MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Opinie o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Kate

Nie POLECAM PO WYPADKU MUSIAŁEM SAM ZAŁATWIAĆ DOKUMENTY FIRMA TO OLAŁA PIERWSZY miesiąc zawsze jest fajnie później robią wszystko aby jak najmniej płacić (usunięte przez administratora)

@Kate

Szanowny Panie, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Pracownikom bezpieczny pobyt w Niemczech oraz zadowolenie z miejsca pracy czy wynagrodzenia. Niestety, w związku z brakiem informacji, ciężko nam odnieść się Pana zarzutów, które są bardzo poważne i przykro, że wysuwa Pan takie wnioski bez wyjaśnienia. Prosimy więc o bezpośredni kontakt drogą mailową i przesłanie dokładnego opisu sytuacji na adres: aneta.klaesener@mrjob.pl. Zapewniamy, że podejmiemy odpowiednie kroki, aby w pełni wyjaśnić zaistniałą sytuację. Pozdrawiam, Aneta Kläsener Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych aneta.klaesener@mrjob.pl

Łukasz Jóźwik

Panie z agencji wbrew pozorom nie są takie złe. Problem polega na tym że do końca nie wiedzą dla kogo pracują. A to już poważny problem. Osiem miesięcy współpracy raczej na plus. Powoli żegnam się z tą firmą, a już czuję się jak mąż przyłapany na zdradzie:))

Lpu

Szybki kontakt i oferta pracy

Ricci, z, legnicy
@Lpu

Nie polecam bo kwatery w piwnicach. Na obrazku wygląda ładnie, tylko że ten obrazek jest z 2005 roku, a do tego czasu się przewinęło multum ludzi i przy okazji zdewastowalo.

@Ricci, z, legnicy

Szanowny Panie, jako agencja dokładamy wszystkich starań, aby zapewniane przez nas mieszkania były na wysokim poziomie. W tym aspekcie, duża znaczenie ma m.in. lokalizacja miejsce pracy. Są okolice, gdzie jest wiele wyposażonych i nowoczesnych mieszkań, niestety są i takie okolice, gdzie niezwykle ciężko jest znaleźć mieszkanie najwyższych standardów. Czy warunki zakwaterowania zostały zgłoszone do Pana Managera Kontraktu? W razie problemów, zawsze doradzamy niezwłoczny kontakt z Managerem Kontraktu, który na bieżąco wspiera naszych pracowników w kwestiach zakwaterowania i podejmie odpowiednie kroki, aby zapewnić Państwu komfortowe warunki mieszkaniowe, które pozwolą na spokojną pracę w Niemczech. Pozdrawiamy.

Wrocławski mieczyk
@Ricci, z, legnicy

100% racji co do mieszkania. Dodałbym od siebie ze te malolaty które są wielkimi koordynatorami projektów nie mają doświadczenia.

@Wrocławski mieczyk

Szanowny Panie, niestety nie możemy się zgodzić z Pana komentarzem dotyczącym naszych koordynatorów projektów. Nasi Pracownicy to doświadczeni Managerowie Kontraktów, często od wielu lat budujący z nami zespół MR JOB, aby móc zapewniać Państwu komfortową i bezpieczną pracę w Niemczech oraz w Polsce. To właśnie oni wspierają naszych Pracowników w kwestiach związanych z pracodawcą na terenie Niemiec, mieszkaniem lub przy nieplanowanych nieobecności w pracy i zdarzeniach losowych. I jak pokazały ostatnie badania satysfakcji Pracowników na terenie Niemiec w roku 2021, średnia ocena kontaktu z Managerem Kontraktu, wystawiona przez naszych pracowników, to 4,5 na 5. Ich praca oceniana jest pozytywnie również w bezpośrednich rozmowach z Naszymi Pracownikami m.in. w trakcie wywiadów w cyklu #ludzieMRJOB. Jeśli posiada Pan zastrzeżenia dotyczące skuteczności działania przydzielonych pracowników z MR JOB, prosimy o przesłanie dodatkowych informacji z opisem sytuacji mailowo na adres: skargi@mrjob.pl. Pana zgłoszenie zostanie przekazane bezpośrednio do Managera Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych, który podejmie wszelkie kroki w celu wyjaśnienia sytuacji. Pozdrawiamy.

Dudi.kujawsko
@MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Pisząc skargę odpisała na nią Pani koordynator. Z chęcią bym porozmawial z kimś wyżej, dyrektor regionalny np.

