MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Opinie o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Ktoś.

Gdybym mógł dałbym Zero...Najgorsza Agencja w jakiej pracowałem.Człowiek dowiaduje się prawie pod koniec tygodnia ze nagle dostaje wypowiedzenie .Chodząc do pracy robiąc przysłowiowe swoje no bo przecież jak można pracować jak się jest zastępstwem za kogoś...I najlepsze jest to ze do wypłaty daleko a do końca tygodnia trzeba opuścić mieszkanie do godziny .0.00 i bądz tu mądry i nagle szukaj transportu bo nagle dostajesz wypowiedzenie.. ich to nie obchodzi czy masz za co wrócić nawet królewny podały by jakiś numer do busa bo na pewno są z takimi firmami w kontakcie. Druga sprawa Podobno język nie wymagany a przychodzisz do pracy i 95% procent ludzie mówiący w języku Niemieckim .. Szkoda ze z nikim po Angielsku nie porozmawiasz ale tego w biurze ci nikt nie powie. Trzecia kwestia to Niby darmowe mieszkanie które i tak jest odciągane z wypłaty ale najlepszy mankament to ze Ogrzewanie w danym mieszkaniu nie jest grzane od około 22 do 6 rano budzisz się a tam z 16 stopni w mieszkaniu obłęd. Do tego nikt nie powiedział ze pralka płatna 2 euro które wciąga i nie oddaje dobry patent. Internet do Bani dojazdy do pracy na własną rękę do Bani.Z jednym agentem dojadę fajnie na czas do pracy z drugim na ostatnią chwile i nie radzę Aplikować na takie oferty ze niby z kimś się będzie jezdziło do pracy. Generalnie firma nadaje się na publikacje do (usunięte przez administratora) jako jedna z najgorszych pomyślę o tym.Do tego za taką stawkę w takich warunkach to proszę .Mój członek z rodziny 12 lat temu miał więcej miesięcznie niż oferowane stawki przez to biuro istny dramat i nie Polecam z całego serca. Bo człowiek jedzie zarobić a wraca po chwili z Niczym a wycieczkę za granicę to sobie można samemu ogarnąć .Nie polecam !

Paulina
@Ktoś.

A możesz powiedzieć ile ci wychodziło miesięcznie wynagrodzenia? W umowie nie zawarty był jakiś okres wypowiedzenia? Rozumiem, że umowa była na zastępstwo w twoim przypadku a w jakiej formie zatrudnienia? O pracę?

@Ktoś.

Zostawię taktyczny komentarz bo jestem ciekaw co odpiszą

@Ktoś.

