Opinie o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

As one of the world's leading banks, Credit Suisse provides its clients with investment banking, pri

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Natal

Przeszłam cały proces rekrutacyjny, osoby z którymi rozmawiałam były bardzo miłe, rzeczowe i konkretne. Kiedy jednak zadzwoniono do mnie z ofertą, zostałam poinformowana, że niestety siatki płac różnią się znacznie i o ile moje oczekiwania finansowe mieszczą się w budżecie na pracownika w Warszawie, to we Wrocławiu za to samo stanowisko zarabia się już 1500 mniej. Współczułam kobiecie, która musiała do mnie dzwonić w tej sprawie, bo sytuacja była żenująca. Nie przyjęłam tej oferty i już raczej nie złożę aplikacji w credit suisse.

Stazysta

Na jakie realnie zarobki można liczyć na stażu? I czy po stażu można zostać na stałe? Jeśli tak czy wiąże się to ze wzrostem wynagrodzenia?

xyz

Wiecie może czy CS faktycznie nie będzie przedłużał żadnych umów terminowych ?

Komodo

Pracowałem w dywizji IWM, w teamie Liquid alternatives przez ponad rok (Wro). Porównując moje wcześniejsze doświadczenia, muszę przyznać, że CS to dobry pracodawca. Miałem przyjemność pracować naprawdę z profesjonalistami. Ludzie w teamie bardzo pomocni i zabawni, dzięki temu atmosfera w pracy była zawsze na plus. Ilość pracy zróżnicowana, na koniec miesiąca zawsze było dużo roboty. Na wielki plus zasługuje możliwość pracy ze Szwajcarami, i znikomy ułamek pracy z Hindusami (podejście do pracy oraz sama kultura pomiędzy tymi dwoma nacjami jest kolosalne). Trochę sztywna atmosfera w samej firmie, ale to jest bank i w sumie znajduje to uzasadnienie. Na minus stare systemy, aczkolwiek zaczyna to się zmieniać. Podsumowując, ciekawa praca dla szukających doświadczenia w korporacji. W moim przypadku, dzięki ludziom z zespołu, miałem możliwość pracy w miłej atmosferze, czułem wsparcie i docenienie, a to najważniejsze. Istotne, że nie czułem się tam jak kolejny pionek, tylko jako pracownik, co jest zasługą managera, team leadera i pracowników tworzący polski zespół. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to CS jest w połowie. Ani mało, ani dużo. Jednak dostajemy dużo w postaci benefitów (luxmed vip z dostępem do wszystkiego, multisport, program zdrowy manager, kursy wewnętrzne i zewnętrzne, możliwość dopłaty do studiów, bonusy świąteczne). Oprócz tego mega dużo wydarzeń w postaci charity, dodatkowych zajęć sportowych (siatkówka, biegi, kolarstwo), pikniki rodzinne, imprezy integracyjne, Christmas party, masaże raz w miesiącu, owoce, fitboxy, Pan Kanapka etc.). Polecam!

Komoda
@Komodo

Jako świeżak można z 5.5 - 6k PLN brutto zarobić?

Mango
@Komoda

Myśle ze 5,5 jest do osiągnięcia, jeżeli masz jakiś staż w finansach i naprawdę dobry angielski.

requestor
@Mango

To by oznaczało, że nietęgo tam płacą...

malina
@requestor

5500 tys brut jest jak najbardziej do osiagniecia, mozesz nawet nie miec zadnego doswiadczenia i dopiero zaczynac kariere ;) i to nie sa tylko teamy IT :) Znam osobe ktora tam pracuje i zaczynala bez zadnej wiedzy na samym poczatku swojej nauki. Do tego bardzo fajne kwoty jak za staże w Credit Suisse, studenci ciesza sie kiedy maja 2600 pln brut ale Suisse poszedł dalej :D

Analityk

Wysłałem aplikację. Otrzymałem odpowiedź po 4 miesiącach. Rozmowa z 2 Menadżerami plus Interview przez telefon z UK. To oni decydowali. Decyzję o rekrutacji podejmują ludzie, którzy nigdy Cię nie zobaczą, wtedy zdecydowałem, że to zabawa. Jak można rekrutować kogoś przez telefon na stanowiska analityka ? Odpowiedź po 4 tygodniach.

Rynek

I co z tego, że usuwa? Na rynku są znani - zarówno wśród firm outsourcingowych jak i kontraktorów ;) Ci, którzy ogarniają zawsze odsieją propagandę od prawdy ;) Powodzenia! :)

pytanie

Czy ktoś mógłby się podzielić informacją, jak się pracuje w Asset Servicing we Wrocławiu? Atmosfera, zarobki na niższych stanowiskach, możliwości rozwoju.

