Opinie o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

As one of the world's leading banks, Credit Suisse provides its clients with investment banking, pri

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Reklama CS na LinkedIn

Ostatnio na LinkedIn lata taka reklama z kobietą opowiadającą o swojej karierze w CS. Kojarzycie tę osobę? Miło się z nią pracuje? Zastanawiam się czy firma dba o dobór osób, które mają stać się jej twarzą.

A
@Reklama CS na LinkedIn

Serio? Nikt?

Lmao
@A

Jeśli myślisz, ze ulubione zajęcie pracowników CSa to ogladanie reklam zatrudnienia w firmie w której pracują to coś jest z tobą nie tak mistrzu XD

Czy pracowincy w IT pracujac na umowe o prace podpisuja klauzele o zakazu konkurencji? Chodzi o to czy mozna wykonywac zlecenia dla innych banków - nie chodzi tu o nieuczciwą konkurencje - np. rozwój oprogramowania w innym banku.

@Kandydat

Dobre pytanie. Sam chetnie bym sie dowiedzial :)

Zygmunt

Miałem rozmowę na stanowisko **** we Wrocławiu. Wcześnie czytałem zamieszczone tutaj opinie - i część była bardzo pomocna. Pomyślałem, że napiszę parę słów które może komuś innemu się przydadzą... Praca zdalna dalej obowiązuje ale jest w planie prace 1 dzień z biura tygodniowo - przerwy na lunch nie są obowiązkowe. Niestety obecnie CS nie daje żadnych pieniędzy na monitory, krzesła czy inne sprzęty (jedna osoba pisała tutaj o 800 na krzesło, 800 na monitor, 1600 na komputer?) - pracownik ma używać własnego sprzętu - jedynie jest dodatek za 'zużycie' komputera / prądu - (bodajże 50 czy 80 zł? miesięcznie) - czyli tak raczej słabo w mojej opinii - na razie to był pierwszy etap - zobaczymy czy przejdę drugiego etapu. Na razie mam mieszane odczucia. Możliwość rozpoczynania pracy między 8 a 10 i kończenie pracy po 8 godz + czas na bezpłatną przerwę na lunch.

Novak

Warunki pracy w Warszawie: + firma dobra dla początkujących i chcacych wyciskać calkiem niezła kase z korpo + work life balance jednak lepszy w porównaniu do Citi/GS/JPM, gorzej niz RBS + praca często nie wymagająca wielkich kwalifikacji i jeśli masz przełozonego za granicą to często się Tobą nie interesuje (jak nie masz roboty to możesz czytac ksiązkę, robić kursy itp) w dobie pandemii to jeszcze mocniej się pogłebiło - o dziwo duża rotacja, nawet bardzo duża w niektórych działach - brak perspektyw rozwoju - brak szkoleń zewnetrznych, szkolenia wew. w wiekszości to porażka - podwyżki roczne / bonusy często bardzo marne - benefity bardzo podstawowe - kontakt z IT/HR tragiczny (wszystko poprzez systemy, maile i dlugie czekanie na odpowiedz) - imprezy integracyjne / ogólnie integracja międzyludzka / między działami w porównaniu do konkurencji na bardzo niskim poziomie. To jest szwajcarski bank, ale na Polskę budzety są niskie, więc często było tak że ludzie z zagranicy lecieli do Polski na integrację a nie odwrotnie. Dodatkowo kasa na "zabawy" i integracje zespołowe były już przed pandemia były marne a teraz jest jeszcze gorzej. Dużo osób odchodzi, przez kompletny brak interacji z innymi ludzmi / zespolami. Opłaca się rzucić na rekrutacji kasę z kosmosu, mozliwe ze CS przyjmie oferte i głownie dlatego warto tutaj pracowac :D

Xxx
@Novak

Z większością punktów się zgadzam poza tym że praca nie wymaga kompetencji, w niektórych teamach klepaczy tak ale są no spece np od ryzyka gdzie pracują osoby mające często 20 lat doświadczenia i tyt. dr na SGH/UW a zadania są mega skomplikowane. Czy ktoś te osoby jakoś specjalnie docenia to już inna sprawa, patrz dyskusja poniżej o awansach.

Novak
@Xxx

Masz rację, mój błąd rzeczywiście są tutaj stanowiska w Wawie głownie w IT i Risk gdzie rzeczywiscie trzeba miec wiedze i doświadczenie. Ale często Ci ludzie nie są docenieni i odchodzą. W ryzyku w tamtym roku byl exodus ludzi i w IT chyba też.

Analityk

Wysłałem aplikację. Otrzymałem odpowiedź po 4 miesiącach. Rozmowa z 2 Menadżerami plus Interview przez telefon z UK. To oni decydowali. Decyzję o rekrutacji podejmują ludzie, którzy nigdy Cię nie zobaczą, wtedy zdecydowałem, że to zabawa. Jak można rekrutować kogoś przez telefon na stanowiska analityka ? Odpowiedź po 4 tygodniach.

XYZ

Czy wiecie jak wygląda kwestia podwyżek lub bonusów świątecznych? Czy są jakieś podwyżki inflacyjne?

@XYZ

Podwyżki i bonusy są na początku roku. Było o tym na forum sporo pisane. Na święta coś tam było w zeszłym roku ale raczej z kapci nie wysadza ta kwota...

Bartosz
@Yoda

Nawet nieduży bonus na święta to jednak miły dodatek. A co z premiami? Są wypłacane co miesiąc, czy dostajesz tylko gołą pensje?

@Bartosz

Premie są wypłacane raz do roku na wiosnę. Jak pisałem wyżej decyzja o wysokości premii i ew. podwyżki jest ogłaszana w tym samym czasie. Jest to uznaniowe ale wpływ na to ma wiele czynników od takich na które nie mamy zupełnie wpływu typu performance banku jako całości po taki zależące od nas np ocena roczna.

@XYZ

podwyzki i bonusy sa rozne w roznych dzialach. Raczej kokosow nie ma, wiec warto wynegocjowac zadowalajaca pensje na poczatku, a nie liczyc na podwyzki. Bonusy na swieta to ok 900 PLN. Teraz dodaja jeszcze cos za brak imprez integracyjnych ale zdaje sie jako punkty MyBenefit

Alan
@hej

Swoją drogą ciekawe jak będzie w 2022 z podwyżkami, inflacja 8% a realna na moim koszyku z 12%, gaz up 50%, prąd up 25% wiec za rok inflacja też pewnie koło 10%. Oby to zostało odzwierciedlone na bo jak nie to spodziewam się sporej rotacji.

N.
@Alan

Były w tym roku bonusy świąteczne?

@N.

tak, dostalismy karty prepaid

@87

I ile dali na tych kartach? Jakieś większe kwoty czy pożałowali? :D

Xyz
@Marcin

Zależało od zarobków. Między 550 a 1250

Czy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Yoda

Tak, w Warszawie jest ich dużo. Musisz znać angielski, polski nie jest wymagany.

Release Manager

I znowu pojawia się ogłoszenie na Release Managera do Cyber Security. Czy ktoś wie dlaczego tam jest taka rotacja?

Karamba

Firma dobra, jeśli potrzeba Ci korpo w CV, czyli na początek. W absolutnej większości działów i zespołów - max dwa lata, bo potem się już nie rozwijasz. Firma w ogonie, jeśli chodzi o to, co mogą zaproponować inne korpo w tym mieście: podwyżki jak są, to marniutkie (a mówimy o szwacjarskim banku, także ten…) benefity bardzo podstawowe i bardzo okrojone, wizji ba twój rozwój - właściwie żadnej. Jak się nosisz z przyjściem do tej firmy w innym celu niż wpis do CV, to wal kasę z kosmosu - jeśli jakimś przypadkiem Ci dadzą, to to jedyny powód pracy tutaj - wyciskanie hajsu. Jeśli nie dadzą, to raczej zapomnij o satysfakcji z pracy. I unikaj kobiet jako managerów - ktoś już tu pisał, że to 90% szans na słabe zarządzanie, klimat pracy itp.

Kabo
@Karamba

Zgadzam sie

Cxzv

Czy jest jakaś amortyzacja za używanie własnego sprzętu?

@Cxzv

nie

hejo
@Cxzv

Na umowie z zewnętrzna firma nie, na umowie z Credit Suisse tak - za własny sprzęt i prąd, ale trzeba się doczytać w regulaminach i upomnieć.

Ewelina

Dlaczego CS nie zapewnia pracownikom komputerów przy pracy zdalnej? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam przy pracy zdalnej.

@Ewelina

Jakis rok temu kazdy pracownik mogl kupic sobie komputer, monitor i fotel biurowy na koszt firmy. Nie wiem jak to wyglada u nowych pracownikow. Kiedys byly laptopy firmowe.

Majek
@hej

Raczej z dopłatą, a nie na koszt ;)

hejo
@Ewelina

Hej, zaczęłam pracować w tym roku i faktycznie, nowi pracownicy nie dostają komputerów, ponieważ i tak pracuje się nią pulpicie zdalnym, który można obsługiwać z własnego komputera. Przy zatrudnieniu przez Adecco można dostać komputer od nich. Przy umowie z CS przysługuje dofinansowanie na monitor, krzesło.

Czy CS ma jakiś dodatek do urlopu dla pracowników?

Yoda

Nie. Ja nie słyszałem o czymś takim.

nie

kandydat

Czy stanowiska dla osób bez studiów w finansach są też dostępne? Zarządzanie danymi, customer service? mam poziom średniozaawansowany Excel , dobry Angielski, doświadczenie w korporacji

@kandydat

obecnie jest mnostwo wolnych pozycji, duzo tez szukaja w dzialach HR

Del

Mało w tych opiniach konkretów, więc napiszę ode mnie, staż - dział operacje - 3600 zł brutto(dla studentów = netto 3 msc)

Ula

Dokładnie. Choć to też niewiele powie. Ja zaczynałam w 2019 i wraz ze mną 2 osoby, które przy podobnym doswiadzeniu dostały o 30% lepsza kasę. I co z tego, że wypadam lepiej od nich, że mam o 3pp wyższe podwyżki co roku- tym tempem to po kilkunastu latach je dogonię jeśli chodzi o wynagrodzenie. Dwie rady- do kandydatow: musicie się cenić, jeśli Wy tego nie zrobicie na starcie to nie liczcie na jakieś wyrównanie potem. Rada do CS- zatrudnaijac na to samo stanowisko osoby z podobnym doświadczeniem i kwalifikacjami nie dopuszczajcie do aż tak dużych roznic6 w stawkach. Prędzej czy pozniej to się wyda i będzie kwas.

Ańia

Mam kilka lat doświadczenia w korporacji, administracja, sales support. Nie mam studiów z finansów. Z jakich zagadnień powinnam się przygotować do rozmowy? Do jakiego działu warto się zgłosić a czego unikać?

Pyta

Czy pracownicy mają pełne finansowanie pakietu lux med i Multisport? Czy tylko dopłatę?

sermistrz
@Pyta

Zależy od pakietu. Podstawowy w pełni jest finansowany przez CS, za lepsze musisz dopłacić. Z tym, że przy lepszym pakiecie CS też dopłaca więcej niż płaci za podstawowy, więc moim zdaniem warto brać VIP. Co do multisport to co miesiąc dostajesz określoną liczbę "punktów benefitowych", które może wydać na różne rzeczy. Powiedzmy, że dostaniesz 90 punktów/miesiąc, multisport kosztuje z 50-parę, a reszte możesz sobie wydać na bony do kina, sklepów z ciuchami itp.