Szanowny Panie KTOŚ., Jak każdy nasz Pracownik na terenie Niemiec był Pan zatrudniony w oparciu o polską umowę o pracę (umowa o pracę tymczasową), zawartą na okres 12 miesięcy – i nie była to umowa na zastępstwo. Decyzja o zakończeniu współpracy na 1. zleceniu, rozpoczętym w styczniu tego roku, podjęta została bezpośrednio przez Kontrahenta, do którego był Pan delegowany i nie mieliśmy na nią wpływu. Każdy zatrudniony w MR JOB Pracownik jest dla nas bardzo ważny, dlatego podjęliśmy kroki, aby znaleźć dla Pana pracę na innym zleceniu, aby móc kontynuować naszą współpracę. Przedstawiliśmy Panu ofertę, której Pan niestety nie zaakceptował, co skutkowało rozwiązaniem łączącej nas umowy z zachowaniem tygodniowego okresu wypowiedzenia. Odnosząc się do kwestii sfinansowania powrotu do Polski, ze względu na miesięczny system wypłacania wynagrodzenia oraz zaliczek (o którym zawsze informujemy zarówno w trakcie rekrutacji, jak i w trakcie zatrudnienia), niestety, nie byliśmy w stanie zaoferować dodatkowego wsparcia. Jednocześnie, przeanalizowaliśmy Pana kontakt z Opiekunem i w żadnej z rozmów nie wyraził Pan obaw związanych z organizacją transportu – mając taką wiedzę, chętnie pomoglibyśmy Panu w tym zakresie, tak jak wspieramy innych naszych Pracowników. Warto zaznaczyć, że oferty bez znajomości języka niemieckiego oznaczają, że język nie jest wymagany od Pracownika w trakcie codziennej pracy. Praca odbywa się jednak za granicą i oznacza to, że język niemiecki może być używany przez innych m.in. wśród zatrudnionych niemieckich pracowników na zleceniu. Jeśli towarzystwo polskojęzycznych współpracowników jest dla Kandydata bardzo ważne, każdorazowo zachęcamy do zapytania Rekrutera, czy na zleceniu pracuje wielu Pracowników z Polski, aby dodatkowo potwierdzić ten aspekt współpracy. Zarzut dotyczący potrącania z wypłaty Pracownika kosztu mieszkania nie jest prawdą. Zakwaterowanie opłacane jest bezpośrednio przez nas i Pracownik nie ponosi jego kosztu, a wszystkie elementy wynagrodzenia przedstawione są w przesłanej mailowo fiszce. Odnosząc się do innych zarzutów, informacja o dodatkowo płatnej pralce przekazana została każdemu Pracownikowi jeszcze przed wyjazdem do pracy. A zgłoszony problem dotyczący ogrzewania mieszkania w porze nocnej został niezwłocznie rozwiązany przez Managera Kontraktu z właścicielem zakwaterowania. Ponadto zawsze dokładaliśmy wszelkich starań, aby Pana praca przebiegała bezproblemowo oraz komfortowo. Dodatkowe uwagi lub zastrzeżenia dotyczące zakwaterowania oraz zlecenia nie były zgłaszane przez Pana lub innych Pracowników. Wręcz przeciwnie, wielu Pracowników jest bardzo zadowolonych z opisywanego zlecenia. Jeśli chodzi o wyjazd do pracy w Niemczech bez samochodu to zawsze podkreślamy, że własne auto znacząco ułatwia poruszanie się w miejscu delegowania naszego Pracownika. Na zleceniach zdarzają się oczywiście Pracownicy, którzy posiadają swój samochód i w ramach dogadania się ze Współpracownikami dojeżdżają razem – ostateczne ustalenia dotyczące m.in. godziny wyjazdu z zakwaterowania zostawiamy jednak do indywidualnej decyzji Pracowników. Czy próbował Pan porozmawiać ze współpracownikiem, z którym dojeżdżał Pan do pracy o zmianie godziny wyjazdu z zakwaterowania, aby móc dotrzeć na miejsce pracy wcześniej? Z doświadczenia wiemy, że ustalenie godziny wyjazdu nie stanowi problemu. Szanowny Panie, jako Agencja Pracy Tymczasowej działamy od ponad 12 lat i zatrudniamy ponad 800 osób na terenie Niemiec. Niezmiennie zależy nam, aby stawka oferowana Pracownikowi była jak najwyższa, a on był zadowolony z podjętej współpracy. Jednocześnie, nigdy nie ukrywamy wysokości wynagrodzenia oferowanego na wybranym zleceniu, aby każdy Pracownik mógł podjąć świadomą decyzję o przyszłym zatrudnieniu. Jest nam bardzo przykro, że jest Pan niezadowolony z podjętej z nami współpracy i negatywnie ocena swoje doświadczenie, ponieważ zadowolenie naszych Pracowników od zawsze stanowi priorytet naszej działalności. Odrzucając proponowane Panu inne zlecenie, nie dał nam Pan możliwości rozwiązania nurtujących i przytoczonych przez Pana problemów – na czym zależy nam w trakcie każdej współpracy. W razie dalszych niejasności zapraszam do kontaktu mailowego: aneta.klaesener@mrjob.pl Z Poważaniem, Aneta Kläsener Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych

Inżynier jacek
@Ktoś.

Ze mną było tak samo jak wyżej opisane. Wolę robić w Czechach za nie wiele mniej a mam stabilne zatrudnienie. Nie polecam nikomu tej firmy.

@Inżynier jacek

Szanowny Panie Jacku, jako Agencja działamy na rynku od ponad 12 lat, a naszym celem od zawsze jest komfort i zadowolenie Pracowników, co przekłada się na długofalową współpracę. Jesteśmy rzetelną firmą i każdorazowo zależy nam na jak najdłuższym kontrakcie i pobycie pracownika w Niemczech. W związku z tym prosimy o przesłanie wszystkich informacji wraz z opisem sytuacji mailowo na adres: skargi@mrjob.pl. Pana zgłoszenie przekazane zostanie bezpośrednio do Managera Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych, który podejmie odpowiednie kroki w celu dokładnego poznania sytuacji i rozwiązania zgłoszonych przez Pana zastrzeżeń. Pozdrawiamy.

Kolega
@Ktoś.

Co do ogrzewania nadal między 22 a 6 rano jest zimno, temperatura w pokoju sięga nawet 0 stopnia. Wracamy np. O 23 po pracy i ciężko jest nawet pójść pod prysznic bo jest za zimno.. Budzisz się w środku nocy i trzęsiesz się z zimna.. Agencja z nic tym nie robi więc nie oszukujcie ludzi że pracownik jest najważniejszy... A wasz koordynator nic z tym nie zrobił więc nie piszcie ze coś dokonaliście skoro każdemu między 22 a 6 czyli jak to opisaliście w trybie nocnym jest nadal zimno...

Gurol
@Kolega

Zgadzam się z kolegą wyżej co do zimnych warunków w mieszkaniu, aż (usunięte przez administratora) do (usunięte przez administratora) się chowa.

@Kolega

Szanowny Panie KOLEGA, sytuacja z ogrzewaniem została niezwłocznie rozwiązana przez Managera Kontraktu. Co więcej, od 30 stycznia i do dnia dzisiejszego, w mieszkaniu mieszka tylko dwóch naszych Pracowników, którzy nigdy nie zgłaszali podobnych problemów lub zastrzeżeń. A sytuacja z ogrzewaniem rozwiązana została jeszcze przed rozpoczęciem przez nich pracy na tym zleceniu. Mając jednak na uwadze wcześniejszy problem (niewynikający z naszej strony), dedykowany Opiekun pytał czy warunki na mieszkaniu są w porządku oraz jak oceniają zakwaterowanie po rozpoczęciu współpracy. Opisywany przez Pana problem nie został zgłoszony - zarówno wtedy, jak i w ostatnich tygodniach naszego regularnego kontaktu z Pracownikami. Zawsze staramy się, aby zapewnione mieszkania spełniały wysokie standardy i były komfortowe niezależnie od pory dnia. A w razie problemów lub zastrzeżeń doradzamy kontakt z Managerem Kontraktu, który na bieżąco wspiera naszych Pracowników w kwestiach zakwaterowania i kontaktu z właścicielem. Dane dedykowanego Opiekuna oraz Managera znajdują się zawsze w dokumentach przekazanych przy zatrudnianiu (m.in. w Informatorze ABC Pracownika) oraz w przesłanym mailu powitalnym. Jednocześnie, jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości, co do pracy naszych koordynatorów, prosimy o przesłanie informacji wraz z opisem sytuacji mailowo na adres: skargi@mrjob.pl Pozdrawiamy.

Bartek

Moje pytanie jest takie dlaczego w umowie zapisane jest 24 dni urlopu jeśli polskie prawo przewiduje 21 lub 26 w zależności od ilości przepracowanych lat a niemieckie prawo przewiduje 30?. Dlaczego nie jest wypłacana dieta jaka przysługuje pracownikom w delegacji? Dlaczego nadgodziny wypłacane są dopiero po 46 h pracy skoro w Polsce obowiązuje 40sto godziny tydzień pracy a w Niemczech 39godzinny? Byłbym wdzięczny za odpowiedź na te nurtujące mnie pytania

@Bartek

Panie Bartku, wszystkie te elementy związane są z formą współpracy, jaką jest praca tymczasowa oraz obowiązujące ją przepisy. Umowa przewiduje 24 dni urlopu, ponieważ urlop wypoczynkowy przysługuje Pracownikowi tymczasowemu w wymiarze 2 dni za każdy miesiąc pozostawania w dyspozycji jednego pracodawcy-użytkownika. W przypadku urlopu i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie obowiązują przepisy Kodeksu Pracy, tylko Ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych z późniejszymi zmianami. Dieta przysługuje pracownikom będącym w podróży służbowej (zgodnie z definicją art. 775 § 1 Kodeksu pracy). Pracownik, który udaje się do miejsca ustalonego w umowie jako miejsce jej wykonywania (tak jak jest to w przypadku umowy o pracę tymczasową), nie odbywa zatem podróży służbowej i jest to znacząca różnica. Jednocześnie, w ramach diety nie są przyznawane m.in. zwroty kosztów za przejazd czy w pełni opłacone i zapewnione zakwaterowanie. A nasi Pracownicy mają te elementy zapewnione. Naliczanie nadgodzin związane jest ze stosowanym Układem Taryfowym w umowie o pracę tymczasową - to właśnie on dyktuje liczenie nadgodzin od 47 godziny w tygodniu. Więcej o Układzie Taryfowym znajdzie Pan tutaj: https://www.personaldienstleister.de/fileadmin/user_upload/11_Publikationen/Tarifvertrag-Zeitarbeit-Basistarifwerk-Juni-2022.pdf Panie Bartku, zapraszamy również do zapoznania się z FAQ na naszej stronie, który szerzej przybliża najważniejsze kwestie naszej współpracy. Link: https://mrjob.pl/dla-pracownikow/faq-najczesciej-zadawane-pytania/ :) Pozdrawiamy!

