opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

Sklep Martes (Martes Sport)

Profil oficjalny - płatna współpraca

3.3/5

Na podstawie 3698 ocen
Opinie(10590)
Dodaj opinię
Aktualności(2)
Wywiady(1)

Opinie(10590)

Dodaj opinię
Aktualności(2)
Wywiady(1)
Logo
  • Poznaj Nas Bliżej
  • .
  • Kariera
  • .
  • Portal dla pasjonatów aktywności
  • .
  • Media społecznościowe
  • .
  • Kontakt

Poznaj Nas Bliżej

Kariera

Portal dla pasjonatów aktywności

Media społecznościowe

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Kraków
  • Katowice
  • Gliwice
  • Sosnowiec
  • Zabrze
  • Tychy
  • Bielsko-Biała
  • Rybnik
  • Bytom
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Bielsko-Biała
  • Komorowice Śląskie
  • Komorowice
  • Mazańcowice
  • Lipowiec
  • Bystra Krakowska
  • Bystra
  • Wilkowice
  • Kozy
  • Janowice
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
​
Bełchatów piotrków - Martes Sport (Bełchatów piotrków)
Białystok - Martes Sport (Białystok)
Bielsko - Martes Sport (Bielsko)
Bielsko-Biała - Martes Sport (Bielsko-Biała)
Biłgoraj - Martes Sport (Biłgoraj)
Bojanowo Stare - Martes Sport (Bojanowo Stare)
Bolesławiec - Martes Sport (Bolesławiec)
Bytom - Martes Sport (Bytom)
Chełm - Martes Sport (Chełm)
Czeladź - Martes Sport (Czeladź)
Częstochowa - Martes Sport (Częstochowa)
Dąbrowa Górnicza - Martes Sport (Dąbrowa Górnicza)
Gdańsk - Martes Sport (Gdańsk)
Gdynia - Martes Sport (Gdynia)
Gliwice - Martes Sport (Gliwice)
Głogów - Martes Sport (Głogów)
Gniezno - Martes Sport (Gniezno)
Gorzów Wielkopolski - Martes Sport (Gorzów Wielkopolski)
Grójec - Martes Sport (Grójec)
Jarocin - Martes Sport (Jarocin)

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Bielsko-Biała
  4. /
  5. Opinie o Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

Opinie

Opinie o Sklep Martes (Martes Sport) Bielsko-Biała

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 61
    • 62
    • 63
    • …
    • 87

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o Martes Sport Sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    kasia567

    17.02.2020 19:12

    Inne

    Tragedia! W dniu zakończenia 3-miesięcznej umowy na okres próbny przekazano mi informacje, że nie przedłużą umowy bez podania jakiegokolwiek powodu. Zdążyłam jeszcze przyjąć CV od kandydatki na moje miejsce, stąd się dowiedziałam, że ogłoszenie o pracę umieszczono tydzień wcześniej, szkoda, że nikt nie "zdążył" mi o tym powiedzieć. Ogólnie praca nie wymagająca oprócz tego, że pracownicy z dłuższym stażem nic nie robią na sklepie, gadają na zapleczu i popijają kawkę i ciągle mają pretensję o małą liczbę produktów na paragonie (od niej zależy wysokość premii). Bywały dni gdzie ponad 90% paragonów ja kasowałam. Gorąco nie polecam!
    ReviewUserIcon
    Michał

    21.02.2020 14:48

    Inne

    Nie dziw się że nie pracują skoro nie mają żadnej motywacji. Jeżeli KRS nie umie, bądź nie chce nic załatwić żeby było łatwiej pracować. Jeżeli Twoja premia zależy od jego widzi mi się. Raz przyjedzie powie ze dobrze a innym że to samo to beznadzieja. Po czym przyjedzie makro i powie Ci zupełnie inna bajkę.
    ReviewUserIcon
    pracownik

    22.02.2020 08:53

    Inne

    powinnas sie cieszyc,ze nie przedluzyli ci umowy !! wiele osob teraz buja sie na wypo miesiac/trzy miesiace. nie dziwie sie staryp pracownika,ze nic nie robia zero motywcji. Robiss starasz sie jest zle nie robisz tez jest zle. kazdy z nas byl nowy i musial odstac na kasie !!
    ReviewUserIcon
    Michu123

    21.02.2020 10:34

    Inne

    Właśnie jestem na wypowiedzeniu złożonym przeze mnie, dlatego dodam od siebie parę groszy. (Pracowałem tam rok i podziękowałem) Praca w Martes Sport jest przede wszystkim dla ludzi, którzy nie znają własnej wartości, mogą się tam dowartościować. (usunięte przez administratora) Najgorsze jest kierownictwo, o ile ludzie na sklepie są mili, na szczęście nikt na nikogo nie donosił , to o kierownictwu nie wspomnę. Kierownik sklepu siedział cały dzień w biurze (czyt. socjal). Nie ważne ze na sklepie 5 osób, codziennie sporo zadan do wykonania, stoły , promki, koncowki obuwia, odziezy, przebudowy działów itd. Mam wrazenie ze kierownik traktuje pracę w Martes Sport jako typowy urzędnik , a o ile mi wiadomo Firma Martes Sport nie jest żadną instytucją panstwową. Co mam na mysli? Juz tłumaczę. Kierownik - zmiany 9-17. Robi grafik pod siebie, jak ktoś z pracowników poprosi o zamianę (nagły przypadek w zyciu, róznie to bywa) to kręci nosem , tłumacząc ze to problem. Jak ktos chce nie raz wyjsc z pracy wczesniej z godzinke pod warunkiem odrobienia to jest MEGA PROBLEM, bo kto będzie pracowac? Przeciez kierownik nie wyjdzie pomoc bo on ma stos papierów do zrobienia ? Ale to, ze kierownik wychodzi kiedy chce to jest OK. Do kierownika przychodzą nie raz znajomi i tak siedza godzinami i sobie gadaja. Kierownik notorycznie korzysta ze sluzbowego telefonu do celow prywatnych, ale jak zobaczy ze ktorys z pracownikow odbierze tel na magazynie czy w biurze to juz UCINA PREMIE. Najgorsze jest to ze regionalny albo nie widzi tego albo nie chce widziec. Kolejna sprawa to łamanie praw pracownika. Mobbing na tle dziennym. Poganianie, straszenie ucinaniem premii, straszenie wizyta TK, Regio... Nie jednokrotnie kierownik wychodzil na sklep do któregokolwiek pracownika z "ochrzanem" tłumaczac ze.. WIDZIAŁ NA KAMERACH ZE WOLNO PRACUJE. No ale jak to panie kierowniku? Podstawowych zasad KP kierownik nie zna ? Kierownik to typowy urzędas. Przychodzi o 9 rano, wydaje ROZKAZ załatwienia całej listy zadan do wykonania na cały dzien a sam siedzi w biurze przy kawce robiąc cały dzien papiery. Z racji ze bylem starszym sprzedawcą juz mówie o jakie papiery chodzi. Konwój - 30 minut. Dekadówka - 15 minut. Czytanie/Odpisywanie maila - kilkanascie minut. Raport tyg/towarowy - max godzina. Dodam ze nie wszystkie czynnosci sa do zrobienia codziennie. Nie wiem jak jest na innych sklepach, ale u mnie (północ polski) to jakiś dramat(usunięte przez administratora) Nie mozna miec wlasnego zdania bo kierownik ma zawsze racje, nawet gdy jej nie ma to i tak ma, szkoda sie odzywac bo mozna sie narazic bo kierownik to GÓRU przeciez. Nacisk straszny kładą w firmie na wciskanie ludziom przy kasie produktu dodatkowego. Rozumiem, ze sprzedaz wiazana zachowana musi byc, ale zeby do butów narciarkich, nart, wciskac jeszcze batonika za 1.99 to juz dla mnie przesada. Klient który srednio za zakupy zimowe płacił blisko 1000 zł (mielismy narty/kurtki/buty itd) zeby nie dostał reklamówki za darmo, tylko trzeba go jeszcze naciagnac na 40 groszy - wstyd. Co gorsze, trzeba litanie na kasie śpiewac o mega promocjach itd... Nie wiem jak to klienci wytrzymują. Nie rozumie natomiast negatywnych komentarzy jezeli chodzi o dział Sklep internetowy. Zawsze kiedy do nich dzwonilem, zawsze odbierali ode mnie tel. To samo z działem reklamacyjnym. Bardzo sympatyczne Panie , pozdrawiam je serdecznie stad. Dział Logistyka - W Martesie chyba to nie istnieje. Dziesiatki kartonow dziennie towaru ktory jest mało potrzebny bo mało sie sprzedaje, towar ktory jest potrzebny przychodzi z opoznieniem. Dział IT - nie wiem kto tam pracuje ale dla mnie to smiech na sali. Wielcy informatycy borykaja sie z problemem godzinami, który mozna w kilka minut rozwiązac. Nie trzeba byc informatykiem, zeby tam pracowac, wystarczy kazde rowiazanie znalezc na google ;-) Plusy w firmie: - Karta Multisport - MARNA Wypłata zawsze na czas - MARNA Premia czasem się znajdzie - Jezeli zyjesz dobrze z kierownikiem (podlizujesz sie) to jest OK Minusy: - Presja - (usunięte przez administratora) - Ucinanie premii PRZYPOMINAM !!! Opinia dotyczy sklepu w którym pracowałem, nie wiem jak jest na innych sklepach wiec prosze o wyrozumiałosc. Rozumiem, ze na innych sklepach sa inni kierownicy (lepsi, gorsi), wiec zasady panują równiez inne. Pisze tylko i wyłącznie o moim byłym sklepie. ROK PRACY TO ROK ZMARNOWANY W TEJŻE FIRMIE. NA SZCZESCIE WYPOWIEDZENIE I KONKURENCJA NA "D" JUZ MNIE PRZYJELA NA LEPSZYCH WARUNKACH.
    ReviewUserIcon
    Starszy sprzedawca

