zooplus Polska Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię
zooplus Polska Sp. z o.o.
counter
3 77 119 5 1
Katarzyna
Pracownik

Pracuje w zooplus od pięciu miesięcy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć: to najlepsza firma do jakiej możecie trafić. Naprawdę. Każdego dnia nowe wyzwania, wiele możliwości rozwoju i przede wszystkim wspaniała atmosfera! Jeśli chcesz czuć się doceniany jako pracownik i czuć, że robisz coś naprawdę fajnego - nie ma się nad czym zastanawiać. Pomijając już benefity takie jak jedzonko w miejscu pracy i świetne biuro - nawet bez tego praca w zooplus byłaby prawdziwą przyjemnością! Niezależnie od tego do jakiego teamu się wybierasz: wszędzie zostaniesz ciepło i dobrze przyjęty przez współpracowników. :)

Programista
Kandydat

Niestety ale musze dodać kolejną negatywną opinie do procesu rekrutacji, choć patrząc na proces rekrutacji i historie opinie raczej nic to nie zmieni. Sama rekrutacja całkiem przyjemna, fajna atmosfera, rzeczowe pytania. Komunikacja po rekrutacji już do takich nie należy. Brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej, informacji o przebiegu itp. Wychodzę z założenia ze jeżeli kandydat poświęca swój czas i podchodzi z szacunkiem do firmy, firma powinna podchodzić do kandydata w taki sam sposób. Nie wiem czy to tylko problem działu HR i pozostałe działy w zooplusie działają sprawnie natomiast przez takie działania traci reputacje cała firma.

Programista
Kandydat
 Pytanie

Miałem nieprzyjemność brać udział w rekrutacji do zooplusa, firma wydawała mi się dobrym potencjalnym pracodawcą. Jestem programistą z kilkuletnim doświadczeniem, pracowałem w projektach z Hibernate, technologiami frontendowymi oraz springiem. Od ponad roku pracuje w innym stosie technologicznym, więc narzędzia wyżej wymienione nie używam. Pierwszy etap to rozmowa z dwoma inżynierami, która nie była nawet techniczna, pytano mnie o moje doświadczenie. Niestety, ale odniosłem wrażenie że jednak niezbyt rozumieli niektóre technologie, gdy tłumaczyłem z czym pracowałem. Na pierwszym etapie powiedziałem wprost, że nie używałem Hibernate od ponad roku i mało z tego pamiętam, ale mogę z łatwością przypomnieć go sobie w parę dni, gdy będę musiał z nim pracować. Zapytałem o pokrycie testów oraz użycie DDD w firmie i osoby mnie rekrutujące nie potrafiły mi rzeczowo odpowiedzieć. Założyłem, że po prostu mogą nie mieć wystarczającej wiedzy i kolejny etap będzie bardziej merytoryczny. Okazało się, że mój profil był w porządku i zaproszono mnie do kolejnego etapu. W kolejnym etapie był live coding oraz rozmowa techniczna, wymagali ode mnie na live codingu użycie rzeczy, które mówiłem na pierwszym etapie że nie używałem od ponad roku. Pomimo tego, udało mi się to napisać, pokazać jak podchodzę do testów i ogólnie moje podejście do problemu. Kolejnym etapem była rozmowa techniczna, miała trwać godzinę, ale zeszło to jednak do 40 minut, ponieważ inżynierzy nie wiedzieli mnie co już pytać. Mało profesjonalne podejście, odpowiedziałem na 95% pytań prawidłowo, nawet jeśli dotyczyły one rzeczy z którymi nie miałem styczność ponad rok czasu. Moje wrażenie po rekrutacji - nieprofesjonalna, aczkolwiek nie była ona zła, inżynierzy mieli jakąś wiedzę. Jaki uzyskałem feedback od firmy? Dosłownie napisano mi, że mam "imponującą wiedzę", ale szukają kogoś, kto ma więcej doświadczenia w Hibernate, oraz modern Java technologies. Feedback nadal dla mnie niezrozumiały, ponieważ firma nie szuka inżyniera, tylko małpy znającą na pamięć frameworki. Każdy inżynier byłby w stanie przypomnieć sobie framework w kilka dni, ale dla zooplusa to chyba zbyt dużo czasu. Ponadto chciałbym się odnieść do modern Java technologies, nie odpowiedziałem na nawet jedno pytanie negatywne odnośnie Springa, pomimo że go nie używałem od ponad roku czasu, pracowałem z najnowszą Java, bazami NoSQL, znam dobrze concurrency w Javie, czy third party biblioteki. Bardzo odradzam, marnowanie czasu. Firma powinna mnie odrzucić po pierwszym etapie, jeżeli szukają kogoś kto klepie rzeczy w Hibernatcie. Feedback bezsensowny i niepokryty żadnym przykładem z rozmowy. W jakim celu określają moją wiedze jako "imponującą", gdy im to nie wystarcza?

Zobacz wszystkie opinie (119)
zooplus Polska Sp. z o.o.