2 Dodaj opinię
2 43 155 5 1

Opinie o Grupa PWN

Dzień dobry,

Chcemy żebyście Państwo nas lepiej poznali, dlatego w tym miejscu będziemy publikować aktualności z PWN. Będą to informacje o naszych książkach, usługach a także o wydarzeniach towarzyszących nam w pracy. Na dobry początek przeczytajcie informacje o PWN i przekonajcie się w co wierzymy, co robimy, jak edukujemy i jak pracujemy.

PWN od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy. W Grupie PWN dobrze rozumiemy wagę naszego zobowiązania i cenimy tradycję, na której wychowały się pokolenia Polaków. Jednocześnie od lat konsekwentnie się doskonalimy, ponieważ wierzymy, że dzięki ciągłemu rozwojowi i zdobywaniu nowych kompetencji lepiej odpowiadamy na potrzeby naszych Klientów.

Jesteśmy nowoczesną, otwartą na wyzwania organizacją. Naszą wizją jest, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób. W tym celu wnikliwie obserwujemy zmiany zachodzące w świecie nauki, edukacji i biznesu, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy w naszych przedsięwzięciach. Chcemy stale rozwijać nowe obszary działalności, tworzyć różnorodne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i – dzięki naszym produktom oraz usługom – wspierać naszych Klientów w edukacji, pogłębianiu wiedzy oraz doskonaleniu przez całe życie.

Naszą pasją jest wiedza. Poznaj z nami jej moc.
Tak3Nie7
Jeszcze pracuje

Prawda, zrobiło się bardzo źle. Zmiany osobowe do tego stopnia, że dobrzy specjaliści znający się na branży akademickiej, naukowej i medycznej odchodzą z wydawnictwa. Nie ma rozwoju jest tylko rozliczanie z chorych celów. (usunięte przez administratora)Komunikacja poniżej krytyki. Wspomniany wcześniej Pan ma wiele za skóra i przenosi nawyki na nowy grunt. Nie mozna powiedzieć innego zdania niż ten pan ma. Z pewnością ma listę ludzi którym obiecał już stanowiska i tylko czeka aby wywalić obecne osoby. Jest bardzo źle, niech HR coś z tym zrobi!

były pracownik Nowy wpis
@Jeszcze pracuje

Ten portal ma być z definicji platformą wymiany opinii na temat danego pracodawcy, a nie miejscem na PR-owe laurki HR-ów. Jak ktoś będzie chciał poczytać o aktualnościach wydawniczych, to wejdzie na wasz e-sklep lub inną stronę.

Cezar Nowy wpis
@Jeszcze pracuje

A co ma niby zrobić HR? Na styl zarządzania i korporacyjny bełkot panie z HR nie mają żadnego wpływu. Za chwile wykażą sie na innym polu. Pracownicy wyrazili swoje opinie o pracodawcy, były anonimowe ankiety. Teraz przed zarządem PWN sprawdzian z wiarygodności i odpowiedzialności. Po pierwsze uczciwa prezentacja wyników, po drugie odpowiedź na głos pracowników. Będzie ciekawie!

Zbigniew Nowy wpis
@Cezar

Często pracodawca organizuje takie anonimowe ankiety wśród zatrudnionych osób? Ciekawi mnie, czy wyniki tych ankiet sprawiają, że pracodawca dokonuje zmian w zarządzaniu bądź innych kwestiach związanych z zatrudnieniem. Przeważnie ankiety mają sens, gdy wyciągane są z nich odpowiednie wnioski.

Wisnia Nowy wpis

Słabo. Pensja podstawowa jeszcze sprzed inflacji, benefity takie ze multisport droższy niż do załatwienia w necie, jak robisz coś lepiej to lepiej nie rob bo jeszcze narobisz przypału bo fyrma innowacji nie uniesie. Tu są lata 90, nowa kadra zarządzająca nie ma pojęcia o czym mówi, nie ma narzędzi, nie ma crm, nie ma szkoleń przekazania obowiązków jak należy. Są natomiast wymagania. I to naprawdę dobrze rozwinięte. Praca w pwn to jak gra komputerowa w Mario: przeskocz dziurę i biegnij dalej. Bardzo wielkie rozczarowanie.

Dzień dobry,

Naszą pasją jest wiedza. Poznaj z nami jej moc.
Tak3Nie7
były pracownik

To jest miejsce do wymiany opinii pracowników na temat tej firmy, a nie strona na PR-owe laurki.

jest strasznie!!

Odradzam pracę w tej firmie. Ludzie na szczycie nie wiedzą co robią. Ciągle szukają nowych osób do pracy.(usunięte przez administratora) Atmosfera jest tragiczna, ludzie są na siebie napuszczani i ciągle zmieniają zakresy obowiązków. Dziś zajmujesz się jednym biznesem, jutro innym i sam nie wiesz w co masz włożyć ręce. Ponad poła ludzi w firmie myśli nad odejściem z pracy. (usunięte przez administratora)Jest strasznie! Szkoda, że dział HR nie miał nic do gadania przy zatrudnianiu toksycznego "pana"!!

Robert

Pracują tutaj takie betony, że głowa mała. Szefowie działów nie mają jaj, a ludzie tylko siedzą i pachną.

Tak18Nie1
Bartol
@Robert

Ale pojechałeś! Ja akurat mam zupełnie inne zdanie. Ludzie są bardzo na poziomie, wysoka kultura, kompetencje adekwatne do stanowisk. Problem jest w zarządzaniu. Brakuje wizji, decyzyjności, inwestycji, ciągłości planów i działań. Za to sporo atrap, które krótkoterminowo coś tam komuś załatwiają.

Tak14Nie1

Miriam
@Bartol

Zgadzam się z Bartol.

Ania
@Robert

A ja tam pracowałam i może wypowiedź Roberta jest dosadna ale przyznaję mu rację!

Tak10Nie
@Ania

Nie wszyscy siedzą i nic nie robią, ale kadra zarządzająca nie ma pomysłów i rozwiązań, stąd niektórzy nie mają jak działać. Problem tkwi w zarządzaniu a raczej jego braku.

Tak12Nie
Ja
@Robert

A kto przyjdzie do pracy za 3 tys. w Warszawie? Selekcja negatywna niestety. Szczęśliwie już tam nie pracuje, wracam do korporacji.

Tak12Nie
@Ja

Podane przez Ciebie zarobki są brutto, czy netto? Chciałbym dowiedzieć się również, jak długo pracowałeś w tej firmie. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu może uda mi się dowiedzieć, czy wynagrodzenie zatrudnionego pracownika rośnie wraz z większym stażem pracy, czy może jest stałe i niezmienne. Mam nadzieję, że zechcesz odpowiedzieć.

zapomnieć o pwn
@Paweł

Chętnie ja odpowiem:) praca w PWN 7 lat w ciągu których pensja netto z 2400 urosła do 2800, z czego 200 po podpisaniu umowy na czas nieokreślony a 200 aby załagodzić sytuacje po odejściu osoby z działu. Żadnych dodatkowych premii i dodatków, czysta stała wypłata i na tym koniec. Nie ma co się łudzić i czekać na więcej. Bardzo kiepska atmosfera, m. ze strony przełożonego z czego czytajac opinie nadal jest normą. Ostatni dzień w PWN był najlepszym dniem pracy w tej firmie.

Tak11Nie
@zapomnieć o pwn

Dziękuję za szczegółowe przedstawienie wysokości zarobków w firmie Grupa PWN. Zastanawia mnie, czy pracodawca daje możliwości zatrudnienia osobom młodym bez doświadczenia zawodowego? Może takie osoby będą mogły odpowiednio rozwinąć się w tym miejscu pracy? Chciałbym, abyś ocenił pracodawcę pod tym kątem.

Ada
@Paweł

Pracodawca bierze obecnie już "wszystko", także każdy znajdzie tu zatrudnienie. Pytanie w jakim celu? Żeby się zwalniać po 6 czy 8 miesiącach?

Dick
@inny

Zgadzam sie w 100%. Zarządzanie jest w PWN bardzo nieudolne. Zero strategii, zero konsekwencji, brak decyzyjności, zero rozwoju i inwestycji, zero narzędzi i fachowego wsparcia. Generalnie wszystko skupia sie na oczekiwaniu przynoszeńia kasy - jesteś tyle wart ile obiecasz szefowi. Rynek jest trudny, a oczekiwania grubo na wyrost. Pensje słabe. Premie to ściema. Na rozwój kariery nie licz, na fajną atmosfere tez nie, bo ludzie głównie narzekają, co drugi szuka pracy, spora rotacja. Z plusów to może budynek. I tyle.

PrawdomownyMarek

Wszystkim rekrutujacym bardzo szczerze odradzam, odeszlem po straconych kilkunastu miesiącach i teraz w innym miejscu widzę jaka to była paranoja. Biuro w Warszawie to jakis żart i kpina. Zła atmosfera, brak możliwości rozwoju, pracownicy są zwalniani z dnia na dzień. Zapominaj o podwyżce, zarząd wybierany na podstawie przypadku i obietnic. W Warszawie jest tylu innych uczciwych pracodawcow, zastanów się dobrze czy chcesz marnować czas.

Tak8Nie1
@PrawdomownyMarek

Zgoda w 100%. Ludzie omijajcie tą"firmę" szerokim łukiem!

@były pracownik

Może Ty będziesz w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, które zadałem w swoim poprzednim wpisie. Mianowicie chciałbym dowiedzieć się, czy praca w firmie Grupa PWN jest w Twojej ocenie godna polecenia pod względem możliwości rozwoju zawodowego? Chętnie poznam Twoją ocenę w tym zakresie.

Tak1Nie1
Ania
Nazwa działu: Księgowość
@Zbigniew

Jako były pracownik odpowiem na to pytanie. Praca w PWN nie jest godna polecenia pod względem rozwoju zawodowego, absolutnie żadnej osobie czy to młodej czy już doświadczonej. Firma nie stwarza takich możliwości ! i nie powtarzajcie tych bezsensownych pytań o benefity bo takowych nie ma, o premie bo takowych nie ma, o rozwój zawodowy bo go nie ma. Zapytajcie się wysokość zarobków, o atmosferę, o ........ a może ktoś znajdzie się chętny do wypowiedzi. Ja nie chcę wracać wspomnieniami wiec wypowiadam się tylko w kwestii rozwoju i odradzam pracy w tej firmie.

@Ania

Dziękuję za odpowiedź. Dzięki Tobie wiem teraz, że nie można liczyć na żadne świadczenia dodatkowe. Napisałaś, aby zapytać o atmosferę, która panuje w tej firmie. Tak więc chciałbym właśnie dowiedzieć się, czy w pierwszych dniach zatrudnienia można liczyć na pomoc i wsparcie pozostałych pracowników? Mam nadzieję, że mimo wszystko zechcesz kontynuować dyskusję.

TakNie1
Anulka
@były pracownik

Aktualnie zastanawiasz się czy przyjąć ofertę. Szczerze odradzam, nie warto. Przedmówca ma rację. Obecni dyrektorzy i dyrektorki to jakaś farsa i maskarada. Były obiecane premie, nie ma. Są za to codzienne odpytywania co udało się jeszcze i czemu tylko tyle

Patrycja

@Polazdecydowałaś się na aplikację na to stanowisko? Jeśli tak, to chętnie dowiem się więcej o procesie rekrutacyjnym do firmy. Z ilu etapów się składa? Czego można się spodziewać podczas rozmowy?

@Patrycja

Dwa lata później, w 2019 , nadal nie ma crm , a bazy klientów tworzy każdy sam na włąsną rękę w excelu ... Inna sprawa, że część dyrektorów nie wie co to takiego ten crm:) Witamy w PWNie firmie z tradycjami.

Tak9Nie
Alan
@pracownik

Nie ma CRM? Przecież był. Czyżby zwijali nawet systemy?

@Alan

Byłeś lub jesteś jakoś związany z Grupą PWN? Jestem ciekaw czy to dobre miejsce do rozwoju zawodowego, czy firma poszukuje też ludzi bez doświadczenia? Mam nadzieję że wiesz coś na ten temat, będę wdzięczny za wszelkie informacje.

@Alan

Nigdy nie było. Stale trwają prace nad CRM. I tak już któryś rok z kolei. W PWN i PZWL nie ma CRM. Sami nie wiedzą jakich mają klientów, jaka jest historia zakupowa, namiary na osoby decyzyjne... nic nie ma. Każdy robi swoje bazy w excelu i odchodząc z pwn zabiera ten excel:)

Tak5Nie
@Alan

W pwn i pzwl nie ma CRM. W innych spółkach nie wiem jak jest. PWN i Pzwl pracowało kilka lat nad CRM, a ostatnio zawiesili i przeszli oficjalnie na excel. Heloł:) Liczydeł nie widziałem, ale kto wie, kto wie...

Roberts
Nazwa działu: Handlowy

A jak tu jest że zwolnieniami? Jest duża rotacja czy raczej jeśli robisz swoje to nie ma co się bać?

Ala
@Roberts

Powiedziałabym raczej: siedzisz cicho, nie wychylasz się, zgadzasz się z jedyną słuszną koncepcją kadry zarządzającej i tańczysz jak Ci zagrają to masz spokój. W przeciwnym razie tez nie zwalniają ale tacy mają tam ciężkie życie. Z PWN ludzie odchodzą, nie są zwalniani, znammpojedyncze przypadki.

Roberts
@Ala

@Ala dzieki za informację. Jest szansa na podwyżki? Jeśli tak to po jakim czasie? Słyszałem że to co się ma na początku to tak już raczej zostaje...

HonolulMark
@Roberts

Wie ktoś jak to wygląda z podwyżkaki w tej firmie?

@Ala

A jak zatem wyjaśnisz fakt, że PWN stale rekrutuje? Firma jest z gumy? Zainteresowani mogą prześledzić historię ogłoszeń rekrutacyjnych. W internecie nic nie znika i można zorientować się co jaki czas pojawia się ogłoszenie rekrutacyjne na dane stanowisko. Potwierdzam opinię, która już pojawiła się na tym forum - rotacja w PWN jest straszna.

@Roberts

Praktycznie każdego tygodnia ktoś odchodzi lub jest zwalniany. Zwalniają, a na ich miejsce szukają następnych. Jeden wielki cyrk. Rotacja straszna, trudno rozeznać się w imionach nowych osób, bo stale ktoś przychodzi i odchodzi. Jak ktoś szuka pracy za niższe pieniądze, ale stabilnej, to nie tutaj.

Urszula
@pracownik

Muszę powiedzieć, że bardzo zaniepokoiły mnie informacje, które tu przekazałeś. Jednak powody rotacji mogą być naprawdę rozmaite i nie sposób tu wszystkie opisać. Co mnie jeszcze zainteresowało - wspomniałeś (pośrednio), że w Grupie PWN można - mimo wszystko - dobrze zarobić. A czy Ci pracownicy, którzy w sposób szczególny wyróżniają się na tle innych mogą liczyć na jakieś dodatkowo bonusy?

Anka
@Urszula

w końcu ktoś napisał że zarobki:) jaka to uważna Urszulo jesteś:) gratulacje To zwykłe przejęzyczenie. Jakie zarobki? nędza z biedą

Andrzej
@Anka

Uważasz, ze wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie. Nikt nie dodał informacji o ewentualnych benefitach. Mogłabyś napisać co zwiera pakiet socjalny i czy można liczyć na premie, które mogłyby podnieść wysokość pensji? Wnioskuję że jesteś pracownikiem firmy, więc musisz widzieć także dobre strony zatrudnienia. Mogłabyś napisać jak to wygląda z Twojej perspektywy?

Ada
@Roberts

I ludzie sami odchodzą i są zwalniani. Od kilku lat jest coraz gorsza atmosfera, coraz więcej nowych, niedoświadczonych osób.

@Andrzej

A pracujemy dla pensji czy dla benefitów??? Czy benefitem opłacisz czynsz, albo wymienisz na zakupy ???

Weronika
@pracownik

Oczywiście - benefitami nie opłaci się się czynszu ani nie wymieni się ich na zakupy. Jednak takie dodatki pozapłacowe mogą niewątpliwie przynosić innego rodzaju korzyści. Może w związku z tym powiesz nam w końcu, czy Grupa PWN oferuje swoim pracownikom jakieś dodatki? Mam tu na myśli na przykład jakieś karty sportowe czy też karty wejścia do obiektów kulturalno- rozrywkowych i inne.

@Weronika

Jako pracownik działu HR wiesz najlepiej jakie to benefity oferuje nasza firma:) Daj spokój...

Aktualność
Reaktor PWN zaprasza na WEBINAR "Jak zostać analitykiem danych?"
Czy wiesz, że wg. raportu płacowego Sedlak&Sedlak średnie wynagrodzenie analityka danych to ponad 5295 zł brutto, a 25% najlepiej opłacanych analityków zarabia więcej niż 7400 zł brutto? Fajna perspektywa, prawda?
Sprawdź, czy Ty też możesz pracować w zawodzie przyszłości?

Zapraszamy na webinar: Jak zostać analitykiem danych?
Przygotowaliśmy dla Was dwie części webinaru. Podczas pierwszej dowiesz się:

• na czym polega praca analityka danych i kto najlepiej odnajdzie się w takim zawodzie

• poznasz fakty i mity o pracy analityka danych,

• dowiesz się, czego jesteśmy w stanie nauczyć uczestnika kursu w Reaktorze

• poznasz narzędzia analityczne

• Na koniec można będzie zadać pytania, na które odpowie Michał Kruczkowski, mentor kursów Reaktor.

Jeśli spodoba Ci się pierwsza część, zapraszamy 30 lipca na drugą, podczas której dowiesz się:

• jakie są możliwości rozwoju zawodowego analityka danych, data science/big data – opowie o tym mentor kursu, Michał Kruczkowski.

A na deser coś mega ważnego! Poznasz Joannę Zajchowską z Devire, która odkryje przed Tobą wszystkie tajemnice rynku pracy dla analityków danych z perspektywy rekruterów IT!
Do zobaczenia!

ZAPISZ SIĘ:

Aktualność
Zapraszamy na kolejną edycję konferencji KONSTRUKCJE BUDOWLANE!

Ponad 800 Uczestników68 omówionych zagadnień, 44 prelegentów – tak możemy podsumować pięć dotychczasowych edycji konferencji Konstrukcje Budowlane.
A przed nami kolejna!

Spotykamy się już 22 listopada w Warszawie.
Do 15 lipca trwa przedsprzedaż biletów w cenie 199 zł netto.Zapraszamy do rejestracji w niższej cenie: i.pwn.pl/przedsprzedaz15lipca/
TakNie2

Aktualność
Wspólnie z Gynvaelem Coldwindem, Przewodniczącym Rady Programowej, zapraszamy do udziału wIV edycji Security PWNing Conference, konferencji poświęconej problematyce współczesnego hackingu oraz bezpieczeństwa IT. Podczas trzech dotychczasowych edycji Security PWNing Conference w spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 1 000 specjalistów bezpieczeństwa IT.

Security PWNing Conference jest wydarzeniem podczas którego:
• koncentrujemy się na technicznych aspektach bezpieczeństwa informatycznego,
• swoją wiedzą i doświadczeniami dzielą się najlepsi eksperci z Polski i z Europy,
• solidną dawkę wiedzy uzupełniamy czasem na dyskusje i rozmowy z prelegentami,
• zapewniamy element rywalizacji poprzez udział w zawodach CTF
• na koniec zapraszamy na after party, które będzie znakomitą okazją zarówno do relaksu, jak i nawiązania nowych kontaktów!
ZAPISZ SIĘ: >http://bit.ly/pwning

W tegorocznej edycji Konkursu TECHNICUS, Jury wyróżniło dwie nasze książki:

• w kategorii książka techniczna – pozycję autorstwa Tomasza Siwowskiego pt. "Mosty z kompozytów FRP. Kształtowanie. Projektowanie. Badania"

• w kategorii podręcznik techniczny – pozycję autorstwa Doroty Chwieduk i Macieja Jaworskiego pt. "Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii".

• Gratulujemy Autorom

Konkurs TECHNICUS jest organizowany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, a jego celem jest wspieranie i promowanie wydawców oraz autorów, których publikacje książkowe z zakresu techniki wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim.
Tak2Nie1
reni

Tam nie trzeba zarządzać żadnym zespołem, ani nikogo motywować do pracy, bo po prostu...nie ma żadnego zespołu. Manager sprzedaży jest jednoosobowym zespołem sprzedaży. Sam sobą zarządza. O ile oczywiście umie.

@reni

A wcześniej musi sam, jako Product Owner i Handlowiec w jednej osobie, zbudować sobie produkt, który będzie sprzedawał . Bierze odpowiedzialność biznesową za zbudowanie i sprzedaż produktu. W tej firmie nie ma marketingu, nie ma product ownerów/managerów, handlowiec ma miec te kompetencje. Jak nie ma to nic nie sprzeda. I tak to się kręci.

Tak16Nie
prawie były
@reni

Teraz to wygląda tak, że pracowników z długim stażem jest niewielki procent, reszta to jedna wielka rotacja, im ktoś mądrzejszy tym szybciej się orientuje i ucieka. Straszni (usunięte przez administratora) nie tylko w stosunku do pracowników. Wydawnictwo wisi na cienkim włosku.

@prawie były

Uważasz, że rotacja w firmie jest spowodowana atmosferą i niezbyt dobrymi relacjami z przełożonym. Czy myślałeś jak można by poprawić te stosunki, tak, żeby można było pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu? Czy wynagrodzenie i ewentualne bonusy są satysfakcjonujące? Są to istotne informacje, które trzeba podjąć w tym wątku dla wszystkich potencjalnych kandydatów zainteresowanych rekrutacją.

@prawie były

Rotacja straszna, ta firma to jeden wielki proces rekrutacyjny. Nowy pracownik po okresie próbnym jest zatrudniany na czas określony - najpierw na rok, a potem na 3 lata. Nikt tu nie dostaje umowy na czas nieokreślony. Większość pracowników profilaktycznie szuka nowej pracy, bo nie wiadomo kiedy cie zwolnią. Co dziwne, ta firma ma straszne problemy ze znalezieniem nowego pracownika i rekrutacje trwają kilka miesięcy. Swojego czasu nawet na recepcji stały dwa puste krzesła:) Atmosfera potworna. Bareja gdyby żył, to chyba by umarł :) Większość pracowników to kobiety 40+ , które całe dnie skarżą na siebie i plotkują. Pierwszy raz widziałem, aby w firmie pracownicy rezerwowali sobie w czasie lunchu wspólną kuchnię, albo ogłoszeniami ścigali kogoś , kto pożyczył sobie nożyk do jabłek. Takie absurdy to norma w tej firmie, po prostu kultura organizacji zdaje się zatrzymała się w ub. wieku, kiedy to powstało PWN. Zimą 2019 działała komisja antymobingowa, która "zapraszała " na spotkania pracowników jednego z działów. Z tego, co mi wiadomo było nawet miło, ale fakt że w firmie działa komisja ścigająca mobbing nie świadczy dobrze o tej firmie. Fatalny obraz PWN dopełniają strasznie niskie pensje. To wszystko ma miejsce w Warszawie, w mieście gdzie panuje rynek pracownika, a pracodawca walczy o ludzi. Ludzie , nie dajcie się nabrać na logo pwn i ładny budynek. Ze względu na profil firmy, nie jest to miejsce dla kogoś kto chce się rozwijać. Core biznesu to sprzedaż książek i gazet, a czytelnictwo raczej spada , a nie odwrotnie. Po kilku latach ( o ile komuś uda się tam przetrwać ) w CV masz dziurę, z którą trudno szukać przyzwoitej pracy. Który pracodawca szuka lub będzie szukał w przyszłości specjalistów od wydawania i sprzedawania książek i gazet.. Zdecydowanie najgorsze miejsce, w którym pracowałem. Nie polecam.

Tak17Nie
Poszukujący

Proszę o informacje nt wysokości wynagrodzenia jakie proponuje wydawnictwo. Jak jest z korzystaniem z samochodu służbowego do celów prywatnych ?

Agnieszka
@Poszukujący

Nie polecam, strasznie duża rotacja, dużo ludzi odchodzi, marne pieniądze i bardzo duże wymagania, stanowiska kierownicze po znajomości. Generalnie robisz wszystko za przełożonych, tak zwana spychologia.

Jolanta
@Agnieszka

Z pewnością znajdzie się tez coś co można napisać na plus dla pracy w Wydawnictwie PWN. Jest to przecież Polskie Wydawnictwo Naukowe, które cieszy się ogromną popularnością w kraju, a do tego ma długą tradycję. Jak sami wiemy sukces firmy uzależniony jest od jakości pracy swoich pracowników. Czy rzeczywiście aspekt zalet pracy w tej firmie musi być pomijany na wątku?

pracownik _ były_szczęśliwy
@Jolanta

Jolanto wiesz co piszesz? PWN korzysta z nazwy, z marki jaka kojarzy się Polakom, z tradycji ale to nie jest TO Polskie Wydawnictwo Naukowe z lat 60tych, przede wszystkim nie jest Polskie Czy to przedstawiciel, czy pracownik biurowy zarabia nędznie a jak dostanie podwyżkę to szał 200pln i radość umowa na stałe i komentarz ciesz się że masz pracę. Tam człowiek dostaje "doła" jak popracuje kilka lat. I ta atmosfera ......... Mam to szczęście że nie pracuję w PWN od roku i niesamowicie cieszę się z tego powodu.

Tak6Nie
@pracownik _ były_szczęśliwy

Twoim głównym powodem odejścia z pracy w firmie Wydawnictwo PWN były niskie zarobki, czy może atmosfera, która panowała w tym miejscu pracy? Myślisz, że będzie to jednak dobre miejsce pracy dla osób młodych bez doświadczenia zawodowego? Widzę, że obecnie firma poszukuje przedstawicieli handlowych. Wśród wymagań widnieje informacja o konieczności posiadania minimum dwóch lat doświadczenia w sprzedaży publikacji edukacyjnych. Ktoś z Was pracował bądź pracuje na tym stanowisku? Chciałbym dowiedzieć się, czego można spodziewać się po pracy na tym stanowisku.

@Agnieszka

Potwierdzam ! Nie polecam! Najniższa krajowa ! Szukajcie pracy wszędzie, ale nie tu!

Tak8Nie
Nazwa działu: Marketing
@Paweł

Spokojnie, biorą cokolwiek, bo już mają ogromne problemy z rekrutacjami, po 3-4 miesiące szukają.

@inny

Płaca nawet 500 zł za polecenie człowieka, który przepracuje min 6 mies:) A i tak mają problemy ze znalezieniem chętnych. Firma wydaje książki i gazety, erę cyfryzacji przespali. Brak wizji, strategii rozwoju, wdrażane ad ' hoc pomysły kończa się fiaskiem. W całej firmie dosłownie kilka (sic!) osób z kompetencjami pracownika nowoczesnej firmy ery cyfryzacji. Z wyjątkiem części e-commercowej , ale to już inny poziom ...

Tak11Nie
@Agnieszka

Zgadzam się. Totalne dno.

Grupa PWN podczas Warszawskich Targów Książki 2019

Piątek był tradycyjnym Dniem Książki Akademickiej na Warszawskich Targach Książki, a najważniejszym dla nas wydarzeniem była uroczystość wręczenia nagród w konkursie ACADEMIA 2019. Decyzją Jury otrzymaliśmy:

Nagrodę rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych za publikację: Filozofia religii. Kontrowersje (red. nauk. prof. Jacek Hołówka i dr Bogdan Dziobkowski) oraz dwa wyróżnienia w głównym Konkursie dla najlepszych książek akademickich i naukowych za tytuły Urologia. Ilustrowany podręcznik dla studentów i stażystów (nauk. Tomasz Drewa, Kajetan Juszczak) i Chirugia onkologiczna tom 1-2, (red. nauk Arkadiusz Jeziorski, Piotr Rutkowski, Wojciech Wysocki).

W sobotę przygotowaliśmy cykl sobotnich spotkań autorskich, który otworzyła Bożena Fabiani, jak co roku przyciągając duże grono swoich Czytelników. Pani Profesor przez 1,5 h podpisywała swoją najnowszą książkę „Ocalić sztukę. Włochy podczas II wojny światowej”.

Na naszym stoisku odwiedzający mogli także zdobyć autografy od:

• Pawła Sekuły („Likwidatorzy Czarnobyla. Nieznane historie”)

• Przemysława Semczuka („Wybrałem Pol(s)kę. Imigranci w PRL”)

• Piotra Korczyńskiego („Dla ojczyzny ratowania: szubienica pal i kula. Dyscyplina w dawnym Wojsku Polskim” i „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”)

• Agaty Hąci („Ucha, fochy, tarapaty, Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie o co nie baliście się zapytać”)

• Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę stoiska Grupy PWN. Tegoroczną edycję wydarzenia możemy uznać za bardzo udaną!

Aktualność
Wielki Słownik Języka Polskiego PWN z wyróżnieniem za Najpiękniejszą Książkę Roku 2018

Podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Książki Roku 2018.

Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało WYRÓŻNIENIE za Wielki słownik języka polskiego. Tom 1 – 5.
Wielki Słownik Języka Polskiego. Tom 1-5 nie powstałby bez ogromu pracy, jaki w jego przygotowanie włożył zespół PWN! Projekt graficzny okładki, obwoluty i stron tytułowych stworzony został przez Małgorzatę Smogorzewską. Projekt graficzny wnętrza i redakcja techniczna są autorstwa Marii Czekaj. Całość została wydrukowana i oprawiona przez Białostockie Zakłady Graficzne. Od strony produkcji nad całością projektu czuwała Anna Paziewska. Wydawcą Wielkiego Słownika Języka Polskiego jest Lidia Drabik.

Wielki Słownik Języka Polskiego. Tom 1-5 powstał w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Jest pierwszym od 15 lat tak aktualnym, obszernym i pełnym w opisie. Wielki słownik języka polskiego PWN to: 5 tomów, 5814 stron, ok. 100 000 haseł, 150 000 znaczeń, 19 000 terminologii, 1700 przysłów, 24 000 frazeologizmów, szczegółowe informacje gramatyczne - fleksyjne i składniowe. WSJP łączy w sobie wiele słowników: ortograficzny, etymologiczny, ogólny, frazeologiczny, przysłów, wyrazów bliskoznacznych. Szczegółowy opis dostępny jest na stronie naszej księgarni:

Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali nad Wielkim Słownikiem Języka Polskiego!

O konkursie:

W 59. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018 wzięło udział 108 firm wydawniczych, które nadesłały 204 tytuły opracowane przez polskich twórców (ilustratorów, grafików, typografów). Wydawcy nagrodzonych i wyróżnionych pozycji otrzymały dyplomy honorowe, zaś drukarnie listy gratulacyjne. Twórcom opracowań edytorsko-artystycznych przyznane zostały są dyplomy i nagrody finansowe.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Aktualność
Sanford Harmony to program wspierania rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Program został stworzony i opracowany na Arizona State University w Stanach Zjednoczonych.
Miło nam poinformować, że w 2019 roku PWN Wydawnictwo Szkolne zostało wyłącznym partnerem programu i rozpoczęło jego dystrybucję w zainteresowanych placówkach przedszkolnych.

W ramach programu Sanford Harmony dzieci uczą się, doskonalą i rozwijają kompetencje społeczno-emocjonalne, które w praktyce pozwalają im realizować takie wartości jak: szacunek dla siebie i drugiego człowieka, współpraca między ludźmi, otwartość na innych ludzi, dobre relacje między ludźmi.

Więcej informacji już wkrótce! Zajrzyjcie też na stronę programu -

INSTYTUT PWN ZAPRASZA NA SZKOLENIE INNOWACYJNE METODY DYDAKTYCZNE

• Chcesz, aby Twoi studenci już nigdy nie przeglądali smartfonów podczas ćwiczeń i byli zainteresowani Twoimi zajęciami?

• Chcesz ich zaktywizować i zmaksymalizować efekty uczenia się?

• Marzysz o tym, by Twoje zajęcia były interesujące i praktyczne?

Jeśli tak, zapisz się już dziś na warsztat!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ: >http://bit.ly/dydaktykapwn

Grupa PWN na Warszawskich Targach Książki 2019

W dniach 23-26 maja odbędzie się dziesiąta edycja największego wydarzenia branży wydawniczej. Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!
Z czytelnikami, podczas czterech majowych dni spotka się około 1000 twórców i ponad 800 wydawców z 32 krajów. Na PGE Narodowym nie zabraknie również bogatej oferty towarzyszącej: debat, konferencji, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.
Wzorem ubiegłych lat odwiedzający mogą zapoznać się ze wszystkich nowościami i bestsellerami rynku wydawniczego, zdobyć autografy ulubionych autorów, a także zakupić książki w specjalnych cenach targowych. Szczególnie zapraszamy wszystkich odwiedzających na spotkania z zaproszonymi przez Grupę PWN Autorami:

25.05.2019, sobota

• 12.00-13.00 Bożena Fabiani  „Ocalić sztukę. Włochy podczas II wojny światowej"

• 13.30-14.00 Paweł Sekuła „Likwidatorzy Czarnobyla. Nieznane historie"

• 14.00-14.30 Przemysław Semczuk „Wybrałem Pol(s)skę. Imigranci w PRL”

• 14.30-15.00 Piotr Korczyński „Dla ojczyzny ratowania: szubienica, pal i kula”

• 15.00-15.30 Agata Hącia „Ucha, fochy, tarapaty. Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie i o co nie baliście się zapytać”.

Czekamy na Państwa na stoisku nr 34/D5.
Zachęcamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku:

Pełny program:
TakNie1

Aktualność
Nawyki... wszyscy to znamy, ale jak zrobić, żeby pozbyć się niechcianych nawyków, a te dobre pielęgnować? Tej książki nie trzeba przedstawiać!
Jest to jedna z najlepszych książek roku według The Wall Street Journal i Financial Times. Autor Charles Duhigg udowadnia, że odpowiednie pokierowanie wyrobieniem nowych lub zmianą dotychczasowych nawyków może diametralnie odmienić czyjeś życie, ale także funkcjonowanie społeczeństw, przedsiębiorstw, grup zawodowych, państw... Autor na sprawdzonych przykładach dowodzi, że świadomość, zrozumienie i zmiana nawyków pomagają osiągać wymarzone cele.
Zachęcamy do zakupu:
TakNie2

Aktualność
26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu miała miejsce katastrofa elektrowni jądrowej. Jeśli interesuje Was historia tej awarii i chcecie poznać relacje tzw. likwidatorów Czarnobyla i ich rodzin, koniecznie sięgnijcie po książkę "Likwidatorzy Czarnobyla". Jest to pierwsza w Polsce i na świecie publikacja podejmująca temat buntu (lato 1986 roku) uczestników likwidacji skutków katastrofy w Czarnobylu.
Zachęcamy do zakupu i lektury:

Aktualność
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który ma na celu promocję czytelnictwa oraz ochronę własności intelektualnej. Jest to też istotny dzień dla światowej literatury ze względu na przypadającą rocznicę śmierci Cervantesa i Szekspira. Dla nas niezwykle ważny, ze względu na naszą pracę, która jest dla nas największą pasją!

Zapraszamy wszystkich na Facebooka PWN, na którym trwa konkurs!

Więcej informacji:
Tak1Nie4

Aktualność
Akademia Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra 2019 już za nami.
To piąta edycja święta bibliotek, która udostępniają swoim czytelnikom e-zbiory IBUKA Libra - czytelni czynnej całą dobę. W tegorocznej Akademii poza warsztatem dotyczącym Social Media, odbyła się także debata oksfordzka bibliotek łódzkich i warszawskich.
Podsumowaliśmy akcję „promocja e-czytelnictwa w bibliotece”. Statuetki trafiły do 11 bibliotek publicznych oraz akademickich. Wyróżniliśmy także dwa samorządy, które wspierają regionalne biblioteki w rozszerzaniu e-zbiorów.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia serwisu Ibuk Libra:
Foto: Wydawnictwo Naukowe PWN

Aktualność
Miło nam poinformować wszystkich fanów serii książek MARKETING, że już dostępna jest kolejna ciekawa publikacja - "Visual Storytelling. Jak opowiadać językiem video?” No właśnie, jak? A jeśli już video jest gotowe, to jak sprawić, żeby ktoś chciał obejrzeć nasz materiał? Monika Górska autorka książki, reżyserka, scenarzystka, twórczyni Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego online w perfekcyjny sposób pokazuje jak na naszych oczach język video staje się nowym must have i jak zrobić, żeby dotrzeć i komunikować się z odbiorcą. To praktyczny barwny  przewodnik, który poprowadzi Cię po sztuce opowiadania językiem video.
Zachęcamy do zakupu:

Aktualność
Cieszymy się, że możemy ogłosić przedsprzedaż dwóch nowych tytułów w serii Biblioteka Marii Montessori!
Metoda Marii Montessori znalazła zwolenników na całym świecie. Mimo jej rosnącej popularności brakowało publikacji Autorki dostępnych w języku polskim.

•  "Wykłady londyńskie 1946". Unikatowy zapis wykładów wygłoszonych w Londynie w 1946 roku – kurs poprowadzony pod koniec życia przez Marię Montessori, w którym dzieli się przemyśleniami z licznych podróży oraz swoimi obserwacjami na temat dziecka i natury jego rozwoju.

• "O kształtowaniu się człowieka" - publikacja, w której Maria Montessori wyjaśnia podwaliny swojej koncepcji naturalnego rozwoju dziecka. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na pytanie co takiego ma w sobie metoda Montessori, że równie dobrze sprawdza się stosowana wśród noworodków, jak i w odniesieniu do absolwentów uniwersyteckich?

• Polecamy także nasz bestseller "Sekret dzieciństwa". To przewodnik Marii Montessori wyjaśniający podstawy koncepcji kształtowania się psychiki dziecka. W 48 rozdziałach przestawione zostały poszczególne aspekty rozwoju dziecka oraz zagadnienia związane z towarzyszeniem mu w optymalnym rozwoju.

LINK DO ZAKUPU:
Tak1Nie3
Ja

Byłam widziałam i z całego serca nie polecam. Cuda wianki na dzień dobry a w rzeczywistości mniej niż zero. Zarządzanie to totalna porażka. Główne zadanie przełożonego to szukać haka na podwładnego.

Tak18Nie1
Ty
@Ja

:/ tak może napisać tylko osoba znająca realia pracy w pwn Bardzo bardzo prawdziwe.

Witalis
@Ja

Na taki upudrowany wizerunek PWN łapie sie sporo ludzi, bo najpierw prezentacje, obietnice, nowoczesny budynek, onboarding z uśmiechniętymi paniami, a potem duże rozczarowanie. Bałagan, kiepska atmosfera, nic nie działa jak trzeba, raczej takie dopychanie prawa nogą przez lewe ramie. Zero szans na rozwój, zero inwestycji, zero strategii, system motywacyjny dla pracowników tylko w ciągłych zapowiedziach - raczej mydlenie oczu i szybciej pogorsza Ci warunki niż poprawią. Zarządzający oszczedzaja na wszystkim z wyjątkiem własnych wynagrodzeń.

Niestety prawda...

@Ja

Nie zgodze się. Główne zadanie przełozonego to szukac haka na innego dyrektora/kierownika i w ten sposób próbowac przetrwać kolejny miesiąc. Plus odbywanie spotkań wewnętrznych i czytanie raportów pracowników.

Aktualność
Pracujesz w marketingu, agencji reklamowej lub chcesz tworzyć treści, które staną się viralem? Jeśli tak, polecamy nowość od PWN - "Viral. Jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści?"
Jest to pierwsza na polskim rynku książka ukazująca zjawisko błyskawicznego rozprzestrzeniania się angażujących treści i motywy kierujące ludźmi, by przekazywać je dalej.
Autor, Piotr Bucki - szkoleniowiec, wykładowca, dziennikarz, coach, zajmujący się "komunikacją" we wszystkich możliwych jej inkarnacjach.
Książkę polecają między innymi:

Zapraszamy do zakupu:

Aktualność
Miło nam poinformować, że prof. Katarzyna Kłosińska została przewodniczącą Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk! Stale działa na rzecz rozwoju kultury języka polskiego, a jako ekspert Poradni Językowej PWN codziennie rozwiewa językowe wątpliwości Polaków. To pod jej kierunkiem sjp.pwn.pl/poradnia została laureatem plebiscytu Mistrza Mowy Polskiej.

Pani profesor – jeszcze raz gratulujemy!
Tak1Nie1
zainteresowana

Ktoś napisze jak po reformie pracuje się jako konsultant edukacyjny ? Czy tereny są duże ? Na jakiego rzędu pensję można liczyć? Ile jest osób w regionie?

ojoj
@zainteresowana

Praca ciężka, człowiek osamotniony w działaniu, brak wsparcia firmy. Tereny to kilkanaście powiatów i wszystkie poziomy nauczania. Kasy mało, presja ogromna. Zmiany koncepcji działań 2 x w miesiącu, itp. Pensja to około 2tys miesięcznie, premie trudne do wyrobienia przy dziwnym regulaminie. Odeszłam, nie żałuję zmiany.

czekamnaodpowiedź
@ojoj

wszystkie poziomy? PWN oprócz edukacji przedszkolnej ma jeszcze wczesnoszkolną, 2-8 i gimnazjum? ciekawe do której podstawy programowej? chętnie usłyszę odpowiedź...

Agnieszka
@ojoj

Najważniejsze jest to, że firma na 72 lata tradycji i taki kit trzeba wciskać wszędzie i powtarzać jak mantrę :D

Tak8Nie
@Agnieszka

Tak, argument na wszystko to "tradycja". A w rozmowach z przełożonego z pracownikiem: "no tak już jest".

Andrzej

Tak3Nie

adas
@Andrzej

To już tradycja każdy odchodzący z Zarządu z powodów bardzo osobistych a pracownik z powodu reorganizacji pwn. Ładnie ująć jesteś nam nie potrzebny, oszczędzamy łączymy stanowiska i zatrudniamy ludzi za minimum.

Tak3Nie1

Zostaw opinię o Grupa PWN - Warszawa

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie