MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Opinie o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Dopiero wróciłem do Polski, zmarnowałem 4 miesiące bez żony i dziecka, naobiecywali złotych gór, trafiłem do mieszkanka które było okej, ale to jedyny plus. W mieszkaniu melina, codzienne libacje, brak możliwości wyrobienia nadgodzin, (usunięte przez administratora) strasznie na wyplatach. Na fakturach doszukują się braku " podpisu" albo" zła pieczątka" i nie zwracają za nic. Paliwa zwracają 250 zł gdzie koszt podróży do Niemiec to minimum 500 zł. Panie które sprzątają miezzkanie (usunięte przez administratora) z jedzenia chemii i czego tylko idzie, w mieszkaniu brak pralki. Byłem na l4, nie dostałem ani złotówki za pobyt na l4, byłem na urlopie, nie dostałem ani złotówki za urlop. Czyli generalnie mogę śmiało iść do sądu i się kłócić o skradzione pieniądze. Wypłaty są śmieszne, w Polsce jak ci się uda to zarobisz podobnie a przynajmniej bliskich masz przy sobie. Kontakt zerowy z agencją, zero jakiejkolwiek interwencji odnośnie kradzieży przez sprzątaczki. Ogólnie firma kogucik, pasek z wypłaty nawet najpierw wysłali nie mój, chyba na prawdę czyhają na totalnych głupków. Trzymajcie się z daleka. JAK NAJDALEJ OD ZŁODZIEI !!!! P.S. moja najwyzsza wypracowana po całym miesiącu pensja to nawet nie jest najniższa krajowa niemiecka . :)

Szanowny Panie ANONIM, Jest nam niezmiernie przykro, że współpracę z nami ocenia Pan tak negatywnie oraz że wszystkie zastrzeżenia oraz uwagi zgłasza Pan po przepracowanych 4 miesiącach. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by nasi Pracownicy byli zadowoleni z pracy i współpracy z MR JOB. Zawsze na bieżąco staramy się rozwiązywać zgłaszane problemy oraz uwagi, aby praca była w pełni komfortowa dla Pracowników od pierwszego dnia naszej współpracy. Warunki współpracy i wyliczania wynagrodzeń są dokładnie opisane w umowie o pracę – chętnie odpowiadamy również na dodatkowe pytania oraz wyjaśniamy wątpliwości naszych Pracowników w trakcie zatrudnienia. Jeśli chodzi o wynagrodzenia chorobowe oraz wynagrodzenia urlopowe dla Pracowników Tymczasowych, delegowanych do pracy w Niemczech, jest ono wyliczane na innych zasadach niż przy standardowej umowie o pracę. Również sposób naliczania urlopu jest inny – Pracownikowi Tymczasowemu przysługuje płatny urlop w wymiarze 2 dni za każdy miesiąc pozostawania w dyspozycji jednego Kontrahenta. Jeśli chodzi o zwrot kosztów dojazdu na i z kontraktu, warunki otrzymania refundacji poniesionych przez Pracownika kosztów są dokładnie opisane w naszym „ABC Pracownika” czyli informatorze dla Pracownika, który otrzymał Pan wraz z dokumentami dot. zatrudnienia. W MR JOB, wierzymy we współpracę na przejrzystych zasadach, które zapewniają bezpieczeństwo pracy w Niemczech naszym Pracownikom. Ten temat jest zatem również szczegółowo omawiany przez Opiekuna Pracownika, przy przywitaniu nowego Pracownika w MR JOB. Każdy Pracownik otrzymuje także maila powitalnego, w którym przybliżone są najistotniejsze tematy - w tym zasady zwrotów poniesionych kosztów. Jako Agencja działamy na rynku już ponad 13 lat, zatrudniając pracowników do pracy w Polsce i w Niemczech. Aktualnie zatrudniamy ponad 600 osób na terenie Niemiec i nasza działalność nie byłaby możliwa, gdybyśmy kierowali się opisywanymi przez Pana wartościami oraz metodami pracy. Pana oskarżenia są bardzo poważne i krzywdzące. Niestety ze względu na anonimowość Pana komentarza ciężko nam odnieść się do wszystkich opisanych sytuacji oraz zweryfikować ich prawdziwość. Prosimy zatem o przesłanie dokładnej informacji mailowo na adres: aneta.klaesener@mrjob.pl Zapewniamy, że Pana sprawą zajmie się bezpośrednio Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych i w pełni wyjaśni opisywane sytuacje. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu, Aneta Kläsener Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych

Zapytanie

Czy w agencji stosowane są premie frekwencyjne lub premie nadgodzinowe oraz podwyżki w płacach po przepracowaniu danego okresu pracy ?

