Opinie o EcoCar S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie EcoCar S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w EcoCar S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sieci TAXI
Sieci TAXI Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EcoCar S.A. w Warszawa

Dżunior

Czy ktoś napisze zwięźle za i przeciw tej firmie? Emocjonalne opluwanie, NAWET jeżeli prawdziwe jest, właśnie zbyt emocjonalne. Potrzebuję więcej dystansu. Coś, ktoś? Proszę.

kriss
@Dżunior

Smieszny jesteś biurwo !

?

co tam sie dzieje, że już nie ma koordynatora Roberta???

@?

Bo niestety taka jest polityka osób rządzących w tej firmie. Ostatnia osoba której zależało na kierowcach odeszła z EC. Powodzenia Panowie Taksówkarze

Renata

A dlaczego niektóre osoby odchodzą z EcoCaru? Coś się dzieje? Jakieś warunki zatrudnienia tym osobom nie odpowiadały? O co dokładnie chodzi? Przybliżysz?

Xbartx

Spytałem się pani czy się dodzwoniliśmy a pani się rozłączyła Źle traktują klientów

Kierowca

Realia pracy takie, ze Ecocar w Warszawie posiada tylko dwa postoje pod Hotelem Regent i dzielony postoj pod Blue City. Zleceń gotówkowych jest malo, głównie bezgotówkowe i karty. Sa trzy warianty wspolpracy. 1 to wlasna dzialalnosc 100% utargu netto dla Ciebie i z tego trzeba zaplacic 129 zl za kazdy dzien użytkowania samochodu, okolo 1300-1400 paliwo, wlasna myjnia i odkurzacz i ZUS 1430 zl ( no chyba ze masz maly ZUS to wtedy okolo 500), 67 zl za ubezpieczenie aby placic tylko 300 zl za jakiekolwiek uszkodzenie samochodu z twojej winh 2 to tez wlasna dzialalnosc 20% utargu netto a 80% utargu netto dla ciebie, z tych 80% firmie trzeba zaplacic 2200 za wynajem samochodu plus wszystkie wyżej wymienione oplaty. 3 wariant to umowa zlecenie , 100% utargu netto dla ciebie i wtedy co tydzien trzeba wplacic 1000 zl za samochod firmie, do tego paliwo okolo 1300-1400 plus myjnia i odkurzacz. Firma rozdziela bardzo duzo rabatów klientom w wysokosci od 5% do 10%. Pracujac srednio po 12-14 godzin dziennie utarg dzienny to okolo 400 zl. Jak jest dobry dzien to zrobi sie okolo 14-16 kursow dziennie. Od wakacji 2019 kiedy nastąpiła zmiana prezesa jest coraz mniej zleceń. Firma nie pozyskuje nowych klientów. Ludzie z biura zapomnieli ze dzieki komu maja prace i wyplaty. Średni utarg w miesiacu to okolo 8000-10000 zl brutto. Wiec wszystko prosto mozna policzyc. Rata leasingu tej toyoty to okolo 1200-1500 (przy takiej ilości floty otrzymali Napewno bardzo duży rabat w toyocie oraz preferencyjne warunki leasingu) . Wiec gołym okiem widac jak firma zarabia na kierowcach. Rabaty dawane firma lecą po kieszeni kierowcy, firma nie daje rabatów u naszych klientów np w Ikea albo decathlon. Odradzam każdemu tutaj prace, poszukajcie sobie innej korporacji gdzie za baze nie będziecie placic okolo 2000-2500

Gacej
@Kierowca

3850 auto 67 ubezpieczenie 400 kara za km 10000 zł utargu - 8 % 800zł jeszcze kilka rzeczy i za auto wychodzi 5500 na miesiąc do tego 2000 benzyna 1500 twoje zusy chyba że małe ale to i tak 8600 kosztów w skali miesiąca

Wojtek Wawrzyniak
@Kierowca

Jak widać podpisałem się. Mogę tylko zauważyć że kierowcy mają wybór. Nikt nikomu nie karze tu pracować. 90% to zwykłe bzdury. Nie każdy nadaje się na kierowcę taxi. Proponuję alternatywę. Wybór jest duży. Nazw nie wymieniam bo szkoda atomów tlenu. Ja pracuję i jestem zadowolony. Jeżdżę tym czym chciałem. Jak ktoś szuka socjalizmu i gwarancji na cholera wie co, to chyba nie na taxi.

Renata
@Wojtek Wawrzyniak

Cześć, wspomniałeś, że 90% to zwykłe bzdury.. Może napiszesz w takim razie swoją opinię na temat pracy w EcoCarze i przybliżysz jak realnie wyglądają warunki zatrudnienia w firmie? Jak Ty oceniasz zarobki? Ile one wynoszą i co się na nie składa?

Wojtek Wawrzyniak
@Renata

Cześć. Nie będę się rozpisywał o szczegółach na forum..Prawda jest taka że zarabiam. Warunki zatrudnienia musisz negocjować z pracodawcą. Dostajesz samochód i pracujesz. Nie chce mi się nawet komentować głupot pt. że nie ma wybieraków, że nie dają na benzynę i takie tam. Jak miałaś z tym do czynienia to wiesz o co chodzi. Jak myślisz o kokosach typu 15 tys na czysto to znajdź inne zajęcie. Najlepiej to znajdź mnie i podaj jakiś priv. Wtedy powiem dużo.

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
onnawypowiedzeniu

od miesiąca nie potrafią wypłacić zaległej pensji a tu kolejna się zbliża. Już składam zawiadomienie do inspekcji.

Romansie wypłacają pieniędzy

Od miesiąca ruch 0

@
@Romansie wypłacają pieniędzy

jak wszędzie...

Byly

Jak tam obecne warunki w ecocar? Jak sobie radzicie w trakcie pandemii? Biuro was wspiera czy maja wszystko w (usunięte przez administratora) Zmniejszyli przynajmniej oplate bazowa czy nadal bez zmian?

do Były
@Byly

W czasie pandemii radzimy sobie jak każdy inny... czyli jest słabo - wiem, że chłopaki, którzy mają swoich klientów to nie narzekają ale zawsze mogłoby być lepiej... a co do pomocy.... na 30 dni całkowite zwolnienie z opłat ale auto odstawiasz... - chyba nie najgorzej....

Kierowca

Eco Car się położyło. Niestety . Zawinęli interes, nie ma wsparcia. Nie płacą.

do Kierowca
@Kierowca

Hahaha.... a dostałeś kiedyś pieniądze z Eco na czas? bo mi sie nie zdarzylo... niestety... ale ZAWSZE były - z małym opóźnieniem ale ZAWSZE.... nie (usunięte przez administratora) we własne gniazdo.... mamy teraz taki okres a nie inny - każdy narzeka na brak pracy... nudzi CI sie to wypisujesz brednie... nie mówie, że jest pięknie i kolorowo bo sam dostaje po (usunięte przez administratora) z kazdej strony ale jakoś trzeba to przetrwac...

do Kierowca

to czemu jeszcze jeżdzą?

Pytanie do ludzi w kontrolingu- jak nie dostanę od waszej firmy pitu do rozliczenia, to ja czy wy odpowiadacie? Tak samo z nierozliczonymi fakturami- podam was jako właścicieli samochodu za który musiałem zapłacić, a nie oddaliscie mi kasy- a pewnie bedziecie chcieli sobie z pitu odciągnąć- nie ma tak- mam kilka osob znajomych w skarbowce, i jak tylko zaczniecie kombinować to daje cynk do US...

Kierowca

Ty nie pytaj się kontrolingu bo oni sa tylko od koordynowania kierowcami zalogowanymi oraz zleceniami. Zapytaj się ludzi w księgowości bo to w końcu oni odpowiadają za rozliczenie firmy. Na jakiej umowie byles u nich?

Załamanysytuacja

Niestety Ecocar upada. Zwalniają biuro

złamany-załamanym
@Załamanysytuacja

ta zamykają sie.... obstawiam, że ktoś sie nie zgodził na czasowe mniejszenei pensji i w tym wypadku dostał wypowiedzenie.... nie trzeba być alfą i omegą żeby przewidzieć taką sytuację.... inna sprawa, że skoro ktoś pisze o czymś takim to przypadkiem nie jest jedną z tych osób "zwalnianych z biura" i teraz tutaj będzie płakał...?

Jaro

Firma krzak, tyle w temacie... Kursy rozdzielane po znajomosci az boli w oczy a mowia ze nie..nie polecam nikomu, ciezko zwiazac koniec z koncem przy 250 h mies zenada jesli chodzi o kontroling, kogo oni tam zatrudniaja!??

Karol
@Jaro

Porażka kursów mało nawet przy 13h dziennie na auto wyrobic nie mozna Żenada

Kursant
@Karol

Dokładnie lipa straszna praktycznie zero zleceń z bazy !

Damian
@Kursant

Nie ma opcji wyrobic pracuje juz dwa miesiące uciekam zaluje ze poszedlem

@Damian

To jak tam jest mozna jakis rzetelny opis ewentualnie na priv.?

Loken

Podaj maila. Pracowałem tam ponad 4 miesiące to ci opowiem

Bylem

Witam. Wiec tak bylem, sprawdzilem i przekonalem sie na wlasnej skorze nie warto. Ty masz sie wywiazac ze wszystkiego ale zalatw sobie pieniądze by tankowac auto ba przelewu na czas to napewno nie dostaniesz.

@Bylem

Brawo... Szanowny "byłem" napisz proszę w której korpo taksówkarskiej płacą Ci za paliwo? Zasady są jasne i przejrzyste dla wszystkich - jeżeli nie jesteś w stanie zarobić na paliwo to znaczy, że lepiej dla Ciebie będzie (jak ktoś niżej to ładnie napisał) iść do biedronki towar wykładać.... co znaczy wywiązać sie wszystkiego? po prostu realizować zlecenia? Być schludnie ubranym? czyste auto mieć? czy może nie palić w samochodzie? Przelew nie na czas... tutaj się zgodzę, że czasami są małe obsuwy.... Jeżdzę i jakoś nie mam podstaw do narzekania... ale to przez to, że tylko lub aż staram się sumiennie pracować... raz lepiej raz gorzej ale jakoś sie daje rade...

@szukający

Z gory widze wiesz co inni robia. Owszem widzialem kierowcow palacych w aucie i z brodnym autem ,ale nie oceniaj wszystkich. To co piszesz jest bardzo ciekawe. I jesli chodzi o biedronke to nie wiem ile tam placa ale na tyle godzin jazdy to w ochronie na cieciowie znajomy ma 2900 za 10-11 zmian w miesiacu. Swoja droga to pytanko :"duzo masz premii za pochlebna opinie?" Pozdrawiam ja juz sie rozstalem i mam z bani

@szukający

I nie napisalem o pieniadzach na paliwo. Kto Cie przyjął tam do biura skoro czytac ze zrozumieniem nie umiesz? Spoznia sie kasa nie ma za co tankowac czego tu nie rozumiesz?

Perun Gromowładny

Wszedłem tutaj z ciekawości jako że od 3 lat już nie jeżdżę w tej "firmie". Czytając komentarze widzę że nic nie zmieniło się w ecocar. Od siebie dodam tyle że dla taksówkarza idącego do tej "firmy" to najgorsza degradacja a osoba o nicku "realista" to najprawdopodobniej typ z biura opłacany za pisanie pozytywnych komentarzy. Tyle w temacie. Zdecydowanie odradzam lepiej iść wykładać towar do Biedronki niż współpracować z tą firmą

@Perun Gromowładny

zapewne osoba, która ukrywa się pod nickiem perun gromowładny to człowiek sukcesu, który kiedyś pracował w ecocar dla idei bo nie stać było go na prace w innym korpo gdzie trzeba było na swoim aucie jezdzic... a teraz najlepiej wylać swoje żale w internetach bo tutaj z imienia i nazwiska nie trzeba sie podawac wiec można pisać co sie chce.... szkoda tylko, że pod kazdymi tego typu komentarzami nikt z piszących nie odpowiedział na pojawiające sie pytania.... są takie pociski typu "fire and forget"... coś takiego jak te wszystkie śmieszne komentarze oderwane od rzeczywistości - strzel i zapomnij....

PG
@szukający

Ty w swoich komentarzach podpisujesz się z imienia i nazwiska. Nie rozśmieszaj mnie. Pochwal się lepiej ile Ci płacą za pisanie pozytywnych komentarzy w ecocar bo przecież nikt nie uwierzy że jesteś jakiś tam szarym kierowcą który dla idei i dobra firmy hejtuje negatywne komentarze na temat firmy. Tak masz rację wylewam swoje żale po to jest internet i taka strona jak gowork.pl żeby wylewać swoje żale. Skoro 99% komentarzy jest negatywnych na temat firmy to znaczy że coś jest na rzeczy

szukający

Co do rozliczeń to się zgodze.. dodaj jeszcze, że jak ktoś może sobie pozwolić to jest możliwa jazda na gwarancję wynagrodzenia... co do postojów... proponuje troszkę zaczerpnąć wiedzy, bo to co piszesz to nie wszystko :) co za tym idzie Twoje "na pewno" mają taniej przy leasingach brzmi równie śmiesznie... Jestem też kierowcą w EC i rozmawiam z chłopakami z innych korpo i wszędzie jest podobnie ze zleceniami (taki okres) a jak przyjdzie wiosna (ta kalendarzowa) to wtedy wszyscy będą szczęśliwi... policz sobie koszty chociażby u partnerów, którzy wstawiają auta do innych koroporacji... wygląda to bardzo podobnie.... samych tłustych kursów... za gotóweczkę :)

Driver

To takie są kary za ryski na masce a jak kamyczek jadąc za ciężarówka spadnie to też ? Jak chce się tak być sztywno w pracy to Niemcy.To jest chyba mała przesada własnych pracowników za co tak?

seaman
@Driver

W Niemczech samochody są normalnie ubezpieczone i pracownik ma w (usunięte przez administratora) ich uszkodzenia. Tam jest cywilizacja i normalne stosunki miedzyludzkie. Wiem, bo pracowałem.

To jak to w koncu jest bo kazdy narzeka a widac jak jezdza auta i kierowcy w wieku 40-50 lat

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie EcoCar S.A.?

Damian

Czy kiedys jeździłes w przewozach osób Czy jezdziles automatem No i czy masz badania Tyle ale to bardziej praca dodatkowa

Były-pracownik

Poczytałem wątek i co do pracy w tej firmie to: 1. kary: - faktycznie jak odbierasz samochód od nich to jest to szybko i doba to wpisane tamto wpisane ale jak oni odbierają to już powoli i z lupą, odprysk lakieru na masce 1000 zł rysa 1000 zł chyba że co miesiąc zapłacisz 70 zł za ock czyli oc kierowcy to po trzysta 2. zwroty kosztów za lotniska i myjnie: - bez problemów zwracają ale trzeba pilnować i najlepiej oddawać ze zbiorówką i to podliczoną 3. kontroling - fakt jest kilka osób, które uważają że praca kierowcy to to samo co wsiąść na Żupniczej do samochodu i po pracy pojechać do domu, jednak nie spotkałem się z sytuacją kiedy po x godzinach w samochodzie odmawiasz grzecznie kursu mówiąc że jesteś na nogach ileś czasu nałożyli by karę - fakt często za błędy kontrolingu ochrzan dostaje kierowca 4. rekrutacja - w momencie przyjmowania obiecują złote góry i platynowego słonia w karafce jednak realia opkazują się inne: - mówią na przykład przyjmując na busa że praca na stałe a jest to praca sezonowa od późnej wiosny do jesieni - obiecują dla taxi że cały utarg dla Ciebie a zabierają VAT (rozumiem, że muszą odprowadzi, ale równocześnie nie znam kierowcy który od nich otrzymałby fakturę za wynajem samochodu i tu sytacja robi się groteskowa on 8% vat które zabierają kierowcy rozliczają u siebie zarabiając dodatkowo 15%) Ogólnie nie polecam ale i nie odradzam, ja zakończyłem współpracę z tą firmą pozwem do sądu jednak to już inna bajka.

Ciekawski
@Były-pracownik

A możesz powiedzieć czego dotyczy pozew przeciwko ecocar?

Były kierowca

Jeździłem przez kilka miesięcy pod Eco car sa busem, kursy tylko lotniskowe z załogami, na umowie zlecenie, stawki śmiesznie niskie, kary dowalają za co tylko się da I to nie małe i często niesłuszne, controlling to jakaś kpina po 26 godzinach!!!! jezdzenia mieli problem ze odmówiłem podkecia kolejnego kursu, za co zostalem ukarany na 200zł.. miesięcznie wyrabiajac po 280-300 godzin dostawalem przelew na 2400zł. Warto też pamiętać że za postój na lotniskach musiałem wykładać z własnych pieniędzy I później prosić się o zwrot kosztów i bezsensownie to przeciagali. Obiecuja gruszki na wierzbie, a później kubeł zimnej wody na głowę.(usunięte przez administratora)

@Były kierowca

Brawo masochisto.... Zachowujesz sie jak typowy polaczek-cebulaczek.... zakończyć prace i wylać swoje żale w internetach.... póki co w kraju jest jeszcze rynek pracownika... uwaga: Trzeba było nie podejmować pracy!!!! skoro warunki takie a nie inne.... ale jak widać jesteś masochistą... co do kar to sie nie wypowiadam, ale jedno jest pewne.... nigdy nie są bezpodstawne.... ale może tylko Ciebie tak gnębili a ty jako przodownik pracy męczyłeś się strasznie ale dawałeś rade za tą śmieszną stawkę na umowie, która zdecydowałeś się wspaniałomyślnie podpisać.... bo jesteś masochistą.... haaha

Edward
@szukający

Wiesz coś o karach, które nakłada na kierowców firma EcoCar? Widzę, że po odmówieniu kursu można zostać ukaranym, więc chciałbym poznać wszystkie kary pieniężne, które przewidział dla kierowców pracodawca.

@Edward

@Edward - wiem tyle co inni, sam również kiedyś otrzymałem karę... natomiast weź pod uwagę dwie sprawy: generalnie to nie jest tak, że Ecocar tylko czeka aby kierowcy dowalić karę - ale tutaj oczywiście poznasz tylko jedną strone medalu - kierowcy (zauważ, że jak ktoś coś napisał negatywnego na Ecocar i była jakakolwiek odpowiedź na to co twierdzi to ze strony "poszkodowanego" dalszej dyskusji nie było...), druga strona medalu jest taka, że rzeczywiście kare można dostać za odmowe realizacji zlecenia ale to tez nie jest tak, że odmawiasz i od razu pajda, no chyba, że powiesz "nie bo nie" ... :) na to co tu piszą trzeba brać poprawkę... jak chcesz dowiedzieć się jakie są kary podejdź do biura do chłopaków z rekrutacji (chyba ich dwóch tam jest) to będziesz mógł zobaczyć umowe i kary tez...

@Były kierowca

Jeżeli chcesz pisać opinie o firmie to pisz prawdę bo w twoim wpisie same bzdety. Może poza jednym że busem trzeba jeździć dużo nawet bardzo dużo. Około 25 tyś km. miesięcznie ale jest to praca sezonowa i jak chcesz to dasz radę. Zarobki o których piszesz to fikcja. Nigdy nie miałem mniej jak 3500 fakt że jeździłem codziennie przez cały tydzień trasę i wieczorem często Okęcie Modlin. Za parkingi owszem trzeba zapłacić z własnej kasy (Katowice i Wa-wa) poza tym za myjnię i ewentualnie olej jeżeli potrzeba ale wszystko miałem zwrócone razem z wypłatą był to oddzielny przelew więc łatwo można sprawdzić czy się zgadza. Nigdy też nie zostałem ukarany mimo ze odmawiałem jazdy w trasę zaraz po powrocie z trasy.Od razu zastrzegłem że po powrocie z Polski mogę zrobić jedynie Modlin żeby jechać w trasę muszę się wyspać.Jeździsz zawsze nowym samochodem po 30 tyś. wymieniają na nowy . Nie ma żadnych problemów z autem. Mnie ta praca odpowiadała teraz mogę odpocząć :) a w przyszłym roku też się zgłoszę.

Ron
@Kierowca

25 tyś miesięcznie - szok ???? żenada, to jest jakiś (usunięte przez administratora) ile to trzeba godzin w miesiącu aby wyrobić te kilometry. Pracowałem jako kierowca busa po Eurobie, robiłem 20 tyś w miesiącu i nie było lekko, noce nie wyspane, trasy po 1500 - 2000 km. Nie wyobrażam sobie 25 tyś km w miesiącu po mieście i okolicach, czy jest to w ogóle wykonalne? Jeśli istnieje taka osoba to pragnąłbym poznać tą osobę i uściskać jej rękę.

Ambitny

Poraża w tym kraju skala cwaniactwa i skala wtórnego analfabetyzmu ( nie czytanie i/lub nie rozumienie umów-44% Polaków ma problem ze zrozumieniem tego co czyta) . No ale jak można rozumieć co się czyta gdy statystyczny Polak czyta 1-2 książki rocznie....

Roki

Witam .Poszukuje kierowcy EcoCar z Gocławia. Pan nazywa się Grzegorz. Moze ktoś pomożę sprawa osobista.

Albert
@Roki

Być może że znam typka.

Zostaw merytoryczną opinię o EcoCar S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w EcoCar S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy EcoCar S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EcoCar S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EcoCar S.A.?

Kandydaci do pracy w EcoCar S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EcoCar S.A.