Opinie o EcoCar S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie EcoCar S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w EcoCar S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sieci TAXI
Sieci TAXI Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EcoCar S.A. w Warszawa

Ciezka harowka za marne pieniadze. Musisz tyrac po 14 godzin, zeby zrobic jakis w miare rozsadny utarg. Z tego zabieraja wiecej niz polowe ( samochod, baza). Dodaj jeszcze koszt paliwa, ZUS, podatek i zostaje 1500 zl na zycie. Praca dla masochistow.

BOGDAN607

Witam. Jestem obecnym kierowca w firmie EcoCar s.a. I nie polecam tego pracodawcy. ps. Pani Aneta, która tak pięknie tu pisze powinna zrobić wgląd we własne sumienie...

Szukający pracy
@BOGDAN607

Bogdan... To czemu pracujesz w tej firmie? Co takiego jest nie tak? Dziwi mnie taka postawa... Takie "sr...nie" we własne gniazdo.... Łatwo napisać "jestem pracownikiem i nie polecam" ale dlaczego to już argumentów brak... A może to fake komentarz....?

Prawda
@BOGDAN607

Niestety Bogdan ma rację :( Co prawda żaden pracodawca w tej branży nie jest idealny, ale w EcoCar brakuje ducha i zaangażowania po stronie właścicieli. I mówię tu o funduszach. Tych bialych kołnierzykach, które wszystko mają w (usunięte przez administratora) i tylko te firmę wyzyskują. Dlatego właśnie sa Vito na zasadac Ubera. Swoją droga, kto na nich jeździ ten wie, że to też kiepska opcja do zarobku . Także też nie polecam EcoCara, jako pracodawcy i nikogo, kto tam zarządza.

Aneta

@Grzegorz a czy podczas rekrutacji ktoś kiedyś zapytał, po co firmie EcoCar S.A. są takie informacje? Czy w końcu zatrudniłeś się czy firma ze względu na dług nie chciała Cie w swoich szeregach?

@Aneta

14.02.2018 r na tym forum już na w/w temat napisałem.

ciekawskijacek

Witam, czy może ktoś napisać coś więcej o przewozie osób Mercedesami Vito w Eco. Byłem na spotkaniu jak wchodził ten projekt, ale bałem się zaryzykować. Napiszcie proszę jak wygląda to w praktyce, wiem że pare osób się zdecydowało. Pozdrawiam

@ciekawskijacek

Z tego co się dowiedziałem projekt wszedł w X lub XI 2017r.Moje odczucia na gorąco po dwóch spotkaniach w firmie z osobą od rekrutacji są mieszane.Mianowicie , dlaczego ( tu nie otrzymałem odp) firma wchodzi w moje prywatne sprawy żądając zaświadczenia z KRD ?. To moja prywatna sprawa czy ma w rejestrze długi czy nie.Nawet jeżeli tylko raz spóźniłem się z np. płatnością za tel , już wiszę w rejestrze i będę tam wisiał przez 1 rok.Druga rzecz , przymuszania nowego kierowcy do natychmiastowego otwarcia działalności jest nie fer. Można wynegocjować jeden miesiąc na umowę zlecenie , a później działalność. Niczego konkretnego nie dowiedziałem się na temat grafiku , po za stwierdzeniem że grafik będzie elastyczny. Ci którzy już jeżdżą Mercedesami nabrali wody w usta , jakby zmowa milczenia, strach przed udzielaniem porad , faktycznego stanu o pracy.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
Aneta

@Grzegorz myślę, że zawsze możesz się przejechać do siedziby firmy EcoCar S.A., skoro zależy Ci na pracy i nikt nie odbiera numeru telefonu. Zawsze jak nie uzyskujesz odpowiedzi od użytkowników to staraj się działać samemu, bo zawsze to będzie Twoje doświadczenie i sam od razu ocenisz firmę.

@Aneta

Tak też zrobiłem po wpisie dokonanym tu.Byłem , rozmawiałem z Panią z rekrutacji, i najbliższych dniach podejmę decyzje.

Grzegorz

Dzwoniąc pod nr 665 290 652 nie można uzyskać żadnej informacji ,osoba decyzyjna nie odbiera. Czy można podjechać do firmy Żupnicza i uzyskać konkretne informacje po za ustalonymi terminami spotkań?

Grzegorz

Czy spotkania informacyjne są tylko raz w tygodni Żupnicza,czy można podjechać porozmawiać w innym terminie?

Grzegorz

Może ktoś uczciwy napiszę uczciwie parę słów o firmie?

Aneta

@Złotówa nie mi oceniać, która wypowiedź o pracy w firmie EcoCar S.A. jest prawdziwa. Ważne, żeby Wasze wypowiedzi tak przekonywały argumentami o swojej prawdziwości innych użytkowników, by mogli sami zdecydować o swojej opinii o firmie.

Aneta

@Złotówa jasne, każdy decyzję podejmuje sam, jedna zaglądamy tutaj po to by dowiedzieć się jak najwięcej o pracodawcy, w tym przypadku firmy EcoCar S.A. Nie ułatwia decyzji sytuacja, gdy pojawiają się dwie sprzeczne opinie na forum. Jednak @anonymous pamiętaj, że nie jest to miejsce do obrażania innych osób.

@Aneta

Czy uważasz za wiarygodne to, że jeździmy,, zaszczanymi'' samochodami? Czy podejmując decyzję kierujesz się niewiarygodnymi opiniami ( informacjami)? Duży plus dla firmy ze eliminuje z naszego grona osoby jak @anonymous.

Aneta

@Złotówa czyli wszystko jest możliwe do zrealizowania i niekoniecznie kosztem swojego czasu wolnego, rodziny i świąt? Skoro to nie jest kosztem tych wszystkich wymienionych przeze mnie rzeczy to znaczy, że jeździsz więcej niż 8 godzin dziennie, ale w skali miesiąca nie jest to 300 godzin, tak? Może masz jakąś radę na sukces dla nowego kierowcy EcoCar S.A., by mógł osiągać efekty takie jak Ty?

@Aneta

Jeszcze raz: pracodawcę polecam. Decyzja należy do Ciebie:)

Komentujący

Oglądając filmik widać, że taksówkarze tej firmy nie dbają o auta. Albo zderzak z tyłu połamany, albo wgniecenie z boku auta. Mogli chociaż przy produkcji spotu pokazać zadbane uszanowane auta. Czytając komentarze wnioskuję, że ludzie na prawdę są niewolnikami w pracy. Czy na prawdę ludzie pracujący na taksie nie mają pomysłu na normalną pracę? Co z tego, że firma da nowe auto i zadba za serwisy itp. Spędzisz około 300 godzin w miesiącu za marne 3000 zł z czego ponad tysiąc oddasz na ZUS. Zastanawia mnie kto zarabia te 6500 zł, że taka kwota jest podana w ogłoszeniu o pracę. Obecnie zarabiam 2500 zł na rękę przy 160h. Myślałem, że w tej branży zarobić tyle nie jest niczym nadzwyczajnym przy tylu godzinach pracy.

@Komentujący

A jaka praca jest dla Ciebie normalna? Świadomie decydujemy się na taki zawód więc o niewolnictwie trudno tu dyskutować. Nie tylko kasa się liczy. Pasja:) Pozdr

@Komentujący

Po przeczytaniu ze zrozumieniem treści ogłoszenia oczywistym jest ,że 6500zl(netto czy brutto? ) może lecz nie musi zarobić kierowca kat.B:)

@Komentujący

,, .......taksówkarze tej firmy nie dbają o auta ''. Nie wrzucaj wszystkich do jednego kotla. Warto zastanowić się jaki jest sens niszczenia narzędzia pracy. Poza tym przejeżdżając dziennie ok.100-200km dziennie w ruchu jaki jest w Warszawie prawdopodobieństwo otarcia, stłuczek itp.jest bardzo wysokie. ,,.........marne 3000zł..'' Nie życzę Ci źle, jednak pamiętaj, że dzisiaj mamy rynek pracownika ale to nie będzie trwało wiecznie i może być tak ,że te 160h będzie za mało aby otrzymać 2500zł.:)

Komentujący
@Złotówa

Chyba nie masz rodziny Złotówa. Normalna praca to taka w której Twój pełen etat to 160 godzin. Wiadomo, że są firmy gdzie czasem trzeba zostać dłużej i nie ma w tym nic złego. Nie rozumiem tylko jak można walić tyle godzin za taką małą kasę. "Nie tylko kasa się liczy" to co się liczy prócz kasy? Jak mieszkasz u rodziców, nie masz kredytu hipotecznego nie masz dzieci to może i kasa nie jest najważniejsza. Ewentualnie jak jesteś emerytem i dzieci masz odchowane to możesz sobie pozwolić na swoją pasję 300 godzin miesięcznie, żeby jako tako wyjść na swoje. Przepraszam jeśli kogoś obraziłem z korporacji, że nie dba o auto, ale chociaż do filmu mogli dać zadbane auta. Bardzo lubię jeździć, ale nie chcę być gościem w swoim domu. Bynajmniej nie za takie pieniądze. Zastanawiałem się o pracy w EcoCar, ale ludzie na forum pokazali jak jest na prawdę z tymi zarobkami. Te 6500 to tani chwyt marketingowy. Ja też nikomu źle nie życzę. I mam nadzieję, że każdy tutaj z forum te nadchodzące święta Bożego Narodzenia spędzi razem z rodziną. Pozdrawiam.

@Komentujący

Do emerytury brakuje ponad 20 lat:) Jestem szczęśliwym ojcem trójki super dzieciaków w tym małego przedszkolaka:) I mam zobowiązania finansowe ( mój świadomy wybór) W zawodach takich jak min. taksowkarz ,kurier,kierowca zawodowy (potocznie) trudno ustalić 8 godzinny dzień pracy. Czas naszej pracy wyznacza rytm życia miasta. Wiadomo że najwięcej zleceń jest w godzinach szczytu kiedy klienci jadą bądź wracają z pracy i aby obsłużyć musimy być przygotowani wcześniej i już do ośmiu godzin dochodzą dwie i mamy 10h. To oczywiście bardzo uproszczone. Nasz czas pracy liczy się od zalogowania do wylogowania się z systemu. Dlatego wychodzą takie liczby. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza żeby jeździć po 200-300h ale osiem godzin jest poprostu mało ekonomiczne. Chociaż znam osoby które w przeciągu 8h wykrecaja świetny wynik:) Czy 6500zl to chwyt marketingowy? Nie sądzę. Chociaż suma bije po oczach;) Na dzień dobry wątpliwe jest abyś wyjeździł na taką sumę. Ale wszystko zależy od Ciebie jak szybko się wdrożysz,poznasz jak miasto żyje. Później już jest z górki i 6500zl jest w zasięgu reki:) Wartosci: rodzina,zdrowie. Oczywiście jestem kierowca samochodu z logo Ecocar. Wesołych Świąt PS. Więcej dystansu do komentarzy na forach:)

Złotówa

Ile ludzi tyle opinii. Ja śmiało mogę polecić firmę jako pracodawcę. Rzucasz oskarżeniami i nazwiskami a jednak ponad rok przepracowałeś. Jak rozumem sam wybrałeś pracodawcę i teraz zamiast przyznać że to był zły wybór to wylewasz własne frustracje:) Słabe. Powodzenia PS. Biuro to nie moja bajka.

Aneta

@harcerz widzę, że jesteś zadowolonym kierowcą firmy EcoCar S.A. Na pewno to o czym piszesz, że w pracy jesteś już po zalogowaniu jest dużym plusem. Nie trzeba wydawać na dojazdy i oszczędza się swój czas. Czy nie uważasz, że praca taksówkarza jest dla pasjonatów drogi? Osób, które bardzo lubią jeździć samochodem i robią to z powołania? Tyle godzin spędzonych za kierownicą dla innych mogłoby być udręką, a Ty jesteś zadowolony ze swojej pracy. Jesteś takim pasjonatem?

gbhn

Mam pytanie. Czy oferta 13 zł brutto/h przy wariancie współpracy na Umowę zlecenie podlega w praktyce negocjacji? Bo jeżeli to oferta wiążąca to wychodzi przy Umowie zleceniu z osobą nie będącą nigdzie zatrudnioną: 1665 zł netto (do ręki) przy 176 h pracy w miesiącu (8 godzin przez 22 dni miesiącu jak na etacie), albo 1892 zł do ręki przy 200 h roboczych w miesiącu, lub 2838 zł do ręki przy 300 godzin pracy w miesiącu. 300 godzin to 25 dni roboczych po 12 godzin w miesiącu i tylko 5 dni wolnych w miesiącu. Taki stawki to śmiech na sali. Chyba że nie podają w ulotce prawdy bo konkurencja nie śpi. ?

harcerz
@gbhn

Witam , W zawodzie taksówkarza trudno jeszcze gdzieś pracować , bo średnia ilość godzin pracy - jak pokazują statystyki - to średnio ok. 250 godz. w miesiącu ( wyjazdy na zmiany 10-12 godz. ok. 25 dni w miesiącu . Świat kierowców zawodowych to grupa ludzi pracujących zdecydowanie więcej niż tzw. klasyczny etat biurowy, (ok. 176 godz) . Ponadto -po pierwsze: Sam nadmieniasz , że " ..z osobą nigdzie nie zatrudnioną ..."- zatem sam dopuszczasz prace na więcej niż 1 etacie, czy tak? My damy Ci tę pracę i zapewnimy wynagrodzenie , i to bez konieczności zmiany miejsca jej świadczenia. I pamietaj , że czas dojazdu do i z pracy dla Ciebie będzie czasem pracy !!! a więc oszczedzasz i koszty i tzw. "swój "czas , bo możesz trzymać samochód w pobliżu miejsca zamieszkiwania !! Wsiadasz do samochodu na parkingu pod domem , logujesz się do systemu i już jesteś w pracy !! Po drugie : za 250 godzin dostaniesz ok. 2400 pln , a pamiętaj , że ZUS i podatek masz już zapłacony !! Policz to sobie spokojnie i rozważ !! W tym zawodzie są również tip'y a więc dodatkowe dochody od klientów zadowolonych z poziomu dobrze wykonanej usługi :) Pozdrawiam

Aneta

Jak to jest z tymi samochodami? Są różne wypowiedzi, a ważne, żeby na forum była jedna i to prawdziwa wersja. Firma EcoCar S.A. daje za darmo kierowcom samochód, czy płaci się kaucję? Jak jest z tymi wypłatami? Kierowcy zarabiają najniższą krajową? Nie ma możliwośći podwyżek lub premii?

kolega

Czasami się zdarza w każdej firmie, oczywiście powinno być 10-ego, ale plus trzy, cztery dni do nie dramat, niestety zatory płatnicze to zmora ...................., ważne , że zapłacą, a ztego co wiem, to porządna firma, znajomy kiedyś pracował i wszystko było ok

huk

Czy na umowę zlecenie rzeczywiście płacą 13 zł brutto /godzinę co daje 9,5 zł netto / godzinę do kieszeni dla osoby nigdzie nie zatrudnionej. Tak wyczytałem w informatorze. Przecież to stawki jak w ochronie. Czy w praktyce średnia stawka/h jest większa?

Oczekujacy na wypłatę
@huk

Przede wszystkim od jakiegoś czasu w Warszawie nie płacą terminowo !!!!! Powinni zapłacić 10 a dzisiaj 13 i Żadnej informacji kiedy zamierzają się rozliczyć. Chyba tracą płynnośc finansową

Anita

Czy może mi ktoś podpowiedzieć kilka informacji o pracy dla konsultanta w biurze obsługi klienta? Mam jeszcze małe doświadczenie zawodowe, czy to nie będzie przeszkodą? Jak przebiega rekrutacja? Na jakie dodatki można liczyć w EcoCar ? Będę wdzięczna za pomoc.

@Anita

Małe doświadczenie zawodowe nie będzie przeszkodą. Po szczegóły zapraszamy do bezpośredniego kontaktu po numerem tel. 539931117. Ogłoszenie jest również dostępne na https://www.pracuj.pl/praca/konsultant-biura-obslugi-klienta-warszawa,oferta,5555478. Zapraszamy :)

Mam pytanie. Czy od kwoty ktorą firma przelewa na konto kierowcy kierowca musi odprowadzic podatek 8.5%?

@Warszawa

Wszystkozależy od tego, jak rozliczasz się z fiskusem. Ryczałt 8,5% lub podatek wg normalnych zasad 18% itd.

@Włodek

No firma z góry nakazuje rozliczac sie ryczałtem 8.5% wiec nie wiem czy jako kierowca bede musial od obrotu dwa razy odliczac podatek czy tylko od obrotu a nie jeszcze od kwoty którą firma mi przeleje

@Warszawa

Firma nie nakazuje, bo nie ma prawa i możliwości, decydować o tym, jak rozliczasz się z fiskusem.

@Warszawa

Firma Ecocar niczego nie nakazuje w kwestii Twojego sposobu rozliczania się z podatku dochodowego, bo nie ma takiego prawa. Karta nie wchodzi w grę, bo nie świadczysz usług swoim samochodem. Pozostaje ryczałt albo "normalny" sposób rozliczania podatku.

Aneta

@Włodek może nie opisuje sytuacji z Lublina. Bo wątek dotyczy Warszawy, więc powinniśmy pisać o oddziale EcoCar S.A. w stolicy. Zatem może @GOscLublin powiedz czy piszesz o Warszawie?

@Aneta

Nie może pisać o Ecocar SA w Warszawie bo: po pierwsze nie ma zwyczaju (i możliwości) jazdy "na próbę" z innymi kierowcami; po drugie Ecocar SA nie prowadzi szkoleń na taksówkarza, zakończonych egzaminem.

Zostaw merytoryczną opinię o EcoCar S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w EcoCar S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy EcoCar S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EcoCar S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EcoCar S.A.?

Kandydaci do pracy w EcoCar S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EcoCar S.A.