Opinie o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - inne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. w Tarnów

ukm

do Kalafior Już zrobiłem to co powinienem zrobić :) Nie jojdam :) tylko prawdę piszę , a to są dwie różne sprawy. Zdaję sobie z tego sprawę , że jednym jest dobrze na ZMT a innym źle . Dla mnie nie było perspektyw na przyszłość więc już tam nie pracuję. Powiem Ci tylko jedno, że nie traktuje się ludzi a zwłaszcza fachowców poważnie, tylko wszyscy są jak jedno "bydło" . Niestety na ZMT jest gorzej niż w prywatnej firmie . To jest moje stwierdzenia i jednocześnie doświadczenie. P.S Przeważnie dobrze mają Ci , którzy są przyjęci po znajomościach, a na ZMT to normalność .

kalafior

do ukm - a Tobie nie wstyd? jojdasz jak baba a nic z tym nie robisz :) zmień robotę i po sprawie :) do korni - Ty tam pracujesz że sypiesz takie hejty?

korni
@kalafior

do kalafior - tak pracuje i spokojnie czekam na rozwoj wydarzen az ktos przejzy na oczy i zrobi porzadki...to nie hejty to prawda

ukm

ukm do korni To jest święta prawda. Liczą się tylko znajomości. Awansują ludzie po znajomościach a zwalnia się fachowców i ludzi którzy potrafiliby mądrze zarządzać. Jak wyżej napisałem ile ludzi dostało wypowiedzenie za nic ? Ale co my zrobimy? Lepiej wyjechać za granicę niż pracować w takim zakładzie w którym nie szanuje się w ogóle ludzi . Jeszcze się sprzeciwiają że im jest dobrze ! Może i niektórym jest dobrze ale w większości jest źle. Niestety i te marne pieniądze 1500 zł na rękę ! Przecież to jest wyzysk w biały dzień . Jak wam nie wstyd ?

korni

Co Wy tu wypisujecie przeciez teraz w zMT panuje totalny choas i kumoterstwo, sekretarka z tuchowa nagle zostaje kieorwnikiem...i glownym doradca zarzadu...chyba z przyczyn wiadomych:) ciotki pociotki zatrudniane na potege a zwalniani kompetentni ludzie...ten zaklad dlugo nie pociagnie zwlaszcza z takimi kombinatorami i nierobami jak syn bylego komendanta, ktory tylko na cygarze siedzie i wszytsko robi cudzymi rekami. no ale jak zarzad slepy to trudno.

konstruktor mechanik

Drugi etap rekrutacji (pierwszym była weryfikacja przesłanych dokumentów z wymaganiami zawartymi w ofercie pracy) odbywał się nie w siedzibie Zakładów Mechanicznych Tarnów, a w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie. Po wpisaniu się na listę przybyłych i odczekaniu w kolejce kandydaci byli wyczytywani przez młode panie z HR ZMT i zapraszane do drugiej sali, gdzie znajdowało się kilku pracowników Firmy z różnych jej działów. Następnie po zaproszeniu do konkretnego stolika i przedstawieniu się przez Pana przeprowadzającego rozmowę kwalifikacyjną zostałem poproszony o ponowne przedstawienie mojego CV. Podczas, gdy Pan rekrutator przeglądał moje CV ja dostałem do rozwiązania test wyboru podobny do tego jaki zdaje się podczas egzaminu inżynierskiego. Było na nim napisane, że jest to test na 10 min. Jednak Pan rekrutator dał mi na niego 5... co mnie trochę przeraziło... ale udało mi się go rozwiązać w 3 min i ze 100% poprawnością co bardzo mnie ucieszyło. Pytania na nim były w zasadzie z wszystkiego od mechaniki zaczynając, przez wytrzymałość materiałów, materiałoznawstwo, grafikę inżynierską, itp., a na prostym teście na inteligencję kończąc. W zasadzie taka powtórka ze studiów. Następnym etapem była rozmowa w języku angielskim. Trzeba było opowiedzieć coś o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, itd., a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Później byłem odpytywany z rysunku technicznego, gdzie palnąłem pierwszy i w zasadzie jedyny błąd. Na koniec padło kilka zasadniczych pytań o konstrukcję mechanizmów broni, kaliber itp. Oraz luźne pytania na temat pasji i hobby oraz systemów uzbrojenia, którymi najbardziej się interesuję. No i jeszcze zostałem zapytany na temat oczekiwanego wynagrodzenia więc podałem takie jakie widniało w ogłoszeniu, czyli coś około 2400 zł netto. Czas rozmowy to między 20-30 min. Atmosfera była bardzo przyjazna i mniej stresująca niż oczekiwanie na nią… Zostałem pochwalony, że poszło mi bardzo dobrze co tym bardziej mnie ucieszyło i napawało optymizmem. Pan rekrutator powiedział mi, że on co prawda nie odpowiada za przebieg dalszego etapu rekrutacji jednak to on wystawia mi ocenę za ten etap. W najbliższym czasie ktoś się miał ze mną skontaktować i zaprosić na dalszy etap rekrutacji odbywający się już w siedzibie firmy połączony z jej zwiedzaniem i odpytywaniem kandydatów z różnych dziedzin oraz jakimiś zadaniami praktycznymi. Wszystko więc wydawało mi się bardzo ekscytujące i nie mogłem się doczekać! Tym bardziej, że na to stanowisko było tylko kilku kandydatów więc miejsce w kolejnym etapie mam wręcz gwarantowane zwarzywszy na przebieg rekrutacji… Niestety, ale po dzień dzisiejszy nikt się ze mną nie skontaktował, a z ostatnich informacji na stronie Firmy można wywnioskować, że pracowników już znaleziono i firma na razie nie poszukuje nowych. I tak moje marzenia prysły jak bańka mydlana…

Pytania znajdują się w tekscie powyżej.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Starszy Specjalista ds. Utrzymania Technicznego
Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.
ukm

Pracodawca przy wypowiedzeniu umowy o pracę na czas OKREŚLONY nie ma obowiązku podania przyczyny uzasadniającej wypowiedzenie. Potwierdza to brzmienie art. 45 i 30 § 4 k.p. (w oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie umowy). Żaden z ww. przepisów nie jest zmieniany ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1220), która weszła w życie 22 lutego 2016 r. Więc jeśli ktoś posiada umowę na czas określony a taka jest po okresie próbnym i trwa ona 2 lata to może on dostać wypowiedzenie bez podania przyczyny. Aby posiadać dowody trzeba było by nagrywać wszystko oraz każdą rozmowę z przełożonym ? A czy jest to możliwe ? Czy opłaca się dwóm czy trzem osobom iść do sądu pracy i sądzić się o tak marnie płatną pracę ? Jest tu mowa o pracownikach produkcji nie o wyższych stanowiskach typu Dyrektor Techniczny czy jeszcze wyższe stanowisko, ponieważ takie są realia. A ludzie się nie chcą zwalniać ponieważ mają rodziny, dzieci na utrzymaniu i co zrobią w sytuacji kiedy nie będzie żadnego dochodu ? Niestety w większych zakładach pracy robi się tak zwany " (usunięte przez administratora) quot; Może i kolega lub ktoś z Zarządu ZMT wyżej podpisany jako "pracownik_zmt" ma rację jeśli ludzie mieliby więcej odwagi i jeśli w Tarnowie byłoby więcej miejsc pracy to może było by inaczej.

pracownik_zmt

do ukm Każdy ma swoje zdanie jednak w tych komentarz widać jednoznacznie że jest to celowane do wszystkich i że wszyscy w Firmie mają źle. Mówisz też o osobach, które dostały wypowiedzenie za nic - nie ma takiej nawet podstawy prawnej więc jeśli ktoś Ci takie informacje przekazał to powiedział nieprawdę. A jeśli tak było to czemu nie poszli do sądu pracy. Też piszecie że ludzie tak mówią, z ludźmi tak robią ale nie podaliście ilości. Ilu jest takich pracowników ? 2,3,5? na zakład, który w chwili obecnej zatrudnia ok 800 osób? I pytanie może zadane w pustkę i też nie do Was? Dlaczego po prostu się nie zwolnią jak mają taką krzywdę na ZMT? Prosta piłka - nie odpowiada mi praca i mam dowody na szkalowanie czy też mobbing zwalniam się i idę do sądu pracy.

ukm

Do kolegów wyżej Tak na pewno ! Tylko myślicie że ludzie sobie z głowy wzięli to co napisali ? Widocznie mieli złe doświadczenie z ZMT . Na pewno nie napisali kłamstw. Owszem wszędzie dziś zwalniają za olewanie pracy czy za picie alkoholu , lecz niestety spotkałem się że w ZMT ludzie dostawali wypowiedzenie za nic o tak od ręki. Jeśli nie ma się umowy na czas nieokreślony to pracodawca nie musi podawać przyczyny zwolnienia, więc w takim przypadku przyczyna jest jedna - niezgoda pomiędzy kierownikami i mistrzami a pracownikami. A skoro taka atmosfera panuje to znaczy że kierownictwo jest nieodpowiednie!!! Może wam jest dobrze na waszych stanowiskach, nie mnie to oceniać. Nikt tu nie pisze opinie sprzed nastu lat tylko co najwyżej z przełomu kiedy była zmiana Prezesów.

Operator

Dokładnie to co napisal kolega wyzej. Tez pracuje tu kilka lat. Jest mi bardzo dobrze. Oczywiscie od przejecia wladzy przez nowego prezesa zaczelo sie robic jeszcze lepiej. Wreszcie ktos nas traktuje jak ludzi i z nami rozmawia i pyta o zdanie. Zarabiam o wiele lepiej i uwazam ze jest to godziwe wynagrodzenie. Docenia sie tu takze wyrozniajacych sie pracownikow. Jak najbardziej na plus. Oczywoscie pisze jak jest na moim wydziale, nie wiem jak jest gdzie indziej. Nie spotkalem sie tez zeby kogokolwiek zwolnili bez powodu (pomijam ludzi olewajacych prace i pijacych alkohol w pracy). I prosze zeby wypowiadali sie tu ludzie ktorzy znaja sprawe na biezaco a nie sprzed nastu lat.... Pozdrawiam

pracownik_zmt

Dziwne rzeczy piszecie. Pracuję w ZMT i nie jestem zatrudniony z kumoterstwa. Takich obelg nawet w rozmowach z pracownikami nie słyszałem jakie tutaj wypisujecie. Popieram wypowiedź że każdy ma swoje zdanie. Ale czy nie jesteśmy ludźmi dorosłymi - nie uważacie że pewna kultura wypowiedzi obowiązuje. Takimi wypowiedziami pokazujecie jakimi jesteście ludźmi i bardziej to źle świadczy o Was a nie o Firmie. Co do zarobków jak w każdej firmie są zróżnicowane ale tutaj z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć bo rozmawiam z pracownikami że za starania w Firmie są doceniani. A zarobki dużo się zmieniły w porównaniu do ubiegłych lat. A nowy Prezes jest bardziej otwarty do ludzi i nie słychać nigdy - idź bo nie mam czasu. Zawsze do każdego się uśmiechnie i poda rękę na przywitanie. Czytając Wasze wypowiedzi to tak jakbym czytał jakiegoś brukowca gdzie wypisują informacje nie poparte żadnymi dowodami. Wiadome jest również że są osoby, którym coś może nie odpowiadać - że spodziewał się więcej wynagrodzenia a mniej pracy. Jeden z przełożonych może być bardziej wymagający od drugiego - ale czy nie jesteśmy ludźmi i jeśli kierownik czy brygadzista widzi że pracownicy olewają jego polecenia to nie ma prawa wyrazić swojego zdania? Pracuję tutaj już od dobrych kilku lat - miałem jeszcze wcześniej inne zatrudnienia ale nigdzie nie miałem dobrze jak tutaj - i nie chodzi mi wcale o finanse ale o atmosferę panującą. Wiadome że czasem są jakieś starcia słowne ale jeśli z pełną kulturą odpowiada się a przede wszystkim szczerze to i ludzie wtedy mają szacunek do takiego człowieka

miaeer

do "mlody" Popieram to co mówisz, tylko dodam że na ZMT jest jeszcze gorzej niż w prywatnej firmie. Nie ma szacunku do ludzi żadnego. Czy fachowiec czy nowicjusz jest jednakowo traktowany. Minister Obrony nie miał pojęcia jaki gnój panuje na zakładzie. Zarobki takie marne że normalnie WSTYD!!! Jeszcze do tego mistrzowie i kierownicy to są ludzie pozwalniani z innych zakładów w których się nie sprawdzili !!! heheheheheheh . Pracowałem w różnych zakładach ale nigdy nie widziałem takiego gnoju !!! A ty Ej Borzenko coś za dużo dopierdalasz się do ludzi ! Czytałem całe forum i masz zawsze coś do powiedzenia . Może jesteś jednym z kumotrów ? Może powiesz ile zarabiasz na miesiąc co ? Może [usunięte przez admina słowo niecenzuralne (usunięte przez administratora) ludzi ? No napisz prawdę !!! Młody dobrze napisał nikt nikomu nie odradza pracy w takim zakładzie. My mamy taką opinie i nikt nam nie zabroni pisać PRAWDY. I jeszcze jedno, też już nie pracuję na ZMT. Jedyne czego szkoda to czasu zmarnowanego w ZMT !!!!!!!

mlody

Ej Borzenko obecnie już tam nie pracuje, i niczego nikomu nie odradzam, ponieważ każdy ma wolny wybór gdzie i za ile chce pracować !!!

mlody

Dno chaaos marne zarobki, dobre zarobki tylko po lini kumoterstwa, układy. Jeśli jesteś przyjęty normalnie a nie po znajomościach to tyrasz jak wół za marne grosze. Zero perspektyw dla ludzi młodych i zero jakichkolwiek podwyżek. Młodym ludziom nie polecam lepiej jechać zagranicę, albo znaleść sobie pracę w prywatnej firmie która dobrze prosperuje to zarobicie więcej niż tutaj. Nie polecam rekrutacji w zmt na stanowisko operatora maszyn, elektromontera, spawacza, konstruktora, ślusarza ponieważ w tych zawodach już w polskich prywatnych firmach zarobicie więcej jeśli się dobrze znacie na fachu!!!

Ej Borzenko
@mlody

Ale ty tam pracujesz .ale innym odradzasz?

Nx

Może ktoś dać znać ile zarabia ustawiasz/operator na numerycznych maszynach. 6 lat doświadczenia w zawodzie.

Czy wie ktoś jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko konstruktora?

zainteresowany

A ja sie dowiedziałem ,że jest teraz duzo przyjęc do pracy w Zakładach Mechanicznych na rózne stanowiska po kilka czy nawet kilkanaście osób na dane stanowisko.Na stronie internetowej Urzędu pracy ogłoszenia widnieją nawet.W sumie to chyba z kilkadziesiat osób chcą przyjąć.Jedynie swoich ludzi,po znajomości,z polecenia,tak jak tu piszecie i w dodatku kosztem innych pracowników których się zwolni a na ich miejsce przyjmie nowych???Nie wiem czy jest sens sobie zawracać głowę w ogóle jak nie mam tych 'pleców"...?

Kjhg

Panowie ale teraz jest i tak lepiej niz naprzyklad rok temu .mistrzowie i kierownicy nowi i dużo lepdi i madrzejsi jak byli wczesniej ..

asdfuafkk
@Kjhg

Jeszcze więcej przyjętych po znajomościach. Popieram to co napisał ktoś wcześniej nie ma sense praca w takiej firmie. Nawet bezrobocie powinno zamknąć możliwość aby ZMT mogło szukać tam pracowników. Do "Kjhg" Kogo przyjęli lepszego ? Chyba są ale jeszcze gorsi... A zarobki to takie że wstyd się przyznawać ...

Ej Borzenko
@asdfuafkk

Widzie ze ktos bardzo zazdrosny ze przyjmuja..jehehe.ludzie roboty wystarczy dla wszystkich niebujcie sie ......dlaczego maja zabronic przyjmowac????jak kros chce sie przyjac to jego sprawa .jak mu tylko pasuje.

kxdtdxtd
@Ej Borzenko

do "Ej Borzenko" nikt nie jest zazdrosny o to że przyjmują, źle zrozumiałeś. Chodzi o to że zwalniają innych żeby przyjąć swoich. Goście po znajomościach zarabiają dużo więcej niż inni. Uważasz że to jest sprawiedliwe ? że ktoś, kto zna się na pracy zostaje zwolniony bo coś tam ? a inni zostają przyjęci a nawet nie umieją młotka w ręce trzymać ? Uważasz że 2350 Brutto czyli 1650 Netto to jest godna wypłata ? W jakim ty człowieku (usunięte przez administratora) wiecie żyjesz ? Chcesz być wykorzystywany ? Napierdalacie na prywatne firmy, ale jak właściciel Was zauważy, że umiecie cokolwiek dobrze zrobić to was doceni, a na ZMT co się dzieje ? Wszystkich traktuje się na sztukę , czyli jest albo przyjdzie ktoś z bezrobocia. A ludzi z doświadczeniem traktuje się jak ostatnie ścierwo. Myślisz że wymyśliłem to wszystko? Z takim podejściem ta firma nigdy nie wejdzie na głęboką wodę. Następna sprawa po co przyjmować kilku mistrzów na wydział, którzy są od plątania się i wkurwiania ludzi ? pytam się po co ? Marnowanie etatu wartego pewnie z 4500 Brutto, ale oczywiście trzeba stworzyć puste stanowisko dla znajomego żeby zarabiał KURWA MAĆ. W Większości ci mistrzowie są debilami i tępakami, którzy wychowali się gdzieś w latach komunizmu albo zwolnili ich z innych firm. Zbieranina chamstwa i prostactwa! Oczywiście nie wszyscy bo są i tacy co i trzeba z nich przykład brać. Gdzie są czasy świetności ZMT ? Hańbicie Honor Dawnego ZMT !!! Czy nie jest Wam wstyd ? Na ostatnie pytanie nigdy nie dostanę odpowiedzi. Dziękuję to wszystko!!!

Pracujący w Polskiej firmie ptywatnej
@kxdtdxtd

Piszecie , że zarabia się mało w ZM. W firmach prywatnych jest to samo. Wrócilem po latach z kraju w europie, gdzoe zdobywasz kwalifikacje i jak umiesz coś zrobic , wykonać w terminie dostrzegają cie. Masz co roku pare...... więcej. A tuasz w kaźdej prywatnej podstawową i jak cos umiesz i robisz dobrze, to ci to każą robić szybciej. Poniewaz firma ma na to np. Tydzień ale ty to możesz zrobić w dwa dni. Dostajesz te same pieniądze. Wiec o czym tu mowa.....!!!!! Czy panstwowa instytucja czy firma prywatna . Nic tu się nie zmieniło.

Prac.

starsza kadra to tylko fucy i nazeka i zle i niedobrze i oni tylko dobrze .a sami bledy robia i dobrze jest kazdy zly tylko oni cacy

XXX
@Prac.

nie chodzi o błędy bo błędy każdy popełnia tylko chodzi o wysługę lat i zarobki. Jeśli ktoś pracuje bardzo długo w zakładzie to powinien zarobić w miarę a nie mieć mniejszą stawkę niż młodzi co są nowo przyjęci. do "Janas" absolutnie nie wybieraj się tam pracować . Będziesz pracował za marnotę a na koniec cię zwolnią. Potraktują cię jak szmatę do podłogi. Zarząd kierownicy i mistrzowie nie mają Honoru Niestety. Są tylko po to żeby statystyki podnieś. Gdyby nie państwo dotowało ten zakład to by już dawno wszystko pierdolnęło.

cśśśś

No ale skoro nie pojawiają się żadne oferty pracy, to atmosfera jaka aktualnie panuje jak i relacje z zarządem sprawiają, że lepiej się wypełnia obowiązki pracownicze. A benefity socjalne są? Dziękuję

perspektywy

To co napisał @miaeer to jest niestety prawda...teraz doszedł jeszcze nepotyzm i zatrudnianie na wielką skalę rodzin i kolesi. Starsza kadra jest podirytowana tym faktem, że młodzi zieloni pracownicy dostają znacznie większe pieniądze niż oni sami. Dodatkowo dochodzi ten kompletny brak organizacji, no ale czego się spodziewać patrząc na obsadę zarządu, nowej Dyrekcji oraz Kierowników i mistrzów... brak słów...

perspektywy

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.
2.1/5 Na podstawie 99 ocen.
  • J. Kochanowskiego 30
    33-100 Tarnów

Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.