZMT a nie ZTM Kierownicy konkretnych działów kontaktują się tylko z tymi którymi są zainteresowani. Co prawda większość zatrudnionych z ostatnich lat to rodzina i znajomości, ale są jeszcze kierownicy którzy unikają takich pracowników przy rekrutacji

@Zainteresowana

Wysyłasz CV na kadry. Jeżeli dany dział szuka pracownika CV przesyłane jest do kierownika działu. Ten po wstępnej weryfikacji kontaktuje się jedynie z tymi którzy przeszli wstępną weryfikację i umawia się na rozmowę.

Maszynisty

My pracownicy, którym bardzo zależy na firmie i własnym rozwoju stanowczo sprzeciwiamy się przedłużeniu umów osobom na emeryturze!!! Tylko wprowadzają zamieszanie i złą atmosferę. Dajemy słowo, że poradzimy sobie bez nich.

SVQ
@Maszynisty

Pamiętaj który to piszesz, że też kiedyś też będziesz stary i będziesz przeszkadzał młodym .....

Do SVQ
@SVQ

Może Pana/Panią zaskoczę, ale jak osiągnę wiek emerytalny to nie będę zajmował miejsca osobom młodszym, w wieku produkcyjnym. Stanowisko podtrzymuję, że nie będę im przeszkadzal w pracy, będą młodsi, silniejszy umysłowo i fizycznie. Ktoś tu chyba pomylił życie zawodowe z życiem osobistym... bardzo szanuje osoby starsze, należy im się odpoczynek po ciężkim życiu pracy.

SVQ
@Maszynisty

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale pewnie ok.30. Zapewnianie, że tak będzie nie ma dziś żadnej wartości. Bo z czasem będzie przykro, że trzeba już odejść na bok i wtedy się okaże. Niestety ja tego nie sprawdzę więc równie dobrze moze to byc prawdą jak i kłamstwem.

Szaraczek

Nie pozdrawiam pracowników przyjmujących delegację z Warszawy. Rozdawanie buziaczków jednocześnie śmieszkując z zarządzenia o ograniczeniu kontaktow fizecznych jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Dzień dobry, Na jaką pensje początkową może liczyć konstruktor elektronik a na jaką monter elektroniki? Czy umowa jest na pełny etat czy są jakieś machinacje w tej kwestii? Pozdrawiam

Klucznik

Mam pytanie czy jak zbiorę wszystkie klucze jakie mam w domu i przyniosę prezesowi to też będę mógł zostać pracownikiem kluczowym czy bez przynależności do solidarności się nie da?

@Klucznik

Związki zawodowe nie decydowały o tym kto jest kluczowym pracownikiem. Jak widać głuchy telefon świetnie działa. Pozdrawiam

Klucznik
@Obiektywny

Szkoda też że związki zawodowe nakłaniają nowych pracowników do wstąpienia w ich szeregi ,chętnie pobierają opłatę a jak pracownik o coś poprosi choćby o 100 zł podwyżki to żaden z was nawet nie kiwnie palcem to też głuchy telefon ?

@Klucznik

To po co wstępujecie w szeregi związków zawodowych? Wiadomo nie od dziś że związki zawodowe załatwiają podwyżki i inne profity swoim rodzinom i znajomym.

@Obiektywny

Zapomniałem dodać. Dlaczego od razu zakładasz ze należę do związków pisząc "was"? Nigdy nie należałem i nie zamierzam.

Xyz

Miejsce fajne do nauki dla młodych, posiedzieć rok, max dwa lata i uciekać. Atnosfera ok. Na dłuższą mete szkoda zdrowia i nerwów. Wszechobecny nepotyzm i kumoterstwo. Zwyklego pracownika nikt nie doceni choćby stawał na głowie. Wynagrodzenie jak na Tarnów na przyzwoitym poziomie. Pozdrawiam

TR

Chcemy odejścia i zmianę nieudolnego kierownika który nie załatwi dla nas ani podwyżek, ani materiału, ani narzędzi do pracy, niech odejdzie na emeryturę z honorem.

@TR

O kim mowa

Ferdek
@TR

Sami sobie jesteście winni. Od czego są związki zawodowe, które powinny walczyć o pieniądze dla pracowników. Wygląda to tak jakby ich nie było. Idą i się na wszystko zgadzają. Chyba, że im więcej płacą, to co będą się starać. płacąc wam Ok. 3400 brutto, gdzie niektórzy mają staż pracy około 30-40lat. Zakład produkujący broń i stawki dla pracowników wahają się od 2600 do 3400 brutto. Pracownicy powinni godnie zarabiać od poniedziałku do piątku, a nie prosić się o soboty, żeby sobie coś dorobić. Teraz i to ukrócili. Ja rozumiem soboty dla pracowników fizycznych, bo trzeba wykonać jakieś zaległości, ale osoby z biura?! Pogłoski chodzą, że będzie 5% podwyżki, czyli dla pracowników fizycznych to ok. 150zł brutto. To mają być podwyżki? Za 2 lata zrównamy się z Najniższa krajową.

