Opinie o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Saint-Gobain Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Szukają inżyniera rid. Ile jest etapów rekrutacji? Trzeba wykonywać jakieś testy pisemne ? Wymagają języka angielskiego. Jest on weryfikowany w jakiś sposób na rozmowie?? Widzę informacje o tym ze są zniżki pracownicze ale czego one dotyczą?

Pomelo

Gdzie szukales ogloszen?

nzmc

mogłęś od razu napisać gdzie są, jak coś na pracuj...

nzmc
@nzmc

mają też swoją str to tam pewnie są te same

mineralny
@nzmc

myślisz, ze lepiej przez pracuj czy przez oficjalną stronę? którędy większa szansa, że się szybciej odezwą?

Baku
@mineralny

przez co ci wygodniej

gromb

wszystkie idą na tego samego maila i są odczytywane przez te same osoby niezaleznie gdzie składasz... :)

Huragan
@gromb

myślicie że to widać jak pracodawca otwiera złożone cv?

John

Zamiast przysługującego ci wolnego - nakazy pracy, zamiast poprawy warunków płacowych - obiady wyjaśniające czemu ankiety źle poszły. Kto w sango jeszcze został, ten się w cyrku nie śmieje.

Cześć, ciężko mi się było dogrzebać do jakichs ofert w Polsce na stronie do nich, ale znajomy kazał mi zerknąć na firme, wiedząc że szukam pracy. No ale znalazłem i tu wszedłem się dopytać.Był ktoś na stażu u nich? Zainteresował mnie ten staż oferowany w dziale zaopatrzenia. Jestem świeżo po studiach i może tak od razu do pracy by mnie nie wzięli, a ciekawe czy trudno się dostać? Był ktoś na rozmowie, jest selekcja mocna?

Kero

Ja mam pytanie czy te pseudo "podwyżki" od 1 stycznia co maja być zostały dane specjalnie takie dramatyczne żeby jeszcze więcej pracowników się zwalniało czy o co chodzi ? I rozumiem ze to jest podwyżka urzędowa ponieważ najniższa krajowa idzie do góry o 642 zł czyli o jakieś 440 zł +/- na rękę a od 1 lipca znowu będzie podniesiona o 80 zł brutto czyli ok 55 zł na rękę co daje prawie 500 zł na rękę ile my dostaliśmy na rękę ? Niech już każdy sobie policzy . I moje pytanie jest takie czy i kiedy będą rozmowy odnośnie podwyżek indywidualnych i czy w trakcie roku dostaniemy też od 1 lipca podwyżkę w związku ze wzrostem najniższej krajowej czy zrobią tak jak w tym roku od sierpnia część podwyżki na 2024 rok co było po prostu napluciem nam w twarz ponieważ ta podwyżka powinna być normalnie na rok 2023 ? Czy ktoś to co się tu dzieje ma jeszcze pod kontrolą czy już jest jazda bez trzymanki ? Jest dramat z pracownikami wszędzie braki Ci co jeszcze zostali mają tego dość robić non stop w osłabieniu osobowym często gęsto za 2 osoby a wypłata jedna dodam słaba brak premii uznaniowych niby są ale mało kto je widział z urlopami też niekiedy bywa ciężko bo nie ma kto Cię zastąpić weźmie się ktoś w końcu za to co tu się dzieje ? Serio jak dla mnie powtarzam jak dla mnie ma być takie ..... to niech lepiej zamkną ten zakład , pracy jest mnóstwo ludzie sobie poradzą . Osobiście przewiduje odpływ kolejnych pracowników z tej firmy po nowym roku z takim podejściem zarządu.

Kero

I takie jest właśnie podejście myślące ludzi z zarządu właśnie dlatego brakuje ludzi i jest sy... jaki jest i tyle ludzi uciekło od początku roku chciałbym zobaczyć statystyki ile ludzi się zwolniło w bieżącym roku rotacja świadczy o danym zakładzie tu jest niesamowita i co najlepsze już mało kto chce w ogóle tu przyjść pracować jak tak dalej pójdzie to nawet(usunięte przez administratora) nie pomoże bo i oni już nie chcą robić za te pieniądze podejście zarządu i ww. porady dają tylko motywację do zwalniania się a ludzie się nie(usunięte przez administratora)tylko wypowiedzenie i do widzenia dzięki temu jest co jest reklamacje ilości słabsze niż w latach poprzednich ludzie którzy robią już od lat tutaj mają już dość tego co się tu wyprawia i przez to ich podejście do pracy też słabnie a to nie wróży nic dobrego na dodatek jakieś wysyłania do Sosnowca ludzi z Dąbrowy żeby ratować tam sytuację kadrowa również nie wpływa dobrze na morale pracowników żeby było tutaj dobrze to potrzebne są gruntowne zmiany .

