Opinie o Merkury S.A. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Merkury S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Merkury S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Merkury S.A. w Kraków

Sfrustrowany Pracownik

Umowa zlecenia: Najpierw dzień próbny-umowa zlecenie na okres 8 godzin. Później decyzja, czy chce się pracować oraz pobranie opinii pracowników działu do którego cię przypiszą Jeśli Ci uda, a raczej się uda, bo nikt nie chce tam pracować. Podpisują umowę do końca miesiąca. Nadal to umowa zlecenie. Oczywiście, podczas rozmowy o pracę mówią ci, że czas trwania umowy na zlecenie to jeden miesiąc, a ludzie którzy pracują po pół roku nadal nie mają umowy o pracę i robią na zleceniówce, także nie licz na umowę o pracę chyba, że wybitnie sobie zapracujesz na to u "pana kierownika" bo musisz do niego się tak zwracać oraz dzwonić do niego i mówić "panie kierowniku zgłaszam przerwę" które ci się należy. Albo sformułowanie "panie kierowniku zgłaszam koniec pracy", co wynika z grafiku ale musisz poinformować o tym kierownika, aby móc opuścić dział, w którym pracujesz. Później się dowiadujesz o odpowiedzialności zbiorowej - tak zwane PR. Pracując na dziale ceramika odpowiadasz za dział płytek, stolarkę i inne działy, chociaż prawdopodobnie nigdy cię na tych działach nie będzie. Ale może się okazać że otrzymasz PR na kwotę ok 400 zł, albo jak to jest na magazynie ok 1000 zł w wyniku odpowiedzialności zbiorowej za brak towarów. Używanie telefonu to kara 500 zł, ogólnie więcej kat, niż przywilejów. Biorąc L4 na jeden dzień, musisz mieć świadomość tego, że przez najbliższe dwa miesiące będziesz zarabiał tylko podstawę. Czyli nie będziesz miał premii uznaniowej, ha ha ha jeżeli coś takiego w ogóle tam jest. Bo jeżeli się nie spodobasz kierownikowi to jej nie dostaniesz albo jak sobie pomyśli że nie, bo nie. Możesz przez 4 miesiące peemii nie dostać w ogóle, bez żadnego konkretnego powodu. Brak możliwości wzięcia urlopu według zasad wynikających z Kodeksu Pracy. Ogólnie bardzo bardzo nie polecam zwłaszcza jeśli chodzi o pana kierownika Ziółko, gdzie byłem świadkiem wielu sytuacji, które mogłyby świadczyć o znęcaniu się nad pracownikiem, mam na myśli (usunięte przez administratora) Wydaje mi się, że Pan Ziółko nie powinien być kierownikiem, z racji na fakt że nie nadaje się do kierowania zespołem oraz brak mu do tego kometencji. Wprowadzanr pomysły " Pana Kierownika" powodują zamęt i są całkowicie nie logiczne. Dodatkowo, na koniec miesiąca trzeba napisać raport w którym musisz spisać, co robiłeś każdego dnia/tygodnia na dziele i ile temu poświęciłeś czasu. Na zasadzie samooceny swojej pracy, który spowoduje to, że "Pan Kierownik" nie będzie musiał oceniać pracy tylko przenalizuje i albo doceni raport i da Ci premie, albo nie. Telefony do niego, którymi musisz zgłaszać przerwę, która ci się należy, a i tak musisz koło jego pieczary odbić kartę pracownika. Atmosfera, która powoduje strach, niechęć oraz lęk na jakąkolwiek interakcję z "Panem Kierowniem Ziółko". Ogólnie ludzie się zwalniają, zostało kilu doświadczonych pracowników i też chodzą podminowani i niezadowoleni niedocenianiem, brakiem premi, naliczeniem PR, a przede wszystkim zastraszeni. Sklep świeci pustkami od dłuszego czasu i raczej się to nie zmieni, jeśli pracownicy nie zostaną docenieni, uczciwie wyganagrodzeni przez kierownika, który musi się zmienić. Sklep dodatkowo nie ma żadnej promocji i ludzie, a przynajmniej ich dużej część, o sklepie nie wie przez brak promocji. Jedyna promocja, to gazetka, którą otrzymać można tylko w sklepie albo za wycieraczka na parkingu Merkurego. Zapisy abuzywne w umowie, którymi powina zająć się Państwa Inspekcjia Pracy, która została zawiadomiona o sytuacjach niezgodnych z prawem. Wszystkim zainteresowanym odradzam chyba, że mają nóż na gardle i chcą dorobić na krótki okres.

Kriol
@Sfrustrowany Pracownik

Sama prawda pan ziólko przyszedł do chrzanowa i jego głupie pomysły są takie że jednego dnia ma być tak drugiego czemu tak zrobione i znów inaczej i tak co dzień dosłownie co dzień, kontakt z tym człowiekiem to jest jakaś parodia on co potrafi to pokazywać swoje małe lecz wygórowane EGO jako wyższy stanowiskiem ODRADZAM PRACY W TYCH SKLEPACH dosłownie to jest (usunięte przez administratora) w ich głowach

Sfrustrowany Pracownik Nowy wpis

Zuz Nowy wpis
@Sfrustrowany Pracownik

Wiesz moze czy istnieje okres wypowiedzenia tam?

Kriol Nowy wpis

PracownikzNożemNaGardle Nowy wpis

Jest nowy kierownik, Pana Ziółko już nie pracuje i całe szczęście całkowicie zgadzam się z @Sfrustrowany Pracownik. Warunki beznadziejne ale niestety mam nóż na gardle i musze pracować w tym sklepie w którym więcej ludzi przygodzi do stołówki niż na zakupu.

klient

Największe nieporozumienie w śród sklepów budowlanych. Zamówienie złożone przez internet a mianowicie kątowniki ćwierćwałki panele ścienne PCV miały być gotowe w 5 dni roboczych od wpłacenia zaliczki a czekałem 21 dni po czym dostałem ćwierćwałki powyginane i porysowane co oczywiście od razu zwróciłem . Zamówienie było do odbioru w Krakowie miało być kompletne a było porozrzucane po wszystkich działach odbiór trwał półtorej godziny pomimo że byłem sam jeden obsługiwany. Do tego pani z działu stolarki miała coś z głową nie tak albo pracowała za kare bo w sytuacji stresowej reagowała śmiechem bynajmniej tak stwierdziła. Szczerze wszystkim odradzam ten sklep w każdym innym pracownicy interesują się klientem a tam mają go serdecznie w (usunięte przez administratora)

DM

Zero kontaktu po rozmowie o prace, czy się zjawisz czy nie to twoja decyzja. Brak szkolenia BHP jedynie popisujesz kwitek. Brak duplikatu umowy której podpisujesz, a jest to wymóg który pracodawca powinien spełnić. 2 kierowników w miare git 1 bez chęci do życia. Ogólnie nie polecam, praca tylko dla osób zdesperowanych Dodatkowe info, w ich ogłoszeniu o prace brak ważnych informacji typu godziny pracy,dokładna lokalizacja, stawka godzinowa lub widełki wynagrodzenia. Brak benefitów, nawet głupiego multisporta/medicover

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Merkury S.A. na stanowisko praca? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Pracownik ds. windykacji nalezności
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Administrator nieruchomości mieszkaniowej
GGKO - Zarządzanie Nieruchomościami sp. z o.o.

Jaki dress code obowiązuje w Merkury S.A.?

Gucii

Kraków Merkury market firma przyjmuje kasjerów do pracy ale tylko osoby z orzeczeniem choć dałbym głowę że to info zostało dołożone potem ok tygodnia temu na polecenie osób trzecich(usunięte przez administratora)nie związanych ani z firmą i daleko od prawa stan na lipiec ten rok

Jaki jest styl zarządzania w Merkury S.A.?

Damian

Pracowałem na magazynie w Merkury market praca nie adekwatna do wynagrodzenia . Na początek umowa zlecenie 3 mies. Za najniższą krajową po 12 godzin w tyg ok 47 ale nadgodziny nie są płatne dodatkowo. Jeżeli chodzi o szkolenie jak się sam nie nauczysz no trudno . Zero benefitow ale za to jest odpowiedzialność zbiorowa jeżeli brakuje towaru ty płacisz ... Ps. Jak nie masz noża na gardle to omijaj szerokim łukiem ta praca dla desperatów

Aleksandra

Kategorycznie nie polecam pracy w Merkury Market. W pracy tej nie ma żadnych szkoleń !!! Pierwszy tydzień byłam pozostawiona sama sobie. Pracownicy którzy tam już pracowali przede mną mieli ten sam problem. Uczył ich ktoś kto sam prawie nic nie umiał. to porażka !!! Niestety przez to cierpią klienci, a szczególnie Ci którzy kupują kuchnie !!! Obłęd !!! Kierownictwo to osoby do wymiany. Pracują tam za długo i mają ciepłą posadkę .Zwolniłam się bo dostałam idiotyczne polecenie Nie będe pisac jakie bo i tak usuną. Tam ciągle brakuje towaru wystawiane są PR czyli potrącenie dla pracowników za brak towaru. Tylko że towar przyjmuje magazyn a nie sprzedawca ! Nie wspomnę że pracowałam w temp. 12 stopni !!! po 12 godzinach odtajałam w domu ! Klienci wychodzili ze sklepu narzekając że jest zimno a co dopiero MY pracownicy. Nie polecam !!!

M

Prawdę pisze o was

M

(usunięte przez administratora) niewyplacaja tak jak mówią i (usunięte przez administratora) nie pracojcie tam szkoda czasu tak samo grafik (usunięte przez administratora) masz robić 4dni a na grafiku 5

Ela

Ja akurat jestem bardzo zadowolona, zarówno z obsługi jak i dostępności towaru (szafa miała być za 5-6 tygodni a była za 2! :) Dodam jeszcze że Panowie z transportu- 5* za pełen profesjonalizm, wcześniejszy kontakt i wniesienie (a nie było najłatwiejsze). Polecam!!!

Jolanta
@Ela

To wniesienie odpłatne było?

Kupujący

Ten sklep to tragedia!!!! Niekompetencja totalna!!! Magazynier do wymiany!!!! Facet nie patrzy co wydaje, totalna porażka !!!!

Mm
@Kupujący

Samo życie, sama prawda

@Kupujący

Zgadzam się w 100%

Irena

@Pracownik napisał o przymusowym wysyłaniu pracowników na urlop bezpłatny. Czy często dochodzi do takich sytuacji? Może wynikało to tylko z obostrzeń spowodowanych pandemią? Chciałabym podjąć pracę w markecie, ale mam rodzinę na utrzymaniu, nie stać mnie na taki luksus jak bezpłatne urlopy... Napiszcie, też, jak wygląda możliwość wybrania płatnego urlopu, czy trudno jest uzyskać zgodę?

Kantują na metrach

Metry zaokrąglają zawsze w górę na niekorzyść klienta

Urszula

Dzień dobry, po jakim czasie od odbycia rozmowy rekrutacyjnej w Merkurym na stanowisko pracownika magazynu, dostaje się odpowiedź odnośnie przyjęcia bądź odrzucenia naszej kandydatury? Czy po rozmowie wiadomo chociaż mniej więcej o tym czy pracodawca jest nami zainteresowany? Jest coś co np. od razu dyskwalifikuje kandydata?

Dzisiaj rząd wprowadził ograniczenia co do liczby osób mogących przebywać na markecie. Ilość kas razy 3. Więc szef wpadł na genialny pomysł jak obejść ten pomysł. Na każdym markecie jest średnio 4 do 8 kas, więc liczba klientów ograniczała by się do 12/24. I tu genialny pomysł, naklejmy na każde stanowisko komputerowe kartkę "kasa zamówieniowa" i od razu ilość kas na markecie wzrasta do 30/50 więc i klientów bez problemu może być na sklepie grubo ponad setkę.... jak by ktoś szukał pracy w tej firmie to niech liczy się z tym że prawo stanowi właściciel ..... już nie będę poruszała temat urlopów bezpłatnych, bo w dalekim poważaniu ma to czy ktoś ma rodzinę na utrzymaniu. Albo podpisujesz albo do zwolnienia....

Renata

Witaj, dalej jesteś zatrudniony w Merkurym? Czy takie sytuację w dalszym ciągu się zdarzają? Zastanawiam się, czy ktoś zgłosił problem do odpowiednich służb?

Darek

Obsługa na poziomie pustaka betonowego zero wiedzy. Pracownicy czyli te pustaki zachowują się jak by byli tam za karę. Dramat Dramat.

@Darek

@Darek, obrażanie pracowników firmy niczemu nie służy. Nie pomoże to ani pracodawcy, ani osobom rekrutującym- w wyrobieniu sobie opinii o firmie. Powiedz proszę, czy pierwszy raz korzystałeś z usług firmy?

Rexy5

Stanowczo odradzam pracy w merkurym , patologia totalna, kierownik (pan M. ,czepia sie do wszystkiego , nie obchodzi go nic co ty myślisz, nieda się dogadać w żadnej sprawie. Najgorsza niemiła praca w jakiej byłam. Co tam się dzieje jest nie do opisania .Stawka zaniżona nawet jak masz ulgę zwolnienia z podatku.

@Rexy5

Cześć @Rexy5 , na jakim stanowisku byłeś zatrudniony w firmie Merkury? Piszesz o kierownictwie, a co powiedziałbyś o współpracownikach? Czy w dalszym ciągu masz kontakt z kimś pracującym w firmie? (być może sytuacja uległa zmianie przez ten rok?)

Renata

Szukam zatrudnienia w marketingu. Zastanawiam się, jak duży zespół oraz możliwości ma ten dział w firmie Merkury? Czy wszyscy z działu pracują zdalnie, czy hybrydowo?

Zostaw merytoryczną opinię o Merkury S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Merkury S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Merkury S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Merkury S.A.?

Merkury S.A.
  • Siewna 25