Grupa PWN

Opinie o Grupa PWN

Igor

Są różne zdania na temat firmy. Ja wiem, że to dobry pracodawca. Pewnie opinia zależy od tego jak się pracuje!

Emil:)
@Igor

tak tak masz rację Igorku:)

Goodbye
@Igor

Igorze, rozwiń swoja myśl, uzasadnij opinie, podaj kilka argumentów. Jako były już pracownik podpisuję się pod wszystkimi negatywnymi opiniami. Ta firma zdecydowanie nie jest dobrym pracodawcą. Może masz zbyt małe doświadczenie na rynku pracy, nie wiesz jeszcze co to znaczy dobry pracodawca, albo... reprezentujesz dział HR i np. borykasz się z problemami rekrutacyjnymi czy wypowiedzeniami ze strony pracownikow itd.

Marlena

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak oceniacie pracę w PWN jeżeli chodzi o organizację konferencji/szkoleń ? Będę wdzięczna za opinie

hania

Czy ktoś podpowie o księgowości w PWN, kolejne ogłoszenie w typie stabilne zatrudnienie w firmie z ugruntowaną pozycją na rynku, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, możliwość realizowania interesujących projektów Zastanawiam się czy warto przesyłać tam swoje dane, skoro opinie są zdecydowanie na minus a Oferujemy.... nic.

AK
@hania

Nie polecam, ale jeśli chcesz to próbuj tylko po to aby samemu potwierdzić te wszystkie poniższe uwagi.

@hania

Księgowość to porażka, pierwszy raz spotykam się z sytuacja zastraszenia słownego i mailowego. Rozmowa szeptem ale tak chyba bezpieczniej bo słyszałam o podsłuchach i nagrywaniu.

Patrycja

Od ostatniej Waszej aktywności minęły już dwa tygodnie. Może znajdzie się ktoś chętny do przedstawienia swojej opinii o pracy w Wydawnictwo PWN? Wszelkie informacje posłużą osobom odwiedzających ten wątek ze względu na zainteresowanie zatrudnieniem w tym miejscu pracy.

Firma Grupa PWN prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Marketingu (rynek akademicki). Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.

Możecie opisać nową sytuację Wydawnictwo PWN? Przyda się to wielu osobom zainteresowanym pracą tam.

NZ

Nową? Nic się nie zmieniło. Wszystko opisane poniżej jest wciąż aktualne.

Paula

Zastanawiam się dlaczego niektórzy pozwalają sobie na ocenianie decyzji szefów? Może lepiej niech każdy wykonuje swój zakres obowiązków jak najlepiej potrafi a zarządzanie i podejmowanie decyzji zostawi.

Jola
@Paula

To chyba naturalna sprawa, że decyzje są oceniane. Trzeba tylko podejmować je rozsądnie i właściwie aby uzyskały ocenę pozytywną. Najwidoczniej w pwn tak nie jest skoro są głosy krytyki.

@Paula

Dobre! :) Jesli szef jest kompetentny i cieszy sie autorytetem to ocena może sie wiązać tylko z komplementami i zadowoleniem podwładnych. Czytając opinie o PWN widać, ze tam słabo z autorytetami. Przykład zazwyczaj idzie z góry. Kompetencje menedżerskie warto podszkolić i przede wszystkim zacząć szanować pracowników, bo tam jak widać po komentarzach duży problem w tej kwestii. Paula a co to znaczy, ze szefów sie nie ocenia? Z jakiej choinki sie urwałaś? :)

agusia
@Piotr

Szef uśmiechnięty i jeśli chodzi o pracowników udaje że nie zorientowany w temacie. Podszefostwo z głową w chmurach kim to jestem i traktuje pracownika jak tanią siłę roboczą a kierownictwo to już aby się podlizać tym drugim a swoim podwładnym tłumaczy jakie to wielkie szczęście że tu pracujecie:) Żenada do potęgi nnnnnnnntej. Nie polecam !!!

An
@Paula

To brzmi jak opinia szefowej w PWN, co gorsza ona tak naprawdę myśli..

@Paula

Problem polega na tym, że to właśnie zarząd i dyrektorzy w tej czy innych firmach powinni wykonywać swoje obowiązki tak, żeby podwładni widzieli w nich wzór, autorytet, żeby im ufali, słuchali, chcieli się od nich uczyć i naśladować. W PWN ewidentnie brakuje takich ludzi! Kryzys zarządzania do potęgi n-tej. Co tam robi HR, skoro tyle złych opinii wylewa sie publicznie? W każdym innym miejscu już dawno w ruch poszłyby np. anonimowe kwestionariusze. Pracodawca nie zignorowałby kryzysowej sytuacji w swojej firmie. Tylko w PWN szefostwo ma pracowników w głębokim poważaniu. Ryzykowne to i krótkowzroczne. Na zewnątrz grają znaną marką, a w środku degradacja. To pęknięcie trzeszczy już coraz bardziej.

Gribo

Raczej nie polecam. Male możliwości rozwoju, słabo płacą, oszczędności na pracownikach i jednoczesnie pełna odpowiedzialność pracowników za wyniki, oczekiwanie od nich ciągłego wzrostu przychodow bez wsparcia inwestycyjnego, narzędziowego, merytorycznego ze strony zarządzających.

@Gribo

Potwierdzam! Brak wsparcia, motywacji i atmosfery pracy! Głucha ciiiiisza dookoła! Jest mnóstwo firm ceniących pracownika, nie dajcie się nabrać na markę z przed pół wieku.

Patrycja

@bezogródekpracy w którym z działów firmy dotyczy Twój komentarz? Ze strony internetowej Wydawnictwa PWN widzę, że jest ich aż 9. Taka dodatkowa informacja może być ważna dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją oraz dla innych pracowników firmy, którzy mogliby się wtedy łatwiej odnieść do poruszanych przez Ciebie kwestii. Piszesz też, że nie ma żadnego systemu motywacyjnego. A czy można liczyć na dodatkowe benefity, czy też pakiet socjalny?

anka
@Patrycja

Jest opieka medyczna po części refundowana, poza tym nic nie ma kart sportowych, premii to co dostaniesz na poczatku tak zostanie do końca. Opinie poniżej są jak najbardziej prawdziwe i te do warunków i do atmosfery. Po zmianie pracy widzę jak dużo straciłam tkwiąc w miejscu PWN.

bezogródek
@Patrycja

Opinia dotyczy pracy w działach redakcji. Z tego, co wiem, nic się tam do dziś nie zmieniło, na szczęście - to już nie mój problem

marzena
@Patrycja

Atmosfera w całym biurze była fatalna brak podwyżek, sytemu motywacyjnego, awansów, ścieżki kariery, brak szacunku do pracownika, bardzo duża rotacja pracowników, kierownictwo trzymana od 20 lat, które nie idzie z duchem czasu. Odejście tylko otworzyło mi oczy.

Null
@marzena

Niestety potwierdzam. Ewidentnie brakuje odpowiedzialnych, charyzmatycznych liderów z wiedzą, pomysłami i umiejętnością zjednania sobie ludzi. Wśród pracownikow duża rotacja. W firmie ogólnie słabe zarządzanie, brak ciągłości planów i strategii. Zero motywacji, kiepskie pensje, dużo umów czasowych i na zlecenie, obietnica podwyżki lub etatu na czas nieokreślony to tylko karta przetargowa dla naiwnych. Na zewnątrz plastikowe hasła, fałszywy wizerunek nowoczesnej firmy, a w środku duży kontrast na minus. Trudna atmosfera pracy, nieprzyjazna, a szefowie w niczym nie wspierają. Liczą sie tylko liczby, nieważne kim, nieważne jak, słupki mają rosnąć a cele finansowe masz za trzech. Nie polecam tego pracodawcy.

Pola

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi kilka informacji na temat pracy dla specjalisty ds. e-marketingu? Z góry dzięki

@Pola

Nie warto próbować! Zmarnujesz swoj czas.

bezogródek

Poziom zaawansowania, jeśli chodzi o podstawowe narzędzia pracy, jak za króla Ćwieczka. Rozmyta odpowiedzialność. Chaos i bałagan. Brak szkoleń i jakiegokolwiek systemu motywacyjnego. Jedyne, co robi dobre wrażenie, to budynek, i to też tylko z zewnątrz. Nie polecam

Patrycja

Firma poszukuje obecnie na stanowisko Księgowej. Czy ktoś rekrutował już na to stanowisko?

Marcelli

Widzę, że poszukiwani są managerowie projektów szkoleniowych i powiem wam, że wygląda mi to zacnie, jak wygląda miesięczna pensja na takim stanowisku?

claudia

A jak wglądają praktyki w dziale sprzedaży? 2 dni w tygodniu? Cz w ogóle jakieś szkolenie jest? Jaki cel trzeba wyrobić? Czy po prostu rzucają Cię na głęboką wodę i masz dzwonić i maile wysyłać a wszyscy mają Cię i tak w (usunięte przez administratora) a jak nie dasz rady to do widzenia? Ogólnie mam doświadczenie w telefonicznym kontakcie z kl i wiem, że różne firmy mają różne podejście i zastanawiam się jak jest w tym przypadku.

claudia

matematyk

4 tygodnie w miesiącu, 40 godzin w tygodniu, popraw mnie jeśli się mylę czy to 1600 zł? słyszałeś aby w telemarketingu ktoś wyrobił premię? ludzie opamiętajcie się

migotka

O premiach zapomnij. No chyba, że kadra zarządzająca przyznaje sobie premie, nic nie dając pracownikom... Pracownicy marketingu i sprzedaży od lat nie uświadczyli żadnej premii, choć wyniki przekraczały zakładany plan...

Kleo

Gribo a gdzie niby te dobre opinie? Ja słyszę same słabe, zarówno od ich pracowników, jak i od branży... Firma jest źle zarządzana, kiepsko płaci, żadnych dodatków. Głównie jedzie na tym, że ma znaną markę, dobrych nowych ksiazek coraz mniej. Firma przystanek. Nie polecam

Rudy

Kolejna firma, która jedzie tylko na słabnącej z każdym rokiem marce. Nie zasługują na dobre noty. Coraz więcej bylejakości, kiepskie zarządzanie, w każdym obszarze coraz mniej specjalistów, do tego spora rotacja personelu, ciągłe zmiany struktury, brak decyzyjności, słabe możliwości rozwoju, nastawienie na krótką perspektywę. PWN - duże rozczarowanie. No i rynek coraz trudniejszy, wiec kokosów nie uświadczysz ani na starcie ani nawet po kilku latach.

Pewniak

Nic dziwnego że firma się kończy jeśli handlowcy zamiast z klientami godzinami teleflirtują ze sobą (AB -wodzirej)

Hipcia

To czemu przez tyle czasu nikogo nie przyjęli? Nikt się nie zgłosił? To po co się w takim wypadku spieszyć, bo nie rozumiem...

ola
@Hipcia

Bo ogłoszenia na pracuju kupuje się na np. 2 tyg/miesiąc. To że wiszą nie znaczy, że nikt się nie zgłosił.

Hipcia
@ola

I na stronie korporacyjnej PWN też te ogłoszenia dalej wisiały, mimo że przyjęli już tych pracowników? Ktoś coś z tego rozumie???

hanka

A skąd zarząd ma wiedzieć że zwalniają, jak sam się tego dowiaduje dopiero wtedy, jak ma już te dokumenty podpisać? Gorzej, że wielu ważniejszych rzeczy też nie wie...

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa PWN - Warszawa

• Jak się pracuje w Grupa PWN?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa PWN tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa PWN?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 7 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grupa PWN