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Polska. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy -Brygadzista (Delegacja) w budownictwie przemysłowym – remonty-
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
logo firmy Kontroler jakości
Dąbrowa Górnicza
ALGAS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
Zaniepokojony

Słowo "selekcja" najprawdopodobniej będzie najczęściej używane w 2024 r. w Sekurit. Jest to efekt odpływu wykwalifikowanej kadry pracowników produkcyjnych na rzecz tymczasowych pracowników agencji pracy bez podstawowowej wiedzy technologii produkcji szyb o umiejętnościach praktycznych nie wspomnę. Takie transformacje kadrowe generują zachwianie w łańcuchu dostaw oraz drastycznie zmniejszenie jakości. Wyśrubowane wytyczne bazujące na "gold WCM" jedynie kumulują negatywną atmosferę przy podstawowej stawce pracownika produkcji 24.11PLN brutto. W zakładzie o prestiżu światowego lidera WCM.

Olo
@Zaniepokojony

Ale że co? To do przeglądania szyb trzeba mieć wiedzę technologiczna na temat produkcji szkła? I jakoś nie zauważam tego odpływu wykwalifikowanej kadry. A rotacja jest odkąd pamiętam i w większości przychodzili ludzie którzy nie mieli styczności ze szkłem i jak ktoś chciał to szybko się nauczył.

Gonzo
@Zaniepokojony

To smutne i żenujace że taki niby światowy zakład bardziej ciśnie po ilości niż jakości. Oczekują jednego i drugiego za minimalną krajową, a jak pracownik śmie wyrazić swoją opinię że chce lepiej wykonać pracę, ale wolniej to ma przekichane. Od dawna liczy się aby ci na samym dole robily szybko i najlepiej, a jak sie nagle okazuje że leci samo (usunięte przez administratora)i(usunięte przez administratora)to operatorzy i liderzy mają pojazd od góry do dołu że coś jest źle robione. Powiem tak, tutaj najlepiej być tym zwykłym robaczkiem na dole i dostać lichą wypłatę niż być operatorem za ledwo kilka stówek wiecej i być ciągle ciśniętym za coś na co się nie ma wpływu. Oby tak dalej to zaraz nikogo tutaj nie bedzie oprócz tych co pracują z przyzwyczajenia...

schyłek wieku

wie ktoś może w jakich godzinach sie tutaj pracuje?

@schyłek wieku

24h 7 dni w tygodniu, 4 brygady: 4 nocki 1 dzień wolny, 4 popołudniówki 1 dzień wolny 4 ranki 1 dzień wolny. Za to, że robisz w 4 brygadach masz dodatkowe dni wolne, w które masz przymus przyjścia do pracy i łaskawie dostajesz za to 100 lub 200% wynagrodzenia. Do tego non stop będziesz nagabywany na zostawanie na 12h. Wolna jest wigilia 2 dni świąt bożego narodzenia, sylwester i nowy rok

@John

po rankach 2 dni oczywiście, mój błąd

wapniowy

wazne ze ktos w koncu zaczal sluchac pracownikow, to sie chyba liczy najbardziej jak juz jacys zadowoleni sie znalezli

schyłek wieku
@wapniowy

dokładnie tak grunt to jak propozycje pracowników są brane za uwagę, piątka za zaangażowanie

Cheese

cześć, orientuje się ktoś z pracujących czy jest tutaj opcja wyrabiania nadgodzin? czy tylko standardowy czas pracy tutach wchodzi w grę?

Jacek
@Cheese

(usunięte przez administratora) nadgodziny są bo brakuje ludzi i to bardz(usunięte przez administratora) ludzie szybciej stąd odchodzą niż przychodzą są terz przestoje wtedy nie ma wcale nadgodzin. Omijać z daleka szerokim łukiem!!