@sermistrz

CS płaci za ten podstawowy lub ten trochę nad. Za VIP trzeba zapłacić ale wg mnie szkoda kasy ale oczywiście zależy to od zdrowia. Dodatkowo można dokupić ubezpieczenie dla członków rodziny.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Evani

Godziny pracy ustalasz ze swoim managerem. Jeśli pracujesz z kimś z USA to wiadomo, ze najlepiej będzie to od 9:00. Pamiętaj jednak że obowiązuje Cię minimum półgodzinna przerwa na lunch {nie możesz tu wliczyć 15 przepisowych minut) więc w pracy spędzasz 8,5 godziny taka polityka firmy :) Aha i wszystko musisz rejestrować, od której pracujesz, o której idziesz na lunch bądź wychodzisz w prywatnych celach, o której wracasz, o której kończysz pracę.

@Evani

Była pod koniec 2019 zmiana regulaminu pracy i to przerwa już nie jest obowiązkowa tylko zalecana. Poza tym to teraz prawie wszyscy i tak pracują z domu...

Evani
@Yoda

Zmiana dotyczyła zmniejszenia czasu na lunch z 1 godziny do 0,5 godziny. Jeśli pracujesz w CS to przecież wiesz że musisz rejestrować czas pracy w systemie. Musisz tam wpisać od której godziny rozpoczynasz prace, od której do której godziny przebywasz na lunchu i o której kończysz pracę, konia z rzędem temu kto wpisze pół godziny na lunch między 8 a 16. System pokaże tylko 7,5 godziny pracy więc żeby zarejestrować czas pracy musisz pracować do 16:30. W pierwszym miesiącu pracy nie rejestrowałam czasu spędzonego na lunch i dostałam opr od mojego managera, że muszę wpisywać czas spędzony na lunchu.

Employee

Godziny zależą od działu. Jak trafisz do operations Group i musisz obsługiwać np. UK to godziny 10-18 na sztywno. Pracuje w credit niecały rok w operations właśnie - pracy na potęgę, stresująca, nigdy nie wiesz czy uda Ci się wyjść do domu i czasie. Team leaderzy typowe korposzczur- nie mają pojęcia o zarządzaniu. Kasa 4200 netto i 95 zł /pkt w my benefit. Ogólnie nie polecam kasa kiepska, nie ma premii, roboty nie do przerobienia i podlizywanie się szefom z UK czy Szwajcarii...

Elobęc
@Evani

Oj, ale cię manager albo TL w balona zrobił xD Zlikwidowali całkowicie obowiązkową półgodzinną przerwę. Możesz iść na lunch i wpisujesz te dodatkowe pół h, albo nie iść na lunch i nie wpisywać.

Coma

Od marca20 większość osób pracuje na wfh także godziny pracy są powiedzmy bardziej umowne, są ludzie którzy rzeczywiście pracują te 9-17 i się wylogowywuja, są tacy którzy są przy kompie od 8 do 23 w międzyczasie ogarniając dzieci, pranie... Zależy od Ciebie i układu z szefem... Od jesieni mamy wracać, było dużo górnolotnych przemów że podział między WFH i HO będzie elastyczny, negocjowany z TL itd po czym u mnie się okazało że mamy pracować z biura 60% i taka to elastyczność zapanowała. Oczywiście wszyscy są źli bo u mnie w teamie wfh nie miał żadnego wpływu na wydajność a ile czasu każdy oszczędził na dojazdach i lunchach to coś pięknego.

pogczamp
@Evani

Obowiązkowa przerwa to przeszłość. Obecnie (przynajmniej w moim dziale) każdy robi sobie tyle przerwy ile zechce bez wpisywania jej w TTS. Ważne żeby robota była zrobiona.

H.
@Employee

Czy chodzi o banking operations? Jest na to stanowisko wiele ofert

Ula
@Evani

Przed zmianą regaminu przerwa była min 30 minut a maksimum 1 ha, po zmianie regulaminu przerwa w ogóle nie jest wymagana a jedynie zalecana. Mamy na to potwierdzenie HR.

Czy w CS funkcjonuje ppk? Czy firma ma swój program emerytalny?

Tylko PPK :(
@Zainteresowany

Niestety jest tylko PPK... Dla porównania konkurencja: - Citi, ekstra 6% pensji na PPE - NatWest, ekstra 6% pensji na PPE - GS, ekstra 6% pensji na PPI, czyli brak podatku przy wypłacie

@Tylko PPK :(

Dzięki za odpowiedź! Dość zabawny brak z perspektywy wspominania o planie emerytalnym w benefitach.

@Tylko PPK :(

NatWest to jest słabe porównanie bo w większości przypadków CS bije ich na głowę jeśli chodzi o wynagrodzenie na analogicznym stanowisku więc nawet bez tego benefitu jest lepiej. Citi realiów nie znam to się nie wypowiem. GS ma lepsze benefity i wynagrodzenie od CS za to dużo gorzej z work- life- balance- oczywiście zależy od działu, TL itd. ale statystycznie jest tak jak napisałem.

Muszę jakiś nick wymyślić sobi
@Yoda

To wszystko zależy od tego jakie wynagrodzenie wynegocjujesz i do jakiego zespołu trafisz, te firmy są do siebie bardzo podobne, niemniej PPK ma chyba tylko CS..

Yoda
@Muszę jakiś nick wymyślić sobi

Oczywiście każdy może wyrazić swoją subiektywną opinię. Ja swoją bazuje na własnych doświadczeniach, info od znajomych i - co jest najłatwiej weryfikowalne- wynagrodzeniach na poszczególnych stanowiskach publikowanych przez pracowników np. na glassdoor. I tak rzeczywiście wszystkie firmy są podobne ale wg mnie najlepszy WLB jest w Natwest i CS a najlepiej płacą JP Morgan i GS (z tej drugiej dostałem na LinkedIn propozycje pracy na analogicznym stanowisku za ok 15% więcej ale odrzuciłem) Jest jeszcze Chartered Finance który dość mocno wydrenowal ludzi z CS jak wchodził, zatem musiał dać lepsza kasę...

@Yoda

Oczywiście chodziło mi o Standard Chartered Bank. Dodam, że swoje przemyślenia i analizy prowadzę z punktu widzenia Warszawy, we Wrocławiu może być zupełnie inaczej (w samym CS jest lepsza WLB tam, o 17 a nawet 16.30 w teamach z którymi ja współpracuje już często nie ma większości ludzi....) W Waw to min do 17.30 większość pracuje...

Kanciastoporty
@Yoda

Jasne, co do Work Life Balance w CS to zgadzam się, że faktycznie jest to jedna z nielicznych firm w branży, gdzie to funkcjonuje tak jak powinno. Szkoda tylko, że firma bardzo na wszystkim oszczędza, a rynek z pensjami odjechał tak mocno, że coraz częściej Outlook zwraca info, że dana osoba już nie pracuje w organizacji..

Maja
@Kanciastoporty

Hejka, dziś ogłosili nagrody dla pracowników z długim stażem pracy i po 10 latach może starczy na buty zimowe w promocji. Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jedynym wartym odnotowania benefitem są wysokie zarobki dla kumatych co ostro negocjowali, reszta ma słabo.

Abcd
@Maja

Jakie to są dobre zarobki ma standardy CS w Wawie? Ile np na stanowisko specjalisty w ryzyku operacyjnym? Lub ogólnie stanowisko specjalisty. 8k brutto (poniżej 26 rz) to ok?

Kanciastoporty
@Maja

Tak, też mnie to rozbawiło.. Takie jubileuszowe ”dodatki” w innych bankach są na podobnym poziomie. Myślę, że specjalista z 10-letnim doświadczeniem na pensję raczej nie narzeka. P.S. Kumaci zawsze mają wyższe zarobki ;)

Szymon

Gdzie warto aplikować jako osoba bez doświadczenia finansowego ale z doświadczeniem w operacjach, sales support? W jakich teamach jest dobra atmosfera, gdzie odradzanie?

F.

Dużo jest ogłoszeń na stanowisko Banking operations we Wrocławiu, możecie powiedzieć czy warto aplikować, czy jest to bardzo wymagające i stresujące stanowisko, jaki poziom Excela?

Blabla

Ile dostajecie punktów na platformie? Od czego ten benefit jest zależny?

Zostaw merytoryczną opinię o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 26 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 311 ocen.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.