@Zapytanie

Witamy, Wynagrodzenie obejmuje wszystkie wypracowane przez Pracownika godziny pracy z dodatkiem za nadgodziny, za pracę w nocy lub za pracę w niedziele i święta, jeśli takowe miały miejsce w rozliczanym miesiącu pracy. Jednocześnie, na niektórych zleceniach zdarzają się premie okolicznościowe lub podwyżki w przypadku, kiedy Pracownik się sprawdzi i nasz Kontrahent jest z niego zadowolony. Pozdrawiamy.

Wniebowzięty

Witam na jaką umowę mogę liczyć gdybym wyjechał do pracy w Niemczech? Umowa o pracę czy zlecenie?

@Wniebowzięty

Panie Wniebowzięty, wszyscy nasi Pracownicy zatrudnieni są na podstawie polskiej umowy o pracę. Ta forma pozwala uzyskać im wyższe wynagrodzenie netto w porównaniu do stawki umowy niemieckiej o takich samych warunkach. Umowa zawierana jest w języku polskim, a Pracownicy mogą liczyć na pełną opiekę polskiego biura oraz dedykowanych dwujęzycznych Opiekunów, którzy na bieżąco wspierają ich w trakcie pracy w Niemczech. Pracownik wraz z rodziną podlega również ubezpieczeniu społecznemu w Polsce, a odprowadzane składki zwiększają jego przyszłą polską emeryturę. Więcej informacji o oferowanej przez nas umowie znajdzie Pan również na naszej stronie: https://www.mrjob.pl/aktualnosci/polska-a-niemiecka-umowa-o-prace-porownanie-warunkow-pracy-w-niemczech/ Pozdrawiamy.

Albert

Witam, we wszystkich ofertach zawarta jest informacja, że trzeba mieć samochód. Podejrzewam, że przyjeżdżają tam do pracy osoby własnym samochodem w pojedynkę. Czy w związku z tym jest możliwość dojeżdżania do pracy z takim kimś?

Były
@Albert

Tak jeżeli się dogadasz z kimś do jazdy, a jak nie to agencja ci będzie wrzucać osoby byś zawoził do pracy xd.

@Albert

Panie Albercie, własny samochód na miejscu znacząco ułatwia poruszanie się na miejscu, lecz wiele zależy od zlecenia i położenia zakładu pracy. Na zleceniach zdarzają się oczywiście Pracownicy, którzy posiadają swój samochód i w ramach dogadania się ze Współpracownikami dojeżdżają razem. Warto zatem każdorazowo konsultować z Rekruterem, czy wspólne dojazdy z innym Pracownikiem i wyjazd bez auta są możliwe, ponieważ Rekrutacja ma bieżące informacje o zleceniu. Pozdrawiamy.

Magazynier

Jdjs

Pytania? Raczej odpowiedzi co do tej firmy. Nie wiadomo czy dostanę pieniądze za szkolenie. Gdzie dana firma sama określiła że szkolenie jest płatne. Chyba raczej niezależnie od tego ile się pracowało czy 3 lata. Czy 1 dzień przy szkoleniu. Czekam do 10 i się przekonam. :)

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Adrimm

Nie polecam tego pracodawcy, pracowałem na produkcji w ok. Krefeld przez około 3 miesiące praca bardzo fajna pakowanie burgerów do kartonów lub układanie ich na palecie lekka i przyjemna lecz wszystko się zmieniło jak przenieśli mnie do działu wysyłek a dokładnie do transportu. Praca ciążka trzeba zasuwać z paletami ważącymi po 400-900 kg. Biegać po 20 km dziennie i jeszcze znać najlepiej język angielski lub niemiecki na poziomie komunikatywnym bo nikogo w tym dziale po polsku mówiącego nie ma sami Niemcy lub Rumuni. Pozdrawiam i życzę miłej pracy,

