MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Opinie o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej

Kolorows_myszka

Cześć, czy Ktoś pracował w firmie Carl Kuchne w Niemczech i może napisać o swoich wrażeniach z pracy? Dzięki i miłego dnia!

Helena

Dużo tu wpisów o pracy przez agencję, ale już o zatrudnieniu w samej agencji ciężko mi coś znaleźć, a szukają teraz specjalisty ds. hr i poważnie rozważam aplikację. Nie napisali tam nigdzie, czy praca jest 100% stacjonarna czy część obowiązków można wziąć do domu? W poprzedniej firmie pracowałam tylko w ramach home office i ciężko mi się rozstać z tą opcją.

@Helena

Pani Heleno, wszystkie nasze oferty pracy bezpośrednio w centrali MR JOB dotyczą pracy stacjonarnej. Również oferta na stanowisko Specjalisty ds. HR obejmuje 100% pracę stacjonarną w pełnym wymiarze godzin. Jeśli chodzi o codzienną pracę z nami, to bardzo ważny jest dla nas duch zespołu i integracja. Lubimy się nawzajem i choć pracujemy w różnych działach, to cenimy sobie kontakt. Jemy codziennie wspólne posiłki, celebrujemy wspólnie urodziny i integrujemy się na weekendowych wypadach. Byliśmy już w Austrii (gdzie wspólny rafting staje się powoli naszą tradycją), jeździliśmy na off-roadzie oraz próbowaliśmy naszych sił w narciarstwie biegowym. Cenimy również wspólne świętowanie — na Dzień Kobiet, Mikołajki czy Wielkanoc można liczyć na liczne niespodzianki. Codziennie pracujemy z ludźmi i dla ludzi, dlatego wiemy, jak ważna jest empatia i zrozumienie. Organizujemy zbiórki, angażujemy się w szlachetną paczkę (wspierając wiele rodzin) czy licytacje charytatywne. Zachęcamy do przesłania swojego CV mailowo na adres: kariera@mrjob.pl :) Pozdrawiamy.

Grzegorz

Zdecydowanie polecam, za mieszkanie płaci firma, wypłata na czas. Nie mam powodów do narzekań

@Grzegorz

Panie Grzegorzu, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Bardzo nam miło, że polecam Pan współpracę z nami. Pozdrawiamy serdecznie. :)

Dlaczego są wiadomości usuwane przez administratora

@Marta

Pani Marto, publikowane opinie naszych obecnych i byłych Pracowników nie są usuwane przez naszą firmę. Administrator portalu może jednak ukrywać opinie, łamiące regulamin portalu, czyli np. zawierające wulgaryzmy lub łamiące prawo. :) Pozdrawiamy.

Magazynier

Jdjs

Pytania? Raczej odpowiedzi co do tej firmy. Nie wiadomo czy dostanę pieniądze za szkolenie. Gdzie dana firma sama określiła że szkolenie jest płatne. Chyba raczej niezależnie od tego ile się pracowało czy 3 lata. Czy 1 dzień przy szkoleniu. Czekam do 10 i się przekonam. :)

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Adamek12

Nie polecam. Kiedyś jeszcze się opłacało wyjeżdżac przez tą firmę nie teraz. Zarobki słabe, nie opłaca się. Zawierasz umowę później okazuje się na miejscu że praca na 2 - 3 miesiące i później wyrzucają z dnia na dzień. Nie polecam. Jedynie warunki dobre.

Ulala
@Adamek12

Tak to prawda.

@Adamek12

Szanowny Panie ADAMEK12, podstawową naszej działalności jako agencji pracy jest zapewnienie Państwu pracy. Zawsze zależy nam zatem na jak najdłuższym kontrakcie i pobycie Pracownika w Niemczech oraz długofalowej współpracy, z której obie strony będą zadowolone. Zatrudnianie pracowników na krótkie okresy pracy prowadziłoby jedynie do ich frustracji oraz byłoby zdecydowanie nieekonomiczne dla każdej ze stron. Zdecydowana większość pracowników decyduje się na wyjazd w celach zarobkowych i pracuje u naszych kontrahentów miesiącami jak i latami. Właśnie dlatego umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy, a w momencie szybszego zakończenia kontraktu, staramy się zaproponować Pracownikom przejazd na inne zlecenie i kontynuowanie pracy. Zawsze zależy nam również na jak najwyższej stawce dla Pracownika, aby był on zadowolony z podjętej pracy, co przekłada się na długofalową współpracę. A jako pracodawca nigdy nie ukrywamy wysokości wynagrodzenia w trakcie rekrutacji – pozwalając kandydatom świadomie aplikować na nasze oferty. Zwolnienia zdarzają się sporadycznie i najczęściej wynikają z problemów związanych z postawą lub zachowaniem Pracownika (może być to niestawianie się w pracy, agresywna postawa czy w ekstremalnych przypadkach nadużywanie alkoholu). W taki przypadkach to najczęściej Kontrahent rezygnuje ze współpracy. A Pracownika każdorazowo obejmuje okres wypowiedzenia, uzależniony od czasu, na jaki zawarta jest umowa. Jesteśmy w stu procentach rzetelną firmą z ponad 12-letnim doświadczeniem na rynku. Aktualnie zatrudniamy ponad 850 na terenie Niemiec, oferując bezpieczną i komfortową pracę za granicą. Pozdrawiamy.

żaba
@Ulala

Ja również nie polecam pracy z tą agencją. Praca na 2 miesiące, gdzie wykorzystają cie max.. i później bez żadnej przyczyny cię zwalniają z dnia na dzień. To jest kłamstwo , że niby proponują ci później inne oferty. ( nawet nie wykazują żadnych chęci do tego). Kłamstwem jest również to, że kwatery są ładne i koordynator od mieszkań rozwiązuje wszelkie problemy. ---> Nie rozwiązuje ich, bo nie ma na ten temat żadnej wiedzy, żeby było prościej dla niego, usuwa cię z projektu. Kłamstwem jest również to, że opiekunowie projektu pomagają na początkowym etapie pracy ----> Prawdą jest to, że ludzie boją się mówić, aby nie stracić pracy, i prawdą jest to, że wypłata jest na czas.

@żaba

Szanowny Panie, zatrudniając Pracownika, każdorazowo zawsze zależy nam na jak najdłuższej współpracy. A zatrudnianie Pracowników na krótkie okres czasu, a następnie zwalnianie ich bez przyczyny byłoby zwyczajnie niezgodne z celem naszej działalności jako agencji pracy, której codzienna praca opiera się właśnie na oferowaniu zatrudnienia. Nie wspominając, że nie pozwoliłoby nam to działać na rynku od ponad 12-lat i cieszyć się zaufaniem kilkuset pracowników na terenie Niemiec. Jeśli chodzi o oferowanie innych ofert pracy, aby móc kontynuować współpracę, jest to u nas standardowa praktyka, co potwierdzić może wielu naszych Pracowników. Zdarzają się oczywiście sytuacje, gdy Pracownik decyduje się ostatecznie na zjazd do Polski lub natychmiastowy przejazd na nowe zlecenie nie jest możliwy. Zawsze jednak dokładamy wszelkich starań, aby były to sytuacje sporadyczne. A Pracownicy, którzy chcą pracować, mogli kontynuować współpracę na innym Kontrakcie. Zwolnienia są u nas bardzo rzadkie i zazwyczaj podyktowane decyzją Kontrahenta na podstawie oceny pracy pracownika lub problemów, związanych z jego zachowaniem czy postawą. A każda taka decyzja wymaga uzasadnienia. Pracownicy nigdy nie są zwolnieni, ze względu na zgłaszane problemy. Takie działanie byłoby niedopuszczalne i sprzeczne z wartościami naszej firmy, która od zawsze stawia na dobrą komunikację z Pracownikami. Co więcej, wielokrotnie podejmowaliśmy dodatkowe kroki, aby usprawniać kontakt z nami i możliwość zgłaszania uwag m.in. poprzez uruchomienie dedykowanego Pracownikom Działu Opieki czy prowadzenie regularnych Badań Satysfakcji wśród naszych Pracowników. Wybierając zakwaterowanie dla naszych Pracowników, kierujemy się komfortem oraz lokalizacją — a wszystkie mieszkania muszą spełniać określone przez nas standardy. Wiele zależy oczywiście również od możliwości mieszkaniowych w okolicy, na które nie mamy wpływu. Są okolice, gdzie jest wiele wyposażonych i nowoczesnych mieszkań, niestety są i takie okolice, gdzie niezwykle ciężko jest znaleźć mieszkanie najwyższych standardów. Jeśli chodzi o wsparcie w rozpoczęciu pracy w Niemczech to wraz z dokumentami do zatrudnienia, każdy z naszych Pracowników otrzymuje "ABC Pracownika" czyli informator, powtarzający najważniejsze kwestie naszej współpracy. A w mailu powitalnym zawarte są dane dedykowanego Opiekuna oraz Managera Kontraktu, do którego można się zawsze zwrócić. Pana zarzuty są bardzo krzywdzące i poważne. Zależy nam na dokładnym wyjaśnieniu sytuacji, które skłoniły Pana do napisania takiej opinii. Prosimy o przesłanie dodatkowych informacji mailowo na adres: skargi@mrjob.pl Pana zgłoszenie zostanie przekazane bezpośrednio do Managera Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych. Pozdrawiamy.

Witam jest ktoś kto powie czy agencja jest w miarę spoko? Ja już jeździłem przez kilka i i nie bardzo to wychodziło, bo np za 700 euro przy 180 h to lipa. Albo ostatnio miało być pakowanie a to się okazało że to ubój przy świniach i ja uciekłem z tamtąt i nie zapłacili mi kasy a ci co ze mną się przyjęli wyjechali po miesiącu i też im nic nie zapłacili. Raz przez jedną było w miarę spoko ale pojechałem tam po roku czasu i też tragedia się zrobiła. Wiem że trzeba pracować nie robić (usunięte przez administratora) itd to każdy wie. I czy ktoś mi szczerze napisze czy ta Agencja jest spoko ? I czy bo w innych pośredników pracy też pisało że mieszkanie za darmo a potem na miejscu się okazuje że jednak 250 EUR trzeba płacić za chatę która miała być za darmo . Czekam na Normana szczera opinie

@Adam

Panie Adamie, mamy nadzieję, że któryś z naszych aktualnych pracowników wypowie się i będzie on mógł rozwiać wszelkie Pana wątpliwości. To co możemy dodać do siebie, to aktualnie zatrudniamy na terenie Niemiec blisko 800 osób i mamy aktywnych kilkaset miejsc pracy. Gdyby cokolwiek na zleceniu się działo lub Panu nie odpowiadało, zaproponujemy Panu inne miejsce wykonywania pracy. To co jest pewne, to bez wątpienia otrzyma Pan wynagrodzenie za przepracowany przez Pana czas pracy. Co więcej po przepracowaniu 30dni na terenie Niemiec, otrzyma Pan zwrot za poniesione koszty związane z wyjazdem czy zakupem koniecznej odzieży roboczej (o tym wszystkim informuje już szczegółowo rekrutacja). Każdy z naszych pracowników ma także zapewnione w pełni darmowe zakwaterowanie na terenie Niemiec, za które nie ponosi absolutnie dodatkowych kosztów. Przeprowadziliśmy także kilka wywiadów z naszymi pracownikami, można znaleść je na naszym kanale (usunięte przez administratora) https://www.youtube.com/watch?v=FMkHDM8Xkk4&list=PLH1yQhG-P4JWS-vNysLqd2E7y1-O0KrFb&index=17 Gdyby miał Pan jakiekolwiek pytania lub chciał dowiedzieć się więcej o konkretnym zleceniu, zachęcamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji. Pozdrawiamy serdecznie

malik
@Adam

-Wypłata zawsze na czas, -DARMOWE mieszkanie. Nie żaden barak robotniczny jak to ma w zwyczaju do zaoferowania Holandia, a prywatne mieszkanie, gdzieś u prywatnych ludzi. Zwykle kilka kilometrów od miejsca pracy, więc nie dziwota, ze agencja wymaga osobisty samochód. -Praca jest taka jaką zaakceptowałes w ofercie. Bez sciemy. Wyjechałem pierwszy raz w zyciu poprzez agencja, trafiłem na tą i nie załuje. Wyzej trzy wymienione punkty to najszczersza prawda. To czy mi uwierzysz czy nie zostawiam dla twojej oceny. Aczkolwiek mam swiadomosc, ze mozesz byc zmieszany widząc moja opinie a zaraz potem jakas negatywną, coz. ja nie mam pojecia z jak agencja tamci ludzie wyjechalii, bo ja nie mam jakichkolwiek zastrzezen. Na bank wydaje z nimi po raz kolejny.

jackdaniels
@malik

darmowe kwatery? i ze sa ludzie co w to wierza jeszcze.

@jackdaniels

Szanowny Panie Jackdaniels, Czy był lub jest Pan naszym pracownikiem? Wnioskujemy po wypowiedzi, że niestety nie, ponieważ zapewniamy, że absolutnie każdy nasz pracownik ma zapewnione i w pełni opłacone darmowe zakwaterowanie na terenie Niemiec, na czas trwania kontraktu i świadczenia pracy. To niepodważalny fakt. Nie zdarzyło się jeszcze w naszej dwunasto letniej historii działalności, aby jakiś pracownik nie otrzymał od nas zakwaterowania. Pozdrawiamy serdecznie

mailksmietana
@jackdaniels

człowieku, wyjechalem pare miesiecy temu,i lokum było DARMOWE. czego ty nie rozumiesz. wyjechales chociaz raz z ta agencja czy ten twój nędzny wpis jest nie znam ale sie wypowiem. jak nie wiesz jak jest to nie piłuj japą

Daria
@Adam

Witam, wypowiadając się na ten temat jako aktualny pracownik wraz z chłopakiem możemy potwierdzić, że wynagrodzenie jest zawsze na czas i nawet czasami przed terminem jak i również jest adekwatne do przepracowanych godzin i tego co jest na umowie. Pracujemy tutaj od lutego tego roku i możemy zagwarantować, że to co Pan podpisuje jest zgodne z tym co Pan zostanie. Opiekunowie są jak najbardziej wyrozumiali i pomocni, jeśli zdarzy się jakiś problem to odrazu jest rozwiązywany. Nie rozumiem niektórych negatywnych komentarzy, ponieważ ta agencja jest pierwszą przez którą wyjechaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy jak najbardziej.

jamahoto
@Daria

Zgadzam się z Panią Darią

kretacze
@jackdaniels

to ja wole swoje diety i oplcac sam kwatere....

Zofia
@Daria

A jak z urlopami? Można wziąć w dowolnym terminie?

Daria
@Zofia

Jeśli zgodzi się firma niemiecka to tak, a mr job nie robi żadnych problemów.

@Zofia

Pani Zofio, Pracownikowi przysługuje 2 dniu urlopu wypoczynkowego za każdy pełny miesiąc pozostawania w dyspozycji PU (przepracowany miesiąc). Termin urlopu powinien zostać ustalony bezpośrednio z Pani przełożonym na zleceniu - Kontrahent musi zaakceptować urlop, aby móc zaplanować Pani nieobecność. Tak jak pisała Pani Daria powyżej, zaakceptowany przez Kontrahenta wniosek (dokument polsko/niemiecki) przesyła Pani do nas. :) Pozdrawiamy.

Marcysia
@kretacze

W punkt!!.

Ewelina
@malik

Wiesz nie ma się co dziwić każdy ma swoje odczucia ale super jest to forum bo dużo się dowiedziałam o tej agencji. Planuje wyjechać z chłopakiem, chcielibyśmy razem pracować, mieszkać, myślisz ze nie będzie problemu?

malik
@Ewelina

Powiem tak. Rób co chcesz, sama musisz zaryzykowac i wyjechac. Ja napisałem swoją opinie, która zapewne przeczytalas. Ja nie bede nikogo juz przekonywal, bo i tak nikt nie wierzy. (usunięte przez administratora) mam, zreszta nawet tu nie wchodze, tylko teraz wyjątkowo.

Szanowny Panie Anim, W celu zapewnienia komfortu i obsługi najwyższej jakości, każdy pracownik delegowany do Niemiec, ma do dyspozycji dedykowanego Opiekuna. W naszym najlepiej rozumianym interesie jest długofalowa współpraca z pracownikiem. . Do rozliczania wynagrodzenia przywiązujemy największą wagę. Potwierdzają to odpowiedzi naszych pracowników w Badaniach Satysfakcji- wynagrodzenie wyliczane jest skrupulatnie i zawsze na czas. Jeśli pensja nie zgadzała się z Pana wyliczeniami, zrobimy wszystko, by to wyjaśnić. Proszę o maila bezpośrednio do opiekuna, bądź pod adres skargi@mrjob.pl wraz z Pana danymi kontaktowymi. Niezwłocznie wyjaśnimy tę sytuację.

Marekbarca1
@Adam

Polecam,fajna agencja pracowałem,co prawda nie długo,panie bardzo miłe pomagają bardzo uprzejme.Wszystko co mówiły było prawdą.Praca była spoko kwatera super miałem pokój jednoosobowy.Jakby była jakaś oferta to bym wyjechał jeszcze.Pozdrawiam

@Marekbarca1

Panie Marku, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią o współpracy z nami. Jest nam zwłaszcza miło, że pozytywnie wspomina Pan kontakt z naszym zespołem. Oczywiście, zapraszamy do kolejnego wyjazdu z nami do pracy w Niemczech. :) Pozdrawiamy Pana serdecznie!

laik
@Adam

Ludzie zawsze zachwalają a prawda jest taka że każdemu zależy na pracy i nikt słowa nie powie że coś nie gra wolą żyć w kłamstwie iluzji (usunięte przez administratora) samych siebie a prawda jest taka że każdy dobrze opisuje a faktycznie jest inaczej bo jak fala zlch opini się pojawi to zaraz nagle burza się wszyscy i mówią że jak się nie podoba firma to niech się zwolnią te osoby co narzekają bo nie można mieć własnego zdania bo boli To firmę i ludzi że wytyka się im wszytko ludzi zawsze powinno się tolerować normalnie nikt nie powie co dzieje się na kwaterach jak załatwiane są sprawy dojazdy jak w pracy ta firma to wielka niewiadoma wypłaty na czas to spx ale załatwianie czegoś jest jak kula u nigi jakiś nonsens kwatery takie sobie (usunięte przez administratora) nie brakuje na kwaterach otym się nie mówi brak wyrozumiałości w pracy rozkazy na pierwszy dzień pracy żeby odrazu człowiek robił jak inni na to trzeba czasu jeden patrzy na drugiego dramat biorą tyle kasy za kwatery mieszkania z pijakami odezwiesz się to zaraz spiny ani się wyspać odpocząć człowiek przyjezdza po to żeby się wyspać zjeść normalnie miejsca w lodówkach brak nie ma jak robić obiadów normalnie bo nie ma zgodności bo każdy jest bezczelny w domu i ciągnie na swoją stronę otym też się nie mówi chałasy darcia brak regeneracji brak weryfikacji dane osoby branie byle kogo kto się trafi bule by były pieniądze ludzie tak się nie robi jak się przyjezdza na kwatery to najlepiej z kimś najlepiej w 2 albo 3 osoby bo jak jest (usunięte przez administratora) na mieszkaniu albo dziadostwo to zawsze można poustawiać takich ludzi do porządku żeby była dyscyplina bo samemu to jest dramat to nie ludzie ale zwieżęta dramat nikt o tym nie mówi ale jakieś minimum wymagań trzeba mieć trzeba żyć funkcjonować jakoś pracować spać itp a jak to robić skoro wielu ludzi się nie szanuje i mają takie podejście jakie mają należy to zmienić bo inaczej nigdy nie będzie dobrze proste zawsze będą się zwalniać takie osoby bo każdy normalny człowiek potrzebuje normalności jak tego nie ma bo są zwierzęta w domu a nie ludzi to tak się dzjeje jak się dzjeje proste niechce mi się już pisać dalej ale brakuje mi słów na to co się dzjeje z kwaterami za dużo i tak napisałem jak komuś Się będzie chciało czytać to super wielu osób będzie uświadomionych jak to przeczyta bo otym się nie mówi a powinno dziadostwo omijać z daleka o mówić o tym trzymajta sie panowie i panie

@laik

Szanowny Panie, opinie na portalu publikowane są przez naszych obecnych oraz byłych Pracowników. I niezwykle cieszy nas, że pojawiają się tutaj również pozytywne doświadczenia, opisywane przez osoby, z którymi współpracowaliśmy. Opinie naszych Pracowników są dla nas bardzo ważne, dlatego każdy z nich może liczyć na dedykowanego Opiekuna Pracownika oraz Managera Kontraktu, do których można bezpośrednio zgłosić swoje uwagi. Regularnie rozmawiamy z Państwem również tutaj czy w innych mediach społecznościowych: odpowiadając na wiadomości prywatne oraz komentarze. Dodatkowo mają Państwo możliwość złożenia skargi na skuteczność działania przydzielonych pracowników z MR JOB — mailowo pod adresem: skargi@mrjob.pl. A każde zgłoszenie oraz opinia są przez nas dokładnie sprawdzane, aby móc oferować Państwu komfortową oraz bezpieczną pracę w Polsce i w Niemczech. Czy opisywane przez Pana uwagi, zgłoszone zostały do Managera Kontraktu? Zawsze zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki oraz rozwiązać opisywane sytuacje. Na mieszkaniach zdarzają się oczywiście problemy personalne, wynikające z bezpośrednich relacji między Pracownikami. Jako agencja, zawsze staramy się pomóc, jednak z doświadczenia wiemy, że często wystarczy rozmowa między Pracownikami, aby dojść do wspólnego kompromisu, który pozwoli każdemu mieszkać komfortowo. Innym proponowanym przez nas rozwiązaniem jest często zmiana zakwaterowania na inne lub samodzielne wynajęcie mieszkania przez Pracownika (ze zwrotem kosztów przez agencję, zgodnie z ustalonymi warunkami), co pozwala na pełne dopasowania warunków mieszkaniowych do własnych preferencji. Zachęcamy do kontaktu z Pana Managerem Kontraktu w celu rozwiązania sytuacji. Jego dane znajdzie Pan w "ABC Pracownika", dokumentach otrzymanych przy zatrudnieniu oraz w mailu powitalnym. Zapewniamy, że podejmiemy odpowiednie kroki, aby zapewnić Panu komfortowe warunki mieszkaniowe, które pozwolą na spokojną pracę w Niemczech. Pozdrawiamy.