Malcik

Witam, pracowalem 2 lata, atmosfera bardzo dobra tylko trzeba nauczyc sie z ludzmi wspolpracowac i dogadywac, zdobylem duzo nowego doswiadczenia w zakresie zarzadzania, planowania i organizacji produkcji, zrobilem dodatkowe szkolenie na swoj koszt poruszajac sie w srodowisku przemyslu zbrojeniowego, dlatego oceniam te 2 lata pracy wniosly duzo wartosci dodanej, odszedlem definitywnie stwierdziwszy ze osiagnalem juz maksimum co moglem - nadazyla sie okazja wiec wzialem sprawy w swoje rece, serdecznie pozdrawiam i zycze aby wyniki sprzedazy szly w gore

David

Rośnie minimalna od 2020 do 2600 brutto, a jak dobrze wiemy w ZMT panuje zasada że minimalna zakładowa jest o kilka procent większa, więc można założyć że minimalna zakładowa to prawie 3000 zł brutto od 2020. Pytanie do luźnej dyskusji do pracowników którzy pracują 3-5 i więcej lat - liczycie że dostaniecie adekwatną podwyżkę jak w przypadku nowozatrudnionych ? Nie uwazacie ze jesli nie bedzie jakis konkretnych ruchów (mówie tu o adekwatnych podwyzkach 10-15% dla doświadczonych) to bedzie to zwyczajnie i delikatnie mówiąc - nie fair ?

error

Jedno pytanie do Mistrzów spawalnictwa ? Dlaczego jeden ze współpracowników zakręca gaz podczas spawanie ? Gdzie się mistrzowie którzy pilnują produkcji ? Nie ma ich, są tylko na papierze, a dlaczego są na papierze ?, są przyjęci po znajomościach!!! I co teraz zwali Cie winę na spawacza, tak jak to zazwyczaj robi Cie ?. Bo może ma Cie swoich ludzi przyjętych po znajomościach ? Wstyd i hańba !!!! Tak młodych uzdolnionych się eliminuje ? Czyli jesteście dnem i niczym innym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cinek

Witam , pracowałem na zakładzie dwa lata. Na start dostalem 2400 po 3 msc 2600 I tak juz zostalo ,nawet przy przedluzaniu umowy na czas nieokreslony nie dostalem podwyzki . Niestety musialem sie zwolnic bo nie wystarczalo na bierzace wydatki . Lubialem tam pracowac atmosfera fajna (WP) przykro mi bylo jak odchodzilem . Wyjechalem za granice I teraz odkladam 10000 miesiecznie , dla narzekajacych radze przemyslec temat ,pozdrawiam

Ross

Czasy się zmieniają i część ludzi też..Obecnie cyfryzacja sprawiła że coraz więcej ludzi-pracowników uważa się za najmądrzejszych i piszą "bzdety" zamiast pracować solidnie..W ZMT przepracowałem kilkadziesiąt lat i tak jak w życiu raz było źle raz dobrze i życzę pracownikom samych dobrych dni ..pzdr...

Rafael

Może ktoś wypowie się w kwesti kadry zarządzającej ? Masa ludzi się tylko pląta i nie robi nic żeby usprawnić produkcję tylko kase bierze a pracownicy fizyczni zapiepszaja na tych nierobow.Zero zorganizowania i płynności w produkcji...Zwolniłem się z tamtad bo nie mogłem na to patrzec

Czy w firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

asd

Jestem pracownikiem biurowym i od 4 lat nie miałem szkolenia. Słabizna ze szkoleniami, szkoda kasy na pracownika czy co ?

Zuzanna
@asd

@asd Z tego co napisałeś, pracujesz już jakis czas w Zakłady Mechaniczne "Tarnów". Odpowiedź zatem, czy Twoje wynagrodzenie wzrasta wraz ze stażem?

asd
@Zuzanna

wzrasta, ale nada bardzo, ale to bardzo odbiega od średniej w moim zawodzie na obecnym stanowisku

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.
2.1/5 Na podstawie 99 ocen.
  • J. Kochanowskiego 30
    33-100 Tarnów

Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.