    21.02.2020 22:37

    Inne

    Masz 100% racji
    ReviewUserIcon
    filet

    19.02.2020 14:38

    Inne

    Cześć, w ogłoszeniu o pracę piszą, że jest elastyczny grafik, a tutaj czytałam kilka opinii, że to nieprawda. Czy naprawdę nie ma opcji próśb grafikowych czy zamiany ze współpracownikami?
    ReviewUserIcon
    Michał

    21.02.2020 14:42

    Inne

    Tutaj się z Toba zgodzę, jak lubisz wchodzić regio w przysłowiowe cztery litery to może awansujesz, albo wyrzuci kogoś z innego (bardziej atrakcyjnego sklepu) żeby Ciebie tam "wsadzić" ;)
    ReviewUserIcon
    Maja

    21.02.2020 22:31

    Inne

    Jesli chodzi o moj region to sa 2 prośby Nie musza byc spełnione Wszystko zalezy od kierownika i regionalnego i ich humoru
    ReviewUserIcon
    LLL

    21.02.2020 10:21

    Inne

    Tragedia. Sprzedają towar którego prawdopodobnie nie mają i (usunięte przez administratora) klienta, że mają dużo wysyłek i dlatego towar nie wyszedł (OCZEKUJĘ JUŻ DWA TYGODNIE). W ramach rekompensaty oferują rabat 5% na kolejne zakupy, co jest wielką KPINĄ z zamawiającego. Nie mówiąc już o końcówce maila ustawionego z automatu o treści: "Bardzo przepraszamy, że zawiedliśmy Twoje zaufanie"... śmiech na sali po prostu! Nie dziwi mnie, że sklep ma opinie dwóch gwiazdek. Sama prowadzę sklep internetowy (100% pozytywnych komentarzy na sklepie i w sprzedaży Allegro) i gdyby u mnie to tak wyglądało, to pewnie po tygodniu musiała bym szukać sobie innej pracy! Taka duża firma, tak dobry asortyment... i taka porażka! (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Gregory

    20.02.2020 22:41

    Inne

    Dział e-Commerce to porażka, niekompetentni ludzie, którzy się uważają za super specjalistów. Kto mądry już dawno uciekł i się nie przyznaje do firmy. Tragiczne zarobki oraz dziwni przełożeni.
    ReviewUserIcon
    Martesiątko

    20.02.2020 12:10

    Inne

    Bardzo lubię prace z ludźmi. Nie bez powodu pracuje w handlu od końca szkoły. Lubię swój sklep i zespół. Cieszę się na możliwość uczestnictwa w szkoleniach, są one przydatne i dzięki nim, nasza praca staje się tez hobby. Mogąc uczyć się czegoś, co rzeczywiście chcemy wiedzieć, to frajda, która daje nam większy komfort podczas rozmowy z klientem. Firma dała mi możliwość rozwoju (nie mogę zaprzeczyć) i zdecydowanie lepsze warunki zatrudnienia i wypłatę niż w poprzedniej firmie. Ale warunków tu się tyczy... praca w systemie 12 godzinnym odpowiadała mi zdecydowanie bardziej, niż 8, które chce tutaj firma wprowadzić. Dodatkowych dni ma tutaj, w tym wypadku być tylko 3. Dla niektórych tylko, dla innych aż. Jestem osobą dojeżdżająca do pracy, której dodatkowe 3 dni, to dodatkowe X kilometrów z innej miejscowości. Decydując się na tą prace byłam zadowolona, że nie codziennie będę musiała tą trasę pokonywać (i zdecydowałam się na to właśnie z tego powodu). Dodatkowo dorabiam w innej pracy- co zabiera mi dni możliwe do przepracowania za dodatkowe wynagrodzenie. Jeśli tutaj firma wprowadzi na stałe te warunki i decyzja będzie nieodwracalna, wnoszę prośbę aby wprowadzić możliwość zrobienia nadgodzin dla osób chętnych dorobić. Większa produktywność pracowników będzie zdecydowanie podczas 2 dni pracy niż podczas 3(nawet po 8h). Każdemu lepiej pracuje się wtedy, kiedy częściej może myśleć „o jutro już wolne” ;) Pozwolę sobie odnieść się jeszcze do max 2 dni wolnych. Nie jest mi to na rękę i chyba większości osób nie jest. Podczas choroby czy innych niespodziewanych okoliczności mogliśmy mieć te kilka dni, które potem można było „odrobić”. Teraz nie będzie takiej możliwości, co zabiera nam cała premie. Jeden dzień nieobecności w miesiącu, który wpływa na cała wypłatę źle prognozuje na chęć pracy przez resztę danego miesiąca. Osobiście, jako jedna z osób funkcyjnych, jestem w stałym kontakcie z reszta takich osób w naszej placówce (nawet poza godzinami pracy) i myśle, że w tych czasach, każdy ma dostęp do internetu i również może być w stałym kontakcie, co nie zaburzy przekazywania informacji między osobami prowadzącymi zmianę (bo podobno o to chodzi w tych dwóch dniach). Do tego czasu byłam zadowolona z pracy w MS i mam nadzieje, ze dalej będę. Ogrom pracy pracy jest rzeczywiście, ale przy stałej ekipie można sobie wypracować wyrobienie się ze wszystkim. Stała ekipa= stałe warunki (lub zmiana na bardziej IM odpowiadające, a nie centrali). Mam nadzieje, że nasze (pracowników placówek) wypociny coś wskórają. Pozdrawiam, Pozytywnie nastawiona do pracy w Martesie ????
    ReviewUserIcon
    Bob

    20.02.2020 11:12

    Inne

    Jakie zarobki na magazynie?
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    18.02.2020 20:10

    Inne

    Co oferuje praca w Martessport: -brak benefitów bo karta Multisport to juz oczywistość -bardzo niska jakość koszulek pracowniczych o nowe koszulki możemy prosić 2 razy w roku -brak stażowego, po kilku latach pracy mam tyle samo ile nowo zatrudnione osoby Jestem w stanie to zrozumieć, bo przecież nikt nie będzie chciał pracować za najniższa krajową -brak podwyżek Pracujemy za najniższa krajowa + premia, a wymagania pracodawcy rosną z miesiąca na miesiąc -jesteśmy zmuszeni do pracy po 8h choć na rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o pracy w trybie 12h -elastyczny grafik już tutaj nie obowiązuje Grafik potrafi być zmieniany kilka razy w miesiącu pracownicy nie zawsze są o tym informowani -brak możliwości zamiany z innymi pracownikami -brak bonów na święta nawet życzeń od zarządu firmy nie dostajemy -premie zabierane za wszystko(za inwentaryzacje, za tajemniczego, widzimisie kierownika, regionalnego, za współczynnik,za koszyk) -brak konstruktywnych rozmów z KR słyszymy jedynie: "jak się nie podoba to się zwolnij " to świadczy o braku szacunku dla pracownika i jego pracy -za L4 i UŻ zabierana jest cała premia choć sprawiedliwie było by zabierać % Dlaczego jeśli pracownik przepracuje cały rok bez L4 czy UŻ nie dostaje gratyfikacji finansowej? -program 20+ ma być tylko dla nas Produkty z tego programy są w każdym sportowym sklepie Klienci nie lubią wciskania na siłę Chyba nikt nie lubi -dział logistyki jest FATALNY. Jednego dnia dostajesz kilka kartonów danego towaru Klipujesz rozkładasz a następnego dnia dowiadujesz się, że trzeba to wszystko wysłać na inny sklep Po kilku latach w MS straciliśmy wiarę w siebie, zapał, chęci i radość z każdego dnia -
    ReviewUserIcon
    Anonymous

    20.02.2020 07:52

    Inne

    Tobie ktoś płaci za te komentarze czy jestes zwykłym trollem, nie ? a moze Twoj kierownik/kierowcznika to Twoja przyjaciolka/przyjaciel i masz u niego bardzo dobrze ?:> jestes lepiej traktowany niz reszta hm ?
    ReviewUserIcon
    Gość?

    20.02.2020 08:15

    Inne

    Chyba Góra przemówiła i od razu widać jakim głosem :-) tak się kończy każda próba dyskusji i zaraz usłyszycie "jak się nie podoba to się zwolnij", nie ma sensu żeby pracownik jakieś argumenty przedstawiał bo tu jest okopanie się na swoim stanowisku i nic nie dociera, a eksperci od zarządzania od lat powtarzają że komunikacja to najważniejsza rzecz w firmie, a zmotywowany pracownik, to wydajny pracownik. Poproszę jeszcze jakiś komentarz wychwalający szkolenia.
    ReviewUserIcon
    Maria

    18.02.2020 13:11

    Inne

    Świetna praca, jedna wypłata 6 różnych stanowisk kasjer, ochrona, sprzątaczka, opiekunka do dzieci, serwisant, pani od rat.
    ReviewUserIcon
    Coop

    20.02.2020 00:04

    Inne

    Co Cie zaskoczyło w pracy ? To ze trzeba pracować ??? Szok ! Jaki poziom pracownika taki poziom pracy ????‍♀️
    ReviewUserIcon
    Anonymous

    20.02.2020 07:44

    Inne

    No to chyba kolega nie doczytał warunków umowy, bo w niej nie jest napisane ze ma się robic za sprzataczke, ochroniarza, konwojenta czy magazyniera. Dbałość o ekspozycje nie polega na odkurzaniu czy myciu brudnych podłóg. Dbałość o zabezpieczenie towaru nie polega na byciu ochroniarzem bo w razie "w" Firma nie wstawi się za pracownika. Dodajmy fakt ze konkurencyjne firmy traktują zupełnie inaczej pracownika. Maja własnego ochroniarza, firmy sprzatajace itd...
    ReviewUserIcon
    roxette

    16.02.2020 22:39

    Inne

    Odpływ pracowników robi się coraz większy. Ja na szczęście już nie pracuje ale z perspektywy czasu moja opinia może się przydać innym pracownikom lub potencjalnym pracownikom. Plusy: -wypłata na czas -fajna ekipa jeśli taką się trafi na sklepie -zniżki pracownicze dostępne po przepracowaniu 3 miesięcy -umowa o pracę Minusy: -Niska podstawowa pensja (obecnie wyższa około 200zł od najniższej krajowej, co ma znaczący wpływ na dalsze punkty), stażowego oczywiście nie ma -Kompletny brak premii, więc nie dostajesz ani grosza, jeśli pójdziesz na zwolnienie lekarskie lub weźmiesz urlop na żądanie - to wiąże się z faktem że w teorii nikt nie choruje, bo kto pozwoli sobie na utratę kilkuset złotych premii, więc pełno ludzi chodzi kichając, smarkając, mając gorączkę, bo dzięki premii można coś zarobić -ucinanie premii nie wiadomo dlaczego - premia jest uznaniową więc jak to bywa w tych przypadkach nie trzeba powodu by ją uciąć, no i często stosowana odpowiedzialność zbiorowa. Braki na inwentaryzacji - pożegnajcie się na kilka miesięcy z częścią premii i to nic że sklepy choć wielkie powierzchniowo, to nie ma ochrony tylko pracownicy mają pilnować... kierownik regionalny nie ma większych zastrzeżeń choć był 3 razy w miesiącu na sklepie, przyjedzie na koniec miesiąca makroregionalny i już widzi poważne zastrzeżeniam(to może regionalnemu w takim przypadku premię obciąć), -kult bezsensownej pracy byle tylko robota paliła się w rękach, jak w wojsku przesypywanie kupy piasku z jednego końca placu na drugi - to nic że była przebudowa sklepu, nagle wytyczne sprzed kilku miesięcy już są dramatyczne, okropne i w ogóle obniżają sprzedaż, więc trzeba cały sklep przerobić. Hit to przysyłanie 58 par jednego modelu buta, został on zaklipowany, ometkowany i wystawiony na sklep, po czym mija kilka dni i przychodzi pismo, że jest CESJA i trzeba 28 par rozklipować, ściągnąć metki i wysłać do innego sklepu, to samo było z piłkami, które napompowane trzeba było rozpompować żeby wysłać 1/3 dostawy na inny sklep po tygodniu. No brawo! -przyjeżdża kierownik regionalny i ma swoje uwagi, wiadomo zdarza się. Mija kilka dni i przyjeżdza kierownik makroregionalny, który ledwo pod nosem na wejściu odburknie "cześć", już na wejściu widać nastawienie, po czym nagle pojawia się litania niezgodności i przewinień sklepu, gdzie koniec końców wychodzi nagle jakby był wielce obrażony nie odzywając się praktycznie słowem. Czy to taka ujma na honorze powiedzieć "cześć" na koniec? Każdy pracownik ma wszystkim mówić "dzień dobry" ale jak Pan Makro przychodzi to już jego zasady kultury nie obowiązują, do tego niechęć albo coś innego, by mówić ludziom w twarz podczas wizyty co się myśli, tylko pisanie po dniu czy dwóch e-maila... -umowa najpierw na 3 miesiące, a następnie na 33 miesiące - więc w sumie marna stabilność zatrudnienia, bo jak nie masz umowy na czas nieokreślony to nie trzeba uzasadniać zwolnienia... oczywiście że byli fajni pracownicy z inicjatywą, co chcieli pracować ale te pomysły nie były po linii wyższych, więc albo dostawali wypowiedzenie bez podania przyczyny albo nie przedłużano im umowy po prawie 3 latach pracy -brak ochrony na sklepach więc jesteś specjalistą ds łapania złodziei, więc martw się o wyniki inwentaryzaciji, a nie ma na tyle ludzi, żeby jedna chodziła tylko i pilnowała, bo musi być jedna na kasie, jedna na towarze, jedna na promocjach, jedna chodzi z klientem itd.! -małe zatrudnienie na sklepie - w małych sklepikach jednobranżowych są 3 osoby na zmianie, a u nas 5 albo 6 osób w sobotę! -pracujesz do 22 albo 21? spoko, przyjdź na 7 rano na szkolenie wewnętrzne albo inwentaryzację, ale na liście wpisz że przyszło się później by w papierach dobowa norma odpoczynku się zgadzała - pracujesz szybko i wydajnie? Super! dorzucimy ci jeszcze więcej pracy w ramach nagrody, bo przecież jest taka rotacja zatrudnienia że zanim nowa osoba czegoś się nauczy to albo sama rezygnuje albo jej nie przedłużą umowy. -brak socjalu, więc nie ma bonów świątecznych, dofinansowania wakacji itp. , a jedyne co dają to dofinansowanie multisporta i ubezpieczenie. Nie chcesz multisporta no to sorry ale nie masz benefitu. -brak szkoleń wdrożeniowych przy zatrudnianiu - wiesz tyle ile ci powiedzą koledzy i koleżanki albo co sam wyczytasz... -jak się nie ma umowy na czas nieokreślony to nawet nie ma co próbować zgłaszać albo dyskutować z decyzjami zapadającymi u góry, bo wiadomo co będzie, było już wielu co chciało walczyć z wiatrakami Dziękuje że mnie to już nie dotyczy - bo do serca trafił mi tekst "nikt cię tu na siłę nie trzyma" :) . Śmieszy albo w sumie demotywuje jak osoba będąca nad tobą czyli kierownik sklepu, wczuwa się, próbuje cisnąć, motywować, podlizywać się, ale i tak wylatuje z roboty albo mu umowy nie przedłużają po cichu szukając innej osoby - daje to przykład pracownikom poniżej kierownika. A teraz śpiewajcie sobie "jest super, jest super..." Prosto po studiach lub w trakcie spoko, inaczej sam rozważ...
    ReviewUserIcon
    Gość

    19.02.2020 23:48

    Inne

    roxette Czytam opinie o pracy i warunkach zatrudnienia i tak wnioskuje, ze umowę o prace i warunki zatrudnienia np. wynagrodzenie były utajnione ??? W momencie podpisywania umowy ?
    ReviewUserIcon
    Roxette

    20.02.2020 07:05

    Inne

    Nie osmieszaj się tylko odnieś do konkretów. Dobrze wiesz że umowa i zakres czynności to bardzo lakoniczny i ogólny dokument. Teraz odpowiedz na moje wypunktowane argumenty, bo podejrzewam że piszesz z centrali albo jesteś makro lub regio i tak kazali albo wypada. Inne sklepy z branży np. sklep na D nie mają problemu z zapewnieniem ochrony czy sprzątania, ba, nawet byli pracownicy martesa tam pracują i mogą się skupić na tym co ważne, czy asortyment sklepu i doradzanie klientowi, no i mają normalne zwroty i kilka kas otwartych oraz punkt serwisowy. Chyba pisze któraś z osób, co mi powiedziała "jak ci źle to się zwolnij" i już mnie nie ma w tej firmie, jak i wielu pracowników :-D bo właśnie taką pycha was gubi, zero dyskusji czy merytoryki tylko okopanie się na swojej pozycję i jak mantra powtarzanie "jak ci nie pasuje to się zwolnij". Właśnie takie osoby nie wiedzą co to dialog.
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    18.02.2020 20:34

    Inne

    Witam, czy firma zabrała nam już nawet zniżki pracownicze??
    ReviewUserIcon
    Martensiak

    19.02.2020 22:30

    Inne

    Nie ? Nie zabrała.
    ReviewUserIcon
    Prrr

    19.02.2020 22:06

    Inne

    Masakra, firma w ogóle nie liczy się ze zdaniem pracowników, wprowadzają na siłę, mimo próśb zmiany 8h. Kto to widział żeby rano na sklepie były dwie osoby. Już widzę, ile złodziei będzie na tym korzystało. Bo na sklepie zostaje tylko jedna osoba, ponieważ druga wtedy musi być na kasie. Potem na inwentaryzacjach wychodzą braki, oczywiście obcinanie albo zabieranie premii, żeby pokryć braki i tak w kółko. Poza tym większość ludzi zatrudnionych na sklepach dorabia sobie gdzie indziej, bo nie oszukujmy się, ale za taką pensje, gdzie premia jest zawsze ucinana albo zabierana, nie można utrzymać rodziny. Ogólnie to odechciewa się wszystkiego. Zniechęcenie, brak chęci do pracy, to uczucia jakie towarzysza przy każdym dniu pracy w tej firmie. Strasznie to przykre.
    ReviewUserIcon
    Do centrali

    18.02.2020 12:56

    Inne

    Jeżeli pracownik na sklepach pracuje na dwie zmiany to centrala też powinna pracować bardziej efektywnie i na dwie zmiany. Praca w centrali do 16 to brak możliwosci kontaktu pracownika z księgową czy kadrową. Praca w centrali powinna byc od 8 do 21 tak jak pracuja sklepy i wtedy nie będzie zaległosci w papierach. Delegację beda rozliczane w tym samym miesiacu. Prosze pani Marto wziąść to pod uwagę i wdrążyć w ŻYCIE
    ReviewUserIcon
    Maja

    19.02.2020 21:54

    Inne

    Albo do dzialu reklamacji
    ReviewUserIcon
    Arek

    19.02.2020 22:00

    Inne

    Straszny fak ap z tym działem HR wyszedł, to nie dla Martesa.
    ReviewUserIcon
    Bunt zbiorowy

    16.02.2020 15:53

    Inne

    To co ?? Działamy z kolejną petycja na temat zmiany systemu grafitowego ?? Są jacyś chętni ?? :)
    ReviewUserIcon
    XxX

    18.02.2020 13:02

    Inne

    Jak rozumiem firma myśli że wprowadzeniem systemu 8h poprawi się obsługa, jak by ktoś zrobił ankietę największy problem mamy z realizacją ilości zadań w danym dniu, problem przesyt działań marketingowych. Będziemy gorzej postrzegani przez klienta bo będziemy grzebać na działach w czasie natężenia klientów. Odbiór sklepu bedzie gorszy więc dla mnie to podejście odstraszające klienta. Zamiast się skupić na tym żeby sklep zrobił dobre wrażenie na kliencie, to osoby które nie widzą ile mamy zadań do rozdania na pracowników chcą nam wmówić że będzie lepsza obsługa. Dobra zmiana Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    19.02.2020 21:41

    Inne

    a po co i tak jesteśmy śmieciami dla kierownictwa!! i mamy sie nie odzywać albo dać wypowiedzenie
    ReviewUserIcon
    Dajtoglosniej

    19.02.2020 18:24

    Inne

    Cóż tu dodać, ciężko się nie powtarzać, ale co zrobić gdy sytuacja wygląda wszędzie tak samo. Przetowarowane sklepy ( wyłamują się panele za ciuchami na turystyce...) Dostawy w ilościach absurdalnych ( biorąc pod uwagę dodatkowe robienie stołów, końcówek rotujących, koszy, układania butów wedle listy czyli przesuwania niekiedy caaaaaałego działu, kilku gondoli żeby wstawić dwa nowe modele... Brak towaru, na który jest aktualnie zapotrzebowanie, a wychodzenie z założenia, macie sprzedać to czego macie najwięcej, ewentualnie zrobimy promocje, a wtedy to już będą brać na pewno, nawet dopłacą, nawet jak nie potrzebują... hahaha Ciągłe wysłuchiwanie pretensji klientów jeśli chodzi o zwroty, o reklamacje to już w ogóle ! Wszystko idzie na nas! Cesje na inne sklepy bez przerwy, zwroty na magazyn odklipsowanego towaru, matko bosko, zajmuje to tylko dodatkowo czas a później jak stamtąd wraca, robota na nowo, żebyśmy przypadkiem może nie stali nic nie robiąc( hahaha, pomarzyć można ) Mycie podłogi tymi dramatycznymi mopami, czy wy też macie tak cudowny sprzęt, który nie pasuje do kijów i te brudne zasyfione ściery spadają bez przerwy i musicie kilka razy podczas mycia zakładać ? Tragedia ! Brak możliwości reklamacji na towar zakupiony na zniżkę pracowniczą... tu mi delikatnie śmierdzi łamaniem prawa, skoro wychodzi paragon, opłaciłeś towar, to jakim prawem ktoś odbiera Ci możliwość zareklamowania go ???!!! L4 i UŻ za które odejmowana jest cala premia... Brak stażowego, osoby pracujące 5 lat, a ktoś od miesiąca, dostają taka sama stawkę ( o losie ) Obsługiwanie sklepu internetowego i te paczki do wysłania walające się po magazynie, bo trzeba czekać na listy przewozowe : / ! Ustalanie grafiku przez "Panią ", która pojecie o sklepach ma jak o zeszłorocznej zimie... do tej pory nikt nie wyjaśnił w jaki sposób ma to pomoc, szczególnie w tym gorącym okresie który wkracza na sklepy, to zdezorganizuje cala prace, ale tego kadry nie rozumieją. Nie wiem czy do nich dociera to, że to kop w piętę... Dlaczego ktoś ma nam ustalać jak możemy brać nasze wolne dni, urlopy itd, tj ustalając wytyczne które jak widać wprowadziły chaos w sieci. Pewnie większość KRS będzie teraz próbowała nas przekonać jaka to wspaniała zmiana, bo ciekawe jak za chwile ogarną tyle rekrutacji i będą się tłumaczyć przed Makro z tylu zwolnień, brak dobrych , stałych pracowników zaboli... Łatwo znaleźć nowa osobę, ale nauczyć tego wszystkiego ( a ciągle jest tego z dnia na dzień więcej ) już nie tak prosto... Szkoda, że tak się dzieje, naprawdę szkoda, bo Martes był kiedyś całkiem fajnym miejscem pracy.
    ReviewUserIcon
    Aaa

    14.02.2020 16:16

    Inne

    Dlaczego do każdych zakupów powyżej 300 zl mam proponować raty? Czyli teraz mam mowic o ratach promocji proponowac top polecane program 20+!!! Nikt normalny nie chcialby tylu rzeczy sluchac !!!
    ReviewUserIcon
    Martas

    17.02.2020 18:02

    Inne

    W razie potrzeby odpowiadaj na pytania o zwroty, możliwość reklamacji, proponuj dodatkowe produkty żeby tylko wskaźnik się zgadzał, rób pierdylion innych rzeczy itd....miny klientów przy długiej kolejce-BEZCENNE :D
    ReviewUserIcon
    FanSzajbajk

    11.02.2020 10:47

    Inne

    Mam pytanie czy skręcanie rowerów podczas nocek jest normalne?Przecież wiadomo,że człowiek nie jest tak efektywny tak dokładny jak podczas pracy dziennej.Widocznie nikomu nie zależy na jakości sprzedawanego sprzętu!Podobno region Północ(makro K.S) ma takowe plany.
    ReviewUserIcon
    Obecny

    15.02.2020 01:38

    Inne

    Wszedłem tutaj z ciekawości i żal mi Ciebie, że chociaż jesteś byłym pracownikiem to nie masz co innego do roboty tylko wylewasz swoje smutki. Widocznie dalej bezrobotny jesteś..
    ReviewUserIcon
    bulop

    17.02.2020 13:14

    Inne

    owszem, masz racje, jednak człowiek skladajac aplikacje do takiego zakładu sam decyduje czy mu to pasuje czy nie. w tym przypadku wymysł centrali, makro i krs nie jest do końca fair. zarywanie dnia nockami, jak najbardziej w tym przypadku wpływa na niekorzystny komfort zycia prywatnego. Praca jest praca, nie trzeba jej kochać , trzeba robic dobrze to co trzeba. Jednak osoby które tutaj dodaja słodkomiodowe opinie to albo (usunięte przez administratora) albo podstawieni ludzie od dobrych opinii i ocieplania wizerunku.
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    16.02.2020 21:17

    Inne

    Pytanie do @Martes Sport. Mam pytanie odnośnie grafiku, zakaz 3 dni wolnych z rzędu. Dotyczy to kierowników/zastępców ? czy całej załogi ? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Kasia

    16.02.2020 12:17

    Inne

    Czy jest możliwość 3 dni pod rząd? Czy 2 dni pod rząd max Dotyczy to wszystkich pracowników?
    ReviewUserIcon
    Martensiak

    16.02.2020 21:11

    Inne

    Własnie dwuznacznie napisane jest. Z wiadomosci od działu HR mozna wnioskowac iz dotyczy to tylko kierowników/zastepcow badz mozna interpretowac ze wszystkich. Zastanawia mnie fakt jak oni zrobia to w dalszej czesci , np. Majówka ... 1 piatek (wolne), sobota pracujaca , niedziela (wolne), wiec wychodzi na to ze cały skład bedzie musiał przyjsc do pracy 2 maja, bo nikt nie moze miec 3 dni wolnych z rzedu. Druga sprawa. Jezeli np. wezme sobie 3 dni urlopu, to przed i po bede miec rozpisane zmiany...zatem w dalszej czesci grafiku suma sumarum i tak mi wyjdzie ze bede musial miec wiecej wolnego (godziny musza sie zgadzac)... no chyba ze rozpisza zmiany po 6 h...to powodzenia. Nie wiem jak to rozumiec
    ReviewUserIcon
    Prawo

    14.02.2020 09:50

    Inne

    Jak mnie zatrudniała regionalna to warunkiem było ze pracuje w aystemie 12 godzinnym. Umowa ustna jest wiazaca tak jak umowa pisemna a jak ktos zmienia warunki umowy to powinno to być w formie aneksu. Wiec mozna przyjąć ze taka rozmowa na rekrutacji to jest wprowadzenie pracownika w błąd i paka umowa powinna zostać rozwiązana bez okresu wypowiedzenia.
    ReviewUserIcon
    peace

    16.02.2020 11:52

    Inne

    Kazdy ma prawo walczyć o coś, co miał obiecywane podczas podpisywania umowy. Nie chodzi o to, że chcemy odejść z Martesa, chodzi o to, że chcielibyśmy aby warunki umowy, były takie jak do tej pory. Czyli praca w systemie 12-godzinnym. Nie chodzi o hejt na firme jeśli chodzi o całokształt. Nie bez przyczyny pracujemy w niej od lat i poniekąd dzięki nam, firma się rozwija. Bądźmy jednością i dogadajmy się, po ludzku, dla dobra ogółu i nastanie spokój.
    ReviewUserIcon
    Fifi

    16.02.2020 19:24

    Inne

    To prawda. Dopóki zasady były „po staremu” to znikomy % pracowników martesa cokolwiek się tu udzielało
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Sklep Martes (Martes Sport)?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - Martes Sport Sp. z o.o.

    Malowany Dworek 115 43-300 Bielsko-Biała

    NIP:5471791682

    KRS:0000077249

    http://www.sklepmartes.pl/
    Branża główna: Moda, projektowanie

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIcon
    ReviewUserIcon
    Martens

    12.02.2020 21:17

    Inne

    Od marca Zmiany 8godzinne, nie bedzie mozna miec wiecej niz 2 dni wolne z rzedu wynikajace z grafiku, do urlopu nie bedzie mozna dokoptowac dnia wolnego zeby przedluzyc wolne. Pania od HRu i osoby msjace glupie pomysly zapraszam do pracy na sklepie. MY pracownicy, a przynajmniej nasza wiekszosc wolimy pracowac na 12sto godzinnych zmianach. Zabieracie ludziom to co jest plusem pracy w tej firmie.
    ReviewUserIcon
    Krzychu

    16.02.2020 15:43

    Inne

    Aaa co to za problem Przedłużać urlop dniami wolnymi ?????? Tego żadne procedury nie zabraniały do tej pory i jeśli jesteś długoletnim pracownikiem to powinieneś to wiedzieć. Widocznie nie umiecie się dogadać na linii pracownik - kierownik, bądź kierownik - KRS wiec to wasz problem
    ReviewUserIcon
    Choea

    16.02.2020 19:16

    Inne

    tak, wiemy że chodzi o 5-6 zmian 8-godzinnych w miesiącu ale daje to zamiast 16 dni pracy w miesiącu, tych dni 18.dla dojezdzajacych, pracujacych na dwa etaty, studentów i rodziców, to spory problem. Niektórzy powiedzą ok, tylko dwa dni, dla reszty to są aż dwa dodatkowe dni, generujace dodatkowe koszty, a jak wiemy, podwyżka w Martesie to jak jakaś iluzja.
    ReviewUserIcon
    Ben

    13.02.2020 13:54

    Inne

    Dobrze, że tak udało się poruszyć górę, brawo my! Dzisiaj wprowadzają 25% zmian po 8h a kto wie co będzie za miesiąc... Niech wiedzą, że w kupie siła, a my się na to nie zgadzamy! Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Angie

    15.02.2020 20:46

    Inne

    Co do L4 to zgadzam się w 100% .Powinno być procentowo obniżone jedynie przy ponad dwutygodniowej nieobecności. Ale jeśli chodzi o tryb pracy wylacznie w trybie 12h to uwierz że w innych sklepach KRS zawsze wymagal zmian 8h przynajmniej u nas tak bylo
    ReviewUserIcon
    Paterkowa

    16.02.2020 15:47

    Inne

    Uważam dokładnie tak samo. Do tej pory nie było z niczym problemu jeśli potrzebowałam kilku dni wolnych, bo niestety nie wszyscy maja ustabilizowana sytuacje w domu... cóż czas częściej zaglądać na strony z ofertami pracy tym bardziej, ze nadchodzi dla nas ciężki okres w pracy
    ReviewUserIcon
    Martesowa Rajderka

    14.02.2020 07:18

    Inne

    Brawo właśnie wracam z urlopu rodzicielskiego i czego się dowiaduje, że nie przedłużono mi umowy na czas nieokreślony ponieważ..... bo nie .... żadnych argumentów. Spotkamy się w sądzie i wygram to bo udowodnie że jedyny powód to to że byłam w ciąży!!!! Może jestem sprzedawca tylko ale z tego co slyszalam nawet z kierownikami tak robią. Może Martes się wypowie tym temacie ?
    ReviewUserIcon
    Martensiak

    15.02.2020 23:00

    Inne

    Nie ma co sie dziwic. Osobiscie znam przypadek w ktorym kierownika sklepu tak załatwili ze na jego miejsce potajemnie szukali nowego kierownika a potem tego pierwszego zwolnili z dnia na dzien ;-)
    ReviewUserIcon
    Ja

    16.02.2020 15:37

    Inne

    Prawo prawem, a kultura firmy kulturą firmy.... niekiedy wystarczy tylko o tym poinformować, żeby dziewczyna widziała miała świadomość, ze ma szukać innej pracy ...
    ReviewUserIcon
    Co z ZFŚS.???

    15.12.2019 19:08

    Inne

    Moje pytanie do dyrekcji co z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, każda firma zatrudniając powyżej 50 osób ma obowiązek stworzyć fundusz za rok 2019 jest to ponad 1200 zł na jednego pracownika, co dzieje się z tymi pieniędzmi? Czy ktoś odpowie nam na to pytanie...
    ReviewUserIcon
    Martes

    14.02.2020 21:04

    Inne

    To korzystaj ;) i nie będziesz narzekal
    ReviewUserIcon
    Arsenal

    16.02.2020 11:15

    Inne

    Tylko ze nie każdy korzysta z karty multisportu. W dużych miastach spoko a w małych? Zwyczajnie lub nie ma gdzie tych kart użyć.
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    07.02.2020 19:05

    Inne

    Jak Wam sie podobają szkolenia?
    ReviewUserIcon
    Martensiak

    15.02.2020 22:58

    Inne

    Faktycznie , jeżeli Twoja wiedza opierała sie na zasadzie ze but ma sznurówki, a rower ma dwa koła to nie dziwie sie ze masz bardzo pozytywne odczucia. Na ogół szkolenia jak wspomniałem wcześniej przeprowadzaja zwykli pracownicy , którzy coś tam "lizneli" wiedzy z internetu, czy innego zrodla. Tyle to wybacz ja i potrafie , nie marnujac czasu na dojazdy na szkolenia.
    ReviewUserIcon
    mało istotne

    15.02.2020 23:21

    Inne

    Haha litości :D:D:D:D Nie mówcie, że chcecie docenić osoby, ale jak przedmówca napisał... lecicie po kosztach!!! Z resztą to widać po delegacjach hahah 15 zł? Litości i co ja mam sobie za to kupić do jedzenia? bo oczywiście nie ma żadnego żarcia na szkoleniu. Dodatkowo zwrot kosztów za dojazd na szkolenie?? Gdzieś ktoś zwraca? Bo ja o niczym nie wiem. Pracowałem w różnych firmach i za każdym razem byłem wysyłany na szkolenia produktowe. Jak Wy chcecie mieć wyszkolonych sprzedawców jak bierzecie ludzi z ulicy i niekoniecznie związanych ze sportem?? No proszę was:D:D:D do tego brak szkoleń wstępnych. A posiadając taki asortyment i techniki wykorzystywane w odzieży to powinniście robić :D Wyręczacie się "Szkoleniowcami" haha zamiast przeprowadzić profesjonalne szkolenia przygotowane przez prawdziwych trenerów:D haha I moje pierwsze szkolenie po 3 latach pracy hahahaha śmieszni:D:D:D
    ReviewUserIcon
    anonim

    12.02.2020 23:29

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Ryoyu Kobayashi

    13.02.2020 15:43

    Inne

    Cześć. Co prawda nie jestem szefem ani nikim ważnym ale potrafię odpowiedzieć na twoje pytania :) 1. W martes sport nie dba się o pracownika, co pokazują nie dając kompletnie nic. Więc stazowego też nie ma, co nie jest niespodzianka. Nawet na produkcji czy w biedronce masz stażowe ale nie tutaj 2. To samo co w 1. Szkoda im kasy. 3. Rząd wprowadził najniższą krajową trochę wyższa niż była przez co musieli dac podwyżki po 100 czy 200 zlotych. Ale spokojnie. Wyszli na swoje. Dadzą 100 podwyżki, a 200 zabiorą z premii i jeszcze są na plus. Poza tym muszą zbierać pieniądze na wypady kierownicze ;) 4. Uważają że jesteś wtedy bardziej wydajna. Głupota totalna. Ale oni zawsze gadają (usunięte przez administratora) 5. Bo mierzą każdego jedna miara. Zatrudniają często osoby które nie znalazlyby w życiu żadnej pracy i niektórzy z nich np. Nie pracują, chodzą sobie z telefonem i grają w gierki. Stąd ten zakaz. Jakby zatrudniali normalnych ludzi to myślę że problemu by nie było. Ale żeby zatrudnić lepszych pracowników musieliby więcej zapłacić. Więc wolą dac byle kogo, dac mu najniższą i kilka zakazów. 6. Pracujesz bo się przyzwyczailas i nie lubisz zmieniać pracy. Mam to samo. Ale mam nadzieję że wkrótce się zdecydujemy odejść :) Pozdrawiam Cię i nie daj się im. Ten sklep to patologia w czystej postaci.
    ReviewUserIcon
    Martensiak

    15.02.2020 22:51

    Inne

    Dokładnie. Najlepsze jest to ze... na podwyzki pracownikom nie maja, ale na to zeby otwierac srednio 2-3 sklepy w tygodniu - MAJA! Widzicie na co ida nasze podwyzki i ucinane premie, na wypady kierownicze oraz na otwieranie nowych sklepow.
    ReviewUserIcon
    Magda

    14.02.2020 22:02

    Inne

    Drogi pracodawco, Ludzie pracujacy w HR, ktokolwiek kto odpowiada na watki tu zakladane, czy moglibysmy prosic by w koncu ktos chcial podjal dyskusje z pracownikami ? Czy naprawde dla was my jestesmy pionkami i nic nie znaczymy ? Jak to jest, ze potraficie odpowiadac jedynie na pozytywne opinie, a aktualna sytuacja nagle zamknela wam usta. Wydaje mi sie, ze pora podjac dialog.... Rozmowa , zrozumienie a nie ciagle zastraszanie o odjeciu premii za brak utargu, tlumaczenie sie dlaczego ludzie nie przychodza na zakupy, to nic ze to nie od nas zalezy ilosc i to jaki towar dostajemy, Ale im jest latwiej nas opierdzielic ale zeby posluchac prosb o i pomoc sklepom to nie, po co, lepiej uwalic premie.
    ReviewUserIcon
    anonim

    12.02.2020 19:31

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaa

    14.02.2020 11:17

    Inne

    Na moim szkoleniu marki zewnętrzne byly pominięte Szkoleniowiec niechętnie odpowiadal na pytania o inne marki
    ReviewUserIcon
    Pracuś

    14.02.2020 19:13

    Inne

    Skoro dostali przykaz promowania marek własnych w których nie ma technologi oprócz pianki EVA oraz fakt że sprzedaż w dziale bieganie/ fitness bazuje w moim odczuciu w 95% na markach obcych to tylko pokazuje ogrom ignorancji „góry”
    ReviewUserIcon
    Mywyoni

    14.02.2020 09:31

    Inne

    To w takim razie drogi dziale HR, dlaczego nie zmiany poranne pol na pol z drugimi? DLACZEGO z góry narzucacie swoje decyzje kompletnie nie mając pojęcia o pracy na sklepach? My nie siedzimy sobie za biurkiem 8h. TAK dla zmian 12 godzinnych. Każdy kto się zatrudniał największy atut widział właśnie w tym aspekcie, bo na pewno plusem nie są zarobki. Brak stażowego to jakiś marny żart. Chcecie wymagać to najpierw dajcie coś od siebie dla pracowników, bo to dzięki nam firma zarabia. Dzięki nam ZWYKŁYM SZARYM sprzedawcom. Pracownik nie może iść na L4, bo od razu CAŁA premia zabierana, a każdy z nas jest tu dla pieniędzy, to jest chore! Czy firma przewiduje w związku ze zmianami jakieś godne podwyżki? Jestem zniesmaczona faktem, ze nowa osoba ma taką samą podstawę jak my starsi pracownicy z większym stażem. O dodatku funkcyjnym to już nie wspomnę. Taka odpowiedzialność za sklep, za pracowników, za wszystko a starszy sprzedawca zarabia niewiele więcej niż kasjer sprzedawca! Ktoś powie nikt Cię tu nie trzyma- jasne, już nic ani nikt, bo ktoś próbuje zmienić system pracy, który pozwal na dorobienie sobie w innej pracy. Dajcie uczciwe pensje a pracownicy będą bardziej WYDAJNI, bo nie będą tyrać na dodatkowych etatach!!!!!!!!
    ReviewUserIcon
    Basia

    14.02.2020 15:40

    Inne

    Dokładnie tak, sama prawda...jednak chyba i tak nie doczekamy się odpowiedzi na nasze pytania, mimo tego, że wynikła taka sytuacja na sklepach... pozostaje szukać pracy gdzie indziej, może też zbiorowo trochę pochorować... :) :) :)
    ReviewUserIcon
    anonim

    13.02.2020 00:52

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    14.02.2020 10:22

    Inne

    Sa sklepy gdzie kobiety same przerxucaja kilka palet dostawy, sprzataja magazyn, ukladaja rowery, stoja na kasie robia to wszystko co faceci
    ReviewUserIcon
    Dżony

    14.02.2020 11:24

    Inne

    Przyznaję, że nie każdy pracownik ma predyspozycje do obsługi na kasie a wyniki przede wszystkim UPT jasno to obrazują. Dlatego to kierownik sklepu powinien obstawiać kasę najlepszymi sprzedawcami, dzięki czemu zwiększamy parametry jakościowe sklepu. To o czym piszesz nazywając to seksizmem brzmi jak kolejny fejk. Na tym forum jest ich jest mnóstwo. Jeżeli natomiast jest tak jak piszesz to rozwiąż sprawę na własnym podwórku a nie anonimowo w internecie. Nasza sieć ma 32 regionalnych i na podstawie własnego regionu stwierdzam, że o większej głupocie nie słyszałem.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    14.02.2020 10:34

    Inne

    Może Pracodawca wypowie się coś na najgorętszy temat ostatnich dni ??????????????? Bo widzę, że tylko potrafi komentować i wyróżniać pozytywne opinie !!!!!!!!!!!!!!!!
    ReviewUserIcon
    Kasia

    14.02.2020 10:32

    Inne

    Czy ktoś z Naszego Zarządu skonsultował swój cudowny pomysł z Kierownikami, którzy na co dzień pracują na sklepach i najbardziej się orientują w tym temacie?? A chociażby z regionalnymi ??? Z tego co wiem to NIEEEEEEE !!!!!!!!! Jestem przekonana, że w ciągu najbliższego czasu tendencja długoletnich pracowników diametralnie zmaleje, bo jest aktualnie dużo miejsc pracy oferujących lepsze warunki zatrudnienia.
    ReviewUserIcon
    Wojt

    14.02.2020 10:27

    Inne

    Ja bym chciał zapytać co to za pomysł z blokowaniem przedłużania urlopów wolnymi dniami Zastępcy czy Kierownika ???!!! Chyba ktoś ustala te grafiki, a co ważniejsze KRS je zatwierdza, więc chyba sam wie czy może dać tyle wolnego tej czy tamtej osobie !!!!
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    13.02.2020 15:26

    Inne

    Ciekawe czy dziewczyna która wystosowała petycje na sklepy jeszcze pracuje? Już się góra nią zajęła na drugi dzień ..
    ReviewUserIcon
    martesiak

    13.02.2020 21:59

    Inne

    Ta dziewczyna pewnie dostała już wypowiedzenie. Błędem było, że ktoś podał tą petycję wyżej. Mamy w firmie kreta i lizodupy..
    ReviewUserIcon
    Pracownicy Martesa

    14.02.2020 10:16

    Inne

    Baaardzo popieramy !!!
    ReviewUserIcon
    Mywyoni

    13.02.2020 23:57

    Inne

    PRACA W SYSTEMIE 12godzinnym!!!!!!!!!!! Czas się zwalniać............ Kpina!
    ReviewUserIcon
    Pracownik z wieloletnim stażem

    13.02.2020 21:41

    Inne

    Drogi pracodawco ,dlaczego milczysz ? Brak argumentów ? Po ilości wpisów z dziś widzę,ze ludzie są naprawdę wkurzeni .A temat uciszonej petycji i bzdurne pomysły HR to jakieś nieporozumienie Szkoda mi osoby która tą petycje napisała musieli ja porządnie zaszczuć Drogi pracodawco robisz sobie niezłą reklamę ,szkoda, ze nie liczycie się z naszym zdaniem .Zwolnienia to tylko kwestia czasu a wcześniej duze ilosci l4 Tego chcecie ? Jak mamy byc fer wobec Was skoro Wy nie jestescie w stosunku do nas ?! Proponuje tez zmienić tez treść ogłoszeń o prace bo pisanie o elastycznym czasie pracy jest zwykłym kłamstwem!
    ReviewUserIcon
    petycja

    13.02.2020 13:58

    Inne

    Bardzo przykre jest to, że osoba ktora zalozyla petycje i rozeslala ja na sklepy ( chwala Ci za to ) , została zastraszona i niestety wycofala sie z tego pomyslu. wiedz o tym, ze sklepy popieraly w stu procentach ta inicjatywe. mamy prawo do wyrazania swojej opinii, opinii tak wielu pracownikow, liczonych w setkach... nawet tysiacach.. do tej pory nasze zdanie nie bylo brane pod uwage, ale w tym momencie firma chce zarzadzac naszym czasem pracy, naszymi wolnymi dniami, naszym urlopem. kto ma o tym mowic jak nie my ? mam nadzieje, ze kolejna petycja to kwestia czasu, nie dajmy sie !
    ReviewUserIcon
    Re:

    13.02.2020 21:21

    Inne

    Dokładnie, podziękowania należą się tej osobie od nas wszystkich. Mam nadzieję, że to przeczyta i chociaż trochę poniesie ją to na duchu, że jej praca nie poszła na marne. Miała poparcie nas wszystkich i mimo, że się wycofała dalej je ma! Wszystkie argumenty były zgodne z prawdą. Czas zacząć się upominać i wyrażać swoją opinię na ich nowe zmiany, bo "góra" robi z nami co chce!
    ReviewUserIcon
    Agata

    13.02.2020 15:03

    Inne

    Niedotrzymanie terminu mimo że się czeka bardzo długo bo aż 7 dni roboczych to nie mogą się wywiązać.Nie polecam.
    ReviewUserIcon
    Bez nicku

    13.02.2020 13:50

    Inne

    Może czas w końcu poruszyć temat podwyżek? Zobaczcie ile rośnie najniższa a nas po obcięciu premii niewiele różni od tej najniższej. Góra myśli że nam to pasuje bo nikt się nie odzywa. Skoro czytają tutaj opinie to niech wiedzą co o tym myślimy. Co wy na to?
    ReviewUserIcon
    rzeszowska

    13.02.2020 13:47

    Inne

    @Martes Sport Sp. z o.o. Wasze działania robią Wam niezłą reklamę jako pracodawcy... Wszystkimi Waszymi działaniami nakarmimy media myślę, że będą zadowoleni będą mieli o czym pisać. Wypowiedzcie się oficjalnie bo ostatnimi dniami sporo pojawiło się komentarzy i to negatywnych a wy wrzucacie i wyróżniacie opinie te ze szkoleń żeby przykryć to co poniżej się dzieje (żałuję,że jak odchodziłem nie założyłem związków a były takie plany z innymi pracownikami)

    Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.