HSBC Bank Polska S.A.

Kraków

HSBC Bank Polska S.A.

Opinie o HSBC Bank Polska S.A.

Edyta

@J, jako, że dosyć niedawno brałeś udział w rekrutacji do firmy HSBC Bank Polska, mógłbyś napisać oś więcej o jej przebiegu? Jakie pytania były Tobie zadawane, czy sprawiły Tobie one trudność? Jak długo trwała taka rozmowa i czego z niej dowiedziałeś się na temat tej firmy?

Banan

Może ktoś podać widełki na junior web deva? 9-10 brutto da się wyciągnąć? Jakie umowy, jest jakieś zwolnienie od podatku?

J

Czytajac opinie tutaj o braku kultury osobistej wydawalo mi sie, ze sa to glosy skrajne i nie majace przelozenia na rzeczywistosc - nawet nie wiedzialem jak sie myle. Mialem rozmowe w siedzibie z dwoma managerami, jeden z nich uwaga... przez 30-40 minut pisal sobie smsy na telefonie, usmiechajac sie przy tym pod nosem. Zdaje sobie sprawe, ze profil kandydata nie zawsze idzie z wizja managera, ale to byla lekka przesada i brak jakiejkolwiek kultury. Rekrutowalem sie w kilku korporacjach i w zadnej nie okazano takiego braku szacunku, mimo ze niektore "sa mniej renomowane". Juz wiem, zeby unikac.

ladyluna

to chyba jakaś kpina... dzwoni pani bez wcześniejszego uprzedzenia i z zaskoczenia prowadzi rozmowe rekrutacyjną... zadając mase pytan...dotyczących aplikacji składanej kilka tygodni temu, poważne firmy z którymi miałem kontakt nawet krótkie rozmowy zapowiadały wcześniej z uprzedzeniem i nie było mowy o niezapowiedzianej rozmowie przez telefon... aplikuje na kilka stanowisk jak każdy poważny kandydat... a tego typu zasadzki są bardzo mocno nie fair w stosunku do kandydatów... ciekawe czy w pracy też są takie zasadzki...

krak
@ladyluna 14.02.2018 15:49

miałem podobną sytuację, ale poprosiłem o rozmowę następnego dnia o porze, która mi odpowiadała. Rekruterka nie miała z tym żadnego problemu. Czasem trzeba być asertywnym :)

lolo

W tym HSBC na Kapelance robi się 8 godzin czy 8,5 h?

były pracownik
@lolo 10.04.2018 20:50

8 godzin. Przychodzisz np. o 8:00, pracujesz, jesz obiad, pracujesz, o 16:00 wychodzisz z pracy.

Abc

Można prosić jakieś informacje na temat działu Customer Due Diligence w Krakowie? Duże ciśnienie? Atmosfera w porządku? No i zarobki mniej więcej jakiego rzędu? ;-) Z góry dziękuję!

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz większą rolę. A jak to wygląda w HSBC Bank Polska S.A.?

senior software programmer

Witam, mialem to nieszczęście pracować na Kapelanka 42A. Uwierzyłem w wizję szklanych nie domów, a nawet wieżowców... :-( Mam ponad 8 lat doświadczenia, programmuję AKTYWNIE w 3 językach (.NET/C#, T-SQL, Javascript) pomijając wszystko co się z tym wiąże. Moje 100%-owe zaangażowanie w prace, pełny odpoczynek przed nastepnym dniem spotakało się z lekceważeniem mojej osoby, poniżaniem mnie, kopaniem w fotel przy biurku itd. Pasjonowanie się technologiami spotykało się z jawnym szydzeniem z mojej osoby. W HSBC Service Delivery ul. Kapelanka 4A szanuje się osoby bez doświadczenia lub z niewielkim doświadczeniem programistycznym. Przykre, ale prawdziwe. Jeśli jesteś osobą "początkującą" w profesjonalnym programowaniu i zależy Ci na zdobywaniu prawdziwych umiejętności IT, OMIJAJ TO MIEJSCE OBOWDNICĄ NA KATOWICE ! Jajko nie może być mądzejsze od kury - taki wniosek mi sie nasuwa po pewnych przemyśleniach... Jest to rada naprawdę szczera :-)

smsk

@ropuch pytasz trochę tak, jak o stanowisko w wielkiej korporacji.. To zwykły urząd pocztowy, rozmowa pewnie standardowa :) Aczkolwiek trzeba mieć poważne podejście do pracy, to jednak nie byle jakie stanowisko

Pomóż użytkownikom, którzy szukają pracy w firmie HSBC Bank Polska S.A. Dodaj komentarz i podziel się swoja wiedzą na temat firmy.

Zostaw opinię o HSBC Bank Polska S.A. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie HSBC Bank Polska S.A.