Bartek
@MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry wszystkim byłam zatrudniona przez tą agencje mam same pozytywne opinie mieszkanie super osoby które mieszkały razem z nami naprawdę w porządku praca jak każda inna raz lepiej raz gorzej ale to już nie jest zależne od agencji warunki umowy są takie jak podpisujesz wypłata zawsze na czas a nawet szybciej czasami godziny pracy zawsze się zgadzają fiszki dostajesz co miesiąc dzień po wypłacie.Szybko dostałam świadectwo pracy oraz pity rozliczeniowe jeden do Niemiec a drugi do Polskiego urzędu nie mam absolutnie nic do zarzucenia panie które tam pracują są bardzo miłe i bardzo pomocne jak jest jakiś problem na mieszkaniu lub nie masz jak dojechać do pracy wystarczy zadzwonić powiedzieć a tam panie już się zajmą i problem rozwiążą...bardzo rzetelna firma polecam ją każdemu z całego serca nie bójcie się bo (usunięte przez administratora) na pewno nie zostaniecie....Pozdrawiam wszystkie Panie z Mr Job

@Kasia

Pani Kasiu, dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem ze współpracy z nami. Bardzo nam miło, że mogliśmy wspierać Panią w trakcie pracy w Niemczech i cieszymy się, że poleca nas Pani innym Pracownikom. :) Również pozdrawiam serdecznie!

Jan12

Po jakim czasie od zakończenia umowy wysyłają państwo świadectwo pracy?

@Jan12

Panie Janie, świadectwo pracy wysyłane jest do 7 dni po zakończeniu stosunku pracy. Pozdrawiamy.

Magazynier

Jdjs

Pytania? Raczej odpowiedzi co do tej firmy. Nie wiadomo czy dostanę pieniądze za szkolenie. Gdzie dana firma sama określiła że szkolenie jest płatne. Chyba raczej niezależnie od tego ile się pracowało czy 3 lata. Czy 1 dzień przy szkoleniu. Czekam do 10 i się przekonam. :)

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Żona pracownika

Zgadzam się z negatywnymi opiniami na temat tej agencji pracy.Już na samym początku pojawia się masa problemów.Między innymi z podstawowymi zasadami.Jak chcesz jechać na EKUZ jako turysta.. to życzę powodzenia.A na miejscu okazuje się nagle że masz umieć Niemiecki...jakiś żart!

@Żona pracownika

Jesteś ubezpieczony w Polsce na polskiej umowie więc ekuz jest dokumentem poświadczającym to że takie ubezpieczenie posiadasz, nie widzę w tym nic dziwnego

Kasiola

Tylko, że jest EKUZ na wyjazd do pracy za granicę

@Żona pracownika

Szanowna Pani ŻONA PRACOWNIKA, EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą polecamy wyrobić każdemu Pracownikowi wyjeżdżającemu do pracy w Niemczech, to dokument unijny. Potwierdza on prawo Pracownika do bezpłatnego leczenia na terenie Państw UE. Nie jest to EKUZ dla turystów jak Pani pisze, ponieważ karta dla Pracowników wydawana jest w związku z wykonywanie pracy za granicą i na podstawie dokumentu A1. Każdorazowo, dedykowany Opiekun Pracownika przekazuje wszystkie przydatne informacje o EKUZ (w tym m.in. jak ją wyrobić) na początku zatrudnienia. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby wyjazd do pracy w Niemczech był komfortowy, a Pracownik otrzymał wszystkie informacje dotyczące przyszłego zatrudnienia. W zatrudnieniu mamy wielu Pracowników bez znajomości języka niemieckiego, którzy chwalą sobie naszą współpracę i codzienne wsparcie. A nasi Rekruterzy zawsze dokładnie informują, czy język niemiecki będzie wymagany na zleceniu i jeśli tak, to w jakim stopniu. Każdorazowo zależy nam na jak najdłuższym kontrakcie i pobycie pracownika w Niemczech. A zatrudnianie Pracowników bez znajomości niemieckiego na oferty pracy z wymaganym językiem na stanowisku prowadziłoby jedynie do frustracji i byłoby zdecydowanie nieekonomiczne dla każdej ze stron. Każdy Pracownik może również zgłosić dodatkowe uwagi lub pytania bezpośrednio do swojego Managera Kontraktu lub Opiekuna. Do czego zawsze zachęcamy, ponieważ pozwoli nam to na bieżące rozwiązanie zgłaszanych zastrzeżeni oraz rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zasad współpracy. Dane dedykowanego Opiekuna oraz Managera znajdą Państwo w dokumentach przekazanych przy zatrudnianiu (m.in. w Informatorze ABC Pracownika) oraz w przesłanym mailu powitalnym. Pozdrawiamy.

Rysiek

Oferują dobre warunki i uczciwe płace. Polecam, jeśli poszukujecie pracy.

Julia
@Rysiek

Możesz napisać jak z zakwaterowaniem? Dużo kosztuje? Jak warunki mieszkaniowe? Dużo osób na jednej lokalizacji mieszka?

Kasia:)

Szkoda ze agencja nie ma oferty na produkcje spożywcze a kontakty wtedy są dłuższe tylko więcej ofert dla stolarzy murarzy itp

Mateusz

Agencja zaoferowała mi świetną ofertę! Raz byłem i jade jeszcze raz!

Polecam! Praca jako spawacz MAG bardzo mi odpowiada. Jeśli chcem sobie dorobić, jest opcja nadgodzin.

Maciek

Zorganizowali i opłacili zakwaterowanie w świetnych warunkach. Problem z głowy. Wszystko na plus!

@Maciek

Panie Maćku, dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem ze współpracy z nami. :) Pozdrawiamy!

Krzysiu

Agencja to porażka przez wielkie "P", a szefowa tego "bagna" w rozmowie telefonicznej wykazała się ogromną arogancją, jak by była jakimś Bóstwem i ona decyduje czy wypłaci pieniądze na konto bo takie ma widzi mi się, rżnie paniusie jakąś ...dnooooo

@Krzysiu

Tu również zostawię taktyczny komentarz bo jestem ciekaw jak się do tego agencja ustosunkuje

@Krzysiu

Szanowny Panie Krzysztofie, opisany przebieg rozmowy z pewnością nie odpowiada codziennym standardom oraz wartościom naszej firmy. Prosimy o szczegółowe opisanie sytuacji mailowo pod adresem: skargi@mrjob.pl – zapewniamy, że sytuacja zostanie dokładnie rozpatrzona przez Managera Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych oraz podejmiemy odpowiednie kroki w celu jej rozwiązania. Bardzo zależy nam na Pracownikach i relacji z nimi, dlatego będziemy wdzięczni za dokładną informację. Na ten moment ze względu na brak szczegółów, ciężko nam sprawdzić przedstawioną rozmowę oraz odnieść się do Pana zastrzeżeń. Pozdrawiamy.

Ciekawa

Witam, jak wygląda sprawa przedłużenia kontraktu? Czy to okres 6 czy 12 miesięcy? Oraz kiedy trzeba byłoby się zdecydować na przedłużenie umowy

@Ciekawa

Pani Ciekawa, kwestię długości pracy na jednym zleceniu określa określa Ustawa z dnia 9 lipca 2003r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych z późniejszymi zmianami. Łączny czas pracy tymczasowej na rzecz tego samego Kontrahenta (czyli pracodawcy-użytkownika) nie może przekroczyć 18 miesięcy w okresie obejmującym 36 kolejnych miesięcy. Jeśli Pracownik jest zainteresowany przedłużeniem umowy, przesyłany jest odpowiedni aneks - umowa zawierany jest na okres kolejnych 12 miesięcy. Pracownik może kontynuować pracę u innego Kontrahenta (czyli innego pracodawcy-użytkownika) do czasu jej zakończenia (również otrzymuje wtedy odpowiedni aneks na zmianę pracodawcy-użytkownika). Wszystkie formalności związane z przedłużeniem współpracy mają miejsce przed zakończeniem trwania umowy - decyzję warto rozważyć zatem wcześniej. :) Pozdrawiamy.

