Grupa GPEC

Opinie o Grupa GPEC

Krzysiek

Nie liczą się z pracownikiem. Zarząd ma niekompetentnych kierowników, dużo stresu przez właśnie kierowników, nie potrafią nawiązać odpowiedniej i konstruktywnej relacji z pracownikiem. Przeklinają, atmosfera beznadziejna, wywołują stres. Nikomu nie polecam!

Edyta

@anonymous, zauważ, że jeśli opinia, którą dodaje były bądź obecny pracownik firmy GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej bez uzasadnienia i konkretnych przykładów może być opinią, która zostanie uznana w oczach czytelnika za opinię, która jest nierzetelna i wątpliwa pod względem realności. Dlatego więc zachęcam do tego, aby opisywać szczegółowo kwestie, które poruszamy na tym forum. Jest to cenne, dla osób, które przeglądają ten wątek i poszukują prawdziwych informacji.

Avers
@Edyta

Edyta serio? Wg. Ciebie pracownicy może maja jeszcze podawać imiona i nazwiska osób o których piszą, celem uwiarygodnienia swojej opinii?mysle ze każda osoba, która rozważa podjęcie pracy w GPEC wyciągnie odpowiednie wnioski po przeczytaniu takiej ilości, dość szczegółowych opinii.

Edyta

@Aleksander, jesteś w stanie przybliżyć, jakie konkretnie ustalenia związane z pracą w firmie GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie zgadzały się z tym, co było ustalone? Co dokładnie obiecał Ci pracodawca? Wyraź bardziej szczegółowo swój komentarz.

@Edyta

Edyta, Twoja moderacja jest dość mało pomocna - pracownik albo już (na szczęście) były pracownik pisze swoją opinię, niekoniecznie chce przytaczać sytuacje i konkrety, bo przecież nie o to chodzi w anonimowym forum. Dodawanie komentarzy z prośbą o doprecyzowanie pod prawie każdym wpisem wprowadza chaos dość niezły, giną realne opinie. Z mojego punktu widzenia - po zmianie pracy byłam w szoku, że przełożeni nie przeklinają, nie krzyczą na mnie, nie słyszę że jestem niekompetenta, mam czystą głowę jak wychodzę z pracy i nie wstaje rano z bólem brzucha bo nie wiem, co dzisiaj wymyśli mój przełożony. Także każdemu polecam ucieczkę z tej instytucji, chyba ciężko trafić gorzej pod względem klimatu w pracy i abstrakcyjnosci.

Aleksander

Nikomu nie polecam tej firmy, obiecują jak pięknie i dobrze, benefity, a w rzeczywistości jest beznadziejnie

Koordynator

Zaaplikowalem, rekruter sie odezwal i umowilismy sie na rozmowe. Od strony organizacji rozmowy (via Teams) nie moge do niczego sie przyczepic - pelna profeska. Wszystko o czasie itp. Moja kandydature odrzucono, dostalem tylko taki ''kopiuj - wklej'' feedback, wiec nie jestem pewien dlaczego. Feedback jednak byl, za co dziekuje. Podczas rozmowy zrozumialem, ze nie pasuje do tej organizacji i nie liczylem na przejscie do dalszego etapu (chodzi mi o tzw. kompetencje miekkie). Uwazam jednak, ze warto aplikowac do GPEC, bo proces rekrutacji jest zorganizowany i prowadzony profesjonalnie i kandydat jest poinformowany o swoim statusie, co niestety nie jest standardem w innych firmach (a powinno byc). Jakby jeszcze feedback byl indywidualny to byloby idealnie.

Wlaciwie nie mam pytan.

Edyta

@Anakonda, niektóre aspekty pracy związane z firmą GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wymagają szerszej dyskusji, aby sprecyzować niektóre komentarze zostawiane przez użytkowników forum. @NICK9089, rozumiem, że brałeś udział w rozmowie rekrutacyjnej do pracy w firmie GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej? Przedstawisz, jak wyglądała szczegółowo ta rozmowa? I dlaczego, uważasz że bez rzekomych znajomości nie ma szans na otrzymanie zatrudnienia u tego pracodawcy?

Edyta

@Odpowiedź 3, nie jestem pracownikiem firmy GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Staram się jedynie podtrzymać, temat dyskusji oraz uzyskać, jak najwięcej informacji o obecnej sytuacji pracy w tej firmie. @anonymous, rozważasz aplikację na to stanowisko pracy w firmie GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej? Posiadasz doświadczenie w pracy na tym stanowisku, czy może będzie to Twoja pierwsza praca w takim charakterze?

Anakonda
@Edyta

Tego typu moderacja chyba tylko szkodzi firmie. Nie wyglada to wiarygodnie ani naturalnie niestety. To chyba miejsce do zostawienia opinii o firmie a nie forum dyskusyjne.

Witam, obecnie pojawiła się oferta: Kontroler Biznesowy. Proszę o informację czym zajmuje się taka osoba, w jakim programach poza pakietem MS Office pracuje oraz proszę o podanie przedziału zarobków na ww. stanowisku. Dziękuję

Odpowiedź 3

@edyta Jeżeli jesteś moderatorem to dlaczego występujesz pod Nickiem a nie nazwiskiem i imieniem?? Jeżeli jesteś pracownikiem gpec to tego nie ukrywaj:)

Edyta

@Były gpecanin:), staram się uzyskać potwierdzone oraz uzasadnione informacje na temat obecnych warunków pracy oferowanych przez firmę GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. W swoim komentarzu wspomniałeś o zmianach, które spowodowały według Ciebie fatalną atmosferę pomiędzy osobami zatrudnionymi w firmie. Czy mógłbyś przybliżyć tą kwestię jakie konkretnie zmiany nastąpiły w tamtym okresie? Sprecyzuj, proszę, swoją wypowiedź.

odpowiedź
@Edyta

Zmienił się zarząd, który zmienił dyrektorów i kierowników. I jak ryba zaczęła gnić od góry to dalej wiadomo co się stało... HR mogłyby przygotować takie statystyki: 2 lata temu vs dziś vs natężenie odejść vs poziom frustracji vs poziom mobbingu.

Odpowiedź 2
@odpowiedź

@edyta Wystarczy poczytać wcześniejsze wpisy... Dość szczegółowo opisują sytuację, personalnie też. Szkoda usuniętych wpisów np o zwolnieniu chłopaka w dniu w którym wrócił do pracy po długim, operacyjnym L4....

Bhpowiec

C,y ktoś aplikowal na staż z BHP albo pracuje w tym obszarze? Może coś przybliżyć? Warto iść?

@Bhpowiec

Pracuję w obszarze bhp i mogę Tobie przybliżyć zakres stażu. Opiera się przede wszystkim na wspieraniu działu w bieżących zadaniach, w tym w nadzorowaniu dokumentacji, inicjowaniu działań dobrych praktyk bhp. I to jedna jego cześć, druga to praca w terenie, między innymi przy nadzorowaniu inwestycji, współpracy z podwykonawcami. Sam zakres branży jest ciekawy, wiec na pytanie czy warto odpowiem, tak warto. Staż trwa 3 miesiące, na pełnym etacie - @Stazystka podobnie jest w dziale funduszy zewnętrznych.

Były gpecanin:)

@edyta Jestes od Blachy??? Czy innym lizusem np od pani zbardzo małym rozumkiem z parteru?? Twoje wpisy jako "moderatora" są żenujące, ociekaja wazelina gpecowska.... Ta firma to jedna wielka porażka. Zmiany z przed 2 lat doprowadziły do fatalnych sytuacji międzyludzkich, do rządów ludzi bez kompetencji ale wielkich megalomanów i narcyzów... Jak lubicie byc poniżani, obrażani, wysmiewani to jest to idealne miejsce do pracy. Żadne benefity tego nie wynagrodzą.

Stazystka

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat stażu w dziale funduszy zewnętrznych? Jak jest z godzinami pracy (cały etat/elastyczne godziny) oraz jakie mniej więcej wynagrodzenie?

Edyta

@Tzw. Millenials ;), dziękuję za wyrażenie szczegółowej opinii na temat pracy w firmie GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Czy możesz do swojej wypowiedzi dodać coś na temat możliwości rozwoju zawodowego pracowników zatrudnionych u tego pracodawcy? Czy pracodawca organizuje ciekawe i merytoryczne szkolenia dzięki, którym pracownik może rozwijać i poszerzać swoje kompetencje? Napisz proszę jak wygląda ta kwestia w firmie GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Czy trudno jest przejść rekrutację w firmie?

Mikat
@Zainteresowany

Mój proces rekrutacji na stażystę był podzielony aż na 4 etapy, więc jak się można domyślić, był to proces długi i czasochłonny (jedno ze spotkań trwało 4 h). Ostatecznie zaoferowano mi współpracę, ale współczuję tym którym się nie udało (dobrych kilkanaście osób), bo poświęcili na marne wiele czasu, tym bardziej, że do spotkań trzeba było się przygotować już w domu (w mailu przysyłali konkretne zadanie/projekt do wykonania).

Tzw. Millenials ;)

Jestem (na szczęście) byłym pracownikiem firmy. Na początku praca była bardzo fajna, przez pierwszy rok, później już coraz gorzej i gorzej... Co w tej firmie jest na plus? - pakiet socjalny - premie za osiągnięty wynik i realizację celów - dodatkowe 4 dni wolnego I to by było na tyle z plusów. Za to minusy? Jeden największy - kadra Zarządzająca. Niestety totalna porażka i wystająca słoma z butów...Nadmierny mobbing, który w zabawny sposób prezesi uważają za sposób na "motywację". Jeśli lubisz być obrażany oraz przekleństwa w Twoim kierunku (czasem tylko dlatego, że ktoś ma gorszy dzień), to jest to miejsce dla Ciebie :) Jeśli natomiast cenisz sobie swoje zdrowie i cywilizowane kontakty międzyludzkie - nie polecam :) Niech Cię nie zwabią wyżej wymienione benefity, bo szybko nikną wśród całej firmowej zgnilizny. Bardzo wielu pracowników odchodzi, ale kadra zarządzająca nie widzi żadnego problemu w sobie, tylko w innych, a szkoda ;) Jedyne, co potrafią stwierdzić, to że każdy jest Millenialsem i nie chce mu się pracować - od takie skwitowanie na koniec do osoby, która potrafiła długie miesiące siedzieć w tej firmie od rana do wieczora, zaangażowana w swoją pracę. Dodam, że jakakolwiek prośba o podwyżkę jest nieprzyjemna, prosić się można nawet rok, a i tak usłyszysz, że teraz nie ma budżetu :) Podsumowując - bardzo nie polecam :)

Słyszałem, ze firma ma dobrą opinię. Warto aplikować?

Edyta

Zaglądaliście ostatnio na stronę firmy GPEC http://kariera.gpec.pl/? Szczególnie zainteresowała mnie sekcja, w której pracodawca opisuje benefity płynące z tej pracy i cytując: "– szeroki pakiet świadczeń dodatkowych – dłuższy o 4 dni urlop" Jak wygląda wyżej wymieniony pakiet świadczeń dodatkowych? Czy faktycznie macie 4 dni urlopu więcej? Czy ktoś z obecnych lub byłych pracowników mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?

@Edyta

Patrząc po innych pracodawcach na rynku, GPEC naprawdę ma bogaty pakiet socjalny :-) Co do urlopu, faktycznie są 4 dodatkowe dni + możliwość wzięcia home office kilka razy w roku :-)

Tygrys z Siedlec
@Edyta

Zaczynają mnie bawić Twoje wpisy adminko... jeśli jesteś znajomkiem kogoś z gpec - a wiele na to wskazuje - to albo się otwarcie przyznaj, albo zaprzestań tej mega słabej kampanii pod tytułem "Firma gpec zrobiła to i tamto co o tym myślicie? Fajny pomysł? Chyba fajny co Wy na to?" bo jest to po prostu żenujące. Może usuń od razu wszystkie negatywne opinie i wrzuć 100x wpis jak to jest świetnie w tej beznadziejnej pseudo korporacji i tyle. Po co tracić czas swój i odwiedzających? :)

Niewrocetam

Śmieszne budowanie z klocków. Strata czasu.

Edyta

@Ciekawa, jesteś jeszcze na studiach, czy interesujesz się tym stażem w GPEC Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej będąc już absolwentem? Jaki obszar tej firmy najbardziej Cię interesuje? Jeżeli aplikujesz na taką formę zatrudnienia, to proszę Cię o przedstawienie na tym forum swoich wrażeń z rekrutacji, jeżeli zostaniesz zaproszona do wzięcia w niej udziału.

Ciekawa
@Edyta

Tak, uczę się nadal. Na spotkaniu trzeba rozwiązać test wiedzowy i przedstawić krótką prezentację na temat swojej przyszłej kariery. Osoby z HR są nieprzygotowane i nie wiedzą o czym się do nich mówi. Jak grochem o siano.

Ciekawa

Czy program stażpwy jest. Płatny? Ike trwa staż?

@Ciekawa

Staż jest płatny. Czas trwania zależy od chęci stażysty i potrzeby firmy. Od miesiąca do trzech zwykle :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa GPEC - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa GPEC?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa GPEC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa GPEC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa GPEC?

Kandydaci do pracy w Grupa GPEC napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa GPEC