PodlaskiRolnik
@Dudi.kujawsko

pracuje juz jakis czas z ta firma w niemczech,dostalismy akiety na maila aby ocenic firme i stwierdzilem ze poczytam opinie tutaj... duzy minus to brak meldunku i niemieckiego ubezpieczenia np w kasie dak. co do mieszkan jest dostateczne,pochodze z podlasia i u nas jest bieda ,osoba przyjezdzajaca np z warszawy bedzie krzywo patrzec. kordynatorka kontakt z nia dostateczny. moja ocena firmy to 3. zapewne po ukonczeniu kontraktu tu nie wroce,bo te 100e wiecej na polskiej umowie nie robi mi roznicy. polska uowa to w polsce,niemiecka w niemczech i tego sie trzymajmy.

@Dudi.kujawsko

Szanowny Panie, jeśli ma Pan jakiekolwiek zastrzeżenia dotyczące zaniechania obowiązków przez pracownika MR JOB lub odpowiedzi udzielonej na przesłaną wcześniej skargę, prosimy o przesłanie dodatkowych informacji oraz dokładnego opisu sytuacji mailowo na: skargi@mrjob.pl. Wiadomość zostanie przekazana bezpośrednio do Managera Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych - Pani Anety Kläsener. Pozdrawiamy.

@PodlaskiRolnik

Szanowny Panie, polska umowa o pracę tymczasową zawierana z MR JOB ma wiele plusów, o których warto pamiętać. Tak jak Pan wspomniał, pozwala ona uzyskać pracownikowi wyższe wynagrodzenie netto w porównaniu do stawki umowy niemieckiej o takich samych warunkach i dla wielu Pracowników ta różnica w wynagrodzeniu jest bardzo istotna. Umowa zawierana jest w języku polskim i jest to duży plus, zwłaszcza dla Kandydatów o niższych poziomach języka niemieckiego. Pracownik wraz z rodziną podlega ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu w Polsce, a odprowadzane składki zwiększają jego przyszłą polską emeryturę. Dodatkowo nasi Pracownicy posiadają pełną opiekę polskiego biura oraz dedykowanego Opiekuna MR JOB, który na bieżąco wspiera ich w trakcie pracy w Niemczech. Więcej informacji znajdzie Pan również na naszej stronie: https://www.mrjob.pl/aktualnosci/polska-a-niemiecka-umowa-o-prace-porownanie-warunkow-pracy-w-niemczech/ Jeśli chodzi o możliwość meldunku to nasz Pracownik otrzymuje od MR JOB formularz zameldowania, wypełniony przez właściciela mieszkania. Formularz ten należy następnie złożyć do odpowiedniego urzędu, aby dokonać zameldowania na terenie Niemiec. W przypadku problemów z uzyskanie meldunku, fakt ten należy niezwłocznie zgłosić do Opiekuna MR JOB wraz ze szczegółowym opisem sytuacji - dane swojego Opiekuna znajdzie Pan m.in. w mailu powitalny oraz w informatorze "ABC Pracownika", które otrzymał Pan z innym dokumentami przy zatrudnieniu. Pozdrawiamy.

Marek1976
@MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

A minusy państwo napiszą?

Lucek

Dostałem pracę w DE jako elektryk i jest super. Wynagrodzenie ok, zawsze na czas, agencja spisuje się rewelacyjnie!

@Lucek

Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem ze współpracy z nami. Pozdrawiamy Pana serdecznie! :)

Magazynier

Jdjs

Pytania? Raczej odpowiedzi co do tej firmy. Nie wiadomo czy dostanę pieniądze za szkolenie. Gdzie dana firma sama określiła że szkolenie jest płatne. Chyba raczej niezależnie od tego ile się pracowało czy 3 lata. Czy 1 dzień przy szkoleniu. Czekam do 10 i się przekonam. :)

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zażenowany

Podejście rekruterek to jakiś śmiech na sali, w ogóle nie szanują kandydatów na pracowników. Miałem kontakt z trzema paniami - pierwsza miała się kontaktować bliżej wyjazdu, przepadła bez śladu, w różne dni dzwoniłem i jedynie poczta głosowa. Druga pani była dosyć opryskiwa. Trzecia która oddzwonila z olx - na początku powiedziała że brak samochodu na wyjazd NIE BĘDZIE PROBLEM bo mają bardzo dużo osób na projektach więc można się dogadać i jeździć razem. Zaproponowała konkretną ofertę z konkretną datą startu. Po wysłaniu kwestionariuszów osobowych powiedziała że przesyła do pracodawcy i w piątek da znać jaka decyzja, jak będzie na nie to w poniedziałek zadzwoni z kolejnymi ofertami. Ani piątek ani poniedziałek żadnego telefonu - dzwonię więc popołudniu i mówię o całej sytuacji, po czym słyszę " no ja mówiłam że tutaj bez samochodu ciężko o ofertę, tam była odmowa a niestety w poniedziałek żadne nowe oferty nie wpadły" to chyba nie wymaga komentarza - jestem zdenerwowany Tymbardziej że wszystko tu się dzieje z tygodnia na tydzień i byłem na etapie pakowania się do pracy.

