Opinie o Grupa Blue Medica Sp. z o.o. w Zgierz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Grupa Blue Medica Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Grupa Blue Medica Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Lekarze ogólni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Blue Medica Sp. z o.o. w Zgierz

Jak szefostwo w Grupa Blue Medica Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Nick Nowy wpis

Tak jak w ostatnio dodanych postach

Agnieszka

Niestety z przykrością muszę stwierdzić,że jest to firma której nie warto poświęcać swój czas i zaangażowanie. Na rozmowie o pracę byłam zapewniana o tym,że pierwsze trzy miesiące będą na umowę zlecenie,po tym okresie dostane umowę o pracę. Gwarantowano mi prace 8 godzin dziennie w pełnym wymiarze godzin! W rezultacie pracowalam caly czas na umowe zlecenie. Pracę miałam rozpocząć od 1 października 2019,a rozpoczęłam tydzień później z winy firmy i przez pierwszy miesiąc zapewniono mi zaledwie 24 godziny. Później pracowałam z kolei 10 godzin dziennie bez możliwości wzięcia dnia wolnego czy chorobowego,bo firma ze względu na oszczędności nie zdecydowała się na zatrudnienie drugiej osoby. Szkolenie mnie na stanowisko polegało na czytaniu mi handbooka przez Panią "menadżer", który po szkoleniu dostałam na maila do studiowania w domu. Jak się okazało później był on zupełnie bezużyteczny,bo informacje w nim zawarte były nieaktualne. Rozpoczęłam pracę kompletnie niewdrożona w zakres obowiązków i pozostawiona sama sobie,ponieważ pracowałam w Krakowie,tak więc jakąkolwiek pomoc mogłam uzyskać od Pani menadżer jedynie telefonicznie i niechętnie. Pani "menadżer" to 20-letnia ulubienica Prezesa nie mająca kompletnie pojęcia o tym jak zarządzac zasobami ludzkimi. Z pozoru miła, w rezultacie cechująca sie zupełnym brakiem kompetencji i rzetelności w wykonywanych obowiązkach. Przykre,że osoby bez studiów i po czystej protekcji "reprezentują" dobro tej firmy i bawią się w zarządzanie innymi. Po 5 miesiącach pracy ja,koleżanka,pielęgniarka i Pani Doktor dostałyśmy wypowiedzenie z pracy. W zasadzie tylko w stosunku do mnie zachowano okres wypowiedzenia dwóch tygodni,reszta pożegnała się z praca praktycznie od razu. Pomijam fakt,że na umowach miałyśmy okres wypowiedzenia 30 dni! Pan Prezes zadecydował o zamknięciu przychodni z dnia na dzień. Nie traktuje się pracowników z szacunkiem w tej firmie. Wymaga się od nich pełnego zaangażowania i dyspozycyjności przy tym zupełnie nie wywiązując się z warunków w umowie czy chociażby ustaleń na rozmowie wstępnej. Pracuj,dostosuj się,nie wymagaj,o nic nie pytaj,radz sobie sama i nie narzekaj...to hasła definiujące firme Blue Medica,zdecydowanie nie polecam!

Anna Nowy wpis
@Agnieszka

Zamknięcie było pewnie przez pandemię, ale lepiej o smarować firmę.

Marcelina Nowy wpis

@artur zastanawia mnie dlaczego uważasz ze są nieodpowiedzialni?

Artur

Witam , firma z którą nie warto robić najmniejszych interesów , nieodpowiedzialni , nieudolni pracownicy , zamroziłem nie małe pieniądze czekając na sfinalizowanie transakcji , do której i tak nie doszło , jedyną informacją był sms że sprawa nie aktualna . Firma nie godna zaufania , uważajcie !!

Firma Grupa Blue Medica Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Dietetyk
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Technik Farmacji
HSS Work Sp. z o.o.
Zuza

Może ma ktoś wiedzę czy firma potrzebuje nowych pracowników?

Edyta

Zakończyłam swoją współprace z Grupą w listopadzie 2019 roku. Praca w tej firmie to ciągłe ratowanie Spółki z opresji oraz niekończące się nękanie przez pracodawcę. W spółce cały czas panuje rotacja pracowników. Prezes wielokrotnie dyskredytował mnie w oczach innych pracowników. (każdego podjudzał przeciwko sobie oraz wyśmiewał na spotkaniach u siebie w gabinecie. Lubił plotki i szczegółową wiedze o życiu prywatnym swoich pracownic). W firmie panowała jawna dyskryminacja - Prezes zatrudniał jedynie kobiety - ponieważ kobieta zrobi więcej za mniejsze wynagrodzenie. Prezes wielokrotnie słownie poniżał pracowników "dolnego piętra" nazywając ich plebsem. (Siedziba firmy miesci się w dwupiętrowym domku). Prezes miał osobliwe metody karania za jego zdaniem niesubordynacje - kiedy przebywając na urlopie wypoczynkowym nie przesłałam kalendarza pracy w terminie - Prezes nałożył na mnie karę minus 40 nadgodzin - w związku z czym tydzień miałam pracować za darmo (zrobił to równiez wobec dwóch innych pracownic). Prezes pozwolił sobie również mailowo na anulowanie moich wszystkich nadgodzin ponieważ było ich za dużo. Ja nie znam w polskim prawie takiej konstrukcji, która zezwala pracodawcy na anulowanie godzin zleconej przez siebie pracy. Prezes próbował mnie zastraszyć mówiąc, że nabijałam sobie nadgodziny celowo, na moją odpowiedź, że nadgodziny są na polecenie Zarządu i może to zweryfikować w moich wnioskach znajdujących się w adminstracji stwierdził "oby tak było". Powodem, który sprawiał, że miałam prawie najwięcej nadgodzin w całej firmie nie było to, że nie dawałam sobie rady o czasie ze swoimi obowiązkami jak próbował mi wmówić Prezes - były to niekończące się podróże służbowe - Szczecin, Toruń, kraków, Warszawa, Czestochowa, Kielce, Lublin. Koordynowanie remontów, wizyty w Urzedach, zastępstwa itp. Prezes wmawiał mi, że działałam na szkodę spółki i obiecałam ludziom podwyżki zapominając, że sam je akceptował swoim podpisem. Prezes dzień przed potrafił anulować mi urlop bez podania ustawowego powodu. Wielokrotnie dostawałam upadlające zadania niezwiązane z moim stanowiskiem pracy w firmie, np. kupowanie przebitki do kolczyka dla żony Prezesa, zakupy do domu takie jak kiełki pszenicy, kotlety. W tym miejscu chciałabym tez wspomniec o tym, że wielokrotnie pilnowałam psa prezesa w swoim prywatnym czasie a moja odmowa wiązała się z jego dużym niezadowoleniem. Prezes chciał abym wieczorami po godzinach pracy zamiast chodzić na siłownie pilnowała mu psa a on zmieni mi godziny pracy abym na siłownie mogła chodzić przed pracą. Wielokrotnie byla mi zlecana praca ponad moje siły po kilkanaście godzin dziennie. Wielokrotnie bałam się o swoje życie jadąc samochodem słuzbowym ponieważ byłam tak przemęczona pracą. Firma nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem. Kodeks pracy jest jej obcy. Swoich pracowników oraz podwykonawców traktują jak służących i tanią siłę roboczą. w firmie panuje ciężki mobbing. W firmie nikt nikogo nie szanuje ponieważ panuje atmosfera wyśmiewania każdego. Przychodzac do tej pracy byłam radosną usmiechnięta, pełną życia dziewczyną - po zakończeniu z Prezesem współpracy bylam wrakiem człowieka. Spółka doprowadziła mnie swoimi działaniami do choroby. Prezes potrafi być czarującym człowiekiem, który wzbudza w pracownikach poczucie przywiązania do firmy oraz lojalność ponad wszystko. Byłam uczciwym oraz lojalnym pracownikiem. W nagrodę za swoją lojalność i pracę ponad siły firma po tym jak zakończyłam z nią współpracę uchylała się od wypłaty całości należnego mi wynagrodzenia. Byłam zmuszona skierowac sprawę do Państwowej inspekcji pracy. Po dwóch miesiącach od mojego odejścia z pracy firma wypłaciła mi wynagrodzenie, zgodnie z protokołem kontroli PIP. Firma nie była w stanie nawet na czas dostarczyć mi świadectwa pracy. Po jego otrzymaniu okazało się, że jest błędnie wypisane. Oczywiście był czas kiedy bylam bardzo zadowolona z pracy w Grupie. To było kiedy pracowałam np. 120 km z dala od Prezesa i po prostu nie był moim bezpośrednim przełozonym wobec czego nie miał mnie kto nękać. Nigdy nie prosiłam o awanse i podwyżki - to firma mi je proponowała jako, że byłam bardzo dobrym, elastycznym, skrupulatnym pracownikiem. Ze swojej pensji również byłam zadowolona. Wypłata zawsze była na czas - jednak to obowiązek pracodawcy. Reasumując odradzam każdemu pracę w Grupie. Jeśli oczekujecie od Pracodawcy traktowania z szacunkiem to na pewno nie stanie się to na ulicy Wiewiórczej 18.

Przeszłam pozytywnie I etap rekrutacji na stanowisko managerskie. Bardzo profesjonalnie i rzeczowo - komunikacja z firmą wzorowa.

Edyta
@Marta

A drugi etap rekrutacji w Blue Medica masz już za sobą? Jak dalsze wrażenia? Nadal tak pozytywnie?

Jarek

Współpracuje z firmą od 4 lat i powiem szczerze bywa różnie. Niektóre oddziały i placówki są świetnie zarządzane jak np. Elbląg Warszawa, Lublin czy centrala. Ale są również takie w których pracownicy nieco się obijają co widzę jako podwykonawca. Generalnie mam bardzo dobre doswiadczenia i jestem nieco zdziowiony niektorymi negatywami. Firma przez 4 lat bardzo sie rozrosła zatudnia z 400 osób w calej Polsce i tempo pewnie czasem powoduj niezadowolenie co niektorych.

@Jarek

Jako współpracownik firmy masz o niej dobrą opinię. Piszesz, że jesteś podwykonawcą. Czy mógłbyś napisać na czym konkretnie polega Twoja współpraca z firmą i czy wynagrodzenie jest na odpowiednim poziomie?

Uwaga na tą firmę zrobiłem im remont po innej firmie na kwotę 100 000zł w Warszawie przy ul Jaktorowskiej 5 roboty przyjęto bez uwag ,,nie zapłacili faktur do dziś za moje pieniądze prezes Jarosz jeździ sobie na wakacje to (usunięte przez administratora) proszę nie korzystać z ich usług,ładnie wygląda u nich tylko reklama

@Andrzej

Taaa, nie ma to jak spierdzielic remont a pozniej sie drzeć i żalićna necie. Szkoda, ze w sadzie wyszło Wasza niekompetencja.

Honorata
@Marta

Rozumiem, że możesz nie zgadzać się ze zdaniem użytkownika @Andrzej, ale i tak proszę Cię, żebyś zawsze pamiętała o posługiwaniu się kulturalnym słownictwem. Jestem ciekawa, czy wypowiadasz się jako pracownik firmy Grupa Blue Medica? Jeśli tak to byłoby super, jakbyś opisała nam tamtejsze warunki zatrudnienia. A może wiesz coś odnośnie planowanej tam rekrutacji?

Milek

Niestety nie mam za co pochwalić pracy w firmie. Zarządzają nią osoby, którym zależy tylko na zyskach i kasie. Przychodząc tu do pracy musisz wszystko wiedzieć, albo samemu się nauczyć. Totalny brak wsparcia z "góry" - na stanowiskach managerskich pracują osoby nie mające zielonego pojęcia o funkcjonowaniu przychodni, z wykształceniem zupełnie odbiegającym od potrzebnego. Zarobki są wręcz śmieszne i nie ma mowy o podwyżce. Za dużo pokazujesz lub za dużo wymagasz - zwalniają Cię i szukają nowej osoby, którą i tak za jakiś czas i tak wyrzucą. Ciągły stres i wszechobecna niewiedza są tu na porządku dziennym.

@Milek

Rozgoryczenie ludzie którym się nie udało zawsze odbiór się na hejcie w Internecie. Ja tam dostalam pakiet szkoleń na dzień dobry i mocne wsparcie. Zarobki jak na łódzkie powyżej standardu.

Roman
@Marta

W dalszym ciągu pracujesz w firmie Grupa Blue Medica? Jeżeli by tak było, to mogłabyś napisać, czy firma daje szanse zatrudnienia osobom bez doświadczenia zawodowego? Jest to ważna informacja, dlatego chciałbym, aby znalazła się w tym wątku. Będę wdzięczny za informację.

@Milek

Jak czytam te opinie to jsetem zaskonczona. Mam wrazenie ze jak Ktos nie daje rady to sie msci ;)

@Roman

Tak pracuje w jednej z placówek. Grupa ma 300 ludzi wiec zalezy gdzie.

Pracuje w grupie już prawie czwarty rok i jakoś niespecjalnie chce cos zmieniac. Jest moc, duzo rozwoju. Polecam.

PB

Wymagająca praca ale dobrze platna. Bardzo rozwojowa. Spółka zatrudnia w całej Polsce chyba z 300 osób więc negatywne opinie zawsze się znajdą. Tak czy siak ja po 3 latach pracy nie wyobrażam sovie innego miejsca. Na forum mieszają się opinie o centrali z pracą w klinikach z terenie dlatego można nieco się pogubić.

takatam

Mam tę niewątpliwą przyjemność współpracować z Grupą Blue Medica już od ładnego kawałka czasu i szczerze powiedziawszy niektóre z poniżej zamieszczonych opinii powodują, że chce mi się śmiać w głos. Ludzie bez kompetencji? Zapewniam, że nie tutaj. Znam członków tej załogi i wiem, że każdy daje z siebie 120%, a to że ekipa jest młoda nie jest równoznaczne z tym, że czegoś jej brakuje. Za dużo pokazujesz lub za dużo wymagasz? Owszem zwalniają – z pozycji szeregowca przenoszą Cię na managera z perspektywą rozwoju. Taaaak, rzucają na głęboką wodę – kto nie lubi wyzwań i pracy w ekstremalnie fajnych warunkach, niech omija to miejsce z daleka ????

Dominika
@takatam

To fantastycznie! Bardzo miło czyta się właśnie takie opinie i cieszę się, że tak cenisz sobie Grupę Blue Medica jako pracodawcę, a także cały zespół pracujący w tej firmie. Napisałeś, iż pracownicy zawsze mogą tam liczyć na nowe wyzwania i dlatego też byłabym wdzięczna jakbyś dokładnie przybliżył nam pewną kwestię. Powiedz mianowicie, jakie konkretnie są możliwości rozwoju i ścieżka kariery w firmie?

B

Mam 2 letnie doświadczenie w pracy w Grupie Blue Medica i nie wyobrażam sobie pracować gdzie indziej. Firma oferuje świetne możliwości rozwoju, kadra zarządzająca jest na tyle elastyczna, że pomaga dobrać stanowiska do predyspozycji, upodobań i kompetencji. Przez ten czas nauczyłam się wielu nowych rzeczy, zdobyłam nową wiedzę i doświadczenia, którymi dzieli się zarząd. Pomiędzy pracownikami można dostrzec atmosferę współpracy, wzajemnego szacunku oraz chęci niesienia pomocy. Da się odczuć, że wszyscy pracownicy tworzą zgrany team. Szef dużo wymaga, ale również dużo daje swoim pracowników. Nigdy nie było problemu z wzięciem urlopu czy ze spóźnioną wypłatą. Wszystkim poszukującym pracę polecam zainteresować się Grupą Blue Medica. Jeśli poszukujesz pracy, którą będziesz lubił i będzie Ci sprawiała satysfakcję, polecam sprawdzić oferty pracy w GBM.

Siostrzyczka

Masakra! Oszczegam Was przed pracą w tej firmie! Pan gładkoslowy młody doktorek, chyba współwłaściciel opowiada bzdury i NIGDY nie dotrzymuje słowa. Ludzie bez kompetencji. Trzymajcie się z daleka!

Haber

Elbląg- fatalne zarządzanie zasobami ludzkimi. Wysokie wymagania bez wprowadzenia nowego pracownika w obowiązki. Obowiązuje zasada "ucz się sam, ale nie rób błędów, nie zwracaj głowy szefostwu i o nic nie pytaj " Po okresie próbnym albo lądujesz na bruku albo w poradni psychiatrycznej. Inteligentne osoby nie mają tam szans. Ciagla rotacja personelu, nikt nie jest w stanie sprostac wymaganiom zarzadzajacych placówką. Nie polecam szkoda czasu.

Jonny
@Haber

Piszesz o rejestracji prawda? Jesli tak to potwierdzam. Ryba psuje się od głowy. Ktoś powinien się temu przyjrzeć

Zespół Grupy Blue Medica

Dzień dobry, Bardzo nam przykro, że spotkała Pana taka sytuacja, niemniej jednak pragniemy podkreślić, iż Grupa Blue Medica nie była i nie jest w żaden sposób związana z firmą Grey Bridge ani z Panem Michałem Szarym. Natomiast firma Medical Wish jest jedynie podwykonawcą Grupy Blue Medica, w związku z czym Grupa nie ma wpływu na działania tejże firmy. W związku z powyższym bardzo prosimy o dodanie opinii na koncie właściwego pracodawcy. Niniejszy komentarz nie jest zgodny z prawdą i narusza dobre imię spółki Grupa Blue Medica, prosimy o jego natychmiastowe usunięcie.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Blue Medica Sp. z o.o. - Zgierz

Grupa Blue Medica Sp. z o.o.