Byly pracownik
@laik

Dokładnie praca jest daleko przeważnie i jesli ktoś sam jedzie musi sie liczyc na wysokie koszty bo agencja nie pokrywa kosztow dojazdu ani do Niemiec ani z kwatery do pracy a to sa koszty L benzyny kolo 1.9E. a praca na automotiv ciężka, wyżyłowane normy 2 przerwy po 15 min a tak naprawde to ok 12 min i oczywiscie nie płatne wiec w pracy jestescie 8,5 h a nie 8. Zaliczki daja po miesiacu pracy więc jesli ktoś jest splukany to nie polecam bo sie moze zdziwić

Rysa
@Byly pracownik

Nie rozumiem twojego oburzenia, MR Job ma kontrakty w różnych landach w Niemczech i człowiek zawsze zostaje poinformowany wcześniej do jakiego miejsca zostanie oddelegowany. Jeżeli komuś zależy być blisko granicy to czeka na ofertę bliżej. Za dojazd do Niemiec agencja oddaje część kosztów po przepracowanych bodajże 2 miesiącach (dokładnie nie pamiętam bo długo już pracuje na jednym z projektów) a z jakiej racji miałaby jeszcze pokrywać koszty dojazdu z kwatery do pracy? To jedyna agencja w której są DARMOWE KWATERY, w innych miejscach ludzie płacą nawet 600 euro za mieszkanie, ale oczywiście Polacy i tak będą narzekać że jeszcze źle. + Kto normalny wyjeżdża spłukany za granicę? Jak się nie ma pieniędzy na start to się zapożycza od rodziny lub znajomych, jak się ma więcej oleju w głowie to się odkłada wcześniej. Nie rozumiem ludzi którzy przyjeżdżają za granicą do pracy, daleko od domu, obcy kraj, bez języka i mając przy tym 50 euro w portfelu. A potem wielka rozszczeniowość że nie ma zaliczki po tygodniu pracy i tak dalej. Uważam że jak ktoś we wszystkim szuka tylko czegoś do czego można się przyczepić i ponarzekać to zawsze to znajdzie. A potem tacy ludzie piszą z oburzeniem opinie na forum i ktoś chcący wyjechać do Niemiec przeczyta część tego i już nie jest pewny czy dalej chce pracować za granicą. Jest to przykre, jestem ponad rok w Niemczech z MR JOB, przedłużyłam umowę, znajomi których tu poznałam też sobie chwalą i projekt i współpracę z agencją i mieszkania, bo z innymi agencjami mają złe wspomnienia. Pozdrawiam :)

stasiek

Pracuje już kilka miesiecy i narazie nic nie zmieniam. Warunki pracy odpowiednie i ustalane jeszcze przed wyjazdem, wiec nie jedziesz w ciemno i niewiadomo gdzie jak robia niekture agencja, a pozniej kuku na miejscu. Uczciwie wyliczają nadgodziny i zawsze jest dobry kontakt z agencja, nigdy nie było problemu.

@stasiek

Panie Stanisławie, dziękujemy za opinię. Przejrzystość warunków pracy, która pozwala podjąć świadomą decyzję o przyszłym zatrudnieniu, jest dla nas bardzo ważna. Wierzymy, że pozwala ona na zadowolenie i duży komfort pracy, a dzięki temu długofalową współpracę. Jest nam zatem bardzo miło, że potwierdził Pan, że nasz proces działa oraz jest pozytywnie oceniany przez Pracowników. :) Pozdrawiamy!

Dziadek

A ja zarąbiście polecam wszystkim !!!! Fajni ludzie, opieka,rozmowa zwłaszcza na Watts App poprostu The Best warto dla MR Job pracować jeszcze raz polecam ????

Alvin
@Dziadek

A co Ci przyszło dla nich wykonywać, jakie obowiązki i za jaki zarobek? I jak pomagali w ogarnięciu formalności przy umowie oraz z zakwaterowaniem?

Niezadowolony
@Alvin

(usunięte przez administratora)kosmiczne normy na automotiv FKT, obozy pracy - sznella tylko owczarków niemieckich brak, odradzam, 2 przerwy 15 min a dokładnie z11 min ledwo zdążysz kanapkę zjeść, jak się wzdrozysz to po 2 tyg norma w górę. Odradzam brak dopłat do dojazdów do roboty i do Polski, agentki nie potrafią załatwić prostych spraw właścicielami kwater- meldunek, lipa. Inne agencje dają diety a tu ani za odzież ani za dojazd z Polski nic nie dali

@Niezadowolony

Szanowny Panie Niezadowolony, Bardzo nam przykro, że negatywnie ocenia Pan współpracę z nami. Opisywane przez Pana zlecenie zawsze oceniane jest pozytywnie i aktualnie pracuje tam ponad 24 naszych Pracowników. Nikt nie zgłaszał wcześniej podobnych uwag w trakcie regularnego kontaktu, a wręcz przeciwnie praca na Kontrakcie oraz warunki oceniane są jako dobre. Do tego stopnia, że zdarzały się sytuacje, że nasi obecni Pracownicy na zleceniu pytali o możliwość przyjazdu do pracy ich członków rodziny czy przyjaciół. 22 maja 2023 firmę odwiedził nasz Manager Kontraktu, który spotkał się osobiście z kilkoma pracownikami, a w trakcie rozmowy nikt nie zgłaszał podobnych do Pana zażaleń. Manager Kontraktu dokładnie zapoznał się również z warunkami pracy (m.in. odwiedzając hale produkcyjne) i nie zauważył żadnych problemów. Odnosząc się do Pana zarzutu dotyczącego przerw w pracy, przerwy określane są odgórnie przez regulamin zakładu. Obowiązują one wszystkich Pracowników bez wyjątku — zarówno z naszej agencji, jak i pracowników z Niemiec, zatrudnianych bezpośrednio przez firmę. Każdy Pracownik na kontrakcie może również liczyć na dokładne wdrożenie. Przewidziany jest czas na poznanie maszyn i zakres obowiązków, jak również przyuczenie do nich. Prawdą jest, że normy wzrastają po okresie wdrożenie, ponieważ ten czas przeznaczony jest na naukę oraz zapoznanie się z nowym miejscem pracy. Jest to normalna praktyka na rynku pracy, gdzie po okresie wdrożenia, Pracownik rozpoczyna pracę w pełnym wymiarze obowiązków (z uwzględnieniem również określonych norm). Na zleceniu, firma bardzo zwraca uwagę na zaangażowanie Pracowników i określone normy traktowane są bardzo poważnie, jednak nigdy nie dostaliśmy skargi, że są one niemożliwe do wyrobienia lub przekraczają fizyczne możliwości Pracowników. Jak wskazał jeden z naszych Pracowników, nie pozwalają one jedynie na częste bawienie się telefonem czy unikanie wykonywania pracy. Jeśli chodzi o zwrot kosztów dojazdu na i z kontraktu oraz za odzież roboczą to warunki otrzymania refundacji poniesionych przez Pracownika kosztów są dokładnie opisane w naszym „ABC Pracownika”, czyli informatorze dla pracownika, który otrzymał Pan wraz z dokumentami o zatrudnieniu. Każdy Pracownik otrzymuje także maila powitalnego, w którym przybliżone są najistotniejsze tematy — w tym zasady zwrotów poniesionych kosztów. W MR JOB wierzymy we współpracę na przejrzystych zasadach, które zapewniają bezpieczeństwo pracy w Niemczech naszym Pracownikom. Ten temat jest zatem szczegółowo omawiany przez Opiekuna Pracownika, przy przywitaniu nowego Pracownika w MR JOB. Czy zgłosił Pan problemy z meldunkiem to swojego Managera Kontraktu? Z doświadczenie wiemy, że takie problemy często rozwiązywane są od ręki dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszego zespołu we wspieraniu Pracowników w rozpoczęciu pracy w Niemczech. Pana oskarżenia są bardzo poważne i krzywdzące. Niestety ze względu na anonimowość komentarza ciężko nam bezpośrednio odnieść się do Pana zastrzeżeń oraz dokładnie je zweryfikować. Prosimy zatem o kontakt na adres: skargi@mrjob.pl. Pana zgłoszenie zostanie przekazane bezpośrednio do Managera Zespołu ds. Pracowników Zagranicznych, który w pełni wyjaśni opisywane sytuacje. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu.

zenek

Agencja załatwiła pracę blisko granicy, a więc niedaleko domu, a zarabia się w euro. Co wiadomo jest na plus, zwlaszcza jak ceny rosna jak szalone i tylko za glowe sie zlapać. Jestem elektrykiem, wiec bardzo potrzeby zawód w Niemczech, wiec rozne oferty do wyboru i można znaleść coś dla siebie

@zenek

Dziękujemy za opinię, Panie Zenonie. Jak najbardziej zgadzamy się, że elektrycy są chętnie poszukiwani w Niemczech i posiadamy wiele różnych ofert na to stanowisko. Wyjazd do pracy w Niemczech może być zatem ciekawą perspektywą dla wielu pracowników. Pozdrawiamy Pana serdecznie. :)

Lili

Z tego co widzę agencja potrzebuje kogoś na stanowisko stolarza w miejscowości Prichsenstadt. Pracował ktoś na tym stanowisku i powie coś po krotce na temat zarobków? Ile tak w praktyce miesięcznie idzie zarobić? Jeżeli chodzi o zakwaterowanie to jakie warunki panują? Można liczyć na pomoc biura w razie jakiś problemów?

@Lili

Rekrutacja na ofertę dla stolarzy w interesującej Panią miejscowości została już zamknięta. Jeśli jednak chodzi wynagrodzenie, to jego wysokość jest zawsze powiązana z doświadczeniem Kandydata oraz jego znajomością języka niemieckiego, jak również stawkami na wybranym zleceniu. Ostateczna stawka netto zależy w dużej mierze od indywidualnej sytuacji pracownika i nadanej mu klasy podatkowej, dlatego miesięczne zarobki pracowników mogą się różnić. Więcej na temat wynagrodzenia brutto a netto, wraz z przykładowymi wyliczeniami stawek, znajdzie Pani na naszej stronie: https://www.mrjob.pl/aktualnosci/praca-w-niemczech-czynniki-wplywajace-na-stawke-brutto-a-netto/ W trakcie pracy w Niemczech można zawsze liczyć na pomoc naszego 70-osobowego zespołu. A zwłaszcza wsparcie dedykowanego Opiekuna Pracownika oraz Managera Kontraktu, których dane otrzyma Pani z dokumentami przy zatrudnieniu. Każdy nasz Pracownik może również skorzystać ze zorganizowanego i opłaconego zakwaterowania na terenie Niemiec. Wybierając je, kierujemy się zawsze ich komfortem oraz lokalizacją — a wszystkie mieszkania muszą spełniać określone przez nas standardy. :) Jeśli jest Pani zainteresowana naszym aktualnymi ofertami pracy, zapraszamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji. Kontakt do naszych rekruterów: Ola: +48 600 787 656 Kasia W: +48 692 848 424 Alina: +48 536 262 629 Martyna: +48 730 212 828 Kinga: +48 534 202 626 Agnieszka: +48 536 262 020 Pozdrawiamy!

Agencja znalazła mi pracę w Legnicy jako operator maszyn. Nie narzekam, bo jest spoko. Praca uczciwa, płacą na czas i atmosfera mi odpowiada. Bardzo mi pomogli i polecam wsumie każdemu jak szuka pracy!

Adek

Poszukuję pracy w Legnicy. Widzę, że firma ma jakieś oferty, ale może podpowiecie, gdzie można się rekrutować? Czy praca będzie dostępna od ręki? Chciałbym zacząć w sumie jak najszybciej.

@Adek

Aktualnie prowadzimy rekrutacje na stanowiska takie jak: pracownik produkcji, monter/ka elementów z tworzy sztucznych, montażysta/ka, oraz wiele, wiele innych. A wiele z tych ofert pozwala na rozpoczęcie pracy jak najszybciej. Rekrutację może Pan rozpocząć na kilka sposobów. Może Pan przesłać swoje CV mailowo na adres: rekrutacja.legnica@mrjob.pl lub skontaktować się z nami telefonicznie: 535 202 021, 798 465 997 lub 791 242 423. Może Pan również odwiedzić nasze Biuro Rekrutacyjne w Legnicy na ul. Św. Piotra 9. Niezależnie od metody kontaktu, nasi rekruterzy chętnie przedstawią dokładnie interesującą Pana ofertę oraz odpowiedzą na wszystkie pytania. :) Zapraszamy do kontaktu i pozdrawiamy.

Wojtek

Wszystko spoko! Praca szybko załatwiona, zakwaterowanie również jest wiec nie trzeba nic zalatwiac, a wynagrodzenie zawsze na czas - równiutko 10 na koncie!

Piotrek

Dla mnie plusem było szybkie rozpoczęcie pracy oferta wysłana w ten sam dzien. No i można robić nadgodziny za które placa extra. W pracy dużo Polaków tez z agencji, jesto spoko atmosfera i z kim pogadać. W mieszkaniu tez luz, jakoś sie dogadujemy z kolegami.

@Piotrek

Panie Piotrze, dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że możemy wspierać Pana w codziennej pracy w Niemczech. Miło nam, że postanowił Pan podzielić się swoim doświadczenie z pracy z nami. Pozdrawiamy Pana serdecznie. :)

Patka

Polecam prace, bo na każdym etapie jest super kontakt z agencją i opiekunem (pozdrowienia dla Pani Agaty :)). Zawsze można się kontaktować w razie problemów, nigdy nie było problemu z odpowiedzią. Faktycznie, kilka razy linia była zajeta, ale oddzwoniła szybko i wszystko wyjasnione, wyslane mailem. Szybko też pomagają, co sprawia, że są super agencją! Tez troche sie bałam jak to będzie, bo jednak wyjazd zagranice, ale jest super!

Zuzanna
@Patka

A jakie problemy się trafiają? Chodzi mi o te, w których rozwiązaniu pomaga agencja. Z czym oferują pomoc? Czy pracownik ma przydzielonego jednego konkretnego koordynatora?

@Zuzanna

Pani Zuzanno, każdy nasz Pracownik posiada przydzielonego konkretnego Koordynatora, a nawet dwóch. :) Mogą Państwo liczyć na Managera Kontraktu oraz Opiekuna Pracownika, którzy przekażą istotne informacje i wskazówki na rozpoczęcie pracy w Niemczech, jak i zapewnią codzienne wsparcie w trakcie trwania kontraktu. Problemy zgłaszane przez Pracowników są różne. Niekiedy są to dodatkowe pytanie związane z numerem Steuer-ID czy systemem klas podatkowych w Niemczech. Czasami są to nieplanowane nieobecności w pracy i zdarzenie losowe lub bezpośrednie kwestie związane z pracą (np. chęć zmiany godzin pracy). Wspieramy również Pracowników poprzez zapewnienie zorganizowanego i opłaconego zakwaterowania na terenie Niemiec. Aby zapewnić Państwu jak najbardziej płynne oraz kompleksowe wsparcie i kontakt z nami, dedykowany Opiekun Pracownika wspiera go w sprawach dotyczących: kart czasu pracy, planowanych urlopów i wypełniania wniosków urlopowych, zaliczek i pasków z wypłat wynagrodzenia, zwrotów poniesionych kosztów za m.in. badania lekarskie, BHP, odzież roboczą czy dopłaty za przejazd tam i z powrotem, informacji dotyczących klas podatkowych w Niemczech oraz innych spraw kadrowych. A Manager Kontraktu pomaga w kwestiach: wynajętego zakwaterowania i kontaktu z właścicielem mieszkania oraz meldunku na mieszkaniu, kontaktu z pracodawcą użytkownikiem na terenie Niemiec oraz w razie problemów pojawiających się na stanowisku pracy, nieplanowanych nieobecności w pracy i zdarzeń losowych, np. popsuty samochód, brak możliwości dojazdu do pracy itp.; Znaleźliśmy dla Pani również artykuł na naszej stronie, szerzej opisujący role naszych koordynatorów. Link: https://mrjob.pl/aktualnosci/rola-managera-kontraktu-oraz-opiekuna-w-agencji-pracy-tymczasowej/ Pozdrawiamy.