@Zażenowany

Szanowny Panie, aby dokładnie zapoznać się z Pana przypadkiem niezbędne by było poznać imię i nazwisko aby prześledzić kontakt z działem rekrutacji. Pozwoli nam to na podjęcie odpowiednich kroków w celu wyjaśnienia opisywanych przez Pana sytuacji. Jeśli chodzi o wyjazd bez samochodu to brak transportu może być przeszkodą na wielu zleceniach. Oczywiście, mamy również oferty pracy, gdzie auto nie jest wymagane. Takim zleceniem jest np. produkcja elementów metalowych w branży automotive, gdzie dysponujemy wynajętymi pokojami w pensjonacie blisko Kontrahenta. Warto jednak zaznaczyć, że takie oferty są bardzo popularne i aplikuje na nie wielu Kandydatów - szybko znajdują się chętni Pracownicy lub Kontrahent decyduje się na określone osoby. Mamy również zlecenia, gdzie są Pracownicy, którzy posiadają swój samochód i w ramach dogadania się ze Współpracownikami dojeżdżają razem - jednak też jest to uzależnione od danego zlecenia. Prawdą jest to, że w poniedziałek nie wpłynęły żadne nowe oferty gdzie możliwy byłby wyjazd bez własnego transportu. Prawdopodobnie właśnie to było powodem iż Rekruter nie skontaktował się z Panem od razu. Proszę mieć również na uwadze, iż w bazie Kandydatów mamy blisko 90 tys. Kandydatów, a rekrutacje prowadzone są na wiele procesów rekrutacyjnych i czasem ciężko jest skontaktować się natychmiastowo z każdą Osobą. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu na adres pawel.paprzycki@mrjob-hrs.pl oraz przesłanie dodatkowych informacji, które pozwolą na dokładne sprawdzenie sytuacji oraz prześledzenie Pana kontaktu z działem rekrutacji. Pozdrawiam, Paprzycki Paweł Manager Działu Rekrutacji DE

@MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Czy można wiedzieć w jakim mieście ta oferta bez auta z branży auto motiv. Pracuje na kontrakcie z Państwa Agencji i jestem zmuszona szukać czegoś bez dojazdów.

@MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Szanowny Panie Pawle, o której konkretnie ofercie mówi Pan, cyt.: "produkcja elementów metalowych w branży automotive, gdzie dysponujemy wynajętymi pokojami w pensjonacie blisko Kontrahenta". W jakiej to okolicy Niemiec? Chciałabym spróbować skorzystać z niej.

@Monika

Pani Moniko, Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z naszym działem rekrutacji, który ma bieżące informacje o zleceniach i chętnie odpowie na wszystkie pytania oraz przedstawi dostępne oferty. :) Numery telefonu do naszych Rekruterów: Ola: +48 600 787 656 Kasia W: +48 692 848 424 Alina: +48 536 262 629 Martyna: +48 730 212 828 Asia G: +48 501 275 510 Kinga: +48 534 202 626 Ania: +48 666 169 543 Agnieszka: +48 536 262 020 Karolina: +48 451 075 898 Pozdrawiamy serdecznie!

Ramcuch

Z pomocą agencji wyjechałem do Niemiec, zarabiam odpowiednie pieniądze i pracuję na takim stanowisku, jakie mnie interesowało. Agencja zawsze oferuje pomoc. Pieniądze na czas!

Natalia

Hej, szukam osoby na wspólny wyjazd w lipcu. Jeśli jesteś, zainteresowana odezwij się: nkupc3282gmail.com

Emilia
@Natalia

Hej napisz do mnie 27emily12@gmail.com, jestem chętna.

Maria
@Natalia

Hejjj, udalo sie wyjechac ?tez bede wyjezdzac jakos na dniach

Natalia
@Maria

Odezwij się natalcia89xd@gmail.com

Łukasz

Panie z agencji bardzo miłe i profesjonalne. Myślę że jeszcze skorzystam z ich usług. Polecam

Franek

Super warunki pracy w Niemczech. Agencja bez problemu wszystko ogarnia i pomaga, kiedy trzeba.

Ola
@Franek

Super warunki mieszkaniowe to rzadkość

Basia
@Franek

@Franek a powiedz czy znasz język czy pojechaleś bez znajomopści. Dzięki

@Franek

Panie Franku, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Cieszymy się, że możemy wspierać Pana w trakcie pracy w Niemczech. Pozdrawiamy serdecznie! :)

Polecam MR JOB, nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Wkręciłem swoich znajomych, pracujemy, mieszkamy razem. Mieszkanie, fajne warunki tylko dla nas + ogród z grillem :) . Trochę daleko od granicy ale pojechało się pracować. Wypłata zawsze na czas, dziewczyny z rekrutacji wszystko wytłumaczyły, Opiekunowie spoko, jak coś potrzebujemy to pomagają. Polecam zdecydowanym osobom na wyjazd.

@Marcin

Panie Marcinie, dziękujemy za polecenie oraz podzielenie się swoim doświadczeniem ze współpracy z nami. Bardzo nam miło, że pracę i codzienny kontakt z nami ocenia Pan pozytywnie. Pozdrawiamy Pana serdecznie! :)

Bob
@Marcin

Jak warunki mieszkalne dokładnie wyglądają? Ile wychodzi na miesiąc PLN? Czy warto jechac na długo? Pytam bo chciałbym sie wybrać:)(

Leszek
@Marcin

No właśnie Marcin zastanawiam kim są te miernoty hejtujące. Wiele komentarzy czytając nie wiadomo jak się odnieść do pisowni. Pewnie są tacy sami jak te doktory co w 2015 r pontonami zalewał granice UE. Ręce opdają. Posluchaj durniu narzekający ze MR J... Powiem tobie tyle , że wazne ze wogóle czytac potrafisz. Miałem cholernie miłą przygode współpracowac z opisaną firmą . Mam same pozytywy co do współpracy.. Kto wie , czy nie przyjdzie taki czas , ze ponownie bedziemy współpracowac. W moich oczach to nieliczna tzw. normalna firma. No i pozdrawiam całe biuro w Legnicy. Leszek Świerzewski

Cześć, Czy pracuje/pracował ktoś może na projekcie w okolicach Norymbergii (etykietowanie opakowań) i może się wypowiedzieć? Warunki mieszkaniowe, praca?

Damian

Pomimo braku dużego doświadczenia otrzymałem super ofertę pracy w Legnicy. Wszystkim zajęła się agencja, a ja pracuję na dobrych warunkach!

Basia

Hej, we wrześniu planuje wyjechać do pracy, przeglądam sporo ofert z różnych agencji ale MRJOB ma dobre opinie i prosiłabym o jakieś potwierdzone info, jakie są prawdziwe realia? Jaką pracę najlepiej polecacie i gdzie? Nie znam niemieckiego Jeśli byłaby tu jakaś dziewczyna chętna do wyjazdu to proszę o kontakt bb1106@op.pl zawsze w 2 osoby to raźniej:) Mam auto także myślę, że dojazd będzie ogarnięty. dzięki

Iwka
@Basia

A skąd jestem też jestem zainteresowana

Aga
@Basia

Hejka, też planuje wyjechać we wrześniu. A gdzie dokładnie to będę wybierać pod koniec miesiąca. Też jadę swoim autem i również bez języka. ???? Odezwij się na instagramie może. lealea750

Iwka
@Aga

Ok

Maria
@Basia

Czesc Basia, Bede wyjezdzac z tej agencji juz w sierpniu,maja sporo ofert ale mnie namawiali na prace przy nawlekaniu koralikow na drucik przy produkcji grzalek,chcialabym skorzystac z innej ich oferty ale nie mam auta wiec narazie chyba wskocze na to a jak dolaczysz to moglabym z Toba dojeDzac jesli nie bylby to problem.Jaka oferta pracy Cie interesuje bo ja myslalam o pakowaczu kosmetykow.Odezwij sie na moj email marrud87@gmail.com.Pozdrawiam.

Przyszły pracownik

Witam, Czy ktoś pracuje lub pracowal w FEURER Porsiplast GmbH w Muggensturm? Mam kilka pytań odnośnie pracy i ubrania ochronnego. Czy ubranie ochronne obowiązuje w pracy?

Mab
@Przyszły pracownik

Pracujemy obecnie praca jest spoko, pracujący tam ludzie na stałe są mili i pomocni, jak najbardziej polecam

@Przyszły pracownik

Panie PRZYSZŁY PRACOWNIK, jeśli chodzi o ubranie ochronne to Pracownik powinien zabrać ze sobą obuwie ochronne. Zapraszamy również do kontaktu z naszym działem rekrutacji, który ma bieżące informacje o zleceniu i chętnie odpowie na wszystkie pytania. :) Numery telefonu do naszych Rekruterów: Ola: +48 600 787 656 Kasia W: +48 692 848 424 Alina: +48 536 262 629 Martyna: +48 730 212 828 Asia G: +48 501 275 510 Kinga: +48 534 202 626 Ania: +48 666 169 543 Agnieszka: +48 536 262 020 Karolina: +48 451 075 898 Pozdrawiamy!

Kamil

Witam. Czy ktoś pracuje lub pracował w Schleben jako ślusarza?

Zainteresowana_pracą

Orzel

Chciałbym zapytać na forum o to jak to możliwe że za tydzień L4 dostałem 52 euro?. Pytam tu ponieważ ani Pani Paulina ani Pani Jolanta nie potrafiły tego wytłumaczyć.

Jack
@Orzel

Też chętnie się dowiem jak jest liczone L4 w tej firmie....

@Orzel

Szanowny Panie ORZEŁ, Szanowny Panie JACK, Temat wyliczania wynagrodzenia chorobowego dla Pracownika Tymczasowego delegowanego do wykonywania pracy za granicą jest dosyć skomplikowany. Ogólnie przyjęta zasada, że jest to ok. 80% wynagrodzenia, nie sprawdza się w przypadku Pracownika delegowanego do wykonywania pracy w Niemczech. Zasady wyliczania tego wynagrodzenia chorobowego podane są na stronie ZUS, pod linkiem: https://www.zus.pl/-/zasady-ustalania-podstawy-wymiaru-swiadczen-w-razie-choroby-i-macierzynstwa-przyslugujacych-pracownikom-zatrudnionych-za-granica-u-polskich-pracodawcow Wg tych przepisów wyliczane jest wynagrodzenie chorobowe dla naszych Pracowników. Jeśli macie Panowie jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do wysokości swojego wynagrodzenia chorobowego, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Panią Anetą Kläsener - Managerem Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych, email: aneta.klaesener@mrjob.pl Pozdrawiamy serdecznie!

Nanceslaw

Witam do jakiej strefy podatkowej trafię jako nowy pracownik w Niemczech? Podobno nie będzie to pierwsza strefa.

@Nanceslaw

Szanowny Panie NANCESLAW, Jeśli chodzi o klasy podatkowe, to jest to temat złożony. MR JOB stara się by Pracownicy byli rozliczani w 1. lub innej korzystnej klasie podatkowej, jednak by móc z tych ulg skorzystać należy spełnić warunki określone niemieckimi przepisami podatkowymi. Niezbędne jest np. posiadanie niemieckiego numeru podatkowego Steuer-ID. Jeśli Pracownik tego numeru nie posiada, MR JOB pomaga w jego nadaniu przez niemiecki Urząd Skarbowy. Bez tego numeru nie można mówić o możliwości korzystania z ulg podatkowych. I zgadza się, że na początku zatrudnienia w MR JOB Pracownik może być rozliczany w 6. Klasie podatkowej. Jednak po otrzymaniu numeru Steuer-ID Pracownik otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku. Jeśli mogę być jeszcze Panu pomocna w jakichkolwiek wyjaśnieniach dotyczących klas podatkowych, to zapraszam do kontaktu mailowego. Z poważaniem, Aneta Kläsener Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych aneta.klaesener@mrjob.pl

Pawełek

Wyjechałem do Niemiec i trafiłem tam, gdzie mi obiecywano. Wszystko zgodnie z ofertą, warunki rewelka!

@Pawełek

Panie Pawle, dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem ze współpracy z nami. Pozdrawiamy serdecznie! :)

Marian

Nie dość, że znaleźli świetną pracę w Niemczech, z dobrym wynagrodzeniem, to jeszcze zawsze jest wsparcie i wynagrodzenie na czas!

Zostaw merytoryczną opinię o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej - Legnica

• Jak się pracuje w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Zobacz opinie na temat firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 512.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 343, z czego 266 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Kandydaci do pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej