Grupa GPEC

Opinie o Grupa GPEC

Zdecydowanie nie polecem rekrutacji, Panie z kadrów nie wiedzą na czym polega prawidłowa komunikacja. Trzy spotkania rekrutacyjne, po dwóch tygodniach miała być odpowiedź, pozytywna lub negatywna, niestety żadnej nie było. O czym to świadczy? Myślę, że to na samym początku odrzuca firmę jako dobrego pracodawcę. Jeśli zastanawiasz sie nad aplikacja do nich to nie trać czasu

@Kandydat

Dzięki za sygnał. Zawsze staramy się oddzwonić/odpisać z informacją zwrotną do każdego kandydata, który spotkał się z nami w rekrutacji (zdalnie czy osobiście). Więc jeśli w Twoim wypadku to się nie zdarzyło, to musiał być błąd ludzki, incydent. Duuużo się dzieje u nas ostatnio, bo poszukujemy sporo kandydatów do nowych projektów rozwojowych. Ale będziemy pilnować :)

Hej pojawiało się ogłoszenie o pacę do działu sprzedaży. Wie ktoś ile można zarobić w tym dziale i jaka atmosfera w nim panuje?

@Zainteresowany

Jeśli chodzi o atmosferę, jednym się podoba, innym nie. Ci pierwsi pracują przez lata (średnio ponad 8 lat stażu pracy), a Ci drudzy... zazwyczaj piszą tutaj :-) Ja należę do tych pierwszych, bo spędziłam w GPEC pół życia. Po latach wrocilam do dzialu handlowego w innej roli. Razem z kierowniczkami budujemy fajny zespół. Opłacany na pewno rynkowo. Dodatkowo są premie: za wypracowany zysk firmy czy świateczna. Praca hybrydowa: trochę z domu, trochę z biura. Dostajesz pełny sprzęt oraz pakiet refundacyjny za pracę z domu (za wodę, energię, kawę, owoce). Dużo możliwości rozwoju: szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, platforma szkoleń online, webinary i inne. Najlepiej przekonać się samemu i złożyć cv. Zapraszam :-) Katarzyna

Nika

Ostatnio wysyp ogłoszeń o pracę z tej firmy. LUDZIE NIE IDŹCIE TAM PRACOWAĆ !!! Nie zależnie do jakiego działu jest rekrutacja nie zależnie czy dopiero wchodzisz na rynek pracy czy jesteś specjalistą i GPEC chce Cię przekupić UCIEKAJ PÓKI MOŻESZ !!! Straty moralne (tak moralne) i psychiczne jakie będziesz musiał ponieść nie są po pracy w tym miejscu do odrobienia.

szeregowy praacownik
@Nika

Pracowalem w roznych firmach. W gpec jestem od lat. Co mogę powiedzieć: zdarzają się zwolnienia jak wszędzie. Zarząd: bywały różne lata, w ostatnim czasie Prezes jest otwarty na pracowników. Super współpraca zwłaszcza z dyrektor operacyjna i inwestycji. Kierownicy: różni, ale są tacy, z którymi warto pracować, bo dużo potrafią nauczyć i pokazać inny tryb pracy tworząc przy tym dobrą atmosferę (kierownik zakupów, kierowników prawników, kierownik taryfy, kierownik Andrzej z Tczewa i mloda kierownik nieruchomosci (nie wiem ile ma lat, ale dodatkowy szacun za stosunek poziomu doswiadczenia do wieku)). Benefity tez sa i podwyzki co roku. Podsumowujac - na plus. Nie czytajcie opinii desperatow.

Nika
@szeregowy praacownik

OMG to mnie rozbawiłeś ........ Ani jeden z wymienionych przez Ciebie kierowników nie jest wart funta kłaków ale skoro tego nie widzisz to faktycznie możesz być zadowolony z pracy w tej firmie. A pan prezes tak dba o pracowników, że sekretarki nie jeden raz musiały pogotowie dla nich wzywać po zakończeniu audiencji u prezesa.

@Nika

Myśleliśmy, że Twój hejt wymierzony jest tylko w nas, ale widać dostaje się każdemu, kto ma swoje własne zdanie. No i te sekretarki wołające o pogotowie... Pytanie, gdzie jest granica absurdu anonimowo wymyślanych sytuacji. Musisz się z tym pogodzić: w GPEC jest wiele osób, które są zadowolone z pracy i dlatego są z nami od lat. Nikt ich nie trzyma siłą, po prostu im się podoba. Przykro nam, że w Twoim wypadku było inaczej. W przeciwnym razie nie obrażał(a)byś naszych pracowników i nie pisał(a) historii wyssanych z palca. Mimo to trzymamy kciuki za znalezienie przez Ciebie miejsca pracy, które będzie takie, jakie chcesz.

Wszyscy wiedzą

Odradzam wszystkim którzy mają rodzinę .W czasie pandemii dostałem propozycję od Gepec Tczew ciekawa propozycja tym bardziej że pracowałem 50km od miejsca zamieszkania a wiemy co było z przedszkolami ,szkołami mając 2 małych dzieci skorzystałem z ich propozycji i przyjelem pracę w Tczewie pod kierownictwem (usunięte przez administratora) to był największy błąd.zanim zatrudniłem się się czytałem opinie na temat Gepec było 281 opinii złych nie wierzyłem że to prawda ale teraz wiem TAK TO PRAWDA (usunięte przez administratora),KLAMANIE BRAK SŁÓW KLEPIĄ PO PLECACH A TAK NAPRAWDĘ NÓŻ W PLECY WBIJAJĄ NIE POZWOLILEM SIE PONIŻAĆ W STADKU KTORE MIAL (usunięte przez administratora)TO W BESZCZELNY SPOSOB SIE MNIE POZBYL Z SWOIMI OWIECZKA MI I ZOSTAWIL MNIE I RODZINE BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA .te negatywne opinie to NAJPRAWDZIWSZA PRAWDA

So true
@Wszyscy wiedzą

A gdzie ten aktywny HR GPEC??? zabrakło argumentów na taki wpis? cieżko odeprzeć prawda!? :-) TAKA GIEPECOWA CODZIENNOŚĆ.

@So true

HR zna tę historię z różnych stron - i to nie tylko wersję menedżerów, ale też kolegów z pracy. Zawsze warto wysłuchać co o tym myślą inni uczestnicy. Wpis zgłosiliśmy do usunięcia.

Dziadzia Włodek

Ciebie to dziwi? Przecież to jest najważniejsza zasada tej śmiesznej firmy. Coś nie pasuje do ich bajeczek to zaraz zgłaszają i liczą, że admini usuną. Na szczęście nie mają tutaj władzy więc pozostaje im tylko szczekanie i kłamanie pod każdym wpisem :) płaku płaku

HR GPEC

To może na liczbach: GPEC SERWIS to ponad 250 projektów inżynierskich w 2021 roku. Na Pomorzu to powyżej 35 mln zł rocznie w projektach sieciowych i prawie 20 mln zł na terenie całej Polski. Czyli większość budujemy dla siebie i naszych klientów lokalnie. Do tego dochodzą jeszcze duże projekty ogólnobudowlane (ponad 13 tys. m. kw. w ostatnich latach): budowa osiedla domów w Gdańsku (2 tys. m. kw.), osiedla apartamentów w Tczewie (10 tys. m. kw.), czy właśnie budowanej nowej siedziby Grupy GPEC (1 tys. m. kw.). Jest więc co robić i gdzie się rozwijać. I tak - część kierowników budowy jeździ poza Pomorze, ale tego nie ukrywaliśmy. W całym GPEC SERWISIE mamy 15 inżynierów, którzy pracują u nas średnio 5 lat, wiec chyba lubią to, co robią no i projekty mamy naprawdę ciekawe :) A co do usuwania wpisów – tak, będziemy zgłaszać do usunięcia posty szkalujące naszych pracowników i menedżerów.

Koordynator

Zaaplikowalem, rekruter sie odezwal i umowilismy sie na rozmowe. Od strony organizacji rozmowy (via Teams) nie moge do niczego sie przyczepic - pelna profeska. Wszystko o czasie itp. Moja kandydature odrzucono, dostalem tylko taki ''kopiuj - wklej'' feedback, wiec nie jestem pewien dlaczego. Feedback jednak byl, za co dziekuje. Podczas rozmowy zrozumialem, ze nie pasuje do tej organizacji i nie liczylem na przejscie do dalszego etapu (chodzi mi o tzw. kompetencje miekkie). Uwazam jednak, ze warto aplikowac do GPEC, bo proces rekrutacji jest zorganizowany i prowadzony profesjonalnie i kandydat jest poinformowany o swoim statusie, co niestety nie jest standardem w innych firmach (a powinno byc). Jakby jeszcze feedback byl indywidualny to byloby idealnie.

Wlaciwie nie mam pytan.

albert

merytorycznie prosze : firma szuka jelonkow z dzialnoscia gospodarcza w 2021 roku ... chyba z niemiec takie idiotyczne decyzje przychodza ,a blazny na miejscu tylko przytakuja .

@albert

@Albert: rozwijamy się już daleko poza usługi energetyczne. Potrzebujemy do pracy już nie tylko pracowników, ale wielu dodatkowych partnerów: współpracowników, kontrahentów, podwykonawców. To różne projekty i różne zasady współpracy. Pozdrawiamy Paweł

Xx
@albert

To nie z Niemiec. Tam pracują normalnie z poszanowaniem człowieka. Mają ścieżki rozwoju i szanują ludzi. W tej firmie: To nadgorliwi pseudo kierownicy, trzęsący się przed Zarządem..

Zespół HR

Naprawdę nazywasz naszych kilkudziesięciu podwykonawców i partnerów biznesowych "frajerami"? To nie w porządku, szczególnie że to ludzie znający się na swojej robocie i ciężko pracujący na zasadach uzgodnionych z nami jeszcze na etapie rekrutacji. Nikt z nich, podobnie jak żaden pracownik na żadnym stanowisku w naszej firmie, nie pracuje za najniższą krajową. Co więcej większość z nich chce wciąż z nami pracować. Ewa

Zespół HR

To nie my odpowiadamy za system ani za decyzje przedsiębiorców na jednoosobowej działalności. My dajemy ofertę współpracy. Dotyczy jednej specyficznej gałęzi naszej działalności, której nie wykonujemy siłami własnymi. Jest to jasne od początku do końca. I większość chce z nami współpracować.

Zespół HR

Mamy inne zdanie, ale wszystkie argumenty już padły :) Sprostujemy tylko, że informacja, kogo w konkretnym przypadku szukamy - podwykonawcy b2b czy pracownika na umowę o pracę - pojawia się już w treści naszych ogłoszeń: https://pracodawcy.pracuj.pl/grupa-gpec,369407/oferty-pracy

Byly_Pracownik
@Zespół HR

Jeślli takim językiem posługuje się ZESPÓŁ_HR, to współczuję. Czy Pani przeczytała i przemyślała swoją wypowiedż ? "Ludzie znający się na swojej robocie" proponowałbym "fachowcy w swojej dziedzinie". Język użyty do tej wypowiedzi jest bardziej niż infantylny. Proponuję też powtórzyć zasady interpunkcji, jeśli Pani zna ten termin.

@Byly_Pracownik

Zostaniemy przy swoim stylu Byly pracowniku. A czy „bardziej niz infantylnym”? Pewnie zalezy dla kogo. W sumie nie tak zle jak hejt zaczyna dotyczyc przecinkow. A ja pisze nawet bez polskich literek :) Tym razem nie HR. Pozdrawiam, Marcin a infantylnie Marcinek, juz po 40tce :)

Xxx
@Zespół HR

Marcinku właśnie o to chodzi i potwierdzasz to swoją wypowiedzią. Jesteście dnem na rynku pracy. Rozumiem, że trudno z tą opinią się pogodzić. Marcinku zejdź na ziemię.

Jaka jest stawka początkowa w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej? 16 września na Trojmiasto.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Technik.

HR GPEC

Poszukujemy faktycznie współpracowników (na działalności) do działu zarządzania technicznego nieruchomościami. Co do stawki początkowej to nie jest stała dla wszystkich. Zależy od wielu czynników, m.in. specjalizacji, doświadczenia, itp. Dlatego proponujemy, żebyś wysłał nam swoje cv (nawet bez podania oczekiwań finansowych), a my chętnie spotkamy się wspólnie porozmawiamy o szczegółach stanowiska i wynagrodzeniu :) Pozdrawiamy, HR GPEC

on mówi prawdę

Szukasz pracy jako monter/ kierowca/ pracownik fizyczny/ hydraulik w GPEC SERWIS? Chcesz zarobić pieniądze aby się dorobić w życiu? To nie ma szans na to. HR lub P. Marcin odpowie że u nas zarabia się wyższą średnią w branży, wiec wstydu nie ma. Na stacji CPN lub Lidlu też są podobne stawki. W serwisie nie masz możliwości pracy w soboty czy pracy w godzinach nad liczbowych. Masz pensję ok 4500 brutto. W sumie to nawet są zalety... dla Pana po 50 który wie, że już się nie dorobi w życiu, lub dla pracownika który robi na prywacie, co jest powszechne w GPEC-u aby związać koniec z końcem. Może owocami Cię skuszą ?? Jeśli inni koledzy nie wezmą więcej niż im się należy, to może Ci coś zostawią, a może nie. Warunki socjalne mamy dobre. Możesz się umyć i przebrać, ładne są szatnie, ale tam mało spędza się czasu. A i 13kę mamy, ale nie wiadomo, czy i jaki procent dostaniesz, bo wpływu na to nie masz. Zarząd Ci napisze lub powie ile jest zysku czy straty, oni tak ładnie mówią. Szkolenia robią swoje. Co roku zarząd jak i związki rozmawiają o podwyżkach. Kierownik Cię wzywa i mówi - "podpisz... walczyłem o Ciebie" to wiesz że jest mu głupio, a Tobie zmaga się uczycie spływającej po policzku śliny jak by CI ktoś napluł w Twarz. Jeśli Ci nie odpowiada pensja, a chcesz o tym rozmawiać to usłyszysz "Jak Ci się nie podoba to się zwolnij".

Gaypecowiec

Myślę, że akcja Netflix spowodowała upadek morale załogi, brak zaufania zarządu do pracowników i spadek kontroli nad pracownikami, którzy mogą w ukryciu domowego zacisza wykonywać pracę dla innych podmiotów. Nie wiem co trzeba mieć w głowie zarzadu i hr, żeby zrobić taką degrendoladę.

@Gaypecowiec

Merytorycznie najpierw: Nadal nie wiemy, czym jest akcja Netflix. Wiemy za to, że naszym ludziom można ufać. Nie musimy i nie chcemy ich pilnować niezależnie czy siedzą w biurze (tak, część tak wybrała) czy pracują w domu. Wiemy, że dobrze robią swoją robotę i to nawet jeśli w trakcie dnia przerwą pracę, żeby ugotować obiad albo pójść po dziecko do przedszkola. Zresztą halo! Nie jesteśmy jedyni. Z jakiegoś powodu zatrzęsienie firm decyduje się na pracę hybrydową. A co do Twojego loginu… ręce opadają. Nie skomentujemy, ale liczymy, że u nas już nie pracujesz albo szybko odejdziesz.

Antycynik

Nigdy, nigdzie nie spotkałem się z większym fałszem, skrajnym cynizmem i obłudą. TVP info mogłoby się uczyć od najlepszych.

Specjalista ds. elektroenerget

Pytanie do @HR. Na jakie zarobki może liczyć specjalista ds. Elektroenergetycznych ? Pytanie w związku z rekrutacją :)

@Specjalista ds. elektroenerget

Gorąco (jak to firma ciepłownicza) zachęcamy do wysłania nam swojego cv :-) O wynagrodzeniu na konkretnym stanowisku standardowo rozmawiamy z kandydatami na spotkaniach rekrutacyjnych w drugim etapie rekrutacji. Właśnie po to są te spotkania, żeby pracodawca poznał kwalifikacje i doświadczenie kandydatów i zaproponował odpowiednie wynagrodzenie. Z drugiej strony to ważne dla kandydata, żeby miał szansę poznać na spotkaniu dokładny zakres zadań, żeby wiedzieć, jak "wycenić" swoją pracę odpowiednimi oczekiwaniami finansowymi. Zdarza się też nierzadko, że po rozmowie z kandydatem zadania się lekko zmieniają, dopasowując do silnych stron danego kandydata. Za tym idzie też zmiana wynagrodzenia. Jedno jest pewne - nasze wynagrodzenia na tym, jak i na innych stanowiskach w naszej firmie są porównywalne do innych firm technicznych na rynku :-) Pozdrawiam, Ewa

Jak się lubi nowe wyzwania i (usunięte przez administratora)bez żadnego uznania to firma to zdecydowanie gwarantuje. Kilkoro osób na całą firmę całkiem przyjemnych i do pogadania a reszta to wredne plotkujące małpy, które na każdego patrzą z góry.

HR GPEC

No właśnie. Już się cieszyliśmy, że mamy merytoryczne pytania, a nie anonimowy hejt... Nie będziemy odpowiadać, bo ręce opadły i hmmmm… leżą na ziemi… dziwne. Trudno, idę zjeść banana, Marcin

Jak długo trwa proces awansu w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej?

HR GPEC

Dzięki za pytanie :) Różnie z tym bywa: czasem wystarczą miesiące, a czasem lata :) Ostatnio wystarczyły 3 miesiące, ale rekrutowany był następca. Może to zabrzmi nieskromnie, ale te awanse wewnętrzne nam naprawdę wychodzą. Dziś wielu dobrych specjalistów już jako kierownicy, zarządza fajnymi działami, w których jeszcze chwilę temu pracowali. Mamy obecnie 25 takich kierowników i 5 dyrektorów z awansu wewnętrznego. A to ponad 2/3 całej kadry menedżerskiej. Więc to konkret :) Oczywiście awans zależy też od wielu czynników: poziomu kompetencji, jakości pracy, zaangażowania, dopasowania do firmy. No i pomagamy by się zadział - dajemy szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne, programy rozwojowe, możliwość udziału w projektach strategicznych spoza zakresu odpowiedzialności, czasem w ogóle z innej dziedziny i w w różnych rolach (bo wierzymy, że najlepiej działa nauka rzeczy przez ich robienie) :) Pozdrawiamy, dział HR

N i c o l a s

Jeśli dzisiaj widzisz ogloszenie na menadzera ds. kluczowych klientów zapewne trafiles na ta strone, zeby zweryfikowac opinie. Dobrze trafiłeś .. ale ze świecą szukac tutaj pozytywnej opinii, NIE MA. Rada dla Ciebie: nie zastanawiaj sie chwili, NIE APLIKUJ, szkoda Twojego czasu, chyba, ze nie lubisz i nie szanujesz samego siebie, swojego prywatnego czasu oraz lubisz Zapie..d..lać przez duże Z. W ciągu dnia nie napijesz sie wody, nie zjesz, nie bedziesz mial czasu na podstawowe potrzeby fizjiologiczne. Nie wykonasz zadania na konkretną godzinę..? Oo stary.. Bedziesz j..ba..y, a tam priorytetow wiecej niz jestes w stanie sobie wyobrazic.. AHA.. (usunięte przez administratora) - Level Pro, chociaz nazywają to efektywnym zarządzaniem zespołu. TA OPINIA POMOŻE CI WYBRAC DOBRZE.

@N i c o l a s

Nasi handlowcy pracują u nas od lat. Generalnie robią dobrą robotę i nie wyglądają na odwodnionych ;) Zachęcamy do aplikowania i wyrobienia sobie własnego zdania :)

Reiko
@HR GPEC

Darujcie już sobie te żałosne odpowiedzi pseudo HRowrcy z giepecu. Jedyne co tu robicie to zaprzeczacie każdej niepochlebnej opinii opowiadając bajeczki i snując fantazje. Myślicie, że ludzie są aż tak naiwni? I nie rozśmieszajcie mnie ani innych pisząc kłamstwa, że handlowcy pracują u was od lat. To, że ostał się jeden czy dwóch zdesperowanych nie oznacza, że "handlowcy pracują u was od lat" bo rotacja jest większa niż w niejednym call center. Zresztą po co się tu rozwodzić skoro zaraz poleci kolejna bajeczka wyssana z palca.

@Reiko

Wręcz odwrotnie: zamiast „snuć fantazję”, podsyłam Ci kilka danych: - średni czas stażu pracy handlowców wynosi ponad 4 lata, - średni czas stażu pracy kierowników handlowych wynosi aktualnie 8 lat, - najkrócej pracujący kierownik w handlu ma staż 4-letni, - wszyscy obecni kierownicy handlowi są z awansów wewnętrznych. Czy w obszarze handlowym zdarza się rotacja pracowników? Oczywiście, bo od osób na stanowiskach handlowych GPEC oczekuje (tu nie będzie zaskoczenia)… wyników sprzedażowych. A biorąc po uwagę rezultaty tych, co pracują to nie nazwałabym nikogo zdesperowanym… Pozdrawiam, Ewa (zaraz 4 lata w GPEC) :)

HR GPEC

Z tym wifi to nie wiemy za bardzo, ale sprawdzimy :) To co za to wiemy, to że nasi aktualni handlowcy nie tylko wiedzą jak dostarcza się ciepło, ale i osiągają wyniki sprzedażowe. Pozdrawiam, Martyna (6 lat w GPEC)

Ola
@HR GPEC

Dzień dobry, Jestem zainteresowana aplikowaniem na menadżera ds. kluczowych klientów. Narazie poniższe komentarze są straszne :-P dlatego chciałam prosic o informację ilu handlowców jest obecnie w dziale?? i czy ilość pracowników w dziale jest stała przez ostatnie 4 lata?? Aha i najważniejsze, czy przeważają mężczyźni, czy jednak dziewczyny górą ;-) Będę wdzieczna za informację.

@Ola

@Ola, dzięki za pytanie :-) Grupa GPEC z handlowego (choć nie tylko) punktu widzenia to już dawno nie firma ciepłownicza. Nasza oferta dziś to zdecydowanie więcej: usługi okołoenergetyczne, budowa infrastruktury, inteligentne rozwiązania, zarządzanie techniczne nieruchomościami, usługi dla deweloperów, a nawet budownictwo mieszkaniowej (właśnie ruszyliśmy z drugim etapem sprzedaży domów i mieszkań). Zmienił się też klient: to już nie tylko głównie spółdzielnie mieszkaniowe, ale obiekty sportowe (np. Stadion Śląski), centra biznesowe (np. Olivia Business Centre), miasta w całej Polsce (np. Szczecin, Grudziądz). Nowy model biznesowy wymusił inne podejście handlowe. Liczy się relacja z klientami, zaufanie, sprzedaż nie ciepła, ale szeroko rozumianego komfortu. Wymaga to więc od naszych sprzedawców innych kompetencji niż kiedyś, innej dynamiki i dlatego zespół handlowy cały czas ewoluuje ???? Tak, 4 lata temu mieliśmy w pewnych momentach nawet i 8 handlowców odpowiedzialnych za sprzedaż pojedynczych produktów. Ale to nam się nie sprawdziło, dlatego dzisiaj kładziemy nacisk na zawieranie nowych kontraktów, za to relacje z klientami wspiera inny dział. Obecnie nasi kluczowi sprzedawcy to 3 chłopaków, którzy pracują u nas średnio od ponad 4 lat i robią naprawdę dobrą robotę. Jest jeszcze Asia, która obecnie realizuje się jako mama, ale niebawem do nas wróci. Jeśli i Ty dołączyłabyś do zespołu to będziemy na najlepszej drodze do osiągnięcia parytetu :-) Ponadto działy wspierające sprzedaż, to głównie dziewczyny, wiec „girl power” masz jak w banku :-) Zresztą co ja będę Ci pisał – zgłoś się, bo nie ma lepszej szansy na wyrobienie sobie własnego zdania o firmie :-) Pozdrawiam, Piotr

@HR GPEC

No śmiech na sali....????????????Uciekac jak najdalej od tej firmy. Dawno tak się nie uśmiałem ????

Niemiec zwei

Najgorsza firma w jakiej pracowałem, nigdy nie widziałem tyle obłudy. Zdecydowanie odradzam.

Niemiec

Najgorsza firma w jakiej pracowałem. Codziennie cieszę się, że już w niej nie pracuję i nie życzę tego przykrego doświadczenia nawet wrogom.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej?

HR GPEC

@PYTANIE to duże pytanie, a mało miejsca, żeby odpowiedzieć :-))) Każdy z naszych managerow co roku szkoli się jak być lepszym szefem. Budżet na szkolenia „miękkie” mamy calkiem niezły. A miękkie szkolenia są obligatoryjne dla wszystkich kierowników, niestety jeszcze to nie standard, a powinien byc :). Calość w oparciu o grywalizację, żeby była i nauka i „fun” :-)) Jaki styl zarządzania mamy w firmie? Troche wytarte, ale ważne slowa: coaching, mentoring, samozarządzające się zespoły (nie bez szefa, ale z naturalnym liderem) - czyli elementy turkusu, agile, zmienność rol - czasem jesteś zarzadzajacy, a czasem zarzadzanym. Chcemy wykorzystać najlepsze cechy każdego managera - stad czesto zmieniamy role w firmie. Te kierunki nas inspirują, a całość to wypracowany wspólnie z managerami sposób, który co roku jest inny - mamy nadzieję, że lepszy :-). Poza tym fajnie widzieć, jak nasi ludzie pracując w dużych projektach korzystają z tego, czego się nauczyli. Pozdrawiam, Marcin

Xxx
@HR GPEC

Trochę w tym prawdy o tym co pisze poprzednik. Duże pieniądze zapewne są przeznaczane na szkolenia kierowników. No i dobrze. Powinni ....jak Wszyscy podnosić swoje kompetencje. W realu wygląda to tak, że kierownicy jadą na spektularne szkolenia. I NIC to nie zmienia. Mój kierownik na meetingu płakał rzewnymi łzami, że go zwolnią i wyłączył się ze zdalnego spotkania. Nie muszę mówić.. zwolnili część zespołu. Kierownik jest tylko marionetką. Nie ma wpływu na pracę zespołu, na zbudowanie zespołu....Martwi się o siebie. Koneksje rodzinne trzymają ich w kadrze kierowniczej. Tak potwierdzam. Wyjątkowa firma. Wyjątkowo źle zarządzana od lat. Fajni i kompetentni pracownicy, zestresowani, nie mogący przebić się przez klakierów i dbających tylko o siebie kierowników. Pracownik, który chce uczciwie pracować i mieć satysfakcję z pracy jedna rada. Unikać tej firmy.

HR GPEC

Z tej strony dział HR Grupy GPEC :) Nie było nas tu wcześniej i niestety tracili na tym Ci, którzy mają konkretne merytoryczne pytania. Teraz zmieniamy podejście. Chcemy pomagać Wam w kwestiach hr-owych; odpowiadać na pytania o pracę w Grupie GPEC, benefity czy procesy rekrutacyjne. Nie będziemy za to odnosić się do opinii oraz – co jasne – do hejtu. To ostatnie nie od dzisiaj zgłaszamy do moderacji. Kilka odpowiedzi na zaległe pytania już widzicie. Będziemy pisać z konta „HR GPEC”. Jeśli macie dodatkowe pytania piszcie do nas bezpośrednio na: hr@gpec.pl Mamy nadzieję, że się przydamy zainteresowanym :)

Brutalna Prawda
@HR GPEC

A od kiedy krytyczna opinia o waszych niegodziwych praktykach to hejt? Teraz to najlepiej kota ogonem odwracać i udawać głupiego, że to wszystko to "hejt". Magiczne słowo wytrych sobie znaleźli spece propagandowi z gepecu. Na szczęście ludzie mają oczy, uszy i rozum.

@Brutalna Prawda

I to jest prawda. Brawo

gepecowa logika
@HR GPEC

"Nie było nas tu wcześniej", ale negatywne opinie "nie od dzisiaj zgłaszamy do moderacji". Miejcie wy rozum i godność człowieka.

@gepecowa logika

Tak, zglaszalismy i bedziemy zglaszac posty, które są wymierzone w indywidualne osoby. Ale od tej pory chcemy być aktywni dla tych, którzy mają pytania dotyczące pracy w GPEC :)

@HR GPEC

Zastanawia mnie kiedy zaczniesz płakać po kątach....teraz myślisz, że dasz radę. Ale od tej pory : Pytania dotyczące gpec:. UCIEKAC .....jak się odwrócisz...dalej uciekac

Byly pracownik
@HR GPEC

Ale kandydaci chcą poznać opinie pracowników, a nie stanowiska prezesów oderwanych od rzeczywistości jak pewien mieszkaniec Żoliborza z kotem...

Byly_Pracownik
@HR GPEC

Drogi dziale HR, Dlaczego rzetelną krytykę nazywacie hejtem ? Nie ma tu takowego. Uczycie u siebie ludzi dawać feedback, to sami też umiejcie go przyjąć

Magda

A w przyszłym roku maja być jakieś premie ?

@Magda

W tym roku jak od wielu lat wypłacamy pracownikom premię świąteczną i, wszystko na to wskazuje, wypłacimy także premię z zysku (30 proc. miesięcznego wynagrodzenia). Co do przyszłego roku za wcześnie, żeby powiedzieć. Ale patrzymy optymistycznie :) Pozdrawiam, Ewa

HR GPEC

Standardowo: komentarze pozwalające na zidentyfikowanie konkretnych osób zgłaszamy do moderacji, z tym zrobimy to samo. Ale, zanim to - odpowiemy. Mamy procedury pozwalające na identyfikację i przeciwdziałanie mobbingowi. W ciągu 10 lat otrzymaliśmy 1 formalne zgłoszenie takiego zachowania, w wyniku którego powołano komisję antymobbingową. Komisja uznała zachowanie przełożonego za niezgodne ze standardami Grupy GPEC i zakończyliśmy z tą osobą współpracę. Takich przypadków nie bronimy i zawsze zgłoszenia o nich traktujemy poważnie. Ale jeśli rzuca się bezwiednie „mobbingiem”, bo pracownik i przełożony nie mogą się dogadać, to nie zakuwamy nikogo w dyby i nie palimy na stosie. Dobrze, jakby inni też tak podchodzili do tego tematu. Pozdrawiam, Ewa

HR GPEC

Proszę o informacje co do wynagrodzeń dla pracowników administracji. Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie :) Wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie i zależy o stanowiska, doświadczenia i posiadanych kompetencji. Warto dodać, że wynagrodzenie zasadnicze to nie wszystko. Oprócz niego raz do roku za osiągnięcie przez firmę założonego planu finansowego, na pracownika czeka nagroda roczna wysokości 1-miesięcznego wynagrodzenia :) Pozdrawiam, Martyna

Byly pracownik
@HR GPEC

Nieprawda, od tego roku nie ma premii za wykonanie planu.

@Byly pracownik

Premia z zysku w GPEC wypłacana jest na podstawie wewnętrznego dokumentu - układu zbiorowego pracy. Od 10 lat według tych samych zasad. Od 10 lat Pracownicy nagroda z zysku otrzymywali. Ten rok jest trudny, nie tylko dla nas. Dokumentu i zasad nie zmieniliśmy. Uda nam się wypracować pełen zysk - będzie pełna premia. Uda się częściowo - będzie premia częściowa. Zgodnie z kryteriami niezmiennymi od lat :) Pozdrawiam, Martyna

Lemon
@HR GPEC

@HR GPEC A z jakiego powodu dla takiego monopolisty jakim jest GPEC rok 2020 jest rokiem trudnym ? Klienci przestali korzystać z ciepłej wody czy ogrzewania ? Jak widać każdy powód jest dobry, żeby nie wypłacić pracownikom premii albo ją skutecznie obciąć zgodnie z regulaminem przecież, jak nie pogoda to rok nieodpowiedni ... sami się pogrążacie tymi odpowiedziami na pytania.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa GPEC - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa GPEC?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa GPEC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa GPEC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa GPEC?

Kandydaci do pracy w Grupa GPEC napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa GPEC