@pikatchu

A ja tam jestem zadowolony z paczki mikołajowej, przynajmniej nie ma tony niezdrowych słodyczy. Jak ktoś dba o dziecko i jego zdrowie to nie ładuje w niego 3 kg cukru jak to zawsze było. Teraz zdrowe przekąski z super butla Dafi z tritanu na wodę, ale pewnie dla was lepsza bylaby cola i energetyki i 3 kg cukru. Włączcie myślenie...

Don Juan
@@pikatchu

Dostali w paczkach butelke za 50 dych, zdrowe slodycze i worek-plecak i płacz, że nie ma w paczkach chemii, cukru, mikolaja z E i coli, nie ma to jak dbać o dzieci

@@pikatchu

Sam je włącz! Mikołajki to frajda dla dzieci, słodycze, zabawki,kalendarz adwentowy,pierniczki,ciasteczka. Raz w roku mogą zjeść te słodycze bez ograniczania i martwienia się przez obce osoby o ich zdrowie. Butelka Dafi czy niby worek dla niemowlaka? Takie rzeczy trzeba robić z głową a nie na odwal się...

To wszystkie dzieci bez względu wiek dostały to samo w paczkach? Nawet bardzo małe tak samo jak nastolatki? A pracownicy dostali dodatkowo bony? Jak tak to w jakiej wysokości?

Kaszmir

Do pracy tutaj lepiej się zgłaszać przez aplikację spontaniczną czy przez odpowiedź na ofertę?

spin

zawsze na ofertę mordo, szybciej sprawdzą

fakt
@Kaszmir

szczególnie że czasem niektóre firmy mają osobne maile stworzone na potrzeby rekrutacji i podpiete pod oferty i stamtąd tylko zgloszenia sprawdzają

Postapo
@fakt

to wtedy po co jest to zgłoszenie poza ofertami?

Postapo
@spin

ale też myślę że lepiej jak sie zglasza na oferty bo ogolnie to nigdy jakos inaczej nie wysylalem

Adka

Ale wiadomo czy wtedy jest jakaś szansa, że firma odezwie się do kandydata? Czy czekają z tymi CV do jakiejś nowej rekrutacji i wtedy się odzywają?

dorek
@Adka

jak byśmy wiedzieli to było dobrze, ale możemy sobie tylko przypuszczać

dorek
@Adka

według mnie szansa jest, ale bez żadnej pewności i trzeba by było się z tym liczyć

krcz

przecież tych ofert jest bardzo dużo to jak piszesz że już nie ma xd

Orang
@krcz

Ale faktycznie trochę tych ogłoszeń jest, sam się zastanawiam nad jednym z nich

drong
@krcz

macie może jakie polecenia zeby łatwiej do pracy przyjmowali?

Unno
@Orang

przyjmują tutaj na jakieś stanowiska bez doświadczenia wczesniejszego?

@Orang

ogłoszeń jest sporo tylko trzeba uważać żeby sobie lokalizacji nie pomylić bo jest tego sporo a znam już takich co chcieli się zatrudnic i nagle się okazywało że to w ogóle im nie po drodze

@Unno

no na jakis magazyn może gdzieś bez doświadczenia przyjmują, aczkolwiek teraz wszedzie uprawnienia na wózki są potrzebne i jakieś minimum doświadczenia w ich obsłudze

@szpila

tutaj nie przeprowadzają szkoleń na te wózki może?

Nuff
@szpila

co wy na tych magazynach przewozicie? czym ogólnie zajmuje się zakład?

mercedes
@szpila

jeśli by mnie przyjęli to będę miał wyznaczoną jakąś osobę które mi będzie pomagać na początku pracy? jakiegoś takiego lidera który mnie wdraża w obowiązki?

kopacz

czesc wie ktoś może jak tutaj wyglada etap wdrazania nowego pracownika? zalezy mi zeby ktos mi dokładnie pokazał co i jak a nie ze mnie zostawią samemu sobie i bede sobie musial radzic sam

kopacz
@kopacz

i jak w ogóle nowy pracownik zostaje przyjęty? dają mu odczuć że jest nowy czy zostaje dobrze przyjety i jest traktowany równo?

Abc
@kopacz

Poczytaj sobie trochę o tej firmie na tym forum i l będziesz wiedzieć jak tu się traktuje ludzi.

John

Wydział Sekurit zaczyna sięgać (usunięte przez administratora). Zwolnienia i ciągłe nakazy pracy w nadgodzinach, ciągłe straszenie upomnieniami. Trzeba się zwijać z tego (usunięte przez administratora).

