Opinie o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. w Kraków

Hej, możecie polecić stanowisko, gdzie nie ma zbyt wiele kontaktu telefonicznego w języku angielskim a praca to raczej klepanie? Szukam takiej oferty ;) interesuje mnie też możliwość full zdalnej.

@Kandydat

Full zdalne to chyba już tylko IT. Ja jestem po rozmowie z HR na KYC / AML specialist aplikowałam na 2 stanowiska. ( Teraz czekam na rozmowę z menagerem KYC). Obowiązkowe 2 dni w tygodniu na miejscu. Też szukałam full zdalnej ale podobno teraz wracają po woli do biura. Fajnie by było żeby jeszcze jakiś pracownik to potwierdził bo może dla nowych są inne rygory...

@Hanna

Ja jestem po rozmowie z menadżerem z UK i na pytanie o możliwość pracy zdalnej powiedział, że full zdalna z ewentualna wizyta raz na kwartał. Ale może dlatego ze to on byłby bezpośrednim przełożonym.

@Nemo

Nemo a mniej więcej jaki dział ? Ja dziś dostałam info o rozmowie na inną pozycję na którą aplikowałam ( Compliance). I z tego co widzę jest od razu z menagerem. Mam ją za 2 tygodnie i wtedy będę coś wiedzieć. Jednak mega mi zależy na zdalnej i chętnie bym zaaplikowała do działu który ma taką możliwość :(

Tommy
@Hanna

Ile można zarobić na tym stanowisku? Nie wiem jaka kwotę podać na rozmowie

@Tommy

Tommy niestety nie mam pojęcia ponieważ jestem dopiero przed rozmową z menagerami. Podobno w HSBC zarabia się ok. 4500 netto. Myślę, że oni i tak weryfikują Twoje propozycje w ofercie. Fajnie by było gdyby jakiś pracownik się wypowiedział :)

Hanna

Dzięki za info. A ile u Ciebie trwał proces rekrutacyjny ? Też to jest takie rozciągnięte w czasie ?

@Hanna

W sumie ok 3 tyg. Powiedziałabym że zaskakująco ekspresowo.

@Nemo2

Nemo 2 to faktycznie mega szybko. Ja dopiero dostałam po 2,5 tygodnia od rozmowy z HR zaproszenie na rozmowę z managerami. A ile czekałeś na ofertę ? I rozumiem po przyjęciu trzeba szybko zawieźć dokumenty ?

@Hanna

Ofertę dostałam po tygodniu od rozmowy z managerem. Ja dokumenty dostarczam zdalnie (skany + poczta). Dostarczanie dokumentów to cała procedura, ale dostaje się szczegółową rozpiskę. 2 dni na dostarczenie pierwszej paczki skanów.

Łopatki
@Nemo2

Będziesz pracować zdalnie? Czy wiaodmo coś przechodzeniu na hybryde?

@Nemo2

Nemo2 czy dałabyś mi znać jak wyglądała rozmowa do działu regulacji na email: laraklara1989@gmail.com. Rozmawiałam dzisiaj z menagerem działu do którego aplikowałam i obecność 3 dni na miejscu w tygodniu, co jest dla mnie za dużo bo mieszkam daleko od Krakowa. Chętnie bym zaaplikowała do regulacji tylko nie wiem z czego się uczyć na rozmowę :( Trochę mnie podłamały te 3 dni w tygodniu na miejscu...

@Nemo

Sami zaproponowali Ci inną pozycję ? A co z pozycją na którą aplikowałaś. Miałaś tam rozmowę?

@Andrew

Tak, @Andrew dwie rozmowy.

@Hanna

Niestety z tego co mi wiadomo to poszukiwana była tylko jedna osoba wiec nie bardzo jest na co aplikować. Oferta pracy już wygasła na pracuj.pl Odrzuciłaś ofertę czy jeszcze się zastanawiasz?

@Hanna

Miałaś już rozmowę? Jak stawki?

@Nemo2

Widziałam Nemo2, że nic nie ma teraz ale pytałam tak na przyszłość bo nie mam pojęcia o co mogą mogą pytać do regulacji. Jeszcze nie dostałam żadnej informacji zwrotnej podobno mają młyn i czeka się do 2 tygodni. Rozmowę na 2 pozycję dopiero będę mieć jeszcze czekam :)

@Andrew

Temat stawek nie był poruszany. Po rozmowie z menagerami czeka się na ofertę.

@Hanna

To nawet nie pytali o Twoje oczekiwania?

zaciekawiona

proszę o opinie nt stanowiska/działu Senior Product Controller (GFOC) - czy warto tu aplikować? jeśli nie, dlaczego? dziękuję z góry za info

NewOne

Czy wszyscy przechodzą weryfikację (vetting)? Czy ten proces jest przeznaczony tylko dla niektórych stanowisk?

NewOne

A jak to jest ze stawkami? Sami podawaliście czy oni Wam proponowali?

Online HSBC Values Test, some idiotic thing to done, I believe every medicore Indian guys just goes on (usunięte przez administratora) and checks the correct answers given by someone there. I saw alreayd how those super SHL tests have nothing to do with coosing a good caniddate Recruter called and her English language was well awfull I could not even get on first moment that she was telling HSBC

Salary expectations Mostly wht I rememebr fro this interviw. i needed to really focus to understand the person that isworking as a recruiter and is based in Cracow. Not Polish defo and soundedlike Indian but Enghlis was too bad The call was not even scheduled so was done out of nowhere Pevious experience If I am willing to relocate

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Winfried 84 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Koordynator serwisantów - praca biurowa
Automat Spec
Zaintrygowany opiniami

Cześć. Czy znajdzie się tutaj dobra duszyczka, która opowie coś więcej na temat pracy przy narzędziach Business Intelligence? Czy atmosfera panująca w zespole jest ok? Czy od razu lepiej uciekać i nie pakować się tutaj?

Leonia

Jakie widełki na 6 grade, praca z angielskim i francuskim. Pozycja expert procedur aml, Sme?

Candidate

Hi I got the offer of mentoring analyst in English and one foreigner language and I'm working as a technical support in it company Do u recommend the hsbc and the job in general?

AGA

Czesc! Ile realnie brutto moge dostac jako Manager? 12 brutto? Mniej? Pozdrawiam x

@AGA

Wszystko zależy od tego gdzie.

Noel Quinn

HSBC w porownaniu z innymi bankami nie wypada zle, tylko ze HSBC PL to subsidiary raczej HSBC India a nie HSBC z UK. Nie kto inny jak Hidusi z Indii (nie z zachodu) trzesa struktura, wdrazajac sposob i "jakosc" z Indii, a nie zachodu. Szkoda bo w Londynie HSBC ma pozytywna opienie, ale w Londku bank nie ryzwalizuje z takim polskim UBS (ta sama historia, czy jeszcze mniej placacym StateStreet) a z innymi komercyjnymi bankami Barclays/Citi/Lloyds majac przeszlo 400,000 kandydatow z rynku do wyboru. W krakowie nawet nie ma 10k z czego wybrac , wiec nie dziwi ze teraz ogloszenia polskie sa tak chamsko otwarcie skierowane do absolwentow(najtansza sila robocza) czy emigrantow ze Wschodu. Jakby bank chcial zbudawc mozliwosci i przeskoczyc takie Indie to importowalby ludzi z zachodu ,chcoby aby wdrozyc bardzie ambitniejsze nie wylacznie operacyjne rzeczy,ktorych Londyn czy Zurich (w przypadku UBS polskiego) nie chce. Jak zobacze Polakow z Krakowa zarzadzajacych Anglikami czy Szwacariami to bedzie koniec epoki - Easter Europe i tak chamskiego bagatelizowania talentow, wyksztalcenia polskich pracownikow. Niestety Delivery Centre to z default zalozenie ze jak jakas rola przenosi sie na wschod do Polski czy pozniej Indii musi wiazac sie z cieciem kosztow inacej bank by sie pogodzil ze musi w Londynie/Zurichu zaplacic za proste role takze 2x polskiej stawki. Jedyna opcja jest rozwijanie zdolnosci strategicznych, przejmowanie decyzyjnosci i odpowiedzialnosci za budzety za headcount a nie jedynie bierne delivery. Citi warszawskie robi cos podobnego do regionalnego centrum CEE i to jest juz poziom wyzej niz jakiekolwiek Delivery/Shared centrum, te sa juz tylko na Wschodzie Europy wylacznie, nie przypominajac w strukturze ani sposobie zarzadzania zachodu. Reasumujac nadal jestesmy w czarnej Dudzie...stad komentarze jak GBM czy innych chamsko nas traktujacych, jak ubodzy kuzyni zza zelzaznej kurtyny.Male pocieszenie ze Indie sa podobnie odbierane, stad roznica ze oni potrafia sie postawic...a nasz zarzad to p..sie

FormerIndiaSlaveDeveloper
@Noel Quinn

HSBC Polska to raczej subsidiary HSBC India? Raczej nie subsidiary a Polacy są HSBC India slaves... Polaków po kątach rozstawiają nie tylko UK ale też Indie. Managerowie z Polski robią wszystko by pokazać że jesteśmy pod Indiami i hindusi mogą robić z Polakami co chcą. Zobacz jak firma masowo ściąga do Polski hindusów na managerskie stanowiska...

Canary wharf
@Noel Quinn

Wiesz przyrownywac HQ do Delivery Centre podobnegow : - zarzadzaniu - obslugunacego proces( tutaj Brytyjczycy smieja ze graduate czy monkey naczycy procesu) jak jest procedura - czy podejsciu do pracownikow(zamiast ich promowac, wciskac zagranice, sciagac skills i umiejetnosci w zadnych z tych odtworczych centrow niedostepne, to sie podkopuja itd) W HQ tez jest bezwglednie ale rowoj ponad prace operacyjna dla juniorow wylacznie masz mozliwosci, nikt ci laski za refundacje cfa/acca/cima nie robi to w ich interesie w ciebie inwestowac bo konkurencji i innycb bankow tutah sporo. Wciaz mam wrazenie ze zarzad tego centrum w Pl jest typowo wschodni, baa nawet wewnetrznie oferuje sie ludziom z Indii mozliwosc przeniesienia, czyli odtworcza ich rola trwac bedzie w najlepsze, inaczej sciagali by nas z Londynu.Wynika ze global management nie uwaza delivery za konkurencje dla Londynu a raczej alternatywe dla Indii, smutne to bo ciagnie to poziom raczej w dol do rol typowo operacyjnych. Za to Londyn juz sie pozbyl prawie wszystkiego co procesowe, juniorzy tutaj maja problem bo ich praca jest wlasnie w Krakowie czy Pune.

Marianna

Omijac product control. Tym dzialem rzadza ukladziki. Awanse za se.ks. Managment zlozony z zakompleksionych osob, ktore probuja wyzywac sie na pracownikach.

@Marianna

Chyba niestety w każdym dziale tej firmy jest podobnie - z mojego doświadczenia i z tego co ciągle słyszę / czytam.

Gogol

Czy umowy na czas próbny są przedłużane?

W temacie
@Gogol

Zależy od działu w jakim jesteś i stanowiska. Musisz podać żeby można było cokolwiek powiedzieć

Gogol
@W temacie

Chodzi o AML

Worker

Od niedawna bardzo duży nacisk kładzie się na badanie efektywności pracowników za pomocą specjalnego programu, który pyta o każdą aktywność podczas pracy. Generalnie przynajmniej do tej pory praca w dziale gwarancji opierała się na zaufaniu do pracowników. Teraz ciężko stwierdzić w jakim kierunku to zmierza.

Go USA
@Worker

Najlepsze nie wiem 3 wiesz ale polskie HSBC jest w Londynie traktorwane jako subsidiary HSBC India - jakims cudem jednostka zatrudniajaca 6-7k (dla porownania w canary wharf w wiezy ktora bank mysli juz nie wynajmowac jest okolo 8k) nie jest nawet wymieniona na stronach banku, nie znajdziesz Polski w dziale kariery, nie dowiesz sie o ofertach pracy w Krakowie, Warszawie bedac na zachodzie. Najlepsze prosze przyrownaj styl, poziom, pakiet oferowany w HSBC na zachodzie w kotrascie z Polska...ogloszenia wproist pisane sa dla celow tanich, studentow, coraz bardziej obserwuje sie skret w kierunku narodowosci ze wschodu poza UE... koszta, koszta, koszta... nie bez powodu HSBC PL jest zarzadzane jak te w Indiach niz wzorowane na Niemczech, UK czy szeroko pojetym zachodzie

@Go USA

Czy w tej firmie mozna pracowac nadal zdalnie, czy kierują już pracowników do biura?

Ona
@Worker

Zgadzam się, też jestem w gwarancjach. Ten program to i-cats i traktują nas jak hindusów u których ten program jest już od dawna..

@Tomek

Kierują do biura. Ma być 2 razy w tygodniu.

Czy wiecie czy po uzupełnieniu APTA HSBC Values Assessment dają znać o wyniku niezależnie od tego czy jest pozytywny/negatywny?

@Monika

Ten test to chyba tylko taka dodatkowa informacja. Myślę, że najważniejsze jest CV.

Cześć, zna ktoś widełki dla devopsa, na rozmowie coś mówili o zaszeregowaniu mnie w gcb 5, lub 6, ale jakie to przełożenie ma na wypłatę? Domyślam się że 6 jest wyższym przedziałem, tylko jakim, wie ktoś czego mogę się spodziewać w tych przedziałach?

były
@Tomek

odwrotnie, im niższa cyferka, tym lepszy hajs ;)

t
@Tomek

Akurat tutaj ranki idą do mniejszych liczb czyli 5 jest wyżej niż6.

Tryczek

Financial accounting and reporting specialist jakie widełki?

Johnny

Wpisujcie najgorsze zniewagi i Polish jokes jakie słyszeliście w HSBC od Brytyjczyków. Na początek klasyka z GBM: "Czy w Polsce ludzie mają w domach internet?" Wiedzieliście że jesteśmy krajem trzeciego świata bez internetu?

Pelson

Jak to możliwe...do Polaka w Polsce takie odzywki? Bezczelni są!

Sheridan
@Johnny

"Żadna kobieta cię nie chciała" - do żonatego mężczyzny.

Scorpion
@Johnny

Wypowiedzi Brytyjczyków z HSBC są tak niecenzuralne, że HR usuwa cytaty z tego portalu.

Kapitan
@Johnny

Jakbyście się zastanawiali co myślą Brytyjczycy o polskiej imigracji w UK: "9 na 10 sklepów w tym mieście ma polskich właścicieli i nie wiem co o tym myśleć". Spotkaliście się z taką zniewagą w jakiejś firmie?

Tomcat
@Johnny

Nie zapominajmy o wyzwiskach na "f".

Barbara Lewicka
@Johnny

Ma dodatkowa aktywnosc jako prostytutka

Staś

"Jesteś paranoikiem".

blik
@Johnny

Na takie pytania o internet w Polsce trzeba odpowiedzieć - Tak, mamy. Lepszy niż w UK. To jest szczera prawda, bo pracowałam tam pare lat i wiem jak to wygląda.

Boris
@Johnny

Mówią na to szyderczo "healthiest human system".

Frogman
@Johnny

Los jest ironiczny, na naszych oczach UK staje się krajem trzeciego świata bez paliwa na stacjach benzynowych i bez jedzenia w sklepach.

Józef z Galilei
@Johnny

Dlatego wcale nie żałuję tzw. krajów starej unii. Są zapatrzeni w siebie, uważają się za lepszych i poniżają słabszych. Dobrze że wyszli z UE i mam nadzieję, że łapę położy na nich (usunięte przez administratora).

Kot
@Johnny

UK jest krajem skrajnie lewicowym, w którym krytyka mniejszości jest zakazana, można za to nawet łatwo wylecieć z roboty. Jest jednak jedna grupa chłopców do bicia: Polacy, których można bezkarnie wyzywać i poniżać. Nawet pracując w Krakowie macie czuć że jesteście gorsi, bo jesteście Polakami.

Obserwator
@Johnny

A co z afera prania brudnych pieniędzy i skandaliczną "kara"? Tak "ukarani" na pewno dalej piorą ile wlezie, a że są duzi, to nadal stoją ponad prawem?

Sa
@blik

Albo, że Anglicy zachowują się jakby niedawno co z Lasu wyszli ahhha :) Albo, że nie dziwię się, iż Rzymianie nie byli ich w stanie podbić, jak ich ujrzeli, uciekli :) Stwierdzili, że takiej chołoty nie jest się w stanie ucywilizować :) Ahhhha Albo, że Anglicy są bielsi od ściany ahhha :) Albo ruuudzi

Rysiek
@Johnny

"Polacy to wykonawcy poleceń". To najlepiej podsumowuje nastawienie do polskich pracowników.

Rafał

Jakich pytań można spodziewać się na stanowisko KYC?

@Rafał

Podbijam i jeżeli ktoś ma informację na temat zakresu pracy, tego jak +- żyje i funkcjonuje się w tych działach, będę wdzięczny za informacje.

Prawda

Jezeli jakims cudem trafi sie tu utalentowana osoba to te przegrywy zyciowe, ktore tu siedza po kilka lat nie dadza takiej osobie zyc. ludzie pozbawieni talentow moga walczyc o swoje tylko niszczac innych.

Aaaa

Za wszelką cenę unikajcie pracy w HR pod batem Pani KL. Pod żadnym pozorem nie róbcie sobie tej krzywdy. Cały zespół jej zwiał (5 os.) i desperacko szuka pracowników. Im dalej od tej Pani, tym lepiej.

Nadia
@Aaaa

HR - ja miałam rozmowe i wszystko wskazuje na to ze zosytane przyjeta.... ale czytam opinie i troche mi sie odechciało ...zespól 5 osobowy P. MANAGER BARDZOSYMPATYCZNA ALE OCZYWISCIE MOZE BYC ZE NIEKONIECZNIE

mamut
@Nadia

Nie patrz na te opinie. Jest naprawde super :)

Lola
@Nadia

@mamut - daruj sobie, 5 osób odeszło i to tylko z powodu Pani KL. To ona rozwaliła ten zespół. Aaaa i jeszcze jedno - pani (pseudo)managerka okłamuje ludzi na rozmowach jaka to jest wielka rekrutacja, a w rzeczywistości masz prace kopiuj-wklej. I co najważniejsze: PROJEKT SIĘ ZAMYKA za jakieś pół roku z powodu przejęcia HSBC przez inny podmiot finansowy we Francji. Nie jest to żadną tajemnicą, wystarczy poczytać we francuskim necie.

Mamut

Ups, masz mnie :)

Tapioka

Jak wejdziesz w te ich zmowe milczenia to da sie pracowac. Inaczej szkoda czasu i nerwow.

Zostaw merytoryczną opinię o HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 243.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 5 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HSBC Service Delivery Polska Sp. z o.o.