Opinie o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Krystyna

Brak szacunku do kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym. Rozciąga się ono na kilka miesięcy. Chaos informacyjny. Każą zawsze czekać tydzień na odpowiedź, a realnie były 3-4 tygodnie. Po rozmowie z menagerami od miesiąca totalna cisza, a na rozmowie zapewnienie, że do 2 tygodni będzie odpowiedź. Po kontakcie z HR ( tutaj sprawna odpowiedź) okazuje, że menagerowie nie wprowadzili feedbacku. Moje NAJGORSZE doświadczenie z rekrutacją jakie miałam kiedykolwiek.

@Krystyna

3 rozmowy mialem z hr, a ostatnia rozmowa to bylo z menedzerem dzialu. 6 miesiecy mnielo nie dostalem zadnej wiadomosci/feedback. po co pracowac dla takiej pracodawcz, zero szacunek do kandydatow. Musialem zalatwic wolny dzien z obecnej pracy aby dolaczyc do tych rozmow bo firma nawet nie byla elastyczna z godzinamy na rozmowy.

Krystyna
@keko

Dokładnie, wszystko dostosowują do siebie. Ja pierwszą rozmowę miałam z HR z Indii. Pyta czy może zająć chwilę, ja mówię chwilę tak bo myślałam, że chce się umówić na rozmowę. Ona mnie zaczyna przepytywać, co mnie skłoniło do wyboru HSBC, jakie są moje mocne strony. Musiałam przerwać rozmowę bo przyjechał mi autobus i nic nie słyszałam. Do tego nie będę się produkować na przystanku autobusowym... można wcześniej umówić taką rozmowę. Rozmowa z menagerami KYC Francja też nie przyjemna. Widać, że Panie bardzo sfrustrowane, dopytują jak szybko pracują bo u nich trzeba dużo robić. A jak u Ciebie wyglądała rozmowa z menagerami ?

mys

Cześć, kandydował ktoś na KYC CASE MANAGER, ile po otrzymaniu maila od działu HR dostaliście jakiś telefon? Jakie są widełki wynagrodzenia ? z góry dzięki za inf

@mys

Inne stanowisko z KYC ale czekałam jakieś 2,5 tygodnia na umówienie rozmowy z menagerami.

mys
@Hanna

Miałaś już rozmowe z rekruterem czy dostałaś tylko mail odnośnie rozpatrzenia twojej kandydatury ?

@mys

Tak, miałam rozmowę 1,5 tygodnia temu. Na razie brak jakiekolwiek informacji zwrotnej.

@Hanna

Jak przebiegła rozmowa i o co pytali?

@mys

na podobne stanowisko mialem 3 rozmowy z firma. Kilka dni po pierwszej telefonicznej rozmowy zaprosili na drugi etap rozmowy z team leaderem dzialu, a po jakis tygodniu z menedzerem dzialu mialem ostatne rozmowe. Ponad 6 miesiecy mnielo i nie dostalem zadnej wiadomosci/feedback od firmy. Wiec firma wyglada jak nie ma zadnego standardu lub profesjonalizmu jesli chodzi o rekrutacji. Good luck !

Latko
@mys

Do mnie z hr zadzwonili po 1,5 tygodnia od przekazania cv. Krótka nawet przyjemna 15 minutowa rozmowa. Miałem wypełnić test i odesłać - w przeciągu kilku dni mieli się odezwać o dalszych krokach rekrutacji tj. Rozmowa z managerami. Minęły prawie 3 tygodnie i cisza… rozumiem ze były święta, ale bez jaj. Z tego co czytam komentarze, nie ma sensu chyba nawet czekać na odzew- straszne podejście do kandydatów.

@Latko

No niestety totalna zlewa i chaos... ja złożyłam po KYC aplikacje na jeszcze jedno stanowisko ale w międzyczasie dostałam pracę w innej firmie. Dzwoni do mnie HR czy jestem nadal zainteresowana tą 2 propozycję. Ja mówię, że niestety nie, bo po 1 rekrutacji mieli państwo wrócić z odpowiedzią do 2 tygodni, a minęły 3 miesiące :/ Powiedziała, że zwróci na to uwagę ale myślę, że totalnie zleją temat.

