HSBC Bank Polska S.A.

Opinie o HSBC Bank Polska S.A.

zadowolony pracownik

Czytam sobie spokojnie opinie o HSBC... i szczerze mówiąc - nie wiem czy poszczególne osoby miały "okazję" trafić na pechowych rekruterów (i w razie otrzymania ew. oferty - na pechowy dział oraz management), ale... choćbym chciał, nie mam się do czego przyczepić... zacznijmy od tego że na rozmowie rekrutacyjnej zmagałem się z lekkimi problemami z samopoczuciem (było dość gorąco i jeden z rekruterów spytał czy chcę się coś napić, ja potwierdziłem a on załatwił wodę) - przyznaję że czułem się trochę niezręcznie z tego powodu :) Mało tego: podczas rozmowy "złamałem" zasadę odnośnie unikania negatywnych opinii o ostatniej pracy: powiedziałem wprost, że moja ostatnia firma była "najgorszą pracą jaką kiedykolwiek miałem." Jeden z rekruterów uśmiechnął się i powiedział: "cieszę się że jesteś szczery." Stanowisko mi zaproponowano. A o samych współpracownikach powiem tyle: sympatyczni ludzie, gdy można sobie na to pozwolić - wykazują się niebywałym dystansem do siebie i poczuciem humoru, a gdy zachodzi konieczność - można liczyć na wsparcie techniczne/merytoryczne. Po zaledwie dwóch tygodniach uznałem że jest to najlepsza praca jaką kiedykolwiek miałem. Pozdrawiam. :)

@zadowolony pracownik 25.12.2018 20:05

Twój komentarz jest bardzo zachęcający i mówi wiele dobrego na temat pracy w HSBC Bank Polska. Wobec tego na jakim Ty konkretnie dziale pracujesz? Wspomniałeś o tym, że pracując tu można liczyć na wsparcie techniczne i merytoryczne. A jak wygląda sprawa związana ze szkoleniami? Czy są organizowane w tej firmie? Kiedy konkretnie - w godzinach pracy, czy poza nimi?

Julka

Proszę o potwierdzenie - czy jeśli ktoś polecił mnie w HSBC powinnam dostać potwierdzenie na maila o tym, że dostali moje CV?

Szczypior

Tragedia! Na pewnym znanym portalu zawodowym byłem nieustannie bombardowany ofertą pracy do HSBC na stanowisko w dziale IT. Po kilku rozmowach postanowiłem przesłać CV rekruterce która bardzo starała się pozyskać moją kandydaturę bo według niej 'profil w 100% odpowiada potrzebom zespołu". Przez bardzo długi czas cisza, po paru tygodniach odpowiedź, że moje CV nie będzie dalej przetwarzane. Zero informacji zwrotnej na temat powodów, zero informacji na temat wymagań których w ich oczach nie spełniłem. Pełen nieprofesjonalizm. Sama odpowiedź rekrutera napisana bardziej jak do kolegi z ławki aniżeli do kandydata. Prośba o uzupełnienie informacji na temat powodu 'decyzji' pozostaje bez odpowiedzi. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby sytuacja była jednorazowa. Na przestrzeni 2 miesięcy zostałem zaofertowany na tą samą pozycję kilka razy przez różnych przedstawicieli i w każdym przypadku brak informacji zwrotnej na temat niepowodzenia. Brak szacunku dla kandydata niewątpliwie przekłada się na brak szacunku dla pracowników. Szczerze nie polecam firmy jeśli ktoś dba o swój czas. W Krakowie są niewątpliwie lepsze opcje.

@Szczypior 09.11.2018 12:14

Dziękuję za Twoją wypowiedź jednak nie sądzę by kwestia związana z brakiem odpowiedzi na Twoje CV przekładała się w stu procentach na to, jak traktowani są pracownicy firmy HSBC Bank Polska S.A. Czy w związku z tym ktoś, kto pracuje w tej firmie może się wypowiedzieć na temat warunków jakie panują w firmie?

Banan

Może ktoś podać widełki na junior web deva? 9-10 brutto da się wyciągnąć? Jakie umowy, jest jakieś zwolnienie od podatku?

Mirek
@Banan 27.09.2018 17:26

Byłeś może na rekrutacji? Też mnie interesuje ile można wyciągnąć na tym stanowisku.

@Mirek 23.10.2018 19:39

Myślę, że najlepszym wyjściem będzie jeśli Panowie udadzą się na rekrutację, bądź zwykłą rozmowę do tej firmy. Tu są ich wszystkie dane kontaktowe - https://www.about.hsbc.pl/pl-pl/hsbc-in-poland/contact-us Z tego co wiem firma HSBC Bank Polska wspiera firmy w ich rozwoju. Jakie kompetencje i doświadczenie trzeba posiadać by móc pracować w tej firmie?

Edyta

@J, jako, że dosyć niedawno brałeś udział w rekrutacji do firmy HSBC Bank Polska, mógłbyś napisać oś więcej o jej przebiegu? Jakie pytania były Tobie zadawane, czy sprawiły Tobie one trudność? Jak długo trwała taka rozmowa i czego z niej dowiedziałeś się na temat tej firmy?

J

Czytajac opinie tutaj o braku kultury osobistej wydawalo mi sie, ze sa to glosy skrajne i nie majace przelozenia na rzeczywistosc - nawet nie wiedzialem jak sie myle. Mialem rozmowe w siedzibie z dwoma managerami, jeden z nich uwaga... przez 30-40 minut pisal sobie smsy na telefonie, usmiechajac sie przy tym pod nosem. Zdaje sobie sprawe, ze profil kandydata nie zawsze idzie z wizja managera, ale to byla lekka przesada i brak jakiejkolwiek kultury. Rekrutowalem sie w kilku korporacjach i w zadnej nie okazano takiego braku szacunku, mimo ze niektore "sa mniej renomowane". Juz wiem, zeby unikac.

ladyluna

to chyba jakaś kpina... dzwoni pani bez wcześniejszego uprzedzenia i z zaskoczenia prowadzi rozmowe rekrutacyjną... zadając mase pytan...dotyczących aplikacji składanej kilka tygodni temu, poważne firmy z którymi miałem kontakt nawet krótkie rozmowy zapowiadały wcześniej z uprzedzeniem i nie było mowy o niezapowiedzianej rozmowie przez telefon... aplikuje na kilka stanowisk jak każdy poważny kandydat... a tego typu zasadzki są bardzo mocno nie fair w stosunku do kandydatów... ciekawe czy w pracy też są takie zasadzki...

krak
@ladyluna 14.02.2018 15:49

miałem podobną sytuację, ale poprosiłem o rozmowę następnego dnia o porze, która mi odpowiadała. Rekruterka nie miała z tym żadnego problemu. Czasem trzeba być asertywnym :)

lolo

W tym HSBC na Kapelance robi się 8 godzin czy 8,5 h?

były pracownik
@lolo 10.04.2018 20:50

8 godzin. Przychodzisz np. o 8:00, pracujesz, jesz obiad, pracujesz, o 16:00 wychodzisz z pracy.

Abc

Można prosić jakieś informacje na temat działu Customer Due Diligence w Krakowie? Duże ciśnienie? Atmosfera w porządku? No i zarobki mniej więcej jakiego rzędu? ;-) Z góry dziękuję!

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz większą rolę. A jak to wygląda w HSBC Bank Polska S.A.?

senior software programmer

Witam, mialem to nieszczęście pracować na Kapelanka 42A. Uwierzyłem w wizję szklanych nie domów, a nawet wieżowców... :-( Mam ponad 8 lat doświadczenia, programmuję AKTYWNIE w 3 językach (.NET/C#, T-SQL, Javascript) pomijając wszystko co się z tym wiąże. Moje 100%-owe zaangażowanie w prace, pełny odpoczynek przed nastepnym dniem spotakało się z lekceważeniem mojej osoby, poniżaniem mnie, kopaniem w fotel przy biurku itd. Pasjonowanie się technologiami spotykało się z jawnym szydzeniem z mojej osoby. W HSBC Service Delivery ul. Kapelanka 4A szanuje się osoby bez doświadczenia lub z niewielkim doświadczeniem programistycznym. Przykre, ale prawdziwe. Jeśli jesteś osobą "początkującą" w profesjonalnym programowaniu i zależy Ci na zdobywaniu prawdziwych umiejętności IT, OMIJAJ TO MIEJSCE OBOWDNICĄ NA KATOWICE ! Jajko nie może być mądzejsze od kury - taki wniosek mi sie nasuwa po pewnych przemyśleniach... Jest to rada naprawdę szczera :-)

smsk

@ropuch pytasz trochę tak, jak o stanowisko w wielkiej korporacji.. To zwykły urząd pocztowy, rozmowa pewnie standardowa :) Aczkolwiek trzeba mieć poważne podejście do pracy, to jednak nie byle jakie stanowisko

Pomóż użytkownikom, którzy szukają pracy w firmie HSBC Bank Polska S.A. Dodaj komentarz i podziel się swoja wiedzą na temat firmy.

Zostaw opinię o HSBC Bank Polska S.A. - Kraków

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie HSBC Bank Polska S.A.