Kapii12

Witam czy wysyłacie pit rozliczeniowy po Polsku aby się rolizczyć w Polsce?

@Kapii12

Tak, PIT-y do obowiązkowego rozliczenia podatków w Polsce będą umieszczone na platformie - do pobrania przy użyciu kodu przesłanego SMS'em. Dodatkowo, wszyscy Pracownicy otrzymali już drogą mailową niemieckie PIT-y. Rozliczenie w Niemczech nie jest obowiązkowe, jednak z doświadczenia zalecamy je zrobić, ponieważ często Pracownicy mogą liczyć na miły zwrot. :) Pomocne w rozliczeniu w Niemczech są kancelarie podatkowe, które specjalizują się w tej dziedzinie. Pozdrawiamy.

Mikołaj

witam szukam pracy za granicą język niemiecki niestety jest na poziomie bardzo podstawowym typu ich bin itd posiadam aktualne uprawnienia UDT II WJO czy i taki człowiek jak ja moze liczyć na jakąś sensowną prace ?

@Mikołaj

Panie Mikołaju, posiadamy oferty pracy również dla Pracowników z mniejszą znajomością języka niemieckiego. Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z naszym działem rekrutacji. :) Kontakt do naszych Rekruterów: Ola: +48600787656 Kasia W: +48692848424 Alina: +48536262629 Martyna: +48730212828 Asia G: +48501275510 Kinga: +48534202626 Agnieszka: +48536262020 Pozdrawiamy.

Mike

Lipna agencja niby mówią, że płacą od średniej krajowej polskiej ubezpieczenie na zus, a jak zachorujesz to dostajesz aż 70zł za dzień choroby to w polsce na najniższej krajowej dostaje się więcej na l4 śmiech na sali po prostu i agencja ci o tym nie powie nawet....

@Mike

Temat wyliczania wynagrodzenia chorobowego dla Pracownika Tymczasowego delegowanego do wykonywania pracy za granicą jest dosyć skomplikowany. Ogólnie przyjęta zasada, że jest to ok. 80% wynagrodzenia, nie sprawdza się w przypadku Pracownika delegowanego do wykonywania pracy w Niemczech. Zasady wyliczania tego wynagrodzenia chorobowego podane są na stronie ZUS, pod linkiem: https://www.zus.pl/-/zasady-ustalania-podstawy-wymiaru-swiadczen-w-razie-choroby-i-macierzynstwa-przyslugujacych-pracownikom-zatrudnionych-za-granica-u-polskich-pracodawcow Wg tych przepisów wyliczane jest wynagrodzenie chorobowe dla naszych Pracowników. W razie dodatkowych wątpliwości co do wysokości wynagrodzenia chorobowego, zapraszamy do kontaktu z Panią Anetą Kläsener - Managerem Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych, email: aneta.klaesener@mrjob.pl Pozdrawiamy serdecznie!

Nieznany

Nie polecam tego pracodawcy. Wysyłają setki kilometrow od miejsca zamieszkania ludzi do pokojów hotelowych bez dostępu do kuchni, No chyba ze ubierzesz buciki kurteczkę i będziesz przechodził na druga stronę ulicy do kuchni gotować sobie w KUCHNI INNYCH OSÓB ktore są z innej agencji. Jeśli masz samochód i przyjedziesz nim do pracy to jest wysokie prawdopodobieństwo, ze dorzuca Ci kogoś do samochodu żebyś go woził do pracy - to nie jest Twoja dobra wola, masz wozić kogoś i koniec. Nawet prania samemu nie da się zrobić bo zabierają Twoje ubrania i piora je bóg wie gdzie i w czym. Jeśli masz alergie skórne to napewno nie dla Ciebie. A jak zadzwonisz powiedzieć Pani przemiłej koordynatorce o zaistniałej sytuacji na miejscu to zaczyna się śmiać i mówić, ze ona w gorszych warunkach mieszkała. Porażka, a nie firma. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego w dalszym ciągu funkcjonuje ta firma. Dodam tyle, ze mniej więcej rok temu wystawiałem taka sama opinie, magicznie zniknęła :) prawda w oczy kole. Nie dajcie się nabrać na słodkie opowiastki, bo dostaniecie prędzej obuchem w łeb niż dobre warunki pracy i życia od tej agencji.

@Nieznany

Szanowny Panie NIEZNANY, Wybierając zakwaterowanie dla naszych Pracowników na pierwszym miejscu stawiamy dobre warunki oraz komfort. Niezwykle ważne jest dla nas, aby każdy Pracownik po powrocie do mieszkania, mógł zregenerować swoje siły i odpocząć po pracy. Zdarzają się okolice, gdzie dostępnych jest wiele mieszkań w dobrym standardzie. Zdarzają się i niestety takie, gdzie lepsze warunki mieszkaniowe mogą wpływać na dłuższą drogę do pracy – o czym Pracownik jest informowany. Pomimo że nie jest to obowiązkiem pracodawcy, oferujemy wtedy Pracownikom zwrot kosztów dojazdu do / z miejsca pracy do miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. A każdy zgłoszony komentarz lub zażalenie jest przez nas bieżąco analizowany oraz niezwłocznie rozwiązywany. Na zakwaterowaniach zdarzają się zarówno kuchnie do indywidualnego użytku Pracownika, jak również kuchnie dzielone z innymi lokatorami. Jeśli chodzi o pranie wykonywane przez obsługę np. hotelu lub pensjonatu (w którym Pracownik jest zakwaterowany) jest to częsta praktyka w Niemczech. I żaden Pracownik nie zgłaszał wcześniej żadnych zażaleń z nią związanych, a wręcz przeciwnie. Zgadzamy się jednak, że może to wzbudzać wątpliwości związane z alergiami – zachęcamy wtedy do kontaktu z Managerem Kontraktu, który pomoże w znalezieniu najlepszego rozwiązania w tej sytuacji. Jeśli chodzi o opinie zamieszcza na portalu to moderowane są one przez administratora serwisu i w momencie łamania regulaminu mogą zostać przez niego usunięte jeszcze przed publikacją. A pojawiąjące się komentarze w większości są pisane przez naszych Pracowników (aktualnie zatrudnionych lub takich którzy byli naszymi Pracownikami). Jak również przez Kandydatów u których nie doszło finalnie do zatrudnienia u nas lub aktualnie szukających pracy. Aby dokładnie zapoznać się z Pana przypadkiem, niezbędne jest dla nas poznanie Pana imienia i nazwisko. Pozwoli nam to prześledzić Pana kontakt z naszym zespołem oraz opisywane sytuacje, ponieważ zadowolenie naszych Pracowników to jeden z priorytetów naszej codziennej pracy. Prosimy o przesłanie informacji wraz z opisem sytuacji mailowo na adres: aneta.klaesener@mrjob.pl Pozwoli nam to przeanalizować przedstawiony przez Pana problem i podjąć odpowiednie kroki. Z pozdrowieniami, Aneta Kläsener Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych aneta.klaesener@mrjob.pl

Wolna

Dziwne,że tak mało opinii negatywnych,aż nieprawdopodobne... Czy aby na pewno pośrednik jest taki dobry,że złego słowa nie wolno napisać, chętnie przeczytam od aktualnych pracowników, tylko prawdę.

Weroniqa
@Wolna

Również chciałbym więcej dowiedzieć się o agencji

Tomek W
@Weroniqa

Po 4 latach współpracy mogę Ci tylko napisać że wszystko git. Zdążały się drobne wpadki natury technicznej. Ale jeżeli chodzi o standardy mieszkania jest różnie zależy gdzie się pracuje. Raz miałem pokój w hotelu a przez resztę zleceń mieszkania. Raz również wynajmowałem sam a Job zwracał mi kasę na konto. Wynagrodzenie zawsze na czas.

Karol
@Tomek W

Czyli jest dowolność jeśli chodzi o zakwaterowanie? Można samu coś znaleźć i firma to akceptuje? A jak z dojazdem do pracy? Jak jest spora odległość to też organizują transport?

@Karol

Panie Karolu, każdy nasz Pracownik może skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania (zorganizowanego przez agencję) lub samodzielnie wynająć mieszkanie. Zwracamy wtedy koszt na podstawie m.in. dostarczonego rachunku (do 450 euro miesięcznie) oraz wg ustalonych zasad. Więcej informacji o samodzielnym najmie zakwaterowania uzyskać można każdorazowo od Managera Kontraktu. Dojazd do pracy jest we własnym zakresie Pracownika. Na zleceniach zdarzają się oczywiście Pracownicy, którzy posiadają swój samochód i w ramach dogadania się ze Współpracownikami dojeżdżają razem. Warto jednak każdorazowo konsultować z działem rekrutacji, czy wspólne dojazdy z innym Pracownikiem są możliwe. Pozdrawiamy.

Darek
@Wolna

Agencja to dno jednym słowem a wpisy pozytywne sami sobie dodają, bo mogą czemu nie...

@Darek

Szanowny Panie Darku, jedyne konto naszej agencji na portalu to to z którego piszemy do Pana tę odpowiedź. Inne publikowane opinie i komentarze wstawiane są w większości przez naszych Pracowników (byłych lub obecnie zatrudnionych). Zdarzają się również komentarze publikowane przez Kandydatów, którzy mają dodatkowe pytania dotyczące rekrutacji lub takich, gdzie ostatecznie nie doszło do zatrudnienia. I zawsze jest nam niezmiernie miło, gdy Pracownicy dzielą się również pozytywnymi doświadczeniami z naszej współpracy. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń lub uwag, zachęcamy do kontaktu z dedykowanym Opiekunem Pracownika lub Managerem Kontraktu. Podejmiemy odpowiednie kroki w celu rozwiązania sytuacji, ponieważ zależy nam, aby każdy Pracownik mógł polegać na komfortowej i bezpiecznej współpracy z nami. Pozdrawiamy.

Wiele zależy od firmy która zatrudniając pracownika, proponuje mu zakwaterowanie 1 osobowe. Dzisiaj to jest standard, że pracownik po przyjściu z pracy chce odpocząć, a nie użerać się z różnym współlokatorem!? Także dziś więcej firm, które chcą przyciągnąć na dłużej pracownika, proponuje mu taki standard. A nie aby upchać w jednym pokoju z 2, 3 osoby, z takich firm ludzie uciekają, a zostają desp*raci.

Hech
@Zainteresowany

Tak to prawda ????

@Zainteresowany

Panie ZAINTERESOWANY, zgadzamy się, że każdy Pracownik zasługuje na odpoczynek po powrocie z pracy. Właśnie dlatego standardowo, pokoje w jakich mieszkają nasi Pracownicy są 1 lub 2 osobowe. Zależy to oczywiście od możliwości mieszkaniowych w okolicy czy preferencji Pracowników. Wybierając zakwaterowanie dla naszych Pracowników, kierujemy się ich wygodą oraz lokalizacją - a wszystkie mieszkania muszą spełniać określone przez nas standardy. Wszelkie kwestie są także konsultowane z Pracownikami, ponieważ zależy nam na komforcie, który powinien być zapewniany, aby Pracownik mógł odpocząć wracając do domu. Niezwykle cieszy nas zatem, że w Badaniach Satysfakcji Pracowników MR JOB w roku 2021 aż 86,4%* ankietowanych oceniło zapewniane przez nas warunki mieszkaniowe w Niemczech jako dobre. :) Pozdrawiamy.

@MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

OK oby tak było w rzeczywistości. Pozdrawiam.

Byłem na pierwszym wyjeździe w Niemczech. Firma wszystko zorganizowała od a do z. Opiekun pomógł z meldunkiem. Polecam

@Tomek

Panie Tomku, bardzo nam miło, że mogliśmy pomóc Panu rozpocząć pracę w Niemczech - zwłaszcza ze decyzja o wyjeździe często nie jest łatwa. Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią o współpracy z nami. Pozdrawiamy Pana serdecznie i zapraszamy do kontaktu w razie dodatkowych pytań. :)

Mikołaj

Rekrutacja przebiegła bardzo sprawnie. Szybko dostałem pracę w Legnicy. Rekruterzy bardzo pomocni i sympatyczni. Bez problemu odpowiadali na wszystkie pytania

Zostaw merytoryczną opinię o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej - Legnica

• Jak się pracuje w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Zobacz opinie na temat firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 504.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 342, z czego 265 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Kandydaci do pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej