Opinie o GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, jak również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdańsk

GPEC jest żenujacym pracodawcą. To co ostatnio zrobili z pracownikami z działu sprzedaży jest po prostu przykre. Uważacie się za dobra firmę ale powtórzę to po raz kolejny na rynku nikt was za takich nie uwarza.

Rekomendacja

Z tej strony dział HR Grupy GPEC :) Nie było nas tu wcześniej i niestety tracili na tym Ci, którzy mają konkretne merytoryczne pytania. Teraz zmieniamy podejście. Chcemy pomagać Wam w kwestiach hr-owych; odpowiadać na pytania o pracę w Grupie GPEC, benefity czy procesy rekrutacyjne. Nie będziemy za to odnosić się do opinii oraz – co jasne – do hejtu. To ostatnie nie od dzisiaj zgłaszamy do moderacji. Kilka odpowiedzi na zaległe pytania już widzicie. Będziemy pisać z konta „HR GPEC”. Jeśli macie dodatkowe pytania piszcie do nas bezpośrednio na: hr@gpec.pl Mamy nadzieję, że się przydamy zainteresowanym :)

albert
Kandydat

merytorycznie prosze : firma szuka jelonkow z dzialnoscia gospodarcza w 2021 roku ... chyba z niemiec takie idiotyczne decyzje przychodza ,a blazny na miejscu tylko przytakuja .

Wszyscy wiedzą Nowy wpis

Odradzam wszystkim którzy mają rodzinę .W czasie pandemii dostałem propozycję od Gepec Tczew ciekawa propozycja tym bardziej że pracowałem 50km od miejsca zamieszkania a wiemy co było z przedszkolami ,szkołami mając 2 małych dzieci skorzystałem z ich propozycji i przyjelem pracę w Tczewie pod kierownictwem Daniela z Starogardu Gdańskiego to był największy błąd.zanim zatrudniłem się się czytałem opinie na temat Gepec było 281 opinii złych nie wierzyłem że to prawda ale teraz wiem TAK TO PRAWDA PONIZANIE ,KLAMANIE BRAK SŁÓW KLEPIĄ PO PLECACH A TAK NAPRAWDĘ NÓŻ W PLECY WBIJAJĄ NIE POZWOLILEM SIE PONIŻAĆ W STADKU KTORE MIAL DANIEL TO W BESZCZELNY SPOSOB SIE MNIE POZBYL Z SWOIMI OWIECZKA MI I ZOSTAWIL MNIE I RODZINE BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA .te negatywne opinie to NAJPRAWDZIWSZA PRAWDA

So true Nowy wpis
@Wszyscy wiedzą

A gdzie ten aktywny HR GPEC??? zabrakło argumentów na taki wpis? cieżko odeprzeć prawda!? :-) TAKA GIEPECOWA CODZIENNOŚĆ.

albert

@albert

@Albert: rozwijamy się już daleko poza usługi energetyczne. Potrzebujemy do pracy już nie tylko pracowników, ale wielu dodatkowych partnerów: współpracowników, kontrahentów, podwykonawców. To różne projekty i różne zasady współpracy. Pozdrawiamy Paweł

Xx
@albert

To nie z Niemiec. Tam pracują normalnie z poszanowaniem człowieka. Mają ścieżki rozwoju i szanują ludzi. W tej firmie: To nadgorliwi pseudo kierownicy, trzęsący się przed Zarządem..

Zespół HR

Naprawdę nazywasz naszych kilkudziesięciu podwykonawców i partnerów biznesowych "frajerami"? To nie w porządku, szczególnie że to ludzie znający się na swojej robocie i ciężko pracujący na zasadach uzgodnionych z nami jeszcze na etapie rekrutacji. Nikt z nich, podobnie jak żaden pracownik na żadnym stanowisku w naszej firmie, nie pracuje za najniższą krajową. Co więcej większość z nich chce wciąż z nami pracować. Ewa

Zespół HR

To nie my odpowiadamy za system ani za decyzje przedsiębiorców na jednoosobowej działalności. My dajemy ofertę współpracy. Dotyczy jednej specyficznej gałęzi naszej działalności, której nie wykonujemy siłami własnymi. Jest to jasne od początku do końca. I większość chce z nami współpracować.

Zespół HR

Mamy inne zdanie, ale wszystkie argumenty już padły :) Sprostujemy tylko, że informacja, kogo w konkretnym przypadku szukamy - podwykonawcy b2b czy pracownika na umowę o pracę - pojawia się już w treści naszych ogłoszeń: https://pracodawcy.pracuj.pl/grupa-gpec,369407/oferty-pracy

Byly_Pracownik Nowy wpis
@Zespół HR

Jeślli takim językiem posługuje się ZESPÓŁ_HR, to współczuję. Czy Pani przeczytała i przemyślała swoją wypowiedż ? "Ludzie znający się na swojej robocie" proponowałbym "fachowcy w swojej dziedzinie". Język użyty do tej wypowiedzi jest bardziej niż infantylny. Proponuję też powtórzyć zasady interpunkcji, jeśli Pani zna ten termin.

Zespół HR Nowy wpis
@Byly_Pracownik

Zostaniemy przy swoim stylu Byly pracowniku. A czy „bardziej niz infantylnym”? Pewnie zalezy dla kogo. W sumie nie tak zle jak hejt zaczyna dotyczyc przecinkow. A ja pisze nawet bez polskich literek :) Tym razem nie HR. Pozdrawiam, Marcin a infantylnie Marcinek, juz po 40tce :)

Antycynik

Nigdy, nigdzie nie spotkałem się z większym fałszem, skrajnym cynizmem i obłudą. TVP info mogłoby się uczyć od najlepszych.

Specjalista ds. elektroenerget
Kandydat

Pytanie do @HR. Na jakie zarobki może liczyć specjalista ds. Elektroenergetycznych ? Pytanie w związku z rekrutacją :)

@Specjalista ds. elektroenerget

Gorąco (jak to firma ciepłownicza) zachęcamy do wysłania nam swojego cv :-) O wynagrodzeniu na konkretnym stanowisku standardowo rozmawiamy z kandydatami na spotkaniach rekrutacyjnych w drugim etapie rekrutacji. Właśnie po to są te spotkania, żeby pracodawca poznał kwalifikacje i doświadczenie kandydatów i zaproponował odpowiednie wynagrodzenie. Z drugiej strony to ważne dla kandydata, żeby miał szansę poznać na spotkaniu dokładny zakres zadań, żeby wiedzieć, jak "wycenić" swoją pracę odpowiednimi oczekiwaniami finansowymi. Zdarza się też nierzadko, że po rozmowie z kandydatem zadania się lekko zmieniają, dopasowując do silnych stron danego kandydata. Za tym idzie też zmiana wynagrodzenia. Jedno jest pewne - nasze wynagrodzenia na tym, jak i na innych stanowiskach w naszej firmie są porównywalne do innych firm technicznych na rynku :-) Pozdrawiam, Ewa

Specjalista do spraw marketingu
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Proces przygotowania do spotkania, kontakt z kandydatem na poziomie bardzo dobrym. Już w trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej otrzymałem zestaw podstawowych informacji o stanowisku i charakterze zatrudnienia. Wszystkie niejasności i wątpliwości zniknęły już w trakcie pierwszego spotkania. HR pozwolił na swobodną rozmowę rekrutacyjną, bez tworzenia niepotrzebnego dystansu. Mam jednak wątpliwości co do poprawności dalszej części procesu rekrutacyjnego. Proces zakończył się odmową z defaultową odpowiedzią. Nie otrzymałem jednak konkretnych informacji o powodach. W takich przypadkach człowiek zastanawia się na ile proces rekrutacyjny został przeprowadzony w sposób logiczny i transparentny, a na ile został ustawiony pod konkretną osobę.

Pytania

Brak

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jak się lubi nowe wyzwania i (usunięte przez administratora)bez żadnego uznania to firma to zdecydowanie gwarantuje. Kilkoro osób na całą firmę całkiem przyjemnych i do pogadania a reszta to wredne plotkujące małpy, które na każdego patrzą z góry.

@Były pracownik

No właśnie. Już się cieszyliśmy, że mamy merytoryczne pytania, a nie anonimowy hejt... Nie będziemy odpowiadać, bo ręce opadły i hmmmm… leżą na ziemi… dziwne. Trudno, idę zjeść banana, Marcin

Jak długo trwa proces awansu w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej?

@Pytanie

Dzięki za pytanie :) Różnie z tym bywa: czasem wystarczą miesiące, a czasem lata :) Ostatnio wystarczyły 3 miesiące, ale rekrutowany był następca. Może to zabrzmi nieskromnie, ale te awanse wewnętrzne nam naprawdę wychodzą. Dziś wielu dobrych specjalistów już jako kierownicy, zarządza fajnymi działami, w których jeszcze chwilę temu pracowali. Mamy obecnie 25 takich kierowników i 5 dyrektorów z awansu wewnętrznego. A to ponad 2/3 całej kadry menedżerskiej. Więc to konkret :) Oczywiście awans zależy też od wielu czynników: poziomu kompetencji, jakości pracy, zaangażowania, dopasowania do firmy. No i pomagamy by się zadział - dajemy szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne, programy rozwojowe, możliwość udziału w projektach strategicznych spoza zakresu odpowiedzialności, czasem w ogóle z innej dziedziny i w w różnych rolach (bo wierzymy, że najlepiej działa nauka rzeczy przez ich robienie) :) Pozdrawiamy, dział HR

N i c o l a s
Kandydat

Jeśli dzisiaj widzisz ogloszenie na menadzera ds. kluczowych klientów zapewne trafiles na ta strone, zeby zweryfikowac opinie. Dobrze trafiłeś .. ale ze świecą szukac tutaj pozytywnej opinii, NIE MA. Rada dla Ciebie: nie zastanawiaj sie chwili, NIE APLIKUJ, szkoda Twojego czasu, chyba, ze nie lubisz i nie szanujesz samego siebie, swojego prywatnego czasu oraz lubisz Zapie..d..lać przez duże Z. W ciągu dnia nie napijesz sie wody, nie zjesz, nie bedziesz mial czasu na podstawowe potrzeby fizjiologiczne. Nie wykonasz zadania na konkretną godzinę..? Oo stary.. Bedziesz j..ba..y, a tam priorytetow wiecej niz jestes w stanie sobie wyobrazic.. AHA.. (usunięte przez administratora) - Level Pro, chociaz nazywają to efektywnym zarządzaniem zespołu. TA OPINIA POMOŻE CI WYBRAC DOBRZE.

@N i c o l a s

Nasi handlowcy pracują u nas od lat. Generalnie robią dobrą robotę i nie wyglądają na odwodnionych ;) Zachęcamy do aplikowania i wyrobienia sobie własnego zdania :)

Reiko
@HR GPEC

Darujcie już sobie te żałosne odpowiedzi pseudo HRowrcy z giepecu. Jedyne co tu robicie to zaprzeczacie każdej niepochlebnej opinii opowiadając bajeczki i snując fantazje. Myślicie, że ludzie są aż tak naiwni? I nie rozśmieszajcie mnie ani innych pisząc kłamstwa, że handlowcy pracują u was od lat. To, że ostał się jeden czy dwóch zdesperowanych nie oznacza, że "handlowcy pracują u was od lat" bo rotacja jest większa niż w niejednym call center. Zresztą po co się tu rozwodzić skoro zaraz poleci kolejna bajeczka wyssana z palca.

@Reiko

Wręcz odwrotnie: zamiast „snuć fantazję”, podsyłam Ci kilka danych: - średni czas stażu pracy handlowców wynosi ponad 4 lata, - średni czas stażu pracy kierowników handlowych wynosi aktualnie 8 lat, - najkrócej pracujący kierownik w handlu ma staż 4-letni, - wszyscy obecni kierownicy handlowi są z awansów wewnętrznych. Czy w obszarze handlowym zdarza się rotacja pracowników? Oczywiście, bo od osób na stanowiskach handlowych GPEC oczekuje (tu nie będzie zaskoczenia)… wyników sprzedażowych. A biorąc po uwagę rezultaty tych, co pracują to nie nazwałabym nikogo zdesperowanym… Pozdrawiam, Ewa (zaraz 4 lata w GPEC) :)

HR GPEC

Z tym wifi to nie wiemy za bardzo, ale sprawdzimy :) To co za to wiemy, to że nasi aktualni handlowcy nie tylko wiedzą jak dostarcza się ciepło, ale i osiągają wyniki sprzedażowe. Pozdrawiam, Martyna (6 lat w GPEC)

Ola
Klient
@HR GPEC

Dzień dobry, Jestem zainteresowana aplikowaniem na menadżera ds. kluczowych klientów. Narazie poniższe komentarze są straszne :-P dlatego chciałam prosic o informację ilu handlowców jest obecnie w dziale?? i czy ilość pracowników w dziale jest stała przez ostatnie 4 lata?? Aha i najważniejsze, czy przeważają mężczyźni, czy jednak dziewczyny górą ;-) Będę wdzieczna za informację.

@Ola

@Ola, dzięki za pytanie :-) Grupa GPEC z handlowego (choć nie tylko) punktu widzenia to już dawno nie firma ciepłownicza. Nasza oferta dziś to zdecydowanie więcej: usługi okołoenergetyczne, budowa infrastruktury, inteligentne rozwiązania, zarządzanie techniczne nieruchomościami, usługi dla deweloperów, a nawet budownictwo mieszkaniowej (właśnie ruszyliśmy z drugim etapem sprzedaży domów i mieszkań). Zmienił się też klient: to już nie tylko głównie spółdzielnie mieszkaniowe, ale obiekty sportowe (np. Stadion Śląski), centra biznesowe (np. Olivia Business Centre), miasta w całej Polsce (np. Szczecin, Grudziądz). Nowy model biznesowy wymusił inne podejście handlowe. Liczy się relacja z klientami, zaufanie, sprzedaż nie ciepła, ale szeroko rozumianego komfortu. Wymaga to więc od naszych sprzedawców innych kompetencji niż kiedyś, innej dynamiki i dlatego zespół handlowy cały czas ewoluuje ???? Tak, 4 lata temu mieliśmy w pewnych momentach nawet i 8 handlowców odpowiedzialnych za sprzedaż pojedynczych produktów. Ale to nam się nie sprawdziło, dlatego dzisiaj kładziemy nacisk na zawieranie nowych kontraktów, za to relacje z klientami wspiera inny dział. Obecnie nasi kluczowi sprzedawcy to 3 chłopaków, którzy pracują u nas średnio od ponad 4 lat i robią naprawdę dobrą robotę. Jest jeszcze Asia, która obecnie realizuje się jako mama, ale niebawem do nas wróci. Jeśli i Ty dołączyłabyś do zespołu to będziemy na najlepszej drodze do osiągnięcia parytetu :-) Ponadto działy wspierające sprzedaż, to głównie dziewczyny, wiec „girl power” masz jak w banku :-) Zresztą co ja będę Ci pisał – zgłoś się, bo nie ma lepszej szansy na wyrobienie sobie własnego zdania o firmie :-) Pozdrawiam, Piotr

@HR GPEC

No śmiech na sali....????????????Uciekac jak najdalej od tej firmy. Dawno tak się nie uśmiałem ????

Milusia

Rekrutacja dwuetapowa. CV złożyłam po ukazaniu się ogłoszenia o naborze. Telefon z zaproszeniem na rozmowę zadzwonił około tydzień po zamknięciu terminu składania ofert. Pierwsza rozmowa trwała około 30 min, obecna była pani z kadr oraz pani z działu, do którego aplikowałam. Typowa rozmowa rekrutacyjna, czym się zajmowałam, co mnie motywuje, jakie są moje oczekiwania finansowe i kiedy jestem dostępna. Na koniec informacja, że w ciągu dwóch tygodni zadzwonią. Zadzwonili już następnego dnia z zaproszeniem na kolejną rozmowę. To drugie spotkanie - ponownie z panią z kadr oraz potencjalny przełożony. Krótko powtórka z pierwszej rozmowy oraz 2 zadania do wykonania. 20 min na przygotowanie i po tym czasie prezentacja. Ta druga rozmowa trwała łącznie około 45 minut. Na zakończenie informacja, że w ciągu tygodnia dadzą odpowiedź. Po dwóch dniach telefon z propozycją pracy. Wynagrodzenie - przez pierwsze 3 mies odrobinkę poniżej moich oczekiwań, po 3 mies kwota taka, jakiej oczekiwałam. Cała rekrutacja zajęła trochę ponad tydzień. W firmie nikogo nie znam, żadnego poparcia czy znajomości. Chyba jednak kompetencje i w zasadzie to zero stresu bo nie byłam jakoś mocno zdeterminowana.

Gda
@Milusia

Firma jest w "desperacji" pracownicy zwalniają się masowo, z większości działów. Jak ktoś nie wierzy polecam prześledzić ogłoszenia o pracę z ostatnich 6 miesięcy.

Antoni
@Gda

Znasz może powód, przez który pracownicy decydują się na złożenie wypowiedzenia? Myślę, że na pewno jest jakiś uzasadniony powód takich decyzji.

Milusia
@Gda

Dlaczego tak się dzieje? Atmosfera? Nierealne oczekiwania? Natłok pracy? Wynagrodzenia?

Gda
@Antoni

1. Brak podstawowych zasad szacunku i kultury osobistej menedżerów w stosunku do pracowników. 2. Menedżerowie są oderwani od rzeczywistości, niemerytoryczni (ich zadaniem jest wycisnąć z pracownika ile się da a nie zaznajomienie ze specyfiką pracy w danym dziale) powoduje to nierealne oczekiwania, bezsensowne polecenia, nieumiejętność zarządzania bieżącymi zadaniami i znacznie utrudnia a czasem uniemożliwia wykonanie pracy. 3. Cel jakim jest osiągniecie maksymalnych zysków przy minimalnych nakładach powoduje, że firma nie jest godnym polecenia partnerem biznesowym. Powyższe przyczynia się do wyścigu szczurów, konfliktów i wypalenia zawodowego pracowników.

@Milusia

Też tak miałam, jednak od pierwszych dni byłam zwalona robotą, pozostałe osoby w dziale robiły wszystko byle jak najmniej pracować, po kilku miesiącach odeszłam sama, nie polecam tej firmy, kolesiostwo jak w rządnej innej firmie, niby na zewnątrz tego nie widać ale wystarczy trochę popracować, ci co dłużej pracują najmniej pracują a najwięcej narzekają na firmę, proponuje zmienić pracę, bez układów może być ciężko się odnaleźć

Jola
@Milusia

Co to były za zadania podczas drugiego etapu? Czego dotyczyły jeśli mogę spytać?

Xxx
@Milusia

Powiedz prawdę, przeciez jesteś protegowana....czyli znajoma kierowniczki. Po co ta obłuda.

Niemiec zwei

Najgorsza firma w jakiej pracowałem, nigdy nie widziałem tyle obłudy. Zdecydowanie odradzam.

Niemiec

Najgorsza firma w jakiej pracowałem. Codziennie cieszę się, że już w niej nie pracuję i nie życzę tego przykrego doświadczenia nawet wrogom.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej?

@Pytanie

@PYTANIE to duże pytanie, a mało miejsca, żeby odpowiedzieć :-))) Każdy z naszych managerow co roku szkoli się jak być lepszym szefem. Budżet na szkolenia „miękkie” mamy calkiem niezły. A miękkie szkolenia są obligatoryjne dla wszystkich kierowników, niestety jeszcze to nie standard, a powinien byc :). Calość w oparciu o grywalizację, żeby była i nauka i „fun” :-)) Jaki styl zarządzania mamy w firmie? Troche wytarte, ale ważne slowa: coaching, mentoring, samozarządzające się zespoły (nie bez szefa, ale z naturalnym liderem) - czyli elementy turkusu, agile, zmienność rol - czasem jesteś zarzadzajacy, a czasem zarzadzanym. Chcemy wykorzystać najlepsze cechy każdego managera - stad czesto zmieniamy role w firmie. Te kierunki nas inspirują, a całość to wypracowany wspólnie z managerami sposób, który co roku jest inny - mamy nadzieję, że lepszy :-). Poza tym fajnie widzieć, jak nasi ludzie pracując w dużych projektach korzystają z tego, czego się nauczyli. Pozdrawiam, Marcin

Xxx
@HR GPEC

Trochę w tym prawdy o tym co pisze poprzednik. Duże pieniądze zapewne są przeznaczane na szkolenia kierowników. No i dobrze. Powinni ....jak Wszyscy podnosić swoje kompetencje. W realu wygląda to tak, że kierownicy jadą na spektularne szkolenia. I NIC to nie zmienia. Mój kierownik na meetingu płakał rzewnymi łzami, że go zwolnią i wyłączył się ze zdalnego spotkania. Nie muszę mówić.. zwolnili część zespołu. Kierownik jest tylko marionetką. Nie ma wpływu na pracę zespołu, na zbudowanie zespołu....Martwi się o siebie. Koneksje rodzinne trzymają ich w kadrze kierowniczej. Tak potwierdzam. Wyjątkowa firma. Wyjątkowo źle zarządzana od lat. Fajni i kompetentni pracownicy, zestresowani, nie mogący przebić się przez klakierów i dbających tylko o siebie kierowników. Pracownik, który chce uczciwie pracować i mieć satysfakcję z pracy jedna rada. Unikać tej firmy.

Rekomendacja

Brutalna Prawda
@HR GPEC

A od kiedy krytyczna opinia o waszych niegodziwych praktykach to hejt? Teraz to najlepiej kota ogonem odwracać i udawać głupiego, że to wszystko to "hejt". Magiczne słowo wytrych sobie znaleźli spece propagandowi z gepecu. Na szczęście ludzie mają oczy, uszy i rozum.

@Brutalna Prawda

I to jest prawda. Brawo

gepecowa logika
@HR GPEC

"Nie było nas tu wcześniej", ale negatywne opinie "nie od dzisiaj zgłaszamy do moderacji". Miejcie wy rozum i godność człowieka.

@gepecowa logika

Tak, zglaszalismy i bedziemy zglaszac posty, które są wymierzone w indywidualne osoby. Ale od tej pory chcemy być aktywni dla tych, którzy mają pytania dotyczące pracy w GPEC :)

@HR GPEC

Zastanawia mnie kiedy zaczniesz płakać po kątach....teraz myślisz, że dasz radę. Ale od tej pory : Pytania dotyczące gpec:. UCIEKAC .....jak się odwrócisz...dalej uciekac

@HR GPEC

Ale kandydaci chcą poznać opinie pracowników, a nie stanowiska prezesów oderwanych od rzeczywistości jak pewien mieszkaniec Żoliborza z kotem...

Byly_Pracownik
@HR GPEC

Drogi dziale HR, Dlaczego rzetelną krytykę nazywacie hejtem ? Nie ma tu takowego. Uczycie u siebie ludzi dawać feedback, to sami też umiejcie go przyjąć

Magda

A w przyszłym roku maja być jakieś premie ?

@Magda

W tym roku jak od wielu lat wypłacamy pracownikom premię świąteczną i, wszystko na to wskazuje, wypłacimy także premię z zysku (30 proc. miesięcznego wynagrodzenia). Co do przyszłego roku za wcześnie, żeby powiedzieć. Ale patrzymy optymistycznie :) Pozdrawiam, Ewa

HR GPEC

Standardowo: komentarze pozwalające na zidentyfikowanie konkretnych osób zgłaszamy do moderacji, z tym zrobimy to samo. Ale, zanim to - odpowiemy. Mamy procedury pozwalające na identyfikację i przeciwdziałanie mobbingowi. W ciągu 10 lat otrzymaliśmy 1 formalne zgłoszenie takiego zachowania, w wyniku którego powołano komisję antymobbingową. Komisja uznała zachowanie przełożonego za niezgodne ze standardami Grupy GPEC i zakończyliśmy z tą osobą współpracę. Takich przypadków nie bronimy i zawsze zgłoszenia o nich traktujemy poważnie. Ale jeśli rzuca się bezwiednie „mobbingiem”, bo pracownik i przełożony nie mogą się dogadać, to nie zakuwamy nikogo w dyby i nie palimy na stosie. Dobrze, jakby inni też tak podchodzili do tego tematu. Pozdrawiam, Ewa

HR GPEC

Proszę o informacje co do wynagrodzeń dla pracowników administracji. Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie :) Wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie i zależy o stanowiska, doświadczenia i posiadanych kompetencji. Warto dodać, że wynagrodzenie zasadnicze to nie wszystko. Oprócz niego raz do roku za osiągnięcie przez firmę założonego planu finansowego, na pracownika czeka nagroda roczna wysokości 1-miesięcznego wynagrodzenia :) Pozdrawiam, Martyna

@HR GPEC

Nieprawda, od tego roku nie ma premii za wykonanie planu.

@Byly pracownik

Premia z zysku w GPEC wypłacana jest na podstawie wewnętrznego dokumentu - układu zbiorowego pracy. Od 10 lat według tych samych zasad. Od 10 lat Pracownicy nagroda z zysku otrzymywali. Ten rok jest trudny, nie tylko dla nas. Dokumentu i zasad nie zmieniliśmy. Uda nam się wypracować pełen zysk - będzie pełna premia. Uda się częściowo - będzie premia częściowa. Zgodnie z kryteriami niezmiennymi od lat :) Pozdrawiam, Martyna

Lemon
@HR GPEC

@HR GPEC A z jakiego powodu dla takiego monopolisty jakim jest GPEC rok 2020 jest rokiem trudnym ? Klienci przestali korzystać z ciepłej wody czy ogrzewania ? Jak widać każdy powód jest dobry, żeby nie wypłacić pracownikom premii albo ją skutecznie obciąć zgodnie z regulaminem przecież, jak nie pogoda to rok nieodpowiedni ... sami się pogrążacie tymi odpowiedziami na pytania.

HR GPEC

Czy w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej są paczki/bony świąteczne? Funkcjonuje u nas fundusz świadczeń socjalnych, który daje pracownikowi wybór. Możecie zdecydować się na paczki na święta albo bony do drogerii, apteki, albo na jeszcze inne rzeczy, m.in. bilety do kina, teatru, dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych, kartę Multisport… :) Pozdrawiam, Ewa

@HR GPEC

Zwracam uwagę na słowo klucz "ALBO", czyli albo to, albo tamto !!!

HR GPEC

A usłyszeliście chociaż na tych rozmowach z GPEC, jakie warunki współpracy oferują? I na jakie stanowiska w ogóle aplikowaliście? Powiedzcie coś więcej. Wynagrodzenie zasadnicze jest indywidualne i zależne od stanowiska, działu, doświadczenia. Dodatkowo w przypadku osiągnięcia planowanego wyniku finansowego przez firmę każdy pracownicy otrzymują tzw. nagrodę z zysku – jedno dodatkowe miesięczne wynagrodzenie. Jeśli chodzi o benefity to jest ich trochę: dodatkowe 4 dni urlopu dla wszystkich, prywatna opieka medyczna (oferująca np. darmowe szczepienia na grypę dla wszystkich), 30 dni wolnego dla świeżo upieczonych rodziców. Są też pomniejsze: dofinansowanie aktywności sportowych pracowników, karta Multisport, wyprawki dla młodych rodziców, bilety do kina, teatru, na mecze i wiele innych :) Na każdej rozmowie rekrutacyjnej opowiadamy kandydatom o warunkach pracy i benefitach. Dodatkowo wszystkie nasze benefity możecie sprawdzić na: www.kariera.gpec.pl Trzymajcie się, Martyna

Brutalna Prawda
 Problem
@HR GPEC

Zapomnieliście dodać, że na świeżo upieczone mamy po powrocie z urlopu czeka też wypowiedzenie. Spotkało to większość, jeśli nie wszystkie mamuśki (w tym takie, które były na stanowiskach kierowniczych). A jak udajecie, że chcecie odpowiadać na pytania (a nie zaśmiecać stronę propagandowym spamem) to odpowiadajcie na posty. Służy do tego taki "specjalny" przycisk [ODPOWIEDZ] pod postem. To że każecie spamować jakiemuś praktykantowi żeby tylko nie było widać prawdziwych opinii o tej "firmie" nic nie da bo ludzie nie są aż tak naiwni.

@Brutalna Prawda

Odpowiadamy pod postem – dzięki za sugestię :) Od 2019 roku do dziś z 12 mam, zatrudnionych na czas nieokreślony, które skończyły urlop macierzyński, 10 pracuje w Grupie GPEC i spełnia się w łączeniu ról matki i pracowniczki. I przy okazji: jak jesteś młodym rodzicem to otrzymujesz poza elastycznym czasem pracy i wyprawką dla dziecka 30-to dniowy urlop finansowany przez pracodawcę (niezależnie czy jesteś mamą czy tatą). Pozdrawiam, Ewa

Posterunkowy Cezary Cezary
@HR GPEC

Po co aż tak się rozwlekać? Jak zawęzicie okres wyłącznie do 2020 roku (nie podając oczywiście miesięcy) to pewnie wyjdzie, że i 100% mam po powrocie (jeszcze) pracuje. Kreatywne żonglowanie danymi to specjalność GPEC nie od dziś. Dlatego już u Was nie pracuję. Zbyt męczące było wymaganie ode mnie takiego ściemniania klientom i naginania rzeczywistości. Na każdym kroku, by tylko wszystkim w koło pokazywać jak jest cudownie choćby się waliło i paliło. No ale GPEC nigdy nie przyznaje się do winy bo to zawsze ktoś inny albo coś innego winne tylko nie GPEC. Szkoda tylko, że kiedy klient nie dawał sobie wcisnąć kitu to ja musiałem później się gimnastykować i świecić oczami przepraszając i wymyślając skąd taka "pomyłka". No bo wówczas taka ściema nagle stawała się "pomyłką" no bo jakby to tak wyglądało PR-owo. Nie pozdrawiam.

HR GPEC

Czy w obrębie jednego działu w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej są wewnętrzne rekrutacje na liderów? Tak, prowadzimy rekrutacje zewnętrzne i wewnętrzne równolegle. Wielu naszych pracowników dzięki temu zmieniło dział czy stanowisko na wyższe. Przykładowo 25 na 35 aktualnych kierowników awansowało na menedżerów pracując w Grupie GPEC, więc to realne :) Pozdrawiam, Ewa

@HR GPEC

Zasadą niespotykaną w innych firmach, jest awans wsteczny, czyli z mistrza, kierownika można awansować na montera, stanowisko z jakiego startowało się zaraz po szkole.

HR GPEC

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej? Wszystko zależy od stanowiska. Pracownik biurowy dostaje: laptop, telefon; pracownik terenowy: kask, rękawice, narzędzia specyficzne dla wykonywanej pracy i wszystkie środki ochronne związane z pandemią (maseczki, przyłbice, środki dezynfekcyjne, itd.). Z nowości – pracownicy biurowi, którzy pracują zdalnie, otrzymują dodatkowo refundację kosztów za energię elektryczną, wodę, internet, a także jednorazowo nasi Pracownicy dostali dodatkowy pakiet finansowy na przygotowanie miejsca pracy w domu (np. kupno wygodnego fotela :)) Warto dodać, że wszyscy pracownicy korzystają na co dzień z aplikacji pozwalających na sprawną komunikację: Yammer, Whatsup, czy, w ostatnim czasie, Microsoft Teams :) Pozdrawiam, Martyna

@HR GPEC

Ależ to atrakcyjne warunki, ale jak ktoś ma dwoje dzieci, dwa pokoje i dwa komputery do nauki zdalnej, to ten wygodny fotel :)) można wstawić jedynie do kuchni. Dodając do tego współmałżonka pracującego na zmiany i którego wolne popołudnie przypada rano, to wręcz taka praca jest cudowna.

Rozczarowana

Po rozbudowanej rekrutacji,konkretnym wdrożeniu można się spodziewać ciekawej pracy - jednak nie w tym przypadku. Jest to najgorsza firma z jaką miałam do czynienia w swojej zawodowej karierze. Góra wymyśla cuda na kiju,nie mające odniesienia w rzeczywistości, a pracownicy trzęsą portkami. Kierownicy ze strachu przed przełożonymi wymagają od swoich podwładnych rzeczy tak strasznych,że aż śmiesznych. Szkoda mi czasu,który musiałam zmarnować na tę organizację.

Zostaw merytoryczną opinię o GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
2.1/5 Na podstawie 146 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Biała 1 B