Opinie o Railwaymen w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Railwaymen. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Railwaymen o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Railwaymen w Kraków

Maryśka Nowy wpis

Czy z poprzedniej opinii może wynikać, że są tu pracownicy zatrudniający się jeszcze od czasów pandemii preferują full remote? Przed nią nie było takiej możliwości? Na stronie tak jak ktoś zauważył są jedynie oferty dla programistów Ruby. A czy ogólnie oferowane są także inne stanowiska? jeśli tak to jakie?

przyjaciel :) Nowy wpis

super ludzie, super atmosfera, super zarząd - spędziłem w firmie kilka dobrych lat, wiele się nauczyłem, nie żałuję żadnego dnia spędzonego na pokładzie Railwaymen :) dużo integracji, fajnych eventów, luźna atmosfera i wszystko "do dogadania", bardzo elastyczny model pracy (hybrydowy, niektórzy po pandemii wciąż zostali full remote) - kilka lat temu tak było i mam nadzieję że nadal tak jest. pozdrawiam :)

Po pierwsze to ciekawi mnie ten brak opinii od kilku lat, nawet kandydaci niczego nie pisali… Do teraz jak warunki się pozmieniały? Wiecie? Na stronie widzę, że widnieje opcja na pracę zdalną dla Juniora od Ruby. Nie mam jeszcze doświadczenia, wiec interesuje mnie bieżący zakres szkoleń oraz ogólna atmosfera. Czy możliwe jest tylko B2B? Nie widzę nic na temat zlecenia czy tez UoP

Kamil

Czy osoba z wadą wymowy (z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności) ma szansę otrzymać pracę w Państwa firmie jako programista, czy wolicie państwo unikać przyjmowania takich osób?

Railwaymen Nowy wpis
@Kamil

Cześć! Milo nam, że się z nami kontaktujesz i chcesz rozwiać swoje wątpliwości! Jak najbardziej, nie jesteśmy zamknięci na aplikacje osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Osoby takie również mają szansę na nawiązanie współpracy z naszą firmą. Najważniejsze dla nas, aby kandydat na programistę posiadał wymagane skillsy i wiedzę w danym tech stacku. Chętnie porozmawiamy z Tobą, jeśli Twoja aplikacja będzie wpisywała się w nasze oczekiwania. Sprawdź proszę aktywne rekrutacje, jakie prowadzimy (https://railwaymen.org/careers). Jeśli któraś z ofert Cię interesuje i uważasz, że spełniasz wymagania rekrutacyjne - podeślij swoje CV i próbki kodu. Wszystkiego dobrego! Iwona

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Smutny :(

Uwaga, przeciek z góry. Firma będzie redukowała zespół w związku z korona wirusem :(. Niestety taki segment klienta. Trzymajcie się ciepło!

@Smutny :(

Smutny, Dziękujemy za komentarz. Sytuacja w Railwaymen jest stabilna i nic takiego nie jest planowane. Dziękujemy za troskę, mamy się bardzo dobrze. Prosimy równocześnie o nie szerzenie nieprawdziwych informacji i wprawianie naszego teamu w błąd i zakłopotanie. Pozdrawiamy serdecznie,

Krzysztof

Myślę, że takie niepokojenie ludzi w firmie nie sprzyja. Czas jest trudny i trzeba mieć nadzieję.

Mateusz

Spędziłem wspaniały czas w RWM! Cudowni ludzie, ciekawe projekty oraz praca z klientami zagranicznymi. Firma stawia na rozwój pracownika, polecam każdemu kto jest znudzony pracą w korporacji oraz szuka wyzwań - na pewno je znajdzie.

iwona

Haha prosze panstwa spotkalo mnie to samo! Widze ze haery w formie- nigdy nie poczuwaja sie do winy a ich falszywe posty az raza w oczy i jeszze sobie same odpisuja haha A jakizto wymog nalezy spelnic aby "zasluzyc" na dotrzymanie chociaz jednego z terminow rozmowy czy kontaktu , ktore SAMI USTALACIE? Bo wydawalo mi sie, ze wystarczy odrobina kultury ze strony ustalajacego......... Jak sie plany zmieniaja to wypadaloby chociaz krotkiego maila wyslac, a nie najpierw obiecywac zlote gory by potem kompletnie olac kontakt. A zbywanie kazdego zarzutu przez rzekome odreagowanie jest doprawdy zalosne. Nikt nie ma probemu z odmowa zatrudnienia przy uczciwym traktowaniu, a nie takim wodzeniu za nos, bo tylko marnujecie nam czas!

@iwona

Szanowny Panie/i Iwono, Dziękujemy za opinię i umiejętne ponawianie informacji odnośnie negatywnych odczuć co do firmy Railwaymen. Niestety, ku rozczarowaniu toczy Pan/i wymianę zdań nie z osobami pracującymi w firmie Railwaymen, a z przypadkowymi opiniotwórcami z zewnątrz. Wydawać się może, że każdy jednorazowy komentarz osoby niepowiązanej z firmą, jest (i będzie) przez Pana/ią odbierany jako sygnał do rozpoczęcia ataku. W przypadku, gdy z naszej strony zaistniały podstawy do negatywnych opinii, przepraszamy. Dokładamy wszelkich starań, aby przekazywać decyzje rekrutacyjne w odstępie ok. 1 miesiąca czasu. W niektórych przypadkach czas ten może się wydłużyć. Nasze podejście do Kandydatów i metody rekrutacyjne zostały uhonorowane przyznaniem Certyfikatu Przyjaznej Rekrutacji. Na podstawie audytu Organizacji Przyjazna Rekrutacja dołączyliśmy do Koalicji Firm, które dokładają starań, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na Aplikujących. Nieustannie próbujemy ulepszać procesy rekrutacyjne - jednocześnie optymalizując kontakt z Kandydatami. Niebawem będziemy mieli przyjemność pochwalić się nowym narzędziem rekrutacyjnym. Dziękujemy za opinię, mimo, że jest ona nieustannie ponawiana przez 1 osobę. Każdy negatywny komentarz (ten obiektywny, bądź nie) jest elementem zapalnym do polepszania procesów rekrutacyjnych. Pozdrawiamy,

@Railwaymen

Doprawdy trzeba mieć tupet, żeby tak publicznie kłamać. Nie dość, że zupełnie bezpodstawnie przypisują Państwo WSZYSTKIE negatywne komentarze jednej wyimaginowanej osobie, to wykazują się Państwo wielką hipokryzją samemu tworząc gros pozytywnych i jednocześnie fałszywych opinii. Przyznaję, że to bardzo wygodne radzenie sobie z krytyką, aczkolwiek równie absurdalne. Proponuję sprawdzić IP komentarzy, aby rozwiać wątpliwości w tej materii. Nie wiem do kogo w ogóle kierowany był ten komentarz, ale dla otrzeźwienia ponownie proponuję spojrzeć na jednoznacznie złą ocenę firmy, której jeszcze nie są Państwo w stanie tak łatwo zmanipulować. Naprawdę wstydu Państwo nie mają. I jeszcze to zasłanianie się certyfikatem. Lepiej żeby jego twórca nie wiedział, jak bardzo zaniżają Państwo jego wartość. A do osób poszukujących opinii o Railwaymen: dobrze się zastanówcie, czy chcielibyście pracować dla firmy uciekającej się do kłamstw i innych widocznych tu praktyk. P.S. Osobiście napisałem tu 2 komentarze.

Sławomir

W ostatnich komentarzach widzę głównie uwagi dotyczące komunikacji między aplikującymi a rekrutującymi z Railwaymen. A jak sprawa się ma z samą pracą? Od jakiegoś czasu niemal nie widać żadnych opinii dotyczących pracy w tej firmie. Jak wygląda atmosfera w pracy? Czy projekty są dość ciekawe? Jest zapewniona możliwość rozwoju?

Tonik

Jak ktoś nie spełniał wymogów firmy i nie dostał tu pracy teraz chce odreagować?

Railwaywomen

Pani (usunięte przez administratora), proszę przystopować z tymi fake'owymi opiniami, bo nijak się mają do rzeczywistości, co pokazuje choćby krytyczna ocena firmy widoczna w prawym górnym rogu. Zamiast tego proponuję zadbać o dotrzymywanie obietnic i terminów wobec kandydatów, gdyż jak już wiele osób zauważyło, jest z tym duży problem u Państwa.

Grzegorz

Aplikowałem -> byłem na rozmowie. Nie udało się niestety. Mimo wszystko polecam próbować. Dobre perspektywy zawodowe i atmosfera podczas rozmowy (pewnie w samym biurze panuje taka sama). Za jakiś czas spróbuję wysłać CV jeszcze raz.

Zenek

Dużo pozytywnych wpisów jest na forum. Ja również sporo dobrego słyszałem i mam zamiar aplikować.

@Zenek

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Wszystkich zainteresowanych, zapraszamy do aplikowania: https://railwaymen.org/careers

Rob

Po aplikacji na jedno ze stanowisk i wysłaniu CV - od miesiąca zero jakiejkolwiek reakcji ze strony Railwaymen. Brak feedbacku. Tak trudno napisać jednozdaniowego maila, że kandydat nie wpisuje się w profil poszukiwanego pracownika albo coś w tym stylu?

@Rob

Rob, dziękujemy za podzielenie się opinią i bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Rekrutacje cały czas trwają i są otwarte. Niekiedy (ze względu na kilka etapów) trwają ponad miesiąc. Odpisujemy na wszystkie wiadomości kandydatów. W razie pytań lub problemów, prosimy o kontakt na jobs@railwaymen.org Pozdrawiamy

Railroader

Komunikacja na linii kandydat-pracodawca leży, a bardzo szkoda, bo firma wydaje się dość konkretna.

@Railroader

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, staramy się zawsze na bieżąco odpowiadać na zapytania kandydatów i cały czas usprawniamy nasz system HR. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o bezpośredni kontakt na maila: info@railwaymen.org

Rafal

W railwaymen spędziłem ponad 2lata i nie żauje ani dnia. Przez ten okres miałem okazje pracować w świetnym zespole z super ludźmi nad fajnymi projektami dzięki czemu czas w pracy mijał bardzo szybko i przyjemnie. Jest to dobre miejsce do rozwijania swoich umiejętność zarówno twardych jak i miękkich a środowe pizze pozwalają się integrować z zespołem w jeszcze większym stopniu. Od niedawna firma funduje darmowe owoce co jest dużym plusem. Same projekty też są ciekawe, niektóre w metodologi Agile ale główne stosowany jest Scrum. W firmie dąży się do pokrycia 100% kodu testami nowych jak i istniejących projektów. Nad jakością kodu czuwają seniorzy którzy przeglądają i komentują pull requesty. Godziny pracy są bardzo elastyczne, ważne żebyś zrobił to do czego zostałeś przydzielony. To samo jeżeli masz coś załatwic na mieście w godzinach pracy czy pracować zdalnie - wszystko da się bez problemu ustalić. Generalnie można tu fajnie spędzić czas, nauczyć się nowych technologii czy zjeść za darmo obiad :)

Railwaymen

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią, szkoda jednak, że jest ona anonimowa i całkowicie bezpodstawna. Powyższe zarzuty są oczerniające i w żadnej mierze niepoparte, tym co się dzieje w naszej firmie. W Railwaymen zawsze kierujemy się zasadą partnerstwa i przyjazną atmosferą pracy. Do każdego zadania i projektu podchodzimy profesjonalnie, każdy wie jakie ma obowiązki, za co jest odpowiedzialny, a równocześnie nikt nie siedzi po nocach, aby skończyć projekt. Proszę zapytać obecnych, bądź byłych pracowników. Szacowanie zadań (ang. estimate) nie jest i NIGDY nie było wykonywane przez szefa. Co więcej, szef nie uczestniczy w planowaniu. Tworzy je cały zespół, który wspólnie ustala potrzebny czas i poziom trudności. W przypadku rozbieżności podejmowane jest wspólne stanowisko, najbardziej bezpieczna wersja, akceptowana przez Scrum Mastera / Project Managera. Wszystkie projekty wykonywane przez Railwaymen mają weryfikację kodu źródłowego (ang. code review). Kod tworzony przez jednego programistę jest łączony (ang. merged) do bieżącej wersji przez innego, co daje możliwość wyłapania potencjalnych błędów. Wykorzystywana do tego jest praktyka i serwer CI (ang. Continuous Integration). Kod źródłowy w projektach musi być w pełni pokryty testami. Cyklicznie, w anonimowych ankietach, pytamy o zadowolenie z wszelkich aspektów związanych z pracą: atmosfery w firmie, satysfakcji z wykonywanych zadań i projektów oraz warunków pracy. Uzyskane wyniki w ŻADNYM stopniu nie obrazują powyższych uwag. Regularnie podejmujemy działania i inicjatywy usprawniające pracę i zwiększające motywację pracowników. Darzymy się wzajemnie szacunkiem i tego samego od zawsze oczekujemy od wszystkich członków zespołu. Każdy może swobodnie wyrażać swoje zdanie na temat projektów czy warunków pracy i zgłaszać je bezpośrednio do przełożonego zamiast pisać wyssane z palca, anonimowe “komentarze”.

Daria

Całkiem konkretny pracodawca. Mam okazję uczestniczyć w jednym z procesów rekrutacyjnych do Firmy Railwaymen. Póki co kontakt przebiegał bez zarzutów. Oczekuję na odpowiedź i ostateczną decyzję. Co mnie zastanawiało - bezpośredni sposób zwracania się do Kandydata. Na początku mnie to dziwiło, ale później zauważyłam co miało to na celu. Duży plus za przeprowadzenie fajnej rozmowy w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Mam nadzieję, że otrzymam propozycję współpracy. A Wy ile czekaliście na decyzję?

@Daria

Dario, dziękujemy za przesłanie opinii. Średni czas rekrutacji na stanowiska developerskie wynosi u nas od 1 do 3 tygodni. Będziemy się kontaktować. Życzymy powodzenia !

Maaa_rcin

Fajna Firma! Starałem się o zatrudnienie, ale niestety mi się nie udało. Faktycznie - moje doświadczenie i mała dyspozycyjność zadziałała na minus. Railwaymen stawia mocno na rozwój systemu motywacyjnego i profity dla pracowników. Nie jest to korpo, ale fajnie dba o ludzi. Poza tym można nieźle zarobić - na początu oferują mniej, ale po chwili można już sobie "coś" odłożyć ;) To nie jest przesiąknięta targetami corpo, ale mniejsza firma z fajną atmosferą, bonusami i płacami. Polecam i postaram się aplikować tam jak skończę studia.

Aga

Potwierdzam opinię Ricka. Komunikacja leży: wysłałam CV, porozmawiałam przez telefon (kręcili nosem na zaproponowaną przeze mnie stawkę, która była raczej poniżej średniej krakowskiej) i usłyszałam "w ciągu tygodnia odezwiemy się do pani". Minął kolejny miesiąc, a nikt się nie odezwał. Jeśli firma ma takie podejście do kandydatów, to szkoda czasu na wysyłanie CV.

Zostaw merytoryczną opinię o Railwaymen - Kraków

• Jak się pracuje w Railwaymen?

Zobacz opinie na temat firmy Railwaymen tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Railwaymen?

Kandydaci do pracy w Railwaymen napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Railwaymen
2.3/5 Na podstawie 74 ocen.
  • Na Zjeździe 11
    30-527 Kraków