Jak wygląda sprawa pracy zdalnej ? Zmuszają do pracy z biura ?

@Kandydat

Hej, ogólna zasada jest taka że osoby poniżej 6 miesięcznego doświadczenia muszą pracować 2 razy w tygodniu z biura, osoby z doświadczeniem powyżej 6 miesięcy: raz w tygodniu. Wszystko zależy od działu w jakim się pracuje, podejście jest różne ale firma ogólnie ma podejście elastyczne do tego. HSBC ma podejście pro pracownicze

GBM IT

Bylem przez pare lat zatrudniony w HSBC w Krakowie (ul. Kapelanka 42A) na um. o prace na czas nieokreślony. Na początku zeszlego roku odeszla z pracy bardzo ważna osoba decyzyjna (Senior Manager z UK), ktora zawsze wspierala moj zespol i wszelkie pomysly oraz jakiekolwiek inicjatywy gdy ktos chcial wprowadzic jakies usprawnienie. Atmosfera byla super do czasu jego odejscia. Potem nowy Senior Manager z UK wskoczył na jego miejsce i od razu zaczął "wielkie sprzątanie". Polegalo to na tym, ze on chcial zadowolic swoich szefow i zaczał wymagac od zespolu rzeczy kompletnie nie związanych z naszymi rolami, zakresem obowiązkow, ani nawet opisem stanowiska, ktore mielismy na umowach o prace. Gdy poruszylem ten temat to natychmiast stalem sie wrogiem nr jeden. Zaczął szukac dziury we wszystkim co robie. Zaczelo sie nierówne traktowanie. Pisalem do HR'ow, poslalem tez prosbe o pomoc na kanale "HSBC Confidential" ktory mial byc totalnie bezpieczny. Skontaktowal sie ze mną Relationship Manager z UK, ktory mnie zapewnial, ze mam sie o nic nie obawiac, bo sprawa nierownego traktowania bedzie zbadana. Poprosil mnie o wszystkie dokumenty, informacje i inne "dowody rzeczowe" ktore by jasno pokazywaly, ze ja robie kilkukrotnie razy wiecej niz inni. Wszystko dostal. Zapytał mnie czy sie zgadzam zeby on porozmawial w moim imieniu z tym Managerem, czy wolalbym zeby bylo wiecej osob zaangażowanych - jako obserwatorzy - zeby nie bylo jakiejs "stronniczości". Wybralem to drugie rozwiązanie i powiedzialem mu wprost, ze ten Manager z UK jest klarownie złośliwy i mściwy. Relationship Manager z Confidential powiedzial mi zebym sie absolutnie niczego nie bał, bo nie pozwolą na niczyją mściwość w HSBC, bo to jest sprzeczne z "core values" firmy. Miesiac minął....... poczym otrzymalem "przemiłą" wiadomosc ze został wszczęty "program naprawczy" przeciwko mnie, bo nie spełniam wymogow Managementu z UK. Chcialem sie znowu skontaktowac z Relationship Manager'em prowadzącym moją sprawe w Confidntial i okazalo sie ze on juz nie pracuje w HSBC ;) Wiec musialem przejsc "program naprawczy". Pracowalem czasami po 10 ~ 12h dziennie zeby sie wyrobic z zadaniami i krotkimi terminami ktore mi wyznaczyli. Ale sie wyrobilem. To im sie nie spodobało. Wszczeli kolejny program naprawczy, bo stwierdzili, ze podczas tego pierwszego nie mieli wystarczającej ilosci statystyk zeby wlasciwie sprawdzic moją "wydajnosc" w pracy. Do konca tego drugiego programu naprawczego nawet juz nie doszlo, bo znowu ze wszystkim sie wyrabialem na czas - nawet za cene pracy po godzinach. To im sie na tyle nie spodobało, ze przyslali mi kurierem wypowiedzenie umowy z listą kilkunastu rzeczy ktore mialy stanowic powód zwolenienia. Mialem spotkanie z HRami i powiedzialem im wprost, ze bede sie odwoływał w sądzie, bo to co podali jako powody w ogole nawet nie mialo nic wspolnego z tym co robilem. Lista kompletnie wyssana z palca. Zdanie zmienili bardzo szybko i swoją "taktyke" i zapytali czy wolalbym sie z nimi rozstac "za porozumieniem stron" + wyplata bonusa + ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. A moj wlasny szef nie mial nawet odwagi cywilnej mi odpisac, ani odebrac telefonu, ani nawet wdzwonic sie na spotkanie z HRami gdy juz tylko zalatwialismy formalnosci mojego odejscia - pomimo iz on sam je organizowal. W HSBC to co sie mowi na Induction to jedna wielka ściema. Absolutnie nic sie nie sprawdziło. A te ich "core values" to jakiś dowcip. Prowadzą szkolenia z asertywnosci (do ktorych zachecają ludzi) na ktorych przekonują ze absolutnie nie nalezy byc jak mlody pelikan i tylko łykac wszystko bezkrytycznie, bo takie osoby będą postrzegane za mało wartosciowe. To absoluta nieprawda!!! Takie osoby są najbardziej wartosciowe. W HSBC trzeba sie zgadzac na wszystko, nigdy niczego nie kwestionowac, dawac sie poniżac i wysmiewac przez Management z UK (ktory sie wprost nabija ze stereotypow o Polakach). Osoby, ktore mają kręgosług z gumy i zero wlasnego zdania są najmilej widziane. Są równi i równiejsi. Omijajcie HSBC szerokim łukiem.

Arar
@GBM IT

Dobrze, że opisujesz to tutaj tak rzetelnie. Wiele osób twierdzi, że gowork to tylko jest, ale jest tutaj też sporo rozsądnych opinii. Przez wybór złej firmy można naprawdę sporo tracić, więc warto uważać. Kojarzę kierownika jednego z zespołów w HSBC. Miałem okazję obserwować jak pracuje z ludźmi i muszę powiedzieć, że jest to jedna z najgorszych pod względem charakteru osób jakie kiedykolwiek spotkałem w moim zawodzie. A pracuję 10 lat.

Rumcajs
@GBM IT

Standard w GBMie. Brytyjczycy pogardzają Polakami, standardem są wyzwiska oraz rasistowskie teksty typu "czy w Polsce w domach jest internet", "9 na 10 właścicieli sklepów w UK to polscy imigranci i nie wiem co o tym myśleć". Spróbuj się sprzeciwić i wylatujesz za brak umiejętności komunikacyjnych. Polski niewolnik ma znać swoje miejsce.

Maxime
@GBM IT

GBM podpisał umowę z Luxoftem, więc pozbycie się etatowych pracowników jest firmie na rękę.

Laila
@GBM IT

Hej, nie wiem czy nie aplikowalam do tego dzialu, rozmowa byla nieprzyjemna, zwlaszcza ze strony Londynu, rozumiem o czym piszesz. Uwazam, ze mialam wystarczajaca wiedze na to stanowisko, na ktore aplikowalam, bo nie przyszlam z anonimowej firmy z pol roku doswiadczenia. Po prostu "nie pasowalam" charakterologicznie. Mysle, ze do dzialu ktory boryka sie z duza iloscia odejsc trzeba zatrudniac ludzi zwlaszcza jesli sa nadgodziny, a nie odrzucac kazda kandydature. Nadgodziny powinny wynikac z nieprzewidywanych okolicznosci, a nie codziennych obowiazkow, a tu wydaje mi sie, ze jest to codziennie lamane. Wspolczuje traktowania, uwazam, ze powinienes zglosic sprawe do sadu.

:OO:
@GBM IT

typowe hard corpo. Tragiczna historia, ale tak juz bywa...bullshit firmy a to co się dzieje naprawde to 2 rozne sprawy

Kris
@GBM IT

Wstyd tyle nierobom płacić w tym banku. Zmniejszyć im stawki na minimalną krajową.