Robcio

Ogólnie wszystko super! Przedstawili różne oferty pracy na produkcji, no i agencja przede wszystkim pomaga w zatrudnieniu. Kilka rozmów z agencja i zawsze pytają, czy wszystko okej w pracy i nawet wytłumaczyli te całe klasy podatkowe. Jedziesz, pracujesz, zarabiasz i innymi kwestiami nie trzeba się przejmować! Pełen luz!

@Robcio

Dziękujemy za podzielenie się swoim pozytywnym doświadczeniem ze współpracy z nami. Zadowolenie naszych Pracowników jest dla nas bardzo ważne, dlatego zawsze chętnie kontaktujemy się z Państwem po rozpoczęciu pracy, żeby sprawdzić jak minęły pierwsze dni w nowym miejscu pracy oraz odpowiedzieć na wszystkie dodatkowe pytania. :) Pozdrawiamy serdecznie!

Aaa

W jakiej lokalizacji jest to praca stolarza? Tutaj wiem, że było ogłoszenie, ale z jakiegoś powodu już nie widzę. Jeśli to w ogóle aktualne, to można wiedzieć, czy jest tutaj jakaś pomoc dla pracownika, która jest dostępna cały czas, bo nie napisaliście tutaj dokładnie? Chodzi o tego opiekuna.

@Aaa

Każdy nasz Pracownik, pracujący z nami na terenie Niemiec, może liczyć na wsparcie dedykowanego Opiekuna Pracownika oraz Managera Kontraktu. W przypadku potrzeby kontaktu poza godzinami pracy naszego biura, zachęcamy do przesłania informacji w wiadomości sms'owej lub mailowej, co pozwoli nam na niezwłoczny kontakt, gdy nasz zespół będzie dostępny. Posiadamy oferty pracy na terenie całych Niemiec, które na bieżąco aktualizujemy - lokalizacja zależy więc od wybranego zlecenia. Wszystkie nasze aktualne oferty dla stolarzy znajdzie Pan na naszej stronie. Może Pan również skontaktować się bezpośrednio z naszym działem rekrutacji telefonicznie. Kontakt do naszych rekruterów: Ola: +48 600 787 656 Kasia W: +48 692 848 424 Alina: +48 536 262 629 Martyna: +48 730 212 828 Kinga: +48 534 202 626 Agnieszka: +48 536 262 020 Pozdrawiamy. :)

Nie polecam (usunięte przez administratora)kwatery, przedłużają na maxa zrobienie stauer i meldunek, prymitywna agencja i praca , gorszy rygor niż (usunięte przez administratora) na kasie nie dostałem nawet zwrotu parę grosz za buty i zamiast 13E policzyli do 12.43.(usunięte przez administratora)

Szanowny Panie, Dokładamy wszelkich starań, by mieszkania naszych pracowników były komfortowe i estetyczne. Potwierdzają to wypowiedzi naszych pracowników w Badaniach Satysfakcji MR JOB 2022, gdzie 87% naszych pracowników oceniło warunki mieszkaniowe jako dobre. Jeśli w Pana przypadku mieszkanie nie spełniło odpowiednich standardów, proszę to zgłosić Opiekunowi, których natychmiast zareaguje w celu rozwiązania problemu. Jeśli Pana zastrzeżenia, pozostały bez odpowiedzi, proszę o opisanie sytuacji i przesłanie maila pod adres skargi@mrjob..pl Obecnie, w przypadku starania się o STEUER-ID warunkiem niezbędnym jest meldunek w miejscu zamieszkania. Pracownik zatrudniony na terenie Niemiec powinien osobiście udać się do Urzędu Meldunkowego, w celu wypełnienia formularza meldunkowego. Na miejscu urzędnik pomoże uzupełnić stosowny dokument, który zostanie wysłany bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Urząd Skarbowy w ciągu 14 dni od daty dokonania meldunku nadaje STEUER-ID, który uprawnia do zniżek podatkowych na terenie Niemiec. Nie jesteśmy w stanie tego przyspieszyć bez Pana udziału. W przypadku jakichkolwiek problemów w urzędzie meldunkowym, proszę kontaktować się z Opiekunem, który udzieli Panu odpowiednich wskazówek. Kontakt do Opiekuna otrzymał Pan w ABC Pracownika podczas zatrudnienia.

Krzysiek

Praca w Legnicy na produkcji załatwiona błyskawicznie. Rekrutacja szybka i przyjemna, warunki pracy ok.

Szukałem pracy w Legnicy i agencja szybko ją znalazła. Miłe i sympatyczne Panie rekruterki we wszystkim pomogły! Aż chce się wracać do biura, gdzie wszystko tlumacza bez pośpiechu i jeszcze pytają, czy wszystko jasne. Tego się trochę bałem szukając nowej pracy, wszystko jednak zorganizowane i przekazane co do joty.

Zostaw merytoryczną opinię o MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej - Legnica

• Jak się pracuje w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Zobacz opinie na temat firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 502.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 341, z czego 264 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej?

Kandydaci do pracy w MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej