2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 51 220 5 1

Opinie o Grupa PWN

Dzień dobry,

Chcemy żebyście Państwo nas lepiej poznali, dlatego w tym miejscu będziemy publikować aktualności z PWN. Będą to informacje o naszych książkach, usługach a także o wydarzeniach towarzyszących nam w pracy. Na dobry początek przeczytajcie informacje o PWN i przekonajcie się w co wierzymy, co robimy, jak edukujemy i jak pracujemy.

PWN od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy. W Grupie PWN dobrze rozumiemy wagę naszego zobowiązania i cenimy tradycję, na której wychowały się pokolenia Polaków. Jednocześnie od lat konsekwentnie się doskonalimy, ponieważ wierzymy, że dzięki ciągłemu rozwojowi i zdobywaniu nowych kompetencji lepiej odpowiadamy na potrzeby naszych Klientów.

Jesteśmy nowoczesną, otwartą na wyzwania organizacją. Naszą wizją jest, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób. W tym celu wnikliwie obserwujemy zmiany zachodzące w świecie nauki, edukacji i biznesu, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy w naszych przedsięwzięciach. Chcemy stale rozwijać nowe obszary działalności, tworzyć różnorodne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i – dzięki naszym produktom oraz usługom – wspierać naszych Klientów w edukacji, pogłębianiu wiedzy oraz doskonaleniu przez całe życie.

Naszą pasją jest wiedza. Poznaj z nami jej moc.
Tak6Nie43

Czy w Grupa PWN jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

TakNie8
MB
@Pytanie

Bardzo skuteczna. Po pierwsze, możesz liczyć na wyrazy ubolewania oraz zapewnienia o przestrzeganiu procedur i dobrej woli, a przede wszystkim sformułowany w stylu "tylko nie mów nikomu" dokument do podpisania; po drugie, otrzymujesz bezpłatną diagnozę i charakterystykę postaci, oraz dodatkowe wyjaśnienia (z własnego doświadczenia wiem, że należy traktować je bardzo poważnie) co cię czeka, jeśli jednak komuś powiesz. Należy podkreślić cierpliwe dążenie Grupy PWN do skutecznego wykazania, że prawdziwym problemem jest ten, komu uwidziały się jakieś smarki w źródełku wieloletniej tradycji i fachowej wiedzy. Firma stosuje też podręcznikowe wręcz kanalizowanie problemu rozgoryczenia, czego skuteczność widać jak na dłoni na tym forum: Jedyne konkrety, typu smaczne jabłuszka po ciężkim dniu pracy, podaje pracodawca. Reszta przypomina spęd anonimowych frustratów, którzy przyszli się wydąsać, bo inni okazali się bardziej krewni i znajomi niż oni. Ile palców wystarczy do policzenia rzeczowych, poważnych wypowiedzi? Trudno znaleźć choćby jedną. To nie są nawet dziady gadające do obrazu - każdy sobie niewyraźnie pod nosem o skrobaniu jakiejś swojej rzepki coś mamrocze i w ogóle trudno do tych fochów byłoby się odnieść (gdyby kogoś obchodziły). A przysłowiowy kakaludek Farquaad zaciera ręce, widząc, ile osób udało mu się podłamać, pognębić i doprowadzić do takiego stanu. Faktycznie, ze zliczeniem wszystkich tych ciężkich przypadków po starciu z betonem mógłby być problem, ale po co się tym zajmować, skoro można robić ankiety? Do skutku, czyli do 99,9% zadowolonych. Od razu łatwiej policzyć! Podsumowując: reakcja skuteczna w 100%.

Tak32Nie
@MB

Zgoda w 100%. IMHO , patologie są wpisane w DNA tej firmy i szeregowy pracownik nie ma żadnych szans w starciu z tą machiną. Przykład 1: W nowoczesnej, dobrze zarządzanej firmie Marketing tworzy produkty, a Sprzedaż je sprzedaje. Jeśli produkt nie jest ukończony, nie jest dopracowany dyrektor sprzedaży idzie do Marketingu i pyta dlaczego Product Manager nie dokończył swojej pracy. W PWN Marketing nie jest skarbnicą pomysłów. Handlowiec dostaje budżet do realizacji oraz mglistą wizję jak ma wyglądać produkt. Szczegóły, takie jak eksperci biorący udział w danym projekcie, kosztorys czy zwykła prezentacja ppt, są po stronie handlowca.Stanowiska takie jak Product Owner, Product Manager nie występują w PWN. Komu zatem handlowiec ma zgłosić problem, że chciałby nawet coś sprzedać, ale nie ma czego sprzedawać i nie ma jak zrealizować budżetu? Przykład 2: W dobrze funkcjonującej firmie pracownik musi dzielić się wiedza, w posiadanie której wszedł piastując dane stanowisko. I dalej, manager, który zachowuje wiedzę tylko w celu realizacji planów swojego działu jest zwyczajnie zwalniany. W PWN natomiast, wiedza jest walutą, którą możesz dostać lub nie, zależy od tego czy jesteś członkiem danej koterii, czy nie. W PWN jest dopuszczalne, aby manager wprowadzał świadomie w błąd osobę zarządzającą innym działem, a wszystko po to, aby jak najwięcej ugrać dla siebie.Według mnie jest na to przyzwolenie ze strony najwyższego kierownictwa PWN skoro zatrudnia i awansuje takie osoby. A skoro jest to normą , to komu zgłosić, ze 'norma" jest do wymiany.

Tak45Nie1
Szczęśliwie były
@MB

(usunięte przez administratora) Przykład 1: W nowoczesnej, dobrze zarządzanej firmie Marketing tworzy produkty, a Sprzedaż je sprzedaje. Jeśli produkt nie jest ukończony, nie jest dopracowany dyrektor sprzedaży idzie do Marketingu i pyta dlaczego Product Manager nie dokończył swojej pracy. W PWN Marketing nie jest skarbnicą pomysłów. Handlowiec dostaje budżet do realizacji oraz mglistą wizję jak ma wyglądać produkt. Szczegóły, takie jak eksperci biorący udział w danym projekcie, kosztorys czy zwykła prezentacja ppt, są po stronie handlowca.Stanowiska takie jak Product Owner, Product Manager nie występują w PWN. Komu zatem handlowiec ma zgłosić problem, że chciałby nawet coś sprzedać, ale nie ma czego sprzedawać i nie ma jak zrealizować budżetu? Przykład 2: W dobrze funkcjonującej firmie pracownik musi dzielić się wiedza, w posiadanie której wszedł piastując dane stanowisko. I dalej, manager, który zachowuje wiedzę tylko w celu realizacji planów swojego działu jest zwyczajnie zwalniany. W PWN natomiast, wiedza jest walutą, którą możesz dostać lub nie, zal(usunięte przez administratora)

Tak7Nie1
@Pytanie

Jasne zaoferują ci coacha w najlepszym wyjściu a po okresie gdy już zrobisz to co zakładali zostaniesz zwolniony :) jest problem trzeba się go pozbyć

Tak17Nie2
Prawie była
@MB

W punkt! Każdy prawie zawsze ma dla Ciebie czas i wysłucha. I to wszystko. Dosłownie na tym kończy się rozwiązanie problemu! Nikt nic nie zmienia, nikt nie wyciąga wniosków, nikt nie ponosi konsekwencji. Więc ogromna firma leci w dół! A na deser: jabłuszka, miód i cytryna w socjalnym raz w roku oraz baloniki, ależ tu jest fajnie.

Tak17Nie1

@Prawie była

Firma jest w trakcie transformacji, widzimy potrzebę zmiany, która jest nie tylko podyktowana zmianą na rynku, najbliższym otoczeniu i wynikiem badania opinii pracowników (kultury organizacyjnej). Doskonale wiecie (drodzy autorzy postów), że zmiany nie zachodzą z dnia na dzień i wymagają dobrego przygotowania, zaplanowania zmiany, jej komunikacji i wdrożenia. Dodatkowo ważnym elementem tego procesu jest zaangażowanie wszystkich pracowników i tutaj jest również Zarząd, Dyrektorzy i Menadżerowie, a także HR. Każdy z nas wkłada ogromny wysiłek, żebyśmy utrzymać jak najlepszą pozycję na rynku wydawniczym, aby osiągać doskonałe wyniki pracy, zaangażowanie i lojalność Klientów, a przede wszystkim naszych Pracowników, którym nadal zależy na pracy w naszym Wydawnictwie. Dlatego sięgamy po najrozmaitsze narzędzia, które są dostępne wewnątrz i na zewnątrz, aby wzmocnić naszych pracowników – coaching, mentoring, szkolenia, aktywności dla pracowników itp. Najłatwiej jest krytykować, ale warto się zastanowić i zadać sobie pytanie, jak możecie pomóc – krytyka nie pomaga! Zachęcam, aby zamiast szerzyć hejt na GoWork, odważyć się na bezpośredni kontakt z osobami, które są wewnątrz organizacji i podzielić się swoimi myślami, zaangażować w prowadzone inicjatywy. Może to zaowocować obustronną korzyścią w przyszłości.

Tak1Nie23
@Grupa PWN

Transformacja w tej firmie trwa już kilka ładnych lat i nic z tego nie wynika.Kadra strategiczna zapatrzona na siebie i na swoje pomysły. Ludzie jak się nie liczyli dalej się nie liczą. Ludzie z doświadczeniem zwalniani, zatrudnia zaś tańsi i bez kompetencji. A później co ustawianie ich pod siebie , najlepiej żeby nie mieli swojego zdania tylko przytakiwali. A oni a i owszem przytakują a w kuchni na papierosie psy wieszają na dyrektorów i zarząd. Grupa PWN powinna otworzyć szeroko "oczy" kogo zatrudniają i kogo zwalniają. W dobie obecnego kryzysu nic dobrego wam nie wróżę z taką załogą

Tak23Nie1
MB
@Grupa PWN

Drogi pracodawco! Serwis GoWork jest właśnie po to, aby osoby, które mają wiedzę na temat tego, jak naprawdę funkcjonujesz, mogły się nią dzielić. Zarzucanie tym, którzy z tej możliwości korzystają, "szerzenia hejtu", jest wyrazem wyjątkowej arogancji i braku szacunku nie tylko dla nich, ale również dla gospodarza tego forum, który pozwala ci wywieszać pełne nadęcia laurki na swój temat - nawet jeśli mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Doskonale wiesz (drogi pracodawco), że najłatwiej jest pozorować konstruktywne działania, a swoim krytykom imputować złe intencje, brak cierpliwości, zaangażowania i lojalności. Gdybyś zarzucił komuś kłamstwo... ale tego nie robisz. Dlaczego? Przecież to nie jest współczesna wersja baśni o nowych szatach cesarza. Już tylu (byłych i obecnych) dworzan i poddanych zdobyło się na publiczne ogłoszenie, że król jest nagi i co? Stało się coś? Psy szczekają, karawana idzie dalej. Zachęcam, abyś zamiast szerzyć na GoWork cyniczną propagandę samodoskonalenia (i żalić się, że szczekanie nie pomaga), odważył się napisać w przypiętym poście szczerze o wartościach obowiązujących w twojej "kulturze organizacyjnej". Na przykład, że najmocniej cenisz zdyscyplinowanie i dyskrecję, zwłaszcza w kwestii zachwytów nad królewską garderobą. Przy takim postawieniu sprawy ogromną większość postów tutaj będzie można uznać za nieporozumienie, z wielostronną korzyścią w przyszłości.

Tak24Nie1
była
@Grupa PWN

ależ ta transformacja długo trwa, lata w dziesiątkach trzeba już liczyć i ze to hejt? modne słowo obecnych czasów nie to nie hejt nie krytyka to są szczere opinie i śledząc wpisy sytuacja się nie zmienia od wielu lat zajrzałam tu z ciekawości po 3 latach „po”, szczęśliwych 3 latach i widzę ze moja opinia o PWN jaką wyrobiłam sobie przez kilka lat pracy jest taka sama jak obecnych pracowników

Tak14Nie1
Black
@Grupa PWN

Transformacja trwa już od 11 lat - to niekończąca lub niechcąca się skończyć gra - lepiej dać sobie spokój i szukać czegoś poza tą firmą.

Tak14Nie1
Prawie była Nowy wpis
@Grupa PWN

Co za bzdury? Jaka zachęta do rozmów? Przecież na każdym etapie szefowie są informowani o problemach, kadry o zachowaniach międzyludzkich (No niestety atmosfera porównywalna do (usunięte przez administratora) stad i często podłość niektórych osób) ale tam od lat nikt nigdy nie rozwiązywał żadnych problemów i stad ta zapaść w tej firmie! Niech nikt nie nabiera się na te słowa z pwn, jak to wystarczy przyjść i pogadać. Niestety zazwyczaj osoba, która przyjdzie pogadać ma rzucane kłody pod nogi i to ta osoba ma problemy!

Tak8Nie
były pracownik działu sprzedaż Nowy wpis
@Pytanie

Heloł, ale pracownik nie jest od tego, aby zgłaszać problemy i starać się je rozwiązać. Od tego jest rozbudowana kadra menedżerska. Co ona robi... Ale jak pracownik zamiast zajmować się pracą właściwą cały dzień stara się zwalczać problemy, by stworzyć sobie warunki do pracy, to kiedy ma pracować?? Może to jest przyczyna dużej rotacji w firmie...

Tak3Nie
Pytanie Nowy wpis

Czy w Grupa PWN zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

odpowiedź Nowy wpis
@Pytanie

Nie, nie są zawierane umowy zlecenia na okresie próbny - jest to nie zgodne z celem takich umów.

reni

Tam nie trzeba zarządzać żadnym zespołem, ani nikogo motywować do pracy, bo po prostu...nie ma żadnego zespołu. Manager sprzedaży jest jednoosobowym zespołem sprzedaży. Sam sobą zarządza. O ile oczywiście umie.

Tak23Nie
@reni

A wcześniej musi sam, jako Product Owner i Handlowiec w jednej osobie, zbudować sobie produkt, który będzie sprzedawał . Bierze odpowiedzialność biznesową za zbudowanie i sprzedaż produktu. W tej firmie nie ma marketingu, nie ma product ownerów/managerów, handlowiec ma miec te kompetencje. Jak nie ma to nic nie sprzeda. I tak to się kręci.

Tak36Nie
prawie były
@reni

Teraz to wygląda tak, że pracowników z długim stażem jest niewielki procent, reszta to jedna wielka rotacja, im ktoś mądrzejszy tym szybciej się orientuje i ucieka. Straszni (usunięte przez administratora) nie tylko w stosunku do pracowników. Wydawnictwo wisi na cienkim włosku.

Tak18Nie
Paweł
@prawie były

Uważasz, że rotacja w firmie jest spowodowana atmosferą i niezbyt dobrymi relacjami z przełożonym. Czy myślałeś jak można by poprawić te stosunki, tak, żeby można było pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu? Czy wynagrodzenie i ewentualne bonusy są satysfakcjonujące? Są to istotne informacje, które trzeba podjąć w tym wątku dla wszystkich potencjalnych kandydatów zainteresowanych rekrutacją.

@prawie były

Rotacja straszna, ta firma to jeden wielki proces rekrutacyjny. Nowy pracownik po okresie próbnym jest zatrudniany na czas określony - najpierw na rok, a potem na 3 lata. Nikt tu nie dostaje umowy na czas nieokreślony. Większość pracowników profilaktycznie szuka nowej pracy, bo nie wiadomo kiedy cie zwolnią. Co dziwne, ta firma ma straszne problemy ze znalezieniem nowego pracownika i rekrutacje trwają kilka miesięcy. Swojego czasu nawet na recepcji stały dwa puste krzesła:) Atmosfera potworna. Bareja gdyby żył, to chyba by umarł :) Większość pracowników to kobiety 40+ , które całe dnie skarżą na siebie i plotkują. Pierwszy raz widziałem, aby w firmie pracownicy rezerwowali sobie w czasie lunchu wspólną kuchnię, albo ogłoszeniami ścigali kogoś , kto pożyczył sobie nożyk do jabłek. Takie absurdy to norma w tej firmie, po prostu kultura organizacji zdaje się zatrzymała się w ub. wieku, kiedy to powstało PWN. Zimą 2019 działała komisja antymobingowa, która "zapraszała " na spotkania pracowników jednego z działów. Z tego, co mi wiadomo było nawet miło, ale fakt że w firmie działa komisja ścigająca mobbing nie świadczy dobrze o tej firmie. Fatalny obraz PWN dopełniają strasznie niskie pensje. To wszystko ma miejsce w Warszawie, w mieście gdzie panuje rynek pracownika, a pracodawca walczy o ludzi. Ludzie , nie dajcie się nabrać na logo pwn i ładny budynek. Ze względu na profil firmy, nie jest to miejsce dla kogoś kto chce się rozwijać. Core biznesu to sprzedaż książek i gazet, a czytelnictwo raczej spada , a nie odwrotnie. Po kilku latach ( o ile komuś uda się tam przetrwać ) w CV masz dziurę, z którą trudno szukać przyzwoitej pracy. Który pracodawca szuka lub będzie szukał w przyszłości specjalistów od wydawania i sprzedawania książek i gazet.. Zdecydowanie najgorsze miejsce, w którym pracowałem. Nie polecam.

Tak68Nie
@pracownik

Czy coś się zmieniło od tamtej pory?

@pracownik

Absolutnie nic. Z firmy ucieka kto może.

Tak15Nie
@pracownik

Czy coś się w tej materii zmieniło??

Link

Niewiele dobrego można powiedzieć. Coraz więcej osób do zarządzania, coraz mniej kompetentnych specjalistów. Człowiek nie może czuć stabilności. Rotacja bardzo duża, koronawirus sprzyja zarządowi w redukcji kosztów. Nie rozumiemsposobu zarządzania. Mógłbym zarzucić bardzo wiele, napiszę tylko krótko, że nie rekomenduję rozpoczęcia pracy w tej firmie, jeśli chcecie mieć spokój oraz zachowany work-life balance.

Tak17Nie

Aktualność
Przed nami być może najtrudniejsza Wielkanoc...

Lecz, mimo wszystko, niech będzie to czas spokojny, radosny i pełen nadziei

Życzymy dużo uśmiechu przy stole - nawet, jeśli będzie to stół on-line

Tak1Nie4
Joasia55

Ktoś mądry powiedział ˝Wolność jest tylko wówczas, gdy firmę tworzy jedność, a lud w niej żyjący czuje się włodarzem, nie zaś niewolnikiem garstki opętanych" ten cytat doskonale oddaje aktualna sytuację w Wydawnictwie PWN.

Tak12Nie2
Obecny

Pojawił się jakiś czas temu nowy członek zarządu, bardzo konstruktywny, odkrywa rzeczy, którzy inni w Zarządzie nie widzą albo nie chcą widzieć. Jest bardzo konstruktywny, komunikuje zmiany i robi ich dużo i na pewno są one bardzo potrzebne. Scala zespoły ale też zwraca uwagę na wiele spraw ktore nie dzialaja, chce zmieniać tylko pytanie czy mu na to pozwolą. Ma jasna wizję i umie ja przestawić, wdraża, pokazuje i stara się scalać zespoły czego dawno nie było w tej firmie. Jest wysokiej klasy managerem, czasem aż za bardzo merytoryczny, mam nadzieję ja i parę osób ze zostanie tu dłużej i trochę bez wątpliwości będzie zmieniał, oby wystarczyło mu sił. Jest naprawdę dobry.

Tak1Nie27
Były
@Obecny

Dział HR nawet o 21.55 pracuje?

Tak39Nie2
Osoba pod wrażeniem
@Obecny

Należy wstać i po prostu bić brawo!

Tak13Nie
Trener II klasy

To pisałem ja, Jarząbek.

Tak15Nie1
były
@Obecny

I co z tego, że się pojawił? Nic nie zmienił i nic nie zmieni. W firmie brakuje kompetentnych osób, które wiedzą co robią. Nowe osoby odchodzą, kiedy tylko orientują się jakie to (usunięte przez administratora) Managerowie nie mają doświadczenia w zarządzaniu zespołami, nie wiedzą jak funkcjonuje nowoczesny rynek. Martwią się tylko o pilnowanie stołka na którym siedzą.

Tak20Nie1
@Obecny

To ściemniactwo, brawo dla osoby która to oznajmiła. Mam nadzieję, że nowy członek to przeczyta po główce pogłaszcze. POŚMIEWISKO NA CAŁĄ FIRMĘ - BRAWO, BRAWO, BRAWO

Tak13Nie1
@Były

To nie HR to inny dział, ewidentnie wiadomo kto

TakNie1
Danuta
@szczęśliwiec

Nie, raczej nie wiadomo, kto to pisał. Większość osób w dalszym ciągu chce zachować tu pełną anonimowość, więc nie wyciągałabym aż tak pochopnych wniosków. Wróćmy może do bardziej istotnych tematów. Ponoć w Grupie PWN rozwój pracowników rozumieją jako podnoszenie umiejętności i możliwości zawodowych, a nie tylko jako formalną zmianę stanowiska. Jak to w praktyce wygląda? Faktycznie tak jest?

Nikt
@Danuta

Niestety ale nie ma czegoś takiego jak awans w naszej firmie. Nie ma ścieżki rozwoju, kierownicy nie mają planu na pracowników. Tyle w temacie. Dobrze, że jestem już poza tą firmą.

Tak9Nie
@Nikt

Nie ma i nie będzie. Nikt nie powinien mieć złudzeń ( po za kilkoma osobami, którzy własne tyłki sprzedadzą za stołki)

Tak4Nie
@były pracownik

(usunięte przez administratora)Jeżeli ktokolwiek z was zastanawia się nas pracą w tym miejscu to odradzam. Nie ma tam nic pozytywnego. Zarobki - żart. Współpraca - nie istnieje. Atmosfera - jak w powiedzeniu o gotującej się żabie. Brak szans na rozwój, na awans.(usunięte przez administratora) Nie są wprowadzane żadne zmiany.

Tak16Nie
Na szczęcie prawie

Czy HR mogłyby opisać wyniki zleconego badania kultury organizacyjnej pracy? Oczywiście jej wyniki pracowników nie zaskoczyły, nowych "szefów" na różnych szczeblach zszokowały a zarządu starej części jakby nie obeszły. Niezłe. Warto kanałami wypytać i dowiedzieć się zanim ktoś złoży do nas papiery. Pochwalenie się wynikami oczywiście spowoduje, że jeszcze nieliczni wątpiący czy do nas startować papierów nie złożą, ale dzięki temu też nie będzie zamieszania z rekrutacjami, które kończą się już po 2 tygodniach od zatrudnienia, miesięcy a max po roku. Bo rok to jest max ile nowy jest w stanie tu wytrzymać. A coraz też więcej osób nie wpisuje "doświadczenia pracy w pwn/pzwl" do CV, bo jest to doświadczenie, delikatnie mówiąc, wątpliwej jakości. Polecam dociekliwie wypytywać na rozmowie rekrutacyjnej jakie są wyniki tego a badania i dlaczego lista stanowisk, na które poszukiwani są pracownicy z miesiąca na miesiąc się wydłuża! A wyniki wszystko pokazały, mimo, że nie wszyscy wypełnili i nie wszyscy napisali prawdę bojąc się problemów, bo logowanie było z maila.

Tak25Nie1
@Na szczęcie prawie

O, to ciekawe. A jakie były wnioski z tych ankiet? Wiesz coś więcej ?

Tak3Nie1
Tomasz
@były pracownik

Otrzymali najniższą ocenę spośród wszystkich firm w jakich audyt robiła pewna firma, a głównie przez kadrę zarządzającą (oczywiście nie wszystkie jednostki), która ściąga do pracy swoich znajomych, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym co robią, propagują spychologię, obiecują zmiany, których potem się wypierają.

Tak24Nie
@Tomasz

I ktoś poniósł konsekwencje? Coś się zmieniło w tym grajdole?

Tak5Nie
Była
@Tomasz

Czyli dalej nie wyciągają wniosków i nie uczą się na błędach? Ja już szczęśliwie jestem w innym miejscu i żałuję tylko tego, że tak późno pojęłam decyzję o odejściu. Mam tam dalej znajomych (choć już coraz mniej bo teraz to już można nawet powiedzieć, że grupami odchodzą) i stąd wiem, problem jest ciagle ten sam: kadra zarządzająca działami w ciągłej rekrutacji, nikt nie widzi efektów swoich decyzji bo już ich w tym czasie nie ma i przychodzi nowy i wprowadza nowe rządy itd. Nikt nie liczy się z ludźmi, nie ma zespołów i niestety odbija się to na klientach i jakości. Wpadka goni wpadkę.

Tak14Nie
szczęśliwy

jeśli kto ktolkwiek chce pracować w firmie o zdrowym podejściu do procesów, działań ludzi, to niech nawet nie składa CV. Szczkoda czasu n a rekrutacje. W ogłoszeniach obiecują "złote góry"(usunięte przez administratora)

Tak15Nie
Zdzialu

Nowym pracownikom którzy zamierzają przyjść do nas w grudniu szczerze odradzam. Nie warto, to jakaś szobka z zarządem, który nie szanuje pracowników.

Tak21Nie1
@Zdzialu

Kadry i Hr to samo.... Dla ludzi o silnych nerwach .

Tak10Nie1
kandydat
@pracownik

Nie zgadzam się z taką opinią na temat HR'u. Jest zupełnie inaczej!

Tak1Nie13
Nowy
@Zdzialu

A w dziale IT jak się pracuje - pojawiło się ogłoszenie ba Kierownika Projektu. Zastanawiam się czy aplikować i czy jest sens?

Tak1Nie

@Nowy

Jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje, zachęcamy do aplikowania i przesłania CV poprzez eRecruitera. Mamy proces rekrutacyjny, który przewiduje spotkania rekrutacyjne, na którym jest HR i menadżer rekrutujący. Jest to doskonały moment do poznania firmy, potrzeb biznesowych, realizowanych oraz planowanych projektów. Dla chętnych można się skontaktować z Działem HR lub napisać e-maila na adres: rekrutacja@pwn.pl - chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania! Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Tak1Nie6
@Nowy

Poczytaj opinie poniżej i sam sobie odpowiedz na pytanie " czy warto" :)

Tak12Nie

Aktualność
#PWN dla zdrowia i na sportowo!
W zdrowym ciele zdrowy duch!
Siedzący tryb życia nie leży w naturze człowieka, dlatego dbajmy o nasze zdrowie i bądźmy aktywni.  W ramach noworocznego postanowienia zachęcamy wszystkich kolegów i koleżanki z zespołu Grupy PWN do skorzystania z naszych benefitów zdrowotnych i sportowych.
Jeśli w ramach postanowienia noworocznego zdecydujecie się na rozpoczęcie przygody ze sportem to zapraszamy serdecznie do skorzystania z karty Multisport. Karta Multisport umożliwia pracownikom PWN korzystanie z różnych zajęć i form aktywności fizycznej w klubach sportowych na terenie Polski. Z Multisportu korzysta już u nas ponad 90 osób. Nie zwlekaj! Dołącz do sportowej drużyny PWN!
Panie i Panów zapraszamy także raz w tygodniu na zajęcia YOGI w biurze PWN w Warszawie. Zajęcia zorganizowane są w każdą środę w godzinach 16:00 - 17:00.
Porcja zdrowia dla każdego!
we wtorki na recepcji biurowej pojawia się kosz świeżych jabłek. Na zdrowie!
Dla sportowców i nie tylko, polecamy także w ramach benefitów pracowniczych korzystanie z usług naszego partnera medycznego Lux Med. Lux Med zaprasza wszystkich na badania i konsultacje w swoich placówkach na terenie każdego kraju. Każdy z pracowników PWN ma do dyspozycji kartę medyczną, która gwarantuje dostęp do badań ogólnych oraz konsultacji ze specjalistami.
TakNie5
Zatroskana

(usunięte przez administratora)Jak ma działać "dół" skoro góra szwankuje? Pracuje tu 6 lat i jak nie było pracy zdalnej i podwyżek tak nie ma, mimo że z tego co wiem obejmuje to regulamin.

Tak10Nie
Danuta
@Zatroskana

@Zatroskana Chcesz powiedzieć, że Twoja pensja w Grupa PWN przez 6 lat wygląda cały czas tak samo? A premie są realizowane w tej firmie?

prawie była
@Danuta

Tak samo? Są osoby, które mają obniżki pensji, albo były, bo już odeszły!

Tak6Nie
Potencjalny

Pojawiło się ogłoszenie na Kierownika Projektu--powiedzcie proszę czy jest sens aplikować, jaką kasa na tym stanowisku, jak pracuje się w dziale IT z dyrektorem? Po opiniach tutaj obawiam się że to sztuczne ogłoszenie a jak nuesxtuczne to tam może okazać się masakra.

TakNie2

Aktualność

Świąteczna atmosfera zaczyna się od biura

Zespół redakcji ogłosił konkurs na najładniejszy kącik świąteczny w biurze PWN. Pomysłowość i kreatywność zespołu PWN nie ma sobie równych! Każdy dział przygotował swoje dekoracje. Jednym podoba się choinka zrobiona z książek, inni chwalą ręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

Spotkanie świąteczne

Najważniejsze jest jednak spotkanie świąteczne, które odbyło się dzisiaj - 18 grudnia dla wszystkich Pracowników Biura PWN w Warszawie. W tym roku przygotowujemy upominki dla naszych pracowników. W czasie wigilii firmowej planujemy także przyznać wyróżnienia dla kilku osób, które od 20 lat współtworzą markę PWN. Spotkanie świąteczne to najlepsza okazja do podziękowań dla członków naszego zespołu.

A 24 grudnia pracownicy PWN już świętują!

W tym roku Zarząd PWN zdecydował jednogłośnie o skróceniu w okresie przedświątecznym tygodnia pracy. Wigilia to dzień wolny dla wszystkich pracowników PWN! Chcemy, aby w tym dniu wszyscy pracownicy spędzili czas ze swoimi bliskimi.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Tak2Nie1

Aktualność

Każdy może zostać Świętym Mikołajem, czyli dobroczynność naszych pracowników!

Do działań dobroczynnych firmy dołączają spontanicznie nasi pracownicy, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy i sprzętu na schronisko dla zwierząt. Akcja charytatywna Kundelek Bury z Wiejskiej Dziury poruszyła wiele osób, które zasiliły konto fundacji.  Ale to nie wszystko! Wielu z nas dołączyło także do akcji I ty Możesz zostać Świętym Mikołajem. Były również bardziej kameralne działania. Jeden z pracowników zebrał dary dla wybranej rodziny  która potrzebuje naszego wsparcia ze względu na trudną sytuację materialną.
Tak2Nie2

Coraz bliżej święta!

Wszyscy w Grupie PWN współtworzymy atmosferę świąt. Konkursy i akcje dobroczynne, spotkania i prezenty to nasze świąteczne inicjatywy!

Prezenty dla dzieci z domów dziecka!

Jak co roku, dzieciom z wybranych domów dziecka – przekazujemy świąteczne upominki: książki, kolorowanki i inne pomoce szkolne. W tym roku ponad setka dzieci z dwóch Domów Dziecka w Warszawie i jednego z Łodzi będzie cieszyła się z prezentów od PWN. Mikołaj przekaże je dzieciakom w Wigilię.
Tak1Nie3

Co wchodzi w socjal Grupa PWN?

Tak1Nie2
@Pytanie

Masz to wypisane w ogłoszeniu o pracę.

Tak1Nie
skjdfh982473

Zagraniczna firma wstyd. Polska firma została sprzedana. Zdrada.

TakNie2
ulakrk

Myślałam, że Wasza księgarnia jest poważaną firmą ! Jeszcze z czymś takim się nie spotkałam!. Nie wiem ?...jakim sposobem jeszcze ten sklep istnieje !. Szczerze żałuję ,że nie przeczytałam wcześniej opinii pozostałych klientów! bo z pewnością nie dokonałabym zakupu w tym sklepie! Sama zajmuję się sprzedażą internetową i wiem jak ważne jest czytanie e-maili od klientów!, u Państwa taka komunikacja nie istnieje baaaa....żadna!!!!. Ani telefony ani wiadomości mailowe nie są odbierane !!! Dnia 18 listopada złożyłam zamówienie które do dnia 20,11 było w ciągłej realizacji. Po zorientowaniu się, że jedna z książek to Ebook od wczesnych godzin rannych dnia 20,11 pisałam 4 e-maile oraz dzwoniłam kilkakrotnie o zmianę zamówienia i wysłanie tylko jednej pozycji ale bez odpowiedzi. Ostatecznie przed godziną 15 wysłałam wiadomość, że rezygnuję całkowicie z całego zamówienia i proszę o zwrot pieniędzy na konto, skoro w sposób olewający traktowany jest klient. Otrzymałam wiadomość o godzi nie 15 , że sprawę zgłoszono do działu technicznego !, nie wiem co dział techniczny ma wspólnego z wysyłką ale to mnie nie interesuje. Będąc w domu dostaje informację o godzinie 19 , że zamówienie zostało wysłane! w całości ......od 7 30 rano pisane były wiadomości !!! Ja się pytam ..... czy pracują tam odpowiedzialni ludzie ?...czy traktujecie Państwo ten sklep jako szybki, łatwy zarobek i oszukiwanie klientów! Uprzedziłam oczywiście ze paczki nie odbiorę i żądam zwrotu pieniędzy! Jeśli na pieniądze będę czekać tak jak inni klienci czyli po miesiąc czasu lub dłużej uprzedzam że sprawę zgłoszę i możecie być Państwo pewni że tego tak nie zostawię! Za brak organizacji i brak kontaktu z klientem nie będę ponosić odpowiedzialności !!! Szanowni klienci ODRADZAM SZCZERZE ZAKUPY W TEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak4Nie
Klient
@ulakrk

Marketing też wiecznie nie odbiera

Tak7Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa PWN - Warszawa