Miniaturka
Damian Woźnica
Przedstawiciel Handlowy STALCO INDUSTRIES SP. Z O. O.
Damian Woźnica od prawie 4 lat związany zawodowo z firmą Stalco Industries. Odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Posiada wieloletnie doświadczenie w strukturach sprzedaży branż automotive i FMCG. Od 8 lat na stałe związany z Krakowem gdzie realizuje swoją wielką pasje, która są konie.

W czym specjalizuje się firma Stalco Industries?

Firma Stalco Industries specjalizuje się w produkcji urządzeń do kompresji odpadów, są to urządzenia zmniejszające ich objętość.

Produkujemy pełną gamę urządzeń od najmniejszych 5 m3 do dużych pras przemysłowych dla sortowni odpadów, jak również przemysłu, począwszy od branży spożywczej poprzez poligrafię a kończąc na branży stalowej.

Jak wyglądały początki Państwa działalności?

W 1995 roku Nasza spółka ‘Matka” firma Werner und Weber z Austrii zdecydowała iż należy przenieś produkcję do Polski, gdyż przewidzieli, że rynek recyklingu będzie mocno się rozwijał. Stworzono tutaj zakład, który zajmuje się produkcją i sprzedażą na rynek Polski i Europę Wschodnią.

Co znajduje się w Państwa ofercie?

Tak jak wspomniano wcześniej zajmujemy się produkcją kompaktorów i pras, ale w naszej ofercie znajdują się też kontenery specjalne, muldy, pojemniki stalowe, jak również specjalistyczne konstrukcje wykonywane na zamówienie.

Gdzie poza granicami naszego kraju można spotkać te produkty?

Nasze produkty przede wszystkim można spotkać w krajach Unii Europejskiej, jak również na Bliskim Wschodzie. Są to produkty bardzo dobre jakościowo i właśnie dlatego cieszą się wśród użytkowników pozytywną opinią. Techniczne rozwiązania oraz solidne wykonanie tych urządzeń gwarantują przez długi czas bezpieczną pracę.

Gdzie kandydaci odnajdują informacje na temat aktualnych ofert pracy?

Nasze aktualne oferty pracy kandydaci mogą odnaleźć na stronach Urzędów Pracy, na portalach branżowych oraz firm zajmujących się rekrutacją pracowników tak w Polsce jak i za granicą.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukujecie pracowników?

Ze względu na specyfikę branży najczęściej poszukujemy pracowników na stanowiska: spawacz, ślusarz, lakiernik, mechanik oraz technolog. Jest to związane z ciągłym rozwojem naszej firmy, nowymi rynkami zbytu oraz rozszerzeniem naszego portfolio o maszyny specjalistyczne dla branży recyklingu.

Jak wygląda sam proces rekrutacji?

Proces rekrutacji w naszej firmie jest podstawowym i bardzo istotnym elementem zarządzania zasobami ludzkimi. Odpowiedni dobór pracowników ma ogromny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.Na podstawie opisu stanowiska ustalamy jakiej osoby poszukujemy. Na dalszym etapie następuje tworzenie oraz publikacja oferty pracy. Kolejnym krokiem jest analiza otrzymanych CV. Następnie organizowane jest spotkanie z wybranymi kandydatami i bezpośrednia rozmowa z kierownikiem oraz głównym specjalistą ds. kadr. Na samym końcu następuje podjęcie decyzji o zatrudnieniu kandydata na konkretne stanowisko.

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami?

Przede wszystkim ważne jest, aby kandydat posiadał chęci do pracy. Doświadczenie jest mile widziane, ale nie jest to wymóg konieczny. Głównie zatrudniamy osoby posiadające wykształcenie techniczne średnie lub wyższe aczkolwiek pracownicy z wykształceniem zawodowym są również mile widziane. Powinny to być osoby posiadające specjalne kursy zawodowe. Języki obce nie są wymagane. Dodatkowo pracownicy powinni cechować się dokładnością wykonywania prac, elastycznością oraz dobrą komunikacją interpersonalną. Jesteśmy otwarci również na współpracę z obcokrajowcami.

Czy oferujecie swoim pracownikom jakieś świadczenia socjalne?

Nasi pracownicy są zatrudnieni zawsze na umowę o pracę i w związku z tym przysługuje im również szeroki pakiet świadczeń socjalnych min.:

- dofinansowanie do wypoczynku

- dofinansowanie do wypoczynku dzieci

- wszelkiego rodzaju świadczenia świąteczne (paczki lub bony zakupowe)

- bilety na imprezy kulturalne i rozrywkowe (koncerty, teatr ect).

Proszę powiedzieć, dlaczego warto związać swoją przyszłość właśnie z waszą firmą?

Oferujemy pracownikom stabilną i dobrze płatna pracę. Firma ciągle się rozwija stajemy się liderem w kraju jak i za granicą. Inwestujemy w nowe technologie i infrastrukturę. Sprzedaż naszych produktów mimo kryzysu w branży jest coraz większa, co też przekłada się na możliwość pracy w nadgodzinach. Nasi pracownicy od początku zatrudnienia mają jasno określone cele i możliwości awansu wewnętrznego.

Co uważają Państwo za swój największy dotychczasowy sukces?

Sukcesem niewątpliwie jest stały rozwój firmy tak w Polsce jak i za jej granicami. Od kwietnia bieżącego roku część produkcji przenieśliśmy do zakładu na Ukrainie, gdyż sprzedaż i zapotrzebowanie na nasze produkty ciągle wzrasta. Dużym sukcesem mijającego roku było niewątpliwie ukończenie dwóch dużych inwestycji jednej w Toruniu, a drugiej na Mazurach, za którą firma Stalco uzyskała od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego nagrodę Budowy Roku.

Stalco Industries aktywnie uczestniczy w targach. Gdzie można już było Państwa zobaczyć?

Jesteśmy obecni na targach ekologicznych w Międzynarodowych Targach Środowiska i Gospodarki Odpadami „ECOTECH” w Kielcach. Uczestniczymy w branżowych forach i Ogólnopolskich Konferencjach EKORUM. Podczas targów oraz innych imprez wystawienniczych mają Państwo możliwość zapoznania się z naszą ofertą.

Organizujecie Państwo jakieś spotkania integracyjne dla pracowników?

Tak jak co roku staramy się organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne – w tym roku był to np. Oktober Fest, gdzie przy dobrej muzyce i dobrym piwie pracownicy mogli odpocząć od trudów bo nie samą pracą człowiek żyje. Przed Nami jak co roku Wigilia firmowa, na której wszyscy pracownicy usiądą przy jednym stole by powspominać mijający rok oraz porozmawiać o planach na ten nadchodzący.

Jak oceniają Państwo siebie jako pracodawcę?

Pytanie powinno brzmieć jak oceniają nas inni, ale myślę, że jesteśmy solidnym pracodawcą dbającym o swoich pracowników i każdorazowo wsłuchujemy się w głosy naszych pracowników, ponieważ w istocie to oni tworzą firmę i jej sukces.

Jakie są plany rozwoju firmy na najbliższe lata?

Plany.. cóż koniec roku nastraja do planowania i nie inaczej jest w naszym wypadku. A plany są ambitne – wzmocnienie sprzedaży krajowej, jak również ekspansja w Afryce i Ameryce Południowej. Poczyniliśmy już pierwsze kroki tym kierunku.. Jaki będzie efekt? …czas pokaże, ale jesteśmy dobrej nadziei ,że wszystko „wypali”.

Dziękuję za rozmowę.

STALCO INDUSTRIES SP. Z O. O.