@Adrimm

Szanowny Panie Adrianie, jest nam niezmiernie przykro, że negatywnie ocenia Pan swoją współpracę z nami. Był Pan naszym Pracownikiem od połowy lutego 2022 do końca marca. A przeniesienie do innego działu nastąpiło po wcześniejszym wyrażeniu przez Pana zgody na tę zmianę. Zadowolenie naszych Pracowników z miejsca pracy jest dla nas bardzo ważne, dlatego nigdy nie podejmujemy takiej decyzji bez aprobaty Pracownika. Panie Adrianie, bardzo nam przykro, że był Pan ostatecznie niezadowolony z podjętej decyzji i preferował Pan wcześniejsze stanowisko. W trakcie współpracy oraz po zmianie działu, nie zgłaszał Pan żadnych zastrzeżeń lub uwag do Managera Kontraktu lub Opiekuna MR JOB, co do warunków pracy czy obowiązków na stanowisku. Niestety, nie posiadając takiej informacji, nie mogliśmy podjąć odpowiednich kroków, aby ułatwić Panu codzienną pracę lub przywrócić Pana na wcześniejsze stanowisko. Pozdrawiamy. Aneta Kläsener Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych

Orzech

Witam, czy pracuje lub pracował ktoś z Państwa na obróbce metalu, okolice Tuttlingen? Można się dowiedzieć jak to wygląda finansowo?

MR JOB
@Orzech

Dzień dobry, Osoby zatrudnione u tego Kontrahenta na stanowisku Operatora maszyn, zarabiają średnio miesięcznie w okolicach 9000-9500 zł netto przy I klasie podatkowej, z uwzględnieniem możliwości pracy w nadgodzinach czy też w soboty, co umożliwia Kontrahent. Generalnie w firmie zatrudnionych jest wielu naszych Pracowników, którzy chwalą sobie warunki zatrudnienia. Pozdrawiam, Paweł Paprzycki Manager ds. Rekrutacji DE

Bunalski Sylwester

Uwaga agencja to (usunięte przez administratora) , publikują oferty pracy które nie mają nic wspólnego z faktycznie wykonywaną pracą w danym zakładzie pracy . Miałem pracować przy produkcji palet a okazało się że jest to (usunięte przez administratora) nie mający z paletami nic wspólnego gdzie ludzie robią za dwóch przynajmniej Polacy bo zatrudnieni tu niemcy mają lżejszą pracę gdzie przepisy bhp to tylko nazwa . Miejscowość Steinach 77790 firma Mebmer Benedikt Sagewerk taistrabe 11, gdzie trzeba skakać po rampach jak małpa z ciężkimi dechami w szybkim tempie, łatwo złamać nogę albo się przewrócić ewentualnie spaść na dół z nie zabezpieczonego podwyższenia .Jedyny pozytyw to dobre warunki mieszkalne.... Nie polecam ani oszukańczej agencji ani tej pracy ...

@Bunalski Sylwester

Szanowny Panie Sylwestrze, Rozpoczął Pan z nami współpracę 2 maja 2022 na produkcji palet w tartaku i przez pierwsze dni pracy nie zgłaszał Pan żadnych uwag do Managera Kontraktu lub Opiekuna na temat miejsca lub warunków pracy. W piątek 6 maja, po raz pierwszy zgłosił Pan zastrzeżenie dotyczące zakresu pracy na stanowisku. Po tej informacji Manager Kontraktu próbował skontaktować się z Panem, aby lepiej poznać sytuację i móc wyjaśnić wszystkie zgłoszone uwagi z firmą. Niestety, nie udało mu się skontaktować z Panem telefonicznie w ten dzień. W trakcie późniejszej konwersacji SMS-owej z Managerem, który próbował dokładnie poznać zgłaszane problemy, również nie poruszył Pan tematu warunków miejsca pracy. W związku ze wspomnianymi w piątek zastrzeżeniami, w ten poniedziałek Manager Kontraktu chciał przedstawić Panu ofertę pracy na innym zleceniu – niestety dostał odpowiedź, że nie pojawi się Pan dzisiaj w pracy oraz zjeżdża Pan do Polski. Panie Sylwestrze, bardzo nam przykro, że negatywnie ocenia Pan swoją współpracę z naszą agencją oraz że zdecydował się Pan na natychmiastowy powrót do Polski, przez co nie mieliśmy okazji na wyjaśnienie opisywanej przez Pana sytuacji lub zaproponowanie Panu dalszej współpracy na innym zleceniu na terenie Niemiec. Zapewnianie naszym Pracownikom komfortowego miejsca pracy jest dla bardzo ważne i zgadzamy się, że opisywana sytuacja wykonywania innych obowiązków (niż przedstawione w czasie rekrutacji) jest niedopuszczalna. Jako agencja dokładamy wszelkich starań, aby przedstawiane przez nas oferty jak najlepiej ukazywały miejsce pracy oraz stanowisko. A w momencie zgłaszania co do nich zastrzeżeń przez Pracowników, podejmujemy odpowiednie kroki w celu rozwiązania problemu. Bardzo ważna jest dla nas wtedy bezpośrednia rozmowa z Pracownikiem, która pozwala nam dokładnie poznać zaistniałą sytuację oraz podjąć odpowiednie działania, gwarantując naszym Pracownikom bezpieczną i komfortową pracę w Niemczech. Pozdrawiamy. Aneta Kläsener Manager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych

fgfdgdfgdfg

Pracuje ktoś w Bubsheim ? Jakieś opinie ? Praca,zakwaterowanie ?

młody

Zastanawia mnie jedno jeżeli podajecie stawke 12 euro brutto to niechce mi się wierzyc że wychodzi 9000-9500zł miesięcznie netto przy 40 godzinach pracy na jednej z ofert?

@młody

Dzień dobry, Aby dokładnie odpowiedzieć na Pana pytania, potrzebna by była informacja którego konkretnego ogłoszenia dotyczy temat. Podawane przez nas stawki netto wynikają głównie z informacji na temat średnich zarobków naszych Pracowników na danym zleceniu. Warto jednak zauważyć, że na ostateczną stawkę wpływ ma wiele czynników m.in. praca zmianowa i dodatki za zmiany nocne, klasa podatkowa czy praca w nadgodzinach. Przy tej samej stawce godzinowej, w zależności od rodzaju zlecenia, wynagrodzenie netto może się różnić. Dlatego najczęściej podajemy średnie stawki dla kontraktów, na których nasi Pracownicy są od dłuższego czasu i gdzie możemy sprawdzić ich średnie wynagrodzenia. Więcej informacji o stawce brutto i netto, wraz z przykładowymi wyliczeniami stawek, znajdzie Pan również na naszej stronie: https://www.mrjob.pl/aktualnosci/praca-w-niemczech-czynniki-wplywajace-na-stawke-brutto-a-netto/ Pozdrawiamy serdecznie!

P0001

Serdecznie polecam! Praca super, zakwaterowanie bardzo dobre warunki ????

@P0001

Szanowna/Szanowny P0001, dziękujemy za podzielenie się opinią na temat współpracy z nami. Pozdrawiamy

paweł

kontakt szybki i bezproblemowy, wyjazd udany, pieniądze na czas, do tego gdy tylko potrzebowałem jakiejkolwiek pomocy mogłem na nią liczyć

@paweł

Panie PAWEŁ, dziękujemy za wszystkie dobre słowa na temat współpracy z MR JOB. Pozdrawiamy

karol

Pracuję w Legnicy, jest ok, kasa zawsze na czas, atmosfera spoko, współpracownicy też

@karol

Panie KAROLU, dziękujemy za podzielenie się opinią na temat współpracy z nami. Pozdrawiamy

woytek

pierwsza agencja, której zaufałem i nie żałuję ;)

@woytek

Panie WOYTEK, dziękujemy za podarowane zaufanie. Pozdrawiamy

romek

zatrudniłem się jako elektryk w de w końcu jestem zadowolony ze swoich zarobków

Leszek
@romek

A jaką dostałeś stawkę? Nikt Ci tych pieniędzy nie zabierze, a przynajmniej będzie wiadomo ile realnie można zarobić jadąc do DE, jako elektryk.

@romek

Panie ROMKU, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Pozdrawiamy

irek

W końcu zarabiam tyle, że stać mnie na wakacje i życie na odpowiednim poziomie, polecam.

@irek

Panie IRKU, dziękujemy za pozytywne słowa. Pozdrawiamy

karo

polecam, wszystko wporzo, agencja godna zaufania

@karo

dziękujemy za podzielenie się opinią. pozdrawiamy

Wuja

Czy dni świąteczne są płatne jak jest wolne?

@Wuja

Nie, tylko to co sobie wypracujesz.

