Opinie o VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ w Łódź Jadzi Andrzejewskiej 5

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Zaopatrywanie w wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ w Łódź Jadzi Andrzejewskiej 5

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku pracy, atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa coraz istotniejszą rolę. Czy tak samo jest w VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ?

Atmosfera w łódzkiej veolii nie jest przychylna, o czym świadczy coroczne badanie klimatu społecznego wśród pracowników w grupie veolia polska.... JEDNA Z NAJGORSZYCH OCEN W POLSCE!!! . Pracownik jest traktowany jak przysłowiowy "chłop" do roboty. A co w zamian dostaje? -Dostają coraz więcej pracy. Starzy pracownicy odchodzą a szanujący się młody człowiek tu nie przyjdzie; -Pozabierana większość przywilejów jakie były jeszcze 2 lata temu, które pracowników w jakiś sposób motywowały; - Pensja nieadekwatna do obowiązków, odpowiedzialność i posiadanej wiedzy.... Dużo by pisać..... Zachęcam innych pracowników do wystawiania ocen i swoich doświadczeń z pracy w tym zakładzie pracy Pozdro.

marek

ja pracuje w w Veoli w Anglii, przejeli nas kilka lat temu, Anglicy juz sie prawie wszyscy zwolnili, takich cudow to niema nawet u prywaciarza w Polsce

Inżynier

Czytałem z czystej ciekawości, nie zamierzając nic tu pisać ale fala hejtu jaki jest wylewany na Veolie w tym temacie (nie słusznie) skłoniła mnie do przedstawienia mojego punktu widzenia. - Atmosferę w pracy kreują przede wszystkim pracownicy. Ja nie mogę powiedzieć złego słowa o moim aktualnym dziale bo atmosfera jest bardzo rodzinna i przyjazna. - Pracuję kilka lat w Veoli Łódź. Jestem jednym z najmłodszych pracowników i z mojego punktu widzenia zła atmosfera panuje tam gdzie są starsi pracownicy, brak ambicji i wpływ związków zawodowych. Złą atmosferę tworzą też problemy w komunikacji międzywydziałowej ( to jest spore wyzwanie dla tej firmy ! ) - Zmiany z zapisie ZUZP nie dotknęły w ogóle pracowników z większym niż kilkuletnim stażem pracy zaś najmłodszych jak między innymi ja, tak i to bardzo i nie jest to decyzja pracodawcy a warunki jakie stawiały związki zawodowe które nie kryły się z tym że nie dbają o swoich młodszych kolegów. Pracodawca do końca upierał się przy rekompensowaniu zmian w zapisie wszystkim tylko proporcjonalnie. - Przełożeni i menadżerowie są generalnie ok, mój kierownik to naprawdę świetny gość ale wiadomo, zawsze jest jakaś czarna owca i tak też jest w tej firmie. - Podwyżki, kolejna kwestia finansowa przy której obrywają młodzi i ambitni bo kiedy pracodawca proponuje dość wysokie sumy dzielone między pracowników na podstawie wyników pracy i zaangażowania to związki strajkują, zakładają spory zbiorowe i domagają się podwyżek wszystkim po równo. - Zasadniczo jeśli chodzi o pensje to uważam że mogłaby być trochę wyższa ale moim zdaniem atmosfera, praca którą wykonuję, możliwości rozwoju, wsparcie edukacji(Veolia chętnie opłaca pracownikom 75% kosztów studiów zaocznych, ponad 20 dni dodatkowego urlopu naukowego), szkolenia ( moje zdanie ma znaczenie przy planowaniu szkoleń), opieka medyczna, multisport za ułamek jego normalnej ceny, inne premie, nagrody, wypłaty z środków socjalnych, dofinansowanie wczasów, premia z okazji dnia energetyka i jeszcze coś by się znalazło ale nie chce mi się przypominać. - Pracodawca umożliwa też pracownikom wzięcie kredytów na 1% na sumy których dokładnie nie znam ale 20 tyś zł napewno :) Ja jestem generalnie zadowolony z pracy tutaj. Polecam absolwentom techników którzy nie boją się podjąć studiów zaocznych. Świeżo upieczony inżynier bez doświadczenia może być mniej usatysfakcjonowany ponieważ praca na stanowiskach wyspecjalizowanych wymaga przejścia ścieżki elektromechanika a taki pewnie chciałby pracować odrazu przy kompie.

Inżynier
@Inżynier

Edit : ...premia z okazji dnia energetyka i jeszcze coś by się znalazło ale nie chce mi się przypominać." To rekompensuje nie do końca satysfakcjonującą podstawę pensji.

@Inżynier

Witam. Pięknie piszesz o swoim pracodawcy. Brzmi to jak byś pracował w HR. No ale faktycznie jak przyznałeś za mało jeszcze tu pracujesz. Puki co ciesz się z dodatków które jeszcze są, podejrzewam ze też ostatnie dwa lata, puki starzy są. A może znasz sytuację pracowników zmianowych? Może masz pojecie jak młodzi pracownicy sa "szkoleni" (cieżko nazwać to szkoleniem), żeby jak najszybciej mógł obsługiwać kolejne urzadzenia bo w nastepnym sezonie przejmie obowiazki kolegi. Oczywoście pensia dużo, dużo niższa niż starsi koledzy. Gdzie jest ta równość w pracy i płacy? Młody pracownik musi tam teraz (usunięte przez administratora) za siebie, starszyk kolegów i jeszcze dobrze jak by sprzatał, zamiatał, malował, naprawiał.... i się nie mylił oczywiście bo kara. Co tu dużo pisać.... przyszły młody człowieku jeśli chcesz tu przyjść do pracy to wiedz że po pierwszym roku zachłyśnięcia się jak tu nie jest super, starzy pracownicy odejda, a ty dostaniesz w zamian ich obowiazki do wykonywania. Oczywiście nie licz na podwojną pensię. Jedyne co dostaniesz podwójne to odpowiedzialność, za którą pracodawca cie rozliczy.

@J23, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracowałeś w VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ, tak? Na podstawie jakiej umowy odbywa się zatrudnienie w tym miejscu? @Pracownik, a czy jest jakiś socjal dla pracowników w firmie? Możesz coś powiedzieć na ten temat?

@Pracownik, mógłbyś uargumentować swoja opinię o pracy? Rozumiem, że nie masz najlepszych wspomnień odnośnie współpracy, ale warto pisać treściwe i merytoryczne komentarze, które przysłużą się naszym użytkownikom w zdobywaniu informacji na temat firmy. Piszesz, że socjal nie najlepszy, może dodałbyś co obejmuje? Zastraszanie pracownika to bardzo poważne oskarżenie. Czy ten problem Ciebie dotyczył? Czy próbowałeś coś tym zrobić i porozmawiać z przełożonym o tej sprawie?

Jeśli chcesz pracować za pensje na poziomie biedronki, miec pracowite nieprzespane noce, weekendy i świeta spędzać w pracy, być traktowanym jak parobek zarzadu ... ta praca jest dla ciebie!!! Starsi pracownicy zastraszeni, młodzi...jak juz jakiegoś frajera znajdą... niedoceniani i wykorzystywani. Socjal? W lidlu mają lepszy. Szkolenia? Taaaa ... bhp i ppoż. Awanse? Jak koledzy z PRL odejda to może. Imprezy dla pracowników? Raz/dwa razy w roku jakaś żenada po to by cię zmotywować do zapiepszania na obcy kapitał. Szczerze-nie polecam. Sam szukam innej pracy bo tu bedzie tylko gorzej. Pozdro.

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
Leszno
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

UWAGA! Na podmiot Veolia Industry Polska należący do grupy Veolia, w szczególności na Pana Krzysztofa Ł., który nie zapoznaje się z dokumentami aplikacyjnymi kandydata. Zaprasza na rozmowę, po czym informuję o odrzuceniu kandydatury ze względu na brak doświadczenia, który można wywnioskować z cv.

Abcdefg

Firma zmieniła ZUZP i system wynagrodzeń, oczywiście na niekorzyść pracowników. Pracodawca "zapomnial" wyrównać pensje tym, którzy znaleźli się poniżej swojej kategorii zaszeregowania- nikt nawet za to nie przeprosił...słabe... Można rozważyć pracę tutaj na zasadzie zdobycia doświadczenia bo pewnie znajdą się gorsze firmy, ale...to nie jest miejsce rozwojowe lub dające szansę i perspektywy, przynajmniej nie dla pracowników nietechnicznych.

Xxxxxx

Osoby opisujące Veolię jako dobrego pracodawcę to najprawdopodobniej w dużej mierze pracownicy wydziału HR lub sługus zarządu. Jeżeli ktoś ma wybór to niech się trzyma z dala od tej firmy. Kiedyś było ok teraz to tragedia. Ostatnie wyniki klimatu społecznego w veolii mówią wszystko , wsparcie wśród pracowników na poziomie 30%....... Taki wynik to tragedia dla firmy

Zbynio

Firma z opinią bardzo dobrego pracodawcy ma swoje wymagania. Niestety nie wszyscy przykładają się do pracy!!!

Grzechu

Dobry pracodawca. Wynagrodzenie na niezłym poziomie, wypłacane terminowo, umowa o pracę. Możliwość rozwoju, są szkolenia nie tylko techniczne, niezły socjal, imprezy dla pracowników jak np pikniki, można też starać się o przeniesienie do innego zakładu firmy w innym mieście. Są też praktyki i staże dla młodych.

@Grzechu

To co piszesz to już przeszłość :)

@Grzechu

Ludzie piszcie takie bzdury dalej, a będziemy za ciężką pracę dostawać coraz niższe wynagrodzenie. Dotyczy to każdej instytucji, ale podejście korporacyjne Veolia to już #

@Dalkius

Zgadzam się i z tym postem i wcześniejszym również. Tak dla zobrazowania: członek zarządu zarabia 15 tys. netto, pracownik 2,5 tys netto, więc średnio w Veolia zarabia się 8,75 tys netto. Nieźle nie? Mój szef je mięso, a ja kapustę... więc razem jemy gołąbki :)

źródełko
@Grzechu

Związki zawodowe VEŁ od kilku lat nie kierują się interesem ich pracowników. 1. Stworzyły koalicję związków zawodowych Grupy Veolia, których spotkania odbywały się za pieniądze Veolii !!! A ludzie o dziwo należą do takich związków !!! 2. Nie chciały wybieranej zgodnie z prawem Rady Pracowników, a ta która niby działa jest niekonstytucyjna tzn. w jej składzie nie ma pracowników niezrzeszonych w związkach zawodowych. 3. Unicestwiły program 30/30/40 który miał wynagrodzić wzrost wydajności pracy pracowników, a odeszło z firmy ponad 1400 osób. Byłaby niezła kasa. 4. Są finansowane przez zarząd firmy 5. Sprzedały dobry ZUZP za grosze. Młodzi pracownicy i przyszli pracownicy mogą podziękować związkom zawodowym. Mają teraz kiepski ZUZP. 6. To jeszcze nie koniec. Ale ludzie i tak należą do tych niby związków zawodowych. Dlaczego? Po co? Dopóki nie wypiszecie się z tych związków, dopóty będziecie tracić. W firmie jest coraz gorzej pod każdym względem. Dalkius wali prawdę w oczy. A podziękować można za to związkom zawodowym, zwłaszcza temu największemu, który tak broni pracowników.

Tina
@źródełko

Teraz w Poznaniu pokazali swoją prawdziwą twarz super pracodawcy. Za chwilę będą musieli zatrudniać pracowników z wschodu. Dziwna polityka, możliwe że to ma drugie dno. Nie polecam

Obecny pracownik

Odradzam pracę w tej firmie ( jak tylko znajdę inną pracę to też odchodzę ) . Tylko na zewnątrz sprawiają pozory że są taki dobry i dbając pracodawcą. Tak naprawdę w zarządzie to może zasiadać teraz każdy w tej firmie , dostają instrukcje z Warszawy i je realizują. To są tylko sługusy wykonujące kogoś polecenia. Kiedyś były dobre warunki pracy i płacy i dobry socjal. Teraz lipa, rynek goni mocno do przodu , a te barany do tyłu. Pogratulować zarządowi. Za chwilę będą się musieli rozglądać za Ukraińcami , ale to ich problem . Jak nie masz lepszego zajęcia to przyjdź i szukaj szybko czegoś lepszego .

zły

W Łodzi Veolia to naprawdę dobry pracodawca - płacą dobrze i na czas, jest umowa o pracę, szkolenia, imprezy dla pracowników i... Jeśli chcecie wiedzieć jak jest w Veolii Energia Łódź, to proszę: 1. Firma od roku ma nowego prezesa, który już zmienił ZUZP na mniej korzystny. Socjal słabiutki. 2. Zwolnili dyscyplinarnie członka rady nadzorczej i przewodniczącego jedynego niezależnego związku zawodowego za wskazanie nieprawidłowości w pracach rady nadzorczej i w sprawozdaniu finansowym. 3. Firma ma jedną radę nadzorczą, która nie działa (jest wpisana do KRS) i drugą, która działa choć została wybrana niezgodnie z prawem (nie została zarejestrowana w KRS). Tak naprawdę firma działa bez rady nadzorczej. 4. W firmie działa rada pracowników niezgodnie z prawem. Nie było wyborów do rady, a członkami rady pracowników są przewodniczący związków). Nie ma reprezentacji osób niezrzeszonych w związkach. Taka sytuacja pasuje Veolii i związkom zawodowym. 5. Firma finansowała związki zawodowe na pewno do 2016 r. 6. Koalicja związków zawodowych grupy Veolia spotykała się za pieniądze Veolii. To jest cyrk. Tak walczyli z Veolią. 7. Firma ma Kodeks Etyki , który notorycznie łamie. Dla mnie to oszustwo. 8. Ma coraz więcej spraw sądowych 9. Atmosfera w pracy sięgnęła już dna. 10. Firma nie płaci za godziny nadliczbowe pracowników zmianowych wynikające z przekazywania zmian. 11. Z firmy odeszło już ponad 1400 osób 12. Pozostali mają dokładane kolejne obowiązki 13. Ludzie tego nie wytrzymują 14. Związki zawodowe milczą 15. W najbliższych dwóch latach odejdzie mnóstwo pracowników, aplikujcie zatem do Veolii, zobaczymy jak długo wytrzymacie 16. Francuzi dyskryminują polskich pracowników. Narobili sobie długów we Francji, ale soki wyciskają z polskich pracowników, nie francuskich. Wynika stąd, że nie potrafimy bronić swoich praw. 17. Za wszystko odpowiedzialny jest pan B. Okręt Veolia nabiera wody. Niedługo kapitan ucieknie na łodzi ratunkowej 18. Na zachodzie ludzie potrafią walczyć, strajkować o 100 Euro. Łódzcy pracownicy Veolii tracą przez ostatnie lata dużo więcej (zarabiając 4-5 razy mniej) i nie potrafią się solidarnie obronić. Czy jest jakiś kres tych poniżeń? 19. Jest takie słowo jak godność 20. Wasze pieniądze otrzyma francuski czy australijski emeryt.

zadowolony i uprzejmy

super praca , przede wszystkim stała umowa o pracę , stawki dużo wyższe niż w handlu , usługach czy produkcji , bogaty i atrakcyjny socjal a co najważniejsze praca nie w akordzie

Veolia zaczyna mocno odstawać od reszty rynku pracy inni idą do przodu Veolia wrzuciła wsteczny bieg. Praca mało rozwojowa, jeżeli nie masz innego wyjścia to przyjdź i szukaj lepszej pracy. Jako pracodawca Veolia stacz się po równi pochyłej

Arti

Praca na umowę, sporo nagród i premii. Plus niezły socjal (benefit, prywatna opieka medyczna)

@Arti

to już przeszłość - zmiany wycofają profity socjalne.

Dalkius

Teraz to wygląda tak. Styl zarządzania opiera się kolesiostwie, fałszu, baku szacunku, zastraszaniu, upokarzaniu - tzw mobbing. Cały Zarząd składa się nieudolnych menadżerów, co wyżej (usunięte przez administratora) ni (usunięte przez administratora) mają. .. zaraz pod nimi są dyrektorzy / kierownicy co pilnują wyłącznie własnego krzesła. Polecam tą pracę wszystkim mało ambitnym, którzy lubią być poniewierani i za ciężką pracę chcą dostawać "terminowo" gówniane pieniądze. Większość wartościowych ludzi już odeszła przy okazji ogłaszanych PDO, pozostali odejdą do końca 2017 roku. Taka jest Veolia Energia Łódź!!! Oceniając pracodawcę brakuje skali - jest poniżej niedostatecznego.

Mariusz
@Dalkius

Cześć, a od kiedy można składać CV na te etaty zwalniane przez odchodzących? W Łodzi raczej ciężko o pracę a energetyka zawsze dobrze płaci :)

@Mariusz

Składaj w kadrach. Życzę miłej i owocnej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ - Łódź

• Jak się pracuje w VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ?

Zobacz opinie na temat firmy VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ?

Kandydaci do pracy w VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ

VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