Rysiek
@Kris

W końcu ktoś to głośno napisał ! Brawo !

Jadwiga
@GBM IT

Zwykłe mo66ingowe korpo z Line Managerkami po gimnazjum, gdzie jeden pracownik to zona Team Leadrea z innego Teamu a line managerka razem z szefową działu to rodzina. (usunięte przez administratora) Nie polecam. Nagminne łamanie praw człowieka, bardzo silny mo66ing, szczucie na ludzi. HSBC na Kapelance powinna się zając prokuratura. Banda niekompetentnych dziewczynek którym wydaje się, że mogą szczuć na dorosłych ludzi.

Abcd
@GBM IT

Też miałem problem z business partnerem z UK. Problem został zgłoszony managerowi. Jednak manager wciskał mi, że w innych działach mają gorzej, mają więcej nadgodzin.... Mój business partner nazywał mnie tanią siłą roboczą, poniżał na każdym kroku. Mówił, że nic nie umiem i jestem nikim. Moje poczucie własnej wartości sięgnęło dna. Manager prowadził podobno rozmowy z business partnerem, na których ja sam nigdy nie uczestniczyłem... Nie przynosily one żadnego rezultatu. Podejrzewam, że manager olał sprawę. Mój manager wmawiał mi też, że jestem słaby psychicznie, że po co okazuje emocje... Nikt nie stanął po mojej stronie. Ludzie tam są wyzbyci kultury osobistej i jakichkolwiek ludzkich odruchów

Artek
@GBM IT

Uważam, że Twoja opinia jest opinią osoby pobitej i skrzywdzonej. Rozumiem dlaczego możesz się czuć skrzywdzony jako osoba, która nie potrafiła sprostać wymaganiom. Twoje żale świadczą o ogólnym źle dobranym stanowisku do osoby - to faktycznie jest błąd firmy. Natomiast nie obwiniaj spółki za Twoje niedociągnięcia, gdybyś był pracownikiem potrafiącym faktycznie realizować zlecone mu zadania to nie byłoby tych problemów. Pamiętaj, że to nie Korpo ma się do Ciebie nachylić, ale Ty masz się dostosować do reguł. Twój pogląd na sprawę to jedno, a jak Firma reagowała na Twoje poczynania? Czy na prawdę byłeś tak fair? Wyszedłem z korpo dawno temu, Ci którzy nie rozumieją, że life is brutal, mają pod górkę i kończą jako zwykł pomiatana klasa średnia. Jak chcesz od czegoś zacząć to jest to świetne miejsce, ale wyciągaj z niego lekcję. Jak Ci się tam podoba to znajdziesz tam swój raj, jeżeli chcesz coś zmienić pokaż, że masz jaja. Płacz w necie nie pozwala Ci się rozwinąć, brzmisz jak jakiś 10k netto leszcz na B2B. To, że Twój szef to olał? Nie podszedłbym do tematu inaczej - jakiś koleś był przez chwilę, nic nie znaczył i złożył wypowiedzenie, na jego miejsce jest 100 chętnych. Co to zmienia? w czym byłeś tak wybitny? :) Twój brak bycia wybitnym wynikał z braku wiedzy, nie jesteś w żaden sposób specjalny, mama Cię okłamała, życie Cię zweryfikuje. Podaj jeden przykład jak zmieniłeś procesy wpływające na firmę w taki sposób, że oszczędności miały przełożyć się na to, że Twoja pensja miała wzrosnąć....

Benny Hill
@GBM IT

Unikajcie projektów foreksowych w GBM IT, chyba że lubicie słuchać niepochlebnych komentarzy o polskiej imigracji w UK.

BoJo
@Benny Hill

Siwy jeszcze nie wyleciał za wyzywanie polskich pracowników?

