Lumesse

Kraków

Opinie o Lumesse

Lidia

@Mj na jaki rodzaj umowy w Lumesse można liczyć? W aktualnych ofertach pracy wspominają o umowie o pracę, a to wykluczałoby możliwość zwolnienia z dnia na dzień bez powodu. Mógłbyś dać w takim razie znać jak jest w rzeczywistości?

KorpoLudek
@Mj 18.10.2017 11:32
Umowa jest normalnie - 3 miesiące a później na czas nieokreślony. Zwalniają z dnia na dzień i umowa im w tym nie przeszkadza -...

Pracuje tutaj już od jakiegoś czasu i nie wiem o jakim zwolnieniu piszesz. Nie ma tutaj aż tyle osób, żeby taki przypadek przegapić. Trochę więcej rzetelności a mniej jadu.

Ja
@KorpoLudek 31.10.2017 15:00

Dokladnie, nie straszcie innych...Lumesse to nie korporacja, zeby ktos musial takie metody stosowac. To sa zwykle pomowienia.

Lidia

Widzę, że nie dostałeś odpowiedzi na zadane pytanie @JA. Dołączam się do w takim razie do Twojej prośby. Na stronie Lumesse są aktualne oferty pracy, więc przyda się opis panujących w firmie stosunków i adekwatności płac do wykonywanych obowiązków.

JA

Jak tam obecnie sytuacja w dzialach technicznych (IT) w Lumesse? Administracja systemami, etc. Pozdrawiam i dzieki za opinie.

Mj

Pracuje w IT wiele lat i jest to najgorsza firma w jakiej pracowałem. Bardzo stresująca atmosfera, presja, brak stabilizacji. Zwolnienia z dnia na dzień zupełnie bez powodu - to raczej wyniki jakiś potyczek na szczeblu managerskim. Rynek IT oferuje wiele ciekawych miejsc pracy i zdecydowanie odradzam firmę Lumesse. Jest wiele lepszych opcji.

zawiedziony

Fatalna firma, presja, nerwowa atmosfera, zwalniają z dnia na dzień.

dfv

@mani widze ze wlasnie w dlaszym ciagu posuzkuja do pracy na stanowisko Customer Support Executive w Krakowie tylko tutaj napisali ze wymagana jest znajomosc szwedzkiego czy norweskie ktos zainteresoany?

Dar

Nie polecam. Zadzwonil do mnie zdesperowany rekruter z propozycja pracy od zaraz. Informacja zwrotna po procesie rekrutacyjnym miala byc przekazana w cigu kilku dni. Minelo juz 3 miesiace i cisza. Traktujcie ludzi powaznie!

Wigo

Kadra zarzadzajaca kompletnie nie ma pomyslu na strategie dzialania. Przez duza rotacje architektow, w produkt laduja najdziwniejsze cuda, ktorymi pozniej nikt nie chce sie zajmowac. Ostro inwestuja w technologie nie majace szansy przetrwania i bez perspektyw rozwoju. Atmosfera pracy coraz gorsza. Dosc 'specyficzny' dzial kadr. To o czym byla mowa na rozmowie kwalifikacyjnej, w niewielkim stopniu pokrywalo sie z tym, z czym ma sie do czynienia podczas pracy. Rzeczywiscie maja teraz kilka pozycji, ale nawet jak przychodzi osoba z checia zmian, to przez bledne decyzje zarzadu, bardzo szybko sie taka osoba wypala i zostawia rozgrzebany bajzel. Zero wlasnej inwencji pracownika - masz kodzic to co mowia i tak jak mowia, mimo ze to jest bez sensu i mozna to zrobic duzo lepiej. Jak ktos ma duze ambicje i chce sie rozwijac - zupelnie nie polecam. Ogolnie - srednio polecam. W zaleznosci od tego do jakiego teamu sie trafi, moze byc fajnie, albo totalnie do bani. Dodatkowo jest duza rotacja pracownikow. Przez kilka miesiecy pracy, wyglada ze odeszlo tyle samo osob co przybylo. Place - ponizej standardow. Na plus mozna zaliczyc to co daja wszyscy inni w Krakowie. Konsola, owoce, ksiazki, multisport etc. Podobno jest budzet na szkolenia, ale nie moge potwierdzic.

InnyKRakowianin

@marek Raczej chodzi o sytuację w której firma nie poinformowała o negatywnym wyniku rekrutacji. Brak takiej informacji uniemożliwia otrzymanie feedbacku, który jest po prostu dobrą praktyką.

Krakowianin

Brak informacji odnośnie rozmowy rekrutacyjnej.

dev

Rok temu było fajnie. Teraz dużo ludzi odchodzi. Póki co nie jest to moment, żeby szukać tam dla siebie pracy.

thomas volk

Atmosfera spoko (jak w większości firm IT), ale praca typowo rzemieślnicza. Ogromna ilośc legacy codu, przestarzałe technologie; czasami trafi się jakiś nowoczesny stack (java 8, mongo, node ..) ale ogólnie relizować mogą się w Lumesse tylko junior developerzy :)

dev

Chociaż pracują tu fajni i kompetentni ludzie to ogólnie robota jest nudna, managerowie kiepscy a kolejne worki z piaskiem nie pomagają na przytłaczające legacy... są ciekawsze miejsca...

johnny

nie polecam, na początku było ciekawie, potem nuda, coraz większe wymagania, brak podwyżek i motywacji ze strony zarządu, brak rozwoju i szkolen, wkoncu zmienilem firme. pozdr.

dev

Najnowsze technologie: java8, backbone, nodejs (choć pechowcy mogą trafić nawet na coldfusion). Ludzie z doświadczeniem (choć i paru głąbów na wyższych stanowiskach). Fajna atmosfera. Finansowo spełniają wymagania. Odczucie takie, że duża firma, ale jeszcze nie "korpo".

Anna

Pracuję 2 lata i na pewno odkąd firma ma nowego CEO, wiele zmieniło się na LEPSZE. Za pewne osoby, które wyrażają złe opinie, to te które pracowały za czasów poprzedniego managementu. Ja osobiście widzę, że obecnie mamy o wiele lepszy i bardziej kompetenty management. Firma bardzo się rozwija, tylko w Krakowie w tym roku zespół powiększył się o sporą liczbe nowych pracowników. Pozdrawiam!

szaman

Ostatnio pojawiło się kilka ofert pracy w Lumesse Kraków, chyba cztery oferty w kwietniu, także rekrutują.

ponton

tak tylko to jednak opinia sprzed ponad pół roku, więc jeśli ktoś ma coś świeższego to może podrzucić

klempa

ktosz4pietra
@klempa 11.04.2014 19:23
wyżej ktoś napisał, choć to opinia sprzed jakiegoś już czasu, że zarówno praca jak i atmosfera w Lumesse jest pozytywna...

Atmosfera zdecydowanie nie jest pozytywna, presja jest coraz większa. Ostatnio zgłosił się do nich były pracownik, który chciał wrócić - tego samego dnia zwolnili testerkę, która od roku zajmowała jego miejsce - tak po prostu, dziękujemy, do widzenia - wypowiedzenie za porozumieniem stron albo sąd pracy. Podobna sytuacja chwilę później w innym projekcie. Tak się właśnie buduje dobrą reputację.

Anonim

Placa mniej wiecej tyle ile oczekujesz a atmosfera bez cisnienia

jacek

Jakie stawki są dla deweloperów? Czytałem tutaj, że całkiem niezłe ale ile to jest niezłe? Jakieś porównanie do innych firm?

tgv

myślę, że spoko, macierzyńskie wszędzie podobnie wygląda. ;)

andrzejek

Zgadzam sie. To szitowa firma, ale jak na poczatek to warto zlapac jakies doswiadczenie do cv, bo zeby sie czegos nauczyc nowego albo fajne szkolenia to zapomnijcie, tam nie ma nawet osoby odpowiedzialnej za rozwoj pracownikow :-(Fakt malo ludzi z krk ale da sie przezyc, szkoda tylko ze ciagle premie obcinaja bo niby kryzys...

jannnn

zarobki są w miarę OK jak dla developerów, ale np QA już ciężko, i wogóle nie pewna przyszłość, jest niesamowita rotacja, ciągle ktoś przychodzi, ale dużo też zwalniają z dnia na dzień! Taka firma szit na start nic więcej. I dużo ludzi ze wsi

akhim

A jak z zarobkami ? jakieś widełki ?

developer

Najgorsza firma w której pracowałem. Ciągle kryzys, brak podwyżek, zero rozwoju i management,który po angielsku nie może się dogadać, spędziłem tam trochę czekając aż będzie lepiej, ale szkoda czasu, milion wymagań a i tak klepiesz pierdoły zamiast to co umiesz :(

Zostaw opinię o Lumesse - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lumesse