Misio
@John

Ale jakie nagrodzony, przecież jest zakaz nadgodzin, nie wolno wypisywać nadgodzin do ewidencji bo nie uznaja, przynajmniej w sosnowcu u siwego(usunięte przez administratora)

@Misio

nie potrafią grafików sporządzać, więc za to, że jedna zmiana musi mieć w końcu wolną niedzielę w listopadzie, to dwie inne zmiany mają nakaz pracy w nadgodzinach. Wcześniej zmuszali ludzi do przyjścia w ostatnią wybitkę przed postojem, gdzie każdy już miał plany urlopowe. Chore to co tu się dzieje. PiP będzie na pewno powiadomiony

Ziemniak

cześć, mógłby ktoś przybliżyć temat ewentualnych premii? czy jest kilka rodzajów premiowania? jak ciężko wypracować premię?

Ziemniak
@Ziemniak

i jak generalnie warunki pracy? nie za ciepło nie za zimno? da się pracować normalnie?

klon

Cześć, chciałem się zapytać o warunki zatrudnienia, jaka umowa, występowanie ewentualnego okresu próbnego itd.

klon
@klon

Prosiłbym też od razu o jakąś informację odnośnie systemu i godzin pracy

mis

z okresem probnym na 3msc

@klon

powiedz najpierw gdzie chciałbys może pracować? jakie stanowisko?

@mis

3 miesiące to jak w większości przypadków. akurat fajnie że niepotrzebnie tego nie przedłużają

@csgo

jest szansa dostać od razu po tym nieokreślony czy najpierw dają na krócej?

Dark Rider

Praca na linii cięcia to jakaś pomyłka. Zaczynając od (usunięte przez administratora) którym jest ciężko poprawić program, nie mają czasu podejść bo ważniejsze są dla nich zebrania niż produkcja. Teslo też nie jest ustawione pod możliwości linii. Produkując z zielonego szkła masz do zrobienia 350 szyb na godzinę, ale z szkła wenus na tym samym modelu jest już około 400. Brak zainteresowania ze strony kierownika zmianowego(oprócz rannej zmiany gdzie są biura) (usunięte przez administratora) O nic nie można się doprosić. Wszyscy myślą ze linia dama się prowadzi. Nie mówiąc o przerwie socjalnej która ci się należy….linii nie można zatrzymać. Masz tam stać 8 godzin i pilnować. Ogólny brak organizacji i śmieszne zebrania przed pracą, gdzie lider mówi ze nic się nie działo, a tak na prawdę maszyny ledwo działają. Ogólnie nie polecam.

@Dark Rider

lepiej bym tego nie ujął, a w zamian za to, że się starasz i tyrasz za damsk(usunięte przez administratora).na 4 brygady wystawią ci nakaz pracy w twoje wolne, które należy ci się jak (usunięte przez administratora)buda

Marika
@Dark Rider

Nawet na przerwę nie da się iść? To pracujesz w ciągu 8 godzin? Zarobki, chociaż to wynagradzają, czy tu też nie jest jakoś dobrze? Znalazłyby się jakieś plusy, mimo wszystko? Nie mam za bardzo możliwości wybrzydzania co do zatrudnienia, myślałam tutaj o pracy na produkcji..

Gonzales
@Dark Rider

Jeśli chodzi o pracę na linii to uważam że organizacyjnie zawalają brygadziści którzy zapomnieli że nimi są , kierownicy zmian nie wywołują żadnej presji na nich , nigdy nie było tak żebym nie poszedł spokojnie na śniadanie . Pracowałem w kilku zakładach i chyba się co niektórym w pośladkach poprzewracało . Socjal jest na wysokim poziomie . Czasem ponarzekam ale jak każdy człowiek . Niestety od kilku miesięcy działa flex i z linii zabierają ludzi ale już w drugą stronę flex nie działa . Jedyny minus to brak ludzi i obkrojone obsady . Czy linia sama się prowadzi to niech brygadziści sami odpowiedzą .

Gigi
@Dark Rider

Powiesz coś więcej o socjalu który tak chwalisz? Co ciekawego dają skoro uważasz że jest wysoki poziom.

Gyrdał

Czym dokladeni zajmujecie się w dąbrowie? co produkujecie i jakie warunki? dzieki z gory za odpowiedzi

xxx
@Gyrdał

jakie macie stanowiska do obsadzenia?

mod

a czym jest ta aplikacja spontaniczna na ich stronie?

Baret
@mod

tzn. że wysyłasz im cv nie w odpowiedzi na jakieś ogloszenie tylko od tak z nadzieją, że akurat im sie miejsce pojawi i cię zawiną. jak nie ma innych ogłoszeń to nie masz co prawda nic do stracenia żeby sprobować ale niestety nie liczyłbym na wiele. daj znać jak poszlo

Burnat

wbij na ich strone i sprawdź bo duzo ogloszen jest aktualnych i ciezko stwierdzic gdzie dokladnie szukaja teraz

sloki
@Baret

komus sie kiedys tak udalo dostac robote?

sloki
@Baret

poza takim wyslaniem maila - jak przebiega rekrutacja w tej firmie?

bak
@sloki

rekrutacje mialem dawno co prawda wiec malo pamietam ale no wlasnie. nic szczegolnego mi w pamiec nie zapadlo, ja wtedy cv swoje wyslalem na ogloszenie, umowilismy sie na spotkanie o prace i niedlugo po tym mialem info czy bede pracowal

bak
@sloki

ale nie wiem czy teraz sa jakies przyjecia skoro pytasz, jak masz jakies ogloszenie to ok a tak to nie wiem jak obecnie tu wyglada zatrudnianie nowych

klupf
@bak

gdzie można do nich szukać ogłoszeń? jakaś konkretna strona?

Czaja
@klupf

Tam wchodzisz w zakładkę kariera i w oferty pracy ;)

Orkit
@Czaja

Z tego co rozumiem to są dwa zakłady prawda?

Orkit
@Orkit

Jak składam do Dąbrowy to nie zrekrutują mnie do Sosnowca nagle?

Qwerty

Jaki jest poziom zarobków jako specjalista ds kodów sap?

Ilona

A ja szukam babeczek, co pracują na produkcji, napiszcie plizz czy jest ciężko, czy się spokojnie pracuje, tak, że się nie troi w oczach i można słowem się odezwać, nie jak na akordzie? Ile zarobiliście tak przeciętnie w pierwszych miesiącach? Jak by się teraz udało np dostać pracę, to premia świąteczna się należy czy dopiero za rok? :)

@Ilona

Zależy co robisz, ale ciężko dla kobiet nie jest. Z pieniędzmi nie ma szału, ale jak bedziesz chodzić na tak zwane wybitki to będzie ponad trójka na rękę. Akordu nie ma, wystarczy robić swoje to nikt nie bedzie cie gonic. Co so premii świątecznej to dostają ją tylko ci co są pod zakładem, a na początek przyjmują przez agencje. Ogólnie to nie jest zły zakład, ludzie są nawet spoko tylko kasa by mogła być większa ze względu na wymagania od pracowników.

Stara wyga
@Ilona

Jest ciężko, normy są wysrubowane że trudno to osiągnąć. Zarobki niskie, w lato pot się po (usunięte przez administratora) leje, teraz zimno. Zarobisz 3 tysiące, o ile będziesz w systemie 4 brygadowym pracować, jeśli nie to nie. Po 15 latach pracy zarobisz tyle samo, bo nie dostaje się indywidualnych podwyżek.

A ja pytanie z innej beczki. Może ktoś kojarzy lidera zmiany . Wysoki,krótko ścięty,z brudka,ciemny blondyn????pracuje tam taki? Poszukuje znajomego z dawnych lat. Może mieć między 40-50 . Niestety nie kojarzę imienia

Gwint się zrywa.

Dokręcanie śruby na ekstruzji przez kierownika działu już daje się we znaki. Obsesyjna kontrola i kolekcja nagrań z monitoringu w prywatnym telefonie kierownika działu to jakaś obsesja. Ciągła rotacja pracowników, którzy nie mają podstawowych umiejętności manualnych oraz wiedzy na temat wykonywanej pracy. Oczekiwanie spektakularnych wyników i jakości za marne stawki pod nieludzką presją. Złota linia to piękna renoma jednak musi być adekwatna do wysokości zarobków obraz umiejętności jakie prezentują na niej pracownicy.

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Polska - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 316.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 164, z czego 9 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 118 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Polska