Hancock
@BoJo

Siwy ma większe problemy, bo wyszło na jaw że tuszował przekręty napoleonka.

mnb

tak

zyczliwy
@GBM IT

opisane traktowanie przez pracodawcę z pewnością nie jest zmyślone i niestety jest rozpowszechnione w świecie korpo zwłaszcza z francuskim udziałem

Polka
@GBM IT

Wy Polacy sami robicie z nas (usunięte przez administratora) za granicą. Pracujecie ponad norme wchodzicie w (usunięte przez administratora) obcokrajowcom za funty czy euro. Dajecie się poniżać za kasę. Ja rozumiem praca ale moja godność jest i będzie a wy nie macie jej A teraz się żalisz że pracowałeś po 12 h w POLSCE też można zarobić przestańcie pisać że w POLSCE bieda bo apartamenty się sprzedają jak świeże bułki A wy w UK Polacy za granicą bogacze macie mieszkania od państwa za darmo bo cena tylko 250 funtów i wracacie do Polski i udajecie bogaczy!!!Byłam w Angli bieda z nędza za 200 funtów to miałam na 2 dni !!!Kupujecie żywność z przecen nie raz po termianie i się wymądrzacie że wy bogacze!!Znam was bogacze jak tam jest bogato tam jest bieda gorsza od Polski ale polak kupi po przecenie żywność tam i (usunięte przez administratora) się cieszy!!

Sa
@Artek

A jakie usprawneina skor firma oferje stare systemy? Odszczednosci ,jesli sprzet kosztuje 3 grosze albo 3 tysiece netto hurtowo to jakie oszczednosci? Oszczednoscia jest likwidacja firmy, oszczedzi :) On akurat 3 razy udowodnil ,ze sprostal :) A ty co umiesz ile zarabiasz ze sie odzywasz?

Sa
@Artek

chlopcze ucz sie szanowac siebie i ludzi, jak szef obraza cie ze jestes slugusem to jestes slaby i skrzywdzony charakterem i osobą :) A jak nie umiesz ochranaic innych osob to idz do kamieniolomu charowac a nie odzywaj sie na inteligentym forum, a firma jak stracila udzialy w swojej sferze i szuka oszczednosci to jej strata :) Super firma, ktora sie rozwija inwestuje w sowich ludzi ,sprzet i nie jest przegrana,a by szukac oszczednosci ale jakosci i jest w stanie okazywac szacunek i srodki swoim epmloyees :)

Były kandydat
@GBM IT

Widzę że nic nie straciłam. Miałam rozmowę rekrutacyjną jakieś dwa miesiące temu. Pani "manager" nawet nie powiedziała dzień dobry i minę miała jakby się napiła soku z cytryny. Podczas gdy Pani z HRów cały czas się uśmiechała kiedy mówiłam co mnie motywuje do pracy - rozwój, klarowna ścieżka awansu, to owa pani "manager" nagle przerwała i z dość roszczeniowo się spytała "skąd możemy mieć pewność, że pani nie odejdzie po trzech miesiącach jak pani jest taka ambitna?" na co ja odpowiedziałam spokojnie i z uśmiechem na twarzy "możemy od razu podpisać umowę na czas nieokreślony" - mina baby bezcenna ;D Odpowiedziała coś w stylu że taka umowa jest tylko dla sprawdzonych pracowników. Oczywiście nie zostałam zaproszona do dalszego etapu ale teraz wiem gdzie nie aplikować ;) a to wiedza równie bezcenna :P Z tych ich całym "Values" to też śmiech na sali, po jakiego grzyba go robić jak kadra zarządzające ma z nimi mocne problemy?

@Były kandydat

Przykro mi ze miałaś / miałeś takie doświadczenie ale pamiętaj że wszędzie ludzie są różni. Dla mnie wartości które prezentuje firma są najważniejsze i codzienna praca w tym miejscu pokazuje mi że to nie są jedynie slogany. Sam staram się wprowadzać to czego nauczyłem się przez lata pracy. Firma nie jest idealna ( nie ma takiej) ale w porównaniu z innymi korpo w Krakowie prezentuje wysokie standardy. Tak, HRy czesto zawalaja, co związane jest z dużym wzrostem zatrudnień od zeszłego roku, ale wierzę że to się unormuje. Powodzenia w poszukiwaniach!

Online HSBC Values Test, some idiotic thing to done, I believe every medicore Indian guys just goes on (usunięte przez administratora) and checks the correct answers given by someone there. I saw alreayd how those super SHL tests have nothing to do with coosing a good caniddate Recruter called and her English language was well awfull I could not even get on first moment that she was telling HSBC

Salary expectations Mostly wht I rememebr fro this interviw. i needed to really focus to understand the person that isworking as a recruiter and is based in Cracow. Not Polish defo and soundedlike Indian but Enghlis was too bad The call was not even scheduled so was done out of nowhere Pevious experience If I am willing to relocate

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
adasf

Simply outrageous conduct. Stay away from this company. In summary: - I was contacted by their internal recruiter for a senior job - had 4 "regular" interviews (GTKY with recruiter 30 minutes, first one with hiring manager in Kraków 1 hour, case study with 2 folks from London and India 1,5 hours, another one with a guy and a lady from London 1 hour) - all went well and everybody was "excited" - then an additional one with the boss of the hiring manager 30 minutes - she basically confirmed they liked me and that they would be making an offer - got a call from HR the next day when a lady confirmed they were working on an offer... AND THIS IS THE LAST TIME I HEARD ANYTHING FROM THEM - THAT WAS 3 MONTHS AGO. I mean, null, zero, nothing... I sent an email a week or so after the call from HR to check what the status was, but she didn't even bother to reply... Such things tell me much more about the actual culture of the organization than any career pages.

Xxx
@adasf

Wow, that's interesting! I only had 2 conversations with managers and no language tests or anything. Got an offer the next day (but didn't take it tho)

mkmk
@adasf

I also had such recruitment path, it takes 3 weeks and I've got a job 4 days after last interview.

@adasf

I had 3 interviews for the role Third Party risk manager. The very first one was the standard phone interview with HR recruiter, then i had the interviews with Team leader of the department and lastly with the manager. Over 6 months passed and I did not hear anything from them. This is the way how those guys are ``operating `` there i assume and did not bother myself to ask for a feedback from such employer.

Kandydattt

Jak to mówią do trzech razy sztuka. Trzy razy aplikowałem do tej firmy, z czego raz przez polecenie. Ostatnia rozmowa na stanowisko KYC manager z managerem bardzo w porządku, jednak to, że od ponad miesiąca nie mam żadnego info co do rezultatu rekrutacji mówi samo za siebie. Dosłownie za każdym razem po rozmowie z managerem kontakt się ucina. Rekruterzy nie odpowiadają na maile, totalna olewka. Pracę znalazłem już w innej firmie, w której cały proces począwszy od pierwszego telefonu do oferty trwał tydzień! Ktoś z HR powinien czytać te opinie i pójść po rozum do głowy, ew. brać przykład z konkurencji. Nie polecam, szkoda czasu.

olewka
@Kandydattt

Co do podejścia HRów w tej firmie to pełna zgoda. W mailach brak numeru telefonu więc nie można do nich po prostu zadzwonić i się zapytać w razie jakiś niejasności. Jak się napisze mail to najczęściej wpada jak do studni bez dna. W sumie na etapie rekrutacji kadry powinny robić przynajmniej dobre wrażenie. A tak to dużo osób rezygnuje tylko dlatego, że czują się niepoważnie potraktowani.

Kawka
@olewka

Ja właśnie czekam na jakąś odpowiedź odnośnie stanowiska KYC. Miało być do 2 tygodni, dzisiaj mija 2 tydzień i nie mam żadnej informacji więc chyba sporo osób tak traktują.

@Kawka

Jeśli chodzi o rekrutację to ja miałem odpowiedź szybko. W sumie cały proces rekrutacji zamknął się w ciągu 3 tyg. Ale to oni do mnie napisali w sprawie rekrutacji więc to może dlatego. Natomiast co do kwestii interakcji z kadrami, to oceniam je bardzo słabo.

@Kandydattt

mialem 3 rozmowy z firma. Pierwsza standardowa telefoniczna, potem z team leaderem dzialu a potem ostatni etap z menedzerem dzialu na stanowisko third party risk manager. Ponad 6 miesiecy mnielo i nie dostalem zadnej odpowiedzi/feedback od firmy. Taki typ profesjonalizm maja.

keko

Mialem trzy rozmowy z HSBC na stanowisko Third Party Risk Manager. Pierwsza to standardowa telefoniczna rozmowa z rekruterem z manpower ( to firma headhunter ). A potem rekruter z HSBC bezposrednie napisal e-mail zapraszajac na dalsze etapy rekrutacji ; druga to z team leaderem dzialu a ostatna rozmowe mialem z menedzerem dzialu. Firma nie byla elastyczny z godzinami na rozmowy, musialem zalatwic wolny dzien w obecnej pracy aby dolaczyc do tych rozmow z HSBC. 6 miesiecy mnielo i cisza, brak zadnej wiadomosci od strony firmy lub od headhuntera. Ja tez potem nie prosilem o zadnego feedbacku od nich.Po co pracowac dla jakiejs pracodawcy kto nie szanuje kandytatow ktorzy nosili do ostatniego etapu rekrutacji nawet.

Hej! Powiecie mi jakie dokładnie są benefity w HSBC? O enel-med wiem. Czy firma dopłaca do pracy zdalnej? I czy dorzuca coś na start na urządzenie Home office? Z góry dzięki za info :)

@Karolina

Hej, 200 zł do internetu miesięcznie, jednorazowo 800zl do sprzętu biurowego. Wypasione imprezy i wysoki bonus roczny - wysokość uzależniona od oceny rocznej

mkmk
@Eire

fajnie:). czy jest gdzieś dostępna struktura organizacyjna, jaki poziom stanowiska to product manager? w ogłoszeniu jest napisane- kierownik. Czy ma tytuł VP?

@mkmk

Kierownik to Kierownik;) a nie vice president. Nad kierownikiem jest AVP a później VP

Buba

Jestem po pierwszej rozmowie i bardzo pozytywnie jestem zaskoczona. Rozmowa w bardzo miłej atmosferze, bez tych żadnych korporacyjnych pytań. Tylko same konkrety odnośnie stanowiska pracy. Czy ktoś orientuje się jakie są widełki AVP w Compliance?

@Buba

Daj znac czy zaprosili Ci na kolejny etap?

@Kazik

@Kazik, na drugi dzień dostałam telefon że chcą mi zaproponować pracę , także nie było żadnego kolejnego etapu.

@Buba

Gratulacje :) Sami zaproponowali kwotę czy podawałaś?

@Kazik

Ja podałam swoje widełki w procesie rekrutacji. Oni zaproponowali swoje wynagrodzenie i się zgodziłam.

Zainteresowana

Ma ktoś doświadczenia na stanowisku executive assistant? Na jakie zarobki można liczyć? Czy są benefity/premie roczne?

Zatrudnijcie ludzi po studiach finansowych państwowa uczelnia starszych niż w wieku 35 lat.

@Paweł

W jakim celu? Tu trzeba zatrudniac ludzi z wysokim IQ i chetnych do pracy a nie roszczeniowych wypalonych prawie 40 latkow.

mos

Po rozmowie z rekruterami KYC, jak długo czekaliście na ofertę? czy to był mail telefon ?

kejt
@mos

Dużo na tym portalu wątków z rekrutacją na KYC. Możesz poczytać wątek @Wiktora i wypowiedzi @Hanna

Dzień dobry . Czy udzielają państwo kredytow . A jeżeli tak to jaki jest okres przeniesienia i kiedy przyjdzie na konto

Lech

Czy orientujecie się na ile można liczyć na stanowisku kyc qc specialist? Gcb 7

Yokohama

Czy po 3 miesiącach pracy można spodziewać się umowy na czas nieokreślony oraz czy wiąże się to z podwyżka ?

AlexR

Po trzech miesiącach jest druga na trzy miesiące i bez podwyżki xD dopiero później na stałe.

@AlexR

Ale jak już na stałe to jest jakaś podwyżka?

Miśka
@Nowy

Drodzy, widzę, że zaczęliście swoją przygodę z HSBC możecie podać widełki na juniora bo nie mam pojęcia co powiedzieć na rozmowie..

@Miśka

Juniora, ale w jakim obszarze?

Miśka
@Kazik

Złożyłam CV na Securities Operations Junior Analyst with English oraz na MID w KYC :) To na juniorze dam 6300, a na MID spróbuję z 6600. Dziękuję bardzo za info

Kacper

Zaraz całe HSBC Polska będzie HSBC India. W dziale IT na każdym kroku niekompetentni hindusi których zatrudnianie jest wręcz gloryfikowane w imię tolerancji. Niestety nic sobą nie prezentują, wprowadzają tylko chaos i sprowadzają dodatkową, zbędną pracę na wartościowych pracowników.

Nie pojmuje jak w dzisiejszych czasach można nie przesłać do kandydata nawet krótkiej informacji zwrotnej pomimo zapewniania na rozmowie, ze się na pewno to zrobi. Plus HR dzwoni zapytaniem, czy ma Pan/i minute na rozmowę, gdy jestes w sklepie. Odpowiadasz, ze minute owszem, ale jak dłuższa rozmowa to umowy się na później/jutro. Pani z HR potwierdza, ze to zajmie sekundę po czym stojąc przy stoisku z pieczywem słyszysz "what is your biggest achievement at work?" i where do you see yourself in 5 years. Plus 10 innych pytan i rozmowa trwa 17 min. Ludzie..

haerówa
@Kandydat

bzdura, nie zadajemy takich pytań do kandydatów :) nie wiem skąd takie pomysły. no chyba, że agencja Cię rekrutowała, ale za to HSBC już nie odpowiada.

Klara
@haerówa

Nie zgodzę się bo ja miałam dokładnie tą samą sytuację w styczniu tego roku. Dzwoniła Pani z HR z Indii i pyta czy może zająć chwilkę. Mówię, że stoję teraz na ruchliwym przystanku ale krótką chwilę możemy rozmawiać. I lecą pytania " Why do you want to work for HSBC?" i 5 innych typowo HR... Powiedziałam, że na taką rozmowę nie mam czasu bo mój autobus właśnie przyjechał.

Czy ktoś może powiedzieć mi jakie są grade’y w firmie oraz zarobki?

@Kandydat

Myślę, że na to pytanie nikt Ci nie odpowie. A rozpiętość zarobków jest bardzo duża. O jaki poziom stanowiska Ci chodzi?

@kacper

Junior, mid? Dlatego pytam o grade’y bo nie wiem jak to wyglada i na co można uderzyć. Napisz coś więcej co wiesz z Twojego doświadczenia w tej firmie.

@Kandydat

juniorskie stanowiska to już wiele osób pisało, że raczej tak średnio. Seniorskie to już zupełnie inna bajka. Kwoty czasem bardzo wysokie w stosunku do rynku. Ale to tez pewnie trochę zależy od specjalizacji.

Jaki jest czas oczekiwania na feedback? Czekam już drugi tydzień i zero jakiejkolwiek odpowiedzi…

Nani

Długo. Ja czekałem 3-4 tyg. Oni mają gdzieś czy Ci zależy na czasie

Ala
@Kandydat

Miałam feedback po tygodniu.

Klara
@Ala

U mnie też właśnie minęły 2 tygodnie i zero odzewu... W sumie to mnie nie dziwi bo wszystkie etapy miały być za max 2 tygodnie, a dzwonili po trzech...

Zatrudnijcie ludzi starszych niz w wieku 35 lat z wyksztalceniem finansowym tez pracownikow uczelni niech zrobia porzadek z managerami z zagranicy

Zostaw merytoryczną opinię o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 243.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 5 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.