Proces rekrutacyjny

Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami tutaj umieszczonymi. Naprawdę odradzam tam aplikować - niepoważne zachowanie wszystkich osób, z którymi miałam w CS do czynienia podczas procesu rekrutacyjnego - obiecają odpowiedź po rozmowie rekrutacyjnej ale nigdy nie dostałam takiej odpowiedzi. Identyczne oferty pojawiają się co jakiś czas, a niektóre są odnawiane codziennie. Więc widać identyczne oferty przez cały rok. Nawet jak profil kandydata pasuje to i tak taka osoba po przejściu całego procesu rekrutacyjnego zostanie zignorowana.

formercsman

Unikajcie jak ognia dzialu IT we Wroclawiu- it support 1 i 2nd line. Zarzadzany przez klike ktora przyszla wspolnie z poprzedniego korpo. Kompletni ignoranci bez wiedzy na temat zarzadzania, merytoryki, wiedzy z obszaru IT - amatorzy jednym slowem, rozdajacy stanowiska miedzy soba. Dociskaja ludzi na staty, zarzadzanie strachem, zwolnieniami, planami naprawczymi czy ich wizjami. Brak miejsca do siedzenia, hotdesking smatworking i hgw co jeszcze. Atmosfera nedza, wyscig szczurow i wieczny docisk. Szkolenia - zapomnijcie. Nie pisze tego pod wplywem emocji, nie pracuje juz tam ponad pol roku. Mam nadzieje, ze kogos uratuje tym wpisem :) Plus poczytacjcie o historii CS, CSFB - nie jest to bank na jaki wyglada. Zbyt duzo firm na rynku, zeby myslec o pracy tam

fdsfsfds

żenująca fabryka xd Korposzczurki nawet swoich biurek nie mają i muszą walczyć o nie z rana xD Nie wiem czy bardziej da się upokorzyć Polaka niż zatrudniając go w CSie.

security community

Takiego braku profesjonalizmu i braku szacunku nigdy nie spotkałem. Po 3 etapach rekrutacji otrzymałem pozytywną odpowiedź. Po trzech tygodniach oczekiwania na oficjalną ofertę usłyszałem, że rekrutacja na to stanowisko jest wstrzymana. To jest po prostu kpina. Współczuję rekruterkom, że muszą przekazywać takie nowiny. Nigdy więcej.

Nigdy więcej CS
@security community

To jest jakaś masakra. Po tych 3 etapach dostałeś tylko pozytywną odpowiedź czy ofertę pracy? Jeśli tak to był przesłany list intencyjny? I nie mów, że zdążyłeś w poprzedniej pracy dac wypowiedzenie...?

security community
@Nigdy więcej CS

Nie dostałem listu intencyjnego ani oferty, bez tego nie złożyłbym wypowiedzenia. Najgorsze, że zapytali czy nie mógłbym szybciej odejść, za porozumieniem stron. Trochę kwasu to narobiło, ale na szczęście mam wyrozumiałego menago.

niezadowolona
@security community

Widzę, że to ostatnio popularna praktyka w CS. Również dostałam taką odpowiedź.

Betti
@security community

Hej , dotyczy Wrocławia czy Warszawy ?

hahhaha
@Betti

to w kregach it fantastyczne wiesci pewnie juz poszly :))

Nigdy więcej CS

Odradzam aplikowanie tam jeśli nie chcecie tracić czasu i nerwów. Miałam ze 3 rozmowy tam ostatnio i każdy feedback to argumenty 'na nie' wyssane z palca, a na jednym feedbacku dowiedziałam się nawet, że mam słabe umiejętności techiczne, mimo że żadnego technicznego pytania na rozmowie nie było! Same behawioralne pytania! Nie dam się więcej szmacić i robić z siebie idiotki aplikując do tak nieprofesjonalnej firmy.

CS
@Nigdy więcej CS

CS to juz przezytek moim zdaniem, bardzo zle recenzje ma ta firma , glownie przenoszone drogą ustna,a nie na tym forum.

AF
@CS

Po co ciagle wznawiane sa te same oferty? Istotnie, można to łatwo sprawdzić. Właśnie miałem zamiar aplikować i wyszło mi kilka ofert archiwalnych w podobnych cyklach czasowych. Chyba dam sobie spokoj, czy oni sa powazni? Prosze o wyjasnienia.

@Nigdy więcej CS

Polecam sprawdzic na linkedin kto dostał twoją pozycje za jakis czas bo mogę się założyć, że ktoś wewnętrznie awansuje.

Słaba oferta

CS Wro w obecnej chwili nie oferuje nic szczególnego. Zarobki są średnie na tle innych firm (nawet tych małych startupów). Jedyny bonus to nadgodziny i praca z domu. Atmosfera i ludzie to totalna pomyłka co dość zabawnie wygląda biorąc pod uwagę cele i wartości, które firma stara się wdrażać. To największa wada tego miejsca. Miejsce dobre dla starych wyrobników, którzy myślą już o zbieraniu $$ na starość. Kiepskie miejsce na start i zbieranie doświadczenia.

Sc joiner
@Słaba oferta

Cześć. Czy możesz się podzielić wysokością wynagrodzenia i w jakim obszarze?

@Sc joiner

Firma nie podaje widełek wynagrodzenia publicznie więc ja również tego nie zrobię.

@Słaba oferta

narzekasz na firme a nie chcesz podac, szkoda troche w wielu krajach podaje sie widelki standardowo, tyle ze wiadomo Polacy sa traktowani (takze przez Polakow) jako tania siła wiec lepiej ukrywac zeby ugrac nie znajacych siejak najwiecej

@wer

Co ma piernik do wiatraka ? Zarobki to sprawa poufna i ile wynegocjujesz to tyle dostaniesz. Zreszta nie jest tajemnicą, że CS płaci dobrze.

Joda
@Słaba oferta

Coraz gorzej. We wtorek ogłosili podwyżki i bonusy i w tym roku jest nędza totalna, przynajmniej w moim dziale.

Czy ciężko awansować z AVP na VP? Jak długo trzeba tam pracować żeby dostać awans?

Joda
@Gość

Ciężko, duzo latwiej awansowac na lokalnej drabince tj np.ze specjalisty na st. specjaliste itd - tu nawet po roku spokojnie sie da.

Coma
@Gość

Tak, niełatwo. Ogólnie jest / był tam stosowany trend, że trzeba się udzielać (konferencje, warsztaty), a nie tylko 'mieć wyniki' żeby dostać VP. Innymi słowy lepiej się zwolnić i zatrudnić ponownie na wyższym ranku. To samo zresztą obowiązuje w innych korpo we Wro.

ElegancjaFrancja

Ta firma sama sobie wystawia opinie. Człowiek, który szuka pracy bardzo często jest złym stanie psychicznym, kiedy ktoś się odzywa pojawia się nadzieja. Nie muszę opowiadać co pojawia się w takiego człowieka głowie, ot wielka firma się zainteresowała. Nie ma sensu opisywać bo chcę przejść do konkretów. Wiele,z Was napisze.OK i co z tego, zawsze mogą być lepsi kandydaci. Tak, tylko w Credit Suisse mam wrażenie, że oferty po prostu pojawiaja sie jak nieskonczonosc wszechswiata. Postanowiłam więc to sprawdzic i napisałam program nie tylko definiujący nazwe stanowiska ale zakres, liczący liczbę ogłoszen i rowniez uzyskałam dane odnośnie zatrudnienia. PS) tak wziełam pod uwagę rotacje-rezygnacje pracowników ale to oznacza, że powinien się pojawić nowy wakat, na to również napisałam algorytm. Tak, wiem - niektore stanowiska sa likwidowane - ale to wartosc ujemna, nie wchodzi w zakres. Credycie Słiśie :))))))))))))))))))))))))))) Nikt nie musi robic takich obliczen, wiele ludzi w miescie po prostu o tym wie obserwujac rynek, dzielac sie doswiadczeniami. Co ciekawe, firma prezentuje sie jako bardzo ETYCZNA. Coż, moja osobista opinia jest inna. Tak, potwierdzam Wasi ludzie wygladaja bardzo 'skromnie' w porównaniu do innych korporacji. Dodatkowo, w mojej percepcji - nie są uprzejmi jak w innych. Oczywiście macie prawo do zamieszczenia 1000 ogloszen na miesiąc a nawet miliona czy miliarda, jeśli chcecie. Najlepsze jest to, że zawsze znajdziecie chętnych a to forum służy tylko aby tacy frustraci jak ja się wyładowali emocjonalnie.

Laluna

Zastanawiam się, ile trzeba czekać na odpowiedź po rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie CS? Byłam ostatnio na spotkaniu w siedzibie CS i powiedziano mi, że w ciągu około 2 tyg. odpowiedzą, nawet w przypadku negatywnej. W systemie TALEO dalej aplikacja jest na etapie "rozmowy"...

Sal

W kontekście projektów Polska robi spady , których już w innych krajach nikt nie chce ruszyć bo są albo niczego nie uczą albo zaraz wygasną . Nuda i uwstecznienie . A management z zagranicy lub wroc. To przedszkole , słyszy się o od innych o mobbingu etc .. ale ja nawet nie zakładam w tych sytuacjach złej woli czy złośliwości , to po prostu brak doświadczenia w zarządzaniu , wykształcenia lub głupota albo wszystko razem. CS to może być jednak dobra opcja na kontrakt o ile dobre warunki da się wynegocjować i o ile wiadomo co się właściwie będzie robić .

Korposzczur

Hej. Ile czekaliscie na odpowiedź po ostatnim etapie rekrutacji? Byłem 18.12 i jak do tej pory nie dali znać, oczywiście święta, sylwester i te sprawy ale coś mi się wydaje jakby było pozytywnie to by zadzwonili. Pewnie nawet nie poinformują o negacie...

joey
@Korposzczur

ja bylam w grudniu na rozmowie i już przed samymi świętami do mnie dzwonili. Nie dałam rady odebrać i ponowili kontakt 31/12 zapraszając mnie do pracy

uwazaj na kubki
@joey

radze CI.

wujekdobrarada
@uwazaj na kubki

tak, uwazajcie na swoje kubki. chyba juz wszyscy o tym slyszeli

wer

nie informuja o wyniku mimo informacji ze poinformuja, umowienie sie zajmuje duzo czasu

wer

kolejna firma nie potrafiaca umowic rozmowy za "pierwszym rzutem" i dac feedbacku.

Ania ania

Firma nie daje mozliwosci rozwoju...praowalamw cs 7 lat z pensja 3800na reke... podwyzki inflacyjne co rok 3 max 4% caly czas ta sama spiewka "gora sie nie zgodzila" gora czesto nie wie co sie wyprawia na dole we wroclawiu. Zespoly zarzadzane przez dzieciaki liderowe. A sprobuj miec inne zdanie to dzieciak bez empatii sprawi ze bedziesz sie czul jak ofiara mobbingu kazdego dnia. Ja nie polecam tego miejsca. Łacznie z tym ze praca odbywa sie na starych systemach ktore absolutnie nie sa zadna opcja rozwojowa i potem dochodzi do nas smutna prawda ze zmarnowalismy 7 lat lub wiecej w firmie w ktorej panuje zasada zamordyzmu, atmosfera jest straszna a jak przyjezdza delegacja ze szwajcarii to maluja trawe na zielono i caly zespol sie skladal na prezenciki dla szanownego pana szwajcara ... zenada

kropka
@Ania ania

serio takie niskie zarobki? przeciez ludzie pisali tutaj, ze 5 tysiecy na reke mozna dostac...czy mozesz napisac mniej wiecej na jakim stanowisku pracowalas albo w jakim dziale, lub jaki charakter miała Twoja praca. Ile zarabiaja mniej wiecej te dzieciaki liderowe?

Mej
@kropka

Ja jako pracownik zatrudniony bez doświadczenia w obszarze do jakiego przyszedłem 2 mce temu dostałem na start ponad 5 tys na rękę. Starzy pracownicy maja zdecydowanie mniej bo rynek wymusił wyższe stawki natomiast o starych pracowników z doświadczeniem się nie dba jak w każdej firmie. To przykre ale taka jest niestety prawda. W każdym obszarze są inne widełki bo każdy obszar ma swój budżet. Na welcome dayu powiedziano nam ze przeniesienie możliwie dużej ilości stanowisk do polski pozwoliło zaoszczędzić firmie 6 bilionów ! Przeciętne wynagrodzenie w Szwajcarii zwykłego Kowalskiego na emigracji do CS to 6 tys CHF Polak ma średnio 1 tys CHF. Mimo wszystko polecam bo kasa dobra na start możliwość pracy w międzynarodowym środowisku i nauki wielu nowych rzeczy. Miałem szczęście trafić do fajnego zespołu a mój dzieciak leader ma naprawdę imponująca wiedzę. Polecam CS!

hejmej
@Mej

jestes z it?

Mej
@hejmej

Nie jestem z IT

Misiek
@Ania ania

Takie wynagrodzenie to rzeczywiście nie ma szału, skoro są tak niskie wynagrodzenia znaczy, że ktoś na górze zgarnia większą część tortu i nie za bardzo ma ochotę się nim dzielić z resztą.

DZIWIESIE
@Misiek

dziwie sie,ze jeszcze tam ktos chce pracowac, pal licho zarobki ale ta kiepska reputacja chodzaca po miescie to ci dopiero

Zostaw merytoryczną opinię o Credit Suisse Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 26 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Credit Suisse Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Credit Suisse Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 311 ocen.

Credit Suisse Polska Sp. z o.o.