@Wuja

Szanowny/Szanowna WUJA, Wynagrodzenia za dni świąteczne zgodnie z ustawą Entgeltfortzahlungsgesetz (par 2) wypłacane są wyłącznie za dni, w których pracownik byłby angażowany przez Pracodawcę Użytkownika. Wszelkie dodatkowe kwestie związane z wypłatą wynagrodzenia za dni świąteczne reguluje ww. ustawa oraz układ zbiorowy BAP / DGB, stosowane przy wyliczaniu wynagrodzeń dla naszych Pracowników. pozdrawiamy

Czlowiek

Ogólnie nie polecam jako firmy straszna papierologia wysyłają jeden do drugiego jak w urzędzie. Po drugie łaskę robią że oddają kase za ciuchy robocze mają jakieś chore regulaminy nie wnikam każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić łachy robocze ale szczegół stać mnie. Po trzecie ściema z 1 klasa podatkowa każdy pakowany jest na 6 i robi się za mniejwiecej 10 e lub mniej na godzinę w Niemczech (robiłem jako spawacz) za tyle jeszcze za granicą nie pracowałem 18 na umowie ale co tam. Po czwarte jak coś się wydarzy to wyj...nie ma koordynator jak coś mu trzeba to wie kiedy i gdzie zadzwonić. Ogólnie nie porozumienie nie polecam

@Czlowiek

Szanowny Panie CZŁOWIEK, jako Zespół MR JOB dokładamy wszelkich starań, by nasi Pracownicy byli zadowoleni ze współpracy z nami. Jest nam niezmiernie przykro, że Pana doświadczenia są negatywne, jednak delegowanie naszych Pracowników do pracy do Niemiec wymaga przygotowania wielu dokumentów dotyczących współpracy. Jest to jednak tylko na początku zatrudnienia. Ubrania robocze dla naszych Pracowników powinien zapewnić niemiecki Kontrahent. Nie zawsze to jednak ma miejsce i MR JOB przejmuje te koszty z pewnymi warunkami, np. Pracownik musi przepracować 30 dni, żeby mógł otrzymać refundację poniesionych kosztów. Jeśli chodzi o klasy podatkowe, to jest to temat złożony. MR JOB stara się by Pracownicy byli rozliczani w 1. lub innej korzystnej klasie podatkowej, jednak by móc z tych ulg skorzystać należy spełnić warunki określone niemieckimi przepisami podatkowymi. Niezbędne jest np. posiadanie niemieckiego numeru podatkowego Steuer-ID. Jeśli Pracownik tego numeru nie posiada, MR JOB pomaga w jego nadaniu przez niemiecki Urząd Skarbowy. Bez tego numeru nie można mówić o możliwości korzystania z ulg podatkowych. I zgadza się, że na początku zatrudnienia w MR JOB Pracownik może być rozliczany w 6. Klasie podatkowej. Jednak po otrzymaniu numeru Steuer-ID Pracownik otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku. Jeśli mogę być jeszcze Panu pomocna w jakichkolwiek wyjaśnieniach dotyczących klas podatkowych, to zapraszam do kontaktu mailowego. Wzorowy kontakt z naszymi Pracownikami jest nam niezmiernie ważny. Jeśli jednak w Pana przypadku doszło do zaniedbań, może Pan również zgłosić swoje uwagi dot. przydzielonych Opiekunów z MR JOB na adres: skargi@mrjob.pl – zgłoszenie zostanie przekazane bezpośrednio do Menagera zespołu ds. Pracowników Zagranicznych, a sytuacja wyjaśniona. Pozdrawiam, Aneta Kläsener Menager Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych/ Manager Abteilung für Leiharbeiterbetreuung email: aneta.klaesener@mrjob.pl

Misia

Hej. Czy znajdzie się tu jakaś dobra duszyczka i opowie mi o pracy w Mr job ? O zarobkach, zakwaterowaniu ? Podaje swojego maila dominika123d11.2000@o2.pl

mazur

nie mogę powiedzieć nic złego, kontakt z mr job na plus, wszystko dokładnie wyjaśnione, zarobki wypłacane w terminie, firma uczciwa

Zostaw merytoryczną opinię o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej - Legnica

• Jak się pracuje w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Zobacz opinie na temat firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 514.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 344, z czego